YK 30.4.2016
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 30.4.2016 Loppuu 30.4.2016
Ilmoittautuminen alkaa 4.1.2016 Ilmoittautuminen loppuu 17.4.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:30
Arvostelut alkavat 11:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 18.4.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 250   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola, Linna-hotelli
Toimihenkilöt

Näyttelykutsun löydät kokonaisuudessaan täältä
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com

 

Lisätietoja

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 51
2 74
3 47
4 70
Kotikissat 1
Yhteensä 243

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 15 PT*Kiyoko Kats Big Royal Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC NOM
PT*Kiyoko Kats BB-4ever (PER n 22) x Canastaexo Lil Candy of Kiyoko Kats, DSM (EXO n)
2 EXO n 22 FI SK LO 15 FI*AzuLejo's Edema Ruh Uros Kastraatti Hana Klein Gasbarri EX1 CAP
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
3 EXO n 22 FI SK LO 16 Cyrridwen Grillage Uros Nuoret 7-10 kk Hana Klein Gasbarri EX1
D'Eden Lover Michelangelo (EXO n) x Sybarit's Lilu of Cyrridwen (EXO n 22)
4 PER n 22 FI SRK LO 14 IT*Diciotto Carati Virginia Naaras Grand International Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CACS
Diciotto Carati Linus (PER a 22) x Diciotto Carati Querida (PER n 22)
5 PER n 22 FI SK LO 14 PT*Kiyoko Kats Secret Love Uros International Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CAGCIB NOM BIS
PT*True Star's Wild Kiss (PER n 24) x PT*Kiyoko Kats Etty-P-Girl (PER n)
6 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Grand International Premior Hana Klein Gasbarri EX1 CAPS NOM BIS
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
7 PER d 03 FI SK LO 15 Bafini Sweet Dancer Uros International Champion Britta Busse EX1 CAGCIB
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
8 PER e 03 FI SK RX 15 FI*Celestial's It takes 2 to Tango Uros Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1 NOM BIS
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
9 PER g 02 62 FI SK RX 15 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers Naaras Nuoret 7-10 kk Hana Klein Gasbarri EX1
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
10 PER g 03 FI SK RX 16 FI*Celestial's My Precious Naaras Pennut 4-7 kk Hana Klein Gasbarri EX1 NOM
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
11 PER d 33 FI SRK LO 14 Sinihuiskan DingDong Uros Avoin Hana Klein Gasbarri EX1 CAC
IT*Almigry Seabiscuit (PER n 33) x Sinihuiskan Ruusunnuppu (PER f 33)
12 PER e 33 FIN SRK LO Almigry OK Corral Uros Supreme Premior Britta Busse KM
Careyata's Linebacker (PER e 21 33) x Magic Moments Lapperla' (PER f 33)
12 PER e 33 FIN SRK LO Almigry OK Corral Uros Veteraani Tellervo Kass 1 NOM BIS
Careyata's Linebacker (PER e 21 33) x Magic Moments Lapperla' (PER f 33)
13 PER n 21 33 FI SRK LO 13 Sinihuiskan Baldo Bandito Uros Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Rihanna (PER f 22)
14 RAG a FI SRK LO Gayaneh Gratia Illa Naaras Grand International Champion Hana Klein Gasbarri EX1 No Cert
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
15 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Champion Robert Lubrano EX1 CACIB
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
16 RAG n 04 FI SK LO 15 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip Uros International Champion Britta Busse EX1 CAGCIB BIV
Lovelystory McSteamy (RAG n 04) x NO*Noble Origins' Sophia Loren (RAG a 04)
17 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Celestial's Evil Twin Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 NOM
FI*Celestial's Eternal Flame (RAG n 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
18 RAG n 04 FI SK LO 16 Gayaneh Lobelia lunaris Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 NOM BIS
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x Gayaneh Igitur Iris (RAG n 21)
19 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Dollyblues You Are The Sunshine Naaras Grand International Champion Robert Lubrano EX1 CACS
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly (RAG a 03)
20 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Vuzzy Uros International Champion Robert Lubrano EX1 CAGCIB BIV NOM
(N)Diadem's Oliver Light Blue (RAG a 03) x Eulalie Zafir Diadems (RAG a 03)
20 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Vuzzy Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
(N)Diadem's Oliver Light Blue (RAG a 03) x Eulalie Zafir Diadems (RAG a 03)
21 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*BlackRain's Bossy One Naaras International Champion Robert Lubrano EX1 CAGCIB NOM
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x FI*Celestial's Wild Child (RAG a 04)
22 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Robert Lubrano KM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
