Omakissa
ISROK 68. KANSAINVÄLINEN KISSANÄYTTELY 19.6.2016
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 19.6.2016 Loppuu 19.6.2016
Ilmoittautuminen alkaa 4.3.2016 Ilmoittautuminen loppuu 29.5.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 9.6.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero FI4353970820046324
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka Vesileppis, Leppävirta
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Tiina Räsänen, puh. 045 643 4600, tiina.rasanen@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, puh. 050 362 6260, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, e-mail: riiturpeinen@gmail.com
Palkinnot: Anne Röpelinen, puh. 040 534 5650, anne.ropelinen@isrok.net

Yhteydenotot pääasiassa sähköpostitse! Puhelimitse vain iltaisin klo 17-20!
Lisätietoja

Näyttelyssä noudatetaan Kissaliton ja FIFe:n näyttelysääntöjä. Eläinlääkärin tarkastus on pakollinen kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Rekisterikirja ja/tai rokotustodistus on esitettävä. Kaikilla yli 10 kuukauden ikäisillä näyttelyyn osallistuvilla kissoilla on oltava mikrosiru ja mikrosirutodistus. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissa- lehdestä.

Häkkien koot ovat 65x65x56 cm, myös oman häkin on sovittava tähän tilaan! Oman tuplahäkin voi ilmoittaa vain mikäli siihen tulee vähintään kaksi arvostelussa olevaa kissaa. Häkit on valmiiksi numeroitu ja saman omistajan kissat sijoitetaan vierekkäin. Kissat eivät voi yöpyä näyttelypaikalla.

Näyttelyyn ilmoittautumiset toivomme ensisijaisesti Omakissan kautta. Ilmoittautumispäivän jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net. Yhdistys pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta kategorioittain ilmoittautumisen saapumispäivän perusteella.

Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavalla laskulla. 

Näyttelyssä valitaan kaksi kategorian parasta kotikissaa vai jos ilmoittautuneita kotikissoja on vähintään kymmenen. Muuten näyttelyssä valitaan yksi näyttelyn paras kotikissa.

Sunnuntaina tarjolla myös kakkukahvit 30-vuotiaan ISROKin kunniaksi, sekä ylimääräiset erikoisluokat näyttelyn paras 3-vuotias kissa (uros ja naaras) sekä maksullinen pentueluokka kolmelle saman pentueen pennulle, ei ikärajaa, 10€/pentue.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 39 35 2 0 2
2 145 136 1 0 8
3 55 51 0 0 4
4 86 81 3 0 2
Kotikissat 5 5 0 0 0
Yhteensä 330 308 6 0 16

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 PER n FI*Kultaviiksen Nightwish 1 Uros 10 (KAS) Edström Michael Abs
2 PER g Preciousice Blue Note 1 Naaras 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP
3 PER d 23 FI*Mimosan Never Let You Go 1 Uros 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS NOM BIS
4 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM NOM BIS
5 PER d 03 Bafini Sweet Dancer 1 Uros 5 (IC) Edström Michael Abs
6 PER g 03 FI*Celestial's My Precious 1 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
7 RAG n FI*Minipeikon Ålivia 1 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 NOM
8 RAG n FI*Dollyblues Fill Your Heart 1 Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1 NOM
9 RAG a FI*Stardoll's Tilly Tina 1 Naaras 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB
10 RAG c FI*Minipeikon Yönkiitäjä 1 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
11 RAG n 03 FI*Celestial's Nirvana 1 Uros 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
12 RAG n 04 FI*Darkie's Kireina Koutei 1 Uros 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP NOM
13 RAG n 04 FI*Mayapaw's Popol Vuh 1 Naaras 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP
14 RAG a 03 FI*Dollyblues You Are The Sunshine 1 Naaras 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS NOM BIS
15 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 1 Naaras 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM NOM BIS
16 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy 1 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 NOM BIS
17 RAG a 04 FI*Dolldesire's Natalia 1 Naaras 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
18 SBI n EE*Egeria Alsiade's Fleur 1 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
