Satakissa 1. kansainvälinen kissanäyttely 06.02.2016
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 6.2.2016 Loppuu 6.2.2016
Ilmoittautuminen alkaa 24.11.2015 Ilmoittautuminen loppuu 6.1.2016
Yleisöaika alkaa 11:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 9:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:30
Arvostelut alkavat 11:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 25.1.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Ei
Kissoja enintään 210   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti satakissa.vpj@gmail.com
Paikka Yyterin kylpylähotelli, Sipintie 1, 28840 Pori
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö: Kimmo Kolkka, kimmo@kolkka.org
Näyttelysihteeri: Tarja Kudjoi, framillancrx@gmail.com, Loukkukuja 4 B 12, 36200 Kangasala
Myyntipöydät: Elina Peltonen, satakissa.pj@gmail.com
Pääassistentti: Kati Nieminen
Raha-asiat: Marjo Klankki, satakissa.rahat@gmail.com
Sponsorit, näyttelyinfo, hotellit: Noora Ylimys, noora.ylimys@gmail.com
Ilmoitukset näyttelyluetteloon: Kati Seppä, kati.seppa@hotmail.fi
Palkinnot, ruusukkeet: Minna Turu, satakissa.sihteeri@gmail.com, Willmanintie 20, 28660 Pori




Lisätietoja

Näyttelyihin ilmoittautuminen: Näyttelyyn ilmoittaudutaan ensisijaisesti Omakissan kautta 1.12.2015 - 6.1.2016. Satakissan jäsenille alkaa ennakkoilmoittautuminen 24.11.2015.
Jos ilmoittautuminen ei onnistu Omakissan kautta lähetetään ilmoittautumiset maksukuitin kanssa näyttelysihteerille.

Näyttelymaksu/kissa/päivä: Omalla häkillä 32€, yhdistyksen tarjoamalla häkillä 36€, ei FIFe-kissat 50€. Näyttelymaksut maksetaan Omakissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Näyttelymaksu tulee maksaa ilmoittautumisen yhteydessä.

Paperi-ilmoittautumisessa maksu Satakissa ry:n tilille FI28 5700 8120 3340 03, viite 3065. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä.

 

Assistenttianomukset suoraan pääassistentti Kati Niemiselle. Assistenteille tarjotaan lounas sekä 25 €.

 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 63
2 100
3 22
4 31
Kotikissat 3
Yhteensä 219

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Fantastic Feeling Uros Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
2 EXO n FI SK LO 15 FI*Victorem Moundi Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
FI*Mogi's Polaris (PER b 24) x FI*Mogi's Baby Be Mine (EXO n)
3 EXO as FI SK LO 15 FI*Mau-Miun Mary Poppins Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
FI*Moondreamer's Starry Sky (PER a) x FI*Mau-Miun First Love (EXO a 03 24)
4 EXO n 24 FI SK LO 15 FI*Victorem Maundi Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
FI*Mogi's Polaris (PER b 24) x FI*Mogi's Baby Be Mine (EXO n)
5 EXO a 03 24 FI SK LO 14 FI*Mau-Miun First Love Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FI*Mau-Miun C'est La Vie (EXO g 24)
6 PER w 62 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Favorite Uros Kastraatti Linda Riekstina EX1 CAP
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
7 PER n FI SK LO 15 Almathea Boogie Night Uros Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1 NOM
PL*Almathea Total Eclipse (PER d) x Almathea Aretha Franklin (PER n)
8 PER n FI SK LO 15 FI*Mimosan Oh My God Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1 NOM
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FI*Mimosan Just Two of Us (PER n)
9 PER a FI SRK LO 13 FI*Moondreamer's Starry Sky Uros International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
N*Carrex Crème Cayden (PER e) x FI*Moondreamer's Joyride (PER ns)
10 PER d FI SK LO 15 FI*Mimosan Paranoid Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 NOM BIS
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
11 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM NOM
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
12 PER n 03 FI SK LO 15 IT*Annetta del Falco D'Oro Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
Oscar del Falco d'Oro (EXO n 22) x FI*Elrikan Amorella (PER w)
13 PER f 03 FI SK LO 15 FI*Dirlandan Naomi Naaras Avoin Thea Friškovec Abs
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FI*Honeydew Queen of the Roses (PER f 03)
14 PER a 03 24 FIN SRK RX FIN*Dirlandan EnvyMe Uros Supreme Premior Thea Friškovec KM NOM BIS
FIN*Vanilla-Star Lollipop (PER as 22) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
15 PER a 21 33 FI SRK LO Sinihuiskan XabiAlonso Uros Grand International Champion Linda Riekstina EX1 CACS
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Tirlittan (PER c 21 33)
16 RAG n FI SK LO 14 FI*Barfait's Sunkiss Naaras International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
17 RAG n FIN SRK LO FIN*Sirmar Ariel Naaras Kastraatti Thea Friškovec EX1 CAP
S*Hallongläntans Brage Bohème (RAG n) x FIN*Rivimyllyn Adalmina (RAG a 04)
18 RAG a FI SK LO 14 FI*AijaiCats Charming Carla Naaras International Champion Linda Riekstina EX1 CAGCIB
FI*Riverknee Starship Trooper (RAG n 04) x FI*AijaiCats Noble Nana (RAG a 04)
19 RAG a FI SK LO 15 FI*AijaiCats Harmonius Helen Naaras Avoin Linda Riekstina EX1 CAC
