URK 46. KANSAINVÄLINEN KISSANÄYTTELY 5.3.2016
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 5.3.2016 Loppuu 5.3.2016
Ilmoittautuminen alkaa 1.12.2015 Ilmoittautuminen loppuu 5.2.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 20.2.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 305   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Askola-Areena, Askola
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikkö: Marko Lahtinen, showmanager@urk.fi, 045 6029450
Pääassistentti: Marko Lahtinen, assarit@urk.fi
Näyttelysihteeri: Terhi Lång, terhi@urk.fi, 040 580 7786 klo 17-19
Rahastonhoitaja: Mia Tuomivirta, mia@urk.fi
Kauppiaat ja rotupöydät: Katerina Leino, katerina@urk.fi
 
Yhteydenotot koskien luokkamuutoksia tai kissanvaihtoja näyttelysihteerille ensisijaisesti sähköpostilla.
Muissa asioissa yhteydenotot yhdistyksen infopuhelimeen 046 902 0897
 
Tuomaritoiveet voi lähettää sähköpostilla osoitteeseen tuomaritoiveet@urk.fi
Lisätietoja
LAUANTAI ON TÄYNNÄ, EI ENÄÄ ILMOITTAUTUMISIA!

Näyttelypaikan osoite: Askola-Areena, Linnankoskentie 61, 07510 Askola
 
 
Ilmoittautumiset: 1.12.2015–5.2.2016, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille osoitteella Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki.
Mikäli ilmoittautuminen tapahtuu paperilomakkeella, on täytettävä ilmoittautumislomake erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Paperisten ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 5.2.2016.
 
Näyttelyluokat ja -maksut: Näyttelyluokat 1 –17. Näyttelymaksut kaikki kissat 36 €/pvä, URKin jäsenten kissat 32 €/pvä, tarkistusluokka 32 €. Tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 10 €. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan. Leimakortit eivät käy maksuksi tähän näyttelyyn.
 
Jos kissa osallistuu useampaan luokkaan (esim. veteraani- tai siitosluokka), tulee niistä tehdä erilliset ilmoittautumiset!
 
Paperilomakkeella ilmoittautuessa näyttelymaksu maksetaan URKin tilille: (Danske Bank) IBAN FI83 8001 8710 0409 86, BIC: DABAFIHH viite 1300, URK jäsenet 2600. Kopio maksukuitista on liitettävä paperiseen ilmoittautumiseen. OmaKissa-järjestelmän kautta ilmoittautumisten näyttelymaksut suoritetaan järjestelmän ohjeiden mukaisesti.
 
HUOM! Näyttelyluettelo on maksullinen, Omakissan kautta ostettuna 3 € ja paikan päällä 5 €. Näyttelyluettelo sisältää molemmat päivät. Ruusukkeet ovat maksuttomia, uusia leimakortteja ei jaeta.
 
Kissojen määrä on rajattu (max 300 kissaa/päivä). Mahdollinen karsinta tehdään ilmoittautumisten maksupäivän mukaan.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 41
2 88
3 78
4 115
Kotikissat 7
Yhteensä 329

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SRK LO 87956 IT*Serafino del Falco d'Oro Uros Supreme Champion Dorte Kaae KM NOM
Diciotto Carati Goldrake (PER d 22) x Osiris del Falco d''Oro (EXO f)
2 EXO n FI SK LO 1405920 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB NOM BIS
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
3 EXO n 22 FI SK LO 1405489 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Supreme Champion Sebastian Pruchniak KM NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
4 EXO n 24 FI SK LO 1611392 Ayser's Iwanka Naaras Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX1
FI*Precious Catch A Spirit (PER n 23) x FI*Aamukasteen Generation-X (EXO n 22)
5 EXO n 03 24 FI SK LO 1510340 FI*Chosen-One Beauty Will Conquer Misery Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1 NOM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
6 EXO a 02 21 62 FI SRK LO 87618 Teddy-Bear Mechta*RU Uros Supreme Champion Sebastian Pruchniak KM
Exotic Dream Skif (PER n 03 24) x Exotic Dream Indigo Pearl (EXO g 01)
7 EXO n 33 FI SK LO 1509322 Ayser's Gaia Naaras Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
IT*Uranos Delle Lune Saracene (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
8 EXO n 21 33 FI SK LO 1611393 Ayser's Knight-Of-Stars Uros Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1
IT*Uranos Delle Lune Saracene (EXO n 21 33) x Major's Megan of Ayser (PER n 21 33)
9 PER a FI SK LO 1507564 FI*Timanfaya Heartbeat Uros Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
FIN*Amabili's Blue Diamond (PER a) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
10 PER f 22 FI SRK LO 91028 My-Champagne Princess Estelle Naaras Kastraatti Sebastian Pruchniak EX1 CAP NOM
D'Mediterran Bandido (EXO n 22) x FIN*Henrietan Tyra Banks (EXO f 24)
11 PER d 03 FI SK LO 1611175 Toy Tricksy Lenora Wanda Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1 NOM
Seder Rennes Harvest of Toy Tricksy (PER d 03) x Toy Tricksy Floressa (PER g 03)
12 PER a 03 22 Ma Griff Jolie Candy of Heinroos Naaras Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS
Le Clos Hamic Ikar *** (PER a) x Ma Griff Feline (PER g 02)
13 PER a 03 24 FIN SRK RX 82382 FIN*Dirlandan EnvyMe Uros Supreme Premior Sebastian Pruchniak KM
FIN*Vanilla-Star Lollipop (PER as 22) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
14 PER a 33 FI SK LO 1405174 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
15 PER n 21 33 FI SRK LO 90109 Benoma Havanna Dreams Naaras Grand International Premior Dorte Kaae EX1 CAPS
Sandypaws Kokomo of Benoma (PER n 21 33) x Grovewood La Belle Vie of Benoma (PER a 33)
16 RAG n FI SK LO 1508943 FI*Utuinen Legend Of Apollo Uros Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX1 NOM BIS
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
17 RAG n FI SK LO 1509781 FI*Ragtail Janna Naaras Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX1
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Ruuskatin Let Me Entertain You (RAG n)
18 RAG a FI SRK LO 83160 FI*Dollgarden's Anemone Naaras Grand International Premior Dorte Kaae EX1 CAPS
FIN*Feel-X Amatus (RAG n 03) x FIN*Merihelmen Do-Re-Mi (RAG a 04)
19 RAG a FIN SRK LO 78418 FIN*Utuinen Fille Fallaton Uros Premior Dorte Kaae EX1 CAPIB NOM
Raglrocks King Charles (RAG a) x S*Kittah Mun-Ha Juanita de Luxe (RAG a 04)
19 RAG a FIN SRK LO 78418 FIN*Utuinen Fille Fallaton Uros Veteraani Pam DelaBar 1 NOM BIS
Raglrocks King Charles (RAG a) x S*Kittah Mun-Ha Juanita de Luxe (RAG a 04)
20 RAG n 03 FI SRK LO 1301945 FI*Sunrunner's Ulwis Naaras Champion Sebastian Pruchniak Abs
S*Eurovisions San Francisco (RAG n 03) x FI*Sunrunner's Owena (RAG n 03)
21 RAG n 03 FI SK LO 1508484 FI*Safireyes Cheshire Cat Naaras Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FI*Safireyes Madison (RAG a 03)
22 RAG n 03 FI SK LO 1510226 FI*Dolldesire's Romeo Uros Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1 NOM BIS
Darlinlildols Valiant Warrior (RAG n 03) x Angelicdolls Royal Princess (RAG n 04)
23 RAG n 04 FI SK LO 1510680 FI*Dollgarden's Gillenia Trifoliata Naaras Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Dollgarden's Elmera Racemosa (RAG a 03)
24 RAG a 03 FI SK LO 1507172 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose Naaras International Champion Sebastian Pruchniak EX1 CAGCIB NOM
