Omakissa
KES-KIS 69. kansainvälinen kissanäyttely 15.02.2014
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 15.2.2014 Loppuu 15.2.2014
Ilmoittautuminen alkaa 11.12.2013 Ilmoittautuminen loppuu 15.1.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.2.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@kissaliitto.fi
Paikka Keski-Suomen ravirata, Killerjärvi, Vesangantie 24, Jyväskylä
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö: Susanna Piispanen, susanna.piispanen@keskis.net, puh. 050 328 6888 (iltaisin). Näyttelysihteeri: Katja Kinnunen, katja@piupaws.net, puh. 0500 354 847. Pääassistentti: Kati Marjala, assistentit@keskis.net. Myyntipaikat ja rotupöydät: Piritta Häkkinen, pirittanen@gmail.com, puh. 040 965 0705
Lisätietoja Leimakortit lähetetään välittömästi ilmoittautumisen yhteydessä osoitteeseen: Katja Kinnunen, Karrinkatu 13 A 1, 20320 Turku. Kirjoita leimakorttiin sillä ilmoitettavan kissan nimi ja näyttelyn päivämäärä. Epävirallinen lisäluokka la 15.2. Happy couple - pariskunta. Tähän luokkaan voi ilmoittaa kissapariskunnan, jolla on yhteisiä jälkeläisiä (poikkeuksena kotikissat, jotka voivat kilpailla pariskuntana ilman yhteisiä jälkeläisiä). Jokainen kissa voi kilpailla vain yhden kerran. Erikoisluokkaan voi ilmoittaa vain näyttelyyn ilmoitetun kissan. Ilmoittautuminen erikoisluokkaan: Pariskuntaluokkaan ilmoittaudutaan sähköpostilla Piritta Häkkiselle samassa aikataulussa näyttelyilmoittautumisten kanssa osoitteeseen: pirittanen@gmail.com. Luokkamaksu 10 euroa/arvostelu (pari) maksetaan näyttelymaksun yhteydessä ja maksua ei palauteta. HUOM! Luokkaan ilmoitettavan parin omistajien tulee sopia etukäteen, KUMPI ilmoittaa ja maksaa luokan.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 82 82 0 0 0
2 84 84 0 0 0
3 85 85 0 0 0
4 58 58 0 0 0
Kotikissat 11 11 0 0 0
Yhteensä 320 320 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
BRI n S*Applecat Spider 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
NFO I / NFO n FI*Heinuntuvan Konsta 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
1 EXO n 23 FI*Sabrimin La Vie Est Belle 1 Naaras 9 (Avoin) Lund Lone EXO n 24
2 EXO g 03 FIN*Onnimannin Cute and Funny 1 Naaras 2 (SP) Lund Lone KM
2 EXO g 03 FIN*Onnimannin Cute and Funny 1 Naaras 17 (Veteraani) Mastrangelo Donatella 1 NOM BIS
3 PER w 62 S*Headturners Winter Kills 1 Uros 12 (Pennut) Lund Lone EX1 NOM BIS
4 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo 1 Uros 1 (SC) Lund Lone KM
5 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 3 (GIC) Lund Lone Abs
6 PER gs EE*Sandrine Farfalla Arinnitti 1 Naaras 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
7 PER g 22 FI*Vanilla-Star Diorissimo 1 Naaras 1 (SC) Lund Lone KM NOM BIS
8 PER g 22 FIN*Precious Kiss From a Rose 1 Naaras 2 (SP) Lund Lone KM NOM BIS
9 PER n 23 Byron Soldeserto 1 Uros 12 (Pennut) Lund Lone PER n 24
10 PER d 24 FI*BlueIce's Warwick 1 Uros 10 (KAS) Lund Lone EX1 CAP NOM BIS
11 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 11 (Nuoret) Lund Lone EX1 NOM BIS
12 PER a 02 62 Agaro Pers Fenix 1 Uros 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC NOM BIS
13 PER f 02 21 62 FI*Mimosan If Only You 1 Naaras 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB
14 PER f 03 Betty Soldeserto 1 Naaras 12 (Pennut) Lund Lone EX1
15 PER e 33 Benua Gizelle 1 Naaras 11 (Nuoret) Lund Lone EX1
16 PER n 21 33 Sinihuiskan Baldo Bandito 1 Uros 11 (Nuoret) Lund Lone Abs
17 PER d 21 33 Sinihuiskan Aryanna 1 Naaras 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
18 PER e 21 33 FI*Yashar's Åskari Ålematon 1 Uros 3 (GIC) Lund Lone EX1 CACS
19 PER g 21 33 FI*Siricat's Ofeliina 1 Naaras 4 (GIP) Lund Lone EX1 CAPS
20 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
21 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Ramandan Renesmee 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
22 ACS V / ACS g 24 FI*Trollin Hupsu 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
23 ACS VIII / ACS ns 03 FI*Dezzicat's Brilante BixCurl 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
24 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