Starring Sir Paul (RAG a 04) x FI*AijaiCats Harmonious Hazel (RAG a 04)
20 RAG a FI SK LO 15 FI*Uniklubin Royal Madeleine Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1 BIV
FI*Collicatin Wonderful Walle (RAG n 04) x FI*Uniklubin Lady Like Royal (RAG n)
21 RAG a FI SRK LO 14 FI*Barfait's Rivaldo Uros International Premior Linda Riekstina EX1 CAGPIB
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Gianna (RAG a 03)
22 RAG a FI SK LO 14 FI*Maplehill's Kingfisher Uros Kastraatti Linda Riekstina EX1 CAP NOM
FI*Maplehill's Lord Milori (RAG e) x Dollyfella Vive Le Rock (RAG a)
23 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 NOM BIS
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
24 RAG n 04 FI SK LO 15 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip Uros Avoin Linda Riekstina EX1 CAC BIV NOM BIS
Lovelystory McSteamy (RAG n 04) x NO*Noble Origins' Sophia Loren (RAG a 04)
25 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Sirmar Aleksandra`s Julio Uros Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1
FI*Maplehill's Rely On Shaman (RAG a 03) x FIN*Sirmar Ariel (RAG n)
26 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Rapunzel Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1
FI*Stardoll's Yoda (RAG n 04) x M'Memories Ragdoll's Havana (RAG n 03)
27 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Vuzzy Uros International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
(N)Diadem's Oliver Light Blue (RAG a 03) x Eulalie Zafir Diadems (RAG a 03)
27 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Vuzzy Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
(N)Diadem's Oliver Light Blue (RAG a 03) x Eulalie Zafir Diadems (RAG a 03)
28 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*BlackRain's Bossy One Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC BIV NOM BIS
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x FI*Celestial's Wild Child (RAG a 04)
29 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Snow-Kiss Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec Abs
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
30 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*BlackRain's Escape From Reality Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
31 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*BlackRain's Breathtaking Prince Uros Kastraatti Thea Friškovec EX1 CAP
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x FI*Celestial's Wild Child (RAG a 04)
32 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*AijaiCats Glamoros Gaya Naaras Avoin Linda Riekstina EX1 CAC NOM
Starring Sir Paul (RAG a 04) x FIN*Bobkatin Amilla (RAG a 03)
33 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Sirmar Aleksandra`s Jerry Uros Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1
FI*Maplehill's Rely On Shaman (RAG a 03) x FIN*Sirmar Ariel (RAG n)
34 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Snowrag Chili Pepper Uros Premior Linda Riekstina EX1 CAPIB
FI*Snowrag Hot Chili Pepper (RAG n 03) x FI*Snowrag Diamond Dust (RAG a 04)
35 RAG a 04 FIN SRK LO FIN*Rivimyllyn Adalmina Naaras Kastraatti Linda Riekstina EX1 CAP
FIN*Utuinen Diarmad (RAG a 04) x FIN*Hahtuvan Afrodite (RAG a 03)
36 RAG a 04 21 FI SK RX 15 FI*AijaiCats Lovely Lauren Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
Diamond Dolls Prince of Starring (RAG a 03 21) x FI*AijaiCats Tender Tara (RAG a 04)
37 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Thea Friškovec KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
37 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
38 SBI n FI SRK RX S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Thea Friškovec KM BIV
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
39 SBI n FI SRK LO FI*Cetulean Quantum Solaris Uros Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS
FIN*Tassuliinin Dominic (SBI a) x FIN*Cetulean Juliénas (SBI n)
40 SBI n FI SRK LO 14 FI*Mion Tamaj Naaras Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x FI*Kirakan Rising Sun (SBI b 21)
41 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
42 SBI b FI SK LO 15 FI*Mimitan Odette Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina Abs
Ikks du Hameau de la Reine (SBI b) x FI*Mimitan Morning Glory (SBI b)
43 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Supreme Premior Linda Riekstina KM NOM
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
43 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Veteraani Vladimir Isakov 2
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
44 SBI b FIN SRK LO FIN*Pässinpään Lady After Eight Naaras Grand International Premior Linda Riekstina Abs
FIN*Touchant Cadeau d'Amour (SBI n) x S*Maskrosen's Cassandra (SBI n)
45 SBI b FI SRK LO FI*Mithrandilin Elwing Naaras Kastraatti Linda Riekstina EX1 CAP
FIN*Rotcat Alexander (SBI a 21) x FIN*Mithrandilin Arda (SBI b)
46 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
