POH-KIS 56. kansainvälinen kissanäyttely 09.01.2016
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 9.1.2016 Loppuu 9.1.2016
Ilmoittautuminen alkaa 21.10.2015 Ilmoittautuminen loppuu 16.12.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 28.12.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 350   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Seinäjoki, Ravikeskus
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, josefiina.huhta-aho@luukku.com
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Laura Fagerholm, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, sihteeri@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä.


Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€ / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€ / päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS jäsenille 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella.

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle (Huom: oltava vähintään 4kk). Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu 5€ maksetaan OmaKissan kautta, tai paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 20.02.2015 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: nayttelysihteeri@pohkis.fi

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden omaan jäsenyhdistykseen on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista.

Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Ilmoittautuminen on sitova. Maksaessasi leimakortilla, valitse se OmaKissassa maksutavaksi ja toimita leimakortti välittömästi näyttelysihteerille.

TERVETULOA SEINÄJOELLE, ensimmäiseen uuden kategoriajaon näyttelyyn!

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta. Jos toivot vahvistuskirjeen postitse, voit tilata sen OmaKissan kautta (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).

Assistentit: Suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle josefiina.huhta-aho@luukku.com tai puh.nro. 044-9738746. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 72
2 117
3 51
4 61
Kotikissat 4
Yhteensä 305

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1405920 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB NOM BIS
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
2 EXO a FI SRK LO 1302185 FI*Mogi's Beau Bobby Uros Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
FIN*Mogi's Mighty Michael J. (EXO a 03) x Latin Lover Andalousia (EXO a)
3 EXO f FI SK LO 1404743 FI*Chevhill's Italian Sunset Naaras Avoin Kai Ruonala Abs
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
4 EXO n 22 FI SRK LO 88053 FI*Mogi's Mother Love Uros Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Jarbabin Ouvre d'Art (PER f)
5 EXO n 24 FI SK LO 1510542 Aamukasteen Sweet Sabotage Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
D'Eden Lover Baldwin (EXO n 24) x FI*Aamukasteen Juliet (EXO g 24)
6 EXO a 22 FI SK LO 1509866 FI*Mogi's Little Otto-Boy Uros Pennut 4-7 kk Åsa Carnbrand Abs
FI*Mogi's Beau Bobby (EXO a) x FI*AzuLejo's Angels Fall First (EXO g 22)
7 EXO e 24 FI SK LO 1509080 FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo Uros Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1
FI*Kermaviiksen Eragon (PER n) x FI*Mau-Miun C'est La Vie (EXO g 24)
8 EXO d 03 22 FI SK LO 1405900 FI*Shamirin Penelope Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*Kissankäpälän Angelina (PER fs 02)
9 EXO e 03 22 FI SRK LO 42030 FI*Shamirin Fair Fiona Naaras Champion Åsa Carnbrand EX1 CACIB
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*MagicHoney's Annabell (EXO g 03)
10 PER b FI SRK LO 41369 FI*Mogi's Aldebaran Uros Grand International Champion Åsa Carnbrand EX1 CACS NOM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
11 PER d FI SRK LO 86964 FI*Sabrimin Prince Uros Supreme Champion Åsa Carnbrand Abs
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
12 PER d FI SK LO 1509134 FI*Kultaviiksen Otis Redding Uros Nuoret 7-10 kk Åsa Carnbrand Abs
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kultaviiksen Annabella (PER f 22)
13 PER d FI SK LO 1612265 Top-Level The Winner Takes It All Uros Pennut 4-7 kk Åsa Carnbrand EX1
FIN*Sunrunner's Hadyn Habib (PER d) x Leonidan U Are My Sunshine (PER d 22)
14 PER f FIN SRK LO 80208 FIN*Sabrimin Viva la Vida Naaras Avoin Alessandro Ghibaudo Abs
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
14 PER f FIN SRK LO 80208 FIN*Sabrimin Viva la Vida Naaras Veteraani Kai Ruonala Abs
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
15 PER n 22 FI SRK RX 83686 FI*Shamirin Sebastian Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP NOM
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Shamirin Cute Cassandra (PER n 03)
16 PER e FI SK LO 1508682 FI*Shamirin Sunny Sammy Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
FI*Shamirin Red Roberto (EXO d 22) x FI*Shamirin Ärliga Ännie (PER f 03)
16 PER e 22 FI SK LO 1508682 FI*Shamirin Sunny Sammy Uros Määrittely Alessandro Ghibaudo PER e
FI*Shamirin Red Roberto (EXO d 22) x FI*Shamirin Ärliga Ännie (PER f 03)
17 PER f 22 FIN SRK RX 70010 FIN*Shamirin Sweet Shakira Naaras Premior Kai Ruonala EX1 CAPIB
Sibirskin Hip-Hopper (PER n 22) x FIN*Shamirin Diamondella (PER e)
17 PER f 22 FIN SRK RX 70010 FIN*Shamirin Sweet Shakira Naaras Veteraani Kai Ruonala 2
Sibirskin Hip-Hopper (PER n 22) x FIN*Shamirin Diamondella (PER e)
18 PER f 22 FI SRK LO 91028 My-Champagne Princess Estelle Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
D'Mediterran Bandido (EXO n 22) x FIN*Henrietan Tyra Banks (EXO f 24)
19 PER e 03 FI SK RX 1509661 FI*Celestial's The Winner Takes it All Uros Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1 NOM
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
20 PER g 02 62 FI SK RX 1509659 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
21 PER f 03 22 FI SRK RX 84875 S*Marylands Unique Glow Naaras Kastraatti Åsa Carnbrand Abs
S*IxiDixi's Wild Ride (PER d 24) x Sumava's Zoe (PER f 03)
22 PER e 21 33 FI SK LO 1510625 Ayser's Jetset Queen Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
Ayser's Born To Be Wild (EXO d 22) x IT*Venus Delle Lune Saracene (EXO e 21 33)
23 RAG n FI SRK LO 1404096 FI*Minipeikon Suklaa Susu Uros International Champion Åsa Carnbrand Abs
FIN*Cat's-JM Bon-Boni (RAG e) x FI*Tuulikellon Chocolate Kiss (RAG b 04)
24 RAG n FI SK LO 1404839 FI*Barfait's Sunkiss Naaras Premior Åsa Carnbrand EX1 CAPIB
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
25 RAG a FI SRK LO 42637 FI*MistyNight Dyna Naaras Supreme Champion Alessandro Ghibaudo KM
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
26 RAG a FI SK LO 1404868 FI*AijaiCats Charming Carla Naaras International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CAGCIB
