ISROK 67. KANSAINVÄLINEN KISSANÄYTTELY 18.6.2016
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 18.6.2016 Loppuu 18.6.2016
Ilmoittautuminen alkaa 4.3.2016 Ilmoittautuminen loppuu 29.5.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 9.6.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut MCO BreedBIS kissoja vähintään 50
Tilinumero FI4353970820046324
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka Vesileppis, Leppävirta
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Tiina Räsänen, puh. 045 643 4600, tiina.rasanen@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, puh. 050 362 6260, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, e-mail: riiturpeinen@gmail.com
Palkinnot: Anne Röpelinen, puh. 040 534 5650, anne.ropelinen@isrok.net

Yhteydenotot pääasiassa sähköpostitse! Puhelimitse vain iltaisin klo 17-20!
Lisätietoja

Näyttelyssä noudatetaan Kissaliton ja FIFe:n näyttelysääntöjä. Eläinlääkärin tarkastus on pakollinen kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Rekisterikirja ja/tai rokotustodistus on esitettävä. Kaikilla yli 10 kuukauden ikäisillä näyttelyyn osallistuvilla kissoilla on oltava mikrosiru ja mikrosirutodistus. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissa- lehdestä.

Häkkien koot ovat 65x65x56 cm, myös oman häkin on sovittava tähän tilaan! Oman tuplahäkin voi ilmoittaa vain mikäli siihen tulee vähintään kaksi arvostelussa olevaa kissaa. Häkit on valmiiksi numeroitu ja saman omistajan kissat sijoitetaan vierekkäin. Kissat eivät voi yöpyä näyttelypaikalla.

Näyttelyyn ilmoittautumiset toivomme ensisijaisesti Omakissan kautta. Ilmoittautumispäivän jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net. Yhdistys pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta kategorioittain ilmoittautumisen saapumispäivän perusteella.

Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavalla laskulla. Paperilla ilmoittauduttaessa näyttelymaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä ISROKin tilille FI43 5397 0820 0463 24, käyttäen viitettä 0026, ISROKin jäsenet 0013. Liitä maksukuitin kopio ilmoittautumis- lomakkeen takapuolelle. Kaikki maksut yhdellä kuitilla! 

Suomen Maine Coon -kissat ry tukee jäsentensä näyttelymaksuja 5 eurolla. Jos olet oikeutettu jäsenalennukseen valitse näyttelymaksun lisäksi tuote "Suomen Maine Coon -kissat ry jäsenalennus".

Näyttelyssä valitaan kaksi kategorian parasta kotikissaa vai jos ilmoittautuneita kotikissoja on vähintään kymmenen. Muuten näyttelyssä valitaan yksi näyttelyn paras kotikissa.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 45
2 161
3 51
4 89
Kotikissat 7
Yhteensä 353

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Supreme Champion Steven L. Jones Abs
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
2 PER n FI SK LO 15 FI*Kultaviiksen Nightwish Uros Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP NOM
FI*Kultaviiksen Don Juan (PER n) x FI*Kultaviiksen Ida Cox (PER f)
3 PER g FI SK LO 15 Preciousice Blue Note Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FI*Precious Moonbeam (PER g)
4 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Grand International Champion Steven L. Jones EX1 CACS NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
5 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Gerardo Fraga y Guzmán KM NOM BIS
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
6 PER d 03 FI SK LO 15 Bafini Sweet Dancer Uros International Champion Steven L. Jones Abs
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
7 PER g 03 FI SK RX 16 FI*Celestial's My Precious Naaras Pennut 4-7 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1 NOM BIS
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
8 PER f 03 24 FI SK LO 16 FI*Chosen-One Divine Beauty Daria Naaras Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones Abs
FI*Whispers Hide and Seek (PER n 03 24) x FI*Chosen-One Betty Boop (PER g 03)
9 RAG n FI SK LO 16 FI*Minipeikon Ålivia Naaras Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1 NOM
FI*Minipeikon Suklaa Susu (RAG n) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
10 RAG n FI SK LO 16 FI*Dollyblues Fill Your Heart Uros Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1
FI*Dollyblues Better Than Love (RAG n 03) x S*Mariamores O'Lala of Adonis (RAG n)
11 RAG a FI SRK LO FI*Stardoll's Tilly Tina Naaras International Premior Steven L. Jones EX1 CAGPIB
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FIN*Stardoll's Ebony Ebba (RAG n)
12 RAG c FI SK LO 15 FI*Minipeikon Yönkiitäjä Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
FI*Minipeikon Mooses (RAG n) x FIN*Celestial's DiamondGirl (RAG c)
13 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Nirvana Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's RussianRoulette (RAG n 03)
14 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras Champion Steven L. Jones EX1 CACIB NOM
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
15 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Cat's-JM E-La Uros Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1 NOM
(N)Dixie Dolls Smooth Smurf (RAG a 03) x FI*Cat's-JM Nan-Ny (RAG n 03)
16 RAG n 04 FI SRK LO FI*Mayapaw's Popol Vuh Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
FIN*Mayapaw's On the rocks (RAG n) x SunriseDolls Maya Magnolia (RAG n 03)
17 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Dollyblues You Are The Sunshine Naaras Grand International Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CACS NOM BIS
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly (RAG a 03)
18 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Gerardo Fraga y Guzmán KM NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
19 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Ice-Kiss Uros Avoin Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAC
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
20 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Nuoret 7-10 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1 NOM BIS
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
21 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Dolldesire's Natalia Naaras Kastraatti Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAP
(N)Dixie Dolls Smooth Smurf (RAG a 03) x Eulalie Gwen (RAG n 04)
22 SBI n FI SK LO 15 EE*Egeria Alsiade's Fleur Naaras Avoin Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAC
S*Raus Höjden's Kentauros (SBI n) x EE*Coco Chanel Alsiade's Fleur (SBI n 21)
23 SBI a FI SK LO 16 FI*Rais-Kis MilkyWay Naaras Pennut 4-7 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
24 SBI a FI SRK LO FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Supreme Premior Gerardo Fraga y Guzmán KM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
25 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Supreme Premior Steven L. Jones KM
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
