KES-KIS 77. kansainvälinen kissanäyttely 12.3.2016
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 12.3.2016 Loppuu 12.3.2016
Ilmoittautuminen alkaa 1.1.2016 Ilmoittautuminen loppuu 1.2.2016
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 18:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 27.2.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Jyväskylä
Toimihenkilöt Lauantain näyttely on TÄYNNÄ (31.1.2016)

Näyttelypäällikkö:

Katja Patrikainen, katja.patrikainen@keskis.net, puh. 050 911 3135 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Näyttelysihteeri:
Susanna Piispanen, Pappilantie 8 A 2, 40900 Säynätsalo, susanna.piispanen@keskis.net, puh. 050 328 6688 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Pääassistentti:
Riikka Turpeinen, assistentit@keskis.net
Ruusukesihteeri:
Päivi Hänninen, paivi.hanninen@keskis.net
Myyntipaikat ja rotupöydät Showlinkin kautta:
Erika Paqvalin-Skurnik, Erika.Paqvalin.Skurnik@showlink.fi
Lisätietoja Näyttelymme on osa ShowlinkPets-tapahtumaa!

Ilmoittautuminen:

Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan. Siitos- ja kasvattajaluokat muodostuvat kuitenkin automaattisesti, jos kissa on ilmoitettu perusarvosteluun. Erikseen näistä tulee tehdä oma ilmoittautumisensa (kasvattajaluokan osalta valitaan joku omistetuista kissoista ja tälle kasvattajaluokka). Vain luokka- ja värimuutokset ovat mahdollisia 15.2.2016 jälkeen. 

Näyttelymaksut: 
  • FIFé-jäseniltä 37 € / kissa / päivä
  • KES-KIS-jäseniltä 33 € / kissa / päivä
  • FIFén ulkopuolisilta 50 € / kissa / päivä
  • Tarkistusluokka perusarvostelun yhteydessä 16 € / kissa, erikseen normaali näyttelymaksu
  • Veteraaniluokka perusarvostelun yhteydessä 10 € / kissa, erikseen normaali näyttelymaksu.
  • Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, erikseen normaali näyttelymaksu.
  • Kaverikissan eläinlääkärintarkastus 5 € / kissa
  • Näyttelyluettelo (yhdistetty molemmat päivät) sisältyy näyttelymaksuun
  • Ruusukkeet ovat maksuttomia ja vaihdettavissa leimoihin
Huomaathan, että näyttelymaksun eräpäivä on HETI. 

Leimakortilla maksettaessa leimakortti postitetaan näyttelysihteerille VÄLITTÖMÄSTI ja siihen kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakortin tulee olla perillä viikon sisällä ilmoittautumispäivästä!

Mikäli maksu tai leimakortti saapuu myöhässä, voidaan ilmoittautuminen hylätä. Kaikkien maksujen ja leimakorttien on oltava perillä 19.2. mennessä. Mikäli ilmoittautuminen perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. 

KES-KIS pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta kategorioittain näyttelymaksun/leimakortin saapumispäivän perusteella. 

Huom! Yhden kissan näyttelymaksu sisältää yhden ihmisen pääsylipun. Sisään pääsee siis yksi ihminen per näyttelyyn ilmoitettu kissa. Mikäli kissan mukana saapuu useampi ihminen, on muiden ostettava pääsylippu erikseen. Pääsylipun voi ostaa etukäteen vuoden vaihteessa avautuvasta ShowlinkPets-tapahtuman verkkokaupasta tai näyttelyyn tultaessa ilmoittautumisen yhteydessä. 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 79
2 138
3 76
4 104
Kotikissat 3
Yhteensä 400

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 1405489 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
2 EXO n 03 22 FI SK LO 1508789 FI*Sabrimin Revolution Uros Avoin Michael Edström Abs
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
3 EXO n 03 22 FI SK LO 1508092 FI*Chevhill's Melker Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
4 EXO n 03 24 FI SK LO 1510340 FI*Chosen-One Beauty Will Conquer Misery Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
5 EXO d 03 22 FI SRK LO 1404204 FI*AzuLejo's Stargazer Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
6 EXO fs 03 22 FI SK LO 1510510 FI*Shamirin Wonderful Woman Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström Abs
FI*Shamirin Red Roberto (EXO d 22) x FIN*Kissankäpälän Angelina (PER fs 02)
7 PER n FI SK LO 1404746 FI*Mimosan Little Bad Girl Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB NOM
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
8 PER n FI SK LO 1510511 Almathea Boogie Night Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
PL*Almathea Total Eclipse (PER d) x Almathea Aretha Franklin (PER n)
9 PER a FI SK LO 1509614 FI*Amabili's Sweet Serenade Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström Abs
Suavere's Cezanne of Amabili (PER w) x FI*Amabili's Sweet Temptation (PER g)
10 PER d FI SRK LO 86964 FI*Sabrimin Prince Uros Supreme Champion Michael Edström KM NOM
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
11 PER d FI SK LO 1509134 FI*Kultaviiksen Otis Redding Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström Abs
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kultaviiksen Annabella (PER f 22)
12 PER d FI SK LO 1510471 FI*Mimosan Paranoid Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM BIS
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
13 PER f FI SK LO 1404749 FI*Mimosan Lying From You Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas Abs
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
14 PER f FIN SRK LO 80208 FIN*Sabrimin Viva la Vida Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas Abs
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
15 PER f FI SK LO 1510473 FI*Mimosan Piece of Me Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
16 PER f FI SRK LO 91075 Sumava's Amanda Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas Abs
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
17 PER n 22 FI SRK RX 83686 FI*Shamirin Sebastian Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Shamirin Cute Cassandra (PER n 03)
18 PER d 23 FI SK LO 1406359 FI*Mimosan Never Let You Go Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
19 PER d 24 FIN SRK LO 79251 FIN*BlueIce's Warwick Uros Supreme Premior Michael Edström Abs
Sumava's Zigor (PER d 22) x FIN*BlueIce's Must B Love (PER g 24)
20 PER g 22 FIN SRK LO 82535 FIN*Precious Kiss From a Rose Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM
FIN*Precious Harley-D (PER n) x Fizgeralt Kiss 4 Precious (PER g 22)
21 PER n 03 FI SRK LO 89843 FI*Mimosan Ka Boom Uros Supreme Premior Michael Edström KM NOM BIS
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
22 PER d 03 FI SK LO 1509359 Bafini Sweet Dancer Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
23 PER d 03 FI SK LO 1611175 Toy Tricksy Lenora Wanda Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström Abs
Seder Rennes Harvest of Toy Tricksy (PER d 03) x Toy Tricksy Floressa (PER g 03)
24 PER d 03 FI SK LO 1510509 FI*Shamirin Wonderful Winnie Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström Abs
FI*Shamirin Red Roberto (EXO d 22) x FIN*Kissankäpälän Angelina (PER fs 02)
25 PER e 03 FI SK RX 1509661 FI*Celestial's The Winner Takes it All Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
26 PER g 02 62 FI SK RX 1509659 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
27 PER f 03 22 FI SK LO 1510421 FI*Shamirin Urban Usma Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Brilliant Brunette (EXO f 22)
28 PER a 33 FI SK LO 1405174 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
29 PER f 33 FI SRK RX 83624 Sinihuiskan Ruusunnuppu Naaras Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
Almigry OK Corral (PER e 33) x Sinihuiskan Camilla (PER n 23)
30 RAG n FI SK LO 1508943 FI*Utuinen Legend Of Apollo Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
31 RAG n FI SK LO 1404839 FI*Barfait's Sunkiss Naaras International Premior Michael Edström EX1 CAGPIB
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
32 RAG n FI SRK LO 1403234 FI*Cat's-JM Classic-Glamour Naaras Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x S*Harmony BlueEye Heidee (RAG a)
33 RAG a FI SK LO 1508303 Shinysky Dreamcatcher Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x Shinysky Always Mystery (RAG n 03)
34 RAG a FI SK LO 1509419 FI*Uniklubin Royal Madeleine Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Collicatin Wonderful Walle (RAG n 04) x FI*Uniklubin Lady Like Royal (RAG n)
35 RAG a FI SRK LO 1402421 FI*Barfait's Rivaldo Uros International Premior Marjatta Koskenkangas EX2
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Gianna (RAG a 03)
36 RAG a FIN SRK LO 78418 FIN*Utuinen Fille Fallaton Uros International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
Raglrocks King Charles (RAG a) x S*Kittah Mun-Ha Juanita de Luxe (RAG a 04)
36 RAG a FIN SRK LO 78418 FIN*Utuinen Fille Fallaton Uros Veteraani Helena Schmid Camenisch 1 NOM BIS
Raglrocks King Charles (RAG a) x S*Kittah Mun-Ha Juanita de Luxe (RAG a 04)
