YK 01.11.2015
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 1.11.2015 Loppuu 1.11.2015
Ilmoittautuminen alkaa 29.6.2015 Ilmoittautuminen loppuu 11.9.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:30
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 18.10.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 263   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola
Toimihenkilöt


Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com

Raha-asiat:
Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com

Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net

Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com

Pääassistentti: Riikka Turpeiselle
riiturpeinen@gmail.com.

Lisätietoja

 Näyttely on täynnä!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 54
2 101
3 44
4 72
Kotikissat 2
Yhteensä 273

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 15 PT*Kiyoko Kats Big Royal Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM BIS
PT*Kiyoko Kats BB-4ever (PER n 22) x Canastaexo Lil Candy of Kiyoko Kats, DSM (EXO n)
2 EXO n 24 FI SRK LO 13 FI*Cherish's Nacho Uros International Champion Helene Reiter EX1 CAGCIB
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
3 EXO n 24 FI SRK LO 13 FI*Cherish's Nutmeg Naaras Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
4 EXO d 24 FI SK LO 15 FI*Mau-Miun Ironman Uros Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1
FI*Kermaviiksen Eragon (PER n) x FI*Mau-Miun C'est La Vie (EXO g 24)
5 EXO f 22 FI SK LO 15 FI*Cherish's Pudding Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM
Benua Conrad (PER d 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
6 PER n FI SK LO 15 FI*Cherish's Oreo Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
Benua Conrad (PER d 33) x FI*Cherish's Nutmeg (EXO n 24)
7 PER a FI SK LO 15 FI*Amabili's Sweet Serenade Naaras Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1 NOM
Suavere's Cezanne of Amabili (PER w) x FI*Amabili's Sweet Temptation (PER g)
8 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
10 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP NOM BIS
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
11 PER n 22 FI SRK LO 14 IT*Diciotto Carati Virginia Naaras International Champion Helene Reiter EX1 CAGCIB NOM BIS
Diciotto Carati Linus (PER a 22) x Diciotto Carati Querida (PER n 22)
12 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Champion Helene Reiter EX1 CACIB NOM
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
13 PER n 03 FI SRK LO FI*Mimosan Ka Boom Uros Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS NOM
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
14 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Grand International Premior Helene Reiter EX2
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
15 PER d 03 FI SK LO 15 Bafini Sweet Dancer Uros Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1 NOM BIS
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
16 PER n 33 FIN SRK LO FIN*Cherish's Hotcake Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Sinihuiskan Bianca (PER n 21 33)
17 PER a 33 FIN SRK LO FIN*Jasmirin Danny-Boy Uros Veteraani Hanne Sofie Sneum 1 NOM BIS
Sandypaws Sammy-of-Jasmirin (PER n 33) x DK*Lobell's Babbling Brooke (PER a 33)
17 PER a 33 FIN SRK LO FIN*Jasmirin Danny-Boy Uros International Premior Tellervo Kass Abs
Sandypaws Sammy-of-Jasmirin (PER n 33) x DK*Lobell's Babbling Brooke (PER a 33)
17 PER a 33 FIN SRK LO FIN*Jasmirin Danny-Boy Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Sandypaws Sammy-of-Jasmirin (PER n 33) x DK*Lobell's Babbling Brooke (PER a 33)
18 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
18 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Veteraani Lene Glem 2
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
19 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
20 ACS VII / ACS fs 22 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
20 ACS VIII / ACS fs 09 22 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl Naaras Määrittely Lene Glem ACS fs 22
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
21 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
22 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's GentleMan Uros International Champion Tellervo Kass Abs
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
23 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Wundervoll Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FIN*Escape's Arch Enemy (MCO a 03 22) x Justcoons Hera Luno (MCO n 09 22)
23 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Wundervoll Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Escape's Arch Enemy (MCO a 03 22) x Justcoons Hera Luno (MCO n 09 22)
24 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Hidden Treasure Uros International Premior Tellervo Kass Abs
FIN*Chamberlain Used To Run (MCO ns 09) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
25 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Let's Go Uros International Premior Tellervo Kass Abs
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
26 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
