URK 47. KANSAINVÄLINEN KISSANÄYTTELY 6.3.2016
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 6.3.2016 Loppuu 6.3.2016
Ilmoittautuminen alkaa 1.12.2015 Ilmoittautuminen loppuu 5.2.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 20.2.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Askola-Areena, Askola
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikkö: Marko Lahtinen, showmanager@urk.fi, 045 6029450
Pääassistentti: Marko Lahtinen, assarit@urk.fi
Näyttelysihteeri: Terhi Lång, terhi@urk.fi, 040 580 7786 klo 17-19
Rahastonhoitaja: Mia Tuomivirta, mia@urk.fi
Kauppiaat ja rotupöydät: Katerina Leino, katerina@urk.fi
 
Yhteydenotot koskien luokkamuutoksia tai kissanvaihtoja näyttelysihteerille ensisijaisesti sähköpostilla.
Muissa asioissa yhteydenotot yhdistyksen infopuhelimeen 046 902 0897
 
Tuomaritoiveet voi lähettää sähköpostilla osoitteeseen tuomaritoiveet@urk.fi
Lisätietoja
NÄYTTELY ON TÄYNNÄ, EI ENÄÄ ILMOITTAUTUMISIA!

Näyttelypaikan osoite: Askola-Areena, Linnankoskentie 61, 07510 Askola
 
 
Ilmoittautumiset: 1.12.2015–5.2.2016, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille osoitteella Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki.
Mikäli ilmoittautuminen tapahtuu paperilomakkeella, on täytettävä ilmoittautumislomake erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Paperisten ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 5.2.2016.
 
Näyttelyluokat ja -maksut: Näyttelyluokat 1–17. Näyttelymaksut kaikki kissat 36 €/pvä, URKin jäsenten kissat 32 €/pvä, tarkistusluokka 32 €. Tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 10 €. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan. Leimakortit eivät käy maksuksi tähän näyttelyyn.
 
Jos kissa osallistuu useampaan luokkaan (esim. veteraani- tai siitosluokka), tulee niistä tehdä erilliset ilmoittautumiset!
 
Paperilomakkeella ilmoittautuessa näyttelymaksu maksetaan URKin tilille: (Danske Bank) IBAN FI83 8001 8710 0409 86, BIC: DABAFIHH viite 1300, URK jäsenet 2600. Kopio maksukuitista on liitettävä paperiseen ilmoittautumiseen. OmaKissa-järjestelmän kautta ilmoittautumisten näyttelymaksut suoritetaan järjestelmän ohjeiden mukaisesti.
 
HUOM! Näyttelyluettelo on maksullinen, Omakissan kautta ostettuna 3 € ja paikan päällä 5 €. Näyttelyluettelo sisältää molemmat päivät. Ruusukkeet ovat maksuttomia, uusia leimakortteja ei jaeta.
 
Kissojen määrä on rajattu (max 300 kissaa/päivä). Mahdollinen karsinta tehdään ilmoittautumisten maksupäivän mukaan.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 81
2 79
3 59
4 97
Kotikissat 6
Yhteensä 322

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB NOM BIS
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
2 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Supreme Champion Pam DelaBar KM NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 16 Cyrridwen Grillage Uros Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1
D'Eden Lover Michelangelo (EXO n) x Sybarit's Lilu of Cyrridwen (EXO n 22)
4 EXO n 24 FI SK LO 16 Ayser's Iwanka Naaras Nuoret 7-10 kk Pam DelaBar EX1
FI*Precious Catch A Spirit (PER n 23) x FI*Aamukasteen Generation-X of Ayser (EXO n 22)
5 EXO f 22 FI SK RX 15 LT*Lelija Pupa Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
Dega-Bulu Drago (EXO d 03 23) x LT*Lelija Nefertiti (EXO f 03 24)
6 EXO n 03 24 FI SK LO 15 FI*Chosen-One Beauty Will Conquer Misery Naaras Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
7 EXO a 02 21 62 FI SRK LO Teddy-Bear Mechta*RU Uros Supreme Champion Pam DelaBar KM
Exotic Dream Skif (PER n 03 24) x Exotic Dream Indigo Pearl (EXO g 01)
8 EXO n 33 FI SK LO 15 Ayser's Gaia Naaras Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
Delle Lune Saracene Uranos of Ayser (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
9 EXO n 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Knight-Of-Stars Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom Abs
Delle Lune Saracene Uranos of Ayser (EXO n 21 33) x Major's Megan of Ayser (PER n 21 33)
10 PER n FI SK LO 15 FI*Moondreamer's Hokkus Pokkus Uros Nuoret 7-10 kk Pam DelaBar Abs
FI*Kermaviiksen Eragon (PER n) x FI*Moondreamer's Bright Star (PER ns)
11 PER a FI SK LO 15 FI*Timanfaya Heartbeat Uros Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
FIN*Amabili's Blue Diamond (PER a) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
12 PER a FI SK LO 15 FI*Amabili's Sweet Serenade Naaras Nuoret 7-10 kk Pam DelaBar Abs
Suavere's Cezanne of Amabili (PER w) x FI*Amabili's Sweet Temptation (PER g)
13 PER d 03 FI SK LO 16 Toy Tricksy Lenora Wanda Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
Seder Rennes Harvest of Toy Tricksy (PER d 03) x Toy Tricksy Floressa (PER g 03)
14 PER g 02 62 FI SK RX 15 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers Naaras Nuoret 7-10 kk Pam DelaBar EX1 NOM BIS
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
15 PER a 03 22 Ma Griff Jolie Candy of Heinroos Naaras Grand International Champion Pam DelaBar EX1 CACS
Le Clos Hamic Ikar *** (PER a) x Ma Griff Feline (PER g 02)
16 PER a 03 24 FIN SRK RX FIN*Dirlandan EnvyMe Uros Supreme Premior Pam DelaBar KM
FIN*Vanilla-Star Lollipop (PER as 22) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
17 PER a 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
18 PER n 21 33 FI SRK LO Benoma Havanna Dreams Naaras Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS
Sandypaws Kokomo of Benoma (PER n 21 33) x Grovewood La Belle Vie of Benoma (PER a 33)
19 RAG n FI SK LO 15 FI*Snowrag Frisco Kid Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Snowrag Jalousie (RAG a 04)
20 RAG n FI SK LO 15 FI*Utuinen Legend Of Apollo Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
21 RAG n FI SK LO 15 FI*Ragtail Janna Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 BIV
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Ruuskatin Let Me Entertain You (RAG n)
22 RAG n FI SK LO 14 FI*Barfait's Sunkiss Naaras International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
23 RAG a FI SK LO 15 Gayaneh Jaspis Aureus Uros Nuoret 7-10 kk Pam DelaBar EX1
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
24 RAG a FI SK LO 15 FI*Dollgarden's Festuca Glauca Uros Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1
