POH-KIS 48. kansainvälinen kissanäyttely 15.03.2014
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 15.3.2014 Loppuu 15.3.2014
Ilmoittautuminen alkaa 16.12.2013 Ilmoittautuminen loppuu 7.2.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 2.3.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttelysihteeri@pohkis.fi
Paikka Kokkolan Urheilutalo, Vapaudentie 1, 67100 Kokkola
Toimihenkilöt Tiedustelut: pohkis.info@gmail.com --- Myyntipöydät, häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu annukka.rintakumpu@pohkis.org --- Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Kajoranta pohkis.show@gmail.com puh.040-5540933 --- Assistentit: pääassistentti Pasi Urpiola pasi.urpiola@pohkis.org --- Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski jaana.korkiakoski@pohkis.org --- Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, desiree.osteraker@pohkis.org --- Mainokset, näyttelyinfo: Mika Viitanen mika.viitanen@pohkis.org --- Arpajaispöytä: Piritta Saari pirittas@gmail.com --- Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa. kirsi.rintapaa@pohkis.org
Lisätietoja Ilmoittautumiset 07.02.2014 mennessä suoraan näyttelysihteerille: Tiina Kajoranta Sjöbontie 11 65380 Vaasa Kysymykset mieluiten sähköpostilla! pohkis.show@gmail.com (puh.040-5540933, vuorotyö, ei aina tavoitettavissa) Sähköpostilla tulevia ilmoittautumisia ja myöhässä tulevia kirjeitä ei oteta vastaan. Tarvittaessa karsinta tapahtuu kirjeen saapumispäivän perusteella. Max 300 kissaa. ----- Tuomarijako: I, III, IV, kk - Tiina Kajoranta, pohkis.show@gmail.com II – Pia Pörn, pia.porn@pohkis.org ----- Mikäli ilmoitat kissasi vain siitos-, veteraani- tai tarkistusluokkaan ilman laatuarvostelua, mainitse asiasta lisätietokentässä. ----- Seuralaiskissat: Ainoastaan etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle ainoastaan näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu 5€ voidaan maksaa myös paikan päällä. ----- Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 07.02.2014 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut mieluummin kirjallisesti tai sähköpostitse pohkis.info@gmail.com ----- Assistentti,- ja tuomarioppilasanomukset pääassistentille osoitteeseen: Pasi Urpiola Sjöbontie 11 65380 VAASA 0400-865655 Sähköposti pasi.urpiola@pohkis.org ----- Palkinnot ja ruusukkeet: Ilmoitetaan 05.03.2014 mennessä osoitteeseen Desirée Österåker Läntinen Pitkäkatu 3 B 12 65380 VAASA 050-3592288 Sähköposti desiree.osteraker@pohkis.org ----- Valokuvaaja Lisen Julin on paikalla molempina päivinä kuvaamassa kissoja! http://www.lisenjulin.com/ ----- Majoitus Majoituskiintiö näytteilleasettajille: Original Sokos Hotel Kaarle, Kauppatori 4, 67100 Kokkola (mainitse varatessasi KISSANÄYTTELY) Kiintiöhinnat ovat voimassa 21.2.2014 saakka, jonka jälkeen huoneita voi varata normaaliin päivän hintaan. -Yhden hengen standard-luokan huone, á 69 EUR/vrk -Kahden hengen standard-luokan huone, á 84 EUR/vrk -Lemmikkilisä 10 EUR/huone/vrk -Superior-luokan huoneissa lisämaksu 15 EUR/huone/vrk (lisävarusteina kylpytakit ja -tossut, kylpytuotteita, vedenkeitin ja vesipullot.) Huonehinnat sisältävät aamiaisen, langattoman Internet yhteyden ja asiakassaunan. Hinnat eivät sisällä kanta-asiakaskortin etuja (AO-bonus, S-card, NCC tai Finnair Plus). Varaukset: Puhelinnumerosta 06 8266 111 tai sähköpostitse osoitteesta kaarle.kokkola@sokoshotels.fi ----- TERVETULOA KOKKOLAAN!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 134
2 80
3 76
4 66
Kotikissat 18
Yhteensä 374

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
BUR c FI SRK LO FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
BUR e FI SRK LO FI*Cattish Puss in Boots Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Feirefiz One Last Time (BUR b) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
PER e FI SRK LO N*Carrex Crème Cayden Uros Siitos
Ormeryds Gosta Boman (EXO a 22) x N*Korsvik's Love Leads The Way (PER e)
RAG a 03 FI SRK RX Kizzykat No More Headaches Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Purrla Charming Lord Moussa (RAG a 03) x Kizzykat's Glorious Gayla (RAG a 03)
SBI f FI SRK LO FI*Tamus Wildcat Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Ike Ant Bwe Lay (SBI d) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
SIB VIII / SIB ns 03 23 FI SRK LO FI*Balladin Viihteen Kuningas Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
1 EXO n FI SRK LO IT*Serafino del Falco d'Oro Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
Diciotto Carati Goldrake (PER d 22) x Osiris del Falco d''Oro (EXO f)
2 EXO n FI SRK LO 14 FI*AzuLejo's Batman Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FIN*Jarbabin Soleil Brulant (PER e) x FI*Aamukasteen Ester Estelar (EXO n 24)
3 EXO n FI SRK LO FI*Aamukasteen Özzy Uros International Premior Marie Westerlund Mitätöity Mitätöity
D'Eden Lover Baldwin (EXO n 24) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
4 EXO a FI SRK LO 14 Tombrock's Amadeus Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
Tombrock's King Artu (EXO n) x Jonti Between the Lines of Tombrock (PER n 22)
5 EXO a FI SRK LO 13 FI*Mogi's Beau Bobby Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
FIN*Mogi's Mighty Michael J. (EXO a 03) x Latin Lover Andalousia (EXO a)
6 EXO a 22 FI SRK LO 14 FI*AzuLejo's Robin Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FIN*Jarbabin Soleil Brulant (PER e) x FI*Aamukasteen Ester Estelar (EXO n 24)
7 EXO d 22 FI SRK LO S*IxiDixi's Four Tops Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS NOM BIS
Gobo Fraggle de Abejar *ES (PER n 22) x S*IxiDixi's Fear no More (EXO f 22)
8 EXO h 22 FI SRK LO FI*Aamukasteen Daim Daydream Naaras Avoin Veikko Saarela Mitätöity Mitätöity
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Fajesa Kismet (PER b 22)
8 EXO h 22 FI SRK LO FI*Aamukasteen Daim Daydream Naaras Kasvattaja
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Fajesa Kismet (PER b 22)
9 EXO n 24 FI SRK LO 13 FI*Cherish's Nutmeg Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
10 EXO a 24 FI SRK LO 13 FI*Aamukasteen Ivy Blue Dream Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund Mitätöity
My-Champagne Playboy of Ayser (EXO d 22) x FI*Aamukasteen Hokkus Pokkus of Ayser (EXO f 24)
11 EXO f 24 FI SRK LO FI*Aamukasteen BlingBling Baby Naaras Kastraatti Marie Westerlund Mitätöity Mitätöity
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
12 EXO g 24 FI SRK LO 13 FI*Aamukasteen Juliet Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund Mitätöity
Latin Lover Cujo (EXO n 24) x FI*Whispers Iron Butterfly (EXO e 03 22)
13 EXO f 03 22 FI SRK RX 13 FI*Chevhill's Confetti Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Chevhill's Candy Kisses (EXO g 03)
14 EXO a 03 FIN SRK RX FIN*Mogi's Mighty Michael J. Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM
FIN*Samettiturkin Linus (EXO e 02 21) x FIN*Jarbabin Ouvre d'Art (PER f)
15 EXO g 02 21 62 FI SRK RX 13 FI*Chevhill's Pastel Candy Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Chevhill's Candy Kisses (EXO g 03)
16 EXO e 03 22 FI SRK LO FI*Shamirin Fair Fiona Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*MagicHoney's Annabell (EXO g 03)
17 EXO g 03 FIN SRK RX FIN*Onnimannin Cute and Funny Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM
FIN*Onnimannin Always Happy (PER a 02) x FIN*Nipsu-Nappulan Amelie (EXO g 03 24)
17 EXO g 03 FIN SRK RX FIN*Onnimannin Cute and Funny Naaras Veteraani Satu Hämäläinen 2
FIN*Onnimannin Always Happy (PER a 02) x FIN*Nipsu-Nappulan Amelie (EXO g 03 24)
18 EXO g 03 24 FI SRK RX 13 FI*Chevhill's Lollipop Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Chevhill's Candy Kisses (EXO g 03)
19 PER w 62 FI SRK LO 14 S*Headturners Winter Kills Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
Parti Wai Renaissance (PER w) x Artemis Mystique of Headturners (PER n 02 21)
20 PER n FI SRK LO FI*Kultaviiksen Don Juan Uros International Champion Marie Westerlund Abs