27 MCO III / MCO a 22 FI SK RX 15 Dion Tallin Perla Annaru*PL Uros Avoin Lene Glem EX1 CAC
Brano Liv Perla Annaru*PL (MCO d 22) x Peacemaker's Roxette Ria (MCO a 09)
28 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Hemingway's Ixchel Naaras Avoin Hanne Sofie Sneum EX1 CAC
FI*Hemingway's Thunderheart (MCO a 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
29 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1 BIV
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
30 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Damareos Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
31 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Lene Glem KM BIV NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
31 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Lene Glem 1 NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
32 MCO III / MCO a 23 FI SRK LO FI*Mostlycats Kosmos Blue Uros Grand International Premior Lene Glem EX1 CAPS
Magic Lake Sam (MCO n 22) x FIN*Mostlycats Dangerous Kind (MCO n 23)
33 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros International Premior Lene Glem Abs
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
34 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Indira Naaras Premior Lene Glem EX1 CAPIB
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
35 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Grand International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
36 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB BIV
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
37 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Caesar Uros Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Timantti (MCO n 03 22)
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Coraline Naaras Grand International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPS
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
39 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAGPIB NOM
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
40 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Champagne Supernova Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
41 MCO V / MCO f FI SRK LO Beartooth Mountain Lola Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
41 MCO V / MCO f FI SRK LO Beartooth Mountain Lola Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
42 MCO VI / MCO d 09 24 FI SRK RX FI*Stout-hearted I Love You Naaras Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM
A*Winerau's Coral (MCO d 09 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
43 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
44 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 13 FI*Vuorensinen Lady Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX2
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FI*CapitalCats Kikka (MCO f 09 22)
45 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO 14 FI*Daybreak's Indira Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson Abs
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
46 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 14 FI*Iidaroosan Negrita Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX2
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Iidaroosan Snow angel (MCO es 09 22)
47 MCO VI / MCO g 09 FI SK LO 14 FI*Satinante's Olga Carlotta Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX3
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FIN*Satinante's Freyja Iniki (MCO ns 22)
48 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted She Loves Me Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
49 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV NOM
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
50 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Keep It Dark Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB NOM
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Ysanna Car Maine Treasures, CZ (MCO fs 03 22)
51 MCO VI / MCO e 09 23 FI SK LO 15 FI*Stout-hearted Rafael Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP NOM
Sarajen Star (MCO d 03 22) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
52 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO DK*Amistia's Untold Truth Uros Supreme Champion Lene Glem KM
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x DK*Amistia's Eternal Flame (MCO gs 22)
53 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
54 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
55 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX3
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
56 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO FI*Vuorensinen Ian Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX2
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Giselle (MCO n 22)
57 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
58 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
59 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 15 FI*DraCoon I am Yours Mimosa Naaras Champion Tellervo Kass Abs
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FI*DraCoon Adore Me Henrietta (MCO g)
60 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Grand International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACS BIV