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
25 RAG a 03 FI SK LO 1509806 FI*Dolldesire's Picasso Uros Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX1
Eulalie Dizzy (RAG a 03) x FI*Dolldesire's Elena (RAG a 03)
26 RAG a 03 FI SRK LO 41390 FI*Tammikatin Kuu-Ukko Uros Grand International Premior Sebastian Pruchniak EX1 CAPS NOM BIS
FI*Satinante's Don Diego (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Baby Ragdalena (RAG a 04)
27 RAG a 04 FI SRK LO 1403538 FI*Lukanpuron Corona Borealis Uros Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Kangaroo Ridge (RAG n)
28 RAG a 04 FI SK LO 1507622 FI*Dolldesire's Marilyn Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
FI*Dolldesire's Fizz (RAG a) x FI*Dolldesire's Benita (RAG a 03)
29 RAG f 03 FI SK LO 1509816 FI*Sunrunner's Bron Blodeuwedd Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
FI*Snowrag Red Maserati (RAG d 03) x FI*Sunrunner's Ulwis (RAG n 03)
30 SBI n FI SRK RX 87644 S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Dorte Kaae KM
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
31 SBI n FIN SRK LO 82276 EST*Audrey Herencia Naaras Supreme Premior Dorte Kaae KM
EST*Prosper Klaudia (SBI n 21) x FIN*Sic'an Jojada (SBI n)
32 SBI a FI SRK LO 42005 FI*Åbodas Tobias Uros Grand International Premior Dorte Kaae EX1 CAPS
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x FI*Vongoivan Cirrus (SBI a)
33 SBI b FI SRK LO 86945 FI*Mithrandilin Elwing Naaras Kastraatti Sebastian Pruchniak EX1 CAP
FIN*Rotcat Alexander (SBI a 21) x FIN*Mithrandilin Arda (SBI b)
34 SBI f FI SRK LO 87398 FI*Nalle-Puhin Rita Haywood Naaras International Premior Sebastian Pruchniak EX1 CAGPIB
FIN*Tamus Skyline (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
35 SBI b 21 FI SRK LO 1302055 Shapur Angel Naaras International Premior Dorte Kaae EX1 CAGPIB NOM BIS
(N) Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
36 SBI f 21 FI SK LO 1510064 FI*Saca's Åll for Avantgarde Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
37 ACL V / ACL d 24 FI SRK RX 84537 FI*Trollin Otso Uros Grand International Premior Sabine Mösch EX1 CAPS
FIN*Magnificat Zicaro (ACL n 24) x Honeycurl Alisiya (ACS d 09 23)
38 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX 74128 FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM BIS
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
38 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX 74128 FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Veteraani Pam DelaBar 1 NOM BIS
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
39 LPL II / LPL n 09 FI SRK RX 1301571 S*Ägirs Hus BC Qaffe Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
S*Ägirs Hus BC Magne (LPL as 22) x NL*Takoda BC Maiara (LPL f 03)
40 MCO I / MCO n FI SK LO 1406413 FI*Escape's Enya Naaras Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
41 MCO I / MCO n FI SK LO 1509847 FI*HoneyCoon's Shot In The Dark Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's My Secret Heart (MCO as 22)
42 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1510318 FI*Hashtag Northern Lights Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
43 MCO I / MCO n FI SRK LO 88269 FI*Mainehaan Barbra Naaras International Premior Sirpa Lindelöf Abs
FI*Halden coon's Uno (MCO n) x S*Stortassen's KayCee (MCO a)
44 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1510703 FI*Mainehaan Oosa Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Esmeralda (MCO n 09)
45 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1509472 CascadeMtn Dream Maker Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
46 MCO III / MCO n 22 SE*Black Coonstars Bellatrix Naaras Kastraatti Sabine Mösch Abs
S*Dusty Coon's Elgin (MCO ns 09) x SE*Black Coonstars Zarabi (MCO ns 23)
47 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 41769 FI*Bonneamie Walker Canyon Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Bonneamie Twin Oaks (MCO n 22) x Mainesuspect Sayuri of Bonneamie (MCO n 03 22)
48 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1405913 FI*Blackcurrant Sophia Loren Naaras International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x PT*Artsycats Lucy in the Sky (MCO ns 09 22)
49 MCO V / MCO d 25 FI SK LO 1509455 Mainelyclassic Even Song Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
Mainelyclassic Red Tornado (MCO d 25) x Mainelyclassic Night Mist (MCO fs)
50 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1508996 FI*Escape's Fantasia Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX2
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
51 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 1510541 PL*Dark Age Fantasia Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Vica Vilena Coon (MCO n 22)
52 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 1510687 FI*Chamberlain Born To Rock Uros Määrittely Nurit Pahl MCO V / MCO e 23
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
52 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 1510687 FI*Chamberlain Born To Rock Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 BIV
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
53 MCO V / MCO d FI SK LO 1510317 FI*Hashtag Aurora Borealis Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
54 MCO VI / MCO g 09 22 FI SRK LO 88405 FI*Chamberlain Make A Wish Naaras Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
54 MCO VI / MCO g 09 22 FI SRK LO 88405 FI*Chamberlain Make A Wish Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
55 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO 1403579 Sarajen Star Uros International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
Sarajen Virginia Gentleman (MCO d 09 22) x Kelimcoons Bay Breeze-of-Sarajen (MCO f 09 22)
56 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK RX 1507120 FI*Stout-hearted She Loves Me Naaras Champion Dorte Kaae EX1 CACIB
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
57 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1508204 FI*Daybreak's Miss Red Jewel Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC BIV
A*Winerau's Louis (MCO ds 09 22) x FI*Daybreak's Indira (MCO f 09)
58 MCO VI / MCO f 09 23 FI SK LO 1509298 FI*Stout-hearted Tazmin Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
Sarajen Star (MCO d 03 22) x FI*Stout-hearted Naomi (MCO f 09)
59 MCO VI / MCO e 03 22 FI SK LO 1510686 FI*Chamberlain Bright Charm Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1 BIV NOM
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
60 MCO VI / MCO e 09 22 FI SK LO 1510683 FI*Chamberlain Be Wild Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
61 MCO VI / MCO f 03 SE*KobbaCat's Beauty Naaras International Premior Dorte Kaae Abs
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x S*Island Coon's Gloria (MCO f 02 21)
62 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 1404235 FI*DiamondTails' Minnie Driver Naaras Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
