Ykköskissat 8.10.2016
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 8.10.2016 Loppuu 8.10.2016
Ilmoittautuminen alkaa 21.9.2016 Ilmoittautuminen loppuu 21.9.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:45
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 27.9.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 250  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Näyttelykutsun löydät kokonaisuudessaan täältä
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Lisätietoja

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 46
2 106
3 66
4 47
Kotikissat 2
Yhteensä 267

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 15 PT*Kiyoko Kats Big Royal Naaras International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB NOM BIS
PT*Kiyoko Kats BB-4ever (PER n 22) x Canastaexo Lil Candy of Kiyoko Kats, DSM (EXO n)
2 EXO f 03 22 FI SK LO 16 FI*Chosen-One Esme of Elven Legacy Naaras Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1 NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FIN*Mimosan Don't Get Lost (PER f 03)
3 PER w 62 FIN SRK LO Validian Lucky Starz of Amabili Naaras Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo Abs
Artemis Shooting Starz of Validian (PER w) x Revillion Papillion of Validian (PER w)
3 PER w 62 FIN SRK LO Validian Lucky Starz of Amabili Naaras Veteraani Olga Komissarova Abs
Artemis Shooting Starz of Validian (PER w) x Revillion Papillion of Validian (PER w)
4 PER w 63 FI SK LO 16 FI*Dirlandan Ruby My Love Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x Sumava's Nikhar (PER w)
5 PER n FI SK LO 16 FI*Mimosan Quarterback Uros Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
6 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Grand International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPS NOM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
7 PER n 03 FI SRK LO FI*Mimosan Ka Boom Uros Supreme Premior Argia Laura Burani Ferrari KM NOM BIS
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
8 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Argia Laura Burani Ferrari KM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
9 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
10 PER f 33 FI SK LO 16 FI*Yashar's Afrodite Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
Sinihuiskan Peppino (PER n 33) x Benua Gizelle (PER e 33)
11 PER n 21 33 FI SRK LO 13 Sinihuiskan Baldo Bandito Uros International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB NOM BIS
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Rihanna (PER f 22)
12 RAG n FI SK LO 16 FI*Minipeikon Ålivia Naaras Avoin Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAC
FI*Minipeikon Suklaa Susu (RAG n) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
13 RAG n FI SK LO 16 FI*Dollyblues Fill Your Heart Uros Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
FI*Dollyblues Better Than Love (RAG n 03) x S*Mariamores O'Lala of Adonis (RAG n)
14 RAG a FI SK LO 16 FI*Minipeikon Änsti Naaras Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
FI*Minipeikon Yönkiitäjä (RAG c) x FIN*Celestial's ForeverYours (RAG n)
15 RAG a FI SRK LO FI*Stardoll's Tilly Tina Naaras International Premior Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGPIB
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FIN*Stardoll's Ebony Ebba (RAG n)
16 RAG n 21 FI SRK LO Gayaneh Gaudeamus Igitur Uros Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
17 RAG a 21 FI SK LO 15 FI*Emija's Elvis Uros International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
17 RAG a 21 FI SK LO 15 FI*Emija's Elvis Uros Siitos Jorge Fernández González-Redondo
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
18 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB NOM
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
19 RAG n 04 FI SRK LO 14 FI*Ragtail Hermes Uros International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 No Cert
FIN*Ragtail Baron (RAG n 04) x FI*Dollicious Fantomina (RAG n 04)
20 RAG n 04 FI SK RX 16 FI*Darkie's Yume Uros Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
21 RAG a 03 FI SRK LO FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly Naaras International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues EndlessLoveSong (RAG n 04)
22 RAG a 04 FI SK LO 14 Solenzara's Solomon Jack Uros International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB
Solenzara's Only You (RAG n 04) x S*Gunbertus Fusion (RAG a 03)
23 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Avoin Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAC
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
24 RAG n 04 21 FI SRK LO 13 Gayaneh Helius Hilaris Uros Grand International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACS
FI*Maplehill's Rely On Shaman (RAG a 03) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
25 RAG n 04 21 FI SK RX 16 FI*Darkie's Kitai Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
26 RAG a 04 21 FI SK LO 16 Gayaneh Littorella igitur Naaras Avoin Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAC NOM
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x Gayaneh Igitur Iris (RAG n 21)
27 RAG a 04 21 FI SK RX 16 FI*Darkie's Mirai Naaras Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