37 RAG n 21 FI SRK LO 1403462 FI*Collicatin Karibian Sun Uros International Premior Michael Edström EX1 CAGPIB
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
38 RAG a 21 FI SK LO 1506618 FI*Emija's Elvis Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
39 RAG n 03 FI SRK LO 91060 M'Memories Ragdoll's Havana Naaras Grand International Champion Michael Edström Abs
Lucky Dama w Masce*PL (RAG n 03) x M'Memories Ragdolls Gaëlle (RAG a 03)
40 RAG n 03 FI SK LO 1507996 FI*Barfait's Unknown Star Uros Champion Michael Edström EX1 CACIB
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Celestial's Bitter Sweet (RAG a 03)
41 RAG n 03 FI SK LO 1509934 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 BIV NOM BIS
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
42 RAG n 03 FI SK LO 1509995 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
43 RAG n 04 FI SRK LO 1404524 FI*Collicatin Wonderful Walle Uros Champion Marjatta Koskenkangas EX2
FI*Collicatin White Diamond (RAG a 04) x FI*Collicatin Rita Hayworth (RAG n 04)
44 RAG n 04 FI SK LO 1509535 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip Uros Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB
Lovelystory McSteamy (RAG n 04) x NO*Noble Origins' Sophia Loren (RAG a 04)
45 RAG n 04 FI SK LO 1507866 FI*Erkatin Alma Aurora Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Shyshaman's Bluest Rivers (RAG a 04) x FI*Erkatin Saara Sylvia (RAG n)
46 RAG n 04 FI SK LO 1510406 FI*Barfait's Xantos Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Barfait's Sunflower (RAG a)
47 RAG n 04 FI SK LO 1510324 FI*Celestial's Evil Twin Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 BIV NOM
FI*Celestial's Eternal Flame (RAG n 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
48 RAG a 03 FI SK LO 1510327 FI*Celestial's When I was Your Man Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Celestial's Eternal Flame (RAG n 04) x FI*Celestial's Heaven Can Wait (RAG a 03)
49 RAG a 03 FIN SRK LO 82551 FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
50 RAG a 03 FI SK LO 1406278 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
51 RAG a 04 FI SRK LO 1403538 FI*Lukanpuron Corona Borealis Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Kangaroo Ridge (RAG n)
52 RAG a 04 FI SK LO 1507947 FI*Valkokullan Helinä Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas Abs
DK*Jaquet Cinnamon (RAG a 03) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
53 RAG a 04 FI SK LO 1509418 FI*Uniklubin Royal Leonore Lilian Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Collicatin Wonderful Walle (RAG n 04) x FI*Uniklubin Lady Like Royal (RAG n)
54 RAG a 04 FI SK LO 1510160 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 BIV
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
55 RAG a 04 FI SRK LO 1404073 FI*Erkatin Sulo-Elias Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
FI*Shyshaman's Bluest Rivers (RAG a 04) x FI*Erkatin Aune Amanda (RAG n)
56 RAG c 04 FI SK LO 1510013 FI*Pengvin's Ice Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Provinsia River's Sparkling Light (RAG a)
57 RAG f 03 FI SK LO 1508230 FI*Celestial's Satavarma Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
58 RAG f 03 FI SK LO 1510003 FI*Celestial's Angel on My Shoulder Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
59 RAG f 03 FIN SRK LO 77929 FIN*Calamarin Afrodite Naaras International Premior Michael Edström Abs
S*Stenstagårdens Another brick (RAG a 04) x FIN*Panacheen Elsie (RAG f 03)
59 RAG f 03 FIN SRK LO 77929 FIN*Calamarin Afrodite Naaras Veteraani Helena Schmid Camenisch Abs
S*Stenstagårdens Another brick (RAG a 04) x FIN*Panacheen Elsie (RAG f 03)
60 RAG g 04 FI SK LO 1510216 FI*Uniklubin Tirlittan Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
61 SBI n FI SK LO 1508378 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Champion Michael Edström EX1 CACIB BIV
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
62 SBI n FI SK LO 1508618 FI*Harebell Lancelot Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
63 SBI n FI SK LO 1508443 FI*Felinessi Diana Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
63 SBI n FI SK LO 1508443 FI*Felinessi Diana Naaras Määrittely Helena Schmid Camenisch SBI n
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
64 SBI a FI SRK LO 89535 FI*Felinessi Aphrodite Naaras Champion Marjatta Koskenkangas Abs
FIN*Touchant Homme du Monde (SBI a) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
65 SBI a FI SRK LO 84970 FI*Zhamanen MT Bobby Orr Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM NOM
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Tinkerbell (SBI g)
66 SBI b FI SK LO 1508619 FI*Harebell Luminous Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
67 SBI b FI SK LO 1509605 FI*Mimitan Odette Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Ikks du Hameau de la Reine (SBI b) x FI*Mimitan Morning Glory (SBI b)
68 SBI b FIN SRK LO 78139 FIN*Pässinpään Lady After Eight Naaras Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS
FIN*Touchant Cadeau d'Amour (SBI n) x S*Maskrosen's Cassandra (SBI n)
69 SBI c FIN SRK LO 79415 FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
70 SBI f FI SK LO 1510302 Lara Croft Mystery Mask*RU Naaras Champion Michael Edström EX1 CACIB
IL*Tevel Miracle Hocus Pocus (SBI e 21) x IL*Stars of Tevel I'm Cappuccino (SBI f)
71 SBI f FI SK LO 1508620 FI*Harebell Luna Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
72 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
73 SBI n 21 FIN SRK LO 80066 FIN*Zhamanen Harlequin Naaras Kastraatti Michael Edström EX1 CAP NOM
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
74 SBI d 21 FI SRK LO 1301656 FI*Harebell Gibson Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
75 SBI f 21 FI SK LO 1510064 FI*Saca's Åll for Avantgarde Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
76 SBI h 21 FI SK LO 1510066 FI*Saca's Ö.K.Y. Mercedes Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
77 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 1510079 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik EX1
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
78 ACL VII / ACL ns 22 FI SRK LO 86774 FI*Siriuksen EdithPiafCurl Naaras International Premior Youssef Khaled EX1 CAGPIB
FIN*Magnificat LenniCurl (ACL as 21 33) x FIN*Siriuksen ÄdnaCurl (ACL n 22)
79 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI SRK LO 1301025 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl Naaras International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
80 ACL VIII / ACL as 03 FI SK LO 1510081 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
81 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 1508501 FI*Siriuksen NidaCurl Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
82 ACS V / ACS g 24 FI SRK LO 1302179 FI*Trollin Kuura Naaras International Premior Daria Lukasik EX1 CAGPIB NOM
FI*Trollin Maximus (ACS n 22) x FI*Trollin Minni (ACL fs 24)
83 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX 91043 CharmingCurl Kimberli Naaras Grand International Champion Helena Schmid Camenisch EX1 CACS NOM BIS
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
84 ACS VII / ACS fs 22 FI SK RX 1509300 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Helena Schmid Camenisch EX1 NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
85 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 1509305 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros Nuoret 7-10 kk Helena Schmid Camenisch EX1
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
86 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 1610901 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1 NOM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
87 MCO I / MCO n FI SRK LO 1403408 FI*KingLeo's Blackadder Uros Grand International Champion Daria Lukasik EX1 CACS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
88 MCO I / MCO a FI SK LO 1510672 FI*Goldenstream's You Are The One Uros Pennut 4-7 kk Daria Lukasik EX1
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x Battle Creek's Z'Thaiti (MCO a)
89 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1406170 FI*RoseLion's Dream Girl Naaras Avoin Helena Schmid Camenisch EX1 CAC
FI*Halden coon's Waltari (MCO n 09 23) x FI*RoseLion's Carefree Delight (MCO n 09 22)
90 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 1402273 FI*Escape's Apocalyptica Uros Supreme Champion Helena Schmid Camenisch KM
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
91 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 1404308 FI*Escape's Carlos Santana Uros Grand International Champion Helena Schmid Camenisch Abs