FI*Lukanpuron Elias (RAG n 04) x FI*Dollgarden's Deutzia (RAG n 04)
25 RAG a FI SK LO 14 FI*Barfait's Sunshine Naaras Grand International Premior Pam DelaBar EX1 CAPS
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
26 RAG a FI SRK LO 14 FI*Barfait's Rivaldo Uros International Premior Pam DelaBar EX1 CAGPIB
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Gianna (RAG a 03)
27 RAG a FIN SRK LO FIN*Utuinen Fille Fallaton Uros Premior Pam DelaBar EX1 CAPIB BIV
Raglrocks King Charles (RAG a) x S*Kittah Mun-Ha Juanita de Luxe (RAG a 04)
27 RAG a FIN SRK LO FIN*Utuinen Fille Fallaton Uros Veteraani Satu Hämäläinen 1 NOM BIS
Raglrocks King Charles (RAG a) x S*Kittah Mun-Ha Juanita de Luxe (RAG a 04)
28 RAG d FI SK LO 15 FI*Valkoapilan Benjamin Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Valkoapilan Aapeli (RAG a 04) x FI*Dollyblues Goin' Bananas (RAG d 04)
29 RAG f FI SRK LO FI*Shyshaman's Lil' Shamanita Naaras Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB
FI*Shyshaman's Shaman Vagabond (RAG n 04) x FIN*Maplehill's Ida Shamanita (RAG d 04)
30 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Kivelän Baldassare Ludano Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
FI*Ruuskatin Li'l Bad Wolf (RAG n 04 21) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
31 RAG n 21 FI SRK LO FI*Kattiklaanin Hermione Naaras International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
FIN*Metsänkuninkaan Cameron (RAG n 21) x S*RagaCoon/s Zupernova LolliPoppa (RAG a 21)
32 RAG n 03 FI SRK LO M'Memories Ragdoll's Havana Naaras Grand International Champion Pam DelaBar EX1 CACS BIV
Lucky Dama w Masce*PL (RAG n 03) x M'Memories Ragdolls Gaëlle (RAG a 03)
33 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Barfait's Unknown Star Uros Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Celestial's Bitter Sweet (RAG a 03)
34 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Safireyes Cheshire Cat Naaras Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FI*Safireyes Madison (RAG a 03)
35 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras Nuoret 7-10 kk Pam DelaBar EX1
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
36 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Dolldesire's Romeo Uros Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1 NOM BIS
Darlinlildols Valiant Warrior (RAG n 03) x Angelicdolls Royal Princess (RAG n 04)
37 RAG n 03 FIN SRK LO FIN*Snowrag Timanfaya Naaras Premior Pam DelaBar EX1 CAPIB NOM
FIN*Snowrag Hercule Poirot (RAG n 04) x FIN*Snowrag Pineapple Heart (RAG a 03)
38 RAG n 04 FI SK LO 15 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC NOM
Lovelystory McSteamy (RAG n 04) x NO*Noble Origins' Sophia Loren (RAG a 04)
39 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Barfait's Xantos Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Barfait's Sunflower (RAG a)
40 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Barfait's Playful Paco Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Barfait's Joyful Justin (RAG a 04) x S*Yátaz Iokaste of Barfait (RAG n 04)
41 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Dollyblues You Are The Sunshine Naaras Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly (RAG a 03)
42 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB BIV
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
43 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*BlackRain's Bossy One Naaras Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x FI*Celestial's Wild Child (RAG a 04)
44 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Dolldesire's Picasso Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
Eulalie Dizzy (RAG a 03) x FI*Dolldesire's Elena (RAG a 03)
45 RAG a 03 FI SRK LO FI*Tammikatin Kuu-Ukko Uros Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS
FI*Satinante's Don Diego (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Baby Ragdalena (RAG a 04)
46 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Lukanpuron Corona Borealis Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Kangaroo Ridge (RAG n)
47 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Dolldesire's Marilyn Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Dolldesire's Fizz (RAG a) x FI*Dolldesire's Benita (RAG a 03)
48 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Valkoapilan Canute Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Valkoapilan Aapeli (RAG a 04) x FI*Riverknee Evita (RAG a 04)
49 RAG a 04 FI SK LO 15 Gayaneh Juno Primas Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
50 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 BIV NOM
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
51 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*RedHorizon's Aramis Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Shyshaman's Lil' Shamanita (RAG f)
52 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Sunrunner's Bron Blodeuwedd Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom Abs
FI*Snowrag Red Maserati (RAG d 03) x FI*Sunrunner's Ulwis (RAG n 03)
53 RAG n 04 21 FI SRK LO 13 Gayaneh Helius Hilaris Uros International Champion Pam DelaBar EX1 CAGCIB
FI*Maplehill's Rely On Shaman (RAG a 03) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
54 RAG n 04 21 FI SRK LO FI*Dollyblues MusicOfMyHeart Uros Grand International Premior Pam DelaBar EX1 CAPS
FIN*Dollicious Frozen Heart (RAG n 03 21) x FIN*Dollyblues PieceOfMyHeart (RAG n 04)
55 SBI n FI SRK RX S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Pam DelaBar KM
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
56 SBI n FI SK LO 15 FI*PurringBeauty's Danielle Naaras Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x FIN*Merissal Wade (SBI n)
57 SBI n FIN SRK LO EST*Audrey Herencia Naaras Supreme Premior Pam DelaBar KM
EST*Prosper Klaudia (SBI n 21) x FIN*Sic'an Jojada (SBI n)
58 SBI a FI SRK LO FI*Zhamanen MT Bobby Orr Uros Supreme Premior Glenn Sjöbom KM BIV
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Tinkerbell (SBI g)
59 SBI a FI SRK LO FI*Åbodas Tobias Uros Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x FI*Vongoivan Cirrus (SBI a)
60 SBI a FI SK LO 14 FI*Rais-Kis IceMan Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
BE*Baie des Amours Vortigern Art (SBI a) x FI*Rais-Kis Doris (SBI j)