47 SBI d FI SRK LO FI*Oreliinan Bonanza Uros Grand International Champion Linda Riekstina Abs
FI*Mimitan Ewok (SBI n) x FI*Tamus Belvedere for A-K (SBI d)
48 SBI f FI SK LO 15 FI*Snow-Birman Hope Of Love Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FIN*Zhamanen C'mon Let's RED! (SBI d) x FI*Humming High Hopes (SBI c)
49 SBI f FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Rita Haywood Naaras International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB
FIN*Tamus Skyline (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
50 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Kastraatti Thea Friškovec EX1 CAP NOM BIS
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
51 SBI n 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Azzurro Daimler Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
52 SBI a 21 FI SK LO 15 FI*Lofanna California Naaras Avoin Linda Riekstina EX1 CAC
Kissimirrin Felix (SBI b 21) x FI*Lofanna Aava (SBI f 21)
53 SBI a 21 FIN SRK LO FIN*Mion Quela Naaras Kastraatti Linda Riekstina Abs
FIN*Merissal Quentin (SBI a) x FIN*Mion Melej (SBI n 21)
54 SBI b 21 FI SRK LO FI*Kirakan Rising Sun Naaras International Champion Linda Riekstina EX1 CAGCIB
N*Børskatten Gizmo (SBI b 21) x FIN*Mion Piona (SBI n 21)
55 SBI b 21 FI SK LO 15 FI*Pikku-Miukun Albert Uros Champion Linda Riekstina EX1 CACIB
FI*Rais-Kis Fizz (SBI n 21) x FI*Safirrubir Blue Dream (SBI a)
56 SBI d 21 FI SK LO 15 FI*Mototassun Rocket III Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
FI*Tamus Iveco (SBI a) x FI*Mototassun Roseepippuri (SBI f 21)
57 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras International Premior Thea Friškovec Abs
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
57 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Veteraani Vladimir Isakov Abs
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
58 SBI h 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Ö.K.Y. Mercedes Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
59 ACL I / ACL n FI SRK RX 13 FI*Siriuksen GipsyRoseCurl Naaras Supreme Champion Linda Riekstina KM NOM
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
60 ACL III / ACL n 22 FI SK RX 15 FI*Siriuksen ManzoniCurl Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FI*Siriuksen CiaraCurl (ACS a 22)
61 ACL IV / ACL n 03 22 FI SK RX 15 DBCats You're the One of Siriuksen Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB NOM
Procurlharem Steve McCurl of DBCats, DM (ACL n 09 22) x DBCats Swiss Miss (ACL bs 22)
62 ACL IV / ACL n 03 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen OpalCurl Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x DBCats You're the One of Siriuksen (ACL n 03 22)
63 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen NidaCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
64 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
65 MCO I / MCO a FI SK LO 15 FI*Tigerworld Read My Name Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
66 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Hashtag Northern Lights Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 BIV
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
67 MCO I / MCO n FI SRK RX FI*Tigerworld Nothing To Fear Uros Supreme Premior Marie Westerlund KM
Sequaya's Harper (MCO n) x FI*HoneyCoon's C'est La Vie (MCO n 22)
68 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Miss Fortune Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
69 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Halden coon's Teppo Ääninen Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Mainehaan Ernest (MCO n 09) x FI*Halden coon's Wei (MCO f 23)
70 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's I Want It More Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Little Doll (MCO ns 03)
71 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS BIV NOM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
72 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld From The Top Uros Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
73 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros International Champion Martti Peltonen EX1 No Cert
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
74 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 CascadeMtn Dream Maker Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
75 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 15 Archie Mister Mega Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
Cybercoon Xabi Alonso (MCO ns 25) x Darkness Sarmatcoon (MCO n)
76 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Sweet Jannie Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 BIV
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
77 MCO III / MCO a 22 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Something Sweet Naaras Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS BIV
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
78 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Dark Diamond Naaras International Premior Martti Peltonen EX1 No Cert
