Omakissa
YK 1.5.2016
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 1.5.2016 Loppuu 1.5.2016
Ilmoittautuminen alkaa 4.1.2016 Ilmoittautuminen loppuu 17.4.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 18.4.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 250   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola, Linna-hotelli
Toimihenkilöt

Näyttelykutsun löydät kokonaisuudessaan täältä
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com

Lisätietoja

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 50 50 0 0 0
2 66 66 0 0 0
3 29 29 0 0 0
4 63 63 0 0 0
Kotikissat 1 1 0 0 0
Yhteensä 209 209 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n PT*Kiyoko Kats Big Royal 1 Naaras 9 (Avoin) Klein Gasbarri Hana EX1 CAC NOM BIS
2 EXO n 22 Cyrridwen Grillage 1 Uros 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX1
3 EXO n 24 FI*Aamukasteen Ester Estelar 1 Naaras 6 (IP) Klein Gasbarri Hana Abs
4 PER n 22 IT*Diciotto Carati Virginia 1 Naaras 3 (GIC) Lubrano Robert EX1 CACS NOM
5 PER n 22 PT*Kiyoko Kats Secret Love 1 Uros 5 (IC) Lubrano Robert EX1 CAGCIB NOM BIS
6 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 4 (GIP) Lubrano Robert EX1 CAPS NOM BIS
7 PER d 03 Bafini Sweet Dancer 1 Uros 5 (IC) Klein Gasbarri Hana EX1 CAGCIB
8 PER e 03 FI*Celestial's It takes 2 to Tango 1 Uros 11 (Nuoret) Klein Gasbarri Hana EX1
9 PER g 02 62 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers 1 Naaras 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX1 NOM
10 PER g 03 FI*Celestial's My Precious 1 Naaras 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1 NOM BIS
11 PER d 33 Sinihuiskan DingDong 1 Uros 7 (CH) Lubrano Robert EX1 CACIB
12 PER e 33 Almigry OK Corral 1 Uros 2 (SP) Klein Gasbarri Hana KM
12 PER e 33 Almigry OK Corral 1 Uros 17 (Veteraani) Lubrano Robert 1 NOM
13 PER n 21 33 Sinihuiskan Baldo Bandito 1 Uros 7 (CH) Klein Gasbarri Hana EX1 CACIB
14 RAG a Gayaneh Gratia Illa 1 Naaras 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 CACS
15 RAG a FI*Stardoll's Tilly Tina 1 Naaras 8 (PR) Kass Tellervo EX1 CAPIB NOM
16 RAG n 03 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo 1 Uros 7 (CH) Kass Tellervo Out of Competition
17 RAG n 04 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip 1 Uros 5 (IC) Klein Gasbarri Hana EX1 CAGCIB NOM
18 RAG n 04 FI*Valkokullan Voima 1 Uros 10 (KAS) Klein Gasbarri Hana EX1 CAP NOM
19 RAG n 04 FI*Celestial's Evil Twin 1 Naaras 11 (Nuoret) Klein Gasbarri Hana EX1 NOM
20 RAG a 03 FI*Dollyblues You Are The Sunshine 1 Naaras 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 CACS
21 RAG a 03 (N)Diadem's Vuzzy 1 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB BIV NOM
22 RAG a 03 FI*BlackRain's Bossy One 1 Naaras 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
23 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 1 Naaras 2 (SP) Kass Tellervo KM
24 RAG a 03 FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly 1 Naaras 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
25 RAG a 04 Gayaneh Juno Primas 1 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
26 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy 1 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 NOM BIS
27 RAG c 04 FI*Pengvin's Ice 1 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
28 RAG f 03 FI*Celestial's Angel on My Shoulder 1 Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
29 RAG n 04 21 FI*Dollyblues MusicOfMyHeart 1 Uros 4 (GIP) Klein Gasbarri Hana EX1 CAPS
30 SBI n FI*Felinessi Boris 1 Uros 7 (CH) Lubrano Robert Out of Competition
31 SBI n FI*Harebell Lancelot 1 Uros 7 (CH) Lubrano Robert EX1 CACIB
32 SBI n FI*Felinessi Diana 1 Naaras 9 (Avoin) Lubrano Robert EX2
33 SBI n FI*Helin's Anastasia Alma 1 Naaras 9 (Avoin) Lubrano Robert EX1 CAC
34 SBI b FI*Harebell Luminous 1 Uros 7 (CH) Klein Gasbarri Hana EX1 CACIB
35 SBI f FI*Harebell Luna 1 Naaras 9 (Avoin) Lubrano Robert EX3
36 SBI f FI*Mainio's Aleksandra Aurora 1 Naaras 9 (Avoin) Lubrano Robert EX2
37 SBI f FI*Rais-Kis Liinu 1 Naaras 9 (Avoin) Lubrano Robert EX1 CAC BIV
38 SBI f EE*Estrella Klaudia 1 Naaras 10 (KAS) Lubrano Robert EX2
38 SBI f EE*Estrella Klaudia 1 Naaras 15 (Siitos) Lubrano Robert