28 SBI n FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses Naaras Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1 NOM BIS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
29 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPIB
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
29 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros Veteraani Olga Komissarova 1 NOM
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
30 SBI b FI SK LO 15 FI*WanillaWillan Frosty Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
FI*WanillaWillan Bruno (SBI n) x FI*Sinikeijun Beatrix Butterfly (SBI a)
31 SBI b FI SK LO 16 FI*ElfQuest Quintus Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*ElfQuest Oliver (SBI d 21) x FI*Ziazan Inessa (SBI c 21)
32 SBI b FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Keep The Faith Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 BIV NOM
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
33 SBI c FI SK LO 16 FI*Kujakeikarin Öifrid Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
FI*Belagian X-File (SBI e 21) x FI*Kujakeikarin Justiina (SBI a)
34 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Grand International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
34 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Veteraani Olga Komissarova 1 NOM BIS
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
35 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Escort Uros Supreme Champion Argia Laura Burani Ferrari KM
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
36 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Argia Laura Burani Ferrari KM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
37 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Grand International Premior Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAPS NOM
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
38 SBI g FI SK LO 15 FI*ElfQuest Penelope Naaras Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
FI*ElfQuest Oliver (SBI d 21) x FI*ElfQuest Jasumin (SBI a)
39 SBI h FI SRK LO FI*ElfQuest Itchigo Naaras Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP
RU*Milamos Arnold (SBI c) x FIN*Zhamanen Passion Flower (SBI f)
40 SBI f 21 FI SK LO 16 FI*ElfQuest Quanna Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*ElfQuest Oliver (SBI d 21) x FI*Ziazan Inessa (SBI c 21)
41 SBI j FIN SRK LO FIN*Pirimirrin Darling River Naaras Kastraatti Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAP
Namib Sunrise Diabolo (SBI c 21) x FIN*Pirimirrin White River (SBI j)
41 SBI j 21 FIN SRK LO FIN*Pirimirrin Darling River Naaras Määrittely Argia Laura Burani Ferrari SBI j
Namib Sunrise Diabolo (SBI c 21) x FIN*Pirimirrin White River (SBI j)
42 ACL III / ACL n 22 FI SK RX 15 FI*Siriuksen ManzoniCurl Uros International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FI*Siriuksen CiaraCurl (ACS a 22)
43 ACL IV / ACL n 03 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen OpalCurl Naaras Avoin Marina Vinkel EX1 CAC NOM
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x DBCats You're the One of Siriuksen (ACL n 03 22)
44 ACL VII / ACL ns 22 FI SRK LO FI*Siriuksen EdithPiafCurl Naaras International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB
FIN*Magnificat LenniCurl (ACL as 21 33) x FIN*Siriuksen ÄdnaCurl (ACL n 22)
45 ACL VIII / ACL as 03 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl Uros International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
46 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 16 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 NOM
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
47 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Grand International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPS NOM BIS
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
48 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
49 MCO I / MCO a FI SRK LO 14 FI*Mainehaan Hanson Uros Grand International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACS
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*Mainehaan Barbra (MCO n)
50 MCO I / MCO a FI SK LO 15 FI*Goldenstream's You Are The One Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC BIV NOM
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x Battle Creek's Z'Thaiti (MCO a)
51 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Rotcat Odessa Naaras Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Rotcat Lilith (MCO ns 09)
52 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*ZiBaZoon Dominus Maximus Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
53 MCO I / MCO n FI SRK LO FI*Mainehaan Bruno Uros International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB
FI*Halden coon's Uno (MCO n) x S*Stortassen's KayCee (MCO a)
54 MCO I / MCO a FI SK LO 15 FI*Mainehaan Olivia Naaras Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Esmeralda (MCO n 09)
55 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Hashtag Northern Lights Uros Avoin Olga Komissarova Abs
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
56 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Mainehaan Oosa Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Esmeralda (MCO n 09)