25 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Veteraani Steven L. Jones 2
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
26 SBI d FI SK LO 15 FI*Aamentassu Faggi Uros Avoin Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAC
FI*Mimitan Triton (SBI b) x FI*Aamentassu Aniliini (SBI e 21)
27 SBI d FI SK LO 16 FI*Rais-Kis Mignon Uros Pennut 4-7 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
28 SBI e FI SK LO 15 FI*Iines-Hovi Renny Uros Avoin Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAC
FI*Mimitan Triton (SBI b) x FI*Iines-Hovi Anastasia (SBI f)
29 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
30 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Steven L. Jones KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
31 SBI j FI SRK LO FI*Rais-Kis Doris Naaras Grand International Champion Steven L. Jones EX1 CACS
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
32 SBI j FI SK LO 16 FI*Rais-Kis Marianne Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones Abs
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
33 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's ToyBoy Uros Supreme Champion Gerardo Fraga y Guzmán KM NOM
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
34 SBI c 21 FIN SRK RX Namib Sunrise Diabolo Uros Veteraani Steven L. Jones 1 NOM
Las Perlas-sin Djambo (SBI a 21) x Gaia vom Haimhauser Schloss (SBI a 21)
35 SBI d 21 FI SRK LO FI*Aamentassu Aamor Uros Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CACIB
FI*ElfQuest Kiba (SBI e) x FI*Soleados Ameelia (SBI f 21)
36 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras International Premior Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAGPIB
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
36 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Veteraani Steven L. Jones 1 NOM BIS
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
37 SBI h 21 FI SK LO 15 FI*Pirimirrin Kaoliniitti Naaras Champion Steven L. Jones EX1 CACIB
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FIN*Pirimirrin Darling River (SBI j 21)
38 ACL III / ACL n 22 FI SK RX 15 FI*Siriuksen ManzoniCurl Uros International Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAGCIB
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FI*Siriuksen CiaraCurl (ACS a 22)
39 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 16 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros Pennut 4-7 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
40 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros International Premior Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAGPIB
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
41 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Supreme Champion Michael Edström KM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
42 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Hiesun Bobby Ewing from Dallas Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*BigDaddy's Rock'n Roll (MCO d 09 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
43 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Hashtag Northern Lights Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
44 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM NOM
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
45 MCO III / MCO a 22 FIN SRK LO FIN*Escape's Jethro Tull Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
DK*Wytopitlock The Final Cut (MCO a 22) x FIN*Escape's Spirit On My Mind (MCO n 22)
45 MCO III / MCO a 22 FIN SRK LO FIN*Escape's Jethro Tull Uros Veteraani Diana di Natale 2
DK*Wytopitlock The Final Cut (MCO a 22) x FIN*Escape's Spirit On My Mind (MCO n 22)
46 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Damareos Uros Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
47 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 Velvet Goldmine Estate Pearls*RU Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Dotcom Yabba Dabba Do (MCO n 09 22) x (N)Sacred Spirit's Maxima (MCO as 09 22)
48 MCO III / MCO n 24 Zima Estate Pearls*RU *** Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen Abs
(N)Summerfield's Columbus (MCO w) x Rigantona Estate PearlS*RU *** (MCO n 22)
49 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 Ecliptic Proxy Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 BIV NOM
Lynx Lynx Denver (MCO a 09 22) x Ecliptic Toya, HR (MCO n 09)
50 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Enjoy Me Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX2
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
51 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
52 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni Uros Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX2
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
53 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Chamberlain New Edition Uros International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB BIV NOM
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x FIN*Chamberlain Stripes In Me (MCO n 09 22)
54 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Top Gear Uros International Premior Jaana Jyrkinen EX2
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Quick Step (MCO n 09 22)
55 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Indira Naaras International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB NOM
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
56 MCO III / MCO n 24 FI SRK RX Auchentoshan Sissi Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
Auchentoshan's Machiavelli (MCO n 23) x Auchentoshan's Walhalla (MCO n 21)
57 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
58 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
59 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros International Champion Diana di Natale EX1 CAGCIB BIV NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
60 MCO IV / MCO n 09 25 RU*Unicum Nosferatu Uros International Champion Diana di Natale EX2
RU*Unicum Hulk (MCO e 25) x Stallers Over The Moon (MCO n 03 22)
61 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife New Ages Nemo Uros Kastraatti Diana di Natale EX3
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
62 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife New Ages Nuppu Naaras Avoin Diana di Natale EX1 CAC
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
63 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Dust In The Wind Uros Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1
FIN*Chamberlain Phoenix Fire (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
64 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Caireen's Al Capone Uros Pennut 4-7 kk Diana di Natale Abs
FI*Marskin Heartbreaker (MCO d 09 22) x FI*Lobellan Fairytale (MCO gs 09 22)
65 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Eye Catcher Uros Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX3
