Omakissa
URK 47. KANSAINVÄLINEN KISSANÄYTTELY 6.3.2016
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 6.3.2016 Loppuu 6.3.2016
Ilmoittautuminen alkaa 1.12.2015 Ilmoittautuminen loppuu 5.2.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 20.2.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Askola-Areena, Askola
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikkö: Marko Lahtinen, showmanager@urk.fi, 045 6029450
Pääassistentti: Marko Lahtinen, assarit@urk.fi
Näyttelysihteeri: Terhi Lång, terhi@urk.fi, 040 580 7786 klo 17-19
Rahastonhoitaja: Mia Tuomivirta, mia@urk.fi
Kauppiaat ja rotupöydät: Katerina Leino, katerina@urk.fi
 
Yhteydenotot koskien luokkamuutoksia tai kissanvaihtoja näyttelysihteerille ensisijaisesti sähköpostilla.
Muissa asioissa yhteydenotot yhdistyksen infopuhelimeen 046 902 0897
 
Tuomaritoiveet voi lähettää sähköpostilla osoitteeseen tuomaritoiveet@urk.fi
Lisätietoja
NÄYTTELY ON TÄYNNÄ, EI ENÄÄ ILMOITTAUTUMISIA!

Näyttelypaikan osoite: Askola-Areena, Linnankoskentie 61, 07510 Askola
 
 
Ilmoittautumiset: 1.12.2015–5.2.2016, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille osoitteella Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki.
Mikäli ilmoittautuminen tapahtuu paperilomakkeella, on täytettävä ilmoittautumislomake erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Paperisten ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 5.2.2016.
 
Näyttelyluokat ja -maksut: Näyttelyluokat 1–17. Näyttelymaksut kaikki kissat 36 €/pvä, URKin jäsenten kissat 32 €/pvä, tarkistusluokka 32 €. Tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 10 €. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan. Leimakortit eivät käy maksuksi tähän näyttelyyn.
 
Jos kissa osallistuu useampaan luokkaan (esim. veteraani- tai siitosluokka), tulee niistä tehdä erilliset ilmoittautumiset!
 
Paperilomakkeella ilmoittautuessa näyttelymaksu maksetaan URKin tilille: (Danske Bank) IBAN FI83 8001 8710 0409 86, BIC: DABAFIHH viite 1300, URK jäsenet 2600. Kopio maksukuitista on liitettävä paperiseen ilmoittautumiseen. OmaKissa-järjestelmän kautta ilmoittautumisten näyttelymaksut suoritetaan järjestelmän ohjeiden mukaisesti.
 
HUOM! Näyttelyluettelo on maksullinen, Omakissan kautta ostettuna 3 € ja paikan päällä 5 €. Näyttelyluettelo sisältää molemmat päivät. Ruusukkeet ovat maksuttomia, uusia leimakortteja ei jaeta.
 
Kissojen määrä on rajattu (max 300 kissaa/päivä). Mahdollinen karsinta tehdään ilmoittautumisten maksupäivän mukaan.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 81 72 7 0 2
2 79 72 0 0 7
3 59 58 0 0 1
4 97 94 0 0 3
Kotikissat 6 4 0 0 2
Yhteensä 322 300 7 0 15

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 5 (IC) Sjöbom Glenn EX1 CAGCIB NOM BIS
2 EXO n 22 FI*Chosen-One Romance in the Rain 1 Uros 1 (SC) DelaBar Pam KM NOM BIS
3 EXO n 22 Cyrridwen Grillage 1 Uros 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1
4 EXO n 24 Ayser's Iwanka 1 Naaras 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX1
5 EXO f 22 LT*Lelija Pupa 1 Naaras 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
6 EXO n 03 24 FI*Chosen-One Beauty Will Conquer Misery 1 Naaras 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1
7 EXO a 02 21 62 Teddy-Bear Mechta*RU 1 Uros 1 (SC) DelaBar Pam KM
8 EXO n 33 Ayser's Gaia 1 Naaras 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC
9 EXO n 21 33 Ayser's Knight-Of-Stars 1 Uros 12 (Pennut) Sjöbom Glenn Abs
10 PER n FI*Moondreamer's Hokkus Pokkus 1 Uros 11 (Nuoret) DelaBar Pam Abs
11 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC
12 PER a FI*Amabili's Sweet Serenade 1 Naaras 11 (Nuoret) DelaBar Pam Abs
13 PER d 03 Toy Tricksy Lenora Wanda 1 Naaras 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1 NOM
14 PER g 02 62 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers 1 Naaras 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX1 NOM BIS
15 PER a 03 22 Ma Griff Jolie Candy of Heinroos 1 Naaras 3 (GIC) DelaBar Pam EX1 CACS