FI*Riverknee Starship Trooper (RAG n 04) x FI*AijaiCats Noble Nana (RAG a 04)
27 RAG a FI SK LO 1509419 FI*Uniklubin Royal Madeleine Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1 BIV
FI*Collicatin Wonderful Walle (RAG n 04) x FI*Uniklubin Lady Like Royal (RAG n)
28 RAG a FI SRK LO 1402421 FI*Barfait's Rivaldo Uros International Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAGPIB
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Gianna (RAG a 03)
29 RAG c FI SRK LO 85688 FI*MistyNight Augustus Uros Supreme Champion Alessandro Ghibaudo KM NOM
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
30 RAG n 21 FI SRK LO 1403462 FI*Collicatin Karibian Sun Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
31 RAG a 21 FI SK LO 1506618 FI*Emija's Elvis Uros International Champion Åsa Carnbrand Abs
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
32 RAG a 21 FI SK LO 1510513 Liam Supurrsonic*PL Uros Pennut 4-7 kk Åsa Carnbrand EX1
Darlinlildols Ontario (RAG a 04) x Apolonia Supurrsonic*PL (RAG g 04 21)
33 RAG n 03 FI SK LO 1507171 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC NOM BIS
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
34 RAG n 03 FI SK LO 1509995 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
35 RAG n 04 FI SK LO 1509535 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip Uros Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1 NOM BIS
Lovelystory McSteamy (RAG n 04) x NO*Noble Origins' Sophia Loren (RAG a 04)
36 RAG a 03 FI SK LO 1405590 FI*Dollyblues You Are The Sunshine Naaras Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly (RAG a 03)
37 RAG a 03 FI SK LO 1508222 FI*BlackRain's Breathtaking Prince Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x FI*Celestial's Wild Child (RAG a 04)
38 RAG a 03 FIN SRK LO 82551 FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Kai Ruonala KM BIV NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
39 RAG a 03 FI SRK LO 89209 FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly Naaras Premior Kai Ruonala EX1 CAPIB
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues EndlessLoveSong (RAG n 04)
40 RAG a 03 FI SK LO 1406278 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
41 RAG a 04 FI SRK LO 1402768 Excellence Princessoffinland Naaras International Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAGPIB
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
42 RAG c 04 FI SK LO 1510013 FI*Pengvin's Ice Uros Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Provinsia River's Sparkling Light (RAG a)
43 RAG f 03 FI SK LO 1508230 FI*Celestial's Satavarma Naaras Nuoret 7-10 kk Åsa Carnbrand EX1 NOM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
44 RAG f 03 FI SK LO 1510003 FI*Celestial's Angel on My Shoulder Naaras Pennut 4-7 kk Åsa Carnbrand EX1 NOM
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
45 RAG f 04 FI SRK LO 1301491 FI*Celestial's Heaven on Earth Naaras International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CAGCIB NOM
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Dollicious Choco Vanilla (RAG n 03)
46 RAG n 04 21 FI SRK LO 87017 FI*Dollyblues MusicOfMyHeart Uros Grand International Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAPS
FIN*Dollicious Frozen Heart (RAG n 03 21) x FIN*Dollyblues PieceOfMyHeart (RAG n 04)
47 RAG a 04 21 FI SRK LO 43463 FI*Celestial's Amore Mi Amigo Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x ES*Busi-Bú Miss Muffin of Celestial's (RAG a 04)
48 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Kai Ruonala KM BIV
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
48 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Kai Ruonala 1 NOM BIS
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
49 SBI n FI SRK LO 1300190 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros Grand International Champion Kai Ruonala EX1 No Cert
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
50 SBI n FI SK LO 1508378 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 NOM
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
51 SBI n FI SK LO 1507054 Demian Diamond in the rough Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x Demian Fiona (SBI c)
52 SBI a FI SRK LO 1404372 FI*Kermatassun Hanoi Rocks Charity Naaras Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
FI*Rais-Kis Coffee (SBI n) x FI*Sinikeijun Ariella Adalmina (SBI c)
53 SBI b FI SK LO 1508619 FI*Harebell Luminous Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
54 SBI b FI SK LO 1509605 FI*Mimitan Odette Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
Ikks du Hameau de la Reine (SBI b) x FI*Mimitan Morning Glory (SBI b)
55 SBI b FIN SRK LO 78139 FIN*Pässinpään Lady After Eight Naaras Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS
FIN*Touchant Cadeau d'Amour (SBI n) x S*Maskrosen's Cassandra (SBI n)
56 SBI c FI SK LO 1506665 FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris Naaras International Champion Åsa Carnbrand EX1 CAGCIB NOM
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
57 SBI c FIN SRK LO 79415 FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras International Premior Åsa Carnbrand EX1 CAGPIB NOM
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
58 SBI d FI SRK LO 86972 FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Supreme Champion Kai Ruonala KM
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
59 SBI f FIN SRK LO 78584 FIN*Lirukallion Säkenöivä voima Naaras Grand International Champion Åsa Carnbrand EX1 CACS
Faerie Kiss Lancelot (SBI n) x FIN*Lirukallion Tilaustyö (SBI d)
60 SBI f FI SK LO 1510302 Lara Croft Mystery Mask*RU Naaras Avoin Åsa Carnbrand EX1 CAC
IL*Tevel Miracle Hocus Pocus (SBI e 21) x IL*Stars of Tevel I'm Cappuccino (SBI f)
61 SBI f FI SK LO 1508620 FI*Harebell Luna Naaras Nuoret 7-10 kk Åsa Carnbrand EX1 BIV
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
62 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Alessandro Ghibaudo KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
63 SBI n 21 FI SK LO 1508349 FI*Harebell Jade Jew'ell Naaras Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1
FI*Ziazan Faustino (SBI c 21) x FI*Harebell Honeybone (SBI f)
64 SBI n 21 FIN SRK LO 80066 FIN*Zhamanen Harlequin Naaras Kastraatti Alessandro Ghibaudo Abs
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
65 SBI d 21 FIN SRK LO 79520 FIN*Harebell Tahvo Uros Supreme Premior Åsa Carnbrand KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Nadja (SBI g)
65 SBI d 21 FIN SRK LO 79520 FIN*Harebell Tahvo Uros Veteraani Kai Ruonala 1