57 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 14 FI*Mainehaan Humphrey Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*Mainehaan Barbra (MCO n)
58 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS BIV
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
59 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 15 Omkara Pack the Hat Uros International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
Omkara Josuah American Horse (MCO d 09 24) x Omkara Indian Lullaby (MCO n 23)
60 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 15 Archie Mister Mega Uros Champion Marina Vinkel Abs
Cybercoon Xabi Alonso (MCO ns 25) x Darkness Sarmatcoon (MCO n)
61 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 16 Halvar vom Postsee Uros Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
Arjun vom Postsee (MCO w) x Bloomingtree Amitalia (MCO a)
62 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Mainehaan Quasi Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x S*Stortassen's KayCee (MCO a)
63 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GuumaGimma Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
64 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1 BIV
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
65 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros Supreme Premior Marina Vinkel KM
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
66 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Chamberlain New Edition Uros International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x FIN*Chamberlain Stripes In Me (MCO n 09 22)
67 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS BIV
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
68 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Eye Catcher Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX2
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
69 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
70 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lady Leonita Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
71 MCO IV / MCO n 09 23 FI SK LO 16 FI*Moggi Elvis Persilja Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
72 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Dust In The Wind Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
FIN*Chamberlain Phoenix Fire (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
73 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO IT*Mount Desert's Toscana Sunflower Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
Tipsntails Odysseus (MCO d 22) x Mount Desert's Sally (MCO f 22)
74 MCO V / MCO g 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Born To Be A Star Naaras Champion Olga Komissarova EX1 CACIB BIV
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
75 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Police Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
76 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Quugirls Qwinnie Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova Abs
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
77 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Chameleon Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
78 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Chief Red Jacket Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel Abs
FI*Hemingway's Chief Quanah (MCO n 22) x FI*Hemingway's Chipara Sun (MCO f 22)
79 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 FI*MoonSpirit Afrodite Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Maikkilan Hiekkamyrsky (MCO ds 22) x FI*CapitalCats Moonflower (MCO fs 09 22)
80 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS NOM
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
81 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB BIV NOM
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
82 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 15 FI*Marskin Heartbreaker Uros International Champion Marina Vinkel Abs
FI*Daybreak's Euphoria (MCO n 03 22) x FI*Alohacoons Cassablanca (MCO f 09 22)
83 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
84 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS BIV NOM BIS
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
85 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
86 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO FI*Rotcat In Flames Uros International Premior Marina Vinkel EX2
Wackymoon Chaos (MCO ns 09) x FI*Rotcat Fumiko (MCO g 22)
87 MCO VI / MCO d 03 23 FI SRK LO 13 FI*BellaAmare's Ares of Love Uros Kastraatti Marina Vinkel EX1 CAP
FI*DraCoon Maine Edward (MCO n 09 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
88 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros Grand International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACS BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
89 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GäryGävi Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
90 MCO VII / MCO es 24 FI SK LO 16 FI*Mainehaan Patrick Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX2
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