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
92 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 1510272 Archie Mister Mega Uros Avoin Helena Schmid Camenisch Abs
Cybercoon Xabi Alonso (MCO ns 25) x Darkness Sarmatcoon (MCO n)
93 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1508552 FI*KingLeo's Damareos Uros Avoin Helena Schmid Camenisch EX1 CAC
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
94 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 1611114 Halvar vom Postsee Uros Nuoret 7-10 kk Helena Schmid Camenisch EX1
Arjun vom Postsee (MCO w) x Bloomingtree Amitalia (MCO a)
95 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 1510673 FI*Goldenstream's You Can Do It Uros Pennut 4-7 kk Helena Schmid Camenisch EX1 BIV NOM BIS
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x Battle Creek's Z'Thaiti (MCO a)
96 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO 73606 FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Helena Schmid Camenisch KM
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
96 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO 73606 FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Youssef Khaled 1 NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
97 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 1403223 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros International Premior Helena Schmid Camenisch EX1 CAGPIB
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
98 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1507429 FI*Enzahin Lonesome Rider Uros Kastraatti Helena Schmid Camenisch EX1 CAP BIV
S*Guldklimpen's Lord Vasuman (MCO ds 09 22) x DK*Pleione's Ayla (MCO f)
99 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 1300589 FI*Ameliinan Luna Uros International Champion Youssef Khaled EX2
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
100 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1406338 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
101 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 1508931 FI*Marskin I Do Anything For Love Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
FI*Daybreak's Euphoria (MCO n 03 22) x FI*Marskin Elicia Sinserella (MCO n 09 23)
102 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1510775 FI*Chamberlain Dust In The Wind Uros Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1 BIV
FIN*Chamberlain Phoenix Fire (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
103 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 1403950 FI*Goldenstream's X-Files Uros Premior Youssef Khaled EX1 CAPIB BIV
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Tina Turner (MCO n 09 22)
104 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO 89627 FI*RoseLion's Carefree Marvel Uros Premior Youssef Khaled EX2
S*Carpe Feline's Zirenius (MCO n 03 22) x FIN*SolarWind's Miranda (MCO g 22)
105 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1404935 FI*Ameliinan Ringo Uros Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Ameliinan Hyacinthe (MCO n 09 22)
106 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 1406171 FI*RoseLion's Dream Lover Uros Kastraatti Youssef Khaled EX2
FI*Halden coon's Waltari (MCO n 09 23) x FI*RoseLion's Carefree Delight (MCO n 09 22)
107 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1507360 FI*KingLeo's Champagne Supernova Naaras Avoin Daria Lukasik EX1 CAC
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
108 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 1611011 Battle Creek's Allegro Uros Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik EX1 BIV NOM BIS
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
109 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 1510541 PL*Dark Age Fantasia Naaras Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik EX1
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Vica Vilena Coon (MCO n 22)
110 MCO V / MCO d 23 FI SK LO 1510588 FI*FireFox Garfield Uros Pennut 4-7 kk Daria Lukasik EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
111 MCO V / MCO g 23 FI SK LO 1510684 FI*Chamberlain Born To Be A Star Naaras Pennut 4-7 kk Daria Lukasik EX1
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
112 MCO V / MCO d FI SRK LO 1403405 FI*KingLeo's Be Like Red Adair Uros International Premior Daria Lukasik Abs
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
113 MCO V / MCO f FI SRK LO 91064 Beartooth Mountain Lola Naaras International Premior Daria Lukasik EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
113 MCO V / MCO f FI SRK LO 91064 Beartooth Mountain Lola Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
114 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO 1402320 FI*DiamondTails' Alessandro Botticelli Uros Kastraatti Daria Lukasik EX1 CAP
FI*Halden coon's Uno (MCO n) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
115 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO 1403075 FI*Daybreak's Indira Naaras International Champion Helena Schmid Camenisch EX1 CAGCIB BIV
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
116 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 1300131 FI*Vuorensinen Lady Naaras International Champion Helena Schmid Camenisch EX2
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FI*CapitalCats Kikka (MCO f 09 22)
117 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1507395 FI*Marskin Heartbreaker Uros Champion Helena Schmid Camenisch EX1 CACIB
FI*Daybreak's Euphoria (MCO n 03 22) x FI*Alohacoons Cassablanca (MCO f 09 22)
118 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1507362 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator Naaras Avoin Helena Schmid Camenisch EX2
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
119 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1509187 Zosia Dwa Formaty*PL Naaras Avoin Helena Schmid Camenisch EX1 CAC
Golden Knopka's Lion (MCO d 03) x Umilka Arkiza*PL (MCO n 09 22)
120 MCO VI / MCO e 03 22 FI SK LO 1510382 FI*Chamberlain Ain't 2 Proud Uros Pennut 4-7 kk Helena Schmid Camenisch EX1
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
121 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 87724 FI*Chamberlain Keep It Dark Naaras Grand International Premior Helena Schmid Camenisch EX1 CAPS
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Ysanna Car Maine Treasures, CZ (MCO fs 03 22)
122 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO 1403214 FI*Chamberlain von Richthofen Uros International Premior Helena Schmid Camenisch EX1 CAGPIB BIV
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
123 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO 84738 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros International Premior Helena Schmid Camenisch EX2
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
124 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 1302155 FI*Stout-hearted Nailah Naaras International Premior Helena Schmid Camenisch EX1 CAGPIB
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
125 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 1404235 FI*DiamondTails' Minnie Driver Naaras Premior Helena Schmid Camenisch EX1 CAPIB
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
126 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 1403406 FI*KingLeo's Big Bang Uros International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
127 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 1508553 FI*KingLeo's Dance Little Sister Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX2
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
128 MCO VII / MCO fs 23 FI SK LO 1506942 FI*LovelyLife Lucky Leia Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
129 MCO VII / MCO ns FI SRK RX 41981 FI*Hiesun Mistyheart Uros International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB NOM
FI*Maikkilan Minnesota (MCO ns 22) x Christoma's Quanda (MCO ns 09)
130 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 1404323 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro Uros International Champion Daria Lukasik EX2
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FI*LovelyLife Amor Aaria (MCO ns 22)
131 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 42108 FI*Vuorensinen Ian Uros International Champion Daria Lukasik EX1 CAGCIB
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Giselle (MCO n 22)
132 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SK LO 1508304 Ziomal Dirigo*PL Uros Avoin Daria Lukasik EX1 CAC BIV NOM
Portos Larenda, CZ, JW (MCO ns 03 22) x Boa Vista Silver Night*PL (MCO f 22)