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Nadja (SBI g)
66 SBI d 21 FI SRK LO 1301656 FI*Harebell Gibson Uros Grand International Premior Åsa Carnbrand EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
67 SBI h 21 FI SK LO 1510066 FI*Saca's Ö.K.Y. Mercedes Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
68 ACL III / ACL n 22 FI SRK LO 1301024 FI*Dezzicat's Eroico EgoCurl Uros International Premior Michael Edström Abs
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
69 ACL IV / ACL n 03 22 FI SK RX 1509301 FI*Dezzicat's Helicon HeroCurl Uros Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo Abs
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
69 ACL IV / ACL n 03 22 FI SK RX 1509301 FI*Dezzicat's Helicon HeroCurl Uros Määrittely Donatella Mastrangelo Abs
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
70 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 1510079 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1 NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
71 ACL VI / ACL g 02 21 64 FI SK RX 1509304 FI*Dezzicat's Harpsichord HiraCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson Abs
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
71 ACL VI / ACL g 02 21 64 FI SK RX 1509304 FI*Dezzicat's Harpsichord HiraCurl Naaras Määrittely Donatella Mastrangelo Abs
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
72 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI SRK LO 1301025 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl Naaras International Champion Åsa Carnbrand EX1 CAGCIB
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
73 ACL VIII / ACL as 03 FI SK LO 1510081 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl Uros Pennut 4-7 kk Åsa Carnbrand EX1 NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
74 ACS VII / ACS fs 22 FI SK RX 1509300 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
75 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 1509305 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
76 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 1405730 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl Naaras Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAPIB
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
77 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 1301984 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Siitos
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
78 MCO I / MCO n FI SK LO 1508595 HoneyDevil My Black Bear Uros Champion Michael Edström EX1 CACIB
HoneyDevil Oscar Wild (MCO n) x Xtra Fun Villa Park*PL (MCO a 09 22)
79 MCO I / MCO n FI SK LO 1405847 FI*NomenEst Emmanuelle Naaras Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Blonde Venus (MCO w)
80 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1507708 FI*Tigerworld Morgana Naaras Avoin Michael Edström Abs
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
81 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1507262 FI*Tigerworld King Of Dreams Uros Kastraatti Michael Edström Abs
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
82 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 1404308 FI*Escape's Carlos Santana Uros Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
83 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1508075 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
84 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 1403221 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni Uros International Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAGPIB BIV NOM
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
85 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 1403042 FI*NomenEst Casanova Brown Uros Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAPIB
Belushies Handsome Sam (MCO n 09 22) x FI*NomenEst Tiger Lily (MCO n 09 22)
86 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1507429 FI*Enzahin Lonesome Rider Uros Kastraatti Alessandro Ghibaudo EX1 CAP
S*Guldklimpen's Lord Vasuman (MCO ds 09 22) x DK*Pleione's Ayla (MCO f)
87 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 1300589 FI*Ameliinan Luna Uros International Champion Åsa Carnbrand EX1 CAGCIB
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
88 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1508081 FI*Rotcat Naxos Uros Nuoret 7-10 kk Åsa Carnbrand EX1 NOM
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
89 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1507788 FI*Mainehaan Manuel Uros Kastraatti Åsa Carnbrand EX1 CAP
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x S*Stortassen's KayCee (MCO a)
90 MCO V / MCO d FI SK LO 1406132 S*Coppermines Thor Uros International Champion Iréne Eek Magnusson Abs
Candyman the Purrfect Coon (MCO ds 22) x S*Coppermines Beata (MCO f 23)
91 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 1508745 FI*LovelyLife Okey-Dokey Obelix Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*LovelyLife Heartbeat Hertta (MCO f)
92 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 1510541 PL*Dark Age Fantasia Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Vica Vilena Coon (MCO n 22)
93 MCO V / MCO f 23 FIN SRK LO 75465 FIN*Mibella's Curious Calista Naaras Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS
FIN*Iidaroosan Faustino (MCO n 09) x FIN*Fairouz Bella Notte (MCO f 23)
93 MCO V / MCO f 23 FIN SRK LO 75465 FIN*Mibella's Curious Calista Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 2
FIN*Iidaroosan Faustino (MCO n 09) x FIN*Fairouz Bella Notte (MCO f 23)
94 MCO V / MCO d FI SRK LO 1403405 FI*KingLeo's Be Like Red Adair Uros International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
95 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO 1403075 FI*Daybreak's Indira Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB BIV NOM
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
96 MCO VI / MCO d 09 FI SK LO 1406273 FI*MaineQueen Midnight Special Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Winnercoons Johnny Jaguar (MCO ns 22) x FI*Fullmoon's Eternal Flame (MCO es 22)
97 MCO VI / MCO g 09 23 FI SK LO 1508577 FI*LovelyLife New Ages Niisku Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
98 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1508083 FI*Rotcat Nicita Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX2
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
99 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1509283 FI*Hiesun Lady Evil Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
100 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1509286 FI*Hiesun Paranoid Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX2