91 MCO VII / MCO ns 23 FI SK LO 16 FI*Mainehaan Petra Naaras Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
92 MCO VII / MCO as 22 FI SK LO 16 FI*Unikuun King of Diamonds Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Kasmasiinin Yoldia (MCO a 09) x FI*SolarWind's Maia (MCO fs 22)
93 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*FireFox Aurora Borealis Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 NOM
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
94 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK RX 14 FI*Rotcat Knight of Silver Uros International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB
FIN*Rotcat Chibbo (MCO ns 09 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
95 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB BIV
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
96 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros International Champion Olga Komissarova EX3
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
97 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros International Champion Olga Komissarova EX2
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
98 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SRK RX FI*CheNiCoon's FelisaRosselini Naaras International Champion Olga Komissarova EX2
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
99 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cate Pilleri Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
100 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 16 Victoria Olimpian*RU Naaras Avoin Olga Komissarova Abs
Cloistercoon Rachmaninoff (MCO as 09) x Babette By Imagine Glamour, CZ (MCO n 01)
101 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 16 FI*Moggi Enor Mousse Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
102 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Meeco Uros Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Rotcat Didi (MCO ns 09 22)
103 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 16 Wackymoon Reinhardt Uros Avoin Marina Vinkel EX1 No Cert
Wackymoon Leo Tolstoy PP (MCO w) x Wackymoon Honey Pie (MCO as)
104 MCO IX / MCO w 62 FI SRK RX FI*CheNiCoon's FeelixValentino Uros Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS NOM
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
105 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Supreme Champion Marina Vinkel KM
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
106 NEM II / NEM ns 03 21 FI SRK LO FI*Eswood A Smooth Cloud Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
Iqasho Blekitny Aniol*PL (NEM n 03 21) x Zabava Girasole (SIB fs 09)
107 NEM II / NEM a 09 21 FI SK RX 15 FleurAmour Yuray of TaigaStar Uros Champion Marina Vinkel EX1 CACIB
Zakhar Taiga Star (SIB n 09 24) x Charlotta FleurAmour (NEM a 21)
108 NFO I / NFO n FI SRK LO FI*Heinuntuvan Konsta Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
109 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
110 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
111 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
112 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 16 Sterrenkatten's Radiohead Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
113 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Heinuntuvan Eemeli Uros International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
114 NFO IV / NFO a 03 24 FI SRK LO 13 FI*FinnFeline's Envy Me Uros Supreme Champion Marina Vinkel KM
S*Isgården's Emmett (NFO d 22) x S*Utblicken's Lill Ammuu (NFO a 02)
115 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 (N)Migoto's Conrad Uros International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
IT*Norr Venn's Vin Santo (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Martine, DVM (NFO n 09 22)
116 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Super Trouper Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX2
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
117 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX3
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
118 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 BIV NOM
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
119 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Hopeahännän Vuorenpeikko Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FI*Loki's Lara Fabian (NFO n 24)
120 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Jonne Aaron Uros Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS BIV
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
121 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 14 FI*Koivunpesän Tuohi Naaras International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
122 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Lolcat's Duchess Catherine Naaras Premior Marina Vinkel EX1 CAPIB
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FI*Lolcat's Fauna (NFO f 09 24)
123 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1 NOM
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
124 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 14 IT*Freya Oyne Witch Glinda Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
Norr Venn's Vismund Cygnus (NFO d 09 22) x NL*Norforcats Daydreamer (NFO n 09 22)