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x FIN*Kuutsa's Storm in a Teacup (PER fs)
21 PER n FI SRK LO FI*Mimosan Jackpot Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan Anything Goes N.F.S (PER n)
22 PER n FI SRK LO 13 FI*Moondreamer's Night Sky Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
N*Carrex Crème Cayden (PER e) x FI*Moondreamer's Joyride (PER ns)
23 PER a FI SRK LO 13 FI*Moondreamer's Starry Sky Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund Abs
N*Carrex Crème Cayden (PER e) x FI*Moondreamer's Joyride (PER ns)
24 PER a FI SRK LO 14 Haendel's Titanium of Chosen One Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
Haendel's Hypnotique (PER n) x Haendel's Molly's Memory (PER g)
25 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
26 PER d FI SRK LO One Way Ticket von La'Noitan Uros Champion Veikko Saarela Abs
Dachsbau Gremlin (PER n) x Cha-Cha-Cha von La'Noitan (PER f)
27 PER d FI SRK LO 13 FI*Kultaviiksen Lonnie Brooks Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela Abs
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FI*Kultaviiksen Ida Cox (PER f)
29 PER f FI SRK LO FI*Shamirin Donatella Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*Shamirin Kissy Kinuski (EXO n)
30 PER ns FI SRK LO 13 FI*Kultaviiksen JohnLee Hooker Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela Abs
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x FIN*Kuutsa's Storm in a Teacup (PER fs)
31 PER b 24 FI SRK LO FI*Mogi's Polaris Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
32 PER n 22 FI SRK RX FI*Shamirin Sebastian Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 No Cert
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Shamirin Cute Cassandra (PER n 03)
32 PER n 22 FI SRK RX FI*Shamirin Sebastian Uros Kasvattaja
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Shamirin Cute Cassandra (PER n 03)
33 PER n 22 FI SRK LO FI*Precious In The Spirit Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP NOM
FI*Precious Gentle Touch (PER w) x Kelsha Spirit Blessing (PER n)
34 PER f 22 FIN SRK RX FIN*Shamirin Sweet Shamira Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM
Sibirskin Hip-Hopper (PER n 22) x FIN*Shamirin Diamondella (PER e)
34 PER f 22 FIN SRK RX FIN*Shamirin Sweet Shamira Naaras Veteraani Satu Hämäläinen 1 NOM BIS
Sibirskin Hip-Hopper (PER n 22) x FIN*Shamirin Diamondella (PER e)
35 PER g 22 FI SRK LO FI*Vanilla-Star Diorissimo Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM BIS
Haendel's Imhotep (PER e) x FIN*Vanilla-Star Fruitcake (PER f 22)
36 PER g 22 FI SRK LO 14 FI*AzuLejo's Modesty Blaise Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FIN*Jarbabin Soleil Brulant (PER e) x FI*Aamukasteen Ester Estelar (EXO n 24)
37 PER g 22 FIN SRK LO FIN*Precious Kiss From a Rose Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
FIN*Precious Harley-D (PER n) x Fizgeralt Kiss 4 Precious (PER g 22)
38 PER d 23 FIN SRK RX FIN*Shamirin Idol Illusion Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Shamirin Diamond Xaviera (EXO d 24)
39 PER g 23 FI SRK LO FI*Precious Hello Darlin' Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM
Gentle van Iwanda (PER w) x Fizgeralt Kiss 4 Precious (PER g 22)
40 PER n 24 FIN SRK RX FIN*Jarbabin Tsimbavaati Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Precious Head In The Clouds (PER w) x S*Snowdrop's Kizz (PER a 03 23)
41 PER fs 22 62 FI SRK LO 13 FI*Moondreamer's Happy Hour Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
N*Carrex Crème Cayden (PER e) x FI*Moondreamer's Pride and Joy (PER ns 22)
42 PER a 02 62 FI SRK LO 14 Agaro Pers Fenix Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
Panda Pers Red-Tiger (PER d 02 21) x Love Face Look at Me of Agaro Pers (PER a 03)
43 PER n 03 FI SRK LO S*Loveline's Flowing Man Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
N*Stargate's Cartier (PER n 02 21) x S*Loveline's Vera Wang (PER g 03)
44 PER n 03 FI SRK LO 13 FI*Leonidan Quiet Moment Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
S*IxiDixi's Four Tops (EXO d 22) x FIN*Nipsu-Nappulan High Tech (PER a 01)
45 PER d 03 24 FI SRK LO FI*Shamirin Jesse James Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Excellent Elvira (PER f 22)
46 PER n 03 24 FI SRK LO 13 FI*Chosen-One Lacy Looker Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Whispers Hide and Seek (PER n 03 24) x FI*Chosen-One Betty Boop (PER g 03)
47 PER fs 03 23 FI SRK RX D'Arnaud Esmeralda Naaras International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB NOM BIS
D'Arnaud Bogosse-B (EXO ns 03) x De Silsanos Summer Sunshine (PER f 23)
48 PER n 33 FIN SRK LO FIN*Cherish's Hotcake Naaras Supreme Champion Marie Westerlund KM NOM
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Sinihuiskan Bianca (PER n 21 33)
49 PER e 33 FI SRK RX 13 Benua Gizelle Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
Nu Art O'Neil Bobby of Benua (PER e 33) x Benua Shining Tais (PER g 33)
50 PER e 21 33 FI SRK LO FI*Yashar's Åskari Ålematon Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
Sinihuiskan Lothar (PER a) x FI*Yashar's Tytti Tinttaraaraa (PER g 21 33)
51 ACL VIII / ACL as 09 22 FI SRK LO 13 FI*Dezzicat's Enfatico EvyCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Beverly Elian EX1 NOM
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
52 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI SRK LO 13 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Beverly Elian EX2
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
52 ACL VIII / ACL ns 02 21 FI SRK LO 13 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl Naaras Kasvattaja
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
53 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN SRK RX FIN*Siriuksen UmaCurl Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Siriuksen LeoCurl (ACL n 24) x DBCats Heartbreaker of Siriuksen (ACL n 03 22)
54 ACL VIII / ACL ns 03 24 FI SRK LO FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl Uros Kastraatti Beverly Elian EX1 CAP
FI*Magnificat Omar Curl (ACL n 21 33) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
55 ACS VIII / ACS ns 03 FI SRK RX FI*Dezzicat's Brilante BixCurl Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS NOM
FI*Dezzicat's Allegro AceCurl (ACS ns 03 24) x Jovilga*LT EL QUEEN (ACL f 02 21)
56 ACS VIII / ACS as 03 22 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Fuocoso FloCurl Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
57 MCO I / MCO n FI SRK LO 13 Beartooth Mountain Neo Uros Avoin Beverly Elian EX1 CAC
Beartooth Mountain Indi (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain 4 Roses (MCO n 22)
58 MCO I / MCO n FI SRK LO 13 FI*KorpiCoon's Yatzi Naaras Pennut 4-7 kk Beverly Elian EX1
FI*KorpiCoon's Peto (MCO ns 09 22) x FI*KorpiCoon's Oliivi (MCO n)
59 MCO II / MCO n 03 FI SRK LO 13 LT*Salta Nosis Impresionante Uros Avoin Beverly Elian EX1 CAC BIV
Amor Amor Salta Nosis*LT (MCO d 09 22) x Nina Ricci by Imagine Glamour, CZ (MCO n 09)
60 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run Naaras Avoin Beverly Elian EX1 CAC
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
61 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's Gonzales Uros Nuoret 7-10 kk Beverly Elian EX1
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
62 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Goldenstream's Soul on Fire Uros International Premior Beverly Elian EX1 CAGPIB
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Pandora (MCO n 03)
63 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO PL*Aspenville Farmer Uros Avoin Beverly Elian EX1 CAC
Top Coon Zoran (MCO n 22) x Anouk Salta Nosis*LT (MCO n 22)
64 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros Pennut 4-7 kk Beverly Elian EX1
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