23 RAG a 03 FI SRK LO FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly Naaras International Premior Robert Lubrano EX1 CAGPIB NOM BIS
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues EndlessLoveSong (RAG n 04)
24 RAG a 04 FI SK LO 15 Gayaneh Juno Primas Naaras Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
25 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
26 RAG c 04 FI SK LO 15 FI*Pengvin's Ice Uros Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Provinsia River's Sparkling Light (RAG a)
27 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Angel on My Shoulder Naaras Nuoret 7-10 kk Hana Klein Gasbarri EX1 NOM
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
28 RAG n 04 21 FI SRK LO 13 Gayaneh Helius Hilaris Uros Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS BIV NOM
FI*Maplehill's Rely On Shaman (RAG a 03) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
29 RAG n 04 21 FI SK LO 15 Gayaneh Kellicottia igitur Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FI*Celestial's Most Wanted (RAG n 04)
30 RAG n 04 21 FI SK LO 16 Gayaneh Lilium igitur Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x Gayaneh Igitur Iris (RAG n 21)
31 RAG n 04 21 FI SRK LO FI*Dollyblues MusicOfMyHeart Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS NOM
FIN*Dollicious Frozen Heart (RAG n 03 21) x FIN*Dollyblues PieceOfMyHeart (RAG n 04)
32 RAG a 04 21 FI SK LO 16 Gayaneh Lepadella igitur Uros Pennut 4-7 kk Hana Klein Gasbarri EX1
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x Gayaneh Igitur Iris (RAG n 21)
33 RAG a 04 21 FI SK LO 16 Gayaneh Littorella igitur Naaras Pennut 4-7 kk Hana Klein Gasbarri EX1
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x Gayaneh Igitur Iris (RAG n 21)
34 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CACIB
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
35 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell Lancelot Uros Avoin Hana Klein Gasbarri EX1 CAC
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
36 SBI n FI SK LO 15 FI*Felinessi Diana Naaras Avoin Hana Klein Gasbarri EX2
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
37 SBI n FI SK LO 15 FI*Helin's Anastasia Alma Naaras Avoin Hana Klein Gasbarri EX1 CAC BIV
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
38 SBI b FI SK LO 15 FI*Harebell Luminous Uros Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
39 SBI f FI SK LO 15 FI*Harebell Luna Naaras Avoin Britta Busse EX3
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
40 SBI f FI SRK LO FI*Mainio's Aleksandra Aurora Naaras Avoin Britta Busse EX2
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
41 SBI f FI SK LO 15 FI*Rais-Kis Liinu Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC BIV
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Rais-Kis Cardemum (SBI f)
42 SBI f FI SRK LO EE*Estrella Klaudia Naaras Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
Cooper van de Simona's (SBI n) x RU*Milamos Honeybee (SBI h)
42 SBI f FI SRK LO EE*Estrella Klaudia Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Cooper van de Simona's (SBI n) x RU*Milamos Honeybee (SBI h)
43 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Robert Lubrano KM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
44 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Usambara Naaras Grand International Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CACS NOM BIS
FIN*Bijou's Garrison (SBI a 21) x FIN*JoJon Hua Wei (SBI n 21)
45 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Hana Klein Gasbarri KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
46 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB NOM
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
46 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Veteraani Tellervo Kass 1 NOM
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
47 SBI h 21 FI SK LO 15 FI*Pirimirrin Kaoliniitti Naaras Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FIN*Pirimirrin Darling River (SBI j 21)
48 MCO I / MCO a FI SK LO 15 FI*Mainehaan Olivia Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 BIV
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Esmeralda (MCO n 09)
49 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Rotcat Odessa Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX3
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Rotcat Lilith (MCO ns 09)
50 MCO I / MCO n FI SRK LO FI*Mainehaan Barbra Naaras Premior Tellervo Kass Abs
FI*Halden coon's Uno (MCO n) x S*Stortassen's KayCee (MCO a)
51 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's GentleMan Uros International Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CAGCIB
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
52 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Mainehaan Odessa Naaras Pennut 4-7 kk Hana Klein Gasbarri Abs
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Esmeralda (MCO n 09)