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
66 MCO IV / MCO a 09 23 FI SK LO 16 FI*Goldenstream's ZZ Top Uros Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX2
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
67 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister Uros Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1 BIV NOM BIS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
68 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lady Leonita Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
69 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO PL*Dark Age Yilan Coon Uros Supreme Premior Diana di Natale KM
Wistariantale Neytiri Darkage (MCO n 09 22) x PL*Dark Age Ranai Coon (MCO n 22)
70 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Coraline Naaras Grand International Premior Diana di Natale EX1 CAPS BIV
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
71 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros International Premior Diana di Natale EX2
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
72 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*NineTales Golden Boy Uros International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x Xandra Sky Beyrouth, CZ (MCO f 22)
73 MCO IV / MCO a 09 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Walt Disney Uros Kastraatti Diana di Natale EX2
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
74 MCO IV / MCO n 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Movie's Maverick Uros Kastraatti Diana di Natale EX1 CAP
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
75 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO FI*Hiesun Glorious Greta Naaras International Champion Diana di Natale EX1 CAGCIB
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*Maikkilan Ilmatar (MCO fs 22)
76 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros Avoin Diana di Natale EX1 CAC BIV
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
77 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Born To Rock Uros Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX2
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
78 MCO V / MCO d 25 RU*Unicum Troubadour, JW Uros Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1 BIV NOM BIS
AT*Candycoon's HillBilly, JW (MCO a 25) x Unicum Taina *** (MCO d 22)
79 MCO V / MCO g Dolly Grey Claws*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX4
RU*Unicum Hulk (MCO e 25) x AT*Candycoon's Katie Belle Blue *** (MCO a)
80 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX2
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
81 MCO V / MCO g 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Born To Be A Star Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX3
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
82 MCO V / MCO d FI SK LO 15 FI*Hashtag Aurora Borealis Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
83 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows Betty Boop Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
84 MCO V / MCO f 25 RU*Unicum Taganka Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1
AT*Candycoon's HillBilly, JW (MCO a 25) x Unicum Taina *** (MCO d 22)
84 MCO V / MCO f 25 RU*Unicum Taganka Naaras Määrittely Gerardo Fraga y Guzmán MCO f 25
AT*Candycoon's HillBilly, JW (MCO a 25) x Unicum Taina *** (MCO d 22)
85 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Police Uros Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
86 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Quugirls Qwinnie Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale Abs
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
87 MCO V / MCO f FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Chameleon Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
88 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras Grand International Premior Diana di Natale EX1 CAPS BIV NOM BIS
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
89 MCO V / MCO d FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Be Like Red Adair Uros International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
90 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä Naaras International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
91 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Okey-Dokey Obelix Uros Kastraatti Diana di Natale EX1 CAP
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*LovelyLife Heartbeat Hertta (MCO f)
92 MCO V / MCO f 23 FIN SRK LO FIN*MiuMix ExceptionalCauseIam Naaras Veteraani Diana di Natale Abs
FIN*Fullmoon's Painter's Gold (MCO es) x FIN*Fullmoon's Rendez-Vous (MCO w)
93 MCO VI / MCO d 09 24 FI SRK RX FI*Stout-hearted I Love You Naaras Supreme Champion Nico Padovano KM BIV NOM BIS
A*Winerau's Coral (MCO d 09 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
94 MCO VI / MCO g 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Make A Wish Naaras Grand International Champion Nico Padovano EX1 CACS
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
94 MCO VI / MCO g 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Make A Wish Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
95 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO 14 Sarajen Star Uros International Champion Nico Padovano EX1 CAGCIB
Sarajen Virginia Gentleman (MCO d 09 22) x Kelimcoons Bay Breeze-of-Sarajen (MCO f 09 22)
96 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras International Champion Nico Padovano EX1 CAGCIB
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
97 MCO VI / MCO e 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife New Ages Nuutti Uros Kastraatti Nico Padovano EX1 CAP
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
98 MCO VI / MCO d 09 FI SK LO 14 FI*MaineQueen Midnight Special Uros Avoin Nico Padovano EX1 CAC NOM
FI*Winnercoons Johnny Jaguar (MCO ns 22) x FI*Fullmoon's Eternal Flame (MCO es 22)
99 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 15 FI*Daybreak's Miss Red Jewel Naaras Avoin Nico Padovano Abs
A*Winerau's Louis (MCO ds 09 22) x FI*Daybreak's Indira (MCO f 09)
100 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*Hiesun Lady Evil Naaras Avoin Nico Padovano EX2
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
101 MCO VI / MCO g 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife New Ages Niisku Naaras Avoin Nico Padovano EX1 CAC
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
102 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Okey-Dokey Olga Naaras Avoin Nico Padovano Abs
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*LovelyLife Heartbeat Hertta (MCO f)
103 MCO VI / MCO e 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Bright Charm Uros Nuoret 7-10 kk Nico Padovano EX1 BIV NOM
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
104 MCO VI / MCO d 09 FI SK LO 16 FI*NineTales Kidnap My Heart Uros Pennut 4-7 kk Nico Padovano EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