125 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bonaparte Uros Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
126 NFO VI / NFO d 09 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Isabella Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
127 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
128 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
129 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
130 SIB II / SIB a 09 FI SK RX 15 FI*Eswood Fintelligens Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x Intrigue Syberia (SIB n 01 21)
131 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Alizarin Captain Morgan Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS NOM BIS
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
132 SIB III / SIB n 23 FI SRK RX 14 FI*Amurin Neri Naaras Champion Olga Komissarova EX1 CACIB NOM BIS
FI*Balladin Pellervoinen (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
133 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 FI*Amurin Ben Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Tunturikissan Kuura (SIB n 23) x FI*Amurin Tirsa (SIB ny 22)
134 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 FI*Amurin Bernice Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Tunturikissan Kuura (SIB n 23) x FI*Amurin Tirsa (SIB ny 22)
135 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 16 FI*Amurin Chaleb Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 BIV
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x FI*Amurin Zippora (SIB n 22)
136 SIB III / SIB n 23 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Kuura Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
137 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO FI*Amurin Hoosea Uros Supreme Champion Marina Vinkel KM
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
138 SIB IV / SIB ny 09 22 FI SK LO 16 Ekaterina Molaska Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX2
Starsiberia Darius of Molaska (SIB n 09 22) x Krajsava Iz Tverskogo Knyazhestva of Molaska (SIB n 22)
139 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Åå La Laa Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1 BIV
Jantar Dysgarden*PL (SIB n 09 24) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
140 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
141 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zebedee Uros International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
142 SIB VI / SIB f 03 FI SK LO 15 FI*Alizarin Delilah Naaras Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan NipinNapin (SIB ds 03 24)
143 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Wanda Naaras Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB BIV NOM
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
144 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM NOM
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
144 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Veteraani Marina Vinkel 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
145 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
146 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
147 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
148 BEN n 24 FI SK LO 16 Bianca Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Bali-Bengal Intrepide (BEN n 24) x Zara Salvago-Art (BEN n 24)
149 BEN n 24 33 FI SK LO 16 Inkuban Carib Uros Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1
Cats Pskov Rich of Lansen (BEN n 24) x Dikay Grasiy Ella Fitzhgerald (BEN n 24)
150 BSH e FI SK LO 15 FI*Saranellan Morden Fireglow Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Gimmie's Magnanimous (BSH p) x FI*Saranellan Derosa (BSH f)
151 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM BIS
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
152 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Supreme Champion Sara Ojaniemi KM
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
152 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Marina Vinkel 1 NOM BIS
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
153 BSH g FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM BIS
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
154 BSH h FI SK LO 16 FI*Saranellan Celeste Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Gimmie's Magnanimous (BSH p) x FI*Saranellan Derosa (BSH f)
155 BSH ns 11 FI SRK LO 13 FI*EmeraldCharm Knockout Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
Pennydown Royalflush (BSH ns 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
156 BSH a 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Wild Edric Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Secret Dream (BSH c)
157 BSH b 33 FI SK LO 15 FI*RoundFace's La Bella Durmiente Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Jefry Fond Treasure (BSH bs) x FI*SamBelle's Dolce Vita (BSH n 33)
158 BUR n FI SK LO 15 FI*Almond's Freyja Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
159 BUR n FI SK LO 14 FI*Shu-Shun Miu Miu Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX2
FI*Lilac's Dixieland Gumbo (BUR a) x FI*Shu-Shun Kepeä Geisha (BUR n)
160 BUR n FI SK RX 16 FI*AuroraAustralis Starkatz Alex Skargårds Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf Abs