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
79 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Young Forever Uros Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
80 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Cherry's Maine Vinjara Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
PL*Carriecoon U'Blackie (MCO ns) x FIN*Cherry's Maine Malaika (MCO n 09 22)
81 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO FI*Fullmoon's Force of Nature Uros International Champion Martti Peltonen EX1 No Cert
FIN*Fullmoon's Painter's Gold (MCO es) x Karyntay Starlight Express (MCO n 03 22)
82 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Young@Heart Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
83 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 15 Alleluia Grey Claws*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen Abs
Dotcom Yabba Dabba Do (MCO n 09 22) x Olly Grey Claws*RU (MCO a 24)
84 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
84 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
85 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO 13 FI*SolarWind's Dionysos Uros International Champion Marie Westerlund EX2
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*SolarWind's Anukis (MCO fs 09 24)
86 MCO V / MCO d FI SK LO 14 S*Coppermines Thor Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB BIV NOM
Candyman the Purrfect Coon (MCO ds 22) x S*Coppermines Beata (MCO f 23)
87 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 15 FI*MeriCoon's Princ Jabari Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FIN*MeriCoon's Alvaro Furry Boy (MCO d 22) x FIN*Samperin Alina (MCO d 23)
88 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 14 FI*Blackcurrant Sophia Loren Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x PT*Artsycats Lucy in the Sky (MCO ns 09 22)
89 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 BIV NOM
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
90 MCO V / MCO d FI SK LO 15 FI*Hashtag Aurora Borealis Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX3
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
91 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 BIV
FI*HoneyCoon's Paint In Black (MCO n) x PL*Ashabelle Tosca (MCO f)
92 MCO V / MCO g FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's My Scarlet Name Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX2
FI*HoneyCoon's Paint In Black (MCO n) x PL*Ashabelle Tosca (MCO f)
93 MCO V / MCO f 23 FIN SRK LO FIN*Mibella's Curious Calista Naaras Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
FIN*Iidaroosan Faustino (MCO n 09) x FIN*Fairouz Bella Notte (MCO f 23)
93 MCO V / MCO f 23 FIN SRK LO FIN*Mibella's Curious Calista Naaras Veteraani Marie Westerlund 2
FIN*Iidaroosan Faustino (MCO n 09) x FIN*Fairouz Bella Notte (MCO f 23)
94 MCO V / MCO d 23 FI SK LO 15 FI*SatuMainen Räyhä Ralf Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FI*Halden coon's Waltari (MCO n 09 23) x FI*SatuMainen Suklaa Sydän (MCO fs 22)
95 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO FI*Vuorensinen Baloo Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Majestic Royal of Overlord (MCO d 22) x Long Island Arkiza*PL (MCO d)
96 MCO VI / MCO e 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Xspecially For You Uros Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
FI*Chamberlain Hidden Treasure (MCO a 09) x FI*Chamberlain Lot Of Love (MCO g 09 22)
97 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Nice `N` Easy Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
98 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Keep It Dark Naaras Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Ysanna Car Maine Treasures, CZ (MCO fs 03 22)
99 MCO VII / MCO ns FI SRK LO LT*Lordcoon Grayse Naaras Grand International Champion Linda Riekstina EX1 CACS
LV*Bosque Bestia Arctic (MCO w) x Alwaro Blink Arrow (MCO f 22)
99 MCO VII / MCO ns FI SRK LO LT*Lordcoon Grayse Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
LV*Bosque Bestia Arctic (MCO w) x Alwaro Blink Arrow (MCO f 22)
100 MCO VII / MCO ns FI SK LO 15 FI*Tigerworld Cassiopeia Naaras Avoin Linda Riekstina EX1 CAC
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
101 MCO VII / MCO ds FI SK LO 14 FI*MaineQueen Jambalaya Uros Kastraatti Linda Riekstina EX1 CAP
FI*Winnercoons Johnny Jaguar (MCO ns 22) x FI*Fullmoon's Eternal Flame (MCO es 22)
102 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO 13 FI*Tigerworld Rock A Bye Rock Uros Kastraatti Linda Riekstina EX2
FI*Tigerworld I'm The Only One (MCO w) x N*Spellbound's Bella Swan (MCO d 22)
103 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun D*Muna Uros Avoin Marie Westerlund Abs
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
104 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Kha`Zix Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
105 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 15 FI*Myrskypihlajan Laulava Sydän Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC BIV