133 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 1508110 FI*Moggi Dry Marttiini Naaras Avoin Daria Lukasik EX1 CAC
Alwaro Admiral (MCO as 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
134 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1510717 FI*Escape's Good Charlotte Naaras Pennut 4-7 kk Daria Lukasik EX1 NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Rihanna (MCO g 09 22)
135 MCO VIII / MCO es 09 22 FI SK LO 1508203 FI*Daybreak's Miss Moneypenny Naaras Kastraatti Daria Lukasik EX2
A*Winerau's Louis (MCO ds 09 22) x FI*Daybreak's Indira (MCO f 09)
136 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 86486 FI*TipTop Maine Satinka Naaras Kastraatti Daria Lukasik EX1 CAP
Tropikoons Little Thunder (MCO n 03 22) x FIN*TipTop Maine Onida (MCO fs 09 22)
137 MCO IX / MCO w 62 FI SRK RX 87418 FI*CheNiCoon's FeelixValentino Uros International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
138 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 1301923 Amarillis Blue Veil Uros Grand International Champion Youssef Khaled Abs
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM ns 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
139 NEM I / NEM n FI SRK LO 1300713 Kaplya Neva's Mystery Naaras Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS
Zibert Danvel (NEM n 21) x Daiva Neva's Mystery (NEM a 03)
139 NEM I / NEM n FI SRK LO 1300713 Kaplya Neva's Mystery Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Zibert Danvel (NEM n 21) x Daiva Neva's Mystery (NEM a 03)
140 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 1301731 Akonit Blue Veil Uros International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB BIV NOM
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM ns 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
141 NEM I / NEM a FI SK RX 1406290 FI*NonServiam Ashen Cold Naaras International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
142 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1507512 FI*Mickasen Camelia Naaras Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
143 NEM I / NEM n FI SK RX 1406291 FI*NonServiam Arntor Uros Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
144 NEM I / NEM n FI SK RX 1406293 FI*NonServiam Adimiron Black Naaras Premior Youssef Khaled EX1 CAPIB
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
145 NFO I / NFO a FI SK LO 1508259 FI*Felicis Fixies Uros Kastraatti Ireneusz Pruchniak EX1 CAP
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
146 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 1405761 FI*Hirmuinen Bastet Naaras Grand International Champion Daria Lukasik EX1 CACS
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
147 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1507080 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras International Champion Daria Lukasik EX1 CAGCIB BIV NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
148 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1510051 Oliver James Forest Myths Uros Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik EX1
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
149 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 1402884 FI*FoxyPaw's Lucky Hunter Uros Grand International Premior Daria Lukasik EX1 CAPS BIV NOM BIS
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
150 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 1403119 FI*Draconian Shadegrown Uros International Premior Daria Lukasik EX1 CAGPIB
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
151 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1507082 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Kastraatti Daria Lukasik EX1 CAP
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
152 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 1404199 FI*Hopeahännän Valentino Uros Kastraatti Daria Lukasik EX2
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x Harmony des Anges de Norvege (NFO fs)
152 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 1404199 FI*Hopeahännän Valentino Uros Määrittely Helena Schmid Camenisch NFO n 09
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x Harmony des Anges de Norvege (NFO fs)
153 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 87683 FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Youssef Khaled KM BIV
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
154 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1508257 FI*Felicis Faustus Uros Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
155 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1510778 FI*FoxyPaw's Mannish Boy Uros Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
156 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 84696 FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Youssef Khaled KM NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
157 NFO IV / NFO n 09 24 FIN SRK LO 78600 FIN*FoxyPaw's Full Time Lover Uros Supreme Champion Daria Lukasik KM BIV
FIN*Tähtitassun Rosvo-Roope (NFO a 03 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
157 NFO IV / NFO n 09 24 FIN SRK LO 78600 FIN*FoxyPaw's Full Time Lover Uros Veteraani Youssef Khaled 3
FIN*Tähtitassun Rosvo-Roope (NFO a 03 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
158 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI SRK LO 88756 FI*Ninatte's Voodoo Naaras Grand International Champion Daria Lukasik EX1 CACS
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
158 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI SRK LO 88756 FI*Ninatte's Voodoo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
159 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 1405231 FI*Koivunpesän Klapi Naaras International Champion Daria Lukasik EX1 CAGCIB
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
160 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 1507078 FI*FoxyPaw's Lazy Ike Uros Champion Daria Lukasik EX1 CACIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
161 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 1405230 FI*Koivunpesän Tukki Uros Champion Daria Lukasik EX2
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
162 NFO IV / NFO a 09 23 FI SK LO 1405232 FI*Koivunpesän Halko Naaras Avoin Daria Lukasik EX1 CAC
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
163 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1509317 FI*Lolcat's Duchess Catherine Naaras Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik EX1
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FI*Lolcat's Fauna (NFO f 09 24)
164 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1507503 FI*Nalle-Puhin Jonne Aaron Uros International Premior Daria Lukasik EX1 CAGPIB BIV
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
165 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 1405235 FI*Koivunpesän Pölli Uros Kastraatti Daria Lukasik EX1 CAP
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
166 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 1405233 FI*Koivunpesän Tuohi Naaras Kastraatti Daria Lukasik EX1 CAP
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
167 NFO V / NFO d FI SRK LO 1403839 S*Rotvältans Kingston Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
167 NFO V / NFO d FI SRK LO 1403839 S*Rotvältans Kingston Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
168 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 1508258 FI*Felicis Filiola Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC BIV NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
169 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 1508955 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
170 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 1508954 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
171 NFO VI / NFO f 02 63 FI SRK RX 85719 FI*Ninatte's Apricot Lady Naaras Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS
Super Trouper av Skara Brae*CH (NFO d 02) x FIN*Slytiger's Pina Colada (NFO ns 09)
172 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 1404767 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
173 NFO VI / NFO d 09 FI SK LO 1507701 FI*Mirkulan Julia Domna Naaras Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
FI*Kissafarin Luzon (NFO d) x FIN*Mirkulan Bridget Jones (NFO g)
174 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1 BIV NOM
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
175 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 85073 FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Youssef Khaled KM BIV NOM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