Ayshazen Aceof Diamonds (BUR a) x S*Trymheims Hrist von Skottek (BUR f)
161 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
161 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Marina Vinkel 2
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
162 BUR n FI SRK LO FI*Millamarin Hoo Moilanen Uros Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS NOM BIS
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Arbiter Esterina (BUR a)
163 BUR n FI SRK LO 14 FI*AuroraAustralis Ned Kelly Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf Abs
FI*Tai-Hao Mocha Touch (BUR b) x Tangles Nellie (BUR n)
164 BUR b FI SRK LO 13 FI*AuroraAustralis Jeparit Naaras Avoin Sara Ojaniemi Abs
FI*Shu-Shun Sisukas Sinbad (BUR b) x Tangles Nellie (BUR n)
165 BUR b FI SK LO 15 FI*Shu-Shun Kumiko Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FI*TribeChristal's Angus (BUR c) x FI*Shu-Shun Miu Miu (BUR n)
166 BUR c FI SK LO 16 FI*Almond's Hiram Flaversham Uros Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX2
FI*Almond's Elvis Presley (BUR b) x FIN*Almond's Virginia Woolf (BUR n)
167 BUR c FI SK LO 16 FI*Shu-Shun Kuningaskissus Uros Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*Shu-Shun Mary Jane (BUR h)
168 BUR c FI SRK LO 13 FI*Cattish Anne Bonny Naaras Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
169 BUR d FI SK LO 16 FI*Shu-Shun Keijunlilja Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*Shu-Shun Mary Jane (BUR h)
170 BUR d FI SRK LO 13 FI*Shu-Shun Hot Chili Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf Abs
FI*Oliivian Zephyr Six (BUR a) x FI*Shu-Shun Kaunis Minea (BUR h)
171 BUR e FI SK LO 15 FI*Almond's Freyr Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
172 BUR h FI SK LO 16 FI*Celsiana Kielo Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC NOM BIS
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
173 BUR h FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
174 BUR h FIN SRK LO FIN*Ravissant Cean Laqué Naaras Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
Benzali Aussie Jackaroo (BUR d) x FIN*Ravissant Alessaielle Nanda (BUR b)
174 BUR h FIN SRK LO FIN*Ravissant Cean Laqué Naaras Veteraani Marina Vinkel 4
Benzali Aussie Jackaroo (BUR d) x FIN*Ravissant Alessaielle Nanda (BUR b)
175 BUR h FI SK LO 15 FI*Pikkukuun Daisy Doo Naaras International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB NOM
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Pikkukuun Biscuit (BUR h)
176 BUR j FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Djelibeybi Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
177 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI SK RX 16 FI*KehRuun Belle Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*D'manns Zen (MAN n 03 22 52) x FI*Touchant Valentine Chalereuse (CYM d 22 52)
178 CYM 53 / CYM f 09 53 FI SK RX 16 FI*Soothill's New Moon Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
179 EUR FI SK RX 16 Anshelm Uros Noviisi Sirpa Lindelöf EUR a 02 62
179 EUR a 02 62 FI SK RX 16 Anshelm Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
180 EUR a 22 FI SK LO 16 FI*Feronian Lavendel Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Casimirrin Ior (EUR n 22) x FI*Feronian Felicia (EUR f 24)
181 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Grand International Champion Sara Ojaniemi EX1 CACS
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
182 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Sara Ojaniemi KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
183 EUR n 02 64 FIN SRK RX Tarina Naaras Veteraani Marina Vinkel Arvosteltu
184 EUR n 03 FI SK RX 15 FI*Waputtaren Taaniel Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
Taneli (EUR d 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
185 KBL III / KBL ds 22 FI SK LO 16 Timantti Grand Pompon*RU Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
Haibar Happy Hunter (KBL n 09 22) x Jussi Grand Pompon*RU (KBL fs 02 21)
186 KBL III / KBL fs 22 FI SK RX 16 Q'lady Trisha Kuril Kotan*RU Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
Erl Byorn Bobcat (KBL a 23) x EST*Rogneda Barrayar (KBL fs 03 22)
187 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
188 KOR FI SK LO 15 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
189 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
190 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX2
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
191 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Sara Ojaniemi KM BIV NOM BIS
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
192 MAN 51-52 / MAN d 09 22 51 FI SK RX 16 FI*Conan Uss Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x Red Alert's Truus (MAN f 24 51)
193 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
194 MAN 53 / MAN d 09 22 53 FIN SRK RX FIN*JoJon Huang Dec Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP NOM
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FIN*JoJon Decora Topaze (MAN e 09 53)
195 MAN 53 / MAN f 24 53 FIN SRK RX FIN*JoJon Hai Dec Naaras Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FIN*JoJon Decora Topaze (MAN e 09 53)
195 MAN 53 / MAN f 24 53 FIN SRK RX FIN*JoJon Hai Dec Naaras Veteraani Marina Vinkel 3