64 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros Kasvattaja
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
65 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC BIV NOM BIS
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
66 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK RX 13 Shedoros Zorba Uros Avoin Satu Hämäläinen EX2
Top Coon Winston (MCO ds 09 22) x Emily Enza*PL (MCO ns 09 22)
67 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Monchacoon Elvis Isidor Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
Isidor Iron of Arbor Vitae, CZ (MCO n 22) x FI*Monchacoon Betsy (MCO n 09 22)
68 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO PL*Dark Age Yilan Coon Uros Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS
Wistariantale Neytiri Darkage (MCO n 09 22) x PL*Dark Age Ranai Coon (MCO n 22)
69 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO FI*Hiesun Glorious Greta Naaras Champion Mira Fonsén Abs
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*Maikkilan Ilmatar (MCO fs 22)
70 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO 13 FI*Tigerworld What To Do Next Uros Määrittely Beverly Elian d 09 22 ( d 09)
FI*Tigerworld I'm The Only One (MCO w) x N*Spellbound's Bella Swan (MCO d 22)
70 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO 13 FI*Tigerworld What To Do Next Uros Pennut 4-7 kk Beverly Elian EX1
FI*Tigerworld I'm The Only One (MCO w) x N*Spellbound's Bella Swan (MCO d 22)
71 MCO V / MCO e 22 FI SRK LO FI*NineTales Ariel Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
Summerplace Simply the Best (MCO e 22) x Pediro Sweet Lions Toscana (MCO gs 22)
72 MCO VI / MCO d 09 FI SRK LO FI*Avericoon Lorena Delux Uros Avoin Beverly Elian EX2
Pillowtalk's Simba (MCO d 09 22) x Langstteich's Evviva Lorena (MCO g 22)
73 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO FI*BigDaddy's Rock'n Roll Uros Määrittely Beverly Elian MCO e 09 22
Alwaro Black Winner (MCO n 22) x Christoma's Sunny (MCO fs 09)
73 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO FI*BigDaddy's Rock'n Roll Uros Avoin Beverly Elian EX1 CAC
Alwaro Black Winner (MCO n 22) x Christoma's Sunny (MCO fs 09)
74 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO 13 Makarena Perfect Basteta*LT Naaras Avoin Beverly Elian EX1 CAC BIV
Hadas Perfect Basteta*LT (MCO d 22) x Alwaro Inna Polaris*PL (MCO f 09 22)
75 MCO VII / MCO ns FI SRK LO FI*Escape's Yankee Rose Naaras Champion Lone Lund Abs
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
76 MCO VII / MCO ns 23 FI SRK LO 13 FI*Hiesun Leon Uros Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1
FI*Maikkilan Minnesota (MCO ns 22) x FI*Hiesun Calypso (MCO w)
77 MCO VII / MCO ns 23 FI SRK LO 13 FI*Hiesun Kurt Cobain Uros Pennut 4-7 kk Lone Lund EX2
FI*Hiesun Castor (MCO w) x FI*Hiesun Angels Touch (MCO fs 23)
77 MCO VII / MCO ns 23 FI SRK LO 13 FI*Hiesun Kurt Cobain Uros Määrittely Beverly Elian MCO ns 23
FI*Hiesun Castor (MCO w) x FI*Hiesun Angels Touch (MCO fs 23)
78 MCO VII / MCO ns 24 FI SRK LO FI*Hemingway's Pallas Athene Naaras Grand International Premior Lone Lund EX1 CAPS
Magic Lake Sam (MCO n 22) x FIN*Hemingway's Saint'n'Sinner (MCO ns)
79 MCO VII / MCO ns FI SRK RX FI*Hiesun Mistyheart Uros Kastraatti Lone Lund EX1 CAP
FI*Maikkilan Minnesota (MCO ns 22) x Christoma's Quanda (MCO ns 09)
80 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO FI*NomenEst Blonde Venus Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FIN*Escape's Mokoma (MCO w) x FIN*NomenEst Priscilla Black (MCO n)
81 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO FI*Hellraisers D'Kham Bam Naaras Premior Mira Fonsén EX1 No Cert
FIN*Fullmoon's Xtreme Dude (MCO d 09 23) x FIN*Hellraisers Bellatrix (MCO w)
82 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO FI*Hiesun Castor Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*Cavall's Kasper (MCO a) x FI*Hiesun Witchraft (MCO w)
83 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO FI*NomenEst Big White Chief Uros Kastraatti Mira Fonsén Abs
FIN*Escape's Mokoma (MCO w) x FIN*NomenEst Priscilla Black (MCO n)
84 NFO I / NFO n FI SRK LO FI*Tähtitassun Mustang Uros International Champion Lone Lund EX1 CAGCIB NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*NariNetta's Wild Riviera (NFO n 22)
85 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 13 Perun's Hit The Road Jack Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX1
NL*Titran's Magnus Maximus (NFO n 03 24) x NL*Titran's Yacarola (NFO fs 09)
85 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 13 Perun's Hit The Road Jack Uros Kasvattaja
NL*Titran's Magnus Maximus (NFO n 03 24) x NL*Titran's Yacarola (NFO fs 09)
86 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Satu Hämäläinen KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
87 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*Pörkarvan OzzyOsbourne Uros International Premior Satu Hämäläinen Abs
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Pörkarvan HocHabet (NFO n 23)
88 NFO IV / NFO n 09 23 FI SRK LO FI*Kuutamoyön Minerva Naaras Avoin Lone Lund Abs
FIN*Wishmaster Clark Gable (NFO n 03 22) x FI*Huiskulan Rubina (NFO n 09 24)
89 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll Naaras Grand International Premior Lone Lund EX1 CAPS NOM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
90 NFO VII / NFO ns FI SRK LO FI*Mirkulan Gildor Inglorion Uros Avoin Beverly Elian EX1 CAC
FI*Dream-World's Typhoon (NFO d 24) x FIN*Mirkulan Bella Cullen (NFO as 23)
91 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO N*Migoto's Rikke Naaras International Champion Beverly Elian EX1 CAGCIB NOM BIS
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
92 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Butterfinger Uros Grand International Premior Beverly Elian Abs
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
93 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Mira Fonsén Abs
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
94 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Akonit Blue Veil Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX1 NOM
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
95 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund Abs
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
96 RAG n FI SRK LO FI*Minipeikon Mooses Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC BIV
FI*Ruuskatin Bashful Bachelor (RAG b 04) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
97 RAG n FI SRK LO S*Sollefteåkatten Sussie Doll Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
S*Sollefteåkatten Gustav Doll (RAG a 04 21) x S*Favelas Kesha (RAG n)
98 RAG n FI SRK LO 13 FI*Uniklubin Shiny Zircon Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
FIN*Celestial's Escalade (RAG n) x FI*Collicatin Kalomira (RAG f)
99 RAG n FI SRK LO 13 FI*Pengvin's Bianca Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX2
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x S*Sarakkas Catania in Sicilia (RAG f 04)
100 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras Champion Beverly Elian EX1 CACIB
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
101 RAG a FI SRK LO Dollyfella Big Big Man Uros International Premior Beverly Elian Abs
FI*Maplehill's Captain Hook (RAG a) x FI*DollyCats Black Pearl (RAG n 04)
102 RAG b FI SRK LO FI*Celestial's Jaromir Jagr Uros Grand International Premior Lone Lund EX1 CAPS
Kikicats Loverboy 4 Celestials (RAG n 04) x FIN*Celestial's DiamondGirl (RAG c)
103 RAG b FI SRK LO FI*Celestial's Lolita My Love Naaras International Premior Lone Lund EX1 CAGPIB
FIN*Celestial's Final Fantasy (RAG a 03) x S*Abayomis Kiki of Celestial's (RAG n)
104 RAG c FI SRK LO FI*Celestial's King of Finland Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x FIN*Celestial's DancingQueen (RAG c 03)
105 RAG e FIN SRK LO FIN*Cat's-JM Bon-Boni Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