61 SBI e FI SK LO 14 FI*Rais-Kis IceCream Uros Kastraatti Pam DelaBar EX1 CAP
BE*Baie des Amours Vortigern Art (SBI a) x FI*Rais-Kis Doris (SBI j)
62 SBI f FI SRK LO 14 FI*Nalle-Puhin Mustang Sally Naaras Kastraatti Pam DelaBar EX1 CAP
FIN*Zhamanen C'mon Let's RED! (SBI d) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
63 SBI a 21 FI SK LO 15 Demian Günther Uros Nuoret 7-10 kk Pam DelaBar EX1
Peret Laty Mery, CZ (SBI e 21) x Hermine vom Stern Regulus (SBI b 21)
64 SBI b 21 FI SRK LO 13 Shapur Angel Naaras International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB NOM BIS
(N)Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
65 SBI f 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Åll for Avantgarde Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
66 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK RX FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz Uros Supreme Champion Pam DelaBar KM
S*Lejongapet's Anton Antabus (TUV d) x FIN*Cesmes Adile Aysun (TUV d)
66 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK RX FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz Uros Veteraani Satu Hämäläinen 2
S*Lejongapet's Anton Antabus (TUV d) x FIN*Cesmes Adile Aysun (TUV d)
67 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Supreme Premior Pam DelaBar KM NOM
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
67 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Veteraani Satu Hämäläinen 3
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
68 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay Naaras Avoin Pam DelaBar EX1 CAC NOM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
69 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay Naaras Avoin Pam DelaBar EX2
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
70 ACL VI / ACL f 03 24 FI SRK LO FI*DilYaar Fayyim Foolwati Naaras International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB NOM
FI*Metusalahin Adrian (ACL d 02 21 33) x FI*DilYaar Dulari Daya (ACL n 09 24)
71 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Supreme Premior Dorte Kaae KM NOM BIS
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
71 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Veteraani Martti Peltonen 1 NOM BIS
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
72 LPL II / LPL n 09 FI SRK RX 13 S*Ägirs Hus BC Qaffe Uros International Premior Dorte Kaae EX1 CAGPIB
S*Ägirs Hus BC Magne (LPL as 22) x NL*Takoda BC Maiara (LPL f 03)
73 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Hashtag Northern Lights Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
74 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 CascadeMtn Dream Maker Uros Champion Dorte Kaae EX1 CACIB
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
75 MCO III / MCO n 22 SE*Black Coonstars Bellatrix Naaras Kastraatti Dorte Kaae Abs
S*Dusty Coon's Elgin (MCO ns 09) x SE*Black Coonstars Zarabi (MCO ns 23)
76 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO FI*Bonneamie Walker Canyon Uros International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB
FI*Bonneamie Twin Oaks (MCO n 22) x Mainesuspect Sayuri of Bonneamie (MCO n 03 22)
77 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 14 FI*Blackcurrant Sophia Loren Naaras International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x PT*Artsycats Lucy in the Sky (MCO ns 09 22)
78 MCO V / MCO d 25 FI SK LO 15 Mainelyclassic Even Song Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
Mainelyclassic Red Tornado (MCO d 25) x Mainelyclassic Night Mist (MCO fs)
79 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*Escape's Fantasia Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX2
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
80 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 PL*Dark Age Euphoria Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1 BIV
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Ana Alarice (MCO d 22)
81 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Born To Rock Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
82 MCO V / MCO d FI SK LO 15 FI*Hashtag Aurora Borealis Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
83 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*MaineQueen There Must Be Angel Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX2
FI*Merrymakers Amazing Adonis (MCO n 09 22) x FIN*Fullmoon's Zodiac Mystery (MCO f 22)
84 MCO VI / MCO g 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Make A Wish Naaras Grand International Champion Satu Hämäläinen EX1 CACS
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
84 MCO VI / MCO g 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Make A Wish Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
85 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO 14 Sarajen Star Uros International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
Sarajen Virginia Gentleman (MCO d 09 22) x Kelimcoons Bay Breeze-of-Sarajen (MCO f 09 22)
86 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted She Loves Me Naaras Champion Satu Hämäläinen EX1 CACIB
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
87 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 15 FI*Daybreak's Miss Red Jewel Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC BIV
A*Winerau's Louis (MCO ds 09 22) x FI*Daybreak's Indira (MCO f 09)
88 MCO VI / MCO f 09 23 FI SK LO 15 FI*Stout-hearted Tazmin Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
Sarajen Star (MCO d 03 22) x FI*Stout-hearted Naomi (MCO f 09)
89 MCO VI / MCO e 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Bright Charm Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 BIV
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
90 MCO VI / MCO e 09 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Be Wild Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
91 MCO VI / MCO f 03 SE*KobbaCat's Beauty Naaras International Premior Satu Hämäläinen Abs
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x S*Island Coon's Gloria (MCO f 02 21)
92 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Dance Little Sister Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