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
101 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO 90777 Alwaro Gladiator Uros Grand International Champion Åsa Carnbrand EX1 CACS
Mainefield's Van Halen (MCO ds 22) x Alwaro Bristol Brie (MCO fs)
102 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 1403406 FI*KingLeo's Big Bang Uros International Champion Åsa Carnbrand EX1 CAGCIB BIV NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
103 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 1508553 FI*KingLeo's Dance Little Sister Naaras Nuoret 7-10 kk Åsa Carnbrand EX1
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
104 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1611021 Lady Olenna Tyrell of Beauty Wizards Naaras Määrittely Donatella Mastrangelo ns 09 22
CZ*Subar Viktoria Pride (MCO a 09 22) x D*Ashoka Tano of Beauty Wizards (MCO ns 09 22)
104 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1611021 Lady Olenna Tyrell of Beauty Wizards Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
CZ*Subar Viktoria Pride (MCO a 09 22) x D*Ashoka Tano of Beauty Wizards (MCO ns 09 22)
105 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 1402812 FI*CoonShadow WildFire Uros Premior Åsa Carnbrand EX2
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
106 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK RX 1402651 FI*Rotcat Knight of Silver Uros Premior Åsa Carnbrand EX1 CAPIB
FIN*Rotcat Chibbo (MCO ns 09 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
107 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 1507791 FI*Mainehaan Layla Naaras Kastraatti Åsa Carnbrand EX1 CAP BIV
FI*Lobellan Sebastian (MCO es) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
108 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SK LO 1508304 Ziomal Dirigo*PL Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC BIV
Portos Larenda, CZ, JW (MCO ns 03 22) x Boa Vista Silver Night*PL (MCO f 22)
109 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1508535 FI*Mahtitassun D*Muna Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX2
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
110 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1508079 FI*Rotcat Nùria Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
111 MCO VIII / MCO es 09 22 FI SK LO 1508203 FI*Daybreak's Miss Moneypenny Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX2
A*Winerau's Louis (MCO ds 09 22) x FI*Daybreak's Indira (MCO f 09)
112 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI SK LO 1508533 FI*Mahtitassun D*Tipu Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX3
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
113 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 1508697 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
114 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 1508110 FI*Moggi Dry Marttiini Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX4
Alwaro Admiral (MCO as 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
115 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 1509813 FI*NomenEst Gypsy Wildcat Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX2
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
116 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 1506708 FI*Maikkilan Tuhkamarja Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Pilvi (MCO fs 22)
117 MCO IX / MCO w 64 FI SK LO 1508050 FI*Vuorensinen Simba Uros Nuoret 7-10 kk Åsa Carnbrand EX1
Løve Hulen's It's Good to be King (MCO n 03 22) x FI*Magnificat Maine Zemfira (MCO w)
118 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 1301923 Amarillis Blue Veil Uros Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS BIV
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM ns 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
118 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 1301923 Amarillis Blue Veil Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM ns 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
119 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1508188 Quintana Eel Cherubino*PL Naaras Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACIB
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Aruru Kann Cherubino*PL (NEM g 21)
120 NEM I / NEM ns 21 FI SK RX 1405299 FI*Eswood Catwalk Naaras Avoin Alessandro Ghibaudo EX2
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x FI*Eswood A Smooth Cloud (NEM ns 03 21)
121 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1507512 FI*Mickasen Camelia Naaras Avoin Alessandro Ghibaudo EX1 CAC NOM
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
122 NEM I / NEM n 21 Palitra Iz Tverskogo Knyazhestva Naaras Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1
Norris Dauria (NEM n 21) x Astreya Iz Tverskogo Knyazhestva (NEM a 21)
123 NEM I / NEM as 21 FI SK RX 1509393 FI*Eswood Goldberry Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1
Iqasho Blekitny Aniol*PL (NEM n 03 21) x Astranzia Blue Veil (NEM a 21)
124 NEM II / NEM ns 03 21 FI SRK LO 43175 FI*Eswood A Smooth Cloud Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
Iqasho Blekitny Aniol*PL (NEM n 03 21) x Zabava Girasole (SIB fs 09)
125 NEM II / NEM a 03 21 FI SK RX 1510303 FleurAmour Yuray of TaigaStar Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
Zakhar Taiga Star (SIB n 09 24) x Charlotta FleurAmour (NEM a 21)
126 NFO I / NFO n FI SK LO 1406235 FI*Kujakeikarin Osiris Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Deimos Sitting Bull (NFO n 09)
127 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1510051 Oliver James Forest Myths Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
128 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 83553 FI*Draconian TwilightInnocence Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
FIN*Dunderkattens Got-To-Live (NFO n 09) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
129 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 87683 FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Michael Edström Abs
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
130 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 1508846 FI*Draconian Sacrament of Wilderness Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
S*Isgården's Emmett (NFO d 22) x FI*Draconian Nepenthe (NFO n 09 22)
131 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 84696 FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Michael Edström KM NOM BIS
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
132 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 1402885 FI*FoxyPaw's Lucky Brown Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