S*Karvaturri's Busiga Bosse (RAG a) x FIN*Cat's-JM Prinses-Hänttis (RAG g)
106 RAG n 03 FI SRK LO FI*Celestial's Louis Dieudonné Uros Grand International Champion Lone Lund EX1 CACS
FIN*Celestial's Final Fantasy (RAG a 03) x S*Abayomis Kiki of Celestial's (RAG n)
107 RAG n 03 FI SRK LO 13 Raya Ruby Dolls, SK Naaras Avoin Lone Lund EX1 CAC
Chatandolls Rocky Sun (RAG a 04) x Chatandolls Hayka of Ruby Dolls, SK (RAG n 03)
108 RAG n 03 Elian Rags Melita Naaras Avoin Lone Lund EX2
109 RAG n 03 FI SRK LO 13 Cassus Cassander Caelestis Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX1 BIV
Cassus Mr Sunshine (RAG n 03 21) x Cassus Love Saga (RAG n 04)
110 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Siniaavan Franky Uros Pennut 4-7 kk Lone Lund EX2
S*Harmony BlueEye Jaxon (RAG n 03) x FI*Cat's-JM Lana-Del (RAG n 03)
111 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Gneides Drogo the Unbeaten Uros Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1 BIV
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FIN*Celestial's ExtremeBeauty (RAG a 03)
112 RAG n 03 FI SRK LO 14 FI*Nenatnak Bees'n Honey Naaras Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x Kikicats You Rock My World (RAG n 03 21)
113 RAG n 03 FI SRK LO FI*Mulberry Mighty Navigator Uros International Premior Lone Lund EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Utuinen Xpected Xerxes (RAG b 03) x FIN*Riverknee Reiri o Whangarei (RAG n 04)
114 RAG n 03 FI SRK LO 14 Shinysky Bond James Bond Uros Premior Lone Lund EX1 CAPIB
Bobkatin Great Glenn (RAG n 03) x Bobkatin Shiny Sky (RAG n 04)
115 RAG a 03 Naorahdoll's Marco Polo Uros Champion Beverly Elian EX1 CACIB BIV NOM
116 RAG a 03 FI SRK LO FI*Cat's-JM Snow-Star Naaras Champion Beverly Elian Abs
S*Harmony BlueEye Jaxon (RAG n 03) x FIN*Cat's-JM Sini-San (RAG g 04)
117 RAG n 03 Amasing Star's Sami Of Marco Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX2
118 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Desire Me Naaras Nuoret 7-10 kk Beverly Elian Abs
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
119 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros Pennut 4-7 kk Beverly Elian EX1
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
120 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Heart Beats 4 U Naaras Pennut 4-7 kk Beverly Elian EX1 NOM
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
121 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Beverly Elian KM BIV
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
121 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Kasvattaja
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
122 RAG a 03 FI SRK LO Angelicdolls Onni Uros International Premior Beverly Elian EX1 CAGPIB
Angelicdolls Superman (RAG a 03) x Angelicdolls Cinderella (RAG a 03)
123 RAG a 03 FI SRK RX Kizzykat No More Headaches Uros Kastraatti Beverly Elian EX1 CAP NOM
Purrla Charming Lord Moussa (RAG a 03) x Kizzykat's Glorious Gayla (RAG a 03)
124 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's ExtremeBeauty Naaras Kastraatti Beverly Elian EX1 CAP
S*Abayomis Jadon of Celestial's (RAG c) x FIN*Celestial's American Beauty (RAG n 03)
125 RAG b 03 FI SRK LO FI*Mulberry Mighty Adventurer Naaras International Champion Lone Lund EX1 CAGCIB
FI*Utuinen Xpected Xerxes (RAG b 03) x FIN*Riverknee Reiri o Whangarei (RAG n 04)
126 RAG n 04 FI SRK LO FI*Minipeikon Mutrun Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Ruuskatin Bashful Bachelor (RAG b 04) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
127 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Eternal Flame Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 BIV
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Celestial's Vampire's Kiss (RAG n 04)
128 RAG n 04 FIN SRK LO FIN*Riverknee Reiri o Whangarei Naaras International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB
Valentino von Locksley (RAG n 04) x Kiwimagic Dazzling White (RAG c)
129 RAG n 04 FI SRK LO FI*Darkie's Golden Dusk Naaras Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP
FI*Emija's Adonis (RAG a 04) x FI*Mayapaw's Popol Vuh (RAG n 04)
130 RAG a 04 FI SRK LO S*FunHouse's & Unni's United Collin Uros International Champion Beverly Elian EX1 CAGCIB
NaorahDolls United Manboy (RAG n 04) x S*FunHouse's United Amina @Fyrpihl's (RAG c 03)
131 RAG a 04 FI SRK LO FI*Minipeikon Mini Mollis Naaras Avoin Beverly Elian EX2
FI*Ruuskatin Bashful Bachelor (RAG b 04) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
132 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Avoin Beverly Elian EX1 CAC
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
133 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*Jollydolls HiAce Uros Pennut 4-7 kk Beverly Elian Abs
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FIN*Utuinen O'River Hope (RAG a)
134 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*Nevilla's CindyCandy Naaras Pennut 4-7 kk Beverly Elian EX1 BIV
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Sarakkas Siena in Toscana (RAG a 04)
135 RAG a 04 FI SRK LO FI*Celestial's Trick or Treat Naaras Kastraatti Beverly Elian EX1 CAP
S*Gunbertus Blizzard (RAG n 03) x Bobkatin Kit Kat (RAG n 04)
136 RAG b 04 FI SRK LO FI*Gneides ChristopherColumbus Uros Määrittely Beverly Elian RAG n 04
Bobkatin Great Glenn (RAG n 03) x FI*Gneides Bambina (RAG n)
136 RAG n 04 FI SRK LO FI*Gneides ChristopherColumbus Uros Avoin Lone Lund EX1 CAC
Bobkatin Great Glenn (RAG n 03) x FI*Gneides Bambina (RAG n)
137 RAG f 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Heaven on Earth Naaras Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1 NOM
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Dollicious Choco Vanilla (RAG n 03)
138 RAG a 21 FI SRK LO FI*Celestial's Adele Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 No Cert
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x ES*Busi-Bú Miss Muffin of Celestial's (RAG a 04)
139 RAG e 21 FI SRK LO FI*Minipeikon Kultapoju Uros Champion Mira Fonsén Abs
FI*Minipeikon Almanzo (RAG a 21) x FI*Minipeikon Baletti Barbi (RAG g)
140 RAG e 21 FI SRK LO FI*Minipeikon Neppari Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Maikkilan Aaron (RAG d 21) x FI*Minipeikon Cinttara (RAG g)
141 SBI n FI SRK RX S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Satu Hämäläinen KM NOM
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
142 SBI n FI SRK LO 13 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
143 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS NOM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
144 SBI n FI SRK LO FI*GatoBianco Findus Uros Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP
FIN*Sydänyön Cauhucacara (SBI a) x FIN*GatoBianco Felicia (SBI n)
145 SBI a FI SRK LO 13 FI*Iines-Hovi Aurelius Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Iines-Hovi Anni (SBI n)
146 SBI a FI SRK LO FI*Tärn Agaton Uros Avoin Mira Fonsén Abs
FI*Castle-Garden Casanova (SBI n) x FI*Tärn Zittra (SBI n)
147 SBI a FI SRK LO FI*Saca's Quanita Loreen Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Flamenco Sweet Teddy, CZ (SBI a 21) x FIN*Clavinova Sade Serenada (SBI a)
148 SBI a FI SRK LO FI*Zhamanen MT Bobby Orr Uros Supreme Premior Mira Fonsén Abs
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Tinkerbell (SBI g)
149 SBI a FI SRK LO FI*Tamus Vectra Pipro Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
FIN*MeToYou Ceasar (SBI a) x FIN*Tamus Baleno Bellet (SBI n)
150 SBI b FIN SRK LO S*Stendalens Cola Naaras Supreme Champion Satu Hämäläinen KM
S*Kattapulten's Enzo (SBI c 21) x S*Raus Höjden's Gaia (SBI n)
150 SBI b FIN SRK LO S*Stendalens Cola Naaras Veteraani Marie Westerlund 2
S*Kattapulten's Enzo (SBI c 21) x S*Raus Höjden's Gaia (SBI n)
151 SBI b FI SRK LO 13 Ikks du Hameau de la Reine Uros Avoin Satu Hämäläinen Abs
