KES-KIS 70. kansainvälinen kissanäyttely 16.02.2014
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 16.2.2014 Loppuu 16.2.2014
Ilmoittautuminen alkaa 11.12.2013 Ilmoittautuminen loppuu 15.1.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.2.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300  Näyttely on täynnä. Kategoriat I, II, III, IV, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti susanna.piispanen@keskis.net
Paikka Keski-Suomen ravirata, Killerjärvi, Vesangantie 24, Jyväskylä
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö: Susanna Piispanen, susanna.piispanen@keskis.net, puh. 050 328 6888 (iltaisin). Näyttelysihteeri: Katja Kinnunen, katja@piupaws.net, puh. 0500 354 847. Pääassistentti: Kati Marjala, assistentit@keskis.net. Myyntipaikat ja rotupöydät: Piritta Häkkinen, pirittanen@gmail.com, puh. 040 965 0705
Lisätietoja Leimakortit lähetetään välittömästi ilmoittautumisen yhteydessä osoitteeseen: Katja Kinnunen, Karrinkatu 13 A 1, 20320 Turku. Kirjoita leimakorttiin sillä ilmoitettavan kissan nimi ja näyttelyn päivämäärä. Epävirallinen lisäluokka su 16.2. Three generations - kolme sukupolvea. Tähän luokkaan voi ilmoittaa kolme suoraan alenevassa polvessa olevaa kissaa. Jokainen kissa voi kilpailla vain yhden kerran. Erikoisluokkaan voi ilmoittaa vain näyttelyyn ilmoitetun kissan. Ilmoittautuminen erikoisluokkaan: Kolme sukupolvea luokkaan ilmoittaudutaan sähköpostilla Piritta Häkkiselle samassa aikataulussa näyttelyilmoittautumisten kanssa osoitteeseen: pirittanen@gmail.com. Luokkamaksu 10 euroa/arvostelu (kolmikko) maksetaan näyttelymaksun yhteydessä ja maksua ei palauteta. HUOM! Luokkaan ilmoitettavan kolmikon omistajien tulee sopia etukäteen, KUKA ilmoittaa ja maksaa luokan. Su 16.2. palkitsemme lisäksi imelimmän näyttelyhäkin!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
I 90
II 83
III 82
IV 52
Kotikissat 13
Yhteensä 320

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
BRI n S*Applecat Spider III Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
NFO I / NFO n FI*Heinuntuvan Konsta II Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
1 EXO n 24 FI*Sabrimin La Vie Est Belle I Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
2 EXO g 03 FIN*Onnimannin Cute and Funny I Naaras 2 (SP) Mastrangelo Donatella KM NOM
2 EXO g 03 FIN*Onnimannin Cute and Funny I Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 2
3 PER w 62 S*Headturners Winter Kills I Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM BIS
4 PER n FI*Moondreamer's Night Sky I Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM BIS
5 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo I Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM NOM
6 PER d FI*Sabrimin Prince I Uros 3 (GIC) Mastrangelo Donatella Abs
7 PER gs EE*Sandrine Farfalla Arinnitti I Naaras 7 (CH) Mastrangelo Donatella EX1 CACIB
8 PER f 22 Sinihuiskan Rihanna I Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga Abs
9 PER g 22 FIN*Precious Kiss From a Rose I Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM BIS
10 PER n 24 Byron Soldeserto I Uros 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1 NOM
11 PER n 23 Sinihuiskan Camilla I Naaras 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
11 PER n 23 Sinihuiskan Camilla I Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 1 NOM BIS
12 PER d 24 FIN*BlueIce's Warwick I Uros 8 (PR) Mastrangelo Donatella EX1 CAPIB NOM BIS
13 PER fs 22 62 FI*Moondreamer's Happy Hour I Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
14 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang I Uros 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1 NOM
15 PER a 02 62 Agaro Pers Fenix I Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC NOM BIS
16 PER f 02 21 62 FI*Mimosan If Only You I Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB NOM BIS
17 PER e 03 FI*Shamirin Izzy Isaac I Uros 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
18 PER f 03 Betty Soldeserto I Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1
19 PER e 33 Benua Gizelle I Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
20 PER n 21 33 Sinihuiskan Baldo Bandito I Uros 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella Abs