133 NFO IV / NFO n 03 22 FI SRK LO 89566 FI*Ballawhane It's A Mystery Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM BIV NOM
FIN*Kujakeikarin Hessu Hopo (NFO ns 09 22) x S*NC's Killer Queen (NFO n 03 22)
134 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 1405469 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
135 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 1301792 FI*Jarraun's Skog Asgard Uros Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
136 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 1507502 FI*Nalle-Puhin Erin Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC NOM
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
137 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1405185 SE*For Keeps Love Is A Battlefield Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX2
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
138 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1508232 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
139 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1509317 FI*Lolcat's Duchess Catherine Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FI*Lolcat's Fauna (NFO f 09 24)
140 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 87681 FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
141 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1507503 FI*Nalle-Puhin Jonne Aaron Uros Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPIB NOM
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
142 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 1508955 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
143 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 1508212 FI*GoldenFurry's First Kiss Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX2
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
144 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 1508954 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 BIV NOM
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
145 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 1404767 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
145 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 1404767 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Siitos
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
146 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 1403640 FI*Jarraun's Skog Cheresa Naaras Avoin Michael Edström EX2
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
147 NFO VI / NFO d 09 FI SK LO 1507701 FI*Mirkulan Julia Domna Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Kissafarin Luzon (NFO d) x FIN*Mirkulan Bridget Jones (NFO g)
148 NFO VI / NFO g 09 24 FI SK LO 1509874 FI*Felimon Gwendolyn Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 BIV
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FIN*Felimon Bettiina Auroora (NFO f 09)
149 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO 84816 FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros International Premior Iréne Eek Magnusson Abs
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
150 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO 81860 FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Michael Edström KM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
151 SIB II / SIB a 09 FI SK RX 1509015 FI*Eswood Fintelligens Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x Intrigue Syberia (SIB n 01 21)
152 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 1508402 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
153 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO 89724 FI*Lumikissan Herra Huu Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS BIV NOM
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
154 SIB III / SIB a 24 FI SK LO 1507655 FI*Kesälän Jacob Jamesovic Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
Riverwind Caleb Jamesovic (SIB a 09) x FI*Kesälän Helmi Orvokki (SIB a 03 24)
155 SIB III / SIB a 24 FI SK LO 1507654 FI*Kesälän Josefina Jamesova Naaras Avoin Michael Edström EX2
Riverwind Caleb Jamesovic (SIB a 09) x FI*Kesälän Helmi Orvokki (SIB a 03 24)
156 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO 1404174 FI*ValkeanTaian Berthea Paksu Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x FI*Balladin Rosmariini (SIB n 09 24)
157 SIB III / SIB ny 24 FI SK LO 1509515 FI*Apachiris Elendil Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
158 SIB III / SIB n 24 FI SK RX 1509424 FI*Hallametsän Adele Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX2
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Likimain A Beautiful Lie (SIB n 24)
159 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1510641 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 BIV NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
160 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK LO 1300377 FI*Lumikissan Morsmaikku Naaras Grand International Champion Åsa Carnbrand EX1 CACS NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FI*Kuuratassun Alinda (SIB f 09)
161 SIB IV / SIB a 03 24 FI SK RX 1509021 FI*Eswood Fandango Naaras Nuoret 7-10 kk Åsa Carnbrand EX1
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x Intrigue Syberia (SIB n 01 21)
162 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO 89471 FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras Kastraatti Åsa Carnbrand EX1 CAP NOM
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
163 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 1402438 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Michael Edström KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
164 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 1508507 FI*Cherrytail's WonderGirl Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Cherrytail's Rhonda Mae (SIB f 09 22)
165 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO 83627 FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Michael Edström KM NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
166 SIB VI / SIB d 09 FI SRK LO 87389 FI*Cherrytail's Marlon Brando Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
167 SIB VI / SIB d 09 FI SK RX 1508396 FI*KissinTassun Isoontaloon Antti Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Elisey Vasilek (SIB e 22) x FI*KissinTassun Fyrry (SIB fs 09 22)
168 SIB VI / SIB d 02 21 62 FI SK LO 1507543 FI*Tassutuvan Eemeli Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
FI*Cherrytail's PrettyBoy (SIB n 03) x FI*Tassutuvan Aino (SIB d 02 21)
169 SIB VII / SIB fs FI SRK LO 88777 FI*Lumikissan Fortuna Naaras Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
