YK 1.5.2016
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 1.5.2016 Loppuu 1.5.2016
Ilmoittautuminen alkaa 4.1.2016 Ilmoittautuminen loppuu 17.4.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 18.4.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 250   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola, Linna-hotelli
Toimihenkilöt

Näyttelykutsun löydät kokonaisuudessaan täältä
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com

Lisätietoja

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 50
2 66
3 29
4 63
Kotikissat 1
Yhteensä 209

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 15 PT*Kiyoko Kats Big Royal Naaras Avoin Hana Klein Gasbarri EX1 CAC NOM BIS
PT*Kiyoko Kats BB-4ever (PER n 22) x Canastaexo Lil Candy of Kiyoko Kats, DSM (EXO n)
2 EXO n 22 FI SK LO 16 Cyrridwen Grillage Uros Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1
D'Eden Lover Michelangelo (EXO n) x Sybarit's Lilu of Cyrridwen (EXO n 22)
3 EXO n 24 FI SRK LO FI*Aamukasteen Ester Estelar Naaras International Premior Hana Klein Gasbarri Abs
D'Eden Lover Baldwin (EXO n 24) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
4 PER n 22 FI SRK LO 14 IT*Diciotto Carati Virginia Naaras Grand International Champion Robert Lubrano EX1 CACS NOM
Diciotto Carati Linus (PER a 22) x Diciotto Carati Querida (PER n 22)
5 PER n 22 FI SK LO 14 PT*Kiyoko Kats Secret Love Uros International Champion Robert Lubrano EX1 CAGCIB NOM BIS
PT*True Star's Wild Kiss (PER n 24) x PT*Kiyoko Kats Etty-P-Girl (PER n)
6 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Grand International Premior Robert Lubrano EX1 CAPS NOM BIS
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
7 PER d 03 FI SK LO 15 Bafini Sweet Dancer Uros International Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CAGCIB
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
8 PER e 03 FI SK RX 15 FI*Celestial's It takes 2 to Tango Uros Nuoret 7-10 kk Hana Klein Gasbarri EX1
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
9 PER g 02 62 FI SK RX 15 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers Naaras Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1 NOM
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
10 PER g 03 FI SK RX 16 FI*Celestial's My Precious Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1 NOM BIS
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
11 PER d 33 FI SRK LO 14 Sinihuiskan DingDong Uros Champion Robert Lubrano EX1 CACIB
IT*Almigry Seabiscuit (PER n 33) x Sinihuiskan Ruusunnuppu (PER f 33)
12 PER e 33 FIN SRK LO Almigry OK Corral Uros Supreme Premior Hana Klein Gasbarri KM
Careyata's Linebacker (PER e 21 33) x Magic Moments Lapperla' (PER f 33)
12 PER e 33 FIN SRK LO Almigry OK Corral Uros Veteraani Robert Lubrano 1 NOM
Careyata's Linebacker (PER e 21 33) x Magic Moments Lapperla' (PER f 33)
13 PER n 21 33 FI SRK LO 13 Sinihuiskan Baldo Bandito Uros Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CACIB
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Rihanna (PER f 22)
14 RAG a FI SRK LO Gayaneh Gratia Illa Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
15 RAG a FI SRK LO FI*Stardoll's Tilly Tina Naaras Premior Tellervo Kass EX1 CAPIB NOM
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FIN*Stardoll's Ebony Ebba (RAG n)
16 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Champion Tellervo Kass Out of Competition
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
17 RAG n 04 FI SK LO 15 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip Uros International Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CAGCIB NOM
Lovelystory McSteamy (RAG n 04) x NO*Noble Origins' Sophia Loren (RAG a 04)
18 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Valkokullan Voima Uros Kastraatti Hana Klein Gasbarri EX1 CAP NOM
FI*Tuulikellon Prime Time (RAG n 03) x Ariokkierags Nacoya (RAG a 03)
19 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Celestial's Evil Twin Naaras Nuoret 7-10 kk Hana Klein Gasbarri EX1 NOM
FI*Celestial's Eternal Flame (RAG n 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
20 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Dollyblues You Are The Sunshine Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly (RAG a 03)
21 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Vuzzy Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB BIV NOM
(N)Diadem's Oliver Light Blue (RAG a 03) x Eulalie Zafir Diadems (RAG a 03)
22 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*BlackRain's Bossy One Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x FI*Celestial's Wild Child (RAG a 04)
23 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
24 RAG a 03 FI SRK LO FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues EndlessLoveSong (RAG n 04)
25 RAG a 04 FI SK LO 15 Gayaneh Juno Primas Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