25 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
26 MCO II / MCO n 09 FI*Daybreak's Gonzales 2 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
27 MCO III / MCO n 23 DK*Amistia's Samson 2 Uros 3 (GIC) Johnson Sarah EX1 CACS
28 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Union Rose 2 Naaras 5 (IC) Johnson Sarah EX1 CAGCIB
29 MCO III / MCO n 22 FI*Pikkumetsän Robb Stark 2 Uros 11 (Nuoret) Johnson Sarah EX1 BIV
30 MCO VII / MCO ns 22 FI*Fiarosa Nuuskamuikkunen 2 Uros 12 (Pennut) Johnson Sarah MCO ns 22/VII
31 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 2 (SP) Johnson Sarah KM NOM
31 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 17 (Veteraani) Pruchniak Sebastian 1 NOM BIS
32 MCO III / MCO n 22 FI*Hiesun Angels Kiss 2 Naaras 10 (KAS) Johnson Sarah EX1 CAP
33 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Pikkumetsän Wunderweib 2 Naaras 3 (GIC) Pruchniak Sebastian EX1 CACS NOM BIS
34 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Merrymakers Amazing Adonis 2 Uros 7 (CH) Pruchniak Sebastian EX1 CACIB
35 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Daybreak's Euphoria 2 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
36 MCO IV / MCO n 03 22 FI*NineTales E.T. Go Home 2 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX2
37 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Pikkumetsän Khal Drogo 2 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1 BIV NOM
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Bling Bling 2 Uros 6 (IP) Pruchniak Sebastian EX1 CAGPIB
39 MCO IV / MCO n 03 22 S*Carpe Feline's Zirenius 2 Uros 10 (KAS) Pruchniak Sebastian EX1 CAP
40 MCO V / MCO e 22 FI*Valier's Yave 2 Naaras 7 (CH) Pruchniak Sebastian Abs
41 MCO V / MCO d 22 FI*Fiarosa Maine Romeo 2 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian VG2
42 MCO V / MCO d 22 FI*SolarWind's Dionysos 2 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
43 MCO V / MCO g FI*DraCoon Adore Me Henrietta 2 Naaras 13c (Määrittely) Wikström Bjarne MCO g 09/VI
43 MCO VI / MCO g 09 FI*DraCoon Adore Me Henrietta 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
44 MCO VI / MCO d 09 23 FI*Marskin Axelian Micolet 2 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX2
45 MCO VI / MCO d 09 FI*Avericoon Lorena Delux 2 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
46 MCO VI / MCO f 03 22 FI*Enzahin Shades of Gray 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 BIV NOM
47 MCO VI / MCO d 09 22 Makarena Perfect Basteta*LT 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga Abs
48 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Laramillan Jimbo Jones 2 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
49 MCO e 02 21 FI*RoseLion's Altaica 2 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX2
50 MCO VII / MCO ns 22 FI*SolarWind's Atlas 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM BIV
51 MCO VII / MCO ds 22 DK*Amistia's Untold Truth 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
52 MCO VII / MCO fs 22 FI*Mostlycats Black Pearl 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
53 MCO VII / MCO as FI*Fiarosa Maine Haisuli 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
54 MCO VII / MCO ns FI*KorpiCoon's Tenho 2 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
55 MCO VIII / MCO ns 09 FI*HoneyCoon's Black Sabbath 2 Uros 5 (IC) Johnson Sarah EX1 CAGCIB BIV
56 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Halden coon's Zuzen 2 Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
57 MCO VIII / MCO ns 09 22 PT*Artsycats Lucy in the Sky 2 Naaras 11 (Nuoret) Johnson Sarah EX1
58 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*HoneyCoon's Thief Of Hearts 2 Uros 6 (IP) Johnson Sarah EX1 CAGPIB
59 MCO IX / MCO w 62 FI*NomenEst Blonde Venus 2 Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah Abs
60 MCO IX / MCO w 64 FI*Lobellan Iida 2 Naaras 11 (Nuoret) Johnson Sarah VG1
61 NFO I / NFO n FI*Heinuntuvan Konsta 2 Uros 1 (SC) Johnson Sarah KM NOM
62 NFO I / NFO n FI*Tähtitassun Mustang 2 Uros 5 (IC) Johnson Sarah EX1 CAGCIB