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FIN*JoJon Decora Topaze (MAN e 09 53)
196 MAU ns 24 FI SK LO 15 Bias Yá Moasi, CZ Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
Eric Novohradská ruze, CZ (MAU ns 24) x Urschula von Skarrabäus*CH (MAU ns 24)
197 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*CatNmaus Bayueh Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
198 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Princess Estelle Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
199 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
199 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
200 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB NOM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
201 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jada Naaras Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB BIV NOM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
202 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Ngonepe Ngozi Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
Pikespeak Antonio Banderas (OCI ns 24) x FIN*Moosegrove Blu Eleganza (OCI a 24)
202 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Ngonepe Ngozi Uros Veteraani Marina Vinkel 1 NOM
Pikespeak Antonio Banderas (OCI ns 24) x FIN*Moosegrove Blu Eleganza (OCI a 24)
203 OCI bs 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Corvus Corone Naaras Avoin Sirpa Lindelöf Abs
FIN*Northalla Juniper (OCI b 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
204 OCI bs 24 FI SK LO 16 FI*Northalla Fizzing Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
SE*OzzySpot's Calippo Ize (OCI bs 24) x FI*Northalla Granuaile (OCI ns 24)
205 SIN FI SK LO 14 FI*Chai-lai Adventurous Ada Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Chai-lai Outgoing Oliver (SIN ) x FI*Chai-lai Kindhearted Kelly (SIN )
206 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Grand International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CACS NOM BIS
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
207 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Grand International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CACS
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
208 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1 BIV NOM BIS
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
209 ABY n FI SK LO 16 FI*Nettesin Iotake Tatanka Uros Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX2
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Skimmerdal's Unforgettable Utopia (ABY a)
210 ABY n FI SK LO 16 FI*Link Bashasha Azima Naaras Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
211 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras International Premior Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGPIB NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
212 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Supreme Premior Argia Laura Burani Ferrari KM NOM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
213 ABY a FIN SRK LO FIN*Link Lindiwe Uros Veteraani Sara Ojaniemi 1 NOM BIS
S*Rackarkatten's Blue Sunny Boy (ABY a) x FIN*Link Ffemi (ABY o)
214 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras Grand International Champion Sara Ojaniemi EX1 CACS
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
215 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
216 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Sara Ojaniemi KM NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
217 CRX I / CRX b FI SK LO 16 Cookie's Story Lover of Claypond's Uros Avoin Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAC
Jamuz des Nesmes (CRX n 24) x Cookie's Story H'Tresor (CRX b)
218 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Rain Reanna Naaras International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
219 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Tice Taio Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
220 CRX III / CRX e 24 FI SK LO 16 FI*Saca's Femme Fatale Naaras Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
FI*Angelfalls Spider From Mars (CRX d 03) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
221 CRX IV / CRX d 03 24 FI SK LO 16 FI*Saca's Gladiatrix Naaras Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Angelfalls Spider From Mars (CRX d 03) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
222 CRX IV / CRX g 03 FI SRK LO FI*VeeKasin Miss Nettles Naaras Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
FI*Framillan Cunning thunder (CRX bs) x FI*Jip-Jap'n Unknown Mermaid (CRX g 03)
223 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 16 FI*Claypond's Bon Nuit Uros Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
224 DRX I / DRX a FI SK LO 15 FI*Åbodas Yasu Uros Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Dena (DRX b 33)
225 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
226 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Grand International Champion Argia Laura Burani Ferrari Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
227 OSH n FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Modesty Blaise Naaras Avoin Argia Laura Burani Ferrari Abs
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