26 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM BIS
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
27 RAG c 04 FI SK LO 15 FI*Pengvin's Ice Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Provinsia River's Sparkling Light (RAG a)
28 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Angel on My Shoulder Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
29 RAG n 04 21 FI SRK LO FI*Dollyblues MusicOfMyHeart Uros Grand International Premior Hana Klein Gasbarri EX1 CAPS
FIN*Dollicious Frozen Heart (RAG n 03 21) x FIN*Dollyblues PieceOfMyHeart (RAG n 04)
30 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Champion Robert Lubrano Out of Competition
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
30 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Siitos
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
31 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell Lancelot Uros Champion Robert Lubrano EX1 CACIB
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
32 SBI n FI SK LO 15 FI*Felinessi Diana Naaras Avoin Robert Lubrano EX2
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
33 SBI n FI SK LO 15 FI*Helin's Anastasia Alma Naaras Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
34 SBI b FI SK LO 15 FI*Harebell Luminous Uros Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CACIB
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
35 SBI f FI SK LO 15 FI*Harebell Luna Naaras Avoin Robert Lubrano EX3
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
36 SBI f FI SRK LO FI*Mainio's Aleksandra Aurora Naaras Avoin Robert Lubrano EX2
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
37 SBI f FI SK LO 15 FI*Rais-Kis Liinu Naaras Avoin Robert Lubrano EX1 CAC BIV
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Rais-Kis Cardemum (SBI f)
38 SBI f FI SRK LO EE*Estrella Klaudia Naaras Kastraatti Robert Lubrano EX2
Cooper van de Simona's (SBI n) x RU*Milamos Honeybee (SBI h)
38 SBI f FI SRK LO EE*Estrella Klaudia Naaras Siitos Robert Lubrano
Cooper van de Simona's (SBI n) x RU*Milamos Honeybee (SBI h)
39 SBI f FIN SRK LO FIN*Zhamanen Passion Flower Naaras Kastraatti Robert Lubrano EX1 CAP NOM
S*Glitter's Geronimo (SBI d 21) x FIN*Chiritan Audrey Lily (SBI b 21)
39 SBI f FIN SRK LO FIN*Zhamanen Passion Flower Naaras Veteraani Robert Lubrano 2
S*Glitter's Geronimo (SBI d 21) x FIN*Chiritan Audrey Lily (SBI b 21)
40 SBI g FI SK LO 15 FI*ElfQuest Penelope Naaras Pennut 4-7 kk Hana Klein Gasbarri EX1
FI*ElfQuest Oliver (SBI d 21) x FI*ElfQuest Jasumin (SBI a)
41 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Hana Klein Gasbarri KM NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
42 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Usambara Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS NOM
FIN*Bijou's Garrison (SBI a 21) x FIN*JoJon Hua Wei (SBI n 21)
43 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Robert Lubrano KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
44 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
44 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Veteraani Robert Lubrano 1 NOM BIS
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
45 SBI h 21 FI SK LO 15 FI*Pirimirrin Kaoliniitti Naaras Avoin Hana Klein Gasbarri EX1 CAC
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FIN*Pirimirrin Darling River (SBI j 21)
46 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Rotcat Odessa Naaras Pennut 4-7 kk Hana Klein Gasbarri EX1 NOM
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Rotcat Lilith (MCO ns 09)
47 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's GentleMan Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
48 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
49 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 Velvet Goldmine Estate Pearls*RU Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1 NOM
Dotcom Yabba Dabba Do (MCO n 09 22) x (N)Sacred Spirit's Maxima (MCO as 09 22)
50 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun FiftiSiksti Uros Määrittely Dorte Kaae MCO n 09 22
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
50 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun FiftiSiksti Uros Pennut 4-7 kk Hana Klein Gasbarri EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
51 MCO III / MCO a 23 FI SRK LO FI*Mostlycats Kosmos Blue Uros Supreme Premior Dorte Kaae KM
Magic Lake Sam (MCO n 22) x FIN*Mostlycats Dangerous Kind (MCO n 23)
52 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros Grand International Premior Dorte Kaae EX1 CAPS BIV NOM BIS
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
53 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni Uros International Premior Dorte Kaae EX1 CAGPIB
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