16 PER a 03 24 FIN*Dirlandan EnvyMe 1 Uros 2 (SP) DelaBar Pam KM
17 PER a 33 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow 1 Uros 3 (GIC) Sjöbom Glenn EX1 CACS
18 PER n 21 33 Benoma Havanna Dreams 1 Naaras 4 (GIP) Sjöbom Glenn EX1 CAPS
19 RAG n FI*Snowrag Frisco Kid 1 Uros 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
20 RAG n FI*Utuinen Legend Of Apollo 1 Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1
21 RAG n FI*Ragtail Janna 1 Naaras 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1 BIV
22 RAG n FI*Barfait's Sunkiss 1 Naaras 6 (IP) Sjöbom Glenn EX1 CAGPIB
23 RAG a Gayaneh Jaspis Aureus 1 Uros 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX1
24 RAG a FI*Dollgarden's Festuca Glauca 1 Uros 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1
25 RAG a FI*Barfait's Sunshine 1 Naaras 4 (GIP) DelaBar Pam EX1 CAPS
26 RAG a FI*Barfait's Rivaldo 1 Uros 6 (IP) DelaBar Pam EX1 CAGPIB
27 RAG a FIN*Utuinen Fille Fallaton 1 Uros 8 (PR) DelaBar Pam EX1 CAPIB BIV
27 RAG a FIN*Utuinen Fille Fallaton 1 Uros 17 (Veteraani) Hämäläinen Satu 1 NOM BIS
28 RAG d FI*Valkoapilan Benjamin 1 Uros 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
29 RAG f FI*Shyshaman's Lil' Shamanita 1 Naaras 7 (CH) Sjöbom Glenn EX1 CACIB
30 RAG n 21 FI*Kivelän Baldassare Ludano 1 Uros 3 (GIC) Sjöbom Glenn EX1 CACS
31 RAG n 21 FI*Kattiklaanin Hermione 1 Naaras 6 (IP) Sjöbom Glenn EX1 CAGPIB
32 RAG n 03 M'Memories Ragdoll's Havana 1 Naaras 3 (GIC) DelaBar Pam EX1 CACS BIV
33 RAG n 03 FI*Barfait's Unknown Star 1 Uros 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC
34 RAG n 03 FI*Safireyes Cheshire Cat 1 Naaras 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC
35 RAG n 03 FI*Cat's-JM Hot-Kiss 1 Naaras 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX1
36 RAG n 03 FI*Dolldesire's Romeo 1 Uros 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1 NOM BIS
37 RAG n 03 FIN*Snowrag Timanfaya 1 Naaras 8 (PR) DelaBar Pam EX1 CAPIB NOM
38 RAG n 04 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip 1 Uros 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC NOM
39 RAG n 04 FI*Barfait's Xantos 1 Uros 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1
40 RAG n 04 FI*Barfait's Playful Paco 1 Uros 6 (IP) Sjöbom Glenn EX1 CAGPIB NOM BIS
41 RAG a 03 FI*Dollyblues You Are The Sunshine 1 Naaras 3 (GIC) Sjöbom Glenn EX1 CACS
42 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose 1 Naaras 5 (IC) Sjöbom Glenn EX1 CAGCIB BIV
43 RAG a 03 FI*BlackRain's Bossy One 1 Naaras 7 (CH) Sjöbom Glenn EX1 CACIB
44 RAG a 03 FI*Dolldesire's Picasso 1 Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1
45 RAG a 03 FI*Tammikatin Kuu-Ukko 1 Uros 4 (GIP) Sjöbom Glenn EX1 CAPS
46 RAG a 04 FI*Lukanpuron Corona Borealis 1 Uros 3 (GIC) Sjöbom Glenn EX1 CACS
47 RAG a 04 FI*Dolldesire's Marilyn 1 Naaras 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
48 RAG a 04 FI*Valkoapilan Canute 1 Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1
49 RAG a 04 Gayaneh Juno Primas 1 Naaras 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1
50 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy 1 Uros 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1 BIV NOM
51 RAG a 04 FI*RedHorizon's Aramis 1 Uros 10 (KAS) Sjöbom Glenn EX1 CAP
52 RAG f 03 FI*Sunrunner's Bron Blodeuwedd 1 Naaras 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn Abs
53 RAG n 04 21 Gayaneh Helius Hilaris 1 Uros 5 (IC) DelaBar Pam EX1 CAGCIB
54 RAG n 04 21 FI*Dollyblues MusicOfMyHeart 1 Uros 4 (GIP) DelaBar Pam EX1 CAPS
55 SBI n S*Raus Höjden's Harmoney in Brown 1 Naaras 1 (SC) DelaBar Pam KM
56 SBI n FI*PurringBeauty's Danielle 1 Naaras 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC
57 SBI n EST*Audrey Herencia 1 Naaras 2 (SP) DelaBar Pam KM
58 SBI a FI*Zhamanen MT Bobby Orr 1 Uros 2 (SP) Sjöbom Glenn KM BIV
59 SBI a FI*Åbodas Tobias 1 Uros 4 (GIP) Sjöbom Glenn EX1 CAPS
60 SBI a FI*Rais-Kis IceMan 1 Uros 10 (KAS) Sjöbom Glenn EX1 CAP