105 MCO VI / MCO d 02 21 62 FI SK LO 16 FI*Caireen's Amazing Grace Naaras Pennut 4-7 kk Nico Padovano Abs
FI*Marskin Heartbreaker (MCO d 09 22) x FI*Lobellan Fairytale (MCO gs 09 22)
105 MCO VI / MCO d 02 21 62 FI SK LO 16 FI*Caireen's Amazing Grace Naaras Määrittely Gerardo Fraga y Guzmán Abs
FI*Marskin Heartbreaker (MCO d 09 22) x FI*Lobellan Fairytale (MCO gs 09 22)
106 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 16 FI*Escape's Happy Apple Naaras Pennut 4-7 kk Nico Padovano EX1 NOM
Sokolpark Finlandia of Bonneamie (MCO d 03 22) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
107 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain von Richthofen Uros Grand International Premior Nico Padovano EX2
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
108 MCO VI / MCO d 09 22 FIN SRK LO FIN*Escape's Tycoon Uros Grand International Premior Nico Padovano EX1 CAPS BIV NOM
Witchbreeds Black Pirate (MCO n 09) x FIN*Escape's Izabella Coonzales (MCO f)
108 MCO VI / MCO d 09 22 FIN SRK LO FIN*Escape's Tycoon Uros Veteraani Diana di Natale 1 NOM BIS
Witchbreeds Black Pirate (MCO n 09) x FIN*Escape's Izabella Coonzales (MCO f)
109 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Grand International Premior Nico Padovano EX1 CAPS
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
110 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros International Premior Nico Padovano EX1 CAGPIB
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
111 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SK LO 14 FI*BellaAmare's Belladonna of Hope Naaras Kastraatti Nico Padovano EX1 CAP NOM
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
112 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO Alwaro Gladiator Uros Supreme Champion Diana di Natale KM
Mainefield's Van Halen (MCO ds 22) x Alwaro Bristol Brie (MCO fs)
113 MCO VII / MCO ns FI SRK LO FI*Escape's Yankee Rose Naaras International Champion Diana di Natale EX1 CAGCIB BIV
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
114 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Lucky Lordi Uros Kastraatti Diana di Natale EX1 CAP
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
115 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Ada Running Deer Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
FI*Godfather's Fernando (MCO ns 09 22) x FI*Hemingway's Ghost of Cheyenne (MCO n 09 22)
116 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Redrunner Ruby Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX2
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
117 MCO VII / MCO ns FI SRK RX FI*Hiesun Mistyheart Uros Grand International Premior Diana di Natale EX1 CAPS
FI*Maikkilan Minnesota (MCO ns 22) x Christoma's Quanda (MCO ns 09)
118 MCO VII / MCO es FIN SRK LO FIN*MiuMix Blond Jeeves Blond Uros Veteraani Diana di Natale Abs
FIN*Fullmoon's Painter's Gold (MCO es) x FIN*MiuMix First Explosion (MCO es 09 23)
119 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
120 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro Uros International Champion Michael Edström EX2
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FI*LovelyLife Amor Aaria (MCO ns 22)
121 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros International Champion Michael Edström EX3
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
122 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SK LO 15 Ziomal Dirigo*PL Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB NOM BIS
Portos Larenda, CZ, JW (MCO ns 03 22) x Boa Vista Silver Night*PL (MCO f 22)
123 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SRK RX FI*CheNiCoon's FelisaRosselini Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB NOM
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
124 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows From the Heaven of my Heart Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1
S*Laponia Coons Longrow (MCO d 09 22) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
124 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows From the Heaven of my Heart Naaras Määrittely Gerardo Fraga y Guzmán MCO fs 22
S*Laponia Coons Longrow (MCO d 09 22) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
125 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 16 Victoria Olimpian*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström Abs
Cloistercoon Rachmaninoff (MCO as 09) x Babette By Imagine Glamour, CZ (MCO n 01)
126 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
126 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros Määrittely Gerardo Fraga y Guzmán MCO as 09 22
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
127 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Made Like This Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS NOM
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
128 MCO IX / MCO w 62 FI SRK RX FI*CheNiCoon's FeelixValentino Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
129 NEM I / NEM n FI SK RX 14 FI*NonServiam Arntor Uros Kastraatti Nico Padovano EX1 CAP
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
130 NFO I / NFO a FI SK LO 15 FI*Felicis Fixies Uros Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
131 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Steven L. Jones KM BIV NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
132 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 Oliver James Forest Myths Uros Champion Steven L. Jones EX1 CACIB
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
133 NFO II / NFO a 09 FI SK LO 15 S*Capsicum's Shock Naaras International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
S*Capsicum's Ghost (NFO a 09 22) x S*Florinella's Juni (NFO ns 09 22)
134 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian Cry Of Silence Uros Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP NOM BIS
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
135 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
136 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 16 Sterrenkatten's Radiohead Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1 NOM
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
137 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Steven L. Jones KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
138 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
138 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
139 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras International Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAGCIB NOM BIS
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
140 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 14 FI*Heartcatcher's Charms by Her Beauty Naaras Avoin Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAC
S*Syrenbacken's X-elent Dustin (NFO n 09 23) x Smoesje fra Jerriks Smykkeskrin (NFO n 09)