54 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Krysos WinWin Uros Supreme Champion Hana Klein Gasbarri Abs
FIN*Krysos Amos (MCO n 22) x FI*Krysos Parfait Amour (MCO gs 03)
55 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros International Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CAGCIB
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
56 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Hemingway's Ixchel Naaras Avoin Hana Klein Gasbarri EX1 CAC
FI*Hemingway's Thunderheart (MCO a 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
57 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny Naaras Pennut 4-7 kk Hana Klein Gasbarri EX1 BIV
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
58 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 PL*Dark Age Euphoria Naaras Avoin Tellervo Kass Abs
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Ana Alarice (MCO d 22)
59 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM BIS
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
60 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass Abs
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
61 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*MaineQueen There Must Be Angel Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Merrymakers Amazing Adonis (MCO n 09 22) x FIN*Fullmoon's Zodiac Mystery (MCO f 22)
62 MCO V / MCO f FI SRK LO Beartooth Mountain Lola Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
62 MCO V / MCO f FI SRK LO Beartooth Mountain Lola Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
63 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Okey-Dokey Obelix Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*LovelyLife Heartbeat Hertta (MCO f)
64 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 13 FI*Vuorensinen Lady Naaras Grand International Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CACS
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FI*CapitalCats Kikka (MCO f 09 22)
65 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO 14 Sarajen Star Uros International Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CAGCIB BIV NOM
Sarajen Virginia Gentleman (MCO d 09 22) x Kelimcoons Bay Breeze-of-Sarajen (MCO f 09 22)
66 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator Naaras Avoin Hana Klein Gasbarri EX1 CAC NOM BIS
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
67 MCO VI / MCO g 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife New Ages Niisku Naaras Avoin Hana Klein Gasbarri EX2
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
68 MCO VI / MCO e 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Ain't 2 Proud Uros Pennut 4-7 kk Hana Klein Gasbarri Abs
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
69 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
70 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
71 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro Uros International Champion Robert Lubrano EX1 CAGCIB
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FI*LovelyLife Amor Aaria (MCO ns 22)
72 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO Bruno Main Bastet, CZ Uros Champion Robert Lubrano EX1 CACIB BIV
Løve Hulen's Dark Diamond (MCO ns 09 22) x Alwaro Lavinia /GACC (MCO fs)
73 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros Champion Robert Lubrano EX2
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
74 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras Champion Robert Lubrano EX1 CACIB
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
75 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 15 FI*MaineQueen Wild Boy Uros Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1 NOM
FI*Godfather's Fernando (MCO ns 09 22) x FI*Fullmoon's Eternal Flame (MCO es 22)
76 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Kasmasiinin Donkey Kong Uros Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1
FIN*Wishmaster Mike Hailwood (MCO ns 09 22) x FIN*Ilioschoros Usva (MCO ns 09)
77 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun D*Tipu Naaras Premior Robert Lubrano EX1 CAPIB
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
78 NEM II / NEM n 09 21 FI SK RX 15 Neska Lilianka*PL Naaras Champion Robert Lubrano EX1 CACIB NOM
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Etna Syberjon*PL (NEM ns 09 21)
79 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS BIV NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
80 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 Oliver James Forest Myths Uros Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
81 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
82 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB BIV NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
83 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 15 Orion av Barnedroem Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