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
61 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 14 FI*Kamencats Auraka Uros Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
Biffalo Astral Siberian (NEM n 09 21) x Lady of Dreams Phantom Cats, CZ (NEM a 09 21)
62 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 14 Inessa of White Frost Naaras Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
Agat of White Frost (NEM as 21) x Astoriya DanLen's (NEM n 21)
63 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 FI*Mickasen Camelia Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1 BIV NOM
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
64 NEM I / NEM as 21 FI SK RX 15 FI*Eswood Goldberry Naaras Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX2
Iqasho Blekitny Aniol*PL (NEM n 03 21) x Astranzia Blue Veil (NEM a 21)
65 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 15 Maya Lilianka*PL Naaras Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
66 NFO I / NFO a FI SK LO 15 FI*Felicis Fixies Uros Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
67 NFO I / NFO n FI SRK LO 14 FI*Draconian Northern Lights Uros International Premior Lene Glem EX1 CAGPIB
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
68 NFO I / NFO n FI SRK LO FI*Heinuntuvan Konsta Uros Premior Lene Glem EX1 CAPIB
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
69 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian Cry Of Silence Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS BIV
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
70 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
71 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
72 NFO II / NFO a 09 FI SK LO 15 S*Capsicum's Shock Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
S*Capsicum's Ghost (NFO a 09 22) x S*Florinella's Juni (NFO ns 09 22)
73 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*Siniidan Oi Pimeys Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
74 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
75 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Supreme Champion Lene Glem KM
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
75 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
76 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Anrid Naaras Supreme Champion Lene Glem KM
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
77 NFO IV / NFO a 09 23 FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Gil Grissom Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FIN*Nalle-Puhin N. Boa Vista (NFO g 03 22)
78 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 (N)Migoto's Conrad Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV
IT*Norr Venn's Vin Santo (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Martine, DVM (NFO n 09 22)
79 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Lolcat's Duchess Catherine Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FI*Lolcat's Fauna (NFO f 09 24)
80 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
80 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Veteraani Lene Glem 1 NOM
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
81 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 FI*Siniidan Nocturne of Shadow Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX2
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
82 NFO IV / NFO a 09 24 FI SK LO 15 FI*Synkänvuoren Haltia Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP BIV
FI*Hopeahännän Iorek Byrnison (NFO es 03 24) x FI*Synkänvuoren Tiuhti (NFO a 09 24)
83 NFO V / NFO d 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Bergthor Uros International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Kattskogens Alma (NFO f 09 23)
84 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros International Champion Hanne Sofie Sneum EX2
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
84 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
85 NFO V / NFO f FI SRK LO FI*Lolcat's Rose Naaras International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB NOM
FI*BlackOnyx Indigo (NFO n) x FIN*Lolcat's Padme (NFO f 24)
86 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Filiola Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
87 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1 BIV NOM
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
88 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
89 NFO VI / NFO g 09 24 FI SK LO 15 FI*Synkänvuoren Päivätär Naaras Avoin Lene Glem EX1 CAC
FI*Hopeahännän Iorek Byrnison (NFO es 03 24) x FI*Synkänvuoren Tiuhti (NFO a 09 24)
90 NFO VI / NFO d 03 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Iisakki Uros Supreme Premior Lene Glem KM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
91 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Draconian Ataegina Naaras Supreme Premior Lene Glem KM BIV NOM
FI*NordicTigers Andreas (NFO d 09 22) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
92 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bonaparte Uros International Premior Lene Glem EX1 CAGPIB