61 SBI e FI*Rais-Kis IceCream 1 Uros 10 (KAS) DelaBar Pam EX1 CAP
62 SBI f FI*Nalle-Puhin Mustang Sally 1 Naaras 10 (KAS) DelaBar Pam EX1 CAP
63 SBI a 21 Demian Günther 1 Uros 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX1
64 SBI b 21 Shapur Angel 1 Naaras 6 (IP) Sjöbom Glenn EX1 CAGPIB NOM BIS
65 SBI f 21 FI*Saca's Åll for Avantgarde 1 Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1
66 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz 1 Uros 1 (SC) DelaBar Pam KM
66 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz 1 Uros 17 (Veteraani) Hämäläinen Satu 2
67 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN*Verdian Cihangir 1 Uros 2 (SP) DelaBar Pam KM NOM
67 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN*Verdian Cihangir 1 Uros 17 (Veteraani) Hämäläinen Satu 3
68 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay 1 Naaras 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC NOM
69 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay 1 Naaras 9 (Avoin) DelaBar Pam EX2
70 ACL VI / ACL f 03 24 FI*DilYaar Fayyim Foolwati 2 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB NOM
71 ACL X / ACL g 21 33 FIN*Magnificat Tinka Curl 2 Naaras 2 (SP) Kaae Dorte KM NOM BIS
71 ACL X / ACL g 21 33 FIN*Magnificat Tinka Curl 2 Naaras 17 (Veteraani) Peltonen Martti 1 NOM BIS
72 LPL II / LPL n 09 S*Ägirs Hus BC Qaffe 2 Uros 6 (IP) Kaae Dorte EX1 CAGPIB
73 MCO II / MCO n 09 FI*Hashtag Northern Lights 2 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
74 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 7 (CH) Kaae Dorte EX1 CACIB
75 MCO III / MCO n 22 SE*Black Coonstars Bellatrix 2 Naaras 10 (KAS) Kaae Dorte Abs
76 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Bonneamie Walker Canyon 2 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
77 MCO V / MCO f 22 FI*Blackcurrant Sophia Loren 2 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
78 MCO V / MCO d 25 Mainelyclassic Even Song 2 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
79 MCO V / MCO f 22 FI*Escape's Fantasia 2 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX2
80 MCO V / MCO f 22 PL*Dark Age Euphoria 2 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1 BIV
81 MCO V / MCO e 23 FI*Chamberlain Born To Rock 2 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
82 MCO V / MCO d FI*Hashtag Aurora Borealis 2 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
83 MCO V / MCO f 22 FI*MaineQueen There Must Be Angel 2 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX2
84 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Chamberlain Make A Wish 2 Naaras 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS
84 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Chamberlain Make A Wish 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
85 MCO VI / MCO d 03 22 Sarajen Star 2 Uros 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
86 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted She Loves Me 2 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
87 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Daybreak's Miss Red Jewel 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC BIV
88 MCO VI / MCO f 09 23 FI*Stout-hearted Tazmin 2 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
89 MCO VI / MCO e 03 22 FI*Chamberlain Bright Charm 2 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 BIV
90 MCO VI / MCO e 09 22 FI*Chamberlain Be Wild 2 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
91 MCO VI / MCO f 03 SE*KobbaCat's Beauty 2 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu Abs
92 MCO VII / MCO fs 22 FI*KingLeo's Dance Little Sister 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
93 MCO VII / MCO fs Coon Classic Black Cherry 2 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 NOM
94 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Nùria 2 Uros 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