176 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 1405762 FI*Hirmuinen Bonaparte Uros Grand International Premior Youssef Khaled EX1 CAPS
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
177 NFO VI / NFO f 03 FI SRK LO 83975 FI*Kultahuiskan Geisha Naaras International Premior Youssef Khaled EX1 CAGPIB
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x FIN*Kirsikan Inkeri (NFO a 03)
178 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 1508213 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
179 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 1510779 FI*FoxyPaw's Honey Bee Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
180 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO 81860 FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak Abs
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
181 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 1509858 DK*Naturell's Knight Light Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
182 SIB II / SIB a 09 FI SK RX 1509015 FI*Eswood Fintelligens Uros Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x Intrigue Syberia (SIB n 01 21)
183 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 1508402 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras Avoin Youssef Khaled EX1 CAC NOM
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
184 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX 85434 FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM BIV NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
185 SIB III / SIB ny 11 FI SRK RX 91092 Sibknyazhestvo Oscar Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak Abs
Vityaz Sibirskoe Knjazhestvo (SIB n 23) x Rossity Oksana (SIB ns 23)
186 SIB III / SIB ny 24 FI SK RX 1406501 Ivolga Sibaris*RU Naaras Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACIB
Heres Sibaris*RU (SIB ny 24) x Quinni Sibaris*RU (SIB n 24)
187 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1508403 FI*Lumikissan Vili Vikkelä Uros Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
188 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1510641 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
189 SIB III / SIB n 23 FI SRK RX 1404356 FI*Benmar's Elmeri Uros Kastraatti Ireneusz Pruchniak EX1 CAP
FI*Kestilinnan Väinö (SIB d 09 24) x FIN*Jokihelmi Benja (SIB f 23)
190 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO 42690 FI*Amurin Hoosea Uros Supreme Champion Helena Schmid Camenisch KM NOM
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
191 SIB IV / SIB n 03 22 FI SK LO 1508725 FI*Goldenspot's Galilea Naaras Avoin Helena Schmid Camenisch EX1 CAC
FI*Balladin Pikku Karhu (SIB n 09 24) x FI*Goldenspot's Chaya (SIB n 22)
192 SIB IV / SIB n 09 23 FI SK LO 1510842 FI*Tunturikissan Saga Naaras Pennut 4-7 kk Helena Schmid Camenisch Abs
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
193 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO 77140 FIN*Amurin Esra Uros Kastraatti Helena Schmid Camenisch EX1 CAP NOM
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
193 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO 77140 FIN*Amurin Esra Uros Veteraani Youssef Khaled 2
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
194 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 1508507 FI*Cherrytail's WonderGirl Naaras Avoin Helena Schmid Camenisch EX1 CAC
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Cherrytail's Rhonda Mae (SIB f 09 22)
195 SIB V / SIB f 23 FI SRK LO 42688 FI*Amurin Hanna Naaras Grand International Premior Helena Schmid Camenisch EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
196 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 1509196 FI*Amurin Zebedee Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
197 SIB VI / SIB f 03 23 FI SRK LO 88926 FI*Abbas-Coons Aureelia Naaras International Premior Youssef Khaled EX1 CAGPIB
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Amurin Paula (SIB n 24)
198 SIB VI / SIB d 03 23 FIN SRK LO 79542 FIN*Amurin Hiskia Uros Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
FIN*Amurin Esra (SIB n 09 22) x FIN*Amurin Ávila (SIB f 09 23)
198 SIB VI / SIB d 03 23 FIN SRK LO 79542 FIN*Amurin Hiskia Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Amurin Esra (SIB n 09 22) x FIN*Amurin Ávila (SIB f 09 23)
199 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak Abs
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
200 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 1406538 FI*ArcticWilds Goofy Uros International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
201 SIB VIII / SIB ds 09 FI SK LO 1508290 FI*Lumikissan Unna Unelmainen Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
202 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 1508570 FI*Felesin Erja Lyytinen Naaras Avoin Helena Schmid Camenisch EX1 CAC
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
203 TUA V / TUA f FI SK LO 1507869 FI*Felesin Gratus Naaras Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACIB
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
204 TUA VII / TUA ns FI SK LO 1508569 FI*Felesin Ville Valo Uros Kastraatti Ireneusz Pruchniak EX1 CAP
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
205 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 1509573 FI*Elekatin Princess Annabel Naaras Nuoret 7-10 kk Helena Schmid Camenisch EX1
S*Wi'nte Sams Icey Ice Soda (TUA w) x FI*Elekatin Jalila Jessenia (TUA f 03 22)
206 BEN n 22 FI SRK LO 36113 S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Minna Krogh KM BIV
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
207 BEN n 22 FI SK RX 1510273 CattiCartano Wild River Naaras Champion Minna Krogh EX1 CACIB
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
208 BEN n 22 FI SK LO 1508367 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
209 BEN n 24 FI SK RX 1508178 CattiCartano Master Blender Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
210 BEN n 24 FI SK LO 1611018 CattiCartano Single Malt Legacy Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino Abs
CattiCartano Single Malt (BEN n 24) x CattiCartano Audrey (BEN n 24)
211 BEN n 24 S*Leopardettes Golden Gandalf Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino Abs
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x Maracaja Firecat (BEN n 24)
212 BEN n 24 FI SK LO 1507567 Vaniljaviidakon Mineraali Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
Nordicwild Arne Findusson (BEN n 24) x Jicarilla Apun Anubi (BEN n 24)
213 BEN n 22 31 FI SK RX 1510583 FI*Hiesun Elrond of Rivendell Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh Abs
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
214 BEN n 22 32 FI SK LO 1507887 FI*Alcarinqua Elentari Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
215 BEN n 24 32 FI SK RX 1509462 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
216 BEN n 24 32 FI SRK LO 38920 FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Premior Minna Krogh EX1 CAPIB NOM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
217 BEN n 24 33 FI SK RX 1508594 Piparmintun Ben Uros Premior Minna Krogh EX1 CAPIB
Glitterglam Gabriel (BEN n 24) x Piparmintun Crystal (BEN n 22 33)
218 BML I / BML ns 11 31 FI SRK RX 39264 FI*Kissamummon Onnen hetki Uros Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino Abs
Samurai Momoiro, CZ (BML ds 11) x FIN*Kimuli's Anastasia (BML ns 11)
219 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO 41412 FI*Kissamummon Keiju Lammenpei Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS NOM
S*CallaMej de Li Cat (BML ns 11 31) x FIN*Kimuli's Anastasia (BML ns 11)
220 BML I / BML bs 11 31 FI SRK LO 1302235 FI*Kissamummon Suukko Poika Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB BIV
S*CallaMej de Li Cat (BML ns 11 31) x FIN*Kimuli's Anastasia (BML ns 11)
221 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 1507677 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Samurai Momoiro, CZ (BML ds 11) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
222 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 1610961 FI*Kissamummon Sitkeä Onnen Soturi Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x GB*Gazzella Hedvig Silva Belle (BML cs 12 31)
223 BML II / BML fs 11 31 FI SK RX 1507488 FI*Topisan Fanny Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Topisan Cira Chiarina (BML ns 11)
224 BSH a FI SRK LO 41074 FI*Coventry's Endymion Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
Belten's Don Sebastian (BSH c) x FIN*Sinisilkin Inkivääri (BSH g)
225 BSH a FI SRK LO 1402340 FI*Suvikasteen Crixus Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
