Satakissa 2. kansainvälinen kissanäyttely 07.02.2016
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 7.2.2016 Loppuu 7.2.2016
Ilmoittautuminen alkaa 24.11.2015 Ilmoittautuminen loppuu 6.1.2016
Yleisöaika alkaa 11:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 25.1.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Ei
Kissoja enintään 200   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti satakissa.vpj@gmail.com
Paikka Yyterin kylpylähotelli, Sipintie 1, 28840 Pori
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö: Kimmo Kolkka, kimmo@kolkka.org
Näyttelysihteeri: Tarja Kudjoi, framillancrx@gmail.com, Loukkukuja 4 B 12, 36200 Kangasala
Myyntipöydät: Elina Peltonen, satakissa.pj@gmail.com
Pääassistentti: Kati Nieminen
Raha-asiat: Marjo Klankki, satakissa.rahat@gmail.com
Sponsorit, näyttelyinfo, hotellit: Noora Ylimys, noora.ylimys@gmail.com
Ilmoitukset näyttelyluetteloon: Kati Seppä, kati.seppä@hotmail.fi
Palkinnot, ruusukkeet: Minna Turu, satakissa.sihteeri@gmail.com, Willmanintie 20, 28660 Pori
Lisätietoja

Näyttelyihin ilmoittautuminen: Näyttelyyn ilmoittaudutaan ensisijaisesti Omakissan kautta 1.12.2015 - 6.1.2016. Satakissan jäsenille alkaa ennakkoilmoittautuminen 24.11.2015.
Jos ilmoittautuminen ei onnistu Omakissan kautta lähetetään ilmoittautumiset maksukuitin kanssa näyttelysihteerille.

Näyttelymaksu/kissa/päivä: Omalla häkillä 32€, yhdistyksen tarjoamalla häkillä 36€, ei FIFe-kissat 50€. Näyttelymaksut maksetaan Omakissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Näyttelymaksu tulee maksaa ilmoittautumisen yhteydessä.

Paperi-ilmoittautumisessa maksu Satakissa ry:n tilille FI28 5700 8120 3340 03, viite 3065. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä.

 

Assistenttianomukset suoraan pääassistentti Kati Nieminen. Assistenteille tarjotaan lounas sekä 25 €.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 41
2 106
3 35
4 22
Kotikissat 4
Yhteensä 208

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Fantastic Feeling Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
2 EXO n FI SK LO 15 FI*Victorem Moundi Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
FI*Mogi's Polaris (PER b 24) x FI*Mogi's Baby Be Mine (EXO n)
3 EXO n 22 FI SRK LO FI*Mogi's Mother Love Uros Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Jarbabin Ouvre d'Art (PER f)
4 EXO n 24 FI SK LO 15 FI*Victorem Maundi Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Mogi's Polaris (PER b 24) x FI*Mogi's Baby Be Mine (EXO n)
5 PER w 62 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Favorite Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
6 PER n FI SK LO 15 Almathea Boogie Night Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 NOM
PL*Almathea Total Eclipse (PER d) x Almathea Aretha Franklin (PER n)
7 PER n FI SK LO 15 FI*Mimosan Oh My God Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 NOM
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FI*Mimosan Just Two of Us (PER n)
8 PER a FI SRK LO 13 FI*Moondreamer's Starry Sky Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
N*Carrex Crème Cayden (PER e) x FI*Moondreamer's Joyride (PER ns)
9 PER d FI SK LO 15 FI*Mimosan Paranoid Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 NOM BIS
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
10 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM NOM BIS
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
11 PER n 03 FI SK LO 15 IT*Annetta del Falco D'Oro Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
Oscar del Falco d'Oro (EXO n 22) x FI*Elrikan Amorella (PER w)
12 PER e 03 FI SK RX 15 FI*Celestial's The Winner Takes it All Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
13 PER g 02 62 FI SK RX 15 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
14 PER a 03 24 FIN SRK RX FIN*Dirlandan EnvyMe Uros Supreme Premior Marie Westerlund KM NOM BIS
FIN*Vanilla-Star Lollipop (PER as 22) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
15 PER a 21 33 FI SRK LO Sinihuiskan XabiAlonso Uros Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Tirlittan (PER c 21 33)
16 RAG a FI SK LO 14 FI*AijaiCats Charming Carla Naaras International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
FI*Riverknee Starship Trooper (RAG n 04) x FI*AijaiCats Noble Nana (RAG a 04)
17 RAG a FI SK LO 15 FI*AijaiCats Harmonius Helen Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
Starring Sir Paul (RAG a 04) x FI*AijaiCats Harmonious Hazel (RAG a 04)
18 RAG a FI SK LO 15 FI*Uniklubin Royal Madeleine Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 BIV
FI*Collicatin Wonderful Walle (RAG n 04) x FI*Uniklubin Lady Like Royal (RAG n)
19 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM BIS
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
20 RAG n 04 FI SK LO 15 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC NOM