19 SBI a FI*Rais-Kis MilkyWay 1 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
20 SBI a FI*Nalle-Puhin PINK! 1 Naaras 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM
21 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour 1 Naaras 2 (SP) Edström Michael KM
21 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour 1 Naaras 17 (Veteraani) Fraga y Guzmán Gerardo 1 NOM BIS
22 SBI d FI*Aamentassu Faggi 1 Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
23 SBI d FI*Rais-Kis Mignon 1 Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1 NOM BIS
24 SBI e FI*Iines-Hovi Renny 1 Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
25 SBI e FI*Annmark Diana 1 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
26 SBI f FI*Rais-Kis Liinu 1 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
27 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
28 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Edström Michael KM NOM
29 SBI j FI*Rais-Kis Doris 1 Naaras 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS NOM
30 SBI j FI*Rais-Kis Marianne 1 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael Abs
31 SBI b 21 FI*Canth's ToyBoy 1 Uros 1 (SC) Edström Michael KM
32 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 6 (IP) Jyrkinen Jaana EX1 CAGPIB
32 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 17 (Veteraani) Fraga y Guzmán Gerardo 2
33 SBI h 21 FI*Pirimirrin Kaoliniitti 1 Naaras 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
34 ACL III / ACL n 22 FI*Siriuksen ManzoniCurl 2 Uros 5 (IC) Padovano Nico EX1 CAGCIB
35 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl 2 Uros 12 (Pennut) Padovano Nico EX1 NOM
36 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 4 (GIP) Padovano Nico EX1 CAPS
37 MCO I / MCO a Battle Creek's Z'Thaiti 2 Naaras 3 (GIC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CACS
38 MCO I / MCO a FI*Kasmasiinin Blue Bagheera 2 Naaras 5 (IC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAGCIB
39 MCO I / MCO a FI*Goldenstream's You Are The One 2 Uros 11 (Nuoret) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 BIV NOM
40 MCO I / MCO n FI*ZiBaZoon Dominus Maximus 2 Uros 12 (Pennut) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 NOM
41 MCO II / MCO n 09 FI*Hashtag Northern Lights 2 Uros 11 (Nuoret) di Natale Diana EX1
42 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 1 (SC) Padovano Nico KM BIV
43 MCO III / MCO a 22 FIN*Escape's Jethro Tull 2 Uros 3 (GIC) Padovano Nico EX1 CACS
43 MCO III / MCO a 22 FIN*Escape's Jethro Tull 2 Uros 17 (Veteraani) Fraga y Guzmán Gerardo 3
44 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Damareos 2 Uros 7 (CH) Padovano Nico EX1 CACIB
45 MCO III / MCO n 22 Velvet Goldmine Estate Pearls*RU 2 Uros 7 (CH) Padovano Nico EX2
46 MCO III / MCO a 22 FI*Goldenstream's You Can Do It 2 Uros 11 (Nuoret) Padovano Nico EX1 NOM
47 MCO III / MCO n 24 Zima Estate Pearls*RU *** 2 Naaras 11 (Nuoret) Padovano Nico Abs
48 MCO III / MCO n 22 Ecliptic Proxy 2 Naaras 12 (Pennut) Padovano Nico EX1 BIV
49 MCO III / MCO a 22 FI*Chamberlain Enjoy Me 2 Naaras 12 (Pennut) Padovano Nico EX2
50 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks 2 Uros 4 (GIP) Padovano Nico EX1 CAPS
51 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni 2 Uros 4 (GIP) Padovano Nico EX2
52 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain New Edition 2 Uros 6 (IP) Padovano Nico EX1 CAGPIB BIV
53 MCO III / MCO n 23 FI*NineTales Indira 2 Naaras 6 (IP) Padovano Nico EX1 CAGPIB NOM
54 MCO III / MCO a 22 FI*LovelyLife Movie's Magic Mike 2 Uros 10 (KAS) Padovano Nico EX1 CAP
55 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Luna 2 Uros 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX2
56 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Angels in My Hair 2 Naaras 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS NOM
57 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS
58 MCO IV / MCO a 03 22 FI*Goldenstream's Ultra Bra 2 Naaras 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB
58 MCO IV / MCO a 03 22 FI*Goldenstream's Ultra Bra 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