95 MCO VIII / MCO ds 09 22 SE*KobbaCat's Baloo 2 Uros 7 (CH) Kaae Dorte EX1 CACIB BIV
96 MCO VIII / MCO fs 09 FI*Mahtitassun EteväEmäntä 2 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
97 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*NomenEst Gordon Gekko 2 Uros 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1
98 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Meeco 2 Uros 10 (KAS) Kaae Dorte EX1 CAP
99 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL 2 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB NOM BIS
100 NEM II / NEM n 09 21 FI*FeliMau Chili 2 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
101 NEM II / NEM n 09 21 Neska Lilianka*PL 2 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC BIV
102 NEM II / NEM n 03 21 FI*Eswood Grand Sabotage 2 Uros 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1
103 NEM II / NEM f 09 21 CH*Lukijn's Vicki 2 Naaras 6 (IP) Kaae Dorte EX1 CAGPIB
104 NFO I / NFO n FI*Draconian Northern Lights 2 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
105 NFO II / NFO n 03 FI*Hirmuinen Bastet 2 Naaras 3 (GIC) Kaae Dorte EX1 CACS
106 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
107 NFO IV / NFO n 09 22 (N)Migoto's Conrad 2 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC NOM
108 NFO V / NFO f 22 FI*Tähtitassun Black Rose 2 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
109 NFO VI / NFO g 09 24 FI*Synkänvuoren Päivätär 2 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
110 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
111 NFO VI / NFO g 09 24 FI*Felimon Gwendolyn 2 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu Abs
112 NFO VI / NFO f 09 FI*Draconian Ataegina 2 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
113 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Ninatte's Big Dipper 2 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
114 NFO VI / NFO d 03 FI*Hopeahännän Pablo Picasso 2 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP BIV NOM BIS
115 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI*Louhelan Candy Bar Pie 2 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
116 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light 2 Uros 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1 NOM
117 SIB II / SIB n 09 FI*Lumikissan Venni Vekkuli 2 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
118 SIB II / SIB n 09 Anka Angara*RUS 2 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1
119 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus 2 Uros 1 (SC) Kaae Dorte KM
120 SIB III / SIB n 22 FI*Alizarin Captain Morgan 2 Uros 3 (GIC) Kaae Dorte EX1 CACS BIV NOM BIS
121 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1 NOM BIS
122 SIB III / SIB n 23 FIN*Lumikissan Pata Ässä 2 Uros 2 (SP) Kaae Dorte Abs
122 SIB III / SIB n 23 FIN*Lumikissan Pata Ässä 2 Uros 17 (Veteraani) Peltonen Martti Abs
123 SIB IV / SIB n 09 22 FIN*Amurin Esra 2 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
124 SIB V / SIB f 24 FI*Catillus Ruskaruusu 2 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
125 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Amurin Zebedee 2 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM BIS
126 SIB VII / SIB ns 22 FI*Amante's Bel canto 2 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1
127 SIB VII / SIB ds 22 FI*Cherrytail's X-Man 2 Uros 10 (KAS) Kaae Dorte EX1 CAP
128 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 3 (GIC) Hämäläinen Satu Abs
129 SIB VIII / SIB ds 09 FI*Lumikissan Unna Unelmainen 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
130 TUA II / TUA n 09 FI*Josmarin Leia 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
131 TUA III / TUA n 24 FI*Felesin Erja Lyytinen 2 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC NOM
132 TUA III / TUA n 24 FI*Felesin Jarkko Ahola 2 Uros 10 (KAS) Kaae Dorte EX1 CAP NOM
133 TUA IV / TUA n 09 22 Jack Le Grizzli de Saint Paër 2 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu Abs