FI*Lobellan Sebastian (MCO es) x FI*Halden coon's Zoe (MCO ns 09)
106 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Moonshine Whiskey Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
107 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
108 MCO VIII / MCO as 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Zero Hour Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*TipTop Maine Xantophilo (MCO n 03 22) x Ysanna Car Maine Treasures, CZ (MCO fs 03 22)
109 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain Why Not? Uros International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
110 MCO VIII / MCO ns 09 FIN SRK LO S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll Uros International Premior Marie Westerlund Abs
S*Silveronyx Beelzebub (MCO ns 09) x DK*Pitho Ayo (MCO a 22)
111 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun D*Tipu Naaras Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
112 MCO IX / MCO w 62 FI SRK RX FI*Tigerworld I'm The Only One Uros International Champion Martti Peltonen Abs
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*Cherry's Maine Vinjara (MCO n 22)
113 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 15 FI*Fullmoon's Johnny B Goode Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FIN*Fullmoon's Wicked Games (MCO a 09) x FI*Fullmoon's Bad Medicine (MCO w)
114 NFO I / NFO n FIN SRK LO S*Magoria's Mr.Lordi Uros Supreme Premior Marie Westerlund Abs
S*Rockringen's Besame Mucho (NFO n 09 23) x S*Magoria's Arwena (NFO n)
115 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*Vihurin Chivas Regal Uros Kastraatti Marie Westerlund Abs
FI*Kissafarin Luzon (NFO d) x FI*Vihurin Tyttö Nimeltä Rebel (NFO n 03)
116 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian TwilightInnocence Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM
FIN*Dunderkattens Got-To-Live (NFO n 09) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
117 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
118 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Linda Riekstina Abs
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
119 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Brown Uros Grand International Premior Linda Riekstina EX1 CAPS NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
120 NFO IV / NFO n 01 21 63 FI SRK LO 14 Cio Cio San's Kid Galahad Uros International Champion Marie Westerlund EX2
Anders II Leoncio-E (NFO n 09 23) x Cio Cio San's Van Essamae (NFO n 01)
121 NFO IV / NFO n 09 23 FI SRK LO FI*Kuutamoyön Adranus Uros International Champion Marie Westerlund EX3
FIN*Wishmaster Clark Gable (NFO n 03 22) x FI*Huiskulan Rubina (NFO n 09 24)
122 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
123 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Jonatan Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB BIV
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
124 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
125 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM NOM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
126 NFO V / NFO f FI SRK LO FI*Tupuliinin Josefiina Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FIN*Moutown Begemot (NFO n) x FIN*Tupuliinin Susu (NFO d 09)
127 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
128 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 BIV NOM
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
129 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 15 (N)Migoto's Embla Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 NOM BIS
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
130 NFO VI / NFO g 09 24 FI SK LO 15 FI*Felimon Gwendolyn Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FIN*Felimon Bettiina Auroora (NFO f 09)
131 NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 14 FI*KittyLady's Blueberry Muffin Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Louhelan Da Capo (NFO d 09 24) x Bolsängen Åslög (NFO ns 22)
132 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros International Premior Linda Riekstina Abs
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
133 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Linda Riekstina KM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
134 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO FI*Jatsitytön Argut Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB NOM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
135 SIB III / SIB ny 24 FI SK LO 15 FI*Apachiris Elendil Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
136 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 BIV NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
137 SIB III / SIB a 24 FI SRK LO FI*Villan Idoli Uros Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB
FI*Villan Ferrari (SIB d 09 24) x FIN*Villan Balladi (SIB a 03 23)
138 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