Swahili's Gloss in Chocolate (SBI b) x Girly du Solstice d'Été (SBI n)
152 SBI b FI SRK LO 13 FI*Mimitan Bambina Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen Abs
S*Kultberget's Bojan (SBI b) x FI*Mimitan Ancient Amethyst (SBI c)
153 SBI b FIN SRK LO FIN*Pässinpään Lady After Eight Naaras Premior Satu Hämäläinen Abs
FIN*Touchant Cadeau d'Amour (SBI n) x S*Maskrosen's Cassandra (SBI n)
154 SBI b FI SRK LO 13 FI*MeToYou Iron Man Uros Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP
S*Kultberget's Bojan (SBI b) x FI*MeToYou Halo (SBI n)
155 SBI c FI SRK LO Demian Fiona Naaras Avoin Lone Lund EX1 CAC
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x Demian Olympsche Goud (SBI h)
156 SBI d FI SRK LO FI*Oreliinan Bonanza Uros Avoin Mira Fonsén Abs
FI*Mimitan Ewok (SBI n) x FI*Tamus Belvedere for A-K (SBI d)
157 SBI d FI SRK LO 14 FI*Nalle-Puhin Achy Breaky Heart Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FIN*Zhamanen C'mon Let's RED! (SBI d) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
158 SBI d FI SRK LO 14 FI*Nalle-Puhin Whisky Lullaby Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FIN*Zhamanen C'mon Let's RED! (SBI d) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
159 SBI f FI SRK LO 13 FI*Tamus Insignia Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM
Peret Laty Mery, CZ (SBI e 21) x FI*Nalle-Puhin Marilyn Monroe (SBI n)
160 SBI f FI SRK LO 14 FI*Nalle-Puhin Mustang Sally Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
FIN*Zhamanen C'mon Let's RED! (SBI d) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
161 SBI f FI SRK LO FI*Tamus Wildcat Naaras Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP NOM
Ike Ant Bwe Lay (SBI d) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
162 SBI g FI SRK LO FI*Tamus Healey Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
163 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
163 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Veteraani Marie Westerlund 3
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
164 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Kastraatti Beverly Elian EX1 CAP
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
165 SBI a 21 FI SRK LO 13 Demian TreKronor Sedina Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Jaunet d'eau (SBI c)
166 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's ToyBoy Uros Supreme Champion Lone Lund KM
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
167 SBI d 21 FIN SRK LO FIN*Harebell Tahvo Uros Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Nadja (SBI g)
168 SBI e 21 FI SRK LO 13 FI*Lofanna Alvar Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Pirimirrin Hamilton Island (SBI n 21) x Demian Victoria (SBI f 21)
169 SBI h 21 FI SRK LO 13 FI*Tamus Kyron Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Tamus Duster (SBI e 21) x FIN*Tamus Supra (SBI b)
170 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
171 SIB II / SIB n 09 FI SRK LO 13 FI*Apachiris Carola Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX2
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x FI*Benmar's Diana (SIB g 24)
172 SIB II / SIB n 03 FI SRK LO 14 FI*Lumikissan Olivia OiKukas Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 BIV NOM
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Lumikissan Chisu (SIB f 09 24)
173 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO FI*Lumikissan Herra Huu Uros Avoin Lone Lund EX1 CAC BIV
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
174 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO 13 FI*TaigaMaan AiwanTohoruksis Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x Logan Climberiada*PL (SIB n 24)
175 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 13 Feofan Sibaris*RU Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX2
Heres Sibaris*RU (SIB ny 24) x Quinni Sibaris*RU (SIB n 24)
176 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO FI*Balladin Keskiyön Cowboy Uros Kastraatti Lone Lund EX1 CAP
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
176 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO FI*Balladin Keskiyön Cowboy Uros Määrittely Beverly Elian SIB n 23
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
177 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO Logan Climberiada*PL Naaras Kastraatti Lone Lund Abs
Blue Topaz Grilyazh (SIB n 09 24) x Fluela Climberiada*PL (SIB n 09 24)
178 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO Atlantica du Jedi Naaras Kastraatti Lone Lund EX1 CAP
Felix du Jedi (SIB n 23) x La Luna de Siberussi (SIB n)
179 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Morsmaikku Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FI*Kuuratassun Alinda (SIB f 09)
180 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX2
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
181 SIB V / SIB g 24 FI SRK LO FI*Benmar's Diana Naaras Avoin Beverly Elian EX1 CAC
FIN*Taigahelmen Alfred (SIB ns 23) x FIN*Jokihelmi Benja (SIB f 23)
182 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Beverly Elian KM NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
183 SIB VI / SIB f 09 24 FI SRK LO CH*Lukijn's Vera Naaras International Champion Lone Lund EX1 CAGCIB NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
184 SIB VII / SIB fs FI SRK LO FI*Lumikissan Fortuna Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB NOM
S*Manta's Astor (SIB ns 24) x FIN*Lumikissan Rusina (SIB fs)
185 SIB VII / SIB fs FI SRK RX FI*KissinTassun Ekselentti Naaras Avoin Mira Fonsén Abs
Elisey Vasilek (SIB e 22) x FI*KissinTassun Celica (SIB ns)
186 SIB VII / SIB as 24 FI SRK LO 13 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FIN*Tuiskutassun Black Maria (SIB ns 24)
187 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
187 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Veteraani Marie Westerlund 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
188 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
189 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
190 SIB VIII / SIB fs 09 22 FI SRK LO 14 FI*KissinTassun Fyrry Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
N*Nordskjæret's Horatio Elvisen (SIB d 09 22) x FI*KissinTassun Daisy (SIB fs 22)
191 SIB VIII / SIB ns 03 FI SRK LO FI*Kesälän Unto Utelias Uros Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
192 SIB VIII / SIB ns 03 23 FI SRK LO FI*Balladin Viihteen Kuningas Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
193 TUA I / TUA n FI SRK RX 13 FI*Josmarin Innusha Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
194 TUA V / TUA f 24 FI SRK LO FI*Felesin DeaAmoris Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
S*Wi'nte Sams Harry Boy (TUA n 24) x FIN*Josmarin Booty Roller (TUA d 24)
195 TUA VIII / TUA ns 09 FI SRK LO FI*Kralice Dionysos Uros International Champion Lone Lund EX1 CAGCIB
Galaad de Nakshidil (TUA ds 24) x FI*Kralice C'mon Baby Yeah (TUA n 02)
196 XSH FI SRK RX 14 Cecilia Naaras Noviisi Mira Fonsén EUR f 22
197 ABY n FI SRK LO Hotchocolate Cleopatra Naaras Grand International Champion Marianne Roth EX1 CACS
Jethro Senor Alpha of Hotchocolate (ABY n) x Hillstblues Amber of Hotchocolate (ABY n)
198 ABY n FI SRK LO FI*Omanion al Ea Naaras Champion Marianne Roth EX1 CACIB
Ingave's Rosario (ABY n) x FIN*Silkkihienon Piae Cantiones (ABY n)
199 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros Avoin Marianne Roth EX1 CAC BIV NOM BIS
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
200 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras Nuoret 7-10 kk Marianne Roth EX1
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
201 ABY n FI SRK LO 13 FI*Bluestream's Idaya Naaras Pennut 4-7 kk Marianne Roth EX1 NOM
FIN*Bluestream's Chiko (ABY n) x FIN*Bluestream's Azizi (ABY n)
202 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Supreme Premior Marianne Roth Abs