Lovelystory McSteamy (RAG n 04) x NO*Noble Origins' Sophia Loren (RAG a 04)
21 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Snow-Kiss Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund Abs
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
22 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
23 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*AijaiCats Glamoros Gaya Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
Starring Sir Paul (RAG a 04) x FIN*Bobkatin Amilla (RAG a 03)
24 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Satavarma Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
25 RAG f 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Heaven on Earth Naaras International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB NOM BIS
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Dollicious Choco Vanilla (RAG n 03)
26 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Marie Westerlund KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
26 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Thea Friškovec 1 NOM BIS
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
27 SBI n FI SRK RX S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Marie Westerlund KM BIV NOM
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
28 SBI n FI SRK LO FI*Cetulean Quantum Solaris Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
FIN*Tassuliinin Dominic (SBI a) x FIN*Cetulean Juliénas (SBI n)
29 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
30 SBI n FI SK LO 15 FI*Touchant Xalté Beauté d'Amour Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Touchant Unique Beauté (SBI n)
31 SBI b FI SK LO 15 FI*Mimitan Odette Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund Abs
Ikks du Hameau de la Reine (SBI b) x FI*Mimitan Morning Glory (SBI b)
32 SBI b FIN SRK LO FIN*Pässinpään Lady After Eight Naaras Grand International Premior Marie Westerlund Abs
FIN*Touchant Cadeau d'Amour (SBI n) x S*Maskrosen's Cassandra (SBI n)
33 SBI d FI SRK LO FI*Oreliinan Bonanza Uros Grand International Champion Thea Friškovec Abs
FI*Mimitan Ewok (SBI n) x FI*Tamus Belvedere for A-K (SBI d)
34 SBI f FI SK LO 15 Lara Croft Mystery Mask*RU Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
IL*Tevel Miracle Hocus Pocus (SBI e 21) x IL*Stars of Tevel I'm Cappuccino (SBI f)
35 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Premior Marie Westerlund EX1 CAPIB NOM BIS
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
36 SBI g FI SK LO 15 EE*Hannah Star Sweet Katicat Naaras Avoin Thea Friškovec Abs
Mathiew Moon Star Kimaya Azure, SK (SBI c) x Pretty-Elena Sweet Katicat (SBI g)
37 SBI d 21 FI SK LO 15 FI*Mototassun Rocket III Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*Tamus Iveco (SBI a) x FI*Mototassun Roseepippuri (SBI f 21)
38 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras International Premior Marie Westerlund Abs
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
38 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Veteraani Thea Friškovec Abs
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
39 SBI h 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Ö.K.Y. Mercedes Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
40 ACL I / ACL n FI SRK RX 13 FI*Siriuksen GipsyRoseCurl Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM BIS
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
41 ACL III / ACL n 22 FI SK RX 15 FI*Siriuksen ManzoniCurl Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FI*Siriuksen CiaraCurl (ACS a 22)
42 ACL IV / ACL n 03 22 FI SK RX 15 DBCats You're the One of Siriuksen Naaras Champion Thea Friškovec EX1 CACIB NOM
Procurlharem Steve McCurl of DBCats, DM (ACL n 09 22) x DBCats Swiss Miss (ACL bs 22)
43 ACL IV / ACL n 03 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen OpalCurl Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 NOM BIS
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x DBCats You're the One of Siriuksen (ACL n 03 22)
44 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen NidaCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1 NOM BIS
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
45 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros International Premior Linda Riekstina EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
46 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Tigerworld Kog`Maw Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
47 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Hashtag Northern Lights Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 BIV
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
48 MCO I / MCO n FI SRK RX FI*Tigerworld Nothing To Fear Uros Supreme Premior Thea Friškovec KM
Sequaya's Harper (MCO n) x FI*HoneyCoon's C'est La Vie (MCO n 22)
49 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Miss Impossible Naaras Kastraatti Thea Friškovec EX1 CAP