226 BSH ns 11 FI SK RX 1507669 Valentino Moon Sissi, CZ Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Aragon Antlia, CZ (BSH ns 11) x Nimeesha Nay Bell Arden, SK (BSH ns 11)
227 BSH ns 11 FI SRK LO 37722 FI*Gnome's Britannia Silver Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS
Petit Prince vum Rousegaard*CH (BSH ns 11) x EST*Harmony Devianti (BSH ns 11)
228 BSH ns 11 FI SK LO 1404735 FI*Gnome's My Wild Love Naaras Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPIB NOM
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
229 BSH ns 22 64 FI SK RX 1510655 Vale of Proud's Honeybee Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh Abs
Cats of Thrones Aris (BSH ns 22) x Blondi de Broeckloni (BSH ns 24)
230 BSH ns 22 64 FI SK RX 1510656 Vale of Proud's Ichona Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1 NOM
Brass Band de Broeckloni (BSH ns 22) x Vale of Proud's Rush Hour (BSH ns 22)
231 BSH b 33 FI SK LO 1508362 FI*RoundFace's Real Esperanza Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
Jefry Fond Treasure (BSH bs) x FI*SamBelle's Dolce Vita (BSH n 33)
232 BUR n FI SK LO 1510014 FI*Almond's Freyja Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
233 BUR n FI SK LO 1510088 FI*Feirefiz Pour Some Sugar On Me Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX2
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
234 BUR n FIN SRK LO 31667 FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
234 BUR n FIN SRK LO 31667 FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Daria Lukasik 2
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
235 BUR a FI SK LO 1508409 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC BIV
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
236 BUR a FI SK LO 1508951 FI*Purrlein Aristocat Berlioz Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
FI*Karvanverran Feirefiz (BUR c) x FI*Karvanverran JouluTaika (BUR n)
237 BUR a FI SK LO 1509142 FI*Oliivian Applejack Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
FI*Ninelli's Yin Yang (BUR n) x FI*Oliivian Äppelpaj (BUR j)
238 BUR b FI SRK LO 1404160 FI*Pardofelis Romy Schneider Naaras Champion Minna Krogh EX1 CACIB
Burmaby's Cappuccino (BUR b) x FI*Pardofelis Quu-Quu (BUR n)
239 BUR b Dashers Magic Valley*RU Uros Avoin Minna Krogh Abs
NW, SC Veles Magic Valley*RU, JW (BUR b) x Elle Magic Valley*RU, JW, DWM (BUR b)
240 BUR b FIN SRK LO 24867 FIN*Ravissant Anía Addamía Naaras Supreme Premior Minna Krogh KM
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
240 BUR b FIN SRK LO 24867 FIN*Ravissant Anía Addamía Naaras Veteraani Daria Lukasik 1 NOM
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
241 BUR b FI SRK LO 43293 FI*Aficats Don't Mess With ME! Uros International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
FI*Seirene Nabucco (BUR a) x FI*Mama-Alcialon Diamond Diva (BUR f)
242 BUR c FI SK LO 1507447 FI*Elwood's Azog Turmelija Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*Enigmatic Aenigma (BUR b) x FI*Shu-Shun Jandia (BUR b)
243 BUR c FI SK LO 1510171 FI*Pardofelis Va Va Voom Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Pardofelis Ro Väl (BUR b) x HU*Alba Regia Bibi (BUR h)
244 BUR d FI SK LO 1510016 FI*Almond's Forseti Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX2
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
245 BUR d FI SK LO 1510309 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 NOM BIS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
246 BUR e FI SK LO 1510017 FI*Almond's Freyr Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
247 BUR h FI SK LO 1506999 FI*Pikkukuun Delighted Rapunzel Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Pikkukuun Biscuit (BUR h)
248 BUR h FI SK LO 1509789 FI*Cattish Anna the Princess Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Cattish Mercury Rising (BUR e) x FI*Cattish Lucy van Pelt (BUR f)
249 BUR h FI SRK LO 36126 FI*Shu-Shun Kaunis Minea Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FIN*Kaiuksen Bruno (BUR d) x FIN*Shu-Shun Misty Dawn (BUR b)
250 BUR j FI SRK LO 1404432 FI*Jigglypuff's Angelica Teach Naaras Premior Minna Krogh EX1 CAPIB
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
251 BUR j FI SRK LO 1402809 FI*Hokkuspokkus Djelibeybi Naaras Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP NOM BIS
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
252 EUR n FI SK RX 1406314 FI*Pinkkitassun Ian Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
DK*Abimbola Bimbo Blondi (EUR e 22) x FI*Pinkkitassun Florence (EUR f 24)
253 EUR n 22 FI SK RX 1510581 FI*Pinkkitassun Jorma Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Feronian Cajanus (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Gertrude (EUR g 22)
254 EUR n 24 FI SRK LO 40451 FI*Pinkkitassun Dorothy Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino Mitätöity Mitätöity
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FI*Pinkkitassun Bette (EUR f 22)
255 EUR d 22 FI SK RX 1406318 FI*Pinkkitassun Harvey Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*Kissakallion Orlando (EUR d 24) x FI*Pinkkitassun Edina (EUR e 24)
256 EUR d 22 FI SK RX 1510582 FI*Pinkkitassun Jonas Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Feronian Cajanus (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Gertrude (EUR g 22)
257 EUR f 22 FI SK RX 1510579 FI*Pinkkitassun Jóhanna Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Feronian Cajanus (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Gertrude (EUR g 22)
258 EUR ns 23 FI SK RX 1509054 FI*Lumihelmen Giulio Gatti Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
259 EUR as 22 FI SRK RX 43503 FI*Feronian Excelsior Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
260 KBL I / KBL w 62 FI SK RX 1507309 FI*Kuriton Cinderella Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Cezar Ostrov Koshek (KBL w) x FI*Kuriton Baby Vanilla (KBL f 22)
261 KBL I / KBL n 22 FI SK RX 1611010 Christophorus Columbus Vetka Sakury*RU Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Zodchiy Magic-Murr (KBL n 22) x O'Grace Vetka Sakury*RU (KBL n 24)
262 KOR FI SRK LO 39340 FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Minna Krogh KM NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
263 KOR FI SK LO 1507989 FI*Tatsutan Yoana Susarma-Caru Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
264 KOR FI SRK LO 1301101 FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam Naaras International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
265 KOR FI SK LO 1507985 FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
266 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 1405801 Sun-Manx Cayth Uros Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
267 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 1509519 Auragold Mr. Worldwide Uros International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
268 MAU n 24 FI SK LO 1509408 FI*Chai-lai Ebé Eshe Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh Abs
FI*Staruskan Nefertem (MAU n 24) x FI*Chai-lai Latif Lotus (MAU n 24)
269 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Minna Krogh KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
270 OCI n 24 FI SRK LO 42161 FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Minna Krogh KM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
271 OCI a 24 FI SK LO 1508248 FI*Amare-Cattus Aquarius Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*Poseidonian Ocean Soul (OCI a 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
272 OCI b 24 FI SRK LO 36904 FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
273 OCI b 24 FI SRK LO 42411 FI*Moosegrove Princess Estelle Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
274 OCI b 24 FI SK LO 1507073 FI*Topspot JoyfulJoke of Solstice Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB BIV NOM
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
275 OCI b 24 FI SK LO 1508355 FI*Moosegrove Jäger Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
276 OCI b 24 FI SK LO 1510657 Happy Lady Tigrillo, CZ Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM BIS
Best of Tigrillo, CZ (OCI n 24) x Flavia a. Kisdorf (OCI c 24)
277 OCI b 24 FIN SRK RX 26826 FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
277 OCI b 24 FIN SRK RX 26826 FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Daria Lukasik 1 NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
278 OCI b 24 FI SRK LO 41171 FI*Kukkatarhan Capsicum Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
279 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