141 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Super Trouper Uros Pennut 4-7 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1 BIV NOM BIS
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
142 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Supreme Premior Gerardo Fraga y Guzmán KM NOM BIS
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
142 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Veteraani Nico Padovano 1 NOM
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
143 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO FI*Hilirimpsis Joonatan Uros Kastraatti Gerardo Fraga y Guzmán Abs
Carlitto Camelion*PL (NFO n 03) x FI*Hilirimpsis Misskatti (NFO n 09 24)
144 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Lolcat's Duchess Catherine Naaras Kastraatti Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAP
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FI*Lolcat's Fauna (NFO f 09 24)
145 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Grand International Champion Steven L. Jones EX1 CACS
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
145 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
146 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Filiola Naaras International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB BIV
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
147 NFO V / NFO e 24 FI SK LO 16 FI*RockyHill's Eluwilussit Uros Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x FI*Hopeahännän Vanessa (NFO fs)
148 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Grand International Champion Nico Padovano EX1 CACS
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
149 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO 14 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta Uros International Champion Nico Padovano EX1 CAGCIB BIV
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*NordicTigers Be My Love (NFO f 09 22)
150 NFO VI / NFO f 02 21 62 FI SRK LO S*Little L's Nitra Naaras Champion Nico Padovano EX1 CACIB NOM
S*Little L's Humble, JW, DSM, DVM (NFO w) x S*Kronängens Bastet (NFO f 09 23)
151 NFO VI / NFO d 03 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Iisakki Uros Supreme Premior Nico Padovano KM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
152 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Nico Padovano KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
153 NFO VI / NFO d 09 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Isabella Naaras Supreme Premior Nico Padovano KM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
154 NFO VI / NFO f 03 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Geisha Naaras Grand International Premior Nico Padovano EX1 CAPS BIV NOM
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x FIN*Kirsikan Inkeri (NFO a 03)
155 NFO VII / NFO as FI SK LO 15 Adils av Isblomst (N) Uros Avoin Nico Padovano Abs
(N)Skaujenta's Vemund (NFO ds 11) x (N)Fodnaheia's Amarone (NFO n 09 24)
156 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Pennut 4-7 kk Nico Padovano EX1 NOM
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
157 NFO VII / NFO as FI SK LO 16 FI*RockyHill's ElanElki Uros Pennut 4-7 kk Nico Padovano EX2
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x FI*Hopeahännän Vanessa (NFO fs)
158 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros International Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAGCIB
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
159 NFO VIII / NFO fs 09 FI SK LO 15 FI*Glyrien's Katniss Everdeen Naaras Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 No Cert
Føniks Felis Jubatus (NFO ns 03 22) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
160 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros International Premior Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAGPIB NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
161 NFO VIII / NFO ns 09 23 FI SRK LO FI*Ninatte's Skid Row Uros International Premior Gerardo Fraga y Guzmán Abs
FIN*Slytiger's Chevril (NFO ns 03 24) x FIN*Slytiger's Pina Colada (NFO ns 09)
162 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Gerardo Fraga y Guzmán KM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
162 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Veteraani Nico Padovano 1 NOM BIS
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
163 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros Avoin Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAC NOM BIS
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
164 SIB I / SIB n FI SRK RX Yauza Sibaris*RU Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP NOM
Cortez Siberian Squills, SK (SIB n 23) x Fenya-Rys' Ionessi (SIB n 23)
165 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Steven L. Jones KM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
166 SIB III / SIB n 22 NW, GIC Chkalov L'Etoile d'Amur*RU Uros Grand International Champion Steven L. Jones EX1 CACS BIV NOM
SC Blue Topaz Relax (SIB d 23) x SC Anyutiny Glazki L'Etoile d'Amur*RU *** (SIB g 22)
167 SIB III / SIB ny 11 FI SRK RX Sibknyazhestvo Oscar Uros Grand International Champion Steven L. Jones EX2
Vityaz Sibirskoe Knjazhestvo (SIB n 23) x Rossity Oksana (SIB ns 23)
168 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO 14 FI*Amurin Otniel Uros International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
FI*Balladin Pellervoinen (SIB ny 24) x Yauza Sibaris*RU (SIB n)
169 SIB III / SIB n 23 FI SRK RX 14 FI*Benmar's Elmeri Uros Kastraatti Steven L. Jones SIB n 09 23
FI*Kestilinnan Väinö (SIB d 09 24) x FIN*Jokihelmi Benja (SIB f 23)
170 SIB III / SIB ny 24 FI SK LO 15 FI*Apachiris Elayne Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
171 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO FI*Amurin Hoosea Uros Supreme Champion Nico Padovano KM NOM
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
172 SIB IV / SIB ny 09 24 FI SK LO 14 FI*Amurin Rafael II Uros Grand International Champion Nico Padovano EX1 CACS
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
173 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO FIN*Amurin Esra Uros International Premior Nico Padovano EX1 CAGPIB NOM
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
173 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO FIN*Amurin Esra Uros Veteraani Nico Padovano 2
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
174 SIB V / SIB d 24 FI SRK RX FI*Irvikissan Aether Uros Grand International Champion Nico Padovano EX1 CACS
Olgerd Marcell (SIB n 09) x FI*Metsälinnan Buffy Summers (SIB f 24)
175 SIB V / SIB f FI SK LO 15 FI*LeonisMinoris' Corona Twist Naaras Avoin Nico Padovano EX1 CAC
FI*Irvikissan Aether (SIB d 24) x FI*Valjallan Kuura (SIB w)
176 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zebedee Uros Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CACIB