21 PER d 21 33 Sinihuiskan Aryanna I Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC NOM
22 PER e 21 33 FI*Yashar's Åskari Ålematon I Uros 3 (GIC) Mastrangelo Donatella EX1 CACS
23 PER g 21 33 FI*Siricat's Ofeliina I Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
24 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl II Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 NOM
25 ACS V / ACS g 24 FI*Trollin Hupsu II Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
26 ACS VIII / ACS ns 03 FI*Dezzicat's Brilante BixCurl II Uros 3 (GIC) Johnson Sarah EX1 CACS
27 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl II Naaras 12 (Pennut) Johnson Sarah EX1
28 MCO II / MCO n 09 FI*BigDaddy's Smoken Hot II Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne VG2
28 MCO II / MCO n 09 FI*BigDaddy's Smoken Hot II Naaras 13c (Määrittely) Nyman Pia MCO ns 09/ VIII
29 MCO II / MCO a 09 FI*Daybreak's GentleMan II Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM
30 MCO III / MCO n 23 DK*Amistia's Samson II Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM
31 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Union Rose II Naaras 5 (IC) Komissarova Olga Abs
32 MCO IV / MCO n 09 23 FI*Halden coon's Waltari II Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga Abs
32 MCO IV / MCO n 09 23 FI*Halden coon's Waltari II Uros 13c (Määrittely) Nyman Pia Abs
33 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth II Uros 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM BIS
33 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth II Uros 17 (Veteraani) Johnson Sarah 1 NOM BIS
34 MCO III / MCO n 22 FI*Hiesun Angels Kiss II Naaras 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
35 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Merrymakers Amazing Adonis II Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
36 MCO IV / MCO n 03 22 FI*NineTales E.T. Go Home II Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
37 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Bling Bling II Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Coraline II Naaras 8 (PR) Wikström Bjarne Abs
39 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin II Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP BIV NOM
40 MCO IV / MCO n 03 22 S*Carpe Feline's Zirenius II Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX2
41 MCO V / MCO f 23 FI*Mainehaan Doris II Naaras 7 (CH) Nyman Pia Abs
42 MCO V / MCO d 22 FI*SolarWind's Dionysos II Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
43 MCO VI / MCO f 03 22 FI*Enzahin Shades of Gray II Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX2
44 MCO VI / MCO d 09 22 Makarena Perfect Basteta*LT II Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia Abs
45 MCO VI / MCO f 03 22 FI*NineTales Edna Mode II Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM
46 MCO e 02 21 FI*RoseLion's Altaica II Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
47 MCO VII / MCO ns 22 FI*SolarWind's Atlas II Uros 1 (SC) Johnson Sarah KM BIV NOM
48 MCO VII / MCO ds 22 DK*Amistia's Untold Truth II Uros 5 (IC) Johnson Sarah EX1 CAGCIB
49 MCO VII / MCO gs 22 Pediro Sweet Lions Toscana II Naaras 5 (IC) Johnson Sarah Abs
50 MCO VII / MCO ns FI*NineTales Funny Face II Uros 12 (Pennut) Johnson Sarah EX1
51 MCO VII / MCO ns FI*KorpiCoon's Tenho II Uros 8 (PR) Johnson Sarah EX1 CAPIB
52 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Halden coon's Zuzen II Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
53 MCO VIII / MCO ns 09 22 PT*Artsycats Lucy in the Sky II Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
54 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*NineTales Fast & Furious II Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 BIV
55 MCO IX / MCO w 62 FI*NomenEst Blonde Venus II Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia Abs
56 NFO I / NFO n FI*Heinuntuvan Konsta II Uros 1 (SC) Nyman Pia KM
57 NFO I / NFO n FI*Tähtitassun Mustang II Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB NOM BIS
58 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes II Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
59 NFO II / NFO n 09 Perun's Hit The Road Jack II Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne Abs