134 TUA V / TUA f 24 FI*Felesin Gratus 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
135 TUA V / TUA d 23 FI*Felesin Probus 2 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
136 TUA VII / TUA ns FI*Felesin Ville Valo 2 Uros 10 (KAS) Kaae Dorte EX1 CAP
137 TUA IX / TUA w 62 FI*Lumiris Coconut Cream 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
138 TUA IX / TUA w 63 FI*Josmarin Legolas 2 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
139 BEN n 22 FI*Kissalehdon Nefertiti 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
140 BEN n 24 Bengalias Castiel 3 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
141 BEN n 22 31 FI*Heillandi Arwen 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
142 BEN n 22 33 CattiCartano Crystal Heels 3 Naaras 7 (CH) Mösch Sabine EX1 CACIB
143 BLH n Dusado's Marc-Marie 3 Uros 10 (KAS) Mösch Sabine EX1 CAP
144 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Silver Varvara 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
145 BSH ns 22 64 FI*Silverius Berberana Dark 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC BIV
146 BSH ns 22 64 Vale of Proud's Honeybee 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
147 BSH ns 22 64 Vale of Proud's Ichona 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX2
148 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Empyreal Elea 3 Naaras 5 (IC) Mösch Sabine EX1 CAGCIB BIV
149 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Bluegolden Turandot 3 Naaras 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
150 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm XOXO 3 Uros 11 (Nuoret) Mösch Sabine EX1
151 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Plump Pantagruel 3 Uros 10 (KAS) Mösch Sabine EX1 CAP NOM
152 BSH a 03 FI*Rhinestone's Wild Edric 3 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
153 BUR n FI*Feirefiz Pour Some Sugar On Me 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX2
154 BUR n LV*Forsland Nargiz, JW 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM BIS
155 BUR a Great Gray Magic Valley*RU 3 Uros 11 (Nuoret) Mösch Sabine EX1 NOM BIS
156 BUR b Dashers Magic Valley*RU 3 Uros 7 (CH) Mösch Sabine EX1 CACIB
157 BUR b FI*Feirefiz You're Mine 3 Naaras 12 (Pennut) Mösch Sabine EX1 NOM
158 BUR c FI*Pardofelis Va Va Voom 3 Naaras 12 (Pennut) Mösch Sabine EX1
159 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
160 BUR f FI*Enjoy Brienne of Tarth 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
161 BUR g FIN*Seirene Justify My Love 3 Naaras 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
161 BUR g FIN*Seirene Justify My Love 3 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Sebastian 1 NOM BIS
162 BUR h HU*Alba Regia Ganxsta Gizi 3 Naaras 2 (SP) Mösch Sabine KM NOM BIS
163 BUR j Zaffiro Galaxy 3 Naaras 11 (Nuoret) Mösch Sabine EX1
164 BUR j FIN*Pardofelis Guinevere 3 Naaras 2 (SP) Mösch Sabine KM
164 BUR j FIN*Pardofelis Guinevere 3 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Sebastian 4
165 CHA FI*Chanceux Duchesse Geneviève 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
166 EUR e FI*Vinhaviiksen Salarakas 3 Uros 12 (Pennut) Mösch Sabine EX1
167 EUR n 24 FIN*Katinhännän Bella Valentina 3 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
167 EUR n 24 FIN*Katinhännän Bella Valentina 3 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Sebastian 3
168 EUR a 24 FIN*Mäkikatin Pointtilli 3 Naaras 6 (IP) Mösch Sabine EX1 CAGPIB
168 EUR a 24 FIN*Mäkikatin Pointtilli 3 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Sebastian 2
169 EUR d 22 FI*Feronian Cajanus 3 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa Abs
170 EUR d 22 Silkkiturkin Quukkeli 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
171 EUR d 22 Silkkiturkin Menevä Macho 3 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
172 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