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*WestCoon's Pocahontas (MCO n 09)
50 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Miss Fortune Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
51 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Halden coon's Ärnesti Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
FI*Mainehaan Ernest (MCO n 09) x FI*Halden coon's Wei (MCO f 23)
52 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
53 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld From The Top Uros Premior Thea Friškovec EX1 CAPIB BIV NOM
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
54 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros International Champion Linda Riekstina EX1 CAGCIB
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
55 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 CascadeMtn Dream Maker Uros Avoin Linda Riekstina EX1 CAC BIV NOM
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
56 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Godfather's Francine Naaras Avoin Linda Riekstina EX1 CAC
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FI*CheNiCoon's Enni (MCO as 22)
56 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Godfather's Francine Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FI*CheNiCoon's Enni (MCO as 22)
57 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Laramillan Kitty Cat Naaras Champion Linda Riekstina Abs
FI*Halden coon's Waltari (MCO n 09 23) x FI*Laramillan Janey Powel (MCO n 22)
58 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 15 Archie Mister Mega Uros Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1
Cybercoon Xabi Alonso (MCO ns 25) x Darkness Sarmatcoon (MCO n)
59 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Sweet Jannie Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1 BIV
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
60 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Globel's Koh-i-noor Black Golden Smokie Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX2
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*Godfather's Francine (MCO n 22)
61 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 15 FI*Globel's Koh-i-noor Blue Silver Koda Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*Godfather's Francine (MCO n 22)
62 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Dark Diamond Naaras International Premior Linda Riekstina EX1 CAGPIB
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
63 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Young Forever Uros Premior Linda Riekstina EX1 CAPIB BIV
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
64 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Cherry's Maine Vinjara Naaras Kastraatti Linda Riekstina EX1 CAP
PL*Carriecoon U'Blackie (MCO ns) x FIN*Cherry's Maine Malaika (MCO n 09 22)
65 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Young@Heart Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
66 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 15 Alleluia Grey Claws*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
Dotcom Yabba Dabba Do (MCO n 09 22) x Olly Grey Claws*RU (MCO a 24)
67 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO 13 FI*SolarWind's Dionysos Uros International Champion Linda Riekstina EX1 CAGCIB
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*SolarWind's Anukis (MCO fs 09 24)
68 MCO V / MCO d FI SK LO 14 S*Coppermines Thor Uros Grand International Champion Linda Riekstina Abs
Candyman the Purrfect Coon (MCO ds 22) x S*Coppermines Beata (MCO f 23)
69 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 14 FI*Blackcurrant Sophia Loren Naaras Champion Linda Riekstina Abs
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x PT*Artsycats Lucy in the Sky (MCO ns 09 22)
70 MCO V / MCO d 23 FI SK LO 15 FI*Krysos Popcorn Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Rough Diamond (MCO g 09 22)
71 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1 BIV NOM
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
72 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 15 FI*Globel's Koh-i-noor Beryl Aquamarin Dior Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX4
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*Godfather's Francine (MCO n 22)
73 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*Globel's Koh-i-noor Briljant Rubin Lily Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*Godfather's Francine (MCO n 22)
74 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*Globel's Koh-i-noor Jewel Safir Tiffany Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX2
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*Godfather's Francine (MCO n 22)
75 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*Globel's Koh-i-noor Pink Diamond Lola Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*Godfather's Francine (MCO n 22)