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
93 NFO VI / NFO f 09 22 FI SRK LO 13 S*Capsicum's Elyss Naaras Grand International Premior Lene Glem EX1 CAPS
S*Långängens Krokant (NFO n 09 22) x S*Mylingens Maryland (NFO f 03 22)
94 NFO VIII / NFO ds 09 FI SK LO 15 Usuy Nabatea*ES Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem Abs
Malbec La Peyre (NFO ns 09) x S*Utblicken's Haluza (NFO d)
95 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Lene Glem KM NOM BIS
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
96 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1 NOM BIS
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
97 RAG n FI SRK LO 14 Gayaneh Ideo Iuxta Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
98 RAG n FI SK LO 15 FI*Snowrag Frisco Kid Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Snowrag Jalousie (RAG a 04)
99 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras Supreme Champion Hanne Sofie Sneum KM
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
100 RAG a FI SK LO 15 Gayaneh Jaspis Aureus Uros Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
101 RAG f FIN SRK LO FIN*Dollyblues Rainbow Doll Naaras Supreme Premior Hanne Sofie Sneum KM
FIN*Dollicious Padrone del Aqua (RAG a 04) x FIN*Panacheen Zealous Zulu (RAG f 03 21)
101 RAG f FIN SRK LO FIN*Dollyblues Rainbow Doll Naaras Veteraani Lene Glem 4
FIN*Dollicious Padrone del Aqua (RAG a 04) x FIN*Panacheen Zealous Zulu (RAG f 03 21)
102 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Kivelän Baldassare Ludano Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
FI*Ruuskatin Li'l Bad Wolf (RAG n 04 21) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
103 RAG n 21 FI SRK LO Gayaneh Gaudeamus Igitur Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
104 RAG a 21 FI SK LO 15 FI*Emija's Elvis Uros Champion Lene Glem EX1 CACIB
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
105 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Avoin Lene Glem EX1 CAC
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
106 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1 BIV
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
107 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Emija's Gaia Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX2
S*Norrtassen's Jonas (RAG n 03) x FI*Lounatuulen Dooris (RAG a 04)
108 RAG n 03 FIN SRK LO FIN*Snowrag Timanfaya Naaras Kastraatti Lene Glem EX1 CAP
FIN*Snowrag Hercule Poirot (RAG n 04) x FIN*Snowrag Pineapple Heart (RAG a 03)
109 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Dollyblues Beautiful Intentions Naaras Champion Lene Glem EX1 CACIB
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues 2Become1 (RAG f 03)
110 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Snow-Kiss Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
111 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Ice-Kiss Uros Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
112 RAG a 04 FI SK LO 15 Gayaneh Juno Primas Naaras Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
113 RAG f 03 21 FIN SRK RX FIN*Panacheen Zealous Zulu Naaras Veteraani Lene Glem 3
FIN*Panacheen Jaunty Jerry (RAG n 03) x Palacedolls Rosebud (RAG d 21)
114 SBI n FI SRK LO 13 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
115 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell Lancelot Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
116 SBI a FI SRK LO FI*MeToYou Hero Uros Supreme Champion Lene Glem KM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Stendalens Cola (SBI b)
117 SBI f FI SK LO 15 FI*Harebell Luna Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
118 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Supreme Premior Hanne Sofie Sneum KM NOM
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
118 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Veteraani Lene Glem 2
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
119 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
120 SBI c 21 FI SK LO 15 FI*Ziazan Inessa Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x Shapur Angel (SBI b 21)
121 SBI d 21 FI SRK LO FI*JoJon La Veta de Oro Uros Grand International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACS NOM
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FI*Birmayan Fazermint (SBI f)
122 SBI d 21 FI SK LO 14 FI*ElfQuest Oliver Uros Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
FIN*Fotocatin Catty Taavi (SBI d 21) x FI*ElfQuest Itchigo (SBI h)
123 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Grand International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPS
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
124 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Lene Glem KM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
125 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO FI*Amurin Zippora Naaras Supreme Champion Lene Glem KM NOM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FIN*Amurin Lyydia (SIB n 24)
126 SIB IV / SIB ny 09 24 FI SK LO 14 FI*Amurin Rafael II Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB NOM
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