280 ABY n FI SRK LO 1300816 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
281 ABY n FI SK LO 1507959 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC BIV NOM BIS
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
282 ABY n FI SK LO 1509915 FI*Link Malaika Mnia Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM BIS
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Link Marjani Mnia (ABY o)
283 ABY n FI SK LO 1611026 FI*Nebuankhet Waily Waily Waily! Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene Abs
S*GoodNews Prince Jeorge (ABY n) x FI*Nebuankhet Yraen Ruadh (ABY o)
284 ABY n FI SRK LO 37328 Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
285 ABY n FI SRK LO 90892 Hotchocolate Cleopatra Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
Jethro Senor Alpha of Hotchocolate (ABY n) x Hillstblues Amber of Hotchocolate (ABY n)
286 ABY a FI SK LO 1405197 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Grand International Champion Sabine Mösch EX1 CACS
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
287 ABY a FI SK LO 1405210 FI*Link Mochweo Blou Uros International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB BIV NOM
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
288 ABY a FI SK LO 1510484 FI*Lovedevotion Fantom Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
289 BAL w 67 FI SK LO 1507030 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
290 BAL b FI SRK LO 40240 FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
291 BAL d 21 FIN SRK RX 33944 FIN*Mummeli Twixinho Jesse Uros Supreme Premior Sabine Mösch KM
S*Nova Star Twix (SIA n) x FIN*Mummeli Danifax Heili (BAL g 21)
291 BAL d 21 FIN SRK RX 33944 FIN*Mummeli Twixinho Jesse Uros Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 2
S*Nova Star Twix (SIA n) x FIN*Mummeli Danifax Heili (BAL g 21)
292 CRX I / CRX n FI SK LO 1508894 FI*Peppycat's Luke Skywalker Uros Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*KittyLady's Nutty Pumpkin (CRX n) x FI*Ballerina's Odette (CRX fs)
293 CRX II / CRX a 02 62 FI SK LO 1508910 FI*FunkyJam's Upupa Epops Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Blue Dove (CRX a 09)
294 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 1509157 FI*Saca's Tice Taio Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
295 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 1509155 FI*Saca's Rain Reanna Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
296 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1510031 FI*Framillan Uula Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*Framillan Lobelia (CRX b 03 24)
297 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 1300514 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
298 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 1402700 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB BIV
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
298 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 1402700 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
299 CRX II / CRX b 03 FI SRK LO 41071 FI*Spectrolite Tango Desiré Naaras Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB
S*Silkwave's Quintillus (CRX b 01) x FI*Spectrolite Melanie (CRX c)
300 CRX III / CRX f FI SRK LO 40873 FI*KittyLady's Vickie Lynn Naaras Grand International Champion Sabine Mösch EX1 CACS
FI*Angelfalls Reef Stingray (CRX d) x FI*Sweetpurr's Jane Marple (CRX n 33)
301 CRX III / CRX f 24 FI SK LO 1509647 FI*Piupaws Fire & Soul of Sekhmet Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 BIV
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*Piupaws Firefly (CRX e 24)
302 CRX III / CRX j FI SK LO 1509600 FI*Saca's Violet Verse Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX2
Sunny Agnus*LT (CRX d 03) x FI*Saca's Chiara Candida (CRX bs 24)
303 CRX III / CRX d 22 FI SRK LO 1403512 FI*KittyLady's Sex On The Beach Uros Grand International Premior Sabine Mösch EX1 CAPS
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
304 CRX IV / CRX fs 03 24 FI SK LO 1507247 FI*Lavender's Maria Pavlovna Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC BIV
FIN*Tuiscalo's Dragon of Lord (CRX ns 24) x FI*Ronttilan Vicky Lee (CRX d 02)
305 CRX IV / CRX f 03 23 FI SK LO 1610907 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 NOM
S*Rexture Zorro (CRX n) x FI*Piupaws Rise of the Summer Sun (CRX f 03 21 33)
306 CRX IV / CRX f 03 FI SK LO 1510547 FI*Spectrolite Kuutytönkorento Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX2
FI*Spectrolite Colin Craven (CRX n 02) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
307 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 1404881 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM BIV
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
308 CRX VI / CRX b 03 24 FI SRK RX 1302099 FI*Saca's High Note Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
Aladdin of Royal Fleece (CRX b 03) x FI*Saca's Chiara Candida (CRX bs 24)
309 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 1508655 Antonio Pink Princess*PL Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
Simple the Best Zundeja*LT (CRX as 24) x PL*Cornish Point Nasturtia, JW (CRX f 02)
310 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 1510463 FI*Spectrolite Vasten mun kasvojani Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Spectrolite Ritariperhonen (CRX ns 03 24) x FI*Spectrolite Tulkoon rakkaus (CRX c)
311 CRX VII / CRX f 21 33 FI SK LO 1507882 FI*FunkyJam's Firemaker Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*Piupaws Robin (CRX d 24) x FI*FunkyJam's Bum Bum Bum (CRX n 03)
312 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SRK LO 40559 FI*Spectrolite Si Tú MeOlvidas Uros International Premior Sabine Mösch EX1 CAGPIB
FI*Spectrolite Skafloc (CRX n 09) x Seglin Rex Poesia (CRX g 02 33)
313 DRX VIII / DRX n 03 21 31 FI SK LO 1405792 FI*Riepujengin Veni Vidi Vici Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
314 OLH ns 22 FI SK RX 1509907 FI*Mummeli Sofinho Yanino Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
315 OSH n FI SRK RX 90911 Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Sabine Mösch KM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
315 OSH n FI SRK RX 90911 Galoo of Beugnycats Uros Siitos
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
316 OSH n FI SK LO 1508672 FI*BlackDevil's Black Beast Uros International Champion Sabine Mösch Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
317 OSH n FI SK LO 1405319 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
318 OSH n FI SK LO 1510387 FI*Ori-Katin Modesty Blaise Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 BIV
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
319 OSH n FI SK LO 1508639 FI*EdaM's Appolo Uros Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
EE*Cepheus Siaoricat (SIA n) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
320 OSH a FI SRK LO 1403614 FI*LoudMeow Stargazer Naaras International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
321 OSH f FI SK LO 1508671 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
322 OSH f FI SK LO 1509454 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
323 OSH n 24 FI SK RX 1508369 FI*Orifame Materia Oscura Naaras Avoin Sabine Mösch Abs
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Orifame Huvudvinst (OSH ns 22)
324 OSH n 24 FIN SRK RX 32186 FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Supreme Premior Sabine Mösch KM
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
324 OSH n 24 FIN SRK RX 32186 FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
325 OSH n 25 FI SRK RX 36073 FI*Santuzzan Maestro Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM BIS
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
326 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Sabine Mösch Abs
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
327 OSH a 24 FI SK LO 1508935 FI*WildHawk's Chesmu Cheveyo Uros Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Awinita Ahawi (OSH ns 24)
328 OSH a 25 FI SRK LO 42466 S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Sabine Mösch KM
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
329 OSH b 22 FIN SRK RX 31981 FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
329 OSH b 22 FIN SRK RX 31981 FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
330 OSH b 25 FI SK LO 1508431 FI*Martinic Oriental Beat Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC NOM
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
331 OSH d 24 FI SK LO 1508670 FI*BlackDevil's RedBull Uros International Champion Jurgita Gustaitiene Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