173 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 1 (SC) Mösch Sabine KM NOM
174 EUR g 23 FI*Kyöpelivuoren Hillen Himmeli 3 Naaras 5 (IC) Mösch Sabine EX1 CAGCIB
175 KBL IV / KBL fs 09 24 FI*Miunmaan Anastasia 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
176 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM NOM BIS
177 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 5 (IC) Mösch Sabine EX1 CAGCIB
178 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
179 MAU ns 24 FI*Chai-lai Walidah Ife 3 Naaras 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB NOM
180 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Mösch Sabine KM BIV NOM
181 OCI n 24 FI*Moosegrove Hope 3 Naaras 5 (IC) Mösch Sabine EX1 CAGCIB
182 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
183 OCI a 24 FI*Amare-Cattus Aquarius 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
184 OCI b 24 FIN*Moosegrove Kókiri 3 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
184 OCI b 24 FIN*Moosegrove Kókiri 3 Uros 17 (Veteraani) Pruchniak Sebastian 1 NOM
185 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
186 OCI b 24 FI*Topspot JoyfulJoke of Solstice 3 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
187 OCI b 24 Happy Lady Tigrillo, CZ 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
188 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM NOM BIS
188 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Pruchniak Sebastian 2
189 OCI c 24 FI*WiliWilla MilkyWay Boy 3 Uros 3 (GIC) Mösch Sabine EX2
190 OCI c 24 FI*WiliWilla Bollinger 3 Uros 3 (GIC) Mösch Sabine EX1 CACS
191 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Pahl Nurit KM BIV
192 ABY n PL*Adalbertus Theodor 4 Uros 11 (Nuoret) Pahl Nurit EX1
193 ABY n FI*Link Malaika Mnia 4 Naaras 11 (Nuoret) Pahl Nurit EX1
194 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Mösch Sabine 3
195 ABY a FI*Kawaii Lily 4 Naaras 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB
196 ABY a FI*Link Mochweo Blou 4 Uros 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB
197 ABY a FI*Nebuankhet Violet Punch 4 Naaras 7 (CH) Peltonen Martti EX1 CACIB
198 ABY a FI*Nebuankhet Zakzakiel 4 Uros 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC BIV NOM
199 ABY a FI*Link Mwana Wa Mwezi 4 Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
200 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh 4 Naaras 3 (GIC) Pruchniak Sebastian EX1 CACS NOM
201 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 5 (IC) Pruchniak Sebastian Abs
202 ABY p FI*Nebuankhet Quetzalcoatl 4 Uros 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM
203 ABY p FI*Kawaii Junko 4 Naaras 6 (IP) Pruchniak Sebastian EX1 CAGPIB
204 BAL b FI*BaliDancer's Cool Mint 4 Uros 6 (IP) Pruchniak Sebastian EX1 CAGPIB
205 BAL d 21 FIN*Mummeli Twixinho Jesse 4 Uros 2 (SP) Pahl Nurit KM
205 BAL d 21 FIN*Mummeli Twixinho Jesse 4 Uros 17 (Veteraani) Mösch Sabine 2
206 CRX I / CRX n FI*Peppycat's Luke Skywalker 4 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
207 CRX I / CRX c FI*FunkyJam's Little Bo Peep 4 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1
208 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Rain Reanna 4 Naaras 11 (Nuoret) Pahl Nurit EX1 NOM BIS
209 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's It's not unusual 4 Uros 2 (SP) Pahl Nurit KM
210 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Shane Walsh 4 Uros 2 (SP) Pahl Nurit KM
211 CRX III / CRX d 22 FI*KittyLady's Sex On The Beach 4 Uros 4 (GIP) Pruchniak Sebastian EX1 CAPS NOM
212 CRX IV / CRX d 03 24 Vegas SoNata 4 Uros 6 (IP) Pahl Nurit EX1 CAGPIB
213 CRX IV / CRX g 03 FI*VeeKasin Miss Nettles 4 Naaras 10 (KAS) Pahl Nurit EX1 CAP
214 CRX VI / CRX a 03 22 FI*Windseeker Della Bluenose 4 Naaras 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB
215 CRX VII / CRX f 21 33 FI*FunkyJam's Firemaker 4 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