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
203 ABY a FI SRK LO FI*Link Aurore Bleu de Ciel Naaras International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB BIV
FI*Link Moses (ABY n) x FIN*Link Hlelile (ABY p)
204 ABY a FI SRK LO FI*Link Moshaba Uros Champion Sara Ojaniemi EX1 CACIB
FI*Link Moses (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
205 ABY a FI SRK LO 13 FI*Kharn-Ka Great Gatsby Naaras Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
206 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM BIS
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
207 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM NOM BIS
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
207 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Veteraani Veikko Saarela 2
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
208 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Sara Ojaniemi KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
209 BEN n 22 FI SRK LO EE*Esmeralda Maya Gold Naaras International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
EE*Maximus EL Zots Maya Gold (BEN n 24) x EE*Bagheera Solola Maya Gold (BEN n 22)
210 BEN n 22 32 FI SRK LO FI*Kattiklaanin Nefertiti Naaras Avoin Marianne Roth EX1 CAC
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kissukkalan Zzribaa (BEN n 22)
211 BRI a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Avoin Marianne Roth EX1 CAC
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
212 BRI c FI SRK RX 13 FI*Treselle's Utz von Trapp Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
Belten's Don Sebastian (BSH c) x Belten's Sofina (BSH o)
213 BRI ny 11 FI SRK LO 13 FI*EmeraldCharm Mon Chéri Uros Nuoret 7-10 kk Marianne Roth EX1
Steelaway Sugar Plum (BSH ns 11) x FI*EmeraldCharm Duchess Dessa (BSH ny 11)
214 BRI b 22 FI SRK RX FI*Gimmie's Whimsical Uros Champion Arja Martikainen Abs
FI*Gimmie's Red Volunteer (BSH d 22) x FI*Gimmie's Julia Milena (BSH b 22)
215 BRI fs FI SRK LO FI*Helmiinan Matleena Naaras Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB
FI*Gimmie's Crimson Snow (BSH ds 22) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
216 BRI a 33 FI SRK RX 13 FI*Gimmie's Face of Emily Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Kontukatin Butterfly Orchid (BSH a 33) x FI*Gimmie's Jevgenia Milolika (BSH b 21 33)
217 BRI n 03 24 FI SRK LO 13 FI*Ullukan Ingeborg Naaras Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi Abs
DK*Binchens Bourbon (BSH b 02) x S*Snöpärlan's Aprilia (BSH ns 22)
218 BRI ns 11 FI SRK LO 13 S*Esteticas Arthur Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
Holtas Lindus (BSH ns 11) x S*Esteticas Xibell (BSH ny 11)
219 BRI ns 11 FI SRK LO FI*Helmiinan Sydänkäpy Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC BIV
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Pumpuli (BSH ns 11)
220 BRI ns 11 FI SRK LO 13 FI*Helmiinan Hattivatti Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM
FI*Helmiinan Yummy (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
221 BRI ns 11 FI SRK LO 13 FI*Helmiinan Hattara Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Helmiinan Yummy (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
222 BRI ns 11 FIN SRK RX Petit Prince vum Rousegaard*CH Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
Silver Kiparis no Demetra*LV (BSH ns 11) x Melusina vum Rousegaard*CH (BSH ns 11)
222 BRI ns 11 FIN SRK RX Petit Prince vum Rousegaard*CH Uros Veteraani Veikko Saarela 3
Silver Kiparis no Demetra*LV (BSH ns 11) x Melusina vum Rousegaard*CH (BSH ns 11)
223 BRI ns 24 62 FI SRK LO FI*Ferme Julius Uros Premior Arja Martikainen EX1 CAPIB
FIN*Ferme Ibanez (BSH ns 22) x FIN*Kontukatin Lilac Cinderella (BSH j 24)
224 BRI b 02 62 FI SRK LO DK*Binchens Bourbon Uros International Champion Marianne Roth EX1 No Cert
DK*Skaaningcats Ferdinand (BSH b) x DK*Vester's Maria Maria (BSH b 03)
225 BUR n FI SRK LO FI*Arkhitekton Symphony Naaras Champion Arja Martikainen EX1 CACIB
FIN*EnvyMe Bold&B'ful Ridge (BUR c) x FIN*Arkhitekton Malfridur (BUR n)
226 BUR n FI SRK LO FI*Kissmollin Chaconne Uros Avoin Arja Martikainen Abs
FI*Shu-Shun Charmikas Da-Capo (BUR n) x FI*Kissmollin Isabelle (BUR j)
227 BUR n FI SRK LO FI*Seirene Queen Bee Naaras Avoin Arja Martikainen EX2
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Norma (BUR g)
228 BUR n FI SRK LO FI*Arkhitekton Larisa Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC BIV
Leader New York (BUR b) x FIN*Arkhitekton De Stijl (BUR a)
229 BUR n FI SRK LO FI*Arkhitekton Secco Uros International Premior Arja Martikainen EX1 CAGPIB
FIN*Lorienin Grinning George (BUR d) x FIN*Arkhitekton Malfridur (BUR n)
229 BUR n FI SRK LO FI*Arkhitekton Secco Uros International Premior
FIN*Lorienin Grinning George (BUR d) x FIN*Arkhitekton Malfridur (BUR n)
230 BUR a FIN SRK LO FIN*Arkhitekton De Stijl Naaras Champion Marianne Roth EX1 CACIB
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Arkhitekton Khefren (BUR n)
231 BUR a FI SRK LO 13 FI*Arkhitekton Nordic Blue Naaras Avoin Marianne Roth EX1 CAC
FI*Ninelli's TomTomTom (BUR a) x FI*Arkhitekton Symphony (BUR n)
232 BUR b FI SRK LO 13 FI*Shu-Shun Heartbreaker Uros Pennut 4-7 kk Marianne Roth EX1
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FI*Shu-Shun Kepeä Geisha (BUR n)
233 BUR b FIN SRK LO FIN*Cattish Elven Star Naaras Grand International Premior Marianne Roth EX1 CAPS
Isä-Brownin Icy Star (BUR n) x FIN*Nebula's Corona Borealis (BUR h)
233 BUR b FIN SRK LO FIN*Cattish Elven Star Naaras Veteraani Veikko Saarela Abs
Isä-Brownin Icy Star (BUR n) x FIN*Nebula's Corona Borealis (BUR h)
234 BUR b FI SRK LO FI*Arkhitekton Fresco Uros International Premior Marianne Roth EX1 CAGPIB
FIN*Lorienin Grinning George (BUR d) x FIN*Arkhitekton Malfridur (BUR n)
235 BUR c FI SRK LO FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras Champion Marianne Roth EX1 CACIB BIV NOM
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
236 BUR c FI SRK LO FI*MunKisun Meukow for Cattish Uros Avoin Marianne Roth EX1 CAC
FI*Seirene Nabucco (BUR a) x FI*MunKisun Jingle Bells (BUR n)
237 BUR c FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Bad Ass Uros Pennut 4-7 kk Marianne Roth EX2
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
238 BUR c FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Bhangbhangduc Uros Pennut 4-7 kk Marianne Roth EX1
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
239 BUR c FIN SRK LO FIN*Arkhitekton Senemut Uros Grand International Premior Marianne Roth EX1 CAPS
Igor Chupacabra*CZ (BUR n) x FIN*Arkhitekton Valentina (BUR b)
240 BUR d FI SRK LO FI*Kissmollin Bourree Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Shu-Shun Charmikas Da-Capo (BUR n) x FI*Kissmollin Isabelle (BUR j)
241 BUR d FI SRK LO 13 GB*Wendele Arkiel Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen Abs
GB*Talitoe Theodore of Wendele (BUR b) x GB*Wendele Cats Miss Ellie (BUR j)
242 BUR d FIN SRK LO FIN*Lorienin Grinning George Uros Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS
FIN*Arkhitekton Senemut (BUR c) x FIN*Lorienin Fancy Filippa (BUR h)
243 BUR e FI SRK LO FI*Cattish Puss in Boots Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
FI*Feirefiz One Last Time (BUR b) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
244 BUR f FI SRK LO FI*Arkhitekton Tarja Naaras International Champion Arja Martikainen EX1 No Cert
FI*Harebell Aramis (BUR e) x FIN*Arkhitekton Kheops (BUR f)
245 BUR f FI SRK LO FI*Seirene Polina Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC NOM
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FIN*Hokkuspokkus Elemmírë (BUR g)
246 BUR g FI SRK LO FI*Arkhitekton Sari Naaras International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB NOM
FI*Harebell Aramis (BUR e) x FIN*Arkhitekton Kheops (BUR f)
247 BUR h FI SRK LO HU*Alba Regia Ganxsta Gizi Naaras Grand International Premior Marianne Roth EX1 CAPS