59 MCO IV / MCO n 09 25 RU*Unicum Nosferatu 2 Uros 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
60 MCO IV / MCO a 09 22 FI*LovelyLife New Ages Nuppu 2 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
61 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Dust In The Wind 2 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 NOM
62 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Kasmasiinin Desiree 2 Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
63 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Caireen's Al Capone 2 Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana Abs
64 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Eye Catcher 2 Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX2
65 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lion King 2 Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1 BIV NOM BIS
66 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lady Leonita 2 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
67 MCO IV / MCO n 09 22 PL*Dark Age Yilan Coon 2 Uros 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM BIV NOM
68 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Coraline 2 Naaras 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM NOM
69 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo 2 Uros 6 (IP) Jyrkinen Jaana EX1 CAGPIB
70 MCO IV / MCO n 09 23 FI*LovelyLife Movie's Maverick 2 Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
71 MCO V / MCO f 22 FI*Hiesun Glorious Greta 2 Naaras 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
72 MCO V / MCO d 22 Battle Creek's Allegro 2 Uros 13c (Määrittely) Jyrkinen Jaana MCO d 09 22
72 MCO VI / MCO d 09 22 Battle Creek's Allegro 2 Uros 9 (Avoin) di Natale Diana EX1 CAC BIV
73 MCO V / MCO e 23 FI*Chamberlain Born To Rock 2 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX2
74 MCO V / MCO d 25 RU*Unicum Troubadour 2 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 BIV NOM BIS
75 MCO V / MCO g Dolly Grey Claws*RU 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX4
76 MCO V / MCO e 23 FI*Chamberlain Arctic Love 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX2
77 MCO V / MCO g 23 FI*Chamberlain Born To Be A Star 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX3
78 MCO V / MCO d FI*Hashtag Aurora Borealis 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX
79 MCO V / MCO f 25 RU*Unicum Taganka 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
80 MCO V / MCO g 22 FI*LovelyLife Quugirls Qwinnie 2 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael Abs
81 MCO V / MCO f FI*NineTales Karma Chameleon 2 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1 NOM
82 MCO V / MCO f 22 Xandra Sky Beyrouth, CZ 2 Naaras 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS NOM
83 MCO V / MCO d FI*KingLeo's Be Like Red Adair 2 Uros 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
84 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä 2 Naaras 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB
85 MCO V / MCO d 22 FI*LovelyLife Okey-Dokey Obelix 2 Uros 8 (PR) Edström Michael EX1 CAPIB
86 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Chamberlain Make A Wish 2 Naaras 3 (GIC) di Natale Diana EX1 CACS NOM
86 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Chamberlain Make A Wish 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
87 MCO VI / MCO d 03 22 Sarajen Star 2 Uros 3 (GIC) di Natale Diana Abs
88 MCO VI / MCO f 03 22 FI*NineTales Edna Mode 2 Naaras 5 (IC) di Natale Diana EX1 CAGCIB
89 MCO VI / MCO d 09 FI*MaineQueen Midnight Special 2 Uros 9 (Avoin) di Natale Diana EX2
90 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Daybreak's Miss Red Jewel 2 Naaras 9 (Avoin) di Natale Diana Abs
91 MCO VI / MCO g 03 22 FI*Goldenstream's Wild Flower 2 Naaras 9 (Avoin) di Natale Diana EX3
92 MCO VI / MCO f 09 FI*Hiesun Lady Evil 2 Naaras 9 (Avoin) di Natale Diana EX2
93 MCO VI / MCO g 09 23 FI*LovelyLife New Ages Niisku 2 Naaras 9 (Avoin) di Natale Diana EX1 CAC
94 MCO VI / MCO d 09 22 FI*LovelyLife Okey-Dokey Olga 2 Naaras 9 (Avoin) di Natale Diana Abs