76 MCO V / MCO d FI SK LO 15 FI*Hashtag Aurora Borealis Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
77 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 BIV
FI*HoneyCoon's Paint In Black (MCO n) x PL*Ashabelle Tosca (MCO f)
78 MCO V / MCO g FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's My Scarlet Name Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX3
FI*HoneyCoon's Paint In Black (MCO n) x PL*Ashabelle Tosca (MCO f)
79 MCO V / MCO f 23 FIN SRK LO FIN*Mibella's Curious Calista Naaras Grand International Premior Linda Riekstina Abs
FIN*Iidaroosan Faustino (MCO n 09) x FIN*Fairouz Bella Notte (MCO f 23)
79 MCO V / MCO f 23 FIN SRK LO FIN*Mibella's Curious Calista Naaras Veteraani Vladimir Isakov Abs
FIN*Iidaroosan Faustino (MCO n 09) x FIN*Fairouz Bella Notte (MCO f 23)
80 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO FI*Vuorensinen Baloo Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Majestic Royal of Overlord (MCO d 22) x Long Island Arkiza*PL (MCO d)
81 MCO VI / MCO e 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Xspecially For You Uros Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
FI*Chamberlain Hidden Treasure (MCO a 09) x FI*Chamberlain Lot Of Love (MCO g 09 22)
82 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Nice `N` Easy Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
83 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Keep It Dark Naaras Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Ysanna Car Maine Treasures, CZ (MCO fs 03 22)
84 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO FI*Mainehaan Donald Uros Premior Thea Friškovec EX1 CAPIB
S*Stortassen's Picasso (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
85 MCO VII / MCO ns FI SRK LO LT*Lordcoon Grayse Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov MCO ns 09/VIII
LV*Bosque Bestia Arctic (MCO w) x Alwaro Blink Arrow (MCO f 22)
85 MCO VII / MCO ns FI SRK LO LT*Lordcoon Grayse Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
LV*Bosque Bestia Arctic (MCO w) x Alwaro Blink Arrow (MCO f 22)
86 MCO VII / MCO ns FI SK LO 15 FI*Tigerworld Cassiopeia Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
87 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 16 Lady Olenna Tyrell of Beauty Wizards Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
CZ*Subar Viktoria Pride (MCO a 09 22) x D*Ashoka Tano of Beauty Wizards (MCO ns 09 22)
88 MCO VII / MCO ds FI SK LO 14 FI*MaineQueen Jambalaya Uros Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB
FI*Winnercoons Johnny Jaguar (MCO ns 22) x FI*Fullmoon's Eternal Flame (MCO es 22)
89 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun D*Muna Uros Avoin Martti Peltonen Abs
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
90 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
91 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain Why Not? Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB BIV
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
92 MCO VIII / MCO ns 09 FIN SRK LO S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll Uros International Premior Martti Peltonen Abs
S*Silveronyx Beelzebub (MCO ns 09) x DK*Pitho Ayo (MCO a 22)
93 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO FI*SatuMainen Desperado Uros Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x GoingLight Emma (MCO n 22)
94 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun D*Tipu Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
95 MCO IX / MCO w 62 FI SRK RX FI*Tigerworld I'm The Only One Uros International Champion Vladimir Isakov Abs
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*Cherry's Maine Vinjara (MCO n 22)
96 NEM I / NEM g 21 FI SK LO 14 FI*Tammikatin Madame Sisu Naaras Champion Vladimir Isakov Abs
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x FI*Tammikatin Onneli (SIB e 24)
97 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 16 Gran Siberia Finnish Princess Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
Gran Siberia Fandorin (NEM a 21) x Gran Siberia Cudeyara (NEM g 21)
98 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian TwilightInnocence Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM
FIN*Dunderkattens Got-To-Live (NFO n 09) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
99 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
100 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Vladimir Isakov Abs
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
101 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Brown Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
102 NFO IV / NFO n 01 21 63 FI SRK LO 14 Cio Cio San's Kid Galahad Uros International Champion Linda Riekstina EX2
Anders II Leoncio-E (NFO n 09 23) x Cio Cio San's Van Essamae (NFO n 01)