332 OSH d 24 FI SK LO 1510304 HU*Okonor Rozsdás Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene Abs
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
333 OSH d 24 FI SK LO 1510141 FI*Choose DareDeVill Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM BIS
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
334 OSH d 24 FI SRK LO 39855 HU*Imladris Indil Hapci Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
335 OSH f 24 FI SRK LO 1300744 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
336 OSH n 03 FI SRK RX 39824 FI*Sultsinan Pieni sydän Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x Felides Vivres Snoopurr (OSH n 02)
337 OSH n 03 FI SK LO 1510553 FI*Sultsinan Inky Pinky Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*Sultsinan Mocca (OSH n)
338 OSH f 03 FI SK RX 1508046 FI*Mummeli Galoozinha Unica Naaras Champion Ireneusz Pruchniak Abs
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Mummeli Hildazinha Nadine (SIA h 03 21)
339 OSH n 02 21 FI SK LO 1508135 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
340 OSH n 03 24 FI SRK LO 40822 FI*Choose Xoo Cute To Be True Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
LV*Amicus Verus Voody (OSH n 24) x FI*Birregin FairyTail Tales (SIA f 02 21)
341 OSH n 03 24 FI SK LO 1508133 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
342 OSH b 02 21 FI SRK LO 1403691 FI*Omenatarhan Part Time Lover Uros International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
342 OSH b 02 21 FI SRK LO 1403691 FI*Omenatarhan Part Time Lover Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
343 OSH b 03 24 FI SK LO 1508134 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
344 OSH ns 03 24 FI SK LO 1508936 FI*WildHawk's Cheek Cha´tima Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Awinita Ahawi (OSH ns 24)
345 PEB V / PEB b 33 FI SK RX 1406269 Vilnius BaldEra*LT Uros Premior Sabine Mösch EX1 CAPIB
Hollywood BaldEra*LT (PEB b 21 33) x Omega BaldEra*LT (PEB n)
346 RUS FI SRK LO 1402731 FI*BlueKaramel Blue Bell Naaras Grand International Champion Sabine Mösch EX1 CACS
FI*Shady-Lady's Demon (RUS ) x FI*BlueKaramel Angelica (RUS )
347 RUS FI SK LO 1611061 Ruskis Veroschka of Katzenhof Naaras International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB BIV NOM
Ruskis Yerik (RUS ) x Ruskis Dimka (RUS )
348 RUS FI SRK LO 1402583 FI*Zarin Onneli Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
Sunnanordica Oberon (RUS ) x FIN*Zarin Taika (RUS )
349 RUS FI SK LO 1509249 FI*Lolcat's Queen Victoria Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX2
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
350 RUS FI SK LO 1509879 Habeebas Gracious Georgina Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 NOM
Katzenhof Onni (RUS ) x Habeebas Exceptional Elisha (RUS )
351 RUS FI SK LO 1510432 FI*BlueKaramel Caipiroska Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1
FI*Inkilee Dom Perignon (RUS ) x FI*BlueKaramel Blue Bell (RUS )
352 RUS FI SK LO 1510173 FI*BlueLair's Frankie Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch Abs
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Zarin Onneli (RUS )
353 RUS FI SK LO 1510255 FI*BlueLair's Gabriella Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 BIV
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
354 RUS FI SRK LO 42023 FI*Hana-Bi Liù Naaras Kastraatti Sabine Mösch EX2
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
355 RUS FI SK LO 1507663 FI*Lolcat's Anya Naaras Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
356 SIA n FI SK LO 1405120 EE*Cepheus Siaoricat Uros Champion Jurgita Gustaitiene Mitätöity Mitätöity
Akello von Partau (SIA n) x Sharifa's Up to Date (SIA n)
357 SIA n FI SRK LO 39838 FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
358 SIA a FI SK LO 1509671 FI*Plan-A Mon Dieu Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
359 SIA a FI SK LO 1406160 FI*Plan-A Isontalon Antti Uros Premior Sabine Mösch EX1 CAPIB
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
360 SIA a FI SRK LO 39895 FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Premior Sabine Mösch EX1 CAPIB
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
360 SIA a FI SRK LO 39895 FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
361 SIA b FI SK LO 1508673 FI*BlackDevil's White Viper Naaras International Champion Sabine Mösch Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
362 SIA c FI SK LO 1406163 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
363 SIA f FI SK LO 1508635 FI*EdaM's Athene Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
EE*Cepheus Siaoricat (SIA n) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
364 SIA h FI SK RX 1611159 FI*Choose Echoes In Your Heart Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Choose Avec Moi & Bimba (OSH f)
364 SIA f FI SK RX 1611159 FI*Choose Echoes In Your Heart Naaras Määrittely Michael Edström SIA h
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Choose Avec Moi & Bimba (OSH f)
365 SIA n 21 FI SRK RX 41312 FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
366 SIA a 21 FIN SRK RX 22873 FIN*Desmodus Flying Finn Uros Grand International Premior Sabine Mösch EX1 CAPS NOM
Felitan Fabulous Felix (SIA n) x FIN*Desmodus Lilac Dafne (OSH c 24)
366 SIA a 21 FIN SRK RX 22873 FIN*Desmodus Flying Finn Uros Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 3
Felitan Fabulous Felix (SIA n) x FIN*Desmodus Lilac Dafne (OSH c 24)
367 SIA n 03 FI SK LO 1508131 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras International Champion Sabine Mösch Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
368 SIA b 03 FI SRK LO 38426 FI*Choose Three Wishes Well Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
369 SIA b 03 FIN SRK RX 34463 FIN*DeLaSoul's Lion In Winter Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
S*Sandvretens Gucci (SIA b) x FIN*ChicKitty Evangelina (SIA n 03 21)
369 SIA b 03 FIN SRK RX 34463 FIN*DeLaSoul's Lion In Winter Uros Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 4
S*Sandvretens Gucci (SIA b) x FIN*ChicKitty Evangelina (SIA n 03 21)
370 SIA n 03 21 FI SK LO 1406107 FI*Birregin Mon Trésor Uros Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 No Cert
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
371 SPH II / SPH a 03 FI SK LO 1507857 FI*CiCi's Ophelia Otis Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x FI*CiCi's Wish me luck (SPH a 02)
372 SPH IV / SPH f 03 FI SRK RX 1300031 Kaylee's Padme' Naaras Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Skinzin Domino (SPH n 09) x Kaylee's Princess Leia (SPH f 01)
373 HCL Simba Uros Kotikissat Marjatta Koskenkangas 1 NOM
374 HCS Sanni Naaras Kotikissat Helena Schmid Camenisch 2
375 HCS Soma Naaras Kotikissat Helena Schmid Camenisch 1 NOM BIS
400 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael Kat 4 tark, EXO fs 03 22, EXO n 03 22, EXO n 03 24, PER a, PER a 33, PER d, PER d 03, PER d 24, PER e 03, PER f 33, PER n 03, RAG a 21, RAG c 04, RAG f 03, RAG n, RAG n 03, RAG n 21, SBI c, SBI d 21, SBI f, SBI f 21, SBI n, SBI n 21 39
Gustaitiene Jurgita Kat 4 tark, ABY n, BAL b, CRX II, CRX VI, DRX VIII, OLH ns 22, OSH a, OSH b 22, OSH d 24, OSH f 24, OSH n 03, OSH ns 03 24, SIA b 03, SIA f, SIA n, SIA n 21, SPH II 39
Khaled Youssef ACL VII, ACL VIII, ACS XI, MCO IV, NEM I, NFO III, NFO VI, NFO VIII, SIB II, SIB VI, VET 2 40
Koskenkangas Marjatta Kat 1 tark, Kat 2 tark, EXO d 03 22, EXO n 22, PER d 23, PER f, PER f 03 22, PER g 02 62, PER g 22, PER n, PER n 22, RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG g 04, RAG n 04, SBI a, SBI b, SBI h, SBI h 21, HCL 39
Krogh Minna BEN n 22, BEN n 22 31, BEN n 24 32, BEN n 24 33, BSH b 33, BSH ns 22 64, BUR a, BUR b, BUR c, BUR d, BUR e, BUR j, EUR d 22, EUR n, EUR n 22, KOR, MAN 51-52, MAU n 24, OCI a 24, OCI n 24 38
Lukasik Daria ACL IV, ACS V, MCO I, MCO V, MCO VIII, NFO II, NFO IV, VET 3 39
Martinez Vizcaino Juan José BEN n 22 32, BEN n 24, BML I, BML II, BSH a, BSH ns 11, BUR h, BUR n, EUR as 22, EUR f 22, EUR n 24, EUR ns 23, KBL I, OCI b 24, VET 4 40
Mösch Sabine ABY a, BAL d 21, CRX III, CRX IV, CRX VIII, OSH a 24, OSH a 25, OSH n, OSH n 24, PEB V, RUS, SIA a, SIA a 21, SIA b, SIA c, SIA n 03 40
Pruchniak Ireneusz ACS III, MCO IX, MCO VII, NFO I, NFO IX, NFO V, SIB III, SIB VIII, TUA V, TUA VII, BAL w 67, CRX I, CRX VII, OSH b 02 21, OSH b 03 24, OSH b 25, OSH f, OSH f 03, OSH n 03 24, OSH n 25, SIA n 03 21, SPH IV 39
Schmid Camenisch Helena Kat 1 tark, Kat 2 tark, ACS VII, ACS VIII, MCO II, MCO III, MCO VI, SIB IV, SIB V, TUA III, TUA IX, HCS, VET I 38
10 tuomaria