95 MCO VI / MCO e 03 22 FI*Chamberlain Bright Charm 2 Uros 11 (Nuoret) di Natale Diana EX1 BIV NOM
96 MCO VI / MCO d 02 21 62 FI*Caireen's Amazing Grace 2 Naaras 12 (Pennut) di Natale Diana Abs
97 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Escape's Happy Apple 2 Naaras 12 (Pennut) di Natale Diana EX1
98 MCO VI / MCO f 09 FI*Goldenstream's Zone of The Darkness 2 Naaras 12 (Pennut) di Natale Diana EX2
99 MCO VI / MCO e 09 22 FI*Chamberlain von Richthofen 2 Uros 4 (GIP) di Natale Diana EX2
100 MCO VI / MCO d 09 22 FIN*Escape's Tycoon 2 Uros 4 (GIP) di Natale Diana EX1 CAPS BIV
100 MCO VI / MCO d 09 22 FIN*Escape's Tycoon 2 Uros 17 (Veteraani) Fraga y Guzmán Gerardo 2
101 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 4 (GIP) di Natale Diana EX1 CAPS NOM
102 MCO VI / MCO d 03 22 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton 2 Uros 6 (IP) di Natale Diana EX1 CAGPIB
103 MCO VI / MCO d 03 23 FI*BellaAmare's Ares of Love 2 Uros 10 (KAS) di Natale Diana EX1 CAP
104 MCO VII / MCO ds 22 Alwaro Gladiator 2 Uros 1 (SC) Fraga y Guzmán Gerardo KM
105 MCO VII / MCO ns FI*Escape's Yankee Rose 2 Naaras 5 (IC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAGCIB BIV
106 MCO VII / MCO ds 22 FI*LovelyLife Redrunner Ruby 2 Naaras 12 (Pennut) Fraga y Guzmán Gerardo EX1
107 MCO VII / MCO ns FI*Hiesun Mistyheart 2 Uros 4 (GIP) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAPS
108 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 3 (GIC) di Natale Diana EX1 CACS
109 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro 2 Uros 5 (IC) di Natale Diana EX2
110 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*NineTales Incredible Hulk 2 Uros 5 (IC) di Natale Diana EX3
111 MCO VIII / MCO ds 03 22 Ziomal Dirigo*PL 2 Uros 5 (IC) di Natale Diana EX1 CAGCIB
112 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI*CheNiCoon's FelisaRosselini 2 Naaras 5 (IC) di Natale Diana EX1 CAGCIB
113 MCO VIII / MCO ns 09 Victoria Olimpian*RU 2 Naaras 11 (Nuoret) di Natale Diana Abs
114 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Empire Of Moon 2 Uros 12 (Pennut) di Natale Diana EX1 BIV NOM
115 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Made Like This 2 Uros 2 (SP) di Natale Diana KM NOM
116 MCO IX / MCO w 62 FI*CheNiCoon's FeelixValentino 2 Uros 4 (GIP) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAPS NOM
117 NEM I / NEM n Kaplya Neva's Mystery 2 Naaras 1 (SC) Fraga y Guzmán Gerardo KM
117 NEM I / NEM n Kaplya Neva's Mystery 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
118 NEM I / NEM a FI*NonServiam Ashen Cold 2 Naaras 3 (GIC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CACS
119 NEM I / NEM n FI*NonServiam Arntor 2 Uros 8 (PR) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAPIB
120 NEM I / NEM n FI*NonServiam Aether 2 Naaras 10 (KAS) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAP
121 NFO I / NFO n FI*Lolcat's Jack 2 Uros 8 (PR) Padovano Nico EX1 CAPIB NOM
122 NFO I / NFO a FI*Felicis Fixies 2 Uros 8 (PR) Padovano Nico EX2
123 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 1 (SC) Edström Michael KM NOM
124 NFO II / NFO n 09 Oliver James Forest Myths 2 Uros 7 (CH) Edström Michael Abs
125 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti 2 Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1
126 NFO III / NFO n 24 FI*Felicis Faustus 2 Uros 5 (IC) Padovano Nico EX1 CAGCIB
127 NFO III / NFO a 22 Sterrenkatten's Radiohead 2 Naaras 12 (Pennut) Padovano Nico EX1
128 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 2 (SP) Padovano Nico KM
129 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 10 (KAS) Padovano Nico EX1 CAP
129 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
130 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps We Belong 2 Naaras 5 (IC) di Natale Diana EX1 CAGCIB BIV
131 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Nalle-Puhin Super Trouper 2 Uros 12 (Pennut) di Natale Diana EX1
132 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 12 (Pennut) di Natale Diana EX2
133 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 12 (Pennut) di Natale Diana EX1
134 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Lolcat's Duchess Catherine 2 Naaras 10 (KAS) di Natale Diana EX1 CAP
