Omakissa
YK 31.10.2015
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 31.10.2015 Loppuu 31.10.2015
Ilmoittautuminen alkaa 29.6.2015 Ilmoittautuminen loppuu 8.9.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:30
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 18.10.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 258   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola
Toimihenkilöt



Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com

Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com

Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net

Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com

Pääassistentti: Riikka Turpeiselle
riiturpeinen@gmail.com.

Lisätietoja Näyttely on täynnä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 52 52 0 0 0
2 119 119 0 0 0
3 47 47 0 0 0
4 53 53 0 0 0
Yhteensä 271 271 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n PT*Kiyoko Kats Big Royal 1 Naaras 12 (Pennut) Sneum Hanne Sofie EX1 NOM BIS
2 EXO n 22 FI*Nipsu-Nappulan Urban Legend 1 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo Abs
3 EXO n 24 FI*Cherish's Nacho 1 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB NOM
4 EXO n 24 FI*Cherish's Nutmeg 1 Naaras 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
5 EXO d 24 FI*Mau-Miun Ironman 1 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
6 EXO f 22 FI*Cherish's Pudding 1 Naaras 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1 NOM
7 PER n FI*Cherish's Oreo 1 Uros 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1
8 PER a FI*Amabili's Sweet Serenade 1 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 NOM
9 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 3 (GIC) Sneum Hanne Sofie EX1 CACS
11 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo 1 Uros 10 (KAS) Sneum Hanne Sofie EX1 CAP
12 PER n 22 IT*Diciotto Carati Virginia 1 Naaras 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB NOM BIS
13 PER d 23 FI*Mimosan Never Let You Go 1 Uros 7 (CH) Kass Tellervo EX1 No Cert
14 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom 1 Uros 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS NOM BIS
15 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 4 (GIP) Kass Tellervo EX2
16 PER d 03 Bafini Sweet Dancer 1 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 NOM BIS
17 PER n 33 FIN*Cherish's Hotcake 1 Naaras 6 (IP) Sneum Hanne Sofie EX1 CAGPIB NOM BIS
18 PER a 33 FIN*Jasmirin Danny-Boy 1 Uros 6 (IP) Sneum Hanne Sofie EX1 CAGPIB NOM
18 PER a 33 FIN*Jasmirin Danny-Boy 1 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene 1 NOM BIS
18 PER a 33 FIN*Jasmirin Danny-Boy 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
19 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 2 (SP) Komissarova Olga KM
19 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 2
20 ACL V / ACL d 24 FI*Trollin Otso 2 Uros 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS
21 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli 2 Naaras 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
22 ACS VIII / ACS fs 09 22 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 NOM
23 ACS XI / ACS d 09 21 33 FI*Trollin Pompeia 2 Naaras 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
24 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Blackadder 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
25 MCO II / MCO a 09 FI*Daybreak's GentleMan 2 Uros 5 (IC) Glem Lene Abs
26 MCO II / MCO a 09 FI*Mainehaan Humphrey 2 Uros 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
27 MCO II / MCO n 09 FI*Pikkumetsän Wundervoll 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
27 MCO II / MCO n 09 FI*Pikkumetsän Wundervoll 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
28 MCO II / MCO a 09 FI*Chamberlain Hidden Treasure 2 Uros 6 (IP) Glem Lene Abs
29 MCO II / MCO a 09 FI*Chamberlain Let's Go 2 Uros 6 (IP) Glem Lene Abs
30 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Carlos Santana 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
31 MCO III / MCO a 22 Dion Tallin Perla Annaru*PL 2 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
32 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Ixchel 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
33 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox 2 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 BIV
34 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Damareos 2 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
35 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 2 (SP) Kass Tellervo KM BIV NOM BIS
35 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 1 NOM BIS
36 MCO III / MCO a 23 FI*Mostlycats Kosmos Blue 2 Uros 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS
37 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni 2 Uros 6 (IP) Kass Tellervo Abs
38 MCO III / MCO n 23 FI*NineTales Indira 2 Naaras 8 (PR) Kass Tellervo EX1 CAPIB
39 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Angels in My Hair 2 Naaras 3 (GIC) Glem Lene EX1 CACS
40 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Luna 2 Uros 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
41 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB BIV NOM
42 MCO IV / MCO n 09 22 FI*TipTop Maine Caesar 2 Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
43 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Rotcat Naxos 2 Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
44 MCO IV / MCO n 09 22 FI*TipTop Maine Edhil 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1
45 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Coraline 2 Naaras 4 (GIP) Glem Lene EX1 CAPS
46 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin 2 Uros 6 (IP) Glem Lene EX1 CAGPIB NOM
47 MCO V / MCO e 22 FI*Vuorensinen Robin Hood 2 Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
48 MCO V / MCO f 22 FI*KingLeo's Champagne Supernova 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV NOM
49 MCO V / MCO g FI*Vuorensinen Ronja 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX2
50 MCO V / MCO f Beartooth Mountain Lola 2 Naaras 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB NOM
50 MCO V / MCO f Beartooth Mountain Lola 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
51 MCO VI / MCO f 03 22 FI*NineTales Edna Mode 2 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
52 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Vuorensinen Lady 2 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX2
53 MCO VI / MCO f 09 FI*Daybreak's Indira 2 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga Abs
54 MCO VI / MCO f 09 FI*Stout-hearted Naomi 2 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
55 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Iidaroosan Negrita 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX2