60 NFO II / NFO a 09 FI*Laramillan Ivanhoe II Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
61 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag II Uros 1 (SC) Nyman Pia Abs
62 NFO III / NFO n 22 FI*Meadowpaws Night Rambler II Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
63 NFO III / NFO n 22 FI*Tähtitassun Päivänsäde II Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
64 NFO III / NFO n 24 FI*Jarraun's Skog Anrid II Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV
65 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil II Uros 2 (SP) Nyman Pia KM NOM
66 NFO III / NFO n 22 FI*Pörkarvan OzzyOsbourne II Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
67 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Slytiger's Hot Enchantment II Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
68 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Nalle-Puhin Samsonite Man II Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
69 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Nalle-Puhin Girl On Fire II Naaras 7 (CH) Komissarova Olga Abs
70 NFO IV / NFO n 02 21 64 Herebu de Velogny II Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
71 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Jarraun's Skog Asgard II Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 BIV NOM
72 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Hirmuinen Aleksanteri Suuri II Uros 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
73 NFO IV / NFO n 03 24 FIN*Kirsikan Iines II Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
74 NFO V / NFO d 24 FI*Jarraun's Skog Bergthor II Uros 12 (Pennut) Johnson Sarah EX1 NOM
75 NFO VI / NFO d 09 FI*Kultahuiskan Isabella II Naaras 7 (CH) Nyman Pia Abs
76 NFO VI / NFO f 09 FI*Leoline Jokapojan Unelma II Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
77 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna II Naaras 6 (IP) Nyman Pia Abs
78 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Ann'sLions Wild Tiger II Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
79 NFO VII / NFO ds 22 FI*Kultamurun Mon Amour II Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC NOM
80 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI*Katinkurun Katajanmarja II Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
81 RAG n FIN*Popcornin Naughty Nella II Naaras 7 (CH) Johnson Sarah Abs
82 RAG n FI*Minipeikon Mooses II Uros 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
83 RAG n S*Mariamores O'Lala of Adonis II Naaras 11 (Nuoret) Johnson Sarah EX1
84 RAG a FI*Riverknee Zoltán King II Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
85 RAG a FI*MistyNight Dyna II Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
86 RAG a FIN*Mayapaw's Awesome Artemis II Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX2
86 RAG a FIN*Mayapaw's Awesome Artemis II Uros 17 (Veteraani) Johnson Sarah 2
87 RAG a Dollyfella Big Big Man II Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB BIV
88 RAG a FI*DivaDoll Grand Amadeus II Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
89 RAG b FI*Celestial's Jaromir Jagr II Uros 4 (GIP) Johnson Sarah EX1 CAPS
90 RAG c FI*Calamarin Queen Elisabeth II Naaras 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
91 RAG d FI*Lukanpuron Berharnd II Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
92 RAG e FIN*Cat's-JM Bon-Boni II Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
93 RAG n 03 FI*Celestial's Louis Dieudonné II Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
94 RAG n 03 Kylador Arcadia II Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
95 RAG n 03 FIN*Dollicious Crush On U II Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
96 RAG a 03 Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer II Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB BIV NOM
97 RAG a 03 FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly II Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
98 RAG a 03 FI*Dolldesire's Edward II Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
99 RAG a 03 SweetFellow Tamaya-Magnolia II Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
100 RAG a 03 FI*Tiridoll's 7th Heaven II Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 BIV