S*Manta's Astor (SIB ns 24) x FIN*Lumikissan Rusina (SIB fs)
170 SIB VII / SIB ns FI SK LO 1508807 FI*Eswood Elegant Smoke Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x Zabava Girasole (SIB fs 09)
171 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX 74799 FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
171 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX 74799 FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
172 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS BIV NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
173 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 1406538 FI*ArcticWilds Goofy Uros International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CAGCIB
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
174 SIB VIII / SIB ds 09 FI SK LO 1508290 FI*Lumikissan Unna Unelmainen Naaras Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1 NOM BIS
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
175 SIB VIII / SIB fs 09 22 FI SRK LO 1402376 FI*KissinTassun Fyrry Naaras Kastraatti Alessandro Ghibaudo EX1 CAP NOM
N*Nordskjæret's Horatio Elvisen (SIB d 09 22) x FI*KissinTassun Daisy (SIB fs 22)
176 TUA IV / TUA n 09 22 FI SK LO 1510646 Jack Le Grizzli de Saint Paër Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
Hakuna Matata de Chyoui Lhan (TUA w) x J'iroquoise de Saint Paër (TUA n 02)
177 TUA IX / TUA w 61 FI SK LO 1405400 FI*Josmarin Jedrus Uros Champion Michael Edström Abs
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
178 BEN n 22 FI SK RX 1510273 CattiCartano Wild River Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
179 BEN n 24 FI SK RX 1406440 FI*Hiesun Diamonds in the Sky Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
180 BEN n 24 32 FI SK RX 1509462 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Avoin Donatella Mastrangelo EX1 CAC
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
181 BEN n 24 32 FI SRK LO 38920 FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Kastraatti Donatella Mastrangelo EX1 CAP
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
182 BSH n FI SK LO 1406058 FI*Coventry's Lonely Wolf Uros Avoin Donatella Mastrangelo Abs
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
183 BSH a FI SRK LO 1402340 FI*Suvikasteen Crixus Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
184 BSH b FI SK LO 1507540 FI*Aurantia's Tree Kangaroo Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Dolores Haze (BSH h)
185 BSH d FI SK LO 1507536 FI*Aurantia's Bengal Tiger Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC NOM
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Dolores Haze (BSH h)
186 BSH f FI SK LO 1507354 FI*Aurantia's Galaxy Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
187 BUR n FI SRK LO 43076 FI*Seirene Queen Bee Naaras Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Norma (BUR g)
188 BUR n FI SK LO 1510014 FI*Almond's Freyja Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
189 BUR n FIN SRK LO 31667 FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM NOM BIS
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
189 BUR n FIN SRK LO 31667 FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Minna Krogh 1 NOM BIS
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
190 BUR n FIN SRK LO 31645 FIN*Katruskan Chelindrea Naaras Veteraani Minna Krogh 2
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Katruskan Joy To The World (BUR f)
191 BUR a FI SRK LO 1300531 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
192 BUR a FI SK LO 1508409 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 BIV
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
193 BUR a Great Gray Magic Valley*RU Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
Ulrik Magic Valley*RU (BUR a) x Brittany Magic Valley*RU (BUR b)
194 BUR b FI SK LO 1508861 FI*Bumpulina Annabell Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh Abs
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Mackintosh's Blue Maribel (BUR g)
195 BUR b FI SK LO 1509795 FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Pardofelis Ro Väl (BUR b) x FI*Seirene Polina (BUR f)
196 BUR c FI SRK LO 38047 FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras International Champion Donatella Mastrangelo EX1 CAGCIB NOM
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
197 BUR c FI SK LO 1507447 FI*Elwood's Azog Turmelija Uros Avoin Donatella Mastrangelo EX1 CAC
FI*Enigmatic Aenigma (BUR b) x FI*Shu-Shun Jandia (BUR b)
198 BUR c FI SK LO 1510171 FI*Pardofelis Va Va Voom Naaras Pennut 4-7 kk Donatella Mastrangelo EX1 BIV NOM BIS
FI*Pardofelis Ro Väl (BUR b) x HU*Alba Regia Bibi (BUR h)
199 BUR d FI SK LO 1406370 FI*Kissmollin Guarneri Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
200 BUR d FI SRK LO 42323 FI*Kissmollin Bourree Uros Premior Minna Krogh EX1 CAPIB NOM
FI*Shu-Shun Charmikas Da-Capo (BUR n) x FI*Kissmollin Isabelle (BUR j)
201 BUR f FI SRK LO 39551 FI*Arkhitekton Tarja Naaras Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
FI*Harebell Aramis (BUR e) x FIN*Arkhitekton Kheops (BUR f)
202 BUR g FI SRK LO 1302040 FI*Oliivian Äf-duuri Naaras International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB NOM
LV*Silky Majesty Ulysses (BUR c) x FI*Oliivian Zina Aberina (BUR e)
203 BUR j Zaffiro Galaxy Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 NOM
Zaffiro Wally (BUR b) x Zaffiro Katniss (BUR j)
204 CHA FI SRK LO 42253 NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna Naaras Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS
NL*Poekie Mau Mau's Happy Pluis (CHA ) x IT*Theodora Del Sogno Blu (CHA )
205 CYM 53 / CYM e 09 53 FI SK RX 1404764 FI*KehRuun Aisha Naaras Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS NOM BIS
Brodnax Play It Again Sam (MAN e 03 22 53) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
206 EUR ns 23 FI SK RX 1509054 FI*Lumihelmen Giulio Gatti Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1 NOM
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
207 EUR n 02 64 FIN SRK RX 34953 Tarina Naaras Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPIB
207 EUR n 02 64 FIN SRK RX 34953 Tarina Naaras Veteraani Minna Krogh 3
208 EUR n 03 FI SK RX 1509938 FI*Waputtaren Emeljan Uros Pennut 4-7 kk Donatella Mastrangelo EX1
Taneli (EUR d 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
209 KOR FI SK LO 1507989 FI*Tatsutan Yoana Susarma-Caru Naaras Avoin Donatella Mastrangelo EX1 CAC
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
210 KOR FI SRK LO 39339 FI*Melodian Thanit Uros International Premior Donatella Mastrangelo EX1 CAGPIB BIV NOM