53 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Mainehaan Oosa Naaras Pennut 4-7 kk Hana Klein Gasbarri EX1 NOM
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Esmeralda (MCO n 09)
54 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
55 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 16 Halvar vom Postsee Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC BIV
Arjun vom Postsee (MCO w) x Bloomingtree Amitalia (MCO a)
56 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 Velvet Goldmine Estate Pearls*RU Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM BIS
Dotcom Yabba Dabba Do (MCO n 09 22) x (N)Sacred Spirit's Maxima (MCO as 09 22)
57 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Mainehaan Patricia Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass Abs
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
58 MCO III / MCO a 23 FI SRK LO FI*Mostlycats Kosmos Blue Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM
Magic Lake Sam (MCO n 22) x FIN*Mostlycats Dangerous Kind (MCO n 23)
59 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
60 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
61 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*Mainehaan Jesse James Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP BIV NOM
FI*Mainehaan Ernest (MCO n 09) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
62 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Krysos WinWin Uros Supreme Champion Robert Lubrano Abs
FIN*Krysos Amos (MCO n 22) x FI*Krysos Parfait Amour (MCO gs 03)
63 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
64 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 15 FI*Halden coon's Ässä Uros Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1
FI*Mainehaan Ernest (MCO n 09) x FI*Halden coon's Wei (MCO f 23)
65 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Born To Rock Uros Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1 BIV
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
66 MCO V / MCO d 22 FI SK RX 15 FI*Fullmoon's Knock On Wood Uros Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX2
Coonity Xenon (MCO ns) x FI*Fullmoon's Earth Wind Fire (MCO f 22)
67 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano Abs
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
68 MCO V / MCO f FI SRK LO Beartooth Mountain Lola Naaras International Premior Robert Lubrano EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
68 MCO V / MCO f FI SRK LO Beartooth Mountain Lola Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
69 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Okey-Dokey Obelix Uros Kastraatti Robert Lubrano EX1 CAP
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*LovelyLife Heartbeat Hertta (MCO f)
70 MCO VI / MCO e 09 FI SRK LO 13 FI*Mostlycats Juniper Speck Uros Grand International Champion Robert Lubrano EX1 CACS
IT*Clabacoon's Quemu il Folletto (MCO ns) x FIN*Chamberlain Black Sky (MCO f 09)
71 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 13 FI*Vuorensinen Lady Naaras Grand International Champion Robert Lubrano EX1 CACS NOM
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FI*CapitalCats Kikka (MCO f 09 22)
72 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO 14 Sarajen Star Uros International Champion Robert Lubrano EX1 CAGCIB BIV NOM
Sarajen Virginia Gentleman (MCO d 09 22) x Kelimcoons Bay Breeze-of-Sarajen (MCO f 09 22)
73 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator Naaras Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
74 MCO VI / MCO g 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife New Ages Niisku Naaras Avoin Robert Lubrano EX2
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
75 MCO VI / MCO e 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Ain't 2 Proud Uros Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1 NOM
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
76 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros International Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
77 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Avoin Hana Klein Gasbarri EX1 CAC
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
78 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 15 FI*Mainehaan Oswald Uros Pennut 4-7 kk Hana Klein Gasbarri EX1
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Esmeralda (MCO n 09)
79 MCO VII / MCO ns 23 FI SK LO 16 FI*Mainehaan Petra Naaras Pennut 4-7 kk Hana Klein Gasbarri EX1
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
80 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 16 FI*Remmler's Aaria Stella Polaris Naaras Pennut 4-7 kk Hana Klein Gasbarri Abs
FI*Kasmasiinin Winnipeg (MCO ds 09 22) x Fayola Uptown Girl (MCO ns 03 22)
81 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*Vuorensinen Vidia Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX2
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FI*Vuorensinen Kiara (MCO fs 09)