102 NFO IV / NFO n 01 21 63 FI SRK LO 14 Cio Cio San's Kid Galahad Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Anders II Leoncio-E (NFO n 09 23) x Cio Cio San's Van Essamae (NFO n 01)
103 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras International Champion Linda Riekstina EX1 CAGCIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
104 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Jonatan Uros International Champion Linda Riekstina EX1 CAGCIB BIV
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
105 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
106 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll Naaras Supreme Premior Linda Riekstina KM NOM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
107 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Fire And Ice Uros Kastraatti Linda Riekstina EX1 CAP
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FIN*Wishmaster Kendra Young (NFO f 03 22)
108 NFO V / NFO f FI SRK LO FI*Tupuliinin Josefiina Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
FIN*Moutown Begemot (NFO n) x FIN*Tupuliinin Susu (NFO d 09)
109 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
110 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 BIV
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
111 NFO VI / NFO d 09 22 FI SRK LO FI*ArcticWilds Crossfire Uros International Champion Vladimir Isakov Abs
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Wishmaster Kendra Young (NFO f 03 22)
112 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 15 FI*Herttaisen Viides Villikko Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FIN*Kujakeikarin Iivari (NFO n 09 22) x Maja fra Jerriks Smykkeskrin*NL (NFO f 23)
113 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SK LO 15 FI*ArcticWilds Hunter Of The Heart Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov Abs
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FI*ArcticWilds Ever Dream (NFO f 22)
114 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 15 (N)Migoto's Embla Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
115 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 15 FI*ArcticWilds Hey Angel Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX2
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FI*ArcticWilds Ever Dream (NFO f 22)
116 NFO VI / NFO g 09 24 FI SK LO 15 FI*Felimon Gwendolyn Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FIN*Felimon Bettiina Auroora (NFO f 09)
117 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Forever Is A Long Time Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FIN*Wishmaster Kendra Young (NFO f 03 22)
118 NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 14 FI*KittyLady's Blueberry Muffin Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Louhelan Da Capo (NFO d 09 24) x Bolsängen Åslög (NFO ns 22)
119 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros International Premior Vladimir Isakov Abs
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
120 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
121 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's WonderBoy Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC BIV
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Cherrytail's Rhonda Mae (SIB f 09 22)
122 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's YouAreMyRebelBoy Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
123 SIB III / SIB ny 24 FI SK LO 15 FI*Apachiris Elendil Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
124 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
125 SIB III / SIB a 24 FI SRK LO FI*Villan Idoli Uros Premior Thea Friškovec EX1 CAPIB
FI*Villan Ferrari (SIB d 09 24) x FIN*Villan Balladi (SIB a 03 23)
126 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
127 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
128 SIB VI / SIB d 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Marlon Brando Uros Supreme Champion Thea Friškovec Abs
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
129 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 15 FI*Villan Queen of Summer Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 NOM
FI*Villan Electronic Mailbox (SIB n 09 22) x FI*Villan Neiti Näpsä (SIB d 24)
130 SIB VII / SIB ds 24 FI SRK LO FI*ArcticWilds Bigtime Beagle Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FIN*Metsälinnan Adalmiina (SIB ds 11)
131 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Supreme Premior Thea Friškovec KM NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
131 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
132 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS BIV NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
133 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Goofy Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