63 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 1508553 FI*KingLeo's Dance Little Sister Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
64 MCO VII / MCO fs FI SK LO 1611395 Coon Classic Black Cherry Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae Abs
Mainelyclassic Red Tornado (MCO d 25) x Mainelyclassic Night Mist (MCO fs)
65 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 1300485 FI*Chatvallon Prince Guillaume Uros Grand International Premior Dorte Kaae EX1 CAPS
FIN*Rotcat Chibbo (MCO ns 09 22) x Coonflakes Xtravaganza Nina Hagen (MCO n 22)
66 MCO VII / MCO as 22 FI SK LO 1507541 FI*Chatvallon Edgar the Peaceful Uros Määrittely Nurit Pahl MCO VII / MCO ns 22
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Chatvallon Milady Anastasia (MCO as 09 22)
66 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1507541 FI*Chatvallon Edgar the Peaceful Uros Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP NOM
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Chatvallon Milady Anastasia (MCO as 09 22)
67 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1508079 FI*Rotcat Nùria Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
68 MCO VIII / MCO ds 09 22 SE*KobbaCat's Baloo Uros Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB BIV NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x S*Island Coon's Gloria (MCO f 02 21)
69 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 1508697 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
70 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1509811 FI*NomenEst Gordon Gekko Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
71 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 1510457 FI*Fullmoon's Jolene Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf Abs
FIN*Fullmoon's Wicked Games (MCO a 09) x FI*Fullmoon's Bad Medicine (MCO w)
72 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1507109 FI*Rotcat Meeco Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Rotcat Didi (MCO ns 09 22)
73 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 1509361 Maya Lilianka*PL Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
74 NEM I / NEM n FI SK RX 1406293 FI*NonServiam Adimiron Black Naaras Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP NOM
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
75 NEM II / NEM n 03 21 FI SK LO 1507693 FI*Pikku-Priin Adorable Venni Naaras Champion Sirpa Lindelöf Abs
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*FeliMau Chili (NEM n 09 21)
76 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 1405761 FI*Hirmuinen Bastet Naaras Grand International Champion Sabine Mösch EX1 CACS
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
77 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1507080 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
78 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1509704 FI*Pörkarvan StrangerInAStrangeLand Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 BIV
S*Drakborgens Xerxex Bärsärk (NFO ns 02 21) x FI*JustSpecial Burberry Summer (NFO f)
79 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1508233 FI*Siniidan Oi Pimeys Naaras Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
80 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1509006 (N)Migoto's Conrad Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC BIV
IT*Norr Venn's Vin Santo (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Martine, DVM (NFO n 09 22)
81 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1508231 FI*Siniidan Sysiässä Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX2
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
82 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1507911 FI*RockyHill's Dowanhowee Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Heinuntuvan Eemeli (NFO n 24) x S*Little L's Nitra (NFO f 02 21)
83 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1508232 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä Naaras Avoin Sirpa Lindelöf Abs
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
84 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 1508954 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 NOM
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
85 NFO VI / NFO f 03 22 FI SRK LO 41576 S*Eärfalas Flisan Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf Abs
S*Vildhjärtas CuteIsWhat WeAimFor (NFO n 03 22) x S*Eärfalas Debbie (NFO f 09)
86 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
87 NFO VI / NFO g 09 24 FI SK LO 1509874 FI*Felimon Gwendolyn Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf Abs
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FIN*Felimon Bettiina Auroora (NFO f 09)
88 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SRK LO 88754 FI*Ninatte's Big Dipper Uros Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS NOM BIS
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
89 NFO VI / NFO f 03 FI SRK LO 83975 FI*Kultahuiskan Geisha Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x FIN*Kirsikan Inkeri (NFO a 03)
90 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI SK LO 1510022 FI*Louhelan Candy Bar Pie Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Louhelan Da Capo (NFO d 09 24) x S*Little L's Skydive (NFO as 03 24)
91 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 1509858 DK*Naturell's Knight Light Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
92 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 1508402 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
93 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 1611016 Anka Angara*RUS Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
Windows Angara*RUS (SIB n) x Pesnya Angara*RU (SIB n 24)
94 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX 85434 FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Sabine Mösch KM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
95 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 87278 FI*Amurin Zippora Naaras Supreme Champion Sabine Mösch Abs
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FIN*Amurin Lyydia (SIB n 24)
96 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 1300729 FI*Alizarin Captain Morgan Uros Grand International Champion Sabine Mösch EX1 CACS
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
97 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1510641 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 BIV NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
98 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO 42690 FI*Amurin Hoosea Uros Supreme Champion Sabine Mösch KM NOM
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
99 SIB IV / SIB n 03 24 FI SK RX 1510716 FI*Villan Sampo Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1
FI*Amante's Vivaldi (SIB n 24) x FI*Villan Ou Yeah (SIB n 03 24)
100 SIB III / SIB n 24 FI SK RX 1510714 FI*Villan RakkausRinsessa Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX2