127 SIB IV / SIB a 03 24 FI SK RX 15 FI*Eswood Fandango Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x Intrigue Syberia (SIB n 01 21)
128 SIB V / SIB fy 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Ulla Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Amurin Andreas (SIB n 22) x FI*Amurin Perzike (SIB f 22)
129 SIB V / SIB f 23 FI SRK LO FI*Amurin Hanna Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
130 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zebedee Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
131 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zerahiah Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX2
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
132 SIB VI / SIB f 03 FI SK LO 15 FI*Alizarin Delilah Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson Abs
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan NipinNapin (SIB ds 03 24)
133 SIB VI / SIB f 03 23 FI SRK LO FI*Abbas-Coons Aureelia Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Amurin Paula (SIB n 24)
134 SIB VII / SIB ns FI SK LO 15 FI*Eswood Elegant Smoke Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x Zabava Girasole (SIB fs 09)
135 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 15 FI*Josmarin Leia Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
136 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 14 FI*Elekatin Super Nova Uros International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FIN*Elekatin Oriana (TUA w)
137 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
138 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1 BIV NOM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
139 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Grand International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACS
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
140 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Grand International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPS NOM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
140 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
141 ABY o FI SRK LO FI*Amajan Gigi Gioia Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
142 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
143 ABY p FI SK LO 15 FI*Laire Melian Marilla Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Laire Maiar Melian (ABY o)
144 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano KingOfHearts Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
145 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Master Blender Uros International Champion Helene Reiter Abs
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
146 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Hugo Boss Uros Nuoret 7-10 kk Helene Reiter Abs
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
147 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Hiesun Bonita Santa Maria Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
148 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras International Premior Helene Reiter Abs
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
148 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Helene Reiter Abs
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
149 BEN n 22 32 FIN SRK LO CattiCartano's Snow Crystal Son Uros International Premior Olga Komissarova Abs
Indiaink Sampson of SiruCats (BEN n 22) x CattiCartano's Sweet Heart (BEN n 22 31)
149 BEN n 22 32 FIN SRK LO CattiCartano's Snow Crystal Son Uros Veteraani Helene Reiter Abs
Indiaink Sampson of SiruCats (BEN n 22) x CattiCartano's Sweet Heart (BEN n 22 31)
150 BEN n 22 33 FI SK RX 15 CattiCartano Crystal Heels Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Spring Fashion (BEN n 24)
151 BUR n FI SRK LO Isä-Brownin Ushuaia Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB NOM
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x Isä-Brownin Monte Velho (BUR n)
152 BUR b FIN SRK LO FIN*Ravissant Alessaielle Nanda Naaras Supreme Premior Hanne Sofie Sneum KM
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
152 BUR b FIN SRK LO FIN*Ravissant Alessaielle Nanda Naaras Veteraani Helene Reiter 2
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
153 BUR c FI SRK LO 14 FI*TribeChristal's Angus Uros Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x S*Alchymist's Secret Love (BUR j)
154 BUR c FI SRK LO 14 FI*TribeChristal's Ninive Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x S*Alchymist's Secret Love (BUR j)
155 BUR c FIN SRK LO FIN*Shu-Shun Pisarro Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Shu-Shun Misty Dawn (BUR b)
155 BUR c FIN SRK LO FIN*Shu-Shun Pisarro Uros Veteraani Helene Reiter 2
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Shu-Shun Misty Dawn (BUR b)
156 BUR f FI SK LO 15 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter Abs
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
157 BUR g FI SK LO 15 FI*Aberwyn Maja Gräddnos Naaras Avoin Olga Komissarova Abs
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Enjoy Blueberry Muffin (BUR g)
158 BUR g FIN SRK LO FIN*Seirene Justify My Love Naaras International Premior Olga Komissarova Abs