63 NFO II / NFO n 09 Perun's Hit The Road Jack 2 Uros 11 (Nuoret) Johnson Sarah Abs
64 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag 2 Uros 1 (SC) Pruchniak Sebastian Abs
65 NFO III / NFO n 22 FI*Meadowpaws Night Rambler 2 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC BIV NOM BIS
66 NFO III / NFO n 22 FI*Tähtitassun Päivänsäde 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
67 NFO III / NFO n 24 FI*Jarraun's Skog Arneot 2 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1 NOM
68 NFO III / NFO n 24 FI*Jarraun's Skog Anrid 2 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1
69 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM NOM
70 NFO III / NFO n 22 FI*Pörkarvan OzzyOsbourne 2 Uros 6 (IP) Pruchniak Sebastian EX1 CAGPIB
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Nalle-Puhin Samsonite Man 2 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB BIV
72 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Nalle-Puhin Girl On Fire 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
73 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Jarraun's Skog Asgard 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
74 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Hirmuinen Aleksanteri Suuri 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS NOM
75 NFO IV / NFO n 03 24 FIN*Kirsikan Iines 2 Naaras 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
76 NFO V / NFO f FI*Lolcat's Rose 2 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
77 NFO V / NFO d 24 FI*Jarraun's Skog Bergthor 2 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM BIS
78 NFO VI / NFO d 03 FI*Hopeahännän Pablo Picasso 2 Uros 1 (SC) Johnson Sarah KM BIV
79 NFO VI / NFO d 09 FI*Kultahuiskan Isabella 2 Naaras 7 (CH) Johnson Sarah EX1 CACIB NOM
80 NFO VI / NFO f 03 22 FI*Hopeahännän SerafinaPekkala 2 Naaras 12 (Pennut) Johnson Sarah EX1
81 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 6 (IP) Johnson Sarah Abs
82 NFO VI / NFO d 03 FI*Kultahuiskan Iisakki 2 Uros 8 (PR) Johnson Sarah EX1 CAPIB
83 NFO VII / NFO ns FI*Mirkulan Gildor Inglorion 2 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
84 NFO VII / NFO ds 22 FI*Kultamurun Mon Amour 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
85 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI*Katinkurun Katajanmarja 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC NOM
86 RAG n FIN*Popcornin Naughty Nella 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
87 RAG n FI*Minipeikon Mooses 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
88 RAG n FI*Emija's Chanel 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX2
89 RAG n FI*Snowrag Powder Puff 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX3
90 RAG n S*Mariamores O'Lala of Adonis 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV
91 RAG a FI*Riverknee Zoltán King 2 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
92 RAG a FI*MistyNight Dyna 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
93 RAG a FIN*Mayapaw's Awesome Artemis 2 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB BIV
93 RAG a FIN*Mayapaw's Awesome Artemis 2 Uros 17 (Veteraani) Pruchniak Sebastian 2
94 RAG a Dollyfella Big Big Man 2 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX2
95 RAG a FI*DivaDoll Grand Amadeus 2 Uros 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
96 RAG b FI*Celestial's Jaromir Jagr 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
97 RAG c FI*Calamarin Queen Elisabeth 2 Naaras 8 (PR) Pruchniak Sebastian EX1 CAPIB NOM
98 RAG d FI*Lukanpuron Berharnd 2 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
99 RAG e FIN*Cat's-JM Bon-Boni 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
100 RAG n 03 FI*Celestial's Louis Dieudonné 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
101 RAG n 03 Kylador Arcadia 2 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
102 RAG n 03 S*Norrtassen's Jonas 2 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
103 RAG n 03 FI*Snowrag Dazzling Danny 2 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 BIV
104 RAG a 03 FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly 2 Naaras 5 (IC) Johnson Sarah EX1 No Cert