Barbarossa av Barnedroem (NFO d) x (N)Ravnklo's Sirius (NFO n 09 22)
84 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 16 Sterrenkatten's Radiohead Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
85 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Heinuntuvan Eemeli Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
86 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 (N)Migoto's Conrad Uros Champion Robert Lubrano EX1 CACIB
IT*Norr Venn's Vin Santo (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Martine, DVM (NFO n 09 22)
87 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1 NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
88 NFO IV / NFO n 09 23 FIN SRK LO FIN*Kehrääjän Siiri Naaras Grand International Premior Robert Lubrano EX1 CAPS NOM
FIN*Kehrääjän Legenda (NFO n 09 23) x S*Animaniac's Beata Bubble (NFO n 24)
88 NFO IV / NFO n 09 23 FIN SRK LO FIN*Kehrääjän Siiri Naaras Veteraani Hana Klein Gasbarri 3
FIN*Kehrääjän Legenda (NFO n 09 23) x S*Animaniac's Beata Bubble (NFO n 24)
89 NFO IV / NFO a 09 23 FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Gil Grissom Uros Kastraatti Robert Lubrano EX1 CAP NOM
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FIN*Nalle-Puhin N. Boa Vista (NFO g 03 22)
90 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Filiola Naaras International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
92 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Champion Dorte Kaae EX1 CACIB
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
93 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Hana Klein Gasbarri KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
94 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bonaparte Uros Grand International Premior Hana Klein Gasbarri EX1 CAPS BIV NOM
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
95 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros Supreme Premior Hana Klein Gasbarri KM
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
96 NFO VI / NFO f 03 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Geisha Naaras Grand International Premior Hana Klein Gasbarri EX1 CAPS
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x FIN*Kirsikan Inkeri (NFO a 03)
97 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros International Premior Hana Klein Gasbarri Abs
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
98 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Robert Lubrano KM NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
98 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Veteraani Hana Klein Gasbarri 1 NOM BIS
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
99 SIB I / SIB n FI SK RX 15 FI*Likimain Columbus Blue Jacket Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Irvikissan Aether (SIB d 24) x FI*Likimain A Kind of Magic (SIB f)
100 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Dorte Kaae KM BIV NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
101 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 16 FI*Amurin Betuel Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
FI*Tunturikissan Kuura (SIB n 23) x FI*Amurin Tirsa (SIB ny 22)
102 SIB III / SIB n 23 FI SK RX 16 Zhu-Zha Sibirushka Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1 NOM BIS
Alyosha Popovich (SIB n 09) x Madonna Sibirskoe Knjazhestvo (SIB f 23)
103 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO FI*Amurin Hoosea Uros Supreme Champion Robert Lubrano KM
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
104 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO FIN*Amurin Esra Uros Premior Robert Lubrano EX1 CAPIB
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
104 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO FIN*Amurin Esra Uros Veteraani Hana Klein Gasbarri 2
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
105 SIB V / SIB f 23 FI SRK LO FI*Amurin Hanna Naaras Grand International Premior Hana Klein Gasbarri EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
106 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zerahiah Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
107 SIB VI / SIB f 03 23 FI SRK LO FI*Abbas-Coons Aureelia Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB NOM
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Amurin Paula (SIB n 24)
108 BSH d FI SRK LO 13 Chieftain of Noblesse Oblige Uros Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS
FI*Ferme Bongo (BSH e) x EastWest Autumn Leaf (BSH h)
109 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Britta Busse KM NOM
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
110 BSH a 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Wild Edric Uros Champion Britta Busse Abs
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Secret Dream (BSH c)