DK*Abéné's Gucci (BUR c) x FIN*Seirene Hokkuspokkus (BUR f)
159 CHA FI SRK LO 13 FI*Sinimirrin Ruusunen Naaras Grand International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACS NOM
IT*Troubadour del Sogno Blu (CHA ) x FI*Sinimirrin Katri Helena (CHA )
160 CRX I / CRX ns FI SK LO 15 FI*Jip-Jap'n Miss Moneypenny Naaras Avoin Helene Reiter EX1 CAC
FI*Jip-Jap'n Jaunty Jester (CRX ns) x FI*Jip-Jap'n Ekarite Eden (CRX as 09)
161 CRX II / CRX n 01 64 FI SRK LO 14 S*Rexlicious Rotella Naaras Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS BIV NOM BIS
Rex Angels Sapphire (CRX a 01) x DK*Blytt Carla Bley (CRX f 09)
162 CRX II / CRX ns 09 FI SK LO 14 FI*Ballerina's King Florestan Uros Champion Helene Reiter EX1 CACIB
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
163 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 15 Penottie van Berkendonck Naaras Avoin Helene Reiter EX1 CAC
DK*Løveid Pantalaimon (CRX n 03) x NL*Mon Bijou van Berkendonck (CRX fs 03)
165 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO FI*FunkyJam's Dove of Peace Uros Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS
FI*Piupaws I'llBeTheForYou (CRX n 02 33) x FI*FunkyJam's Paloma en Bleu (CRX a)
166 CRX II / CRX ns 03 FI SRK LO FI*Sweetpurr's Pandia Naaras Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS NOM
S*Djäknens Silvery Moon (CRX ns 03 24) x FIN*Sweetpurr's Selene (CRX a 03)
167 CRX III / CRX d FI SK LO 15 Heathcilff Island of Legends Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
Nelson Island of Legends (CRX d 03 22) x Treasure Noksas*LT (CRX f)
168 CRX III / CRX ds FI SK LO 15 FI*Ballerina's Count Paris Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
169 CRX IV / CRX gs 03 24 FI SK RX 15 FI*Desala's Aliide Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova Abs
FI*Ronttilan Russian Roulette (CRX d 02) x FIN*Lubavan Abelj-Dzimelj (CRX as 24)
170 CRX IV / CRX f 02 62 FI SK LO 15 FI*Tuiscalo's Quickie Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Vegas SoNata (CRX d 03 24) x FI*Ronttilan Riippa (CRX n 03)
171 CRX IV / CRX d 03 FI SK LO 14 FI*Ballerina's Prince Florimund Uros Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
172 CRX VII / CRX n 32 FI SK LO 15 U-Mink Ansa of Claypond's Uros Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
Utamesh Ansa Satysfakcja*PL (CRX n 33) x Ratry Cornwall Legend*RU (CRX n 32)
173 DSP II / DSP n 09 21 FI SK LO 15 FI*Indigo's Blue Storm Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
RU.Dolf Shudan (DSP d 21) x Yustina Bast (DSP f 03)
174 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Grand International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPS
174 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Helene Reiter 1 NOM
175 EUR n 24 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Bella Valentina Naaras Veteraani Helene Reiter 3
Simeoni (EUR n 23) x FIN*Katinhännän Xeria X-Rogue (EUR n)
175 EUR n 24 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Bella Valentina Naaras Supreme Premior Hanne Sofie Sneum KM NOM
Simeoni (EUR n 23) x FIN*Katinhännän Xeria X-Rogue (EUR n)
176 EUR ns 22 FI SK RX 15 FI*Dream-World's Super Salty Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1
FI*Katinhännän Kirkas Kvasaari (EUR ns 22) x FI*Pikku-Piun Unelma (EUR ns 22)
177 EUR ns 23 FI SRK RX FI*Katinhännän Ilmaveivi-Kikka Naaras Kastraatti Helene Reiter EX1 CAP
Thor (EUR ns 23) x FIN*Katinhännän Idols-Voittaja (EUR ns 24)
178 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros Grand International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACS
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
179 KOR FIN SRK LO FIN*Hovikissan iat Jaao Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM BIV NOM BIS
FIN*Pipsa's Chaou-Nah (KOR ) x FIN*Seirene Amarindra (KOR )
179 KOR FIN SRK LO FIN*Hovikissan iat Jaao Naaras Veteraani Helene Reiter 1 NOM BIS
FIN*Pipsa's Chaou-Nah (KOR ) x FIN*Seirene Amarindra (KOR )
180 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam Naaras International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
181 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam Naaras Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
182 MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Avoin Helene Reiter EX1 CAC NOM
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
183 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
184 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Hope Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB NOM
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
185 OCI a 24 FI SRK LO 14 FI*Punakuun Chili Naaras Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
FI*Onnikatin Bosse (OCI n 24) x FI*Punakuun Afrodite (OCI c 24)
186 OCI a 24 FI SK LO 15 FI*Amare-Cattus Aquarius Uros Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
FI*Poseidonian Ocean Soul (OCI a 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
187 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
187 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
188 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Princess Estelle Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