93 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 Coon Classic Black Cherry Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM
Mainelyclassic Red Tornado (MCO d 25) x Mainelyclassic Night Mist (MCO fs)
94 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
95 MCO VIII / MCO ds 09 22 SE*KobbaCat's Baloo Uros Champion Dorte Kaae EX1 CACIB BIV
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x S*Island Coon's Gloria (MCO f 02 21)
96 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
97 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*NomenEst Gordon Gekko Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
98 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Meeco Uros Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Rotcat Didi (MCO ns 09 22)
99 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 15 Maya Lilianka*PL Naaras Champion Satu Hämäläinen EX1 CACIB NOM BIS
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
100 NEM II / NEM n 09 21 FI SRK RX 13 FI*FeliMau Chili Naaras International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
Mithilesh Perelka*PL (NEM n 09 21) x Vega Formula Uspekha*RUS (NEM a 03 21)
101 NEM II / NEM n 09 21 FI SK RX 15 Neska Lilianka*PL Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC BIV
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Etna Syberjon*PL (NEM ns 09 21)
102 NEM II / NEM n 03 21 FI SK RX 15 FI*Eswood Grand Sabotage Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
Iqasho Blekitny Aniol*PL (NEM n 03 21) x Astranzia Blue Veil (NEM a 21)
103 NEM II / NEM f 09 21 FI SRK LO CH*Lukijn's Vicki Naaras International Premior Dorte Kaae EX1 CAGPIB
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
104 NFO I / NFO n FI SRK LO 14 FI*Draconian Northern Lights Uros International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
105 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
106 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
107 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 (N)Migoto's Conrad Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC NOM
IT*Norr Venn's Vin Santo (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Martine, DVM (NFO n 09 22)
108 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
109 NFO VI / NFO g 09 24 FI SK LO 15 FI*Synkänvuoren Päivätär Naaras Champion Satu Hämäläinen EX1 CACIB
FI*Hopeahännän Iorek Byrnison (NFO es 03 24) x FI*Synkänvuoren Tiuhti (NFO a 09 24)
110 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 15 (N)Migoto's Embla Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
111 NFO VI / NFO g 09 24 FI SK LO 15 FI*Felimon Gwendolyn Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen Abs
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FIN*Felimon Bettiina Auroora (NFO f 09)
112 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Draconian Ataegina Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
FI*NordicTigers Andreas (NFO d 09 22) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
113 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
114 NFO VI / NFO d 03 FI SRK LO FI*Hopeahännän Pablo Picasso Uros Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP BIV NOM BIS
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Harley Quinn (NFO fs 09)
115 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI SK LO 15 FI*Louhelan Candy Bar Pie Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Louhelan Da Capo (NFO d 09 24) x S*Little L's Skydive (NFO as 03 24)
116 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1 NOM
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
117 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
118 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 16 Anka Angara*RUS Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
Windows Angara*RUS (SIB n) x Pesnya Angara*RU (SIB n 24)
119 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Dorte Kaae KM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
120 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Alizarin Captain Morgan Uros Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS BIV NOM BIS
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
121 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1 NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
122 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Supreme Premior Dorte Kaae Abs
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
122 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Veteraani Martti Peltonen Abs
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
123 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO FIN*Amurin Esra Uros Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
124 SIB V / SIB f 24 FI SK RX 15 FI*Catillus Ruskaruusu Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Amante's Vivaldi (SIB n 24) x FI*Magnificat Quiana Siberian (SIB f 24)
125 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zebedee Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM BIS
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
126 SIB VII / SIB ns 22 FI SK RX 15 FI*Amante's Bel canto Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FI*Amante's Xenia (SIB ns 22)
127 SIB VII / SIB ds 22 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's X-Man Uros Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
128 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Grand International Champion Satu Hämäläinen Abs
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
129 SIB VIII / SIB ds 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Unna Unelmainen Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
130 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 15 FI*Josmarin Leia Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
131 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Erja Lyytinen Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC NOM
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
132 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Jarkko Ahola Uros Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP NOM
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
133 TUA IV / TUA n 09 22 FI SK LO 15 Jack Le Grizzli de Saint Paër Uros Champion Satu Hämäläinen Abs
Hakuna Matata de Chyoui Lhan (TUA w) x J'iroquoise de Saint Paër (TUA n 02)