139 SIB V / SIB d 23 FI SK LO 14 FI*Keijumetsän Kesäduuni blues Uros Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
FI*Jatsitytön Argut (SIB n 23) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
140 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
141 SIB VI / SIB d 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Marlon Brando Uros Supreme Champion Martti Peltonen Abs
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
142 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 15 FI*Villan Queen of Summer Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Villan Electronic Mailbox (SIB n 09 22) x FI*Villan Neiti Näpsä (SIB d 24)
143 SIB VII / SIB ds 24 FI SRK LO FI*ArcticWilds Bigtime Beagle Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FIN*Metsälinnan Adalmiina (SIB ds 11)
144 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
144 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Veteraani Marie Westerlund 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
145 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Grand International Champion Linda Riekstina EX1 CACS BIV NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
146 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Goofy Uros International Champion Linda Riekstina EX1 CAGCIB
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
147 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Gladstone Gander Uros Avoin Linda Riekstina Abs
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
148 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*Sipsun Altair Uros Champion Linda Riekstina EX1 CACIB
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
149 SRL I / SRL n FI SK RX 15 Psipsina Rebetiko Uros Avoin Marie Westerlund EX2
Cat-Inka Chagatai (SRL ds 11) x FI*Suvikasteen Rusetti (SRS n)
150 SRL I / SRL ns FI SK RX 15 Psipsina Uspiros Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
Cat-Inka Chagatai (SRL ds 11) x FI*Suvikasteen Rusetti (SRS n)
151 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Erja Lyytinen Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
152 TUA IV / TUA n 09 22 FI SK LO 15 Jack Le Grizzli de Saint Paër Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Hakuna Matata de Chyoui Lhan (TUA w) x J'iroquoise de Saint Paër (TUA n 02)
153 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Marco Hietala Uros Kastraatti Linda Riekstina EX1 CAP
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Elekatin Fiona Khur (TUA e 22)
154 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano Wild River Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
155 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano Hemlock Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
CattiCartano Snow Mountain Prince (BEN n 24 33) x FIN*CattiCartanon Nefertari (BEN n 24)
156 BSH c FI SRK LO 14 Belten's Maestro Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Belten's Iceberg (BSH p) x EE*Lja Mur Gabriella of Dinasty (BSH a)
157 BSH e FI SK RX 15 FI*SamBelle's Storm in the Desert Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Treselle's Walker Bighead (BSH o) x Alice Blue Pancy (BSH g 33)
158 BSH n 24 FI SK LO 15 FI*Safra's Samuel Whiskers Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Safra's Efraimintytär Pitkätossu (BSH f 22)
159 BSH ns 11 FI SK LO 15 FI*Helmiinan Hupakko Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
160 BSH ns 22 62 FI SK LO 15 FI*Kipardi's Khaleesi Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP NOM BIS
FI*Gimmie's Aristocracy (BSH ns 22) x FI*Kipardi's Cygni (BSH ns 24)
161 BUR n FI SRK LO 13 Bjelke's Givenchy Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Bjelke's Ali Baba (BUR n) x Taiko Charlesbur, CZ (BUR f)
162 BUR a FI SK LO 15 FI*Korennon Kassiopeia Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Bjelke's Givenchy (BUR n) x FI*Korennon Suffeli (BUR a)
163 BUR e FI SK LO 15 FI*Feirefiz Mayhem Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
FI*Karvanverran Feirefiz (BUR c) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
164 CHA FIN SRK LO FIN*Keijuhovin Boromir Ponteva Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
Blue Velvet des Felins D'Isa (CHA ) x FIN*Souriant Anisette Ma Petite (CHA )
165 CYM 53 / CYM e 09 53 FI SK RX 14 FI*KehRuun Aisha Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS NOM BIS
Brodnax Play It Again Sam (MAN e 03 22 53) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
166 EUR ns 24 FI SRK RX FI*Katinhännän Kapteeni Koivu Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Thor (EUR ns 23) x FIN*Katinhännän Idols-Voittaja (EUR ns 24)
167 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
168 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
169 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
170 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
171 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
172 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
172 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Martti Peltonen 1 NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