82 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FI*LovelyLife Amor Aaria (MCO ns 22)
83 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO Bruno Main Bastet, CZ Uros Champion Tellervo Kass EX1 CACIB
Løve Hulen's Dark Diamond (MCO ns 09 22) x Alwaro Lavinia /GACC (MCO fs)
84 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 15 FI*Myrskypihlajan Iskelmäprinssi Uros Avoin Tellervo Kass EX2
FI*Lobellan Sebastian (MCO es) x FI*Halden coon's Zoe (MCO ns 09)
85 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
86 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC NOM BIS
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
87 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Kasmasiinin Donkey Kong Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 BIV NOM BIS
FIN*Wishmaster Mike Hailwood (MCO ns 09 22) x FIN*Ilioschoros Usva (MCO ns 09)
88 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun D*Tipu Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
89 NEM II / NEM n 09 21 FI SK RX 15 Neska Lilianka*PL Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Etna Syberjon*PL (NEM ns 09 21)
90 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
91 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 Oliver James Forest Myths Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC BIV
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
92 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
93 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CACIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
94 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 15 Orion av Barnedroem Uros Avoin Hana Klein Gasbarri EX1 CAC
Barbarossa av Barnedroem (NFO d) x (N)Ravnklo's Sirius (NFO n 09 22)
95 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Heinuntuvan Eemeli Uros Kastraatti Hana Klein Gasbarri EX1 CAP NOM BIS
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
96 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 (N)Migoto's Conrad Uros Champion Tellervo Kass EX1 CACIB NOM
IT*Norr Venn's Vin Santo (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Martine, DVM (NFO n 09 22)
97 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
98 NFO IV / NFO n 09 23 FIN SRK LO FIN*Kehrääjän Siiri Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 No Cert
FIN*Kehrääjän Legenda (NFO n 09 23) x S*Animaniac's Beata Bubble (NFO n 24)
98 NFO IV / NFO n 09 23 FIN SRK LO FIN*Kehrääjän Siiri Naaras Veteraani Robert Lubrano 1 NOM
FIN*Kehrääjän Legenda (NFO n 09 23) x S*Animaniac's Beata Bubble (NFO n 24)
99 NFO IV / NFO a 09 23 FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Gil Grissom Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FIN*Nalle-Puhin N. Boa Vista (NFO g 03 22)
100 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Filiola Naaras Champion Hana Klein Gasbarri EX1 CACIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
102 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Champion Hana Klein Gasbarri EX2
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
103 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Robert Lubrano KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
104 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bonaparte Uros Grand International Premior Robert Lubrano EX1 CAPS BIV NOM
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
105 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros Supreme Premior Robert Lubrano KM
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
106 NFO VI / NFO f 03 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Geisha Naaras Grand International Premior Robert Lubrano EX1 CAPS NOM BIS
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x FIN*Kirsikan Inkeri (NFO a 03)
107 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros International Premior Robert Lubrano Abs
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
108 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Hana Klein Gasbarri KM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
108 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Veteraani Robert Lubrano 2
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
109 SIB I / SIB n FI SK RX 15 FI*Likimain Columbus Blue Jacket Uros Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
FI*Irvikissan Aether (SIB d 24) x FI*Likimain A Kind of Magic (SIB f)
110 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
111 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 FI*Apachiris Egwene Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
112 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 16 FI*Amurin Betuel Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 BIV
FI*Tunturikissan Kuura (SIB n 23) x FI*Amurin Tirsa (SIB ny 22)
113 SIB III / SIB n 23 FI SK RX 16 Zhu-Zha Sibirushka Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Alyosha Popovich (SIB n 09) x Madonna Sibirskoe Knjazhestvo (SIB f 23)