39 SBI f FIN*Zhamanen Passion Flower 1 Naaras 10 (KAS) Lubrano Robert EX1 CAP NOM
39 SBI f FIN*Zhamanen Passion Flower 1 Naaras 17 (Veteraani) Lubrano Robert 2
40 SBI g FI*ElfQuest Penelope 1 Naaras 12 (Pennut) Klein Gasbarri Hana EX1
41 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Klein Gasbarri Hana KM NOM BIS
42 SBI n 21 FIN*JoJon Usambara 1 Naaras 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 CACS NOM
43 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 1 Uros 2 (SP) Lubrano Robert KM
44 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
44 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 17 (Veteraani) Lubrano Robert 1 NOM BIS
45 SBI h 21 FI*Pirimirrin Kaoliniitti 1 Naaras 9 (Avoin) Klein Gasbarri Hana EX1 CAC
46 MCO I / MCO n FI*Rotcat Odessa 2 Naaras 12 (Pennut) Klein Gasbarri Hana EX1 NOM
47 MCO II / MCO a 09 FI*Daybreak's GentleMan 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
48 MCO III / MCO n 22 Olaf Junior Kaprysowo*PL 2 Uros 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
49 MCO III / MCO n 22 Velvet Goldmine Estate Pearls*RU 2 Uros 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1 NOM
50 MCO III / MCO n 23 FI*Mahtitassun FiftiSiksti 2 Uros 13c (Määrittely) Kaae Dorte MCO n 09 22
50 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Mahtitassun FiftiSiksti 2 Uros 12 (Pennut) Klein Gasbarri Hana EX1
51 MCO III / MCO a 23 FI*Mostlycats Kosmos Blue 2 Uros 2 (SP) Kaae Dorte KM
52 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks 2 Uros 4 (GIP) Kaae Dorte EX1 CAPS BIV NOM BIS
53 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni 2 Uros 6 (IP) Kaae Dorte EX1 CAGPIB
54 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Krysos WinWin 2 Uros 1 (SC) Klein Gasbarri Hana Abs
55 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Luna 2 Uros 5 (IC) Klein Gasbarri Hana EX1 CAGCIB
56 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Ixchel 2 Naaras 9 (Avoin) Klein Gasbarri Hana EX1 CAC
57 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny 2 Naaras 12 (Pennut) Klein Gasbarri Hana EX1 BIV
58 MCO V / MCO f 22 PL*Dark Age Euphoria 2 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo Abs
59 MCO V / MCO d 22 Battle Creek's Allegro 2 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 NOM BIS
60 MCO V / MCO e 23 FI*Chamberlain Arctic Love 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo Abs
61 MCO V / MCO f 22 FI*MaineQueen There Must Be Angel 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
62 MCO V / MCO f Beartooth Mountain Lola 2 Naaras 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
62 MCO V / MCO f Beartooth Mountain Lola 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
63 MCO V / MCO d 22 FI*LovelyLife Okey-Dokey Obelix 2 Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
64 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Vuorensinen Lady 2 Naaras 3 (GIC) Klein Gasbarri Hana EX1 CACS
65 MCO VI / MCO d 03 22 Sarajen Star 2 Uros 5 (IC) Klein Gasbarri Hana EX1 CAGCIB BIV NOM
66 MCO VI / MCO f 09 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator 2 Naaras 9 (Avoin) Klein Gasbarri Hana EX1 CAC NOM BIS
67 MCO VI / MCO g 09 23 FI*LovelyLife New Ages Niisku 2 Naaras 9 (Avoin) Klein Gasbarri Hana EX2
68 MCO VI / MCO e 03 22 FI*Chamberlain Ain't 2 Proud 2 Uros 12 (Pennut) Klein Gasbarri Hana Abs
69 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Big Bang 2 Uros 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 CACS
70 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Black Hole Sun 2 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC NOM
71 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro 2 Uros 5 (IC) Lubrano Robert EX1 CAGCIB
72 MCO VIII / MCO ns 09 22 Bruno Main Bastet, CZ 2 Uros 7 (CH) Lubrano Robert EX1 CACIB BIV
73 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Nùria 2 Uros 7 (CH) Lubrano Robert EX2
74 MCO VIII / MCO fs 09 FI*Mahtitassun EteväEmäntä 2 Naaras 7 (CH) Lubrano Robert EX1 CACIB
75 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*MaineQueen Wild Boy 2 Uros 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX1 NOM
76 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Kasmasiinin Donkey Kong 2 Uros 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1