134 TUA V / TUA f 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Gratus Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
135 TUA V / TUA d 23 FI SK LO 15 FI*Felesin Probus Uros Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
136 TUA VII / TUA ns FI SK LO 15 FI*Felesin Ville Valo Uros Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
137 TUA IX / TUA w 62 FI SK LO 15 FI*Lumiris Coconut Cream Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Lumiris Benjameow (TUA e) x FI*Lumiris Anastasia (TUA w)
138 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 15 FI*Josmarin Legolas Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
139 BEN n 22 FI SK LO 15 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
140 BEN n 24 FI SK LO 15 Bengalias Castiel Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
Sunstorm Enter Sandman (BEN n 24) x Koppiekatz Paint it Black (BEN n 24)
141 BEN n 22 31 FI SK RX 15 FI*Heillandi Arwen Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Justified des Edenbengals (BEN ns 24) x Hakunakisu Shenzi (BEN n 24)
142 BEN n 22 33 FI SK RX 15 CattiCartano Crystal Heels Naaras Champion Sabine Mösch EX1 CACIB
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Spring Fashion (BEN n 24)
143 BLH n FI SK RX 15 Dusado's Marc-Marie Uros Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
Sammie van 't Wulvenrijk (BLH o 03) x Duchess Nimrodel (BLH a)
144 BSH ns 11 FI SK RX 15 FI*EmeraldCharm Silver Varvara Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
145 BSH ns 22 64 FI SK RX 15 FI*Silverius Berberana Dark Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC BIV
Princeton de Noble*LV (BSH ns 22) x FI*Silverius Adina Ice Cat (BSH ns 22)
146 BSH ns 22 64 FI SK RX 15 Vale of Proud's Honeybee Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Cats of Thrones Aris (BSH ns 22) x Blondi de Broeckloni (BSH ns 24)
147 BSH ns 22 64 FI SK RX 15 Vale of Proud's Ichona Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX2
Brass Band de Broeckloni (BSH ns 22) x Vale of Proud's Rush Hour (BSH ns 22)
148 BSH ay 11 FI SRK RX FI*EmeraldCharm Empyreal Elea Naaras International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB BIV
S*Litho's Sunrise of Savanna (BSH ny 11) x Silver Pamplemousse aus Curbechi (BSH ns 11)
149 BSH ay 11 FI SK RX 14 FI*EmeraldCharm Bluegolden Turandot Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Lovable Lucy (BSH ny 11)
150 BSH ay 11 FI SK RX 15 FI*EmeraldCharm XOXO Uros Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Lovable Lucy (BSH ny 11)
151 BSH ay 11 FI SRK RX 14 FI*EmeraldCharm Plump Pantagruel Uros Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP NOM
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Fleur Fortune (BSH ay 11)
152 BSH a 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Wild Edric Uros Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Secret Dream (BSH c)
153 BUR n FI SK LO 15 FI*Feirefiz Pour Some Sugar On Me Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX2
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
154 BUR n LV*Forsland Nargiz, JW Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
GIC LV*Forsland Fabio, JW (BUR n) x UA*Oktarin Grosellina, JW (BUR a)
155 BUR a Great Gray Magic Valley*RU Uros Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 NOM BIS
Ulrik Magic Valley*RU (BUR a) x Brittany Magic Valley*RU (BUR b)
156 BUR b Dashers Magic Valley*RU Uros Champion Sabine Mösch EX1 CACIB
NW, SC Veles Magic Valley*RU, JW (BUR b) x Elle Magic Valley*RU, JW, DWM (BUR b)
157 BUR b FI SK LO 15 FI*Feirefiz You're Mine Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 NOM
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
158 BUR c FI SK LO 15 FI*Pardofelis Va Va Voom Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1
FI*Pardofelis Ro Väl (BUR b) x HU*Alba Regia Bibi (BUR h)
159 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
160 BUR f FI SK LO 15 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
161 BUR g FIN SRK LO FIN*Seirene Justify My Love Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
DK*Abéné's Gucci (BUR c) x FIN*Seirene Hokkuspokkus (BUR f)
161 BUR g FIN SRK LO FIN*Seirene Justify My Love Naaras Veteraani Sebastian Pruchniak 1 NOM BIS
DK*Abéné's Gucci (BUR c) x FIN*Seirene Hokkuspokkus (BUR f)
162 BUR h FI SRK LO HU*Alba Regia Ganxsta Gizi Naaras Supreme Premior Sabine Mösch KM NOM BIS
Shwayamore Sweet Oz Magic (BUR b) x HU*Alba Regia Orange Blossom (BUR d)
163 BUR j Zaffiro Galaxy Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
Zaffiro Wally (BUR b) x Zaffiro Katniss (BUR j)
164 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Supreme Premior Sabine Mösch KM
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
164 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Veteraani Sebastian Pruchniak 4
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
165 CHA FI SK LO 15 FI*Chanceux Duchesse Geneviève Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
NL*Poekie Mau Mau's Hercule (CHA ) x FI*Chanceux Amour du Coeur (CHA )
166 EUR e FI SK RX 15 FI*Vinhaviiksen Salarakas Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1
FI*Kissakallion Orlando (EUR d 24) x FI*Vinhaviiksen Tehotassu (EUR g 24)
167 EUR n 24 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Bella Valentina Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
Simeoni (EUR n 23) x FIN*Katinhännän Xeria X-Rogue (EUR n)
167 EUR n 24 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Bella Valentina Naaras Veteraani Sebastian Pruchniak 3
Simeoni (EUR n 23) x FIN*Katinhännän Xeria X-Rogue (EUR n)
168 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Mäkikatin Pointtilli Naaras International Premior Sabine Mösch EX1 CAGPIB
FIN*Mäkikatin Utopia (EUR a 24) x FIN*Mäkikatin Suvihunaja (EUR n 24)
168 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Mäkikatin Pointtilli Naaras Veteraani Sebastian Pruchniak 2
FIN*Mäkikatin Utopia (EUR a 24) x FIN*Mäkikatin Suvihunaja (EUR n 24)
169 EUR d 22 FI SRK RX FI*Feronian Cajanus Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf Abs
Silkkiturkin Nilla Neuvokas (EUR n 22) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
170 EUR d 22 FI SK RX 15 Silkkiturkin Quukkeli Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Feronian Emerald (EUR a 22) x Silkkiturkin Osmankäämi (EUR f 22)