135 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 3 (GIC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CACS
135 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
136 NFO V / NFO f 24 FI*Felicis Filiola 2 Naaras 5 (IC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAGCIB
137 NFO V / NFO f FI*GoldenFurry's First Steps 2 Naaras 9 (Avoin) Fraga y Guzmán Gerardo Abs
138 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 3 (GIC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CACS BIV NOM BIS
139 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta 2 Uros 5 (IC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAGCIB
140 NFO VI / NFO f 02 21 62 S*Little L's Nitra 2 Naaras 7 (CH) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CACIB
141 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 2 (SP) Fraga y Guzmán Gerardo KM
142 NFO VI / NFO d 09 FI*Kultahuiskan Isabella 2 Naaras 2 (SP) Fraga y Guzmán Gerardo KM NOM BIS
143 NFO VII / NFO fs FI*Hennina's Janis Joplin 2 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
144 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
145 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 5 (IC) Padovano Nico EX1 CAGCIB
146 NFO VIII / NFO fs 09 FI*Glyrien's Katniss Everdeen 2 Naaras 7 (CH) Padovano Nico EX1 No Cert
147 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*FoxyPaw's Jock Scott 2 Uros 6 (IP) Padovano Nico EX1 CAGPIB
148 NFO IX / NFO w 64 FIN*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Padovano Nico KM NOM
148 NFO IX / NFO w 64 FIN*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 17 (Veteraani) Fraga y Guzmán Gerardo 1 NOM BIS
149 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light 2 Uros 9 (Avoin) Padovano Nico EX1 CAC
150 SIB I / SIB n FI*Catillus Marco Polo 2 Uros 5 (IC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAGCIB NOM
151 SIB I / SIB n FI*CottonPaw Aida Celery 2 Naaras 13c (Määrittely) Jyrkinen Jaana SIB n 09
151 SIB II / SIB n 09 FI*CottonPaw Aida Celery 2 Naaras 10 (KAS) Fraga y Guzmán Gerardo Abs
152 SIB III / SIB n 22 NW, GIC Chkalov L'Etoile d'Amur*RU 2 Uros 3 (GIC) di Natale Diana EX1 CACS BIV NOM
153 SIB III / SIB ny 11 Sibknyazhestvo Oscar 2 Uros 3 (GIC) di Natale Diana EX2
154 SIB III / SIB n 23 FI*Amurin Otniel 2 Uros 5 (IC) di Natale Diana EX1 CAGCIB
155 SIB III / SIB ny 24 FI*Apachiris Elayne 2 Naaras 10 (KAS) di Natale Diana EX1 CAP
156 SIB V / SIB d 24 FI*Irvikissan Aether 2 Uros 3 (GIC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CACS
157 SIB V / SIB f FI*LeonisMinoris' Corona Twist 2 Naaras 9 (Avoin) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAC
158 SIB VIII / SIB ds 01 21 62 FI*Cherrytail's Zinovia 2 Naaras 12 (Pennut) Padovano Nico EX1
159 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 1 (SC) Jones Steven L. KM
160 BEN n 22 31 FI*Hiesun Ocean Poem 3 Naaras 6 (IP) Jones Steven L. EX1 CAGPIB
161 BSH n FI*Coventry's Lonely Wolf 3 Uros 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
162 BSH a FI*Aurantia's Magnetic Eyes 3 Uros 5 (IC) Jones Steven L. EX1 CAGCIB
163 BSH e FI*Aurantia's Luminosity 3 Uros 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1 NOM
164 BSH as 24 FI*Ullukan Freija 3 Naaras 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
165 BSH h 22 FI*Ullukan Lumituuli 3 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1
166 BSH ns 11 FI*Gnome's Hello, I Love You 3 Uros 5 (IC) Jones Steven L. EX1 CAGCIB
167 BSH ns 11 Valentino Moon Sissi, CZ 3 Uros 7 (CH) Jones Steven L. EX1 CACIB
168 BSH ns 11 FI*Helmiinan Kultakäpälä 3 Uros 6 (IP) Jones Steven L. EX1 CAGPIB
169 BSH b 33 Shansel Mystical Smile of Mars 3 Uros 9 (Avoin) Jones Steven L. BSH bs 33
170 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM NOM
171 BUR a FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock 3 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
172 BUR a FI*Purmelita's Corona 3 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
172 BUR a FI*Purmelita's Corona 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
173 BUR a FI*Oliivian Applejack 3 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