FI*Villan Idoli (SIB a 24) x BG*Leila Sibirela (SIB f)
100 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 1510714 FI*Villan RakkausRinsessa Naaras Määrittely Nurit Pahl SIB III / SIB n 24
FI*Villan Idoli (SIB a 24) x BG*Leila Sibirela (SIB f)
101 SIB V / SIB f 24 FI SK RX 1510177 FI*Catillus Ruskaruusu Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
FI*Amante's Vivaldi (SIB n 24) x FI*Magnificat Quiana Siberian (SIB f 24)
102 SIB VI / SIB f 03 FI SK LO 1508843 FI*Alizarin Delilah Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC NOM
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan NipinNapin (SIB ds 03 24)
103 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 1509196 FI*Amurin Zebedee Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1 BIV NOM BIS
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
104 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 1509603 FI*Villan Queen of Summer Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
FI*Villan Electronic Mailbox (SIB n 09 22) x FI*Villan Neiti Näpsä (SIB d 24)
105 SIB VI / SIB d 03 24 FI SRK LO 89897 FI*Cherrytail's Odysseus Uros Grand International Premior Dorte Kaae EX1 CAPS
S*Manta's Astor (SIB ns 24) x FI*Cherrytail's Las Vegas (SIB fs 09 24)
106 SIB VI / SIB e 09 FI SRK LO 87387 FI*Cherrytail's Mike Ness Uros Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
107 SIB VII / SIB ds 22 FI SK LO 1508623 FI*Cherrytail's X-Man Uros Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP NOM
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
108 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Grand International Champion Dorte Kaae Mitätöity Mitätöity
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
109 SIB VIII / SIB ds 09 FI SK LO 1508290 FI*Lumikissan Unna Unelmainen Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
110 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 1508421 FI*Josmarin Leia Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC NOM
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
111 TUA III / TUA ny 24 FI SRK LO 1301839 FI*Tangerine's Cheyenne Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Tangerine's Body and Soul (TUA n 03) x FI*Sada Ramona Rydy (TUA g 23)
112 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 1508570 FI*Felesin Erja Lyytinen Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM BIS
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
113 TUA IV / TUA n 09 22 FI SK LO 1510646 Jack Le Grizzli de Saint Paër Uros Champion Dorte Kaae Abs
Hakuna Matata de Chyoui Lhan (TUA w) x J'iroquoise de Saint Paër (TUA n 02)
114 TUA VII / TUA as 24 FI SK LO 1508902 FI*Tangerine's Damsel Dewdrop Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Nazarlik Civcivli (TUA ns 22) x FI*Tangerine's Cheyenne (TUA ny 24)
115 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 1508419 FI*Josmarin Legolas Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
116 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 1404927 FI*Gildemin Bailey's King Uros Premior Sabine Mösch EX1 CAPIB
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
117 BEN n 22 FI SK LO 1508367 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
118 BEN n 22 FI SK RX 1509886 CattiCartano KingOfHearts Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
119 BLH b FI SK RX 1509882 Dusado's O'Malley Uros Kastraatti Sebastian Pruchniak EX1 CAP
Sammie van 't Wulvenrijk (BLH o 03) x Duchess Nimrodel (BLH a)
120 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO 41412 FI*Kissamummon Keiju Lammenpei Naaras Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
S*CallaMej de Li Cat (BML ns 11 31) x FIN*Kimuli's Anastasia (BML ns 11)
121 BML I / BML bs 11 31 FI SRK LO 1302235 FI*Kissamummon Suukko Poika Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB BIV
S*CallaMej de Li Cat (BML ns 11 31) x FIN*Kimuli's Anastasia (BML ns 11)
122 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 1507677 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
Samurai Momoiro, CZ (BML ds 11) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
123 BML II / BML fs 11 31 FI SK RX 1507488 FI*Topisan Fanny Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Topisan Cira Chiarina (BML ns 11)
124 BSH n FI SRK LO 40687 FI*Feronian Gaia Uros International Champion Sebastian Pruchniak EX1 CAGCIB
Zorro Famous Hero British Velvet, CZ (BSH a) x FI*Feronian Dahlea Purpurea (BSH f)
125 BSH a FI SRK LO 1404396 FI*Ruusutarhan Ottilio Uros Champion Sebastian Pruchniak Abs
Chieftain of Noblesse Oblige (BSH d) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
126 BSH f FI SRK LO 38197 FI*Ruusutarhan Klara Naaras Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS NOM
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
127 BSH n 24 FI SK LO 1510108 FI*Safra's Samuel Whiskers Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Safra's Efraimintytär Pitkätossu (BSH f 22)
128 BSH a 22 FI SK LO 1406122 FI*Rhinestone's Dr. Feelgood Uros International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
FI*Rhinestone's Nikki Sixx (BSH a 22) x Windymeadow Master Design (BSH f 22)
129 BSH j 24 FI SK LO 1510109 FI*Safra's Jemima Puddle-Duck Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Safra's Efraimintytär Pitkätossu (BSH f 22)
130 BSH ns 22 64 FI SK RX 1510655 Vale of Proud's Honeybee Naaras Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX1 NOM
Cats of Thrones Aris (BSH ns 22) x Blondi de Broeckloni (BSH ns 24)
131 BSH ns 22 64 FI SK RX 1510656 Vale of Proud's Ichona Naaras Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX2
Brass Band de Broeckloni (BSH ns 22) x Vale of Proud's Rush Hour (BSH ns 22)
132 BSH a 03 FI SK LO 1406007 FI*Rhinestone's Wild Edric Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Secret Dream (BSH c)
133 BUR n FI SRK LO 39671 FI*Karvanverran JouluTaika Naaras Grand International Champion Satu Hämäläinen EX1 CACS
FI*Genuina O'Boy Oliver (BUR b) x FI*Karvanverran Kalevantuli (BUR a)
134 BUR n FI SK LO 1510088 FI*Feirefiz Pour Some Sugar On Me Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX2
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
135 BUR n LV*Forsland Nargiz, JW Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 BIV NOM BIS
GIC LV*Forsland Fabio, JW (BUR n) x UA*Oktarin Grosellina, JW (BUR a)
136 BUR a FI SRK LO 1300422 FI*Karvanverran Esme Azul Naaras International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
FI*Oliivian Zephyr Six (BUR a) x FI*Karvanverran JouluTaika (BUR n)
137 BUR a FI SK LO 1509538 Eldacar Magic Valley*RU Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
Ulrik Magic Valley*RU (BUR a) x Elle Magic Valley*RU, JW, DWM (BUR b)
138 BUR a Great Gray Magic Valley*RU Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 BIV NOM BIS
Ulrik Magic Valley*RU (BUR a) x Brittany Magic Valley*RU (BUR b)
139 BUR b Dashers Magic Valley*RU Uros Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB BIV NOM BIS