134 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*Sipsun Altair Uros Champion Martti Peltonen out of competition
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
135 SIB VIII / SIB fs 03 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's Xenia Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 NOM
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
136 SRS III / SRS e FI SK RX 15 Yoshi of Fantasyland Uros Avoin Linda Riekstina EX1 CAC
Curly Yuyu Brilliant Spark (SRS a 33) x Lamblike Stefany (SRS e)
137 SRS III / SRS f FI SK RX 15 Psipsina Miahara Naaras Avoin Linda Riekstina EX1 CAC
Cat-Inka Chagatai (SRL ds 11) x FI*Suvikasteen Rusetti (SRS n)
138 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 15 FI*Josmarin Leia Naaras Avoin Linda Riekstina EX1 CAC NOM
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
139 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Erja Lyytinen Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
140 TUA IV / TUA n 09 22 FI SK LO 15 Jack Le Grizzli de Saint Paër Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Hakuna Matata de Chyoui Lhan (TUA w) x J'iroquoise de Saint Paër (TUA n 02)
141 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Marco Hietala Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Elekatin Fiona Khur (TUA e 22)
142 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano Wild River Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
143 BEN n 22 32 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Elentari Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
144 BEN n 22 33 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Eowyn Naaras Määrittely Martti Peltonen BEN n 22 32
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
144 BEN n 22 33 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Eowyn Naaras Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
145 BSH a FI SRK LO FI*Coventry's Endymion Uros Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS
Belten's Don Sebastian (BSH c) x FIN*Sinisilkin Inkivääri (BSH g)
146 BSH c FI SRK LO 14 Belten's Maestro Uros Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
Belten's Iceberg (BSH p) x EE*Lja Mur Gabriella of Dinasty (BSH a)
147 BSH e FI SK RX 15 FI*SamBelle's Storm in the Desert Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Treselle's Walker Bighead (BSH o) x Alice Blue Pancy (BSH g 33)
148 BUR e FI SK LO 15 FI*Feirefiz Mayhem Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen Abs
FI*Karvanverran Feirefiz (BUR c) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
149 BUR e FI SRK LO FI*Harebell Aramis Uros Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
Rumba Limonero (BUR c) x LV*Hot Chocolate Tequila Gold (BUR e)
150 BUR g FI SK LO 15 FI*Oliivian Apple Bloom Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM BIS
FI*Ninelli's Yin Yang (BUR n) x FI*Oliivian Äppelpaj (BUR j)
151 CHA FIN SRK LO FIN*Keijuhovin Boromir Ponteva Uros Grand International Premior Marie Westerlund Abs
Blue Velvet des Felins D'Isa (CHA ) x FIN*Souriant Anisette Ma Petite (CHA )
152 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI SRK RX FI*Touchant Sans la Queue Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
Yamasee MC O Tuxedo Junktion (CYM ns 03 52) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
153 CYM 53 / CYM e 09 53 FI SK RX 14 FI*KehRuun Aisha Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
Brodnax Play It Again Sam (MAN e 03 22 53) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
154 EUR n FI SK RX 14 FI*Sireenin Aamunkoi Naaras Premior Marie Westerlund EX1 CAPIB
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
155 EUR a FI SRK LO FI*Kissakallion Nadianna Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM
FIN*Untuvan Uskomaton Uutinen (EUR a) x FIN*Kissakallion Jasminda (EUR g)
156 EUR e FI SK RX 15 FI*Vinhaviiksen Salarakas Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 NOM
FI*Kissakallion Orlando (EUR d 24) x FI*Vinhaviiksen Tehotassu (EUR g 24)
157 EUR f FI SRK RX 14 Siiri Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP NOM BIS
157 EUR f FI SRK RX 14 Siiri Naaras Siitos
158 EUR f 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Anarchy Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
159 EUR g 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Amity Naaras International Champion Martti Peltonen Abs
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
160 EUR ns 24 FI SRK RX FI*Katinhännän Kapteeni Koivu Uros Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
Thor (EUR ns 23) x FIN*Katinhännän Idols-Voittaja (EUR ns 24)
161 KOR FI SK LO 15 FI*Melodian Ekamai Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 NOM BIS
FI*Mythai Palat Pai Jit (KOR ) x FI*Melodian arisaraa (KOR )
162 KOR FI SRK LO FI*Melodian Thanit Uros International Premior Martti Peltonen Abs
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