101 RAG a 03 FI*Dollyblues Heart And Soul II Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
102 RAG a 03 FI*Celestial's Hot Shot II Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
103 RAG a 03 FI*Celestial's Desire Me II Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
104 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel II Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM
105 RAG d 03 FI*Dollyblues Be The One II Uros 7 (CH) Johnson Sarah EX1 CACIB
106 RAG f 03 FI*Dollyblues 2Become1 II Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM
107 RAG n 04 FI*Cat's-JM Pi-Sara II Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
108 RAG n 04 FI*Celestial's Eternal Flame II Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
109 RAG a 04 FI*Valkoapilan Aapeli II Uros 5 (IC) Johnson Sarah EX1 CAGCIB
110 RAG a 04 FI*Lounatuulen Dooris II Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC BIV
111 RAG a 04 FI*Celestial's Wild Cherry II Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah EX2
112 RAG a 04 FI*Snowrag Jalousie II Naaras 11 (Nuoret) Johnson Sarah Abs
113 RAG a 04 FI*Tiridoll's Dreamcatcher II Uros 8 (PR) Johnson Sarah Abs
114 RAG f 04 FI*Celestial's Heaven on Earth II Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM
115 RAG e 21 FI*Minipeikon Neppari II Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
116 RAG n 04 21 FI*Dollicious SummerNightDream II Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
117 RAG a 04 21 FI*Dollicious Maxterpiece! II Uros 10 (KAS) Johnson Sarah EX1 CAP NOM
118 SBI n S*Raus Höjden's Harmoney in Brown II Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM NOM
119 SBI n FI*Touchant Troubadour d'amour II Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
120 SBI n FI*Harebell Bosse Nova II Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
121 SBI n FIN*Zhamanen Hurricane II Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
121 SBI n FIN*Zhamanen Hurricane II Naaras 17 (Veteraani) Johnson Sarah 3
122 SBI a FI*Zhamanen MT Bobby Orr II Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
123 SBI a FIN*Recknagel Tairapänks II Naaras 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
124 SBI a FIN*Clavinova Sade Serenada II Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
124 SBI a FIN*Clavinova Sade Serenada II Naaras 17 (Veteraani) Johnson Sarah 1 NOM
125 SBI b Ikks du Hameau de la Reine II Uros 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
126 SBI b FI*Mimitan Bambina II Naaras 11 (Nuoret) Johnson Sarah EX1
127 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour II Naaras 6 (IP) Johnson Sarah EX1 CAGPIB NOM
128 SBI b FIN*Pässinpään Lady After Eight II Naaras 10 (KAS) Johnson Sarah EX1 CAP
129 SBI c FI*Humming Birdy II Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
130 SBI c FIN*Sydänyön Basecamper II Naaras 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
131 SBI d FI*Oreliinan Bonanza II Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC NOM
132 SBI f FI*Birmayan Fazerina II Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne Abs
133 SBI f FI*Rais-Kis Aurora II Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB NOM
134 SBI g FIN*Muurmauku Apollonia II Naaras 3 (GIC) Johnson Sarah EX1 No Cert
135 SBI g FIN*Harebell Keshia II Naaras 6 (IP) Johnson Sarah EX1 CAGPIB
135 SBI g FIN*Harebell Keshia II Naaras 17 (Veteraani) Johnson Sarah 2
136 SBI h FIN*Harebell Zelda II Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne Abs
137 SBI j FI*Rais-Kis Doris II Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
138 SBI b 21 FI*Canth's ToyBoy II Uros 1 (SC) Johnson Sarah KM
139 SBI c 21 FI*Soleados William II Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
140 SBI f 21 FI*Lofanna Aava II Naaras 11 (Nuoret) Johnson Sarah EX1
141 SIB III / SIB n 24 FI*Tuiskutassun Goikkalainen II Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
142 SIB III / SIB n 24 FIN*Amurin Lyydia II Naaras 7 (CH) Nyman Pia Abs
143 SIB IV / SIB n 02 21 FIN*Villan Don Marcello II Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne Abs
144 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Lumikissan Aikamoinen II Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