NW, SC Veles Magic Valley*RU, JW (BUR b) x Elle Magic Valley*RU, JW, DWM (BUR b)
140 BUR b FI SK LO 1509739 FI*NanSin Ramoona Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
Bjelke's Givenchy (BUR n) x FI*NanSin I just can't stop Lovin you (BUR n)
141 BUR b FI SK LO 1510308 FI*Feirefiz You're Mine Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
142 BUR c FI SK LO 1510171 FI*Pardofelis Va Va Voom Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
FI*Pardofelis Ro Väl (BUR b) x HU*Alba Regia Bibi (BUR h)
143 BUR d FI SK LO 1510309 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
144 BUR f FI SRK LO 1403398 FI*Cattish Lucy van Pelt Naaras International Champion Sebastian Pruchniak EX1 CAGCIB
Isä-Brownin Ushuaia (BUR n) x FI*Cattish Magica De Spell (BUR f)
145 BUR f FI SK LO 1507187 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras Avoin Sebastian Pruchniak Abs
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
146 BUR f FI SRK LO 39151 FI*Cattish Magica De Spell Naaras International Premior Sebastian Pruchniak EX1 CAGPIB
FI*Millamarin Hoo Moilanen (BUR n) x FIN*Cattish Unique Topaz (BUR j)
147 BUR h FI SRK LO 1402918 FI*Enjoy Queen of Puddings Naaras Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
FI*Enjoy Candy Cane (BUR d) x FI*Seirene Material Girl (BUR b)
148 BUR h FI SK LO 1509789 FI*Cattish Anna the Princess Naaras Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak Abs
FI*Cattish Mercury Rising (BUR e) x FI*Cattish Lucy van Pelt (BUR f)
149 BUR h FI SRK LO 39984 HU*Alba Regia Ganxsta Gizi Naaras Supreme Premior Sebastian Pruchniak KM NOM BIS
Shwayamore Sweet Oz Magic (BUR b) x HU*Alba Regia Orange Blossom (BUR d)
150 BUR j Zaffiro Galaxy Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
Zaffiro Wally (BUR b) x Zaffiro Katniss (BUR j)
151 BUR j FIN SRK LO 30049 FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Supreme Premior Glenn Sjöbom KM
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
151 BUR j FIN SRK LO 30049 FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Veteraani Sabine Mösch 2
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
152 BUR j FI SRK LO 1402809 FI*Hokkuspokkus Djelibeybi Naaras Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
153 CHA FI SK LO 1509370 FI*Chanceux Duchesse Geneviève Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
NL*Poekie Mau Mau's Hercule (CHA ) x FI*Chanceux Amour du Coeur (CHA )
154 EUR e FI SK RX 1510062 FI*Vinhaviiksen Salarakas Uros Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1
FI*Kissakallion Orlando (EUR d 24) x FI*Vinhaviiksen Tehotassu (EUR g 24)
155 EUR f FI SRK RX 1403488 FI*Tiikerililjan Lempiki Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Bird-Cherry's Blackberry (EUR n 22) x FIN*Pinkkitassun Angelina (EUR d 24)
156 EUR a 24 FIN SRK LO 28476 FIN*Mäkikatin Pointtilli Naaras International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
FIN*Mäkikatin Utopia (EUR a 24) x FIN*Mäkikatin Suvihunaja (EUR n 24)
156 EUR a 24 FIN SRK LO 28476 FIN*Mäkikatin Pointtilli Naaras Veteraani Sabine Mösch 1 NOM BIS
FIN*Mäkikatin Utopia (EUR a 24) x FIN*Mäkikatin Suvihunaja (EUR n 24)
157 EUR d 22 FI SRK RX 40267 FI*Feronian Cajanus Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom Abs
Silkkiturkin Nilla Neuvokas (EUR n 22) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
158 EUR d 22 FI SK RX 1506680 FI*Tiikerililjan Lounatuuli Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Feronian Emerald (EUR a 22) x FI*Tiikerililjan Kiskis (EUR d 24)
159 EUR d 22 FIN SRK RX 32261 Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Glenn Sjöbom KM NOM BIS
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
160 EUR d 24 FI SRK RX 42685 FI*Feronian Di'Anna Naaras International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB NOM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
161 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Glenn Sjöbom KM NOM BIS
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
162 EUR g 23 FI SK RX 1405072 FI*Kyöpelivuoren Hillen Himmeli Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
FIN*Kassilan Gentle Goblin (EUR e 23) x Paulikki (EUR f 24)
163 EUR g 24 FI SRK LO 42339 FI*Vinhaviiksen Tehotassu Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
FIN*Kissakallion Iscador (EUR a 24) x FIN*Pikku-Piun Quutar (EUR f 22)
164 EUR ns 22 FI SK RX 1510276 FI*Taikapeikon Cobain Uros Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak DISQ AGR.
FI*Taikapeikon Brassailija (EUR d 24) x Hottentotti (EUR ns 22)
165 EUR n 03 FI SK RX 1509939 FI*Waputtaren Taaniel Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
Taneli (EUR d 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
166 KOR FI SRK LO 39340 FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
167 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 1405801 Sun-Manx Cayth Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
168 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 1509519 Auragold Mr. Worldwide Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
169 MAU ns FIN SRK LO 34615 FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Sebastian Pruchniak KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
170 MAU ns 24 FI SK LO 1509532 Bias Yá Moasi, CZ Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
Eric Novohradská ruze, CZ (MAU ns 24) x Urschula von Skarrabäus*CH (MAU ns 24)
171 MAU ns 24 FI SRK LO 36320 FI*Chai-lai Walidah Ife Naaras International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
FIN*Chai-lai Chisisi Dakarai (MAU ns 24) x Schooirtjes Tis Ana (MAU ns 24)
172 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Satu Hämäläinen KM NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
173 OCI n 24 FI SK LO 1405279 FI*Moosegrove Hope Naaras International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
174 OCI a 24 FI SK LO 1508248 FI*Amare-Cattus Aquarius Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Poseidonian Ocean Soul (OCI a 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
175 OCI b 24 FIN SRK LO 32424 FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Sebastian Pruchniak KM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
175 OCI b 24 FIN SRK LO 32424 FIN*Moosegrove Kókiri Uros Veteraani Sabine Mösch 2
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
176 OCI b 24 FI SRK LO 39574 FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Sebastian Pruchniak KM BIV NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
177 OCI b 24 FI SK LO 1507073 FI*Topspot JoyfulJoke of Solstice Uros International Champion Sebastian Pruchniak EX1 CAGCIB NOM
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
178 OCI b 24 FI SK LO 1510657 Happy Lady Tigrillo, CZ Naaras Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1 NOM
Best of Tigrillo, CZ (OCI n 24) x Flavia a. Kisdorf (OCI c 24)
179 OCI b 24 FIN SRK RX 26826 FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Sebastian Pruchniak KM NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