114 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO FI*Amurin Hoosea Uros Supreme Champion Hana Klein Gasbarri KM
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
115 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO FIN*Amurin Esra Uros Premior Hana Klein Gasbarri EX1 CAPIB
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
115 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO FIN*Amurin Esra Uros Veteraani Robert Lubrano 1 NOM BIS
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
116 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zebedee Uros Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
117 SIB VIII / SIB ds 03 24 FI SK LO 15 FI*Taigatassun Bianca Naaras Avoin Hana Klein Gasbarri EX1 CAC NOM
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Taigatassun Afrodite (SIB f 09 24)
118 SIB IX / SIB w 62 FI SK LO 15 FI*LeonisMinoris' Starlight Waltz Naaras Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1 NOM
FI*Irvikissan Aether (SIB d 24) x FI*Valjallan Kuura (SIB w)
119 BEN n 22 FI SK LO 16 FI*Hiesun D' Artagnan Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
120 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Hiesun Bonita Santa Maria Naaras Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
121 BSH n FI SK LO 14 FI*Coventry's Lonely Wolf Uros Avoin Lena Vencliková Abs
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
122 BSH d FI SRK LO 13 Chieftain of Noblesse Oblige Uros Grand International Champion Lena Vencliková EX1 CACS
FI*Ferme Bongo (BSH e) x EastWest Autumn Leaf (BSH h)
123 BSH e FI SK LO 15 FI*Saranellan Morden Fireglow Uros Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
FI*Gimmie's Magnanimous (BSH p) x FI*Saranellan Derosa (BSH f)
124 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Lena Vencliková KM NOM BIS
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
125 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Supreme Champion Lena Vencliková KM
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
125 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Britta Busse 1 NOM BIS
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
126 BSH j FI SK LO 15 FI*Brinelly Aurinko Nikki Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1 NOM
FI*Gimmie's Magnanimous (BSH p) x Countess of Noblesse Oblige (BSH e)
127 BSH a 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Wild Edric Uros Champion Lena Vencliková EX1 CACIB
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Secret Dream (BSH c)
128 BUR n FI SRK LO FI*Karvanverran JouluTaika Naaras Grand International Champion Lena Vencliková EX1 CACS
FI*Genuina O'Boy Oliver (BUR b) x FI*Karvanverran Kalevantuli (BUR a)
129 BUR n FI SK LO 15 FI*Almond's Freyja Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Vencliková EX1
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
130 BUR n FI SK LO 16 FI*Seirene Thaïs Naaras Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1 BIV
FI*Mama-Alcialon Father's Son (BUR b) x FI*Seirene Rapunzel (BUR n)
131 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Lena Vencliková KM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
131 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Britta Busse 3
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
132 BUR n FI SRK LO Isä-Brownin Ushuaia Uros International Premior Lena Vencliková EX1 CAGPIB
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x Isä-Brownin Monte Velho (BUR n)
133 BUR a FI SRK LO 13 FI*Karvanverran Esme Azul Naaras International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
FI*Oliivian Zephyr Six (BUR a) x FI*Karvanverran JouluTaika (BUR n)
134 BUR a FI SK LO 15 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras Champion Dorte Kaae EX1 CACIB NOM BIS
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
135 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
136 BUR b FI SRK LO 14 FI*Enigmatic Aenigma Uros International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
S*Zagamin Hique (BUR b) x FI*Seirene Norma (BUR g)
137 BUR c FI SK LO 15 FI*Pardofelis Va Va Voom Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae Abs
FI*Pardofelis Ro Väl (BUR b) x HU*Alba Regia Bibi (BUR h)
138 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1 NOM BIS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
139 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Ada Rising Naaras International Champion Lena Vencliková EX1 CAGCIB
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
140 BUR h FI SK LO 16 FI*Celsiana Kielo Naaras Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1 NOM
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
141 EUR e FI SK RX 15 FI*Vinhaviiksen Salarakas Uros Nuoret 7-10 kk Lena Vencliková EX1
FI*Kissakallion Orlando (EUR d 24) x FI*Vinhaviiksen Tehotassu (EUR g 24)
142 EUR as FI SK RX 15 FI*Katinhännän Conchita RuPaul Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