105 RAG a 03 FI*Dolldesire's Edward 2 Uros 10 (KAS) Johnson Sarah EX1 CAP
106 RAG a 03 FI*Tiridoll's 7th Heaven 2 Uros 11 (Nuoret) Johnson Sarah EX1 NOM
107 RAG a 03 FI*Celestial's Hot Shot 2 Uros 12 (Pennut) Johnson Sarah EX1 BIV NOM
108 RAG a 03 FI*Celestial's Desire Me 2 Naaras 12 (Pennut) Johnson Sarah EX1
109 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 2 Naaras 2 (SP) Johnson Sarah KM NOM
110 RAG n 04 FI*Cat's-JM Pi-Sara 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
111 RAG n 04 FI*Celestial's Eternal Flame 2 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
112 RAG n 04 FI*Darkie's Golden Dusk 2 Naaras 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
113 RAG a 04 FI*Valkoapilan Aapeli 2 Uros 7 (CH) Pruchniak Sebastian EX1 CACIB BIV
114 RAG a 04 FI*Lounatuulen Dooris 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
115 RAG a 04 FI*Celestial's Wild Cherry 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX2
116 RAG a 04 FI*Snowrag Jalousie 2 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
117 RAG a 04 FI*Tiridoll's Dreamcatcher 2 Uros 8 (PR) Pruchniak Sebastian EX1 CAPIB
118 RAG e 04 FIN*Dollicious Cream Sensation 2 Uros 4 (GIP) Johnson Sarah EX1 CAPS
118 RAG e 04 FIN*Dollicious Cream Sensation 2 Uros 17 (Veteraani) Pruchniak Sebastian 3
119 RAG f 04 FI*Celestial's Heaven on Earth 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 NOM
120 RAG e 21 Kin edler von den Lichtalben 2 Uros 7 (CH) Johnson Sarah EX1 CACIB
121 RAG e 21 FI*Minipeikon Neppari 2 Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
122 RAG n 03 21 FIN*Calamarin Indiana Jones 2 Uros 6 (IP) Johnson Sarah EX1 CAGPIB
123 SBI n S*Raus Höjden's Harmoney in Brown 2 Naaras 1 (SC) Wikström Bjarne KM
124 SBI n FI*Touchant Troubadour d'amour 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
125 SBI n FI*Harebell Bosse Nova 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
126 SBI a FI*Zhamanen MT Bobby Orr 2 Uros 2 (SP) Komissarova Olga KM BIV NOM BIS
127 SBI a FIN*Recknagel Tairapänks 2 Naaras 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB NOM BIS
128 SBI a FIN*Clavinova Sade Serenada 2 Naaras 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
128 SBI a FIN*Clavinova Sade Serenada 2 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Sebastian 1 NOM
129 SBI b Ikks du Hameau de la Reine 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
130 SBI b FI*Mimitan Bambina 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
131 SBI b FIN*Pässinpään Lady After Eight 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
132 SBI c FI*WanillaWillan Aawa 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
133 SBI c FI*Humming Birdy 2 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
134 SBI c FIN*Sydänyön Basecamper 2 Naaras 10 (KAS) Pruchniak Sebastian EX1 CAP
135 SBI d FI*Oreliinan Bonanza 2 Uros 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
136 SBI g FIN*Muurmauku Apollonia 2 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
137 SBI g FIN*Harebell Keshia 2 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB NOM
137 SBI g FIN*Harebell Keshia 2 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Sebastian 2
138 SBI h FIN*Harebell Zelda 2 Naaras 10 (KAS) Pruchniak Sebastian Abs
139 SBI b 21 FI*Canth's ToyBoy 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM NOM
140 SBI c 21 FI*Soleados William 2 Uros 10 (KAS) Johnson Sarah EX1 CAP
141 SBI d 21 FI*Aamentassu Aamor 2 Uros 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
142 SIB III / SIB n 24 FI*Tuiskutassun Goikkalainen 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
143 SIB III / SIB n 24 FIN*Amurin Lyydia 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne Abs
144 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Goldenspot's Doron 2 Uros 11 (Nuoret) Johnson Sarah Abs
145 SIB VI / SIB d 03 23 FIN*Amurin Hiskia 2 Uros 10 (KAS) Johnson Sarah Abs
146 SIB VII / SIB as 24 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 NOM BIS
147 SIB VIII / SIB as 09 22 Fado Colour Foot*PL 2 Uros 5 (IC) Johnson Sarah Abs