179 OCI b 24 FIN SRK RX 26826 FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Sabine Mösch 1 NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
180 OCI c 24 FI SRK LO 42650 FI*WiliWilla MilkyWay Boy Uros Grand International Champion Satu Hämäläinen EX1 CACS
FI*Onnikatin Sir Humbug (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
181 OCI c 24 FI SRK LO 1404061 FI*WiliWilla Bollinger Uros International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
FI*Kukkatarhan Cissus (OCI b 24) x FI*Amas Zabaione (OCI as 24)
182 OCI o 24 FI SRK LO 1300481 FI*Uniikki Morfeus Uros Grand International Champion Sebastian Pruchniak EX1 CACS
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Uniikki Kuun Säde (OCI o 24)
183 OCI o 24 FI SK LO 1507143 Dragon Amagitsune*RU Uros International Champion Sebastian Pruchniak EX1 CAGCIB
S*Pagngle's Satellite of Love (OCI o 24) x Almamater Blue Sky (OCI as 24)
184 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Pam DelaBar KM BIV NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
185 ABY n FI SK LO 1405207 FI*Link Modunia Mgodi Uros International Champion Pam DelaBar EX1 CAGCIB
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
186 ABY n FI SK LO 1509153 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras Nuoret 7-10 kk Pam DelaBar EX1 NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
187 ABY n FI SK LO 1611054 PL*Adalbertus Theodor Uros Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1
Cliff aus Abusir (ABY a) x Hayati Elegy (ABY n)
188 ABY n FI SRK LO 37328 Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Supreme Premior Pam DelaBar KM BIV NOM
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
189 ABY n FI SRK LO 1300841 FI*Nebuankhet Veritaserum Uros International Premior Pam DelaBar EX2
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
190 ABY n FI SRK LO 40343 Gaspacho Bonjour L'Amour*PT Uros International Premior Pam DelaBar EX1 CAGPIB
Agridoce Bonjour L'Amour*PT (ABY o) x Conquilha Bonjour L'Amour*PT (ABY n)
191 ABY a FI SK LO 1405853 FI*Kawaii Lily Naaras International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
192 ABY a FI SK LO 1405210 FI*Link Mochweo Blou Uros International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
193 ABY a FI SK LO 1507516 FI*Nebuankhet Zakzakiel Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC BIV NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Violet Punch (ABY a)
194 ABY a FI SRK LO 1301117 FI*Laire Gelir Narya Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x S*Rackarkatten's Coccolina Delightful (ABY p)
195 ABY a FI SK LO 1509368 FI*Akanthos Dante Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Angelos Victoria (ABY n)
196 ABY a FI SK LO 1510545 FI*Link Mwana Wa Mwezi Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x S*Rackarkatten's Coccolina Delightful (ABY p)
197 ABY o FI SRK LO 1301970 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Grand International Champion Nurit Pahl EX1 CACS
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
198 ABY o FI SK LO 1405587 FI*Redcheetah's Rufus Uros International Champion Nurit Pahl Abs
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
199 ABY o FI SK LO 1405588 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras International Champion Nurit Pahl Abs
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
200 ABY o FI SK LO 1509151 FI*Laire Vanimar Alassea Naaras Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX1
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
201 ABY o FI SK LO 1509005 FI*Proxima Leia Skywalker Naaras Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX2
FI*Redcheetah's Rufus (ABY o) x FI*Proxima Kuutar (ABY n)
202 ABY o FI SK LO 1510496 FI*Vorax Bellatrix Naaras Pennut 4-7 kk Nurit Pahl EX1 BIV
FI*Redcheetah's Rufus (ABY o) x FI*Vorax Artemisia (ABY p)
203 ABY o FI SRK LO 37338 FI*Nebuankhet Qaholom Uros Premior Nurit Pahl EX1 CAPIB NOM
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
204 ABY p FI SK LO 1507633 FI*Laire Melian Marilla Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Laire Maiar Melian (ABY o)
205 ABY p FI SRK LO 37339 FI*Nebuankhet Quetzalcoatl Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
206 ABY p FI SRK LO 42735 FI*Kawaii Junko Naaras International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
207 ABY p FI SRK LO 38718 FI*Nebuankhet Taibhsear Naaras Premior Martti Peltonen Abs
Dushara Evandar-of-Nebuankhet (ABY o) x FIN*Nebuankhet Carramaena (ABY p)
208 BAL d 21 FIN SRK RX 33944 FIN*Mummeli Twixinho Jesse Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM
S*Nova Star Twix (SIA n) x FIN*Mummeli Danifax Heili (BAL g 21)
208 BAL d 21 FIN SRK RX 33944 FIN*Mummeli Twixinho Jesse Uros Veteraani Pam DelaBar 1 NOM
S*Nova Star Twix (SIA n) x FIN*Mummeli Danifax Heili (BAL g 21)
209 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 1509155 FI*Saca's Rain Reanna Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM BIS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
210 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 1300514 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Satu Hämäläinen KM NOM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
211 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 1301763 FI*Sweetpurr's Shane Walsh Uros Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
FI*Sweetpurr's Love Me Back (CRX d) x FI*Sweetpurr's Snorkfröken (CRX n 03)
212 CRX III / CRX f FI SK LO 1508440 FI*KittyLady's Black Widow Naaras Champion Martti Peltonen Abs
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
213 CRX VI / CRX a 03 22 FI SK LO 1406508 FI*Windseeker Della Bluenose Naaras International Champion Nurit Pahl EX1 CAGCIB
Beaconwood Dark Magic (CRX ns) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
214 DRX I / DRX a FI SK LO 1507418 FI*Åbodas Yasu Uros Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Dena (DRX b 33)
215 DRX I / DRX n FI SRK LO 41968 FI*Bravefellow Pinja Naaras Kastraatti Pam DelaBar EX1 CAP
FI*Bravefellow Cacao flip (DRX b) x FI*Bravefellow Julieth (DRX n 03)
216 DRX II / DRX n 01 64 FI SK LO 1509985 FI*Bravefellow Ilan Uros Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1
Illias av Jamas (N) (DRX n 09 24) x Imagine Rexclusive, SK (DRX f 09)
217 DRX III / DRX ds FI SK LO 1509648 SE*Ternas Jussi Björling Uros Avoin Nurit Pahl EX1 CAC
S*Wicked Witch Saturnus (DRX n) x SE*Ternas 5 Athena (DRX ds)
218 DRX III / DRX g FI SRK LO 1403543 FI*Åbodas Ninja Naaras Premior Nurit Pahl EX1 CAPIB
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
219 DRX V / DRX n 24 FI SK LO 1509493 FI*Bravefellow Ronja Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Bravefellow Lasse (DRX n) x FI*Bravefellow Riimi (DRX a 22)
220 DRX VI / DRX n 02 21 64 FI SK LO 1509255 FI*Bravefellow Lilly Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
Illias av Jamas (N) (DRX n 09 24) x FI*Bravefellow Ellen (DRX w)