173 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Malaika Mnia Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Link Marjani Mnia (ABY o)
174 CRX I / CRX n FI SRK LO Changes Ziggy Stardust Uros International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
175 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Rain Reanna Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
176 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 15 FI*Framillan Unna Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*Framillan Lobelia (CRX b 03 24)
177 CRX III / CRX f FI SK LO 15 FI*KittyLady's Black Widow Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC NOM BIS
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
178 CRX III / CRX d 22 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Sex On The Beach Uros Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
179 CRX IV / CRX g 03 FI SRK LO FI*VeeKasin Miss Nettles Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Framillan Cunning thunder (CRX bs) x FI*Jip-Jap'n Unknown Mermaid (CRX g 03)
180 CRX IV / CRX e 01 62 FI SK LO 15 FI*VeeKasin Dr. Julius Strangepork Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB NOM
Yeoman Scooter Go for Valentine (CRX n 02) x FI*VeeKasin Miss Nettles (CRX g 03)
181 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 15 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros Champion Thea Friškovec EX1 CACIB NOM BIS
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
182 DRX VIII / DRX n 03 21 31 FI SK LO 14 FI*Riepujengin Veni Vidi Vici Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
183 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
184 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB NOM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
185 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
186 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
187 OSH n 25 FIN SRK RX FIN*Pinokin Hesperos Uros Supreme Premior Thea Friškovec KM
Purrsia Chief Oshkosh (OSH n 25) x FIN*Kattilan Wise Virgin (OSH c)
187 OSH n 25 FIN SRK RX FIN*Pinokin Hesperos Uros Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
Purrsia Chief Oshkosh (OSH n 25) x FIN*Kattilan Wise Virgin (OSH c)
188 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
189 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
190 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
190 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
191 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
192 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
193 RUS FI SK LO 15 Katzenhof Usko Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
Katzenhof Onni (RUS ) x FI*Katzenhof Sonya (RUS )
194 SIA a FI SRK LO FI*Pinokin Kharon Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
FIN*Baila-Bailan Ei Vaiskaan (SIA c) x FIN*Nanoukin Ain't No Saint (SIA n 21)
195 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
196 SIA e FI SK LO 15 FI*Baila-Bailan Vähän Pilaa Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Baila-Bailan Pala Rakasta (SIA n 21) x FI*Baila-Bailan Rakkauden Jälkeen (SIA g)
197 SIA n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
198 SIA d 03 FI SK LO 14 FI*Birregin Pierre Précieuse Uros Champion Thea Friškovec SIA d 02
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
199 SOM n FI SK RX 15 FI*SunnyPace Fritillaria Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
200 SOM o FI SK RX 15 FI*SunnyPace Fraxinus Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
201 SOM p FI SRK LO 13 FI*SunnyPace Consolida Naaras International Champion Thea Friškovec Abs
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*SunnyPace Aquilegia (SOM o)
202 HCL Simba Uros Kotikissat Vladimir Isakov Abs
203 HCS Pablo Uros Kotikissat Vladimir Isakov 1 NOM BIS
204 HCS Taavi Uros Kotikissat Vladimir Isakov 2
215 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Friškovec Thea EXO a 03 24, EXO as, EXO w 62, PER a, PER a 03 24, PER d, PER f 03, PER n 01 62, PER n 03, RAG a 03, RAG n, RAG n 03, SBI c, SBI d, SBI f, SBI f 21, SBI h 21, SBI n, SBI n 21, ABY n, CRX I, CRX III, CRX V, OSH b 03 24, OSH d 24, OSH n 01 21, OSH n 25, RUS, SIA d 02, SOM p 43
Isakov Vladimir BEN n 22, BSH c, BSH e, BSH n 24, BSH ns 11, BSH ns 22 62, BUR a, BUR e, BUR n, CHA, CYM 53, EUR ns 24, MAN 51-52, OCI b 24, OCI n 24, CRX II, CRX IV, DRX VIII, OSH a, OSH f, OSH n, OSH n 03 24, SIA a, SIA b, SIA e, SIA n 03, SOM n, SOM o, HCL, HCS, VET 1, VET 4 42
Peltonen Martti ACL IV, MCO II, MCO III, MCO IV, MCO IX, MCO VI, NFO VI, NFO VII, SIB III, SIB V, SIB VI, SIB VII, TUA III, TUA IV, VET 3 43
Riekstina Linda EXO n, EXO n 24, PER a 21 33, PER n, PER w 62, RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG n 04, SBI a 21, SBI b, SBI b 21, SBI d, ACL I, MCO VII, NFO III, NFO IX, NFO VIII, SIB VIII, TUA V 42
Westerlund Marie ACL III, ACS III, MCO I, MCO V, MCO VIII, NFO I, NFO II, NFO IV, NFO V, SRL I, VET 2 40
5 tuomaria