148 NEM I / NEM n 21 Amarillis Blue Veil 2 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
149 NEM I / NEM a 21 Astranzia Blue Veil 2 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
150 NEM II / NEM n 03 21 Iqasho Blekitny Aniol*PL 2 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB NOM
151 NEM II / NEM ns 03 21 FI*Eswood A Smooth Cloud 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
152 TUA V / TUA f 24 FI*Felesin DeaAmoris 2 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
153 TUA V / TUA f FI*Gildemin Adelia Ancelina 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
154 TUA VI / TUA d 09 24 FI*Gildemin Adrian Alexandre 2 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1
155 TUA IX / TUA w 61 FI*Josmarin Guniz 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
156 TUA IX / TUA w 61 FI*Josmarin Ieremija 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
157 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI*GizemliKediler Beze Balerin 2 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS NOM
158 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI*Valier's Kianna 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne Abs
159 ABY n Felix of Wonderlove 3 Uros 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
160 ABY n FI*Bluestream's Giselle 3 Naaras 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
161 ABY n Hotchocolate Cleopatra 3 Naaras 3 (GIC) Martikainen Arja EX2
162 ABY n FI*Aurinkomäen Assi 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
163 ABY n FI*Lovedevotion Berlioz 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja Abs
164 ABY n FI*Lovedevotion Cinderella 3 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 BIV
165 ABY n FI*Bluestream's Idaya 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
166 ABY n FI*Proxima John Carter of Mars 3 Uros 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB BIV NOM
167 ABY n FI*Laire Valar Lorien 3 Uros 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
168 ABY n FI*Lovedevotion Benjamin 3 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
169 ABY a FI*Link Moshaba 3 Uros 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC
170 ABY o FI*Redcheetah's Aarre 3 Uros 4 (GIP) Serrai Stéphanie EX1 CAPS
171 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM
172 BEN n 22 Ilendri Surya 3 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
173 BEN n 22 EE*Esmeralda Maya Gold 3 Naaras 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
174 BEN n 22 31 FI*Kattiklaanin Luke Catwalker 3 Uros 2 (SP) Mastrangelo Donatella Abs
175 BEN n 22 33 FI*SiruCats Ives Isidore 3 Uros 4 (GIP) Serrai Stéphanie EX1 CAPS
176 BEN n 24 FI*Leokatin Cucu 3 Naaras 10 (KAS) Serrai Stéphanie EX1 CAP
177 BEN n 24 33 FIN*SiruCats Ynes Yooralla 3 Naaras 2 (SP) Serrai Stéphanie KM
178 BML I / BML ns 11 GB*Gem's Archduke Joseph 3 Uros 1 (SC) Serrai Stéphanie KM
179 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Onnen hetki 3 Uros 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB BIV NOM
180 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Totti Touhuaja 3 Uros 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
181 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keiju Lammenpei 3 Naaras 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
182 BML I / BML bs 11 FI*Kissamummon Adalmiinanhelmi 3 Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC
183 BRI n FIN*Aleksandra's Dr. Pepper 3 Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM BIV
184 BRI n S*Applecat Spider 3 Uros 3 (GIC) Mastrangelo Donatella EX1 CACS
185 BRI n FI*Rhinestone's Kiss Me Quick 3 Naaras 5 (IC) Mastrangelo Donatella EX1 CAGCIB
186 BRI n FI*Rhinestone's Black Widow II 3 Naaras 7 (CH) Mastrangelo Donatella EX1 CACIB
187 BRI n FI*Coventry's Fantasia 3 Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
188 BRI n FI*Coventry's Gardenia 3 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
189 BRI n FI*Rhinestone's Scorpion 3 Uros 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1
190 BRI a FI*Rhinestone's Angus Young 3 Uros 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1 NOM