77 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI*Mahtitassun D*Tipu 2 Naaras 8 (PR) Lubrano Robert EX1 CAPIB
78 NEM II / NEM n 09 21 Neska Lilianka*PL 2 Naaras 7 (CH) Lubrano Robert EX1 CACIB NOM
79 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 3 (GIC) Kaae Dorte EX1 CACS BIV NOM
80 NFO II / NFO n 09 Oliver James Forest Myths 2 Uros 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
81 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti 2 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
82 NFO III / NFO n 24 FI*Felicis Faustus 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB BIV NOM
83 NFO III / NFO n 22 Orion av Barnedroem 2 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
84 NFO III / NFO a 22 Sterrenkatten's Radiohead 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 NOM
85 NFO III / NFO n 24 FI*Heinuntuvan Eemeli 2 Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP NOM
86 NFO IV / NFO n 09 22 (N)Migoto's Conrad 2 Uros 7 (CH) Lubrano Robert EX1 CACIB
87 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1 NOM
88 NFO IV / NFO n 09 23 FIN*Kehrääjän Siiri 2 Naaras 4 (GIP) Lubrano Robert EX1 CAPS NOM
88 NFO IV / NFO n 09 23 FIN*Kehrääjän Siiri 2 Naaras 17 (Veteraani) Klein Gasbarri Hana 3
89 NFO IV / NFO a 09 23 FI*Nalle-Puhin Gil Grissom 2 Uros 10 (KAS) Lubrano Robert EX1 CAP NOM
90 NFO V / NFO f 24 FI*Felicis Filiola 2 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
92 NFO V / NFO f 22 FI*Tähtitassun Black Rose 2 Naaras 7 (CH) Kaae Dorte EX1 CACIB
93 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 2 (SP) Klein Gasbarri Hana KM
94 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Hirmuinen Bonaparte 2 Uros 4 (GIP) Klein Gasbarri Hana EX1 CAPS BIV NOM
95 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Ninatte's Big Dipper 2 Uros 2 (SP) Klein Gasbarri Hana KM
96 NFO VI / NFO f 03 FI*Kultahuiskan Geisha 2 Naaras 4 (GIP) Klein Gasbarri Hana EX1 CAPS
97 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*FoxyPaw's Jock Scott 2 Uros 6 (IP) Klein Gasbarri Hana Abs
98 NFO IX / NFO w 64 FIN*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Lubrano Robert KM NOM
98 NFO IX / NFO w 64 FIN*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 17 (Veteraani) Klein Gasbarri Hana 1 NOM BIS
99 SIB I / SIB n FI*Likimain Columbus Blue Jacket 2 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
100 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus 2 Uros 1 (SC) Kaae Dorte KM BIV NOM BIS
101 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Betuel 2 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
102 SIB III / SIB n 23 Zhu-Zha Sibirushka 2 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1 NOM BIS
103 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Amurin Hoosea 2 Uros 1 (SC) Lubrano Robert KM
104 SIB IV / SIB n 09 22 FIN*Amurin Esra 2 Uros 17 (Veteraani) Klein Gasbarri Hana 2
104 SIB IV / SIB n 09 22 FIN*Amurin Esra 2 Uros 8 (PR) Lubrano Robert EX1 CAPIB
105 SIB V / SIB f 23 FI*Amurin Hanna 2 Naaras 4 (GIP) Klein Gasbarri Hana EX1 CAPS NOM BIS
106 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Amurin Zerahiah 2 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
107 SIB VI / SIB f 03 23 FI*Abbas-Coons Aureelia 2 Naaras 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB NOM
108 BSH d Chieftain of Noblesse Oblige 3 Uros 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS
109 BSH f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 2 (SP) Busse Britta KM NOM
110 BSH a 03 FI*Rhinestone's Wild Edric 3 Uros 7 (CH) Busse Britta Abs
111 BUR n FI*Seirene Thaïs 3 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1 NOM
112 BUR n Isä-Brownin Ushuaia 3 Uros 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS NOM
113 BUR a FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock 3 Naaras 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB
114 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
115 BUR b FI*Enigmatic Aenigma 3 Uros 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB
116 BUR c FI*Pardofelis Va Va Voom 3 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena Abs
117 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1 NOM BIS