228 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Argia Laura Burani Ferrari KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
229 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Sara Ojaniemi Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
230 OSH n 25 FIN SRK RX FIN*Silvanest Halima Naaras International Premior Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGPIB
Purrsia Chief Oshkosh (OSH n 25) x FIN*Silvanest Eledhwen (OSH a)
231 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Noxx Dancing Queen Naaras Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1 NOM
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Eleeza (OSH c)
232 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Grand International Champion Sara Ojaniemi Abs
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
233 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Argia Laura Burani Ferrari KM NOM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
234 OSH j 24 FI SK LO 16 FI*SunSarin Amazing Naaras Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
235 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker Naaras Grand International Champion Argia Laura Burani Ferrari Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
236 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
237 OSH h 03 24 FI SK LO 16 One Fun Sun's World Naaras Avoin Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAC
UA*Made in Ukraine X-Factor (OSH b 24) x Appetite Sun's World (OSH e 03 25)
238 OSH ns 03 24 FI SK LO 15 FI*WildHawk's Cheek Cha´tima Uros Champion Argia Laura Burani Ferrari Abs
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Awinita Ahawi (OSH ns 24)
239 RUS FI SK LO 16 FI*Zarin Lycaena Helle Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM BIS
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Zarin Delphinium (RUS )
240 RUS FI SK LO 14 FI*Zarin Simply the Best Uros Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS NOM BIS
FI*Zarin Illyria (RUS ) x IT*Kind of Blue Virgin (RUS )
241 RUS FI SRK LO Dacats Vivian Naaras International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
Platina Luna's Blinken (RUS ) x Platina Luna Padme Amidala of Dacat (RUS )
242 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Grand International Champion Sara Ojaniemi Abs
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
242 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Siitos
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
243 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
244 SIA b FI SK LO 15 FI*Kelmikerhon Ihanuus I Uros International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Mafdet Melody (SIA b)
245 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Kastraatti Argia Laura Burani Ferrari Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
246 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Supreme Champion Sara Ojaniemi KM NOM
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
247 SIA c FI SK LO 14 FI*Kelmikerhon Kukkiiko Magnolia Naaras International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
248 SIA f FI SK LO 15 FI*Kaspektin Kasipusi Naaras International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
249 SIA f FI SK LO 16 DK*Skuld Myser Naaras Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
DK*Skuld Ivaldi (SIA n) x DK*Skuld Baira (SIA f)
250 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Grand International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CACS
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
251 SIA n 03 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Cute Cassandra Naaras International Champion Argia Laura Burani Ferrari Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
252 HCL Lenni Uros Kotikissat Sirpa Lindelöf 1 NOM
253 HCS Soma Naaras Kotikissat Sirpa Lindelöf 1 NOM BIS
267 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Burani Ferrari Argia Laura I-tark., EXO f 03 22, PER n, PER n 03, PER n 21 33, RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG n, RAG n 04, SBI n, SBI d, SBI f, SBI j 21, ABY n, ABY a, CRX I, CRX III, OSH f 24, OSH h 03 24, OSH j 24, OSH n, OSH n 03 24, OSH n 25, OSH a, OSH c 24, OSH ns 03 24, SIA b, SIA f, SIA e 21, SIA n 03 21 46
González-Redondo Jorge Fernández I-tark., EXO n, PER d, PER f 33, PER n 33, PER w 62, PER w 63, RAG a 03, RAG a 21, RAG n 03, RAG n 04 21, RAG n 21, SBI a, SBI b, SBI c, SBI g, SBI h, SBI f 21, ACL III, ACL VII, ACS III, MCO I, MCO VII, SIB II, SIB VI, SIB VII 45
Komissarova Olga MCO II, MCO IV, MCO V, MCO VIII, NFO I, NFO II, NFO IX, NFO VI, NFO VIII, SIB III, SIB V, SIB VIII, VET 1 43
Lindelöf Sirpa III-tark., BEN n 24, BSH b 33, BSH e, BSH f, BSH h, BSH ns 11, BUR d, BUR j, BUR n, CYM 51-52, CYM 53, EUR, EUR a 22, KOR, MAU ns 24, OCI b 24, OCI bs 24, SIN, HCL, HCS 37
Ojaniemi Sara III-tark., BEN n 24 33, BSH a 03, BSH g, BUR b, BUR c, BUR e, BUR h, EUR d 24, EUR f 24, EUR n 03, KBL III, MAN 51-52, MAN 53, ABY o, BAL b, CRX II, CRX IV, CRX V, DRX I, OLH ns 25, OSH f, OSH b 02 21, OSH d 24, RUS, SIA a, SIA c, VET IV 45
Vinkel Marina ACL IV, ACL VIII, MCO III, MCO IX, MCO VI, NEM I, NEM II, NFO III, NFO IV, NFO V, NFO VII, SIB IV, VET 2, VET 3 49
6 tuomaria