171 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
172 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
173 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Sabine Mösch KM NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
174 EUR g 23 FI SK RX 14 FI*Kyöpelivuoren Hillen Himmeli Naaras International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB
FIN*Kassilan Gentle Goblin (EUR e 23) x Paulikki (EUR f 24)
175 KBL IV / KBL fs 09 24 FI SRK RX 13 FI*Miunmaan Anastasia Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
LV*Baltais Tigeris Incit's (KBL d 24) x Felicia Favorit Tails (KBL ns 09)
176 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
177 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
178 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
179 MAU ns 24 FI SRK LO FI*Chai-lai Walidah Ife Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB NOM
FIN*Chai-lai Chisisi Dakarai (MAU ns 24) x Schooirtjes Tis Ana (MAU ns 24)
180 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Sabine Mösch KM BIV NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
181 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Hope Naaras International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
182 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
183 OCI a 24 FI SK LO 15 FI*Amare-Cattus Aquarius Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Poseidonian Ocean Soul (OCI a 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
184 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
184 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Veteraani Sebastian Pruchniak 1 NOM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
185 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
186 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Topspot JoyfulJoke of Solstice Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
187 OCI b 24 FI SK LO 15 Happy Lady Tigrillo, CZ Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Best of Tigrillo, CZ (OCI n 24) x Flavia a. Kisdorf (OCI c 24)
188 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
188 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Sebastian Pruchniak 2
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
189 OCI c 24 FI SRK LO FI*WiliWilla MilkyWay Boy Uros Grand International Champion Sabine Mösch EX2
FI*Onnikatin Sir Humbug (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
190 OCI c 24 FI SRK LO 14 FI*WiliWilla Bollinger Uros Grand International Champion Sabine Mösch EX1 CACS
FI*Kukkatarhan Cissus (OCI b 24) x FI*Amas Zabaione (OCI as 24)
191 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Nurit Pahl KM BIV
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
192 ABY n FI SK LO 16 PL*Adalbertus Theodor Uros Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX1
Cliff aus Abusir (ABY a) x Hayati Elegy (ABY n)
193 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Malaika Mnia Naaras Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX1
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Link Marjani Mnia (ABY o)
194 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Sabine Mösch 3
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
195 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
196 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
197 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Violet Punch Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
198 ABY a FI SK LO 15 FI*Nebuankhet Zakzakiel Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC BIV NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Violet Punch (ABY a)
199 ABY a FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Mwezi Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x S*Rackarkatten's Coccolina Delightful (ABY p)
200 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Grand International Champion Sebastian Pruchniak EX1 CACS NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
201 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras International Champion Sebastian Pruchniak Abs
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
202 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Quetzalcoatl Uros Supreme Premior Sebastian Pruchniak KM
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
203 ABY p FI SRK LO FI*Kawaii Junko Naaras International Premior Sebastian Pruchniak EX1 CAGPIB
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
204 BAL b FI SRK LO FI*BaliDancer's Cool Mint Uros International Premior Sebastian Pruchniak EX1 CAGPIB
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
205 BAL d 21 FIN SRK RX FIN*Mummeli Twixinho Jesse Uros Supreme Premior Nurit Pahl KM
S*Nova Star Twix (SIA n) x FIN*Mummeli Danifax Heili (BAL g 21)
205 BAL d 21 FIN SRK RX FIN*Mummeli Twixinho Jesse Uros Veteraani Sabine Mösch 2
S*Nova Star Twix (SIA n) x FIN*Mummeli Danifax Heili (BAL g 21)
206 CRX I / CRX n FI SK LO 15 FI*Peppycat's Luke Skywalker Uros Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
FI*KittyLady's Nutty Pumpkin (CRX n) x FI*Ballerina's Odette (CRX fs)
207 CRX I / CRX c FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Little Bo Peep Naaras Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1
FI*Framillan Oh yes, You can love me (CRX c 09) x FI*FunkyJam's My Melody (CRX a 33)
208 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Rain Reanna Naaras Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX1 NOM BIS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
209 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Nurit Pahl KM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
210 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Shane Walsh Uros Supreme Premior Nurit Pahl KM
FI*Sweetpurr's Love Me Back (CRX d) x FI*Sweetpurr's Snorkfröken (CRX n 03)
211 CRX III / CRX d 22 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Sex On The Beach Uros Grand International Premior Sebastian Pruchniak EX1 CAPS NOM
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
212 CRX IV / CRX d 03 24 FI SK RX 14 Vegas SoNata Uros International Premior Nurit Pahl EX1 CAGPIB
Antonio Luidor (CRX n 02) x Zlatovska (CRX fs)