FI*Katinhännän Bauerin Zäk (EUR a 23) x FI*Kassilan Rakkauslapsi (EUR ns 24)
143 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Dorte Kaae KM NOM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
143 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Britta Busse 2
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
144 EUR n 22 FI SRK LO FI*Feronian Vincent Victoriano Uros Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP
Silkkiturkin Menevä Macho (EUR d 22) x FIN*Feronian Xanthium Cessi (EUR f 24)
145 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Lena Vencliková KM NOM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
146 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras International Champion Lena Vencliková EX1 CAGCIB
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
147 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Lena Vencliková Abs
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
148 EUR f 24 FI SK LO 16 Silkkiturkin Ruusunnuppu Naaras Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1
Silkkiturkin Quukkeli (EUR d 22) x Silkkiturkin Pihlajanmarja (EUR f 24)
149 EUR ns 23 FI SRK RX FI*Katinhännän Ilmaveivi-Kikka Naaras International Premior Lena Vencliková EX1 CAGPIB
Thor (EUR ns 23) x FIN*Katinhännän Idols-Voittaja (EUR ns 24)
150 KBL I / KBL n 22 FI SK RX 16 Christophorus Columbus Vetka Sakury*RU Uros Nuoret 7-10 kk Lena Vencliková EX1 NOM BIS
Zodchiy Magic-Murr (KBL n 22) x O'Grace Vetka Sakury*RU (KBL n 24)
151 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Grand International Champion Lena Vencliková EX1 CACS NOM
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
152 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Dorte Kaae KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
153 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Supreme Champion Dorte Kaae KM BIV
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
153 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Siitos
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
154 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Princess Estelle Naaras Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
155 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros International Champion Dorte Kaae Abs
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
156 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jada Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
157 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Woodcocks Sweet Lady Luck Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
FIN*Moosegrove Kókiri (OCI b 24) x Pikespeak Estrella of Woodcocks (OCI ns 24)
158 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Dorte Kaae KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
158 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Britta Busse 1 NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
159 OCI c 24 FI SK LO 15 FI*Woodcocks Love-a-Lot Naaras Avoin Lena Vencliková EX1 CAC NOM
FIN*Moosegrove Kókiri (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Calypso (OCI b 24)
160 SNO a 05 FI SK RX 16 HR*Adriasnow Vale Glamourgan Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Vencliková EX1
Kiabindhi Snow King (SNO a 05) x Alpinestar's White Sox Dakota (SNO n 05)
161 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Grand International Champion Lena Vencliková EX1 CACS
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
162 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Monaimba Om Naaras International Champion Lena Vencliková EX1 CAGCIB BIV
FI*Link Moses (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
163 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Champion Lena Vencliková EX1 CACIB
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
164 ABY n FI SK LO 16 PL*Adalbertus Theodor Uros Nuoret 7-10 kk Lena Vencliková EX1
Cliff aus Abusir (ABY a) x Hayati Elegy (ABY n)
165 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Malaika Mnia Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Vencliková EX1 NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Link Marjani Mnia (ABY o)
166 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras Kastraatti Lena Vencliková EX1 CAP NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
167 ABY n FI SRK LO Hotchocolate Cleopatra Naaras Kastraatti Lena Vencliková Abs
Jethro Senor Alpha of Hotchocolate (ABY n) x Hillstblues Amber of Hotchocolate (ABY n)
168 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS BIV
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
169 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
170 ABY a FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Fantom Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1 NOM
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
171 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Grand International Premior Dorte Kaae EX1 CAPS