221 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN SRK LO 32610 FIN*Riiviön Viiru Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM NOM BIS
FIN*Riiviön Pekka-Pätevä (DRX n 09 33) x FIN*Riiviön Piia (DRX gs 22)
221 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN SRK LO 32610 FIN*Riiviön Viiru Naaras Veteraani Pam DelaBar 1 NOM BIS
FIN*Riiviön Pekka-Pätevä (DRX n 09 33) x FIN*Riiviön Piia (DRX gs 22)
222 DRX VII / DRX n 33 FIN SRK RX 35436 Sushi Rexclusive, SK Uros International Premior Nurit Pahl EX1 CAGPIB
Mataro Scarface, CZ (DRX bs 21 33) x Jessie Scarface, CZ (DRX n)
223 DRX VIII / DRX n 09 32 FI SRK LO 1404365 FI*Pihlajan Selma Naaras Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
FI*Bravefellow Patrik (DRX n 33) x FI*Pihlajan Elviira (DRX n 01 21 32)
224 DRX VIII / DRX n 03 32 FI SK LO 1509327 FI*Pihlajan Tyyne Naaras Nuoret 7-10 kk Pam DelaBar VG
FI*Bravefellow Lasse (DRX n) x FI*Pihlajan Elviira (DRX n 01 21 32)
225 DRX IX / DRX w 62 FI SK RX 1509587 FI*Riiviön Donna Naaras Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX1
Keniakats Seija's Daniel (DRX w) x FI*Riiviön Kardemumma (DRX b 09 22)
226 DSP II / DSP n 09 21 FI SK LO 1508685 FI*Indigo's Blue Storm Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
RU.Dolf Shudan (DSP d 21) x Yustina Bast (DSP f 03)
227 DSP III / DSP e FI SK LO 1509470 Anisia Don Ramzes Naaras Avoin Nurit Pahl EX1 CAC NOM
Moses Don Ramzes (DSP d 09) x Pesnya Don Ramzes (DSP g)
228 OLH c 25 FI SK LO 1510597 FI*BaliDancer's Gaius Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Ellie (BAL c)
229 OLH d 24 FI SRK RX 1300920 FI*Jalecat's QuasiModo Uros Grand International Champion Martti Peltonen Abs
SE*Qjou'z Bon A Petit (BAL c 21) x FI*Skazki Sametti Tigrovna (OSH h)
230 OLH ns 25 FI SK RX 1509906 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
231 OSH n FI SRK RX 90911 Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Nurit Pahl KM BIV NOM BIS
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
232 OSH n FI SK LO 1508672 FI*BlackDevil's Black Beast Uros International Champion Nurit Pahl EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
233 OSH n FI SK LO 1508550 FI*Bigear Black Label Uros Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX1
Phoenix Arakan, CZ (OSH n 25) x FI*Bigear Princess Juliet (OSH fs 24)
234 OSH n FI SK LO 1510389 FI*Ori-Katin Rip Kirby Uros Pennut 4-7 kk Nurit Pahl EX1
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
235 OSH n FI SK LO 1510387 FI*Ori-Katin Modesty Blaise Naaras Pennut 4-7 kk Nurit Pahl EX1 NOM
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
236 OSH a FI SRK LO 1403615 FI*LoudMeow Lady Starstruck Naaras International Premior Nurit Pahl EX1 CAGPIB
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
237 OSH b FI SK LO 1509064 FI*Jalecat's ZC Aamuisin Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Jalecat's O'Boy (OSH b 24) x FI*Jalecat's SinCityGirl (OSH b 03 24)
238 OSH d FI SK LO 1510390 FI*Ori-Katin Willie Garvin Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 BIV
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
239 OSH f FI SK LO 1508671 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras International Champion Pam DelaBar Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
240 OSH f FI SK LO 1509454 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras International Champion Pam DelaBar EX1 CAGCIB NOM
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
241 OSH f FI SK LO 1510388 FI*Ori-Katin Donna Troy Naaras Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
242 OSH n 24 FI SK LO 1506714 FI*Jalecat's X'tra XoXo Uros Champion Pam DelaBar EX1 CACIB
FI*Jalecat's QuasiModo (OLH d 24) x FI*Keskimaan Maisa Maiden 4 JC (OSH n 02)
243 OSH n 24 FIN SRK RX 32186 FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Supreme Premior Pam DelaBar KM NOM
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
243 OSH n 24 FIN SRK RX 32186 FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Veteraani Pam DelaBar 3
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
244 OSH a 25 FI SK LO 1507243 FI*Major Metal Magic Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
Phoenix Arakan, CZ (OSH n 25) x FI*Major Zinnia June Florence (OSH b 25)
245 OSH a 25 FI SRK LO 1403619 FI*LoudMeow Stella by Starlight Naaras International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
246 OSH b 22 FIN SRK RX 31981 FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
246 OSH b 22 FIN SRK RX 31981 FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Pam DelaBar 2
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
247 OSH c 25 FI SK LO 1507242 FI*Major Cowboy From Hell Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
Phoenix Arakan, CZ (OSH n 25) x FI*Major Zinnia June Florence (OSH b 25)
248 OSH d FI SK LO 1508670 FI*BlackDevil's RedBull Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
248 OSH d 24 FI SK LO 1508670 FI*BlackDevil's RedBull Uros Määrittely Martti Peltonen OSH d
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
249 OSH d FI SK LO 1510304 HU*Okonor Rozsdás Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
HU*Okonor Padlizsán (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
249 OSH d 24 FI SK LO 1510304 HU*Okonor Rozsdás Uros Määrittely Martti Peltonen OSH d
HU*Okonor Padlizsán (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
250 OSH d 24 FI SK LO 1510141 FI*Choose DareDeVill Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM BIS
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
251 OSH o 24 FI SK LO 1509066 FI*Jalecat's ZC EnsiSuudelma Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Jalecat's O'Boy (OSH b 24) x FI*Jalecat's SinCityGirl (OSH b 03 24)
252 OSH os 24 FI SK LO 1509067 FI*Jalecat's ZC RakasteleMua Uros Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX1
FI*Jalecat's O'Boy (OSH b 24) x FI*Jalecat's SinCityGirl (OSH b 03 24)
253 OSH f 03 FI SK RX 1508046 FI*Mummeli Galoozinha Unica Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Mummeli Hildazinha Nadine (SIA h 03 21)
254 OSH n 03 24 FI SK LO 1508133 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras International Champion Pam DelaBar EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
255 OSH n 02 21 FI SK LO 1508135 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker Naaras Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
256 OSH b 03 24 FI SK LO 1508134 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras International Champion Pam DelaBar EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
257 PEB II / PEB n 03 64 FI SK RX 1508172 Amity Addjo East Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
Inamorato Addjo East (PEB n 03 33) x Nefertitie Silver Dream Orient (PEB f 03)
258 RUS FI SK LO 1611061 Ruskis Veroschka of Katzenhof Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
Ruskis Yerik (RUS ) x Ruskis Dimka (RUS )
259 RUS FI SK LO 1510248 Katzenhof Usko Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen Abs