189 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 BIV NOM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
190 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jada Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
191 OCI c 24 FI SK LO 15 FI*Amare-Cattus Arcturus Uros Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1
FI*Poseidonian Ocean Soul (OCI a 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
192 OCI c 24 FI SRK LO FI*Embrace Good King Wenceslas Uros Premior Helene Reiter EX1 CAPIB
Tribal Kermode (OCI b 24) x FIN*Martinic Dazzling (OCI b 24)
193 RUS FI SK LO 14 FI*Hana-Bi Anna Naaras Avoin Helene Reiter EX1 CAC
FI*Hana-Bi Mardi Gras (RUS ) x S*Mistlurens Sonja (RUS )
194 RUS FI SRK LO 14 FI*Zarin Onnenapila Naaras Avoin Helene Reiter Abs
Sunnanordica Oberon (RUS ) x FIN*Zarin Taika (RUS )
195 RUS FI SK LO 15 FI*Zarin Fore! Uros Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1 NOM BIS
FI*Zarin Simply the Best (RUS ) x FI*Zarin Onnenapila (RUS )
196 RUS FI SK LO 15 FI*Zarin Forget-me-not Naaras Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1 BIV NOM BIS
FI*Zarin Simply the Best (RUS ) x FIN*Zarin Divina Commedia (RUS )
197 RUS FI SK LO 14 FI*Zarin Simply the Best Uros International Premior Helene Reiter EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
FI*Zarin Illyria (RUS ) x IT*Kind of Blue Virgin (RUS )
198 RUS FI SRK LO FI*Zarin Fiorella Naaras International Premior Helene Reiter EX1 CAGPIB
Sunnanordica Oberon (RUS ) x FIN*Zarin 4ever Primalux (RUS )
199 RUS FI SRK LO FI*Zarin Oh My God Naaras Premior Helene Reiter EX1 CAPIB
Soul Love Ichiro of Primalux (RUS ) x FIN*Zarin Taika (RUS )
200 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Hafta Hilaria Naaras Champion Helene Reiter EX1 CACIB BIV
Almaros Diego (SOM n) x FI*Amajan Fadma Fiorina (SOM n)
200 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Hafta Hilaria Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Almaros Diego (SOM n) x FI*Amajan Fadma Fiorina (SOM n)
201 SOM n FI SK RX 15 FI*Amajan Lando Lifardo Uros Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX2
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
202 SOM n FI SK RX 15 FI*Amajan Ludovico Luciolo Uros Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
203 SOM o FI SK LO 15 FI*Amajan Klara Kassandra Naaras Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
204 SOM o FI SK RX 15 FI*Amajan Leela Lazzarella Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
205 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros Supreme Champion Hanne Sofie Sneum KM NOM
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
206 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 14 FI*Hobbitqueen's Grizabella Naaras International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB
FI*Hobbitqueen's Michael J. (SPH n 31) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
207 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
208 OLH b 24 FI SRK RX 14 FI*TaikaTomun Chili Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
FI*Noxx Xabier Prieto (OSH b 24) x FI*Jalecat's LeeLoo (OSH bs 24)
209 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM BIS
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
210 OSH n FI SRK RX FI*Birregin Victory Ford Naaras Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS
HU*Pharao's Heart Figaro (OSH n) x FIN*Birregin Pas De La Fiction (OSH b 24)
211 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
212 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
213 OSH n 22 FI SK LO 15 Jelloncats Who Then Now Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson Abs
Yanyachar Felis-House (OSH n 22) x FI*Cat's-JM Shana-Shu (OSH h 24)
214 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*Meaow Pure Joy Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX2
FI*LoudMeow Rockstar (OSH a 24) x FI*Hiukkasen Hellyyttä (SIA b 21)
215 OSH n 24 FI SK RX 15 FI*Orifame Materia Oscura Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX3
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Orifame Huvudvinst (OSH ns 22)
216 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*TaikaTomun Fiia Fantastinen Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 BIV NOM BIS
FI*Moumouni Darth Vader (OSH n) x FI*Jalecat's PussyCat (OSH b 24)
217 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
217 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Veteraani Helene Reiter 1 NOM BIS
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
218 OSH n 25 FI SRK RX FI*Santuzzan Maestro Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
219 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
220 OSH a 24 FI SRK LO Nick-Nack Sia Alicia, CZ Uros Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM BIS
Okonor Dragon (SIA a) x Paris v.Ladas (OSH n 03 24)
221 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS NOM BIS
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
222 OSH b 22 FI SK LO 15 FI*Orifame Qlopuhetta Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Orifame Mullinmallin (OSH ns 22)
223 OSH b 24 FI SRK RX 13 FI*Jalecat's PussyCat Naaras Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