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
211 KOR FI SRK LO 1301101 FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam Naaras International Premior Donatella Mastrangelo EX1 CAGPIB
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
212 KOR FI SRK LO 40426 FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile Naaras Premior Donatella Mastrangelo EX1 CAPIB NOM
FI*Melodian Kham khan (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
213 KOR FI SRK LO 1301102 FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam Naaras Kastraatti Donatella Mastrangelo EX1 CAP
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
214 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX 38458 FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
215 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 1405801 Sun-Manx Cayth Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
216 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 1509519 Auragold Mr. Worldwide Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC BIV NOM BIS
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
217 MAU n 24 FI SK LO 1509408 FI*Chai-lai Ebé Eshe Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Staruskan Nefertem (MAU n 24) x FI*Chai-lai Latif Lotus (MAU n 24)
218 MAU ns 24 FI SK LO 1509532 Bias Yá Moasi, CZ Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
Eric Novohradská ruze, CZ (MAU ns 24) x Urschula von Skarrabäus*CH (MAU ns 24)
219 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Donatella Mastrangelo KM NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
220 OCI n 24 FI SRK LO 42161 FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Donatella Mastrangelo KM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
221 OCI b 24 FI SRK LO 39574 FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
222 OCI b 24 FI SK LO 1508355 FI*Moosegrove Jäger Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM BIS
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
223 OCI b 24 FIN SRK RX 26826 FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
223 OCI b 24 FIN SRK RX 26826 FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Minna Krogh 1
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
224 OCI b 24 FI SRK LO 41171 FI*Kukkatarhan Capsicum Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
225 OCI bs 24 FI SRK RX 1300005 FI*Silvercomet Midnight's King Uros Grand International Champion Minna Krogh Abs
Ozspots Sheelberight (OCI ns 24) x FIN*Silvercomet Audrey Hepburn (OCI b 24)
226 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
227 ABY n FI SK LO 1405196 FI*Lovedevotion Desirée Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
228 ABY n FI SK LO 1507959 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
229 ABY n FI SK LO 1509915 FI*Link Malaika Mnia Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 BIV NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Link Marjani Mnia (ABY o)
230 ABY n FI SRK LO 37328 Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
231 ABY a FI SK LO 1405197 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
232 ABY a FI SK LO 1405210 FI*Link Mochweo Blou Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
233 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 1509155 FI*Saca's Rain Reanna Naaras Nuoret 7-10 kk Donatella Mastrangelo EX1 NOM BIS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
234 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 1301763 FI*Sweetpurr's Shane Walsh Uros Supreme Premior Donatella Mastrangelo KM
FI*Sweetpurr's Love Me Back (CRX d) x FI*Sweetpurr's Snorkfröken (CRX n 03)
235 CRX II / CRX n 03 FIN SRK LO 33168 FIN*Piupaws Krafla Uros Supreme Premior Donatella Mastrangelo KM
YAS-53 Yam Yam-of-sleggja (CRX n) x FIN*Piupaws (Nice Voice...) (CRX n 03)
235 CRX II / CRX n 03 FIN SRK LO 33168 FIN*Piupaws Krafla Uros Veteraani Jaana Jyrkinen 2
YAS-53 Yam Yam-of-sleggja (CRX n) x FIN*Piupaws (Nice Voice...) (CRX n 03)
236 CRX III / CRX f FI SK LO 1508440 FI*KittyLady's Black Widow Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
237 CRX III / CRX j FI SK LO 1509600 FI*Saca's Violet Verse Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
Sunny Agnus*LT (CRX d 03) x FI*Saca's Chiara Candida (CRX bs 24)
238 CRX IV / CRX g 09 FI SRK LO 1404226 FI*Taikametsän Artemis Naaras Avoin Donatella Mastrangelo EX1 CAC
FI*Framillan Iapetos (CRX e 09) x FI*SpeedOn Hunter Tylo (CRX g)
239 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 1507421 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros Avoin Donatella Mastrangelo EX1 CAC
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
240 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 1404881 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS BIV NOM
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
241 CRX VI / CRX b 03 24 FI SRK RX 1302099 FI*Saca's High Note Naaras Champion Minna Krogh EX1 CACIB
Aladdin of Royal Fleece (CRX b 03) x FI*Saca's Chiara Candida (CRX bs 24)
242 CRX VI / CRX n 01 21 62 FI SK RX 1406183 FI*Framillan Raising Hell Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
Sybolt of the Giant Trees (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Keep It Up (CRX b 01)
243 CRX VI / CRX n 01 21 62 FI SK LO 1509642 FI*Piupaws Twister of Sekhmet Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 NOM
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*Piupaws Twisted Sister (CRX n 02 21)
244 CRX VIII / CRX ns 03 21 33 FI SRK RX 1403813 FI*Lubavan Eleanor Naaras Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB
FI*Saca's Beo Palladium (CRX ns 21 33) x FI*Lubavan Beatrice (CRX n 02)
245 DRX I / DRX n FI SK LO 1507398 FI*Riepujengin Tittelintuure Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
FI*Riepujengin Gizmo (DRX ds) x LV*Malsan Lysette Anthony (DRX f)
246 OSH n FI SRK RX 90911 Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen Abs
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
247 OSH n FI SK LO 1508672 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
248 OSH n FI SK LO 1508774 Durrdana's Black Betty Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC NOM
Calenacat's Non plus Ultra (OSH n) x Durrdana's Viper (OSH b 24)
249 OSH n FI SK LO 1510142 FI*Choose Double Trouble Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen Abs
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
250 OSH n FI SRK LO 40260 FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB NOM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
251 OSH f FI SK LO 1508671 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Avoin Donatella Mastrangelo EX1 CAC
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