Katzenhof Onni (RUS ) x FI*Katzenhof Sonya (RUS )
260 RUS FI SK LO 1509275 FI*Shady-Lady's Diamond Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Shady-Lady's New Yorker (RUS )
261 RUS FI SK LO 1510352 FI*Tcarskii'dvorik Elmeri is for future Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 BIV NOM
FI*Tcarskii'dvorik Uh - ty! (RUS ) x Katzenhof Hope (RUS )
262 RUS FI SK LO 1611012 Blue Wind Eternal Flame of Zarin Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
Blue Wind Avalon (RUS ) x Blue Wind Witch of Heaven (RUS )
263 RUS FI SK LO 1404730 FI*Zarin Simply the Best Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Zarin Illyria (RUS ) x IT*Kind of Blue Virgin (RUS )
264 SIA a FI SK LO 1509086 FI*Twist-Tiramisun X Uros Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX1 NOM
FI*Viitakon Ykä (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Rapunzel (SIA n)
265 SIA a FI SK LO 1510188 FI*Deraza Checkmate Charlie Uros Pennut 4-7 kk Nurit Pahl EX1
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x Alexy De Lilac of Deraza (SIA c)
266 SIA a FI SRK LO 37997 FI*Pinokin Kharon Uros Grand International Premior Nurit Pahl EX1 CAPS
FIN*Baila-Bailan Ei Vaiskaan (SIA c) x FIN*Nanoukin Ain't No Saint (SIA n 21)
267 SIA a FI SK LO 1406160 FI*Plan-A Isontalon Antti Uros Kastraatti Nurit Pahl EX1 CAP
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
268 SIA a FI SRK LO 39895 FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Kastraatti Nurit Pahl EX1 CAP BIV NOM
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
269 SIA b FI SK LO 1508673 FI*BlackDevil's White Viper Naaras International Champion Nurit Pahl EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
270 SIA c FI SK LO 1406163 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros International Champion Pam DelaBar EX1 CAGCIB
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
271 SIA c FI SK LO 1406166 Alexy De Lilac of Deraza Naaras Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
Thaifong Tiamo of Alexy (SIA a) x Alexy Delizioso (SIA b)
272 SIA f FI SK LO 1510231 FI*Kaspektin Kasipusi Naaras Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
273 SIA h FI SK LO 1510229 FI*Kaspektin Kassia Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
274 SIA n 03 FI SRK LO 1404374 FI*Ori-Katin Michiko Iki-Oma Naaras Grand International Champion Nurit Pahl EX1 CACS
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x HU*Shagio-Chen Noriko Ori-Katino (OSH n 03)
275 SIA n 03 FI SK LO 1508131 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras International Champion Nurit Pahl EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
276 SOM n FI SRK LO 1402645 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras Grand International Champion Martti Peltonen Abs
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
277 SOM n FI SRK RX 1402459 FI*Amajan Hafta Hilaria Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
Almaros Diego (SOM n) x FI*Amajan Fadma Fiorina (SOM n)
278 SOM o FI SK LO 1506867 FI*Amajan Klara Kassandra Naaras International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
279 SOM o FIN SRK RX 24904 DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
279 SOM o FIN SRK RX 24904 DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Pam DelaBar 2
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
280 SPH IV / SPH f 03 FI SRK RX 1300031 Kaylee's Padme' Naaras Grand International Champion Pam DelaBar EX1 CACS
Skinzin Domino (SPH n 09) x Kaylee's Princess Leia (SPH f 01)
281 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 1611009 Goliaf Grace Naaras Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1 NOM
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
281 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 1611009 Goliaf Grace Naaras Määrittely Martti Peltonen SPH IV / SPH f 09
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
282 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO 40951 FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM NOM
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
283 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 1405337 FI*Hobbitqueen's Grizabella Naaras Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS
FI*Hobbitqueen's Michael J. (SPH n 31) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
284 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 1403279 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB BIV NOM BIS
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
285 SPH V / SPH n 32 FI SK RX 1509852 FI*CiCi's Mickey Muddler Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
Vigo of Bucked Naked (SPH n 09 33) x FI*CiCi's Love me Tender (SPH f 32)
286 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO 42470 FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
287 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 1403426 FI*Tutsi Emperor Uros Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
288 HCL Hertta Naaras Kotikissat Sirpa Lindelöf 1 NOM
289 HCL Kelmi Uros Kotikissat Sirpa Lindelöf 1 NOM BIS
290 HCL Peku Uros Kotikissat Sirpa Lindelöf 2
290 HCL Peku Uros Veteraani Pam DelaBar 1 NOM BIS
291 HCS Mei Naaras Kotikissat Sabine Mösch 1 NOM BIS
292 HCS FI SK RX 1611757 Anshelm Uros Kotikissat Sabine Mösch 1 NOM
311 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
DelaBar Pam ABY n, DRX I, DRX II, DRX VIII, OSH b 03 24, OSH f, OSH n 03 24, OSH n 24, SIA c, SIA f, SPH IV, VET 1, VET 2, VET 4, VET Kotikissat 33
Hämäläinen Satu BSH a 22, BSH j 24, BUR a, BUR d, BUR n, CHA, EUR d 24, EUR f, OCI c 24, OCI n 24, ABY a, CRX II, DRX V, OLH c 25, OSH a 25, OSH b 22, OSH c 25, OSH d 24, OSH o 24, SOM o 35
Kaae Dorte EXO n, EXO n 03 24, PER a 03 22, PER a 33, PER d 03, PER n 21 33, RAG a, RAG a 04, RAG f 03, SBI a, SBI b 21, SBI f 21, SBI n, MCO VI, MCO VII, SIB VI, SIB VIII, TUA IV 38
Lindelöf Sirpa ACL X, LPL II, MCO I, MCO II, MCO IV, MCO VIII, NEM II, NFO IV, NFO IX, NFO VI, NFO VIII, SIB V, TUA III, TUA VII, HCL 33
Mösch Sabine ACL V, MCO III, MCO V, NEM I, NFO II, NFO V, SIB II, SIB III, SIB IV, SIB VII, TUA II, TUA IX, HCS, VET 3 35
Pahl Nurit MCO VII (13c), MCO V (13c), SIB IV (13c), ABY o, CRX VI, DRX III, DRX IX, DRX VII, DSP III, OSH a, OSH n, OSH os 24, SIA a, SIA b, SIA n 03 31
Peltonen Martti OSH d 24 (13c), SPH IV (13c), ABY p, BAL d 21, CRX III, DRX VI, DSP II, OLH d 24, OLH ns 25, OSH b, OSH d, OSH f 03, PEB II, RUS, SIA h, SOM n, SPH V 35
Pruchniak Sebastian EXO a 02 21 62, EXO n 21 33, EXO n 22, EXO n 24, EXO n 33, PER a, PER a 03 24, PER f 22, RAG a 03, RAG n, RAG n 03, RAG n 04, SBI b, SBI f, BLH b, BSH a, BSH n, BSH ns 22 64, BUR f, BUR h, EUR e, EUR ns 22, MAU ns, OCI b 24, OCI o 24 40
Sjöbom Glenn BEN n 22, BML I, BML II, BSH a 03, BSH f, BSH n 24, BUR b, BUR c, BUR j, EUR a 24, EUR d 22, EUR f 24, EUR g 23, EUR g 24, EUR n 03, KOR, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI a 24 30
9 tuomaria