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
177 SIB VIII / SIB ds 01 21 62 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Zinovia Naaras Pennut 4-7 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1
FI*Cherrytail's Orpheus (SIB ds 03 24) x FI*Cherrytail's Umika (SIB g 09)
178 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
179 BEN n 22 31 FI SRK RX 14 FI*Hiesun Ocean Poem Naaras International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
180 BSH as 24 FI SRK LO 13 FI*Ullukan Freija Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
DK*Binchens Bourbon (BSH b 02) x S*Snöpärlan's Aprilia (BSH ns 22)
180 BSH a 24 FI SRK LO 13 FI*Ullukan Freija Naaras Määrittely Gerardo Fraga y Guzmán BSH as 24
DK*Binchens Bourbon (BSH b 02) x S*Snöpärlan's Aprilia (BSH ns 22)
181 BSH h 22 FI SK LO 16 FI*Ullukan Lumituuli Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
182 BSH ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Hello, I Love You Uros International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
183 BSH ns 11 FI SK RX 15 Valentino Moon Sissi, CZ Uros Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACIB
Aragon Antlia, CZ (BSH ns 11) x Nimeesha Nay Bell Arden, SK (BSH ns 11)
184 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Kultakäpälä Uros International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
185 BSH b 33 FI SK RX 16 Shansel Mystical Smile of Mars Uros Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
Boomer of Colourpoint (BSH ns 21 33) x Alfapoint Dolche Vita (BSH o)
186 BUR n FI SK LO 15 FI*Almond's Freyja Naaras Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX2
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
187 BUR n FI SK LO 15 FI*Feirefiz Pour Some Sugar On Me Naaras Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
188 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
188 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Gerardo Fraga y Guzmán 1 NOM BIS
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
189 BUR a FI SK LO 15 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras International Champion Ulrika Eriksson EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
190 BUR a FI SK LO 15 FI*Purmelita's Corona Uros Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
FI*Arkhitekton Preludi (BUR n) x FI*Feirefiz Almost Easy (BUR n)
191 BUR a FI SK LO 15 FI*Oliivian Applejack Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
FI*Ninelli's Yin Yang (BUR n) x FI*Oliivian Äppelpaj (BUR j)
192 BUR a FI SK RX 15 FI*Beneloben Fantacy Fanny Naaras Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1
Ayshazen Aceof Diamonds (BUR a) x FI*Beneloben Elegant Eugeny (BUR c)
193 BUR c FI SK LO 16 FI*Ninelli's Öörliböörd Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Ninelli's UltravioletUtopia (BUR j)
194 BUR c FI SRK LO FI*MunKisun Meukow for Cattish Uros Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP
FI*Seirene Nabucco (BUR a) x FI*MunKisun Jingle Bells (BUR n)
195 BUR c FI SRK LO 13 FI*Cattish Anne Bonny Naaras Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
196 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Love Bites Uros Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1 NOM BIS
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
197 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Petja Uros Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
198 BUR e FI SRK LO FI*Ninelli's Nenu-Nenu Uros Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS
ES*Bellabonny Nutcracker (BUR c) x FIN*Ninelli's Jippi-a-Jee (BUR f)
199 BUR g FI SRK LO FI*Arkhitekton Sari Naaras Supreme Premior Ulrika Eriksson KM
FI*Harebell Aramis (BUR e) x FIN*Arkhitekton Kheops (BUR f)
200 BUR h FI SK LO 15 FI*Cattish Anna the Princess Naaras Avoin Marcin Biernaczyk Abs
FI*Cattish Mercury Rising (BUR e) x FI*Cattish Lucy van Pelt (BUR f)
201 BUR h FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
202 BUR j FI SRK LO FI*Ninelli's Sylvi Suloinen Naaras Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS
FI*Ninelli's Nenu-Nenu (BUR e) x FIN*Ninelli's Kreisi Kelli (BUR n)
203 BUR j FI SRK LO 14 FI*Jigglypuff's Angelica Teach Naaras International Premior Marcin Biernaczyk EX2
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
204 BUR j FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Djelibeybi Naaras International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
205 CYM 51-52 / CYM g 51 FI SK RX 15 FI*Pilkkumin Mona Lisa Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC NOM
FI*Caaleigh Baby Pumpkin (CYM d 23 52) x FI*Pikkeen Rae (MAN a 09 51)
206 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI SK RX 16 FI*KehRuun Belle Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM BIS
FI*D'manns Zen (MAN n 03 22 52) x FI*Touchant Valentine Chalereuse (CYM d 22 52)
207 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Ulrika Eriksson KM NOM
207 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Gerardo Fraga y Guzmán 1 NOM
208 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM NOM BIS
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
209 EUR e 24 FI SK RX 16 FI*Pinkkitassun Kristiina Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Tiikerililjan Lounatuuli (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Edina (EUR e 24)
210 KBL II / KBL f FI SK RX 15 FI*Kuriton Cookie Jam Naaras Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP
Cezar Ostrov Koshek (KBL w) x FI*Kuriton Baby Vanilla (KBL f 22)
211 KOR FI SK LO 15 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
212 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
213 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1 NOM
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
214 MAN 51-52 / MAN a 09 52 FI SRK RX FI*Pilkkumin Mister Richard Uros Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP
FIN*JoJon Henhao Dec (MAN d 24 54) x FIN*Armain Domenica (MAN f 03 53)
215 MAN 51-52 / MAN a 09 51 FI SRK RX FI*Pikkeen Rae Naaras Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP NOM
FI*Pilkkumin Mister Richard (MAN a 09 52) x FIN*D'manns Toes (CYM f 09 22 52)
216 MAN 53 / MAN f 03 53 FIN SRK RX FIN*Armain Domenica Naaras Veteraani Gerardo Fraga y Guzmán 2
Vagary Nelson (MAN d 03 22 51) x FIN*D'manns Luna (MAN a 52)
217 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros International Champion Ulrika Eriksson EX1 CAGCIB NOM BIS
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
218 OCI a 24 FI SRK LO 14 FI*Punakuun Chili Naaras International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB
FI*Onnikatin Bosse (OCI n 24) x FI*Punakuun Afrodite (OCI c 24)
219 OCI a 24 FI SK LO 15 FI*Amare-Cattus Aquarius Uros Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACIB NOM
FI*Poseidonian Ocean Soul (OCI a 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
220 OCI b 24 FI SK LO 15 Happy Lady Tigrillo, CZ Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