118 BUR h FI*Cattish Ada Rising 3 Naaras 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB
119 BUR h FI*Celsiana Kielo 3 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1
120 EUR as FI*Katinhännän Conchita RuPaul 3 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta Abs
121 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 1 (SC) Busse Britta Abs
122 KBL I / KBL n 22 Christophorus Columbus Vetka Sakury*RU 3 Uros 11 (Nuoret) Busse Britta EX1 NOM BIS
123 KOR FIN*Hovikissan iat Jaao 3 Naaras 2 (SP) Vencliková Lena KM NOM BIS
123 KOR FIN*Hovikissan iat Jaao 3 Naaras 17 (Veteraani) Kaae Dorte 1 NOM
124 KOR FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile 3 Naaras 6 (IP) Vencliková Lena EX1 CAGPIB
125 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS NOM
126 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Vencliková Lena KM NOM BIS
127 OCI b 24 FI*Moosegrove Tu Autem 3 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena KM BIV NOM BIS
128 OCI b 24 FI*Moosegrove Princess Estelle 3 Naaras 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
129 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger 3 Uros 5 (IC) Vencliková Lena Abs
130 OCI b 24 FI*Moosegrove Jada 3 Naaras 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB
131 OCI b 24 FI*Woodcocks Sweet Lady Luck 3 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
132 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Vencliková Lena KM NOM BIS
132 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Kaae Dorte 1 NOM BIS
133 OCI c 24 FI*Woodcocks Love-a-Lot 3 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC NOM
134 ABY n FI*Link Mwana Wa Baba Yake 4 Uros 3 (GIC) Kaae Dorte EX1 CACS NOM
135 ABY n FI*Link Monaimba Om 4 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
136 ABY n FI*Lovedevotion Elisabeth 4 Naaras 7 (CH) Kaae Dorte EX1 CACIB NOM
137 ABY n PL*Adalbertus Theodor 4 Uros 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1 BIV NOM
138 ABY n FI*Link Malaika Mnia 4 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1
139 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel 4 Naaras 10 (KAS) Kaae Dorte EX1 CAP NOM BIS
140 ABY n FI*Lovedevotion Cinderella 4 Naaras 10 (KAS) Kaae Dorte EX2
141 ABY n Hotchocolate Cleopatra 4 Naaras 10 (KAS) Kaae Dorte Abs
142 ABY a FI*Link Mochweo Blou 4 Uros 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS BIV
143 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 4 Naaras 1 (SC) Busse Britta KM
144 ABY a FI*Lovedevotion Fantom 4 Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1
145 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu 4 Uros 2 (SP) Busse Britta KM NOM BIS
146 ABY o S*Primuz-Zezam Rozetta 4 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
147 CRX II / CRX n 03 FI*Tuiscalo's Undo 4 Uros 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
148 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Shane Walsh 4 Uros 2 (SP) Vencliková Lena KM BIV NOM
149 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Tice Taio 4 Uros 10 (KAS) Vencliková Lena EX1 CAP
150 CRX II / CRX a 09 FI*VippeCat Blue Angel 4 Naaras 10 (KAS) Vencliková Lena EX1 CAP NOM
151 CRX III / CRX e FI*Tuiscalo's Rico Que Sera Sera 4 Uros 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
152 CRX IX / CRX w 61 Pallada of Sakura-Hana*RU *** 4 Naaras 5 (IC) Vencliková Lena Abs
153 CRX IX / CRX w 61 Oskar of Sakura-Hana*RU *** 4 Uros 4 (GIP) Vencliková Lena Abs
154 DSP III / DSP f Wrinkleface Golden Coin 4 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1
155 OLH a FI*Nenatnak Ain't I Saint 4 Uros 8 (PR) Busse Britta EX1 CAPIB
156 OSH n FI*BlackDevil's Black Devil 4 Uros 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
157 OSH n FI*Ori-Katin Modesty Blaise 4 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
158 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 4 (GIP) Vencliková Lena EX1 CAPS
159 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS NOM BIS
160 OSH n 25 FI*Santuzzan Maestro 4 Uros 1 (SC) Busse Britta KM NOM BIS
161 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB
162 OSH d 24 FI*Choose DareDeVill 4 Uros 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1 NOM BIS