216 CRX VII / CRX g 33 FI*VippeCat Belinda nine2015 4 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX2
217 CRX IX / CRX w 62 EE*Solaris Planet Irs 4 Uros 12 (Pennut) Pahl Nurit EX1
218 DRX I / DRX a FI*Åbodas Yasu 4 Uros 9 (Avoin) Pahl Nurit EX1 CAC
219 DRX III / DRX g FI*Åbodas Taiga 4 Naaras 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB
220 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN*Riiviön Viiru 4 Naaras 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM NOM BIS
220 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN*Riiviön Viiru 4 Naaras 17 (Veteraani) Mösch Sabine 2
221 DRX IX / DRX w 62 FI*Riiviön Donna 4 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
222 DSP II / DSP n 09 21 FI*Indigo's Blue Storm 4 Uros 9 (Avoin) Pahl Nurit EX1 CAC
223 DSP III / DSP e Anisia Don Ramzes 4 Naaras 7 (CH) Peltonen Martti EX1 CACIB NOM
224 OLH ns 25 FI*Mummeli Sofinho Yaron 4 Uros 11 (Nuoret) Pahl Nurit EX1
225 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Pruchniak Sebastian KM BIV NOM
226 OSH n FI*BlackDevil's Black Beast 4 Uros 5 (IC) Pruchniak Sebastian EX1 No Cert
227 OSH n FI*Bigear Black Label 4 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
228 OSH n FI*Ori-Katin Modesty Blaise 4 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1
229 OSH d FI*Ori-Katin Flash Gordon 4 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1
230 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 5 (IC) Pahl Nurit Abs
231 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 5 (IC) Pahl Nurit EX1 CAGCIB NOM BIS
232 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 2 (SP) Peltonen Martti KM
232 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 17 (Veteraani) Mösch Sabine 3
233 OSH n 24 FI*LoveOriental Lakeisha 4 Naaras 10 (KAS) Peltonen Martti EX1 CAP NOM
234 OSH n 25 FI*Täydencoon Elegant 4 Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
235 OSH n 25 Phoenix Arakan, CZ 4 Uros 10 (KAS) Peltonen Martti Abs
236 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 2 (SP) Peltonen Martti KM NOM
236 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 17 (Veteraani) Mösch Sabine 1 NOM BIS
237 OSH d FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 5 (IC) Pruchniak Sebastian EX1 CAGCIB
238 OSH d HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1 BIV
239 OSH d 24 FI*Choose DareDeVill 4 Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1 NOM
240 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 1 (SC) Peltonen Martti KM
241 OSH bs 22 FI*Martinic Devil Woman 4 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
242 OSH bs 25 FI*Martinic Village Girl 4 Naaras 9 (Avoin) Pahl Nurit EX1 CAC
243 OSH f 03 FI*Mummeli Galoozinha Unica 4 Naaras 9 (Avoin) Pahl Nurit EX1 CAC
244 OSH n 02 21 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker 4 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
245 OSH n 03 24 FI*BlackDevil's Hunting NightWing 4 Naaras 5 (IC) Pruchniak Sebastian EX1 CAGCIB
246 OSH b 03 24 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn 4 Naaras 5 (IC) Pahl Nurit EX1 CAGCIB
247 OSH b 03 24 FI*Eirenen Kokomo 4 Uros 9 (Avoin) Pahl Nurit EX1 CAC NOM BIS
248 PEB II / PEB n 03 64 Amity Addjo East 4 Naaras 5 (IC) Pahl Nurit EX1 CAGCIB
249 PEB V / PEB c 21 33 Kazimir Dolce Vita 4 Uros 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
250 PEB V / PEB e 21 33 Paulo Zodiacai Light Only My 4 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti Abs
251 RUS Ynahita Akvamarin, CZ 4 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian Abs
252 RUS FI*Shady-Lady's Diamond 4 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1 NOM
253 RUS FI*Tcarskii'dvorik Elmeri is for future 4 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1 BIV NOM BIS
254 RUS Katzenhof Tilda 4 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1
255 SIA a FI*Twist-Tiramisun X 4 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti Abs
256 SIA a FI*Deraza Checkmate Charlie 4 Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