145 SIB IV / SIB n 02 21 62 Kayo Rys od Królowych*PL II Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
146 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Goldenspot's Doron II Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
147 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan Morsmaikku II Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV
148 SIB VI / SIB f 09 24 CH*Lukijn's Vera II Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB NOM BIS
149 SIB VI / SIB d 03 23 FIN*Amurin Hiskia II Uros 10 (KAS) Komissarova Olga Abs
150 SIB VI / SIB d 09 24 FI*Lumikissan Bestman II Uros 10 (KAS) Komissarova Olga Abs
151 SIB VII / SIB fs FI*Lumikissan Fortuna II Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
152 SIB VII / SIB as 24 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari II Uros 11 (Nuoret) Johnson Sarah EX1
153 SIB VIII / SIB as 09 22 Fado Colour Foot*PL II Uros 5 (IC) Wikström Bjarne Abs
154 SIB VIII / SIB ds 03 FI*Cherrytail's Orpheus II Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne Mitätöity Mitätöity
155 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka II Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 NOM BIS
156 NEM I / NEM a Ulyseés Ivy Nový vek, CZ II Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
157 NEM II / NEM ns 03 21 FI*Eswood A Smooth Cloud II Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
158 TUA V / TUA f 24 FI*Felesin DeaAmoris II Naaras 7 (CH) Johnson Sarah EX1 CACIB
159 TUA V / TUA f FI*Gildemin Adelia Ancelina II Naaras 12 (Pennut) Johnson Sarah EX1
160 TUA VI / TUA d 09 24 FI*Gildemin Adrian Alexandre II Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
161 TUA IX / TUA w 61 FI*Josmarin Guniz II Naaras 5 (IC) Johnson Sarah EX1 CAGCIB
162 TUA IX / TUA w 61 FI*Josmarin Ieremija II Uros 11 (Nuoret) Johnson Sarah EX1 NOM BIS
163 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI*GizemliKediler Beze Balerin II Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
164 ABY n Felix of Wonderlove III Uros 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS
165 ABY n FI*Bluestream's Giselle III Naaras 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS BIV
166 ABY n Hotchocolate Cleopatra III Naaras 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX2
167 ABY n FI*Aurinkomäen Assi III Naaras 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
168 ABY n FI*Omanion al Ea III Naaras 7 (CH) Serrai Stéphanie EX2
169 ABY n FI*Lovedevotion Berlioz III Uros 9 (Avoin) Serrai Stéphanie Abs
170 ABY n FI*Lovedevotion Cinderella III Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
171 ABY n FI*Bluestream's Idaya III Naaras 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX1 NOM
172 ABY n FI*Lovedevotion Benjamin III Uros 10 (KAS) Serrai Stéphanie EX1 CAP NOM
173 ABY a FI*Link Moshaba III Uros 7 (CH) Pruchniak Sebastian EX1 CACIB
174 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design III Uros 1 (SC) Lund Lone Abs
175 BEN n 22 Ilendri Surya III Naaras 11 (Nuoret) Lund Lone EX1
176 BEN n 22 EE*Esmeralda Maya Gold III Naaras 8 (PR) Lund Lone EX1 CAPIB
177 BEN n 22 31 FI*Kattiklaanin Luke Catwalker III Uros 2 (SP) Pruchniak Sebastian Abs
178 BEN n 22 33 FI*SiruCats Ives Isidore III Uros 4 (GIP) Pruchniak Sebastian EX1 CAPS
179 BEN n 24 FI*Leokatin Cucu III Naaras 8 (PR) Pruchniak Sebastian EX1 CAPIB
180 BEN n 24 33 FIN*SiruCats Ynes Yooralla III Naaras 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM NOM
181 BML I / BML ns 11 GB*Gem's Archduke Joseph III Uros 1 (SC) Lund Lone KM BIV
182 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Onnen hetki III Uros 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB
183 BML I / BML ns 11 31 FI*Lumipuron Premium Beauty III Naaras 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
184 BRI n S*Applecat Spider III Uros 1 (SC) Lund Lone KM
185 BRI n FI*Rhinestone's Kiss Me Quick III Naaras 5 (IC) Lund Lone EX1 No Cert
186 BRI n FI*Rhinestone's Black Widow II III Naaras 7 (CH) Lund Lone EX1 No Cert
187 BRI n FI*Ferme Enni Eulalia III Naaras 10 (KAS) Lund Lone EX1 CAP
188 BRI a FI*Rhinestone's Angus Young III Uros 11 (Nuoret) Lund Lone EX1
189 BRI c FI*Rhinestone's Secret Dream III Naaras 5 (IC) Pruchniak Sebastian EX1 CAGCIB