191 BRI b FI*Coventry's Chocolate Dream 3 Naaras 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
192 BRI c FI*Rhinestone's Secret Dream 3 Naaras 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB
193 BRI e FI*Rhinestone's Dizzy Doodle 3 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
194 BRI f FI*Bumblebrits Dear Prudence 3 Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
195 BRI f FI*Coventry's Gwenhwyfar 3 Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX2
196 BRI g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 1 (SC) Serrai Stéphanie KM
197 BRI n 22 FI*Rhinestone's Sweet Illusion 3 Naaras 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX1 NOM
198 BRI a 22 FI*Rhinestone's Nikki Sixx 3 Uros 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
199 BRI d 22 FI*Coventry's Gawayne 3 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
200 BRI fs FI*Helmiinan Matleena 3 Naaras 8 (PR) Martikainen Arja Abs
201 BRI ns 11 FI*Gnome's Britannia Silver 3 Uros 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS
202 BRI ns 11 S*Esteticas Xera 3 Naaras 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS
203 BRI ns 11 S*Pymans Joe Cool 3 Uros 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB
204 BRI ns 11 FI*Helmiinan Hattivatti 3 Uros 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX2
205 BRI ns 11 FI*Helmiinan Sulosydän 3 Uros 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1 BIV
206 BRI ns 11 Petit Prince vum Rousegaard*CH 3 Uros 2 (SP) Serrai Stéphanie KM
207 BRI ns 11 EST*Harmony Devianti 3 Naaras 4 (GIP) Serrai Stéphanie EX1 CAPS NOM
208 BUR n FIN*Almond's Virginia Woolf 3 Naaras 3 (GIC) Mastrangelo Donatella EX1 CACS
209 BUR n FI*Shu-Shun Star Anise 3 Uros 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
210 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Mastrangelo Donatella KM NOM BIS
211 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
212 BUR a FI*Almond's Yoko Ono 3 Naaras 4 (GIP) Serrai Stéphanie EX1 CAPS
213 BUR b FIN*Shu-Shun Misty Dawn 3 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja Abs
214 BUR c FI*ZirCat's Iron Maiden 3 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella Abs
215 BUR d FI*Shu-Shun Hot Chili 3 Uros 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
216 BUR d FI*Ninelli's Pink Pride 3 Uros 4 (GIP) Mastrangelo Donatella EX1 CAPS
217 BUR f FIN*Almond's Pikku Myy 3 Naaras 2 (SP) Martikainen Arja KM NOM
217 BUR f FIN*Almond's Pikku Myy 3 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 1 NOM
218 BUR g FI*Arkhitekton Sari 3 Naaras 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB
219 BUR h FIN*Ravissant Cean Laqué 3 Naaras 6 (IP) Serrai Stéphanie EX1 CAGPIB
219 BUR h FIN*Ravissant Cean Laqué 3 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 3
220 CHA NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna 3 Naaras 8 (PR) Mastrangelo Donatella EX1 CAPIB
221 CRX II / CRX b 01 62 FI*Framillan Keep It Up 3 Naaras 7 (CH) Mastrangelo Donatella EX1 CACIB
222 CRX II / CRX a 03 S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström 3 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
223 CRX II / CRX n 03 FI*Spectrolite Quiterio 3 Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1 BIV NOM
224 CRX II / CRX n 03 FIN*Piupaws Krafla 3 Uros 2 (SP) Mastrangelo Donatella KM NOM
225 CRX II / CRX n 03 FIN*Piupaws Hazel the Witch 3 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 4
226 CRX III / CRX d 24 FI*Piupaws Robin 3 Uros 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
227 CRX III / CRX e FI*Saca's Comtesse de la Crème 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 NOM BIS
228 CRX IV / CRX g 03 FI*Piupaws Donna Elvira 3 Naaras 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
229 CRX IV / CRX f 03 23 FI*SmileTail's Ain't She Sweet 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
230 CRX IV / CRX f 03 24 FI*FunkyJam's All I Want 3 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 BIV
231 CRX IV / CRX f 02 62 FI*Lubavan Désiree 3 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX2