257 SIA a FI*Deraza Cupcake 4 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
258 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 5 (IC) Pruchniak Sebastian EX1 CAGCIB
259 SIA b FI*Kelmikerhon Ihanuus I 4 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
260 SIA c Alexy De Lilac of Deraza 4 Naaras 9 (Avoin) Pahl Nurit EX1 CAC
261 SIA n 21 Doomhammer Via Nocturna*PL 4 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1 NOM
262 SIA n 03 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna 4 Naaras 5 (IC) Pruchniak Sebastian EX1 CAGCIB
263 SIA n 03 21 FI*Birregin Mon Trésor 4 Uros 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
264 SIA n 03 21 FI*BaliDancer's DoDidDone 4 Uros 4 (GIP) Peltonen Martti EX1 CAPS
265 SOM n FI*Kharn-Ka Sinopa 4 Naaras 3 (GIC) Pahl Nurit EX1 CACS
266 SOM n FI*Amajan Hafta Hilaria 4 Naaras 5 (IC) Pahl Nurit EX1 CAGCIB
267 SOM n FI*Amajan Lando Lifardo 4 Uros 10 (KAS) Pahl Nurit EX1 CAP
268 SOM n FI*Amajan Jomini Jazaria 4 Naaras 10 (KAS) Pahl Nurit Abs
269 SOM o King von Gulda 4 Uros 5 (IC) Pruchniak Sebastian Abs
270 SOM o FI*Amajan Klara Kassandra 4 Naaras 5 (IC) Pruchniak Sebastian EX1 CAGCIB
271 SOM o FI*Amajan Leela Lazzarella 4 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
272 SOM o FIN*Amajan Berto Benvenuto 4 Uros 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM
273 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 4 Naaras 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM
273 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 4 Naaras 17 (Veteraani) Mösch Sabine 1 NOM
274 SPH II / SPH a 03 FI*Wanadoo Hedwig 4 Naaras 12 (Pennut) Pahl Nurit EX1
275 SPH IV / SPH f 03 Kaylee's Padme' 4 Naaras 3 (GIC) Pahl Nurit EX1 CACS
276 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace 4 Naaras 12 (Pennut) Pahl Nurit EX1 NOM
277 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Pahl Nurit KM NOM
278 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 4 Uros 4 (GIP) Pahl Nurit EX1 CAPS NOM BIS
279 HCL Hertta Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Peltonen Martti 1 NOM
280 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Peltonen Martti 1 NOM BIS
281 HCL Peku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Peltonen Martti 2
281 HCL Peku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Mösch Sabine 1 NOM BIS
299 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
DelaBar Pam EXO a 02 21 62, EXO n 03 24, EXO n 22, EXO n 24, EXO n 33, PER a, PER a 03 22, PER a 03 24, PER g 02 62, PER n, RAG a, RAG n 03, RAG n 04 21, SBI a 21, SBI e, SBI f, SBI n, TUV d 61-63, TUV f 61-63 35
Hämäläinen Satu ACL VI, MCO IV, MCO VI, MCO VII, NEM I, NFO I, NFO IV, NFO V, NFO VI, NFO VIII, SIB IV, SIB V, SIB VI, SIB VIII, TUA II, TUA IV, TUA IX, TUA V, VET 1 37
Kaae Dorte ACL X, LPL II, MCO II, MCO III, MCO V, MCO VIII, NEM II, NFO II, NFO IX, SIB II, SIB III, SIB VII, TUA III, TUA VII 35
Lindelöf Sirpa BEN n 22, BEN n 22 31, BEN n 24, BSH a 03, BSH ns 11, BSH ns 22 64, BUR d, BUR f, BUR g, BUR n, CHA, EUR d 22, EUR d 24, EUR n 24, KBL IV, KOR, MAU ns, MAU ns 24, OCI a 24, OCI b 24 29
Mösch Sabine BEN n 22 33, BLH n, BSH ay 11, BUR a, BUR b, BUR c, BUR h, BUR j, EUR a 24, EUR e, EUR f 24, EUR g 23, MAN 51-52, OCI c 24, OCI n 24, VET 4, VET Kotikissat 30
Pahl Nurit ABY n, BAL d 21, CRX II, CRX IV, CRX IX, DRX I, DSP II, OLH ns 25, OSH b 03 24, OSH bs 25, OSH f, OSH f 03, PEB II, SIA c, SOM n, SPH II, SPH IV, SPH V 30
Peltonen Martti ABY a, CRX VI, CRX VII, DRX III, DSP III, OSH b 22, OSH bs 22, OSH d 24, OSH f 24, OSH n 24, OSH n 25, PEB V, SIA a, SIA n 03 21, SIA n 21, HCL, VET 2 31
Pruchniak Sebastian ABY o, ABY p, BAL b, CRX I, CRX III, DRX IX, DRX VI, OSH d, OSH n, OSH n 03 24, RUS, SIA b, SIA n 03, SOM o, VET 3 37
Sjöbom Glenn EXO f 22, EXO n, EXO n 21 33, PER a 33, PER d 03, PER n 21 33, RAG a 03, RAG a 04, RAG d, RAG f, RAG f 03, RAG n, RAG n 04, RAG n 21, SBI a, SBI b 21, SBI f 21 34
9 tuomaria.