Shwayamore Sweet Oz Magic (BUR b) x HU*Alba Regia Orange Blossom (BUR d)
248 BUR j FIN SRK LO FIN*Harebell Vanilla Ice Naaras Supreme Champion Arja Martikainen KM
FIN*Arbiter Corleone (BUR c) x LV*Hot Chocolate Tequila Gold (BUR e)
249 BUR j FI SRK LO FI*Arkhitekton Katariina Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Leader New York (BUR b) x FI*Arkhitekton Tarja (BUR f)
250 BUR j FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Djelibeybi Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 BIV NOM
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
251 BUR j FIN SRK LO FIN*Cattish Fort Charlotte Naaras International Premior Arja Martikainen EX1 CAGPIB
FIN*Tulihännän Kullero (BUR e) x FIN*Cattish Elven Star (BUR b)
252 CRX I / CRX ns FI SRK LO FI*Telltail's Xanadu Uros Premior Arja Martikainen Abs
FI*Windseeker Xaxon Don (CRX ns) x FIN*Telltail's Almeisan (CRX n 03)
253 CRX II / CRX n 03 FIN SRK RX FIN*Telltail's Almeisan Naaras Supreme Champion Arja Martikainen KM
Skyrex Telling Tales (CRX n 03) x FIN*Telltail's Palitra (CRX f 09 33)
254 CRX II / CRX b 03 FI SRK RX 13 FI*Saca's Great Sound Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
Aladdin of Royal Fleece (CRX b 03) x FI*Saca's Chiara Candida (CRX bs 24)
255 CRX III / CRX e FI SRK LO 13 FI*Saca's Comtesse de la Crème Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM
Sunny Agnus*LT (CRX d 03) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
256 CRX IV / CRX e 09 FI SRK LO FI*Framillan Iapetos Uros Avoin Marianne Roth EX1 CAC
FI*Ronttilan "Monte Cassino" (CRX n 09) x FI*Framillan Daydream (CRX d 03)
257 CRX IV / CRX f 02 62 FI SRK LO 13 FI*Lubavan Désiree Naaras Nuoret 7-10 kk Marianne Roth EX1
Oricat Batman (CRX n 03) x FI*Tuiscalo's Jugu (CRX e 03)
258 CRX IV / CRX e 03 FIN SRK LO S*Rexture New Around Town Uros Grand International Premior Marianne Roth EX1 CAPS NOM
FIN*Jip-Jap'n Herald Of Wizard (CRX n 03) x Penmarric Chardonnay (CRX d 33)
259 CRX VI / CRX b 03 24 FI SRK RX 13 FI*Saca's High Note Naaras Pennut 4-7 kk Marianne Roth EX1
Aladdin of Royal Fleece (CRX b 03) x FI*Saca's Chiara Candida (CRX bs 24)
260 CRX VIII / CRX n 02 33 FI SRK LO 13 FI*Lubavan Chang'e Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
Oricat Batman (CRX n 03) x FI*Framillan Fiorellina (CRX n 03)
261 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SRK LO 14 SH-Champagne Vesjoly Elf*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX2
Porter Vesjoly Elf'*RU (CRX n 03) x Chantal Solar Fairy (CRX d)
262 DRX I / DRX ns FI SRK LO 13 FI*Mirexin Pikku-Iiro Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen Abs
FI*Riiviön Simo-Santeri (DRX n) x FI*Riiviön Wiola (DRX gs)
263 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN SRK LO FIN*Riiviön Viiru Naaras Supreme Premior Arja Martikainen Abs
FIN*Riiviön Pekka-Pätevä (DRX n 09 33) x FIN*Riiviön Piia (DRX gs 22)
264 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
265 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
266 EUR ns 22 FI SRK RX Ilmaveivi-Mikke Uros International Champion Marianne Roth EX1 CAGCIB
267 EUR d 02 62 FI SRK RX 13 Taneli Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
268 KOR FI SRK LO FI*Mythai Chaiama Saao Suay Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Hovikissan khraam leert (KOR ) x Dongalas Erin (KOR )
269 KOR FI SRK LO FI*Chai-lai Apsara Adranuch Naaras Avoin Arja Martikainen EX2
FI*Chandani's Mickey (KOR ) x FIN*Chai-lai Ying náa chaai (KOR )
270 MAN 51-52 / MAN f 24 51 FI SRK RX 14 Red Alert's Truus Naaras Pennut 4-7 kk Marianne Roth EX1
NL*Red Alert's Noppes (MAN ds 11 51) x FI*Conan Latatara (MAN f 09 51)
271 MAN 51-52 / MAN d 22 51 FIN SRK RX Pretty Girl de la Gambade *CH Naaras Supreme Premior Marianne Roth KM
Brerbit's Redattore of Lagambade (MAN d) x Romanxx Ruby Tuesday of Lagambade (MAN d 22)
272 MAU n 24 FI SRK LO FI*Chai-lai Ngoci Neb-er-tcher Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Sotpe-En-Re Amun-Ra (MAU n 24) x Ghalia de la Grande Pyramide (MAU n 24)
273 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Grand International Champion Sara Ojaniemi EX1 CACS NOM BIS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
274 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Drake Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
275 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Marianne Roth KM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
276 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Grand International Champion Marianne Roth EX1 CACS BIV
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
277 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros Champion Marianne Roth EX1 CACIB
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
278 OCI b 24 FI SRK LO 13 FI*Moosegrove Flynn Rider Uros Nuoret 7-10 kk Marianne Roth EX1
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Ad Victoriam (OCI b 24)
279 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Marianne Roth KM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
279 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Kasvattaja
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
279 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Veikko Saarela 1 NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
280 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Martinic Queen of Diamonds Naaras Supreme Premior Marianne Roth KM
FIN*Galax Indiana Jones (OCI b 24) x Galax Midnight Queen (OCI b 24)
280 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Martinic Queen of Diamonds Naaras Veteraani Veikko Saarela 1 NOM
FIN*Galax Indiana Jones (OCI b 24) x Galax Midnight Queen (OCI b 24)
281 OCI c 24 FI SRK LO 13 FI*Riddle Reason To Live Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Riddle Long Bow (OCI cs 24) x FI*Poseidonian Arabesque (OCI a 24)
282 OCI ns 24 FI SRK LO FI*Riddle Straight Arrow Uros Premior Arja Martikainen EX1 CAPIB NOM
S*Wagga Wagga's Mr. Fantastic (OCI n 24) x FIN*Riddle The Balvenie (OCI bs 24)
283 OCI bs 24 FI SRK RX 13 FI*Silvercomet Midnight's King Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC NOM
Ozspots Sheelberight (OCI ns 24) x FIN*Silvercomet Audrey Hepburn (OCI b 24)
284 OCI bs 24 FI SRK RX 13 FI*Silvercomet Midnight's Lady Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
Ozspots Sheelberight (OCI ns 24) x FIN*Silvercomet Audrey Hepburn (OCI b 24)
285 OCI bs 24 FIN SRK RX FIN*Silvercomet John Wayne Uros International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
N*Libitum Super Blackbird (OCI bs 24) x FIN*Guttatus Basia Mille (OCI b 24)
286 RUS FI SRK LO FI*BlueLair's Zina Naaras Avoin Marianne Roth EX1 CAC
Sunnanordica Oberon (RUS ) x FI*Zarin Magnolia (RUS )
287 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Nuoret 7-10 kk Marianne Roth EX1 NOM BIS
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
288 RUS FIN SRK LO FIN*Andinan Constantino Uros Grand International Premior Marianne Roth Abs
S*Barynia's Wilmer (RUS ) x FIN*Katzenhof Quellchen (RUS )
289 SIN FI SRK RX FI*Chai-lai Nice Nicholas Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP
Jinnomni Bonanza (SIN ) x RO*Purgia Liberty (SIN )
290 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Marianne Roth KM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
290 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Kasvattaja
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
291 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Arja Martikainen KM NOM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
291 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Veikko Saarela 2
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
292 SOM p FI SRK LO FI*Kharn-Ka Worth Fines Naaras Supreme Champion Sara Ojaniemi KM
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