232 CRX V / CRX n 24 FI*Piupaws Keyboard cat 3 Uros 7 (CH) Mastrangelo Donatella EX1 CACIB
233 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Saca's Veda Verdant 3 Naaras 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS
234 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Piupaws Tecna 3 Naaras 6 (IP) Serrai Stéphanie EX1 CAGPIB
235 CRX VIII / CRX n 02 33 FI*Lubavan Chang'e 3 Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1 NOM
236 DRX I / DRX n Elfe Feerique Felicia 3 Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella Abs
237 DRX I / DRX ns FI*Minimiun Pikku Tipi 3 Naaras 8 (PR) Mastrangelo Donatella EX1 CAPIB
238 DRX IV / DRX d 09 Elfe Feerique Ginger 3 Uros 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella Abs
239 DRX VI / DRX n 02 21 62 FI*Riepujengin Amiraali 3 Uros 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX1
240 EUR w 61 Sfvinski 3 Uros 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC
241 EUR ns Alma 3 Naaras 6 (IP) Serrai Stéphanie EX1 CAGPIB
242 EUR g 22 FI*Feronian Emilia 3 Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
243 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
244 EUR ns 22 FI*Alcarinqua Nya 3 Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
245 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Ulpukka 3 Naaras 4 (GIP) Mastrangelo Donatella EX1 CAPS
246 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
247 EUR ns 24 FIN*Pikku-Piun Peppi Pitkätossu 3 Naaras 4 (GIP) Mastrangelo Donatella EX1 CAPS
248 KBL I / KBL ns 22 FIN*Cherrytail's Coupe de Ville 3 Naaras 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
248 KBL I / KBL ns 22 FIN*Cherrytail's Coupe de Ville 3 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 2
249 KBL II / KBL n 09 24 FI*Kuriton Ace Ventura 3 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
250 KOR FI*Kattihovin Sai-ano Itsumo 3 Naaras 7 (CH) Mastrangelo Donatella EX1 CACIB NOM
251 MAN 51-52 / MAN ds 11 51 NL*Red Alert's Nix 3 Uros 6 (IP) Serrai Stéphanie EX1 CAGPIB
252 MAN 53 / MAN f 24 53 FI*Stormin Suffeli 3 Naaras 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB
253 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM BIV NOM
254 OCI n 24 FI*Moosegrove Dream On 3 Naaras 5 (IC) Mastrangelo Donatella EX1 CAGCIB
255 OCI n 24 FI*Moosegrove Drake 3 Uros 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
256 OCI n 24 FIN*Moosegrove Herói Honrado 3 Uros 2 (SP) Mastrangelo Donatella KM
256 OCI n 24 FIN*Moosegrove Herói Honrado 3 Uros 17 (Veteraani) Komissarova Olga 3
257 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 8 (PR) Mastrangelo Donatella Mitätöity Mitätöity
257 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 17 (Veteraani) Komissarova Olga 2
258 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB NOM
259 OCI b 24 FI*Moosegrove Follow Me 3 Uros 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
260 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Serrai Stéphanie KM NOM BIS
260 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Komissarova Olga 1 NOM BIS
261 OCI b 24 FI*Northalla Granite 3 Naaras 10 (KAS) Serrai Stéphanie EX1 CAP
262 OCI c 24 FI*Sunny's Lavender Lily 3 Naaras 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS
263 OCI o 24 FI*Uniikki Morfeus 3 Uros 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
264 OCI ns 24 FI*Northalla Blackbeard 3 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
265 OCI ns 24 FI*Northalla Whitewater 3 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX2
266 OCI bs 24 FI*Silvercomet Midnight's Lady 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC NOM BIS
267 OCI bs 24 FIN*Silvercomet John Wayne 3 Uros 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB
268 RUS FI*Bessemjanka's Nesha 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
269 RUS FI*Janatuisen La vie en rose 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
270 RUS FI*Hana-Bi Liù 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX2
271 RUS FI*Lolcat's Amy 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX3