190 BRI e FI*Rhinestone's Dizzy Doodle III Uros 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
191 BRI f FI*Bumblebrits Dear Prudence III Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
192 BRI g FIN*Ruusutarhan Hertta III Naaras 1 (SC) Pruchniak Sebastian KM
193 BRI n 22 FI*Rhinestone's Sweet Illusion III Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1
194 BRI a 22 FI*Rhinestone's Nikki Sixx III Uros 5 (IC) Pruchniak Sebastian EX1 CAGCIB NOM
195 BRI ns S*British Dream's Sebastian III Uros 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB
196 BRI ns 11 FI*Gnome's Britannia Silver III Uros 3 (GIC) Pruchniak Sebastian EX1 CACS
197 BRI ns 11 S*Esteticas Xera III Naaras 3 (GIC) Pruchniak Sebastian EX1 CACS
198 BRI ns 11 S*Pymans Joe Cool III Uros 5 (IC) Pruchniak Sebastian EX1 CAGCIB BIV
199 BRI ns 11 S*Esteticas Arthur III Uros 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
200 BRI ns 11 FI*Helmiinan Sulosydän III Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
201 BRI ns 11 FI*Helmiinan Hattara III Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
202 BRI ns 11 Petit Prince vum Rousegaard*CH III Uros 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM
203 BRI ns 11 EST*Harmony Devianti III Naaras 4 (GIP) Pruchniak Sebastian EX1 CAPS
204 BRI ns 22 62 FI*Gimmie's Aristocracy III Uros 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB
205 BRI ns 24 62 FI*Gimmie's Pirates Ransom III Uros 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS
206 BRI ns 24 62 FI*Enchanter's Roulette III Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
207 BRI ns 24 62 FI*Ferme Julius III Uros 8 (PR) Serrai Stéphanie EX1 CAPIB
208 BRI ns 24 64 FI*Helmiinan Hepsankeikka III Naaras 8 (PR) Serrai Stéphanie EX1 CAPIB
209 BRI a 33 FI*Gimmie's Face of Emily III Naaras 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX1
210 BUR n FI*Bumpulina Wilberforce III Uros 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
211 BUR n FI*Almond's Xena III Naaras 10 (KAS) Lund Lone EX1 CAP
212 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman III Uros 11 (Nuoret) Lund Lone EX1
213 BUR b FIN*Cattish Elven Star III Naaras 4 (GIP) Serrai Stéphanie EX1 CAPS
214 BUR c FI*MunKisun Meukow for Cattish III Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
215 BUR c FI*ZirCat's Iron Maiden III Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian Abs
216 BUR c FI*Cattish Anne Bonny III Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
217 BUR e FI*Cattish Sweet Dreams III Naaras 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB
218 BUR g FI*Oliivian Zarleenah III Naaras 8 (PR) Serrai Stéphanie EX1 CAPIB
219 BUR h FIN*Ravissant Cean Laqué III Naaras 6 (IP) Pruchniak Sebastian EX1 CAGPIB
219 BUR h FIN*Ravissant Cean Laqué III Naaras 17 (Veteraani) Mastrangelo Donatella 1 NOM
220 BUR j FIN*Cattish Fort Charlotte III Naaras 6 (IP) Serrai Stéphanie EX1 CAGPIB NOM
221 CRX II / CRX b 01 62 FI*Framillan Keep It Up III Naaras 7 (CH) Lund Lone EX1 CACIB NOM BIS
222 CRX II / CRX a 03 S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström III Naaras 11 (Nuoret) Lund Lone EX1 NOM
223 CRX II / CRX n 03 FIN*Piupaws Krafla III Uros 2 (SP) Lund Lone KM NOM
224 CRX II / CRX n 03 FIN*Piupaws Hazel the Witch III Naaras 17 (Veteraani) Mastrangelo Donatella 2
225 CRX III / CRX d 24 FI*Piupaws Robin III Uros 3 (GIC) Pruchniak Sebastian EX1 CACS
226 CRX III / CRX e FI*Saca's Comtesse de la Crème III Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1 NOM BIS
227 CRX IV / CRX g 03 FI*Piupaws Donna Elvira III Naaras 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS
228 CRX IV / CRX f 03 24 FI*FunkyJam's All I Want III Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1 BIV
229 CRX IV / CRX f 02 62 FI*Lubavan Désiree III Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX2
230 CRX V / CRX n 24 FI*Piupaws Keyboard cat III Uros 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB
231 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Saca's Veda Verdant III Naaras 3 (GIC) Pruchniak Sebastian EX1 CACS
232 CRX VI / CRX n 03 24 FIN*Piupaws Tecna III Naaras 6 (IP) Pruchniak Sebastian EX1 CAGPIB
233 CRX VIII / CRX n 02 33 FI*Lubavan Chang'e III Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