Best of Tigrillo, CZ (OCI n 24) x Flavia a. Kisdorf (OCI c 24)
221 OCI bs 24 FI SK LO 16 FI*Amare-Cattus Beldroth The Bright Uros Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Silvercomet Midnight's King (OCI bs 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
222 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros Grand International Champion Ulrika Eriksson Abs
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
223 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras International Champion Ulrika Eriksson EX1 CAGCIB NOM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
224 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP NOM
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
225 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras Grand International Champion Ulrika Eriksson EX1 CACS
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
226 ABY a FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Fantom Uros Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
227 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS BIV NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
228 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX2
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
229 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
230 ABY o FI SK LO 14 FI*Kawaii Lotte Naaras Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
231 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
232 CRX I / CRX ns FI SK LO 16 FI*Ballerina's Prudenza Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Ballerina's King Florestan (CRX ns 09) x S*Pontemonte's Nathhorst (CRX n)
233 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros International Champion Ulrika Eriksson EX1 CAGCIB NOM
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
234 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 Ridgways Big Bang of Windseeker Uros Määrittely Gerardo Fraga y Guzmán CRX n 02
2000Cats Sundance (CRX d 09) x Ridgways Twinkle Lucky Star (CRX a 01)
234 CRX n 02 FI SK LO 15 Ridgways Big Bang of Windseeker Uros Champion Ulrika Eriksson EX1 CACIB
2000Cats Sundance (CRX d 09) x Ridgways Twinkle Lucky Star (CRX a 01)
235 CRX II / CRX n 02 62 FI SK LO 14 FI*Telltail's Twenty Twirls Naaras Champion Ulrika Eriksson EX1 CACIB BIV
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x FI*Telltail's Ingerith (CRX ns 03)
236 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Ulrika Eriksson KM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
237 CRX IV / CRX es 03 24 FI SK LO 15 FI*Lavender's Mihail Uros Avoin Ulrika Eriksson EX1 No Cert
FIN*Tuiscalo's Dragon of Lord (CRX ns 24) x FI*Ronttilan Vicky Lee (CRX d 02)
238 CRX IV / CRX fs 03 24 FI SK LO 15 FI*Lavender's Maria Pavlovna Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
FIN*Tuiscalo's Dragon of Lord (CRX ns 24) x FI*Ronttilan Vicky Lee (CRX d 02)
239 CRX IV / CRX f 09 FI SK LO 15 FI*MistyMau's Love Me Tender Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX2
FI*Derekaz Da Deus Fortunae (CRX n 24) x FI*MistyMau's Tiramisu (CRX g 03)
240 CRX IV / CRX f 03 24 FI SK LO 15 FI*MistyMau's Rock'n'Roll Graceland Naaras Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP BIV
FI*Derekaz Da Deus Fortunae (CRX n 24) x FI*MistyMau's Tiramisu (CRX g 03)
241 CRX IV / CRX f 03 23 FI SK LO 16 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium Naaras Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1 BIV NOM BIS
S*Rexture Zorro (CRX n) x FI*Piupaws Rise of the Summer Sun (CRX f 03 21 33)
242 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 16 FI*Windseeker Ifon Worthing Uros Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
243 CRX IV / CRX d 01 62 FI SRK LO 13 FI*MistyMau's Panna Cotta Uros Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP
S*Änglarna's Womanizer (CRX n 03) x FI*Kolminniemen Beucaloinen (CRX e 03)
244 CRX IV / CRX f 03 Pikkupirun Crazy Bird *** Naaras Kastraatti Ulrika Eriksson Mitätöity
RO*Elian Rex Heartbreaker (CRX d 03) x FIN*PikkuPirun Salve Mea (CRX a)
245 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 15 FI*Ballerina's Sancho Panza Uros Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*Derekaz Da Deus Fortunae (CRX n 24) x FI*Ballerina's Odile (CRX fs)
246 CRX VI / CRX a 03 22 FI SK LO 14 FI*Windseeker Della Bluenose Naaras Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS
Beaconwood Dark Magic (CRX ns) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
247 DRX I / DRX n FI SK LO 15 FI*Riepujengin Tittelintuure Uros International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB
FI*Riepujengin Gizmo (DRX ds) x LV*Malsan Lysette Anthony (DRX f)
248 DRX III / DRX e 24 FI SK LO 15 FI*Pihlajan Bertel Uros Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP NOM
FI*Pihlajan Martti-Benjamin (DRX d 09 24) x FI*Pihlajan Olivia Tähtiturkki (DRX f 24)
249 DRX V / DRX n 24 FI SK LO 15 FI*Riepujengin Q-hullu Uros Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP
FI*Riepujengin Gizmo (DRX ds) x FI*Riepujengin XtraVilli Alma (DRX f 24)
250 DRX VII / DRX d 31 FI SK LO 14 FI*Riepujengin Vink Panther Uros Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP NOM
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
250 DRX VII / DRX d 21 31 FI SK LO 14 FI*Riepujengin Vink Panther Uros Määrittely Gerardo Fraga y Guzmán DRX d 31
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
251 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Michael Edström KM NOM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
252 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
253 OSH n FI SK LO 15 FI*Bigear Black Label Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP NOM
Phoenix Arakan, CZ (OSH n 25) x FI*Bigear Princess Juliet (OSH fs 24)
254 OSH n FI SK LO 15 FI*EdaM's Appolo Uros Kastraatti Michael Edström EX2
EE*Cepheus Siaoricat (SIA n) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
255 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
256 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
257 OSH g FI SK LO 16 FI*SunSarin Angel Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
258 OSH n 25 FI SRK LO 13 Phoenix Arakan, CZ Uros Premior Michael Edström EX1 CAPIB
(N)Coco Chanel's Dracula, JW, DSM (OSH n 25) x Entre Nous YesWeCat, SK (OSH c)
259 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
260 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Michael Edström KM NOM
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
261 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM BIS
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
262 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
263 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
264 OSH j 24 FI SK LO 16 FI*SunSarin Amazing Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
265 OSH bs 24 FI SK LO 15 FI*WildHawk's Ciqala Chuchip Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Awinita Ahawi (OSH ns 24)