163 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 11 (Nuoret) Vencliková Lena Abs
164 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 1 (SC) Busse Britta KM
165 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 1 (SC) Kaae Dorte KM
165 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
166 OSH n 03 24 FI*BlackDevil's Hunting NightWing 4 Naaras 3 (GIC) Kaae Dorte EX1 CACS
167 OSH b 03 24 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn 4 Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS
168 RUS Wynterwynd Moon River 4 Uros 1 (SC) Vencliková Lena KM
169 RUS FI*Lolcat's Leo Wyatt 4 Uros 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB NOM
170 RUS FI*Bessemjanka's Qaramell 4 Naaras 5 (IC) Vencliková Lena EX2
171 RUS FI*Lolcat's Willow Rosenberg 4 Naaras 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB BIV
172 RUS FI*Muskatz's Les Misérables 4 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX2
173 RUS Ynahita Akvamarin, CZ 4 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
174 RUS FI*Albergan Aarnivalkea 4 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
175 SIA n FI*Kelmikerhon Eedenistä itään 4 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1 NOM
176 SIA n Michel Legrand Del Iris 4 Uros 10 (KAS) Kaae Dorte EX1 CAP NOM
177 SIA a FI*Plan-A Isontalon Antti 4 Uros 6 (IP) Kaae Dorte Abs
178 SIA b San-Toi North Star of Plan-A 4 Uros 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS BIV
178 SIA b San-Toi North Star of Plan-A 4 Uros 15 (Siitos) Busse Britta
179 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS
180 SIA b FI*Kelmikerhon Ihanuus I 4 Uros 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
181 SIA b FI*Plan-A Bring me chocolate, Obi-Wan 4 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1
182 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 3 (GIC) Kaae Dorte EX1 CACS BIV
183 SIA c FI*Plan-A Obi-Wan Kerubi 4 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
184 SIA c FI*Plan-A I kissed Anakin and I liked it 4 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
185 SIA f FI*EdaM's Athene 4 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
186 SIA f FI*Kaspektin Kasipusi 4 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1 NOM
187 SIA h FI*Kaspektin Kassia 4 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta Abs
188 SIA n 03 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna 4 Naaras 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
189 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1 NOM BIS
190 SPH II / SPH a 03 FI*CiCi's Ophelia Otis 4 Naaras 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB
191 SPH II / SPH a 09 FI*Evilurbastet Robinson Crusoe 4 Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1 NOM
192 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB NOM
193 SPH V / SPH n 03 32 Iton Grand Wizard 4 Uros 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
194 SPH V / SPH n 21 33 Argentum Agata 4 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena Abs
195 HCL Lenni Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Klein Gasbarri Hana 1 NOM BIS
207 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Busse Britta BSH a 03, BSH d, BSH f, BUR a, BUR h, BUR n, EUR as, EUR f 24, KBL I, MAN 51-52, OCI c 24, ABY a, CRX III, OLH a, OSH b 03 24, OSH f, OSH f 24, OSH n 25, SIA b, SIA f, SIA h, SPH II 33
Kaae Dorte Kat. II tark., MCO III, NFO II, NFO V, SIB III, ABY n, ABY o, OSH n 01 21, OSH n 03 24, SIA a, SIA c, SIA n 33
Kass Tellervo Kat. II tark., RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG c 04, RAG f 03, RAG n 03, SBI f 21, SBI n 21, MCO II, MCO V, MCO VII, NFO III, SIB I, SIB VI 30
Klein Gasbarri Hana EXO n, EXO n 24, PER d 03, PER e 03, PER e 33, PER n 21 33, RAG n 04, RAG n 04 21, SBI b, SBI g, SBI h, SBI h 21, MCO I, MCO IV, MCO VI, NFO VI, NFO VIII, SIB V, HCL, VET 2 35
Lubrano Robert EXO n 22, PER d 33, PER g 02 62, PER g 03, PER n 03, PER n 22, SBI d 21, SBI f, SBI n, MCO VIII, NEM II, NFO IV, NFO IX, SIB IV, VET 1 36
Vencliková Lena BUR b, BUR c, BUR d, KOR, OCI b 24, OCI n 24, CRX II, CRX IX, DSP III, OSH a, OSH d 24, OSH n, RUS, SIA n 03, SOM n, SPH V 39
6 tuomaria.