174 BUR a FI*Beneloben Fantacy Fanny 3 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1 NOM
175 BUR c FI*MunKisun Meukow for Cattish 3 Uros 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
175 BUR c FI*MunKisun Meukow for Cattish 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
176 BUR d FI*Feirefiz Love Bites 3 Uros 11 (Nuoret) Jones Steven L. EX1 NOM BIS
177 BUR e FI*Pystymetsän Ilja 3 Uros 12 (Pennut) Jones Steven L. EX3
178 BUR e FI*Pystymetsän Mitja 3 Uros 12 (Pennut) Jones Steven L. EX2
179 BUR e FI*Pystymetsän Petja 3 Uros 12 (Pennut) Jones Steven L. EX1 BIV
180 BUR e FI*Ninelli's Nenu-Nenu 3 Uros 4 (GIP) Jones Steven L. EX1 CAPS
181 BUR e FI*Jigglypuff's Jack Sparrow 3 Uros 10 (KAS) Jones Steven L. EX1 CAP
182 BUR g FI*Arkhitekton Carrie 3 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
183 BUR g FI*Arkhitekton Sari 3 Naaras 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM
184 BUR h FI*Cattish Anna the Princess 3 Naaras 9 (Avoin) Jones Steven L. Abs
185 BUR j FI*Jigglypuff's Tia Dalma 3 Naaras 7 (CH) Jones Steven L. EX1 CACIB NOM
185 BUR j FI*Jigglypuff's Tia Dalma 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
186 BUR j FI*Ninelli's Sylvi Suloinen 3 Naaras 4 (GIP) Jones Steven L. EX1 CAPS
187 BUR j FI*Jigglypuff's Angelica Teach 3 Naaras 6 (IP) Jones Steven L. EX2
188 BUR j FI*Hokkuspokkus Djelibeybi 3 Naaras 6 (IP) Jones Steven L. EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
189 CYM 51-52 / CYM g 51 FI*Pilkkumin Mona Lisa 3 Naaras 7 (CH) Jones Steven L. EX1 CACIB
190 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI*KehRuun Belle 3 Naaras 12 (Pennut) Jones Steven L. EX1 NOM BIS
191 EUR w 62 Paavo 3 Uros 2 (SP) Jones Steven L. KM
191 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana 1 NOM BIS
192 EUR d 22 Silkkiturkin Menevä Macho 3 Uros 2 (SP) Jones Steven L. KM NOM BIS
193 EUR e 24 FI*Pinkkitassun Kristiina 3 Naaras 12 (Pennut) Jones Steven L. EX1
194 KBL II / KBL f FI*Kuriton Cookie Jam 3 Naaras 10 (KAS) Jones Steven L. EX1 CAP
195 KOR FI*SilverToe's Niw Thea Takla 3 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
196 KOR FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile 3 Naaras 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX1 CAGPIB
197 KOR FI*Silvertip Jiisip tanwaakom 3 Naaras 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
198 MAN 51-52 / MAN a 09 51 FI*Pikkeen Rae 3 Naaras 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
199 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI*Maikain Pulla Won Vung 3 Uros 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1
200 MAN 51-52 / MAN a 09 52 FI*Pilkkumin Mister Richard 3 Uros 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB NOM
201 MAN 53 / MAN f 03 53 FIN*Armain Domenica 3 Naaras 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana 1 NOM
202 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 5 (IC) Jones Steven L. EX1 CAGCIB NOM BIS
203 OCI a 24 FI*Punakuun Chili 3 Naaras 5 (IC) Jones Steven L. EX1 CAGCIB
204 OCI a 24 FI*Amare-Cattus Aquarius 3 Uros 5 (IC) Jones Steven L. EX1 CAGCIB
205 OCI b 24 Happy Lady Tigrillo, CZ 3 Naaras 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
206 ABY n FI*Lovedevotion Berlioz 4 Uros 3 (GIC) Biernaczyk Marcin Abs
207 ABY n FI*Lovedevotion Elisabeth 4 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB NOM
208 ABY n FI*Lovedevotion Cinderella 4 Naaras 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP NOM
209 ABY a FI*Kawaii Lily 4 Naaras 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS
210 ABY a FI*Lovedevotion Fantom 4 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
211 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh 4 Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
212 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX2
213 ABY o S*Primuz-Zezam Rozetta 4 Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1 BIV
214 CRX I / CRX a FI*Pirtti-Viiksen Kermavahti 4 Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika Abs
215 CRX I / CRX ns FI*Ballerina's Prudenza 4 Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1
216 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Joyride 4 Uros 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