266 OSH n 03 FI SK LO 15 FI*Sultsinan Inky Pinky Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*Sultsinan Mocca (OSH n)
267 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Supreme Champion Michael Edström KM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
267 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
268 OSH n 03 24 FI SRK LO FI*Choose Xoo Cute To Be True Uros Supreme Champion Michael Edström KM
LV*Amicus Verus Voody (OSH n 24) x FI*Birregin FairyTail Tales (SIA f 02 21)
269 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Grand International Champion Michael Edström EX1 No Cert
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
270 OSH b 02 21 FI SRK LO 14 FI*Omenatarhan Part Time Lover Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
270 OSH b 02 21 FI SRK LO 14 FI*Omenatarhan Part Time Lover Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
271 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
272 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Grand International Champion Michael Edström EX1 No Cert
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
273 OSH ns 03 24 FI SK LO 15 FI*WildHawk's Cheek Cha´tima Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Awinita Ahawi (OSH ns 24)
274 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM NOM
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
274 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
275 RUS FI SRK LO FI*Lolcat's Alexandra Naaras Supreme Champion Marcin Biernaczyk Abs
FI*Lolcat's Oskari (RUS ) x FIN*Katzenhof Lavanya (RUS )
276 RUS FI SK LO 14 FI*Lolcat's Leo Wyatt Uros Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
277 RUS FI SK LO 15 FI*Lolcat's Willow Rosenberg Naaras International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB BIV
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
278 RUS FI SK LO 15 Porto Blekitek*PL Uros Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
Bluestjern's Flash Dancer (RUS ) x Pamela Rebecat*PL (RUS )
279 RUS FI SK LO 15 FI*Lolcat's Queen Victoria Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
280 RUS FI SK LO 15 FI*Lolcat's Anya Naaras International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB NOM BIS
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
281 SIA a FI SRK LO 13 FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
282 SIA a FI SK LO 15 FI*Plan-A Mon Dieu Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
283 SIA b FI SRK LO 14 San-Toi North Star of Plan-A Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
San-Toi's Timbuctoo, DM (SIA n) x Thaifong Tatiana of San-Toi, DM (SIA b)
284 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
285 SIA f FIN SRK RX I*Profiles Organza Naaras Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
Profiles Nomination (SIA b) x DK*Piltoft's Isadora (SIA f)
285 SIA f FIN SRK RX I*Profiles Organza Naaras Veteraani Ulrika Eriksson 1 NOM BIS
Profiles Nomination (SIA b) x DK*Piltoft's Isadora (SIA f)
286 SIA h FI SRK RX 14 Cammeleo Isis Naaras Supreme Champion Michael Edström Abs
Ice Jacqueline Family (SIA d) x Umi Airys Only My (SIA b)
287 SIA h FI SK RX 16 FI*Choose Echoes In Your Heart Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Choose Avec Moi & Bimba (OSH f)
288 SIA n 21 FI SK LO 15 Doomhammer Via Nocturna*PL Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Mazzystar Catmania*PL (SIA c) x LadywithRed van Crystaltina (OSH f 03 25)
289 SIA d 21 FI SRK RX FI*Santuzzan On Your Toes Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM
FIN*Kattilan Musta Pekka (SIA n 21) x FIN*Santuzzan Impromptu (OSH f)
290 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
290 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
291 SIA e 21 FI SK LO 16 FI*SunSarin Attention Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
292 SIA n 01 FI SRK RX FI*Sultsinan Itätuuli Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP NOM BIS
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x Felides Vivres Snoopurr (OSH n 02)
293 SIA n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Grand International Champion Michael Edström EX1 No Cert
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
294 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
295 SIA n 03 FI SRK LO FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Michael Edström KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
296 SIA b 03 FI SRK LO FI*Choose Three Wishes Well Naaras Supreme Champion Michael Edström KM NOM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
297 SIA c 03 FI SRK LO 14 FI*Omenatarhan Love Story Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
298 SPH II / SPH a 03 FI SK LO 15 FI*CiCi's Ophelia Otis Naaras International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x FI*CiCi's Wish me luck (SPH a 02)
299 SPH V / SPH e 09 32 FI SK LO 14 FI*Hobbitqueen's Griddlebone Uros Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP
FI*Hobbitqueen's Michael J. (SPH n 31) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
300 HCL Hessu Uros Kotikissat Gerardo Fraga y Guzmán 1 NOM
301 HCS Doktor Schneider Uros Kotikissat Nico Padovano 2
302 HCS Emppu Uros Kotikissat Nico Padovano 3
302 HCS Emppu Uros Veteraani Gerardo Fraga y Guzmán 1 NOM
303 HCS Lenni Uros Kotikissat Nico Padovano 1 NOM BIS
304 HCS Poppi Naaras Kotikissat Nico Padovano 1 NOM
304 HCS Poppi Naaras Veteraani Gerardo Fraga y Guzmán 1 NOM BIS
330 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Biernaczyk Marcin BEN n 22, BEN n 22 31, BSH as 24, BSH bs 33, BSH ns 11, BUR e, BUR h, BUR j, BUR n, CYM 51-52, EUR d 22, EUR e 23, KBL II, OCI a 24, ABY o, CRX I, CRX V, CRX VI, DRX I, DRX III, RUS, SPH II, SPH V 42
di Natale Diana MCO IV, MCO V, MCO VII, VET 2 46
Edström Michael MCO I, MCO II, MCO IX, MCO VIII, OSH a 25, OSH b 02 21, OSH b 03 24, OSH c 24, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 03 24, OSH n 25, SIA b 03, SIA f, SIA h, SIA n 03 32
Eriksson Ulrika BSH h 22, BUR a, BUR c, BUR d, BUR g, EUR w 62, KOR, MAN 51-52, OCI b 24, OCI bs 24, OCI n 24, ABY a, ABY n, CRX II, CRX IV, CRX n 02, DRX V, DRX VII, VET 4 39
Fraga y Guzmán Gerardo MCO VIII (13c), MCO VI (13c), BSH as 24 62 (13c), CRX II (13c), DRX VII (13c), PER g 03, PER n 03, RAG a 03, RAG a 04, SBI a, SBI b 21, SBI d, SBI d 21, SBI e, SBI f 21, SBI n, ACL III, ACS III, NFO IV, NFO IX, NFO VIII, SIB VI, SIB VIII, HCL, VET 3, VET Kotikissat 45
Jones Steven L. EXO n 22, PER d 03, PER d 23, PER f 03 24, PER g, PER n, RAG a, RAG c, RAG n, RAG n 03, RAG n 04, SBI b, SBI h, SBI h 21, SBI j, NFO I, NFO II, NFO III, NFO V, SIB I, SIB III, VET 1 41
Jyrkinen Jaana MCO III, BAL b, OSH a, OSH a 24, OSH bs 24, OSH d 24, OSH f, OSH g, OSH j 24, OSH n 03, OSH ns 03 24, SIA a, SIA b, SIA c 03, SIA d 21, SIA e 21, SIA n 01, SIA n 21 34
Padovano Nico MCO VI, NEM I, NFO VI, NFO VII, SIB IV, SIB V, HCS, VET 2 42
8 tuomaria