213 CRX IV / CRX g 03 FI SRK LO FI*VeeKasin Miss Nettles Naaras Kastraatti Nurit Pahl EX1 CAP
FI*Framillan Cunning thunder (CRX bs) x FI*Jip-Jap'n Unknown Mermaid (CRX g 03)
214 CRX VI / CRX a 03 22 FI SK LO 14 FI*Windseeker Della Bluenose Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
Beaconwood Dark Magic (CRX ns) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
215 CRX VII / CRX f 21 33 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Firemaker Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Piupaws Robin (CRX d 24) x FI*FunkyJam's Bum Bum Bum (CRX n 03)
216 CRX VII / CRX g 33 FI SK LO 15 FI*VippeCat Belinda nine2015 Naaras Avoin Martti Peltonen EX2
Vegas SoNata (CRX d 03 24) x FI*Ronttilan Tuonen Joutsen (CRX f 09)
217 CRX IX / CRX w 62 FI SK LO 16 EE*Solaris Planet Irs Uros Pennut 4-7 kk Nurit Pahl EX1
Velvet Queen Elvis (CRX n 03) x EE*Solaris Planet Anisa (CRX w)
218 DRX I / DRX a FI SK LO 15 FI*Åbodas Yasu Uros Avoin Nurit Pahl EX1 CAC
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Dena (DRX b 33)
219 DRX III / DRX g FI SRK LO 14 FI*Åbodas Taiga Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
220 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN SRK LO FIN*Riiviön Viiru Naaras Supreme Premior Sebastian Pruchniak KM NOM BIS
FIN*Riiviön Pekka-Pätevä (DRX n 09 33) x FIN*Riiviön Piia (DRX gs 22)
220 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN SRK LO FIN*Riiviön Viiru Naaras Veteraani Sabine Mösch 2
FIN*Riiviön Pekka-Pätevä (DRX n 09 33) x FIN*Riiviön Piia (DRX gs 22)
221 DRX IX / DRX w 62 FI SK RX 15 FI*Riiviön Donna Naaras Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX1
Keniakats Seija's Daniel (DRX w) x FI*Riiviön Kardemumma (DRX b 09 22)
222 DSP II / DSP n 09 21 FI SK LO 15 FI*Indigo's Blue Storm Uros Avoin Nurit Pahl EX1 CAC
RU.Dolf Shudan (DSP d 21) x Yustina Bast (DSP f 03)
223 DSP III / DSP e FI SK LO 15 Anisia Don Ramzes Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB NOM
Moses Don Ramzes (DSP d 09) x Pesnya Don Ramzes (DSP g)
224 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX1
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
225 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Sebastian Pruchniak KM BIV NOM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
226 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros International Champion Sebastian Pruchniak EX1 No Cert
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
227 OSH n FI SK LO 15 FI*Bigear Black Label Uros Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX1
Phoenix Arakan, CZ (OSH n 25) x FI*Bigear Princess Juliet (OSH fs 24)
228 OSH n FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Modesty Blaise Naaras Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
229 OSH d FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Flash Gordon Uros Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
230 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras International Champion Nurit Pahl Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
231 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras International Champion Nurit Pahl EX1 CAGCIB NOM BIS
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
232 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
232 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Veteraani Sabine Mösch 3
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
233 OSH n 24 FI SRK LO FI*LoveOriental Lakeisha Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP NOM
LV*Amicus Verus Voody (OSH n 24) x FI*LoveOriental Cassandra (OSH b)
234 OSH n 25 FI SK LO 15 FI*Täydencoon Elegant Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
Phoenix Arakan, CZ (OSH n 25) x FI*LoveOriental Lakeisha (OSH n 24)
235 OSH n 25 FI SRK LO 13 Phoenix Arakan, CZ Uros Kastraatti Martti Peltonen Abs
(N)Coco Chanel's Dracula, JW, DSM (OSH n 25) x Entre Nous YesWeCat, SK (OSH c)
235 OSH n 25 FI SRK LO 13 Phoenix Arakan, CZ Uros Siitos
(N)Coco Chanel's Dracula, JW, DSM (OSH n 25) x Entre Nous YesWeCat, SK (OSH c)
236 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM NOM
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
236 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Sabine Mösch 1 NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
237 OSH d FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros International Champion Sebastian Pruchniak EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
238 OSH d FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX1 BIV
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
239 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*Choose DareDeVill Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 NOM
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
240 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
241 OSH bs 22 FI SK LO 15 FI*Martinic Devil Woman Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
242 OSH bs 25 FI SK LO 15 FI*Martinic Village Girl Naaras Avoin Nurit Pahl EX1 CAC
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
243 OSH f 03 FI SK RX 15 FI*Mummeli Galoozinha Unica Naaras Avoin Nurit Pahl EX1 CAC
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Mummeli Hildazinha Nadine (SIA h 03 21)
244 OSH n 02 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker Naaras Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
245 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras International Champion Sebastian Pruchniak EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
246 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras International Champion Nurit Pahl EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
247 OSH b 03 24 FI SRK LO 14 FI*Eirenen Kokomo Uros Avoin Nurit Pahl EX1 CAC NOM BIS
FI*Miado Baran House Of Bëor (SIA b 03 21) x FI*Eirenen Arlene (OSH f)
248 PEB II / PEB n 03 64 FI SK RX 15 Amity Addjo East Naaras International Champion Nurit Pahl EX1 CAGCIB
Inamorato Addjo East (PEB n 03 33) x Nefertitie Silver Dream Orient (PEB f 03)
249 PEB V / PEB c 21 33 FI SK RX 15 Kazimir Dolce Vita Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Skin Cat President of Dolce Vita (PEB e 03 33) x Ingred Mein Herz (PEB n 21)
250 PEB V / PEB e 21 33 FI SK RX 15 Paulo Zodiacai Light Only My Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen Abs