217 CRX II / CRX n 09 Ridgways Big Bang of Windseeker 4 Uros 7 (CH) Biernaczyk Marcin EX1 CACIB NOM
218 CRX II / CRX n 02 62 FI*Telltail's Twenty Twirls 4 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB BIV
219 CRX II / CRX n 02 62 FI*Telltail's Vasilisa 4 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin Abs
220 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's It's not unusual 4 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM
221 CRX III / CRX e FI*Tuiscalo's Rico Que Sera Sera 4 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
222 CRX IV / CRX f 09 FI*MistyMau's Love Me Tender 4 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin CRX f
223 CRX IV / CRX f 03 23 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium 4 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1 NOM BIS
224 CRX IV / CRX e 03 FI*Windseeker Ifon Worthing 4 Uros 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1 NOM
225 CRX IV / CRX d 03 24 Vegas SoNata 4 Uros 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX1 CAGPIB
226 CRX IV / CRX d 01 62 FI*MistyMau's Panna Cotta 4 Uros 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB BIV NOM
227 CRX IV / CRX f 03 Pikkupirun Crazy Bird *** 4 Naaras 10 (KAS) Biernaczyk Marcin Mitätöity
228 CRX V / CRX n 24 FI*Ballerina's Sancho Panza 4 Uros 7 (CH) Eriksson Ulrika EX1 CACIB
229 CRX VI / CRX a 03 22 FI*Windseeker Della Bluenose 4 Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
230 DRX I / DRX n FI*Riepujengin Tittelintuure 4 Uros 6 (IP) Eriksson Ulrika EX1 CAGPIB NOM BIS
231 DRX V / DRX n 24 FI*Riepujengin Q-hullu 4 Uros 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 No Cert
232 DRX VII / DRX d 21 31 FI*Riepujengin Vink Panther 4 Uros 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
233 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Eriksson Ulrika KM NOM
234 OSH n FI*Ori-Katin Modesty Blaise 4 Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1
235 OSH n FI*Bigear Black Label 4 Uros 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP
236 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 4 (GIP) Szadurska Dorota EX1 CAPS NOM
237 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 3 (GIC) Szadurska Dorota EX1 CACS
238 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 5 (IC) Szadurska Dorota EX1 CAGCIB
239 OSH g FI*SunSarin Angel 4 Naaras 12 (Pennut) Szadurska Dorota EX1
240 OSH n 25 Phoenix Arakan, CZ 4 Uros 8 (PR) Szadurska Dorota EX1 CAPIB NOM
241 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Szadurska Dorota KM NOM
242 OSH a 24 FI*WildHawk's Chesmu Cheveyo 4 Uros 10 (KAS) Szadurska Dorota Abs
243 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 2 (SP) Eriksson Ulrika KM
244 OSH c 24 FI*Sultsinan Kizimkazi 4 Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1 NOM BIS
245 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 3 (GIC) Szadurska Dorota EX1 CACS
246 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 7 (CH) Szadurska Dorota EX1 CACIB
247 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 1 (SC) Eriksson Ulrika KM NOM BIS
248 OSH j 24 FI*SunSarin Amazing 4 Naaras 12 (Pennut) Szadurska Dorota EX1
249 OSH n 03 FI*Sultsinan Inky Pinky 4 Naaras 11 (Nuoret) Szadurska Dorota EX1 NOM
250 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 1 (SC) Szadurska Dorota KM
250 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
251 OSH n 03 24 FI*Choose Xoo Cute To Be True 4 Uros 1 (SC) Eriksson Ulrika KM
252 OSH n 03 24 FI*BlackDevil's Hunting NightWing 4 Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
253 OSH b 02 21 FI*Omenatarhan Part Time Lover 4 Uros 5 (IC) Szadurska Dorota EX1 CAGCIB
254 OSH b 02 21 FI*Sultsinan Makundunchi 4 Uros 12 (Pennut) Szadurska Dorota EX1 NOM
255 OSH b 03 24 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn 4 Naaras 3 (GIC) Szadurska Dorota EX1 No Cert
256 OSH h 03 24 One Fun Sun's World 4 Naaras 12 (Pennut) Szadurska Dorota EX1
257 OSH ns 03 24 FI*WildHawk's Cheek Cha´tima 4 Uros 9 (Avoin) Szadurska Dorota EX1 CAC
258 RUS Wynterwynd Moon River 4 Uros 1 (SC) Eriksson Ulrika KM