234 DRX I / DRX n Elfe Feerique Felicia III Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie Abs
235 DRX IV / DRX d 09 Elfe Feerique Ginger III Uros 9 (Avoin) Serrai Stéphanie Abs
236 EUR a FI*Kissakallion Nadianna III Naaras 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
237 EUR g 22 FI*Feronian Emilia III Naaras 11 (Nuoret) Lund Lone EX1
238 EUR d 24 FI*Kissakallion Orlando III Uros 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB
239 EUR f 24 FI*Feronian Felicia III Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
240 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Unelma III Naaras 5 (IC) Pruchniak Sebastian EX1 CAGCIB
241 EUR ns 22 FI*Alcarinqua Nya III Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
242 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Ulpukka III Naaras 4 (GIP) Pruchniak Sebastian EX1 CAPS
243 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior III Uros 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
244 EUR ns 24 FIN*Pikku-Piun Peppi Pitkätossu III Naaras 4 (GIP) Serrai Stéphanie EX1 CAPS
245 KOR FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile III Naaras 7 (CH) Lund Lone EX1 CACIB BIV
246 KOR FI*Kattihovin Sai-ano Itsumo III Naaras 7 (CH) Lund Lone Abs
247 KOR FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam III Naaras 12 (Pennut) Lund Lone EX1 NOM
248 KOR FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam III Naaras 12 (Pennut) Lund Lone EX2
249 KOR FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam III Naaras 4 (GIP) Lund Lone EX1 CAPS BIV NOM BIS
250 KOR FI*Tatsutan Merri Bhima-Karma III Uros 10 (KAS) Lund Lone EX1 CAP
251 KOR FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha III Naaras 10 (KAS) Lund Lone EX1 CAP
252 MAN 51-52 / MAN a 09 52 FI*Pilkkumin Mister Richard III Uros 3 (GIC) Pruchniak Sebastian EX1 CACS
253 MAN 51-52 / MAN a 09 51 FI*Pikkeen Rae III Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian Mitätöity Mitätöity
254 MAN 53 / MAN f 03 53 FIN*Armain Domenica III Naaras 6 (IP) Serrai Stéphanie EX1 CAGPIB
255 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan III Uros 2 (SP) Serrai Stéphanie KM
256 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix III Uros 1 (SC) Lund Lone KM BIV NOM
257 OCI n 24 FI*Moosegrove Dream On III Naaras 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB
258 OCI n 24 FI*Moosegrove Drake III Uros 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
259 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR III Uros 8 (PR) Lund Lone Mitätöity Mitätöity
259 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR III Uros 17 (Veteraani) Mastrangelo Donatella Abs
260 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam III Naaras 3 (GIC) Pruchniak Sebastian EX1 CACS NOM
261 OCI b 24 FI*Moosegrove Follow Me III Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
262 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore III Uros 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM NOM BIS
262 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore III Uros 17 (Veteraani) Mastrangelo Donatella 1 NOM BIS
263 OCI c 24 FI*Sunny's Lavender Lily III Naaras 3 (GIC) Lund Lone EX1 CACS
264 OCI o 24 FI*Uniikki Morfeus III Uros 11 (Nuoret) Lund Lone EX1
265 OCI bs 24 FI*Silvercomet Midnight's Lady III Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC NOM
266 OCI bs 24 FIN*Silvercomet John Wayne III Uros 6 (IP) Serrai Stéphanie EX1 CAGPIB
267 RUS FI*Bessemjanka's Nesha III Naaras 5 (IC) Pruchniak Sebastian EX1 CAGCIB
268 RUS FI*Janatuisen La vie en rose III Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian Abs
269 RUS FI*Lolcat's Amy III Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
270 RUS FI*BlueLair's Zina III Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian Abs
271 RUS Wynterwynd Moon River III Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1 BIV NOM
272 SOM n FI*SunnyPace Balsamita III Naaras 7 (CH) Pruchniak Sebastian EX1 CACIB
273 SPH V / SPH e 09 32 LV*Otomi Ungaro III Uros 1 (SC) Serrai Stéphanie KM NOM BIS
274 SPH V / SPH a 32 FI*Hobbitqueen's Topaz III Uros 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS
275 SPH V / SPH d 21 33 FI*Tutsi Chaumet III Uros 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1 BIV NOM BIS