272 RUS Wynterwynd Moon River 3 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 BIV
273 SOM n FI*SunnyPace Balsamita 3 Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC
274 SOM a FI*Kharn-Ka Snowmoon 3 Uros 4 (GIP) Serrai Stéphanie EX1 CAPS
275 SPH II / SPH n 03 FI*Hobbitqueen's Isanotski 3 Uros 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1
276 SPH V / SPH e 09 32 LV*Otomi Ungaro 3 Uros 1 (SC) Martikainen Arja KM BIV NOM BIS
277 SPH V / SPH a 32 FI*Hobbitqueen's Topaz 3 Uros 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
278 SPH V / SPH d 21 33 FI*Tutsi Chaumet 3 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 NOM BIS
279 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 6 (IP) Lund Lone EX1 CAGPIB NOM BIS
280 BAL b FI*Fercatin Nozay Rinoa 4 Naaras 10 (KAS) Lund Lone EX1 CAP
281 BAL g 21 FI*Cleverkitty LoveBabyLove 4 Naaras 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB NOM BIS
282 OLH d 24 FI*Jalecat's QuasiModo 4 Uros 11 (Nuoret) Lund Lone EX1 NOM BIS
283 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Lund Lone KM NOM BIS
284 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 10 (KAS) Lund Lone EX1 CAP
285 OSH a 24 Nick-Nack Sia Alicia, CZ 4 Uros 10 (KAS) Lund Lone EX1 CAP NOM BIS
286 OSH b 24 FI*Arkhitekton Rafano 4 Uros 12 (Pennut) Lund Lone EX1
287 OSH c 24 FI*Arkhitekton Lavanda 4 Uros 12 (Pennut) Lund Lone EX2
288 OSH c 24 FI*Orifame Onassis 4 Uros 12 (Pennut) Lund Lone EX1 NOM BIS
289 OSH h 24 FI*GizemliKediler Coco 4 Naaras 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
290 OSH bs 24 FI*Nazarlik XOXO 4 Naaras 6 (IP) Lund Lone EX1 CAGPIB
291 SIA n FI*Kelmikerhon Oolong T. 4 Naaras 5 (IC) Lund Lone Abs
292 SYS d 02 FI*Choose X's & O's 4 Uros 7 (CH) Lund Lone Abs
293 SYS b 03 FI*Choose Three Wishes Well 4 Naaras 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB
294 HCL Mauri-Antero Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Johnson Sarah 3
295 HCL Simba Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Johnson Sarah 1 NOM
296 HCL Pösö Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Johnson Sarah 2
297 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Johnson Sarah 1 NOM BIS
298 HCS Luca Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 2
299 HCS Eetu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 4
300 HCS Emppu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 3
300 HCS Emppu Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Lund Lone 1 NOM
301 HCS Santtu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 1 NOM
302 HCS Poppi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 1 NOM BIS
302 HCS Poppi Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Lund Lone 1 NOM BIS
319 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Johnson Sarah 0
Komissarova Olga ACL VIII, ACS V, MCO II, MCO VI, NFO V, NFO VIII, RAG a, RAG d, RAG e, RAG n 03, RAG n 04, SBI a, NEM II, TUA V, Kat III vet 7
Lund Lone EXO n 23, EXO g 03, PER w 62, PER d, PER gs, PER g 22, PER n 23, PER d 24, PER n 01 62, PER a 02 62, PER f 02 21 62, PER f 03, PER e 33, PER n 21 33, PER d 21 33, PER e 21 33, PER g 21 33, BAL b, BAL g 21, OLH d 24, OSH n, OSH b 22, OSH a 24, OSH b 24, OSH c 24, OSH h 24, OSH bs 24, SIA n, SYS d 02, SYS b 03, HC vet 2
Martikainen Arja ABY n, BRI b, BRI e, BRI a 22, BRI d 22, BRI fs, BUR b, BUR f, BUR g, CRX III, CRX IV, KBL I, KBL II, OCI ns 24, OCI bs 24, RUS, SPH V 0
Mastrangelo Donatella BEN n 22, BEN n 22 31, BRI n, BRI a, BUR n, BUR c, BUR d, CHA, CRX II, CRX V, DRX I, DRX IV, EUR f 24, EUR ns 22, EUR as 22, EUR ns 24, KOR, OCI n 24, SPH II, Kat I vet 1
Pruchniak Sebastian MCO IV, MCO V, NFO III, NFO VII, RAG c, RAG a 04, SBI c, SBI h, NEM I, TUA VI, Kat II vet, "Happy Couple" lisäluokka 5
Serrai Stéphanie ABY a, ABY o, BEN n 22 33, BEN n 24, BEN n 24 33, BML I, BRI c, BRI f, BRI g, BRI n 22, BRI ns 11, BUR a, BUR h, CRX VI, CRX VIII, DRX VI, EUR w, EUR ns, EUR g 22, MAN 51-52, MAN 53, OCI b 24, OCI c 24, OCI o 24, SOM n, SOM a 0
Wikström Bjarne ACS VIII, MCO VII, NFO IV, RAG n, RAG b, RAG f 04, SBI n, SBI b, SBI g, SBI b 21, SIB III, SIB VII, TUA IX, TUV d/d21, TUV f/f21, HCS 1
8 tuomaria.