252 OSH n 24 FI SRK LO 1403318 FI*Choose Ashita ga-ga Yippee! Naaras Avoin Minna Krogh Abs
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
253 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Minna Krogh KM NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
254 OSH a 25 FI SRK LO 42466 S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM NOM
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
255 OSH b 22 FIN SRK RX 31981 FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Supreme Premior Minna Krogh KM NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
255 OSH b 22 FIN SRK RX 31981 FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Jaana Jyrkinen 1 NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
256 OSH b 24 FI SRK LO 1301776 Akita Ha Kuna*PL Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
Purrfect Garfield (OSH c 22) x Harada Ari-Gan*PL (OSH h 25)
257 OSH b 25 FI SK LO 1508431 FI*Martinic Oriental Beat Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1 NOM
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
258 OSH d 24 FI SK LO 1508670 FI*BlackDevil's RedBull Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
259 OSH d 24 FI SK LO 1510304 HU*Okonor Rozsdás Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
260 OSH n 01 21 FI SRK RX 1404450 FI*Birregin Magaskawee Naaras Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
260 OSH n 01 21 FI SRK RX 1404450 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Donatella Mastrangelo
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
261 OSH n 03 24 FI SRK LO 40822 FI*Choose Xoo Cute To Be True Uros Grand International Champion Donatella Mastrangelo Abs
LV*Amicus Verus Voody (OSH n 24) x FI*Birregin FairyTail Tales (SIA f 02 21)
261 OSH n 03 24 FI SRK LO 40822 FI*Choose Xoo Cute To Be True Uros Siitos
LV*Amicus Verus Voody (OSH n 24) x FI*Birregin FairyTail Tales (SIA f 02 21)
262 OSH n 03 24 FI SK LO 1508133 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Avoin Donatella Mastrangelo EX1 CAC
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
263 OSH b 03 24 FI SK LO 1508134 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Avoin Donatella Mastrangelo EX1 CAC
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
264 RUS FI SRK LO 1301929 Wynterwynd Moon River Uros Supreme Champion Donatella Mastrangelo KM
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
264 RUS FI SRK LO 1301929 Wynterwynd Moon River Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
265 RUS FI SK LO 1406267 FI*Lolcat's Leo Wyatt Uros Champion Donatella Mastrangelo EX1 CACIB BIV NOM BIS
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
266 RUS FI SK LO 1507853 FI*Inkilee Myrskyn maininki Uros Avoin Donatella Mastrangelo EX1 CAC
FI*Tcarskii'dvorik Mishka (RUS ) x FI*Inkilee La Grande Dame (RUS )
267 RUS FI SK LO 1507123 FI*Sini-ihmeen Mikko Mania Uros Avoin Donatella Mastrangelo EX2
Marco of Happy Song (RUS ) x S*Mudhoneys Minni (RUS )
268 RUS FI SK LO 1507662 FI*Lolcat's Willow Rosenberg Naaras Avoin Donatella Mastrangelo EX1 CAC NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
269 RUS FI SRK LO 1402583 FI*Zarin Onneli Naaras Avoin Donatella Mastrangelo EX2
Sunnanordica Oberon (RUS ) x FIN*Zarin Taika (RUS )
270 RUS FI SK LO 1509249 FI*Lolcat's Queen Victoria Naaras Pennut 4-7 kk Donatella Mastrangelo EX2
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
271 RUS FI SK LO 1509879 Habeebas Gracious Georgina Naaras Pennut 4-7 kk Donatella Mastrangelo EX1 NOM BIS
Katzenhof Onni (RUS ) x Habeebas Exceptional Elisha (RUS )
272 RUS FI SK LO 1507664 FI*Lolcat's Rupert Giles Uros Kastraatti Donatella Mastrangelo EX1 CAP NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
273 RUS FI SK LO 1507663 FI*Lolcat's Anya Naaras Kastraatti Donatella Mastrangelo EX1 CAP NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
274 SIA b FI SK LO 1508673 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
275 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
276 SOM o FIN SRK RX 24904 DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Minna Krogh KM NOM BIS
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
276 SOM o FIN SRK RX 24904 DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 1
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
277 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO 42470 FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Minna Krogh KM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
278 SIA n 03 FI SK LO 1508131 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Avoin Donatella Mastrangelo EX1 CAC
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
279 SIA b 03 FI SRK LO 38426 FI*Choose Three Wishes Well Naaras Supreme Champion Jaana Jyrkinen Abs
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
280 SIA d 03 FI SK LO 1406106 FI*Birregin Pierre Précieuse Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
281 HCL Simba Uros Kotikissat Kai Ruonala 1 NOM BIS
282 HCS Elis Uros Kotikissat Kai Ruonala Abs
283 HCS Lenni Uros Kotikissat Kai Ruonala 1
284 HCS Santtu Uros Kotikissat Kai Ruonala Abs
305 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Carnbrand Åsa EXO a 22, EXO e 03, PER b, PER d, PER f 03 22, RAG a 21, RAG f 03, RAG n, SBI c, SBI d 21, SBI f, ACL VIII, MCO IV, MCO IX, MCO VII, SIB IV 35
Edström Michael ACL III, MCO I, MCO II, MCO VI, NFO III, NFO IX, NFO V, NFO VI, SIB II, SIB III, SIB V, TUA IV, TUA IX 37
Eek Magnusson Iréne ACL VI, ACS VII, MCO V, MCO VIII, NEM II, NFO I, NFO II, NFO IV, NFO VIII, SIB VI, SIB VII 38
Ghibaudo Alessandro PER e 22 (13c), EXO e 24, EXO n 22, PER e 03, PER f, RAG a, RAG a 04, RAG c, RAG c 04, RAG f 04, RAG n 04, RAG n 04 21, SBI h, SBI h 21, SBI n 21, ACL IV, ACS VIII, MCO III, NEM I, SIB VIII 38
Jyrkinen Jaana BSH b, BUR a, BUR f, BUR n, EUR n 02 64, MAN 51-52, OCI b 24, ABY n, CRX III, CRX VIII, OSH a 25, OSH b 24, OSH n, OSH n 01 21, SIA b 03, SOM n, VET 2, VET 4 39
Krogh Minna BEN n 22, BEN n 24, BSH a, BSH d, BSH f, BUR b, BUR d, BUR g, BUR j, CHA, CYM 53, EUR ns 23, MAU n 24, MAU ns 24, OCI bs 24, ABY a, CRX VI, DRX I, OSH a 24, OSH b 22, OSH b 25, OSH d 24, OSH n 24, SIA b, SIA d 02, SOM o, SPH V, VET 3 38
Mastrangelo Donatella ACL IV (13c), ACL VI (13c), MCO VII (13c), BEN n 24 32, BSH n, BUR c, EUR n 03, KOR, OCI n 24, CRX II, CRX IV, CRX V, OSH b 03 24, OSH f, OSH n 01 21, OSH n 03 24, RUS, SIA n 03 38
Ruonala Kai EXO a, EXO d 03 22, EXO f, EXO n, EXO n 24, PER e, PER e 21 33, PER f 22, PER g 02 62, PER n 22, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG n 03, RAG n 21, SBI a, SBI b, SBI d, SBI n, HCL, HCS, VET 1 37
8 tuomaria