258 RUS Wynterwynd Moon River 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
259 RUS FI*Lolcat's Alexandra 4 Naaras 1 (SC) Eriksson Ulrika Abs
260 RUS FI*Lolcat's Leo Wyatt 4 Uros 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
261 RUS FI*Lolcat's Willow Rosenberg 4 Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
262 RUS Porto Blekitek*PL 4 Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
263 RUS FI*Lolcat's Queen Victoria 4 Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC BIV
264 RUS FI*Muskatz's Les Misérables 4 Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX2
265 RUS FI*Lolcat's Anya 4 Naaras 6 (IP) Eriksson Ulrika EX1 CAGPIB NOM BIS
266 SIA a FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo 4 Uros 5 (IC) Szadurska Dorota EX1 CAGCIB NOM BIS
267 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
268 SIA h Cammeleo Isis 4 Naaras 1 (SC) Eriksson Ulrika Abs
269 SIA h FI*Choose Echoes In Your Heart 4 Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1 NOM
270 SIA n 21 Doomhammer Via Nocturna*PL 4 Uros 9 (Avoin) Szadurska Dorota EX1 CAC
271 SIA d 21 FI*Santuzzan On Your Toes 4 Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika Abs
272 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 5 (IC) Szadurska Dorota EX1 CAGCIB
272 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
273 SIA e 21 FI*SunSarin Attention 4 Uros 12 (Pennut) Szadurska Dorota EX1
274 SIA n 01 FI*Sultsinan Itätuuli 4 Uros 10 (KAS) Szadurska Dorota EX1 CAP
275 SIA n 03 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna 4 Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
276 SIA n 03 Apocalyptica Calypso 4 Uros 5 (IC) Eriksson Ulrika EX1 CAGCIB
277 SIA n 03 FI*Sultsinan Something Yammie 4 Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika KM
278 SIA b 03 FI*Choose Three Wishes Well 4 Naaras 1 (SC) Szadurska Dorota KM
279 SIA c 03 FI*Omenatarhan Love Story 4 Naaras 9 (Avoin) Szadurska Dorota EX1 CAC
280 SPH II / SPH a 03 FI*CiCi's Ophelia Otis 4 Naaras 5 (IC) Eriksson Ulrika EX1 CAGCIB
281 SPH V / SPH e 09 32 FI*Hobbitqueen's Griddlebone 4 Uros 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP
282 HCS Doktor Schneider Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Eriksson Ulrika 2
283 HCS Leevi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Eriksson Ulrika 1 NOM
284 HCS Rolle Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Eriksson Ulrika 3
285 HCS Poppi Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Padovano Nico 1 NOM BIS
285 HCS Poppi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Eriksson Ulrika 1 NOM BIS
286 CRX IV / CRX f 03 FI*MistyMau's Rock'n'Roll Graceland 4 Naaras 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
287 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Blackadder 2 Uros 1 (SC) Fraga y Guzmán Gerardo KM
307 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Biernaczyk Marcin BSH e, BSH h 22, BUR a, BUR c, BUR g, KOR, MAN 51-52, ABY a, ABY n, CRX II, CRX III, CRX IV, DRX V, DRX VII 36
di Natale Diana MCO II, MCO VI, MCO VIII, NFO IV, SIB III 36
Edström Michael PER d 03, PER d 23, PER g, PER n, RAG a, RAG c, RAG n, RAG n 03, RAG n 04, SBI b, SBI b 21, SBI h, SBI h 21, SBI j, MCO V, MCO VI, NFO II 35
Eriksson Ulrika ABY o, CRX I, CRX V, CRX VI, DRX I, OSH a 25, OSH c 24, OSH f 24, OSH n, OSH n 03 24, RUS, SIA b, SIA d 21, SIA h, SIA n 03, SPH II, SPH V, HCS 37
Fraga y Guzmán Gerardo MCO I, MCO IX, MCO VII, NEM I, NFO V, NFO VI, SIB I, SIB V, VET I, VET II, Pentue 31
Jones Steven L. BEN n 22, BEN n 22 31, BSH a, BSH as 24, BSH bs 33, BSH n, BSH ns 11, BUR d, BUR e, BUR h, BUR j, CYM 51-52, EUR d 22, EUR e 23, EUR w 62, KBL II, OCI a 24, OCI b 24, OCI n 24 30
Jyrkinen Jaana SIB I (13c), MCO V (13c), PER g 03, PER n 03, RAG a 03, RAG a 04, SBI a, SBI d, SBI e, SBI f, SBI f 21, SBI n, MCO IV, NFO VII, VET 3 37
Padovano Nico ACL III, ACS III, MCO III, NFO I, NFO III, NFO IX, NFO VIII, SIB VIII, VET Kotikissat 29
Szadurska Dorota OSH a, OSH a 24, OSH b 02 21, OSH b 03 24, OSH d 24, OSH f, OSH g, OSH h 03 24, OSH j 24, OSH n 01 21, OSH n 03, OSH n 25, OSH ns 03 24, SIA a, SIA b 03, SIA c 03, SIA e 21, SIA n 01, SIA n 21 24
9 tuomaria.