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
171 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
172 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
173 ABY p FI SK LO 15 FI*Laire Melian Marilla Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Laire Maiar Melian (ABY o)
174 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Britta Busse KM NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
175 CRX I / CRX a FI SRK LO 14 FI*Lavender's Katariina Suuri Naaras Champion Britta Busse EX1 CACIB
S*Fulans Dadri (CRX a) x FI*Lavender's Jeanne d'Arc (CRX a 09)
176 CRX I / CRX a FI SK LO 15 FI*Pirtti-Viiksen Pikku-Piika Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC
S*Fulans Dadri (CRX a) x FI*Artvan Chocolate Cake (CRX bs)
177 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Tuiscalo's Undo Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
Heathcilff Island of Legends (CRX d) x FI*Ronttilan Rautalankaa (CRX f 02)
178 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Shane Walsh Uros Supreme Premior Britta Busse KM
FI*Sweetpurr's Love Me Back (CRX d) x FI*Sweetpurr's Snorkfröken (CRX n 03)
179 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Tice Taio Uros Kastraatti Britta Busse EX1 CAP NOM BIS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
180 CRX II / CRX n 09 FIN SRK LO FIN*Spectrolite Beatrix Naaras Kastraatti Britta Busse Abs
FIN*Spectrolite Banjul (CRX n 03 33) x FIN*Spectrolite Phoebe Moses (CRX n 09)
180 CRX II / CRX n 09 FIN SRK LO FIN*Spectrolite Beatrix Naaras Veteraani Dorte Kaae Abs
FIN*Spectrolite Banjul (CRX n 03 33) x FIN*Spectrolite Phoebe Moses (CRX n 09)
181 CRX III / CRX e FI SK LO 15 FI*Tuiscalo's Rico Que Sera Sera Uros Avoin Lena Vencliková EX1 CAC NOM
FIN*Tuiscalo's Dragon of Lord (CRX ns 24) x LV*Magic Sunrise Astra Aquarel (CRX g)
182 CRX III / CRX fs FI SRK LO 14 FI*Ballerina's Odette Naaras Avoin Lena Vencliková EX1 CAC
S*Rexlicious Double the Dumle (CRX d 03) x FI*Sweetpurr's Pandia (CRX ns 03)
183 CRX IV / CRX fs 03 24 FI SK LO 15 FI*Lavender's Maria Pavlovna Naaras Avoin Lena Vencliková EX1 CAC
FIN*Tuiscalo's Dragon of Lord (CRX ns 24) x FI*Ronttilan Vicky Lee (CRX d 02)
184 CRX IX / CRX w 61 Pallada of Sakura-Hana*RU *** Naaras International Champion Dorte Kaae EX1 No Cert
Zlatomir High Enerdgi iz Madriskogo Dvora *** (CRX c 03) x Nika of Sakura-Hana*RU *** (CRX w)
185 CRX IX / CRX w 61 Oskar of Sakura-Hana*RU *** Uros Grand International Premior Dorte Kaae EX1 CAPS
Star Way Cornwall Legend*RU (CRX b 03 32) x Sakura-Hana *** (CRX w)
186 DSP III / DSP f FI SK RX 16 Wrinkleface Golden Coin Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
FIN*Skinny-Dip's Arthur (DSP n 03) x Artlucia Angelic (DSP a 33)
187 OLH a FI SRK LO 13 FI*Nenatnak Ain't I Saint Uros Kastraatti Lena Vencliková EX1 CAP
FI*Willicon Higher Than Hope (OSH n 24) x FI*Anarkokatin Yönkuningatar (BAL n)
188 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Champion Britta Busse EX1 CACIB NOM
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
189 OSH n FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Modesty Blaise Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
190 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
191 OSH n 25 FI SRK RX FI*Santuzzan Maestro Uros Supreme Champion Dorte Kaae KM NOM BIS
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
192 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Supreme Premior Dorte Kaae KM NOM
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
192 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Dorte Kaae 1 NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
193 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros International Champion Britta Busse EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
194 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*Choose DareDeVill Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 NOM BIS
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
195 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse Abs
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
196 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Lena Vencliková KM NOM BIS
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
197 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Supreme Champion Britta Busse KM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
197 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
198 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
199 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Grand International Champion Lena Vencliková EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
200 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Supreme Champion Dorte Kaae KM BIV
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
200 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