163 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
164 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
165 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
166 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Marie Westerlund KM NOM BIS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
167 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Topspot Mineiráo Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FIN*Topspot Lucky One (OCI b 24) x FI*Topspot Jaguatirica (OCI n 24)
168 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM NOM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
168 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
169 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
170 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
170 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Vladimir Isakov 2
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
171 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Malaika Mnia Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Link Marjani Mnia (ABY o)
172 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Rain Reanna Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 NOM BIS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
173 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 15 FI*Framillan Unna Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 NOM BIS
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*Framillan Lobelia (CRX b 03 24)
174 CRX III / CRX f FI SK LO 15 FI*KittyLady's Black Widow Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
175 CRX III / CRX d 22 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Sex On The Beach Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS NOM BIS
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
176 CRX IV / CRX g 03 FI SRK LO FI*VeeKasin Miss Nettles Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP NOM BIS
FI*Framillan Cunning thunder (CRX bs) x FI*Jip-Jap'n Unknown Mermaid (CRX g 03)
177 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 15 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB NOM BIS
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
178 DRX VIII / DRX n 03 21 31 FI SK LO 14 FI*Riepujengin Veni Vidi Vici Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB NOM
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
179 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
180 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
181 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
182 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
183 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
184 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS NOM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
184 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
185 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
186 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker Naaras Avoin Martti Peltonen OSH n 02 24
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
187 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
188 RUS FI SK LO 15 Katzenhof Usko Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov Abs
Katzenhof Onni (RUS ) x FI*Katzenhof Sonya (RUS )
189 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
190 SIA e FI SK LO 15 FI*Baila-Bailan Vähän Pilaa Uros Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
FI*Baila-Bailan Pala Rakasta (SIA n 21) x FI*Baila-Bailan Rakkauden Jälkeen (SIA g)
191 SIA n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB NOM BIS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
192 HCL Simba Uros Kotikissat Linda Riekstina Abs
193 HCS Inkku Naaras Kotikissat Linda Riekstina 1 NOM BIS
194 HCS Santtu Uros Kotikissat Linda Riekstina Abs
195 HCS Panda Uros Kotikissat Linda Riekstina 1
207 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Friškovec Thea EXO n, EXO n 22, PER a 21 33, PER g 02 62, PER n, RAG a, RAG a 04, RAG f 04, RAG n 04, SBI d, SBI g, ACL IV, MCO I, MCO II, MCO VI, NFO IX, NFO VII, SIB III, SIB VI, SIB VII, VET 1 42
Isakov Vladimir ACL I, MCO IV, MCO IX, MCO VII, NEM I, NFO III, NFO V, NFO VI, NFO VIII, SIB V, TUA IV, TUA V, ABY n, CRX III, CRX V, OSH b 03 24, OSH d 24, OSH n 01 21, RUS, VET 2, VET 3 40
Peltonen Martti BEN n 22 32 (13c), ACL III, MCO VIII, NFO II, SIB VIII, BEN n 22, BSH a, BSH c, BUR e, EUR a, EUR f, EUR f 24, EUR g 24, KOR, OCI b 24, CRX II, CRX IV, DRX VIII, OSH f, OSH n, OSH n 03 24, SIA b, SIA e, SIA n 03 40
Riekstina Linda ACS III, MCO III, MCO V, NFO IV, SRS III, TUA II, TUA III, HCL, HCS 39
Westerlund Marie EXO n 24, EXO w 62, PER a, PER a 03 24, PER d, PER e 03, PER n 01 62, PER n 03, PER w 62, RAG a 03, RAG f 03, RAG n 03, SBI b, SBI d, SBI f, SBI f 21, SBI h 21, SBI n, BEN n 22 32, BEN n 22 33, BSH e, BUR g, CHA, CYM 51-52, CYM 53, EUR e, EUR n, EUR ns 24, MAN 51-52, OCI n 24 40
5 tuomaria