111 BUR n FI SK LO 16 FI*Seirene Thaïs Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 NOM
FI*Mama-Alcialon Father's Son (BUR b) x FI*Seirene Rapunzel (BUR n)
112 BUR n FI SRK LO Isä-Brownin Ushuaia Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS NOM
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x Isä-Brownin Monte Velho (BUR n)
113 BUR a FI SK LO 15 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras Champion Britta Busse EX1 CACIB
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
114 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Grand International Champion Lena Vencliková EX1 CACS
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
115 BUR b FI SRK LO 14 FI*Enigmatic Aenigma Uros International Champion Lena Vencliková EX1 CAGCIB
S*Zagamin Hique (BUR b) x FI*Seirene Norma (BUR g)
116 BUR c FI SK LO 15 FI*Pardofelis Va Va Voom Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Vencliková Abs
FI*Pardofelis Ro Väl (BUR b) x HU*Alba Regia Bibi (BUR h)
117 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1 NOM BIS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
118 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Ada Rising Naaras International Champion Britta Busse EX1 CAGCIB
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
119 BUR h FI SK LO 16 FI*Celsiana Kielo Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
120 EUR as FI SK RX 15 FI*Katinhännän Conchita RuPaul Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse Abs
FI*Katinhännän Bauerin Zäk (EUR a 23) x FI*Kassilan Rakkauslapsi (EUR ns 24)
121 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Britta Busse Abs
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
122 KBL I / KBL n 22 FI SK RX 16 Christophorus Columbus Vetka Sakury*RU Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 NOM BIS
Zodchiy Magic-Murr (KBL n 22) x O'Grace Vetka Sakury*RU (KBL n 24)
123 KOR FIN SRK LO FIN*Hovikissan iat Jaao Naaras Supreme Premior Lena Vencliková KM NOM BIS
FIN*Pipsa's Chaou-Nah (KOR ) x FIN*Seirene Amarindra (KOR )
123 KOR FIN SRK LO FIN*Hovikissan iat Jaao Naaras Veteraani Dorte Kaae 1 NOM
FIN*Pipsa's Chaou-Nah (KOR ) x FIN*Seirene Amarindra (KOR )
124 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile Naaras International Premior Lena Vencliková EX1 CAGPIB
FI*Melodian Kham khan (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
125 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS NOM
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
126 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Lena Vencliková KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
127 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Supreme Champion Lena Vencliková KM BIV NOM BIS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
127 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Siitos Lena Vencliková
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
128 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Princess Estelle Naaras Grand International Champion Lena Vencliková EX1 CACS
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
129 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros International Champion Lena Vencliková Abs
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
130 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jada Naaras Champion Lena Vencliková EX1 CACIB
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
131 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Woodcocks Sweet Lady Luck Naaras Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1
FIN*Moosegrove Kókiri (OCI b 24) x Pikespeak Estrella of Woodcocks (OCI ns 24)
132 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Lena Vencliková KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
132 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Dorte Kaae 1 NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
133 OCI c 24 FI SK LO 15 FI*Woodcocks Love-a-Lot Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC NOM
FIN*Moosegrove Kókiri (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Calypso (OCI b 24)
134 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS NOM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
135 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Monaimba Om Naaras International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
FI*Link Moses (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
136 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Champion Dorte Kaae EX1 CACIB NOM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
137 ABY n FI SK LO 16 PL*Adalbertus Theodor Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1 BIV NOM
Cliff aus Abusir (ABY a) x Hayati Elegy (ABY n)
138 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Malaika Mnia Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Link Marjani Mnia (ABY o)