201 RUS FI SK LO 14 FI*Lolcat's Leo Wyatt Uros International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
202 RUS FI SRK LO FI*Bessemjanka's Qaramell Naaras International Champion Dorte Kaae EX2
FI*Inkilee Huvitus (RUS ) x FI*Bessemjanka's Nesha (RUS )
203 RUS FI SK LO 15 FI*Lolcat's Willow Rosenberg Naaras International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
204 RUS FI SK LO 15 FI*Zarin Forget-me-not Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC NOM
FI*Zarin Simply the Best (RUS ) x FIN*Zarin Divina Commedia (RUS )
205 RUS FI SK LO 15 Ynahita Akvamarin, CZ Naaras Avoin Dorte Kaae EX2
Czar Pyotr von Rhiannon (RUS ) x Qui Vivra Verra's Anahita (RUS )
206 RUS FI SK LO 16 Blue Wind Eternal Flame of Zarin Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX2
Blue Wind Avalon (RUS ) x Blue Wind Witch of Heaven (RUS )
207 RUS FI SK LO 15 FI*Lolcat's Queen Victoria Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1 BIV NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
208 RUS FI SK LO 15 FI*Albergan Aarnivalkea Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Hana-Bi Biutiful (RUS )
209 RUS FI SK LO 15 FI*Lolcat's Anya Naaras Premior Dorte Kaae EX1 CAPIB BIV NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
210 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Liù Naaras Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
211 RUS FI SRK LO FI*Lolcat's Jo Naaras Kastraatti Dorte Kaae EX2
Iseneth v.d. Jeetzel (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
212 SIA n FI SK LO 16 FI*Kelmikerhon Eedenistä itään Naaras Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1 NOM
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Kelmikerhon Elli Karamelli (SIA n)
213 SIA n FI SK LO 16 Michel Legrand Del Iris Uros Kastraatti Lena Vencliková EX1 CAP NOM
Ice Jacqueline Family (SIA d) x Zumita Del Iris (OSH n 24)
214 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Grand International Champion Lena Vencliková EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
215 SIA b FI SK LO 15 FI*Kelmikerhon Ihanuus I Uros Avoin Lena Vencliková EX1 CAC
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Mafdet Melody (SIA b)
216 SIA n 03 FI SRK LO 14 FI*Ori-Katin Michiko Iki-Oma Naaras Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS NOM
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x HU*Shagio-Chen Noriko Ori-Katino (OSH n 03)
217 SIA n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Grand International Champion Britta Busse EX2
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
218 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 NOM BIS
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
219 SPH II / SPH a 03 FI SK LO 15 FI*CiCi's Ophelia Otis Naaras Champion Lena Vencliková EX1 CACIB
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x FI*CiCi's Wish me luck (SPH a 02)
220 SPH II / SPH a 09 FI SK LO 16 FI*Evilurbastet Robinson Crusoe Uros Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1
LV*Otomi Danis (SPH n 02 21) x LV*Otomi Avrora (SPH f 03 33)
221 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Vencliková EX1
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
222 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 14 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras International Champion Britta Busse EX1 CAGCIB
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
223 SPH V / SPH n 03 32 FI SK RX 15 Iton Grand Wizard Uros Avoin Britta Busse EX1 CAC
Zidan-Dan Dennima Line (SPH n 03 33) x Layza Dennima Line (SPH h 03 32)
224 SPH V / SPH n 21 33 FI SK LO 16 Argentum Agata Naaras Avoin Britta Busse Abs
Joser Ivor (SPH a 33) x An Saxmet Beauty (SPH n 21 33)
225 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
226 HCL Lenni Uros Kotikissat Tellervo Kass 1 NOM BIS
243 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Busse Britta EXO n, PER d 03, PER e 33, RAG n 04, RAG n 04 21, SBI f, SBI f 21, BAL b, CRX I, CRX II, DSP III, OSH a, OSH d 24, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 03 24, SIA n 03, SOM n, SPH V, VET 3 42
Kaae Dorte BEN n 22, BEN n 24, BSH e, BSH j, BUR a, BUR b, BUR c, BUR d, EUR as, EUR n 22, OCI b 24, OCI n 24, ABY a, ABY p, CRX IX, OSH b 22, OSH n 25, RUS, VET 4 43
Kass Tellervo MCO I, MCO III, MCO VIII, NEM II, NFO II, NFO IV, SIB III, HCL, VET 1 34
Klein Gasbarri Hana EXO n 22, PER d 33, PER g 02 62, PER g 03, PER n 03, PER n 22, RAG a, RAG a 04 21, RAG f 03, SBI d 21, SBI n, SBI n 21, MCO II, MCO VII, NFO III, NFO IX, NFO V, SIB IV, SIB VIII 35
Lubrano Robert PER e 03, PER n 21 33, RAG a 03, RAG a 04, RAG c 04, RAG n 03, SBI b, SBI h, SBI h 21, MCO IV, MCO V, MCO VI, NFO VI, NFO VIII, SIB I, SIB IX, SIB VI, VET 2 39
Vencliková Lena BSH a 03, BSH d, BSH f, BSH g, BSH n, BUR h, BUR n, EUR d 22, EUR d 24, EUR e, EUR f 24, EUR ns 23, KBL I, MAN 51-52, OCI c 24, SNO a 05, ABY n, ABY o, CRX III, CRX IV, OLH a, OSH b 03 24, OSH f 24, SIA b, SIA n, SPH II, SPH IV 43
6 tuomaria