293 SPH I / SPH n FI SRK RX 13 FI*Tutsi Diesel Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen Abs
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x Arizona Graasi Esper Mio (SPH f)
294 SPH IV / SPH g 09 21 FI SRK LO FI*EEC's Great News Naaras Kastraatti Marianne Roth EX2
Voila Dionysos van Anubis (SPH a) x FIN*EEC's Amazing Alexandria (SPH g 09 22)
295 SPH IV / SPH f 09 FI SRK LO FI*Shanimal Anastasia Naaras Kastraatti Marianne Roth EX1 CAP NOM BIS
Hirvin My Miltoniya (SPH n 03 33) x Cassiopeya Daniella Mur (SPH e 21)
296 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Premior Arja Martikainen EX1 CAPIB
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
297 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Sara Ojaniemi KM NOM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
298 OSH n FI SRK RX FI*Choose Zachat Noir Uros Champion Sara Ojaniemi EX1 CACIB
Galoo of Beugnycats (OSH n) x Sharifa's Wild Magic (OSH n)
299 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
300 OSH n FI SRK RX FI*Choose Youzo Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
301 OSH b FI SRK LO 13 FI*Arkhitekton Dark Chocolate Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x FI*Arkhitekton White chocolate (SIA b 21)
302 OSH b FI SRK LO FI*Birregin Mr Hawaii Uros Premior Marie Westerlund EX1 CAPIB
FI*Birregin Nantucket Sound (OSH n) x FI*Birregin Arabean Proud (SIA b)
303 OSH d 22 FI SRK RX FI*Choose Year of the Tiger Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
304 OSH f FI SRK RX FI*Santuzzan Miss Saigon Naaras Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS NOM
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
305 OSH b 24 FI SRK LO 13 FI*Arkhitekton Rafano Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund Abs
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x FI*Arkhitekton White chocolate (SIA b 21)
306 OSH bs 24 FI SRK LO FI*LeeRaus Aio Amuri Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
FI*PikkuPirun Heartkiller (OSH ns 24) x FIN*Mimin Naiade (OSH n)
307 OSH c 24 FI SRK LO 13 FI*Arkhitekton Lavanda Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x FI*Arkhitekton White chocolate (SIA b 21)
308 OSH d 24 FI SRK LO HU*Imladris Indil Hapci Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
309 OSH n 25 FI SRK RX FI*Santuzzan Maestro Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM NOM BIS
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
310 OLH c FI SRK LO 13 FI*Cleverkitty BluuKitabo Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 NOM
Yokozuna di Gattinata*PL (OLH n) x FI*Mummeli Blulalibelah Olinda (SIA n)
311 OLH c FIN SRK RX FIN*Mummeli Vipinha Lila Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM NOM BIS
FIN*Tistan Romeo (OLH b) x FIN*Mummeli VippelinhaBlueberry (BAL g)
311 OLH c FIN SRK RX FIN*Mummeli Vipinha Lila Naaras Veteraani Veikko Saarela 1 NOM BIS
FIN*Tistan Romeo (OLH b) x FIN*Mummeli VippelinhaBlueberry (BAL g)
312 OLH n FI SRK LO 13 FI*Nenatnak Ain't I Angel Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Willicon Higher Than Hope (OSH n 24) x FI*Anarkokatin Yönkuningatar (BAL n)
313 SYS n 01 FI SRK LO FI*Sultsinan WhatChaMaCallIt Naaras International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB NOM BIS
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FI*Sultsinan Catwalk (OSH n 03)
314 SYS n 03 FI SRK LO FI*Keskimaan Hobbit Fosco Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Keskimaan B Undomiel (SIA n) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
315 SYS b 03 FI SRK LO FI*Choose Three Wishes Well Naaras International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB NOM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
315 SIA b 03 FI SRK LO FI*Choose Three Wishes Well Naaras Kasvattaja
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
316 BAL n FI SRK RX FI*Anarkokatin Yönkuningatar Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
Monty Python di Gattinata*PL (BAL n) x FIN*Fercatin Vivegon Fiona (SIA w)
317 BAL f FI SRK LO FI*Curnauskiss SäihkyväSafiiri Naaras Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB
Uncas Sagamore of Noah's Ark (BAL n) x FIN*Fercatin Viviatt Cleopatra (BAL d)
318 BAL d 21 FIN SRK RX FIN*Mummeli Twixinho Jesse Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM NOM BIS
S*Nova Star Twix (SIA n) x FIN*Mummeli Danifax Heili (BAL g 21)
319 SIA n FI SRK RX FI*Choose Zone of SiaMagic Uros Champion Sara Ojaniemi EX1 CACIB
Galoo of Beugnycats (OSH n) x Sharifa's Wild Magic (OSH n)
320 SIA n FI SRK LO FI*Mummeli Blulalibelah Olinda Naaras Champion Sara Ojaniemi EX1 CACIB
FIN*Arhantin Lalibelah (SIA n) x FIN*Mummeli VippelinhaBlueberry (BAL g)
321 SIA a FI SRK LO 13 FI*Cleverkitty NzuriDhani Uros Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1
Yokozuna di Gattinata*PL (OLH n) x FI*Mummeli Blulalibelah Olinda (SIA n)
322 SIA b FI SRK LO 14 FI*Sultsinan Anthony Bourdain Uros Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM BIS
N*Himmeltinden's Madcon (SIA d 21) x NL*Felides Vivres Purrberry (SIA a 03)
323 SIA d 21 FI SRK RX FI*Santuzzan On Your Toes Uros International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB NOM
FIN*Kattilan Musta Pekka (SIA n 21) x FIN*Santuzzan Impromptu (OSH f)
324 HCS Caesar Uros Kotikissat Veikko Saarela 1 NOM
325 HCS Mustikka Naaras Kotikissat Veikko Saarela 3
325 HCS Mustikka Naaras Veteraani Lone Lund 1 NOM
326 HCS Susanna Naaras Kotikissat Veikko Saarela Abs
326 HCS Susanna Naaras Veteraani Lone Lund Abs
327 HCS Erkki Uros Kotikissat Veikko Saarela 2
327 HCS Erkki Uros Veteraani Lone Lund 2
328 HCS Hilkka Naaras Kotikissat Veikko Saarela Abs
329 HCS Kerttuli Naaras Kotikissat Veikko Saarela 1 NOM BIS
330 HCS Ninni Naaras Kotikissat Veikko Saarela 4
331 HCL Jeremias Uros Kotikissat Mira Fonsén 1 NOM
331 HCL Jeremias Uros Veteraani Lone Lund Abs
332 HCL Simba Uros Kotikissat Mira Fonsén Abs
333 HCL Sandra-Sabine Naaras Kotikissat Mira Fonsén Abs
333 HCL Sandra-Sabine Naaras Veteraani Lone Lund Abs
334 HCL Noora Naaras Kotikissat Mira Fonsén 1 NOM BIS
334 HCL Noora Naaras Veteraani Lone Lund 3
335 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Mira Fonsén 2
374 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Elian Beverly Tark, ACL VIII, MCO I, MCO II, MCO III, MCO VI, NFO VII, NFO VIII, RAG a, RAG a 03, RAG a 04, SBI h, SIB V 7
Fonsén Mira NOV,ACS VIII, MCO V, MCO IX, NFO IX, RAG c, RAG e, RAG a 21, RAG e 21, SBI a, SBI d, SBI a 21, SBI e 21, SIB VII, SIB VIII, TUA I, TUA V, HCL naaraat 0
Hämäläinen Satu MCO IV, NFO III, RAG n, RAG n 04, SBI n, SBI b, SBI f, SBI g, SBI d 21, SBI h 21, SIB II, SIB IV, I vet 3
Lund Lone MCO VII, NFO I, NFO II, NFO IV, NEM I, RAG b, RAG n 03, RAG b 03, RAG b 04, RAG f 04,SBI c, SBI b 21, SIB III, SIB VI, TUA VIII, HC vet 8
Martikainen Arja BRI b22, BRI a 33,BRI ns 24 62, BUR n, BUR d, BUR f, BUR j, CRX I, CRX II, CRX III, CRX VIII, DRX I, DRX VI, EUR f 24, EUR d 02, KOR, MAU n 24, OCI c 24, OCI ns 24, SIN, SOM o, SPH I, SPH V, HCL urokset 0
Ojaniemi Sara ABY a, ABY o, BEN n 22, BRI c, BRI fs, BRI n 03 24, BRI ns 11, BUR e, BUR g, EUR ns, OCI n 24, OCI bs 24, SOM p OSH n, OSH f, OSH bs 24, OSH c 24, OLH n, SYS n 01, BAL f, BAL d 21, SIA n, SIA a, SIA b 0
Roth Marianne ABY n, BEN n 22 32, BRI a, BRI ny 11, BRI b 02, BUR a, BUR b, BUR c, BUR h, CRX IV, CRX VI, EUR ns 22, MAN 51-52, OCI b 24, RUS, SOM n, SPH IV 1
Saarela Veikko NOV, EXO a, EXO h 22, EXO n 24, EXO a 03, EXO g 02 21 62, EXO e 03, EXO g 03 24, PER d, PER ns, PER b 24, PER f 22, PER g 22, PER d 23, PER g 23, PER n 24, PER fs 22 62, PER d 03 22, PER n 03 24, PER e 33, PER e 21 33, HCS, III vet, IV vet 9
Westerlund Marie Tark, EXO n, EXO a 22, EXO d 22, EXO a 24, EXO f 24, EXO g 24, EXO f 03 22, EXO g 03, PER w 62, PER n, PER a, PER f, PER n 22, PER a 02 62, PER n 03, PER fs 03 23, PER n 33 OSH b, OSH d, OSH b 24, OSH d 24, OSH n 25, OLH c, SYS n 03, SYS b 03, BAL n, SIA d 21, II vet 3
9 tuomaria