De Silver Bars Only My (PEB n 21 33) x Simona Zodiacal Light (PEB f 33)
251 RUS FI SK LO 15 Ynahita Akvamarin, CZ Naaras Avoin Sebastian Pruchniak Abs
Czar Pyotr von Rhiannon (RUS ) x Qui Vivra Verra's Anahita (RUS )
252 RUS FI SK LO 15 FI*Shady-Lady's Diamond Naaras Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX1 NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Shady-Lady's New Yorker (RUS )
253 RUS FI SK LO 15 FI*Tcarskii'dvorik Elmeri is for future Uros Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1 BIV NOM BIS
FI*Tcarskii'dvorik Uh - ty! (RUS ) x Katzenhof Hope (RUS )
254 RUS Katzenhof Tilda *** Naaras Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1
Nikita von Malyschka (RUS ) x Katzenhof Martta *** (RUS )
255 SIA a FI SK LO 15 FI*Twist-Tiramisun X Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen Abs
FI*Viitakon Ykä (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Rapunzel (SIA n)
256 SIA a FI SK LO 15 FI*Deraza Checkmate Charlie Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x Alexy De Lilac of Deraza (SIA c)
257 SIA a FI SK LO 15 FI*Deraza Cupcake Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x Alexy De Lilac of Deraza (SIA c)
258 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras International Champion Sebastian Pruchniak EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
259 SIA b FI SK LO 15 FI*Kelmikerhon Ihanuus I Uros Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Mafdet Melody (SIA b)
260 SIA c FI SK LO 14 Alexy De Lilac of Deraza Naaras Avoin Nurit Pahl EX1 CAC
Thaifong Tiamo of Alexy (SIA a) x Alexy Delizioso (SIA b)
261 SIA n 21 FI SK LO 15 Doomhammer Via Nocturna*PL Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 NOM
Mazzystar Catmania*PL (SIA c) x LadywithRed van Crystaltina (OSH f 03 25)
262 SIA n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras International Champion Sebastian Pruchniak EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
263 SIA n 03 21 FI SK LO 14 FI*Birregin Mon Trésor Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
264 SIA n 03 21 FI SRK LO FI*BaliDancer's DoDidDone Uros Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS
FI*Sultsinan Itätuuli (SIA n 01) x FI*BaliDancer's Belle Epoque (BAL c 21)
265 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras Grand International Champion Nurit Pahl EX1 CACS
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
266 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Hafta Hilaria Naaras International Champion Nurit Pahl EX1 CAGCIB
Almaros Diego (SOM n) x FI*Amajan Fadma Fiorina (SOM n)
267 SOM n FI SK RX 15 FI*Amajan Lando Lifardo Uros Kastraatti Nurit Pahl EX1 CAP
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
268 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Jomini Jazaria Naaras Kastraatti Nurit Pahl Abs
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
269 SOM o FI SK LO 14 King von Gulda Uros International Champion Sebastian Pruchniak Abs
Nadim von Gulda (SOM a) x Desy von Gulda (SOM o)
270 SOM o FI SK LO 15 FI*Amajan Klara Kassandra Naaras International Champion Sebastian Pruchniak EX1 CAGCIB
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
271 SOM o FI SK RX 15 FI*Amajan Leela Lazzarella Naaras Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
272 SOM o FIN SRK RX FIN*Amajan Berto Benvenuto Uros Supreme Premior Sebastian Pruchniak KM
FIN*Exlibris Origo (SOM n) x FIN*Exlibris Nota Bene (SOM o)
273 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Sebastian Pruchniak KM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
273 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Sabine Mösch 1 NOM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
274 SPH II / SPH a 03 FI SK RX 15 FI*Wanadoo Hedwig Naaras Pennut 4-7 kk Nurit Pahl EX1
Wizardgate Welcome to Finland (SPH a 09) x Newtajmahal Falbala (SPH n 09)
275 SPH IV / SPH f 03 FI SRK RX 13 Kaylee's Padme' Naaras Grand International Champion Nurit Pahl EX1 CACS
Skinzin Domino (SPH n 09) x Kaylee's Princess Leia (SPH f 01)
276 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Pennut 4-7 kk Nurit Pahl EX1 NOM
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
277 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Nurit Pahl KM NOM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
278 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Grand International Premior Nurit Pahl EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
279 HCL Hertta Naaras Kotikissat Martti Peltonen 1 NOM
280 HCL Kelmi Uros Kotikissat Martti Peltonen 1 NOM BIS
281 HCL Peku Uros Kotikissat Martti Peltonen 2
281 HCL Peku Uros Veteraani Sabine Mösch 1 NOM BIS
300 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
DelaBar Pam EXO a 02 21 62, EXO n 03 24, EXO n 22, EXO n 24, EXO n 33, PER a, PER a 03 22, PER a 03 24, PER g 02 62, PER n, RAG a, RAG n 03, RAG n 04 21, SBI a 21, SBI e, SBI f, SBI n, TUV d 61-63, TUV f 61-63 35
Hämäläinen Satu ACL VI, MCO IV, MCO VI, MCO VII, NEM I, NFO I, NFO IV, NFO V, NFO VI, NFO VIII, SIB IV, SIB V, SIB VI, SIB VIII, TUA II, TUA IV, TUA IX, TUA V, VET 1 37
Kaae Dorte ACL X, LPL II, MCO II, MCO III, MCO V, MCO VIII, NEM II, NFO II, NFO IX, SIB II, SIB III, SIB VII, TUA III, TUA VII 35
Lindelöf Sirpa BEN n 22, BEN n 22 31, BEN n 24, BSH a 03, BSH ns 11, BSH ns 22 64, BUR d, BUR f, BUR g, BUR n, CHA, EUR d 22, EUR d 24, EUR n 24, KBL IV, KOR, MAU ns, MAU ns 24, OCI a 24, OCI b 24 29
Mösch Sabine BEN n 22 33, BLH n, BSH ay 11, BUR a, BUR b, BUR c, BUR h, BUR j, EUR a 24, EUR e, EUR f 24, EUR g 23, MAN 51-52, OCI c 24, OCI n 24, VET 4, VET Kotikissat 30
Pahl Nurit ABY n, BAL d 21, CRX II, CRX IV, CRX IX, DRX I, DSP II, OLH ns 25, OSH b 03 24, OSH bs 25, OSH f, OSH f 03, PEB II, SIA c, SOM n, SPH II, SPH IV, SPH V 30
Peltonen Martti ABY a, CRX VI, CRX VII, DRX III, DSP III, OSH b 22, OSH bs 22, OSH d 24, OSH f 24, OSH n 24, OSH n 25, PEB V, SIA a, SIA n 03 21, SIA n 21, HCL, VET 2 31
Pruchniak Sebastian ABY o, ABY p, BAL b, CRX I, CRX III, DRX IX, DRX VI, OSH d, OSH n, OSH n 03 24, RUS, SIA b, SIA n 03, SOM o, VET 3 37
Sjöbom Glenn EXO f 22, EXO n, EXO n 21 33, PER a 33, PER d 03, PER n 21 33, RAG a 03, RAG a 04, RAG d, RAG f, RAG f 03, RAG n, RAG n 04, RAG n 21, SBI a, SBI b 21, SBI f 21 34
9 tuomaria