Idream (OSH b 22) x FI*Ice-Olive's Love Don't Lie (OSH c 24)
224 OSH c 24 FI SRK LO 13 FI*Orifame Oikeinnurin Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x FI*Orifame Ilkamoiden (SIA c)
225 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
226 OSH d 24 FI SRK LO HU*Imladris Indil Hapci Uros Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS NOM
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
227 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM NOM BIS
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
228 OSH gs 25 FI SK LO 15 FI*Bigear Highland Queen Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Phoenix Arakan, CZ (OSH n 25) x FI*Bigear Princess Juliet (OSH fs 24)
229 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
230 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
231 PEB II / PEB n 03 64 FI SK RX 15 Amity Addjo East Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
Inamorato Addjo East (PEB n 03 33) x Nefertitie Silver Dream Orient (PEB f 03)
232 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
233 SIA n FI SRK LO FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
234 SIA b FI SRK LO 13 Ralph Sia Alicia, CZ Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM NOM
Jack Simon, CZ, JW (OSH b) x Inachis Sia Alicia, CZ (SIA c)
235 SIA h FI SRK RX 14 Cammeleo Isis Naaras Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
Ice Jacqueline Family (SIA d) x Umi Airys Only My (SIA b)
236 SIA n 21 FI SK LO 15 FI*Meaow Cheerful Jack Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
FI*LoudMeow Rockstar (OSH a 24) x FI*Hiukkasen Hellyyttä (SIA b 21)
237 SIA n 21 FI SRK RX FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
238 SYS b 03 FI SRK LO FI*Choose Three Wishes Well Naaras Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
239 SYS n 03 21 FI SRK LO 13 HU*Shagio-Chen Palatinus Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
Apocalyptica Tommy (OSH n 24) x HU*Shagio-Chen Divine (SIA a 02)
240 HCS Nipsu Naaras Kotikissat Tellervo Kass 1 NOM BIS
241 HCS Tinka Naaras Kotikissat Tellervo Kass 2
242 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM NOM BIS
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
243 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Alassiel Naaras Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1 NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
244 SBI c FI SRK LO FI*Kermatassun Grace Kelly Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
Demian Olympsche Bronzen (SBI b) x FI*Sinikeijun Ariella Adalmina (SBI c)
245 RAG a 03 FI SRK LO Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
Darlinlildols Titan (RAG a 03) x Palacedolls Honeybee (RAG n 03)
246 RAG a 04 21 FI SRK RX FI*Dollicious Maxterpiece! Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
FIN*Kehtolaulun Max de Mio (RAG n 04 21) x CH*SunshineRaggies Orana Wileny (RAG a 03)
247 RAG d 03 FI SRK LO FI*Dollyblues Be The One Uros Grand International Champion Tellervo Kass Abs
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues 2Become1 (RAG f 03)
248 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Rock'nRags Wave Dancer Naaras Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1
FI*Rock'nRags MonsieurDaVinci (RAG n 04) x SweetFellow Tamaya-Magnolia (RAG a 03)
249 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
250 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 15 FI*Ballerina's Scheherazade Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
251 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1 BIV NOM BIS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
252 PER d FI SK LO 16 Top-Level The Winner Takes It All Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FIN*Sunrunner's Hadyn Habib (PER d) x Leonidan U Are My Sunshine (PER d 22)
273 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Eek Magnusson Iréne MCO I, MCO VI, MCO VIII, NFO IV, SIB VI, OSH a 25, OSH b 22, OSH c 24, OSH d 24, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 22, OSH n 25, PEB II, SIA b 03, SIA h, SIA n, SIA n 03 21, SIA n 21 44
Glem Lene ACS VIII (13c), MCO III, MCO VII, NFO I, NFO III, NFO IX, NFO VI, NFO VIII, RAG a 21, RAG n 03, RAG n 04, SBI a, SBI f, SIB III, TUA II, TUA IX, VET 2 45
Kass Tellervo EXO f 22, EXO n, PER a 33, PER b, PER d, PER n, PER n 33, ACL III, ACS VII, MCO II, MCO IX, MCO V, NFO II, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG d 03, RAG n, RAG n 21, SBI c, SBI c 21, SBI h, SBI n, SIB IV, SIB V, SIB VII, HCS 45
Komissarova Olga ABY o, ABY p, BEN n 22, BEN n 22 32, BUR c, BUR g, BUR n, CRX III, CRX IV, DSP II, KOR, OCI b 24, OCI n 24, SOM o, BAL b, OLH b 24, OSH a, OSH a 24, OSH b 24, OSH f, OSH f 24, OSH gs 25, OSH n 03 24, OSH n 24, SIA b 44
Reiter Helene EXO d 24, EXO n 24, PER a, PER d 03, PER d 23, PER n 03, PER n 22, BEN n 22 33, BEN n 24, BUR f, CRX I, CRX II, CRX VII, EUR ns 23, MAN d 03 22 51, OCI c 24, RUS, SOM n, VET 3, VET 4 45
Sneum Hanne Sofie MCO IV, NEM I, NFO V, RAG a, RAG a 04, RAG f, SBI d 21, SBI g, ABY a, ABY n, BUR b, CHA, EUR as 22, EUR n 24, EUR ns 22, EUR w 62, OCI a 24, SPH V, VET 1 42
6 tuomaria