139 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP NOM BIS
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
140 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras Kastraatti Dorte Kaae EX2
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
141 ABY n FI SRK LO Hotchocolate Cleopatra Naaras Kastraatti Dorte Kaae Abs
Jethro Senor Alpha of Hotchocolate (ABY n) x Hillstblues Amber of Hotchocolate (ABY n)
142 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS BIV
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
143 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Supreme Champion Britta Busse KM
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
144 ABY a FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Fantom Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
145 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Supreme Premior Britta Busse KM NOM BIS
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
146 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
147 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Tuiscalo's Undo Uros Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1
Heathcilff Island of Legends (CRX d) x FI*Ronttilan Rautalankaa (CRX f 02)
148 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Shane Walsh Uros Supreme Premior Lena Vencliková KM BIV NOM
FI*Sweetpurr's Love Me Back (CRX d) x FI*Sweetpurr's Snorkfröken (CRX n 03)
149 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Tice Taio Uros Kastraatti Lena Vencliková EX1 CAP
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
150 CRX II / CRX a 09 FI SK LO 14 FI*VippeCat Blue Angel Naaras Kastraatti Lena Vencliková EX1 CAP NOM
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Ronttilan Tuonen Joutsen (CRX f 09)
151 CRX III / CRX e FI SK LO 15 FI*Tuiscalo's Rico Que Sera Sera Uros Avoin Britta Busse EX1 CAC
FIN*Tuiscalo's Dragon of Lord (CRX ns 24) x LV*Magic Sunrise Astra Aquarel (CRX g)
152 CRX IX / CRX w 61 Pallada of Sakura-Hana*RU *** Naaras International Champion Lena Vencliková Abs
Zlatomir High Enerdgi iz Madriskogo Dvora *** (CRX c 03) x Nika of Sakura-Hana*RU *** (CRX w)
153 CRX IX / CRX w 61 Oskar of Sakura-Hana*RU *** Uros Grand International Premior Lena Vencliková Abs
Star Way Cornwall Legend*RU (CRX b 03 32) x Sakura-Hana *** (CRX w)
154 DSP III / DSP f FI SK RX 16 Wrinkleface Golden Coin Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Vencliková EX1
FIN*Skinny-Dip's Arthur (DSP n 03) x Artlucia Angelic (DSP a 33)
155 OLH a FI SRK LO 13 FI*Nenatnak Ain't I Saint Uros Premior Britta Busse EX1 CAPIB
FI*Willicon Higher Than Hope (OSH n 24) x FI*Anarkokatin Yönkuningatar (BAL n)
156 OSH n FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Black Devil Uros Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
157 OSH n FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Modesty Blaise Naaras Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
158 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Grand International Premior Lena Vencliková EX1 CAPS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
159 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS NOM BIS
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
160 OSH n 25 FI SRK RX FI*Santuzzan Maestro Uros Supreme Champion Britta Busse KM NOM BIS
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
161 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros International Champion Lena Vencliková EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
162 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*Choose DareDeVill Uros Nuoret 7-10 kk Lena Vencliková EX1 NOM BIS
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
163 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Nuoret 7-10 kk Lena Vencliková Abs
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
164 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Britta Busse KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
165 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Supreme Champion Dorte Kaae KM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
165 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
166 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
167 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
168 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Supreme Champion Lena Vencliková KM
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
169 RUS FI SK LO 14 FI*Lolcat's Leo Wyatt Uros International Champion Lena Vencliková EX1 CAGCIB NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
170 RUS FI SRK LO FI*Bessemjanka's Qaramell Naaras International Champion Lena Vencliková EX2
FI*Inkilee Huvitus (RUS ) x FI*Bessemjanka's Nesha (RUS )
171 RUS FI SK LO 15 FI*Lolcat's Willow Rosenberg Naaras International Champion Lena Vencliková EX1 CAGCIB BIV