276 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja IV Naaras 6 (IP) Mastrangelo Donatella EX1 CAGPIB
277 BAL g 21 FI*Cleverkitty LoveBabyLove IV Naaras 5 (IC) Mastrangelo Donatella EX1 CAGCIB
278 OLH c FI*Cleverkitty BluuKitabo IV Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1
279 OSH n Galoo of Beugnycats IV Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM NOM BIS
280 OSH n FI*Santuzzan O Marry Me! IV Naaras 2 (SP) Mastrangelo Donatella KM NOM BIS
281 OSH n FI*Orifame Niin Ninja IV Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1 NOM BIS
282 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas IV Uros 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP NOM BIS
283 OSH b 24 Akita Ha Kuna*PL IV Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella Abs
284 OSH c 24 FI*Orifame Onassis IV Uros 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1 NOM BIS
285 OSH c 24 FI*Orifame Oikeinnurin IV Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1
286 OSH h 24 FI*GizemliKediler Coco IV Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
287 OSH bs 24 FI*Nazarlik XOXO IV Naaras 6 (IP) Mastrangelo Donatella EX1 CAGPIB
288 OSH n 03 HU*Shagio-Chen Noriko Ori-Katino IV Naaras 1 (SC) Mastrangelo Donatella Abs
289 SIA n FI*Kelmikerhon Oolong T. IV Naaras 5 (IC) Mastrangelo Donatella Abs
290 SIA n FI*Mummeli Blulalibelah Olinda IV Naaras 7 (CH) Mastrangelo Donatella EX1 CACIB
291 SIA c FI*Orifame Ilkamoiden IV Naaras 7 (CH) Mastrangelo Donatella EX1 CACIB
292 SYS b 03 FI*Choose Three Wishes Well IV Naaras 5 (IC) Mastrangelo Donatella EX1 CAGCIB NOM BIS
293 HCL Mauri-Antero Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 4
294 HCL Kisvilli Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne NOM
295 HCL Simba Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 2
296 HCL Tiliba Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 3
297 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 1 NOM BIS
298 HCS Luca Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Nyman Pia 3
299 HCS Ukko Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Nyman Pia 1 NOM
299 HCS Ukko Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Serrai Stéphanie 1 NOM
300 HCS Emppu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Nyman Pia 2
300 HCS Emppu Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Serrai Stéphanie 2
301 HCS Poppi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Nyman Pia NOM BIS
301 HCS Poppi Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Serrai Stéphanie 1 NOM BIS
302 HCS Nöpö Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Nyman Pia 2
319 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Johnson Sarah ACS VIII, MCO VII, NFO V, NFO VII, NFO VIII, RAG n, RAG b, RAG d 03, RAG a 04, RAG a 04 21, SBI b, SBI g, SBI b 21, SBI f 21, SIB VII, TUA V, TUA IX, Kat II vet 5
Komissarova Olga EXO n 23, PER w 62, PER n, PER f 22, PER g 22, PER a 02 62, PER f 02 21 62, PER e 33, PER g 21 33, MCO II, MCO III, NFO IV, RAG a 03, SBI c, SBI c 21, SIB VI, TUV d/d21, Kat I vet 2
Lund Lone BEN n 22, BML I, BRI n, BRI a, BUR n, BUR a, CRX II, EUR g 22, KOR, OCI n 24, OCI c 24, OCI o 24, kolmen sukupolven lisäluokka 0
Mastrangelo Donatella EXO g 03, PER d, PER gs, PER n 23, PER d 24, PER fs 22 62, PER n 01 62, PER e 03, PER f 03, PER n 21 33, PER d 21 33, PER e 21 33, BAL b, BAL g 21, OLH c, OSH n, OSH b 22, OSH b 24, OSH c 24, OSH h 24, OSH bs 24, OSH n 03, SIA n, SIA c, SYS b 03, Kat III vet 4
Nyman Pia MCO V, MCO VI, MCO IX, NFO I, NFO III, NFO VI, RAG n 03, RAG f 03, RAG n 04, RAG f 04, RAG e 21, SBI n, SBI a, SIB III, NEM I, NEM II, HCS 2
Pruchniak Sebastian ABY a, BEN n 22 31, BEN n 22 33, BEN n 24, BEN n 24 33, BRI c, BRI f, BRI g, BRI n 22, BRI a 22, BRI ns 11, BUR c, BUR h, CRX III, CRX VI, CRX VIII, EUR ns 22, MAN 51-52, OCI b 24, RUS, SOM n 0
Serrai Stéphanie ABY n, BRI e, BRI ns, BRI ns 22 62, BRI ns 24 62, BRI ns 24 64, BRI a 33, BUR b, BUR e, BUR g, BUR j, CRX IV, CRX V, DRX I, DRX IV, EUR a, EUR d 24, EUR f 24, EUR as 22, EUR ns 24, MAN 53, MAU ns, OCI bs 24, SPH V, HC vet 3
Wikström Bjarne ACL VIII, ACS V, MCO IV, MCO VIII, NFO II, RAG a, RAG c, RAG d, RAG e, RAG n 04 21, SBI d, SBI f, SBI h, SBI j, SIB IV, SIB VIII, TUA VI, HCL 1
8 tuomaria