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
172 RUS FI SK LO 15 FI*Muskatz's Les Misérables Naaras Avoin Lena Vencliková EX2
Marco of Happy Song (RUS ) x FI*Muskatz's Viktoria (RUS )
173 RUS FI SK LO 15 Ynahita Akvamarin, CZ Naaras Avoin Lena Vencliková EX1 CAC
Czar Pyotr von Rhiannon (RUS ) x Qui Vivra Verra's Anahita (RUS )
174 RUS FI SK LO 15 FI*Albergan Aarnivalkea Naaras Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Hana-Bi Biutiful (RUS )
175 SIA n FI SK LO 16 FI*Kelmikerhon Eedenistä itään Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1 NOM
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Kelmikerhon Elli Karamelli (SIA n)
176 SIA n FI SK LO 16 Michel Legrand Del Iris Uros Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP NOM
Ice Jacqueline Family (SIA d) x Zumita Del Iris (OSH n 24)
177 SIA a FI SK LO 14 FI*Plan-A Isontalon Antti Uros International Premior Dorte Kaae Abs
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
178 SIA b FI SRK LO 14 San-Toi North Star of Plan-A Uros Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS BIV
San-Toi's Timbuctoo, DM (SIA n) x Thaifong Tatiana of San-Toi, DM (SIA b)
178 SIA b FI SRK LO 14 San-Toi North Star of Plan-A Uros Siitos Britta Busse
San-Toi's Timbuctoo, DM (SIA n) x Thaifong Tatiana of San-Toi, DM (SIA b)
179 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
180 SIA b FI SK LO 15 FI*Kelmikerhon Ihanuus I Uros Avoin Britta Busse EX1 CAC
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Mafdet Melody (SIA b)
181 SIA b FI SK LO 16 FI*Plan-A Bring me chocolate, Obi-Wan Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Plan-A Aika Kelmi (SIA c)
182 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS BIV
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
183 SIA c FI SK LO 16 FI*Plan-A Obi-Wan Kerubi Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Plan-A Aika Kelmi (SIA c)
184 SIA c FI SK LO 16 FI*Plan-A I kissed Anakin and I liked it Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Plan-A Aika Kelmi (SIA c)
185 SIA f FI SK LO 15 FI*EdaM's Athene Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC
EE*Cepheus Siaoricat (SIA n) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
186 SIA f FI SK LO 15 FI*Kaspektin Kasipusi Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 NOM
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
187 SIA h FI SK LO 15 FI*Kaspektin Kassia Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse Abs
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
188 SIA n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Grand International Champion Lena Vencliková EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
189 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1 NOM BIS
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
190 SPH II / SPH a 03 FI SK LO 15 FI*CiCi's Ophelia Otis Naaras Champion Britta Busse EX1 CACIB
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x FI*CiCi's Wish me luck (SPH a 02)
191 SPH II / SPH a 09 FI SK LO 16 FI*Evilurbastet Robinson Crusoe Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 NOM
LV*Otomi Danis (SPH n 02 21) x LV*Otomi Avrora (SPH f 03 33)
192 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 14 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras International Champion Lena Vencliková EX1 CAGCIB NOM
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
193 SPH V / SPH n 03 32 FI SK RX 15 Iton Grand Wizard Uros Avoin Lena Vencliková EX1 CAC
Zidan-Dan Dennima Line (SPH n 03 33) x Layza Dennima Line (SPH h 03 32)
194 SPH V / SPH n 21 33 FI SK LO 16 Argentum Agata Naaras Avoin Lena Vencliková Abs
Joser Ivor (SPH a 33) x An Saxmet Beauty (SPH n 21 33)
195 HCL Lenni Uros Kotikissat Hana Klein Gasbarri 1 NOM BIS
209 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Busse Britta BSH a 03, BSH d, BSH f, BUR a, BUR h, BUR n, EUR as, EUR f 24, KBL I, MAN 51-52, OCI c 24, ABY a, CRX III, OLH a, OSH b 03 24, OSH f, OSH f 24, OSH n 25, SIA b, SIA f, SIA h, SPH II 33
Kaae Dorte Kat. II tark., MCO III, NFO II, NFO V, SIB III, ABY n, ABY o, OSH n 01 21, OSH n 03 24, SIA a, SIA c, SIA n 33
Kass Tellervo Kat. II tark., RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG c 04, RAG f 03, RAG n 03, SBI f 21, SBI n 21, MCO II, MCO V, MCO VII, NFO III, SIB I, SIB VI 30
Klein Gasbarri Hana EXO n, EXO n 24, PER d 03, PER e 03, PER e 33, PER n 21 33, RAG n 04, RAG n 04 21, SBI b, SBI g, SBI h, SBI h 21, MCO I, MCO IV, MCO VI, NFO VI, NFO VIII, SIB V, HCL, VET 2 35
Lubrano Robert EXO n 22, PER d 33, PER g 02 62, PER g 03, PER n 03, PER n 22, SBI d 21, SBI f, SBI n, MCO VIII, NEM II, NFO IV, NFO IX, SIB IV, VET 1 36
Vencliková Lena BUR b, BUR c, BUR d, KOR, OCI b 24, OCI n 24, CRX II, CRX IX, DSP III, OSH a, OSH d 24, OSH n, RUS, SIA n 03, SOM n, SPH V 39
6 tuomaria