56 MCO VI / MCO f 09 23 FI*LovelyLife Lucky Laala 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX4
57 MCO VI / MCO g 09 FI*Satinante's Olga Carlotta 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX3
58 MCO VI / MCO e 09 24 FI*Stout-hearted Rolene S 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
59 MCO VI / MCO f 09 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 BIV NOM BIS
60 MCO VI / MCO g 09 23 FI*LovelyLife New Ages Niisku 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM BIS
61 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Chamberlain Keep It Dark 2 Naaras 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
62 MCO VI / MCO e 09 23 FI*Stout-hearted Rafael 2 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
63 MCO VII / MCO ds 22 DK*Amistia's Untold Truth 2 Uros 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM
63 MCO VII / MCO ds 22 DK*Amistia's Untold Truth 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
64 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Big Bang 2 Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB BIV
65 MCO VII / MCO ds 22 FI*LovelyLife Lucky Lordi 2 Uros 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
66 MCO VII / MCO fs 23 FI*LovelyLife Lucky Leia 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX2
67 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun Cauhu 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
68 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
69 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*NineTales Incredible Hulk 2 Uros 5 (IC) Glem Lene EX3
70 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Vuorensinen Ian 2 Uros 5 (IC) Glem Lene EX2
71 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*CapitalCats Moonflower 2 Naaras 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB
72 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Mahtitassun Cepponen 2 Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
73 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Nùria 2 Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
74 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI*Mahtitassun D*Tipu 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX2
75 MCO VIII / MCO fs 09 FI*Mahtitassun EteväEmäntä 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1 BIV
76 MCO IX / MCO w 62 FI*DraCoon I am Yours Mimosa 2 Naaras 7 (CH) Glem Lene EX1 No Cert
77 NEM I / NEM n 21 Amarillis Blue Veil 2 Uros 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 No Cert
78 NEM I / NEM a 21 FI*Kamencats Auraka 2 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
79 NEM I / NEM ns 21 Inessa of White Frost 2 Naaras 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB BIV
80 NEM I / NEM a 21 FI*Mickasen Camelia 2 Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
81 NEM I / NEM as 21 FI*Eswood Goldberry 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX2
82 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 BIV
83 NFO I / NFO a FI*Felicis Fixies 2 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
84 NFO I / NFO n FI*Draconian Northern Lights 2 Uros 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
85 NFO I / NFO n FI*Heinuntuvan Konsta 2 Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
86 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian Cry Of Silence 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
87 NFO II / NFO n 03 FI*Hirmuinen Bastet 2 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
88 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC BIV
89 NFO II / NFO a 09 S*Capsicum's Shock 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
90 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Oi Pimeys 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
91 NFO II / NFO n 03 FI*Siniidan Requiem of Spirit 2 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
92 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 1 (SC) Kass Tellervo KM
92 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
93 NFO III / NFO n 24 FI*Jarraun's Skog Anrid 2 Naaras 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 CACS
94 NFO III / NFO n 24 FI*Felicis Faustus 2 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 BIV NOM
95 NFO IV / NFO a 09 23 FI*Nalle-Puhin Gil Grissom 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
96 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Lolcat's Duchess Catherine 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
97 NFO IV / NFO n 03 22 FIN*Kirsikan HelmiLiina 2 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM BIV NOM
97 NFO IV / NFO n 03 22 FIN*Kirsikan HelmiLiina 2 Naaras 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 1
98 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Siniidan Nocturne of Shadow 2 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX2
99 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Synkänvuoren Haltia 2 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP NOM
100 NFO V / NFO d 24 FI*Jarraun's Skog Bergthor 2 Uros 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
101 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 5 (IC) Glem Lene EX2
101 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
102 NFO V / NFO f FI*Lolcat's Rose 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
103 NFO V / NFO f 24 FI*Felicis Filiola 2 Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1 NOM
104 NFO V / NFO f 22 FI*Tähtitassun Black Rose 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1 BIV NOM
105 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
106 NFO VI / NFO g 09 24 FI*Synkänvuoren Päivätär 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
107 NFO VI / NFO d 03 FI*Kultahuiskan Iisakki 2 Uros 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM NOM
108 NFO VI / NFO f 09 FI*Draconian Ataegina 2 Naaras 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS BIV
109 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Hirmuinen Bonaparte 2 Uros 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB
110 NFO VI / NFO f 09 22 S*Capsicum's Elyss 2 Naaras 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX2
111 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
112 NFO VIII / NFO ds 09 Usuy Nabatea*ES 2 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo Abs
113 NFO IX / NFO w 64 FIN*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM NOM
114 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
115 RAG n FI*Barfait's Nanette 2 Naaras 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS BIV NOM
116 RAG n Gayaneh Ideo Iuxta 2 Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
117 RAG n FI*Snowrag Frisco Kid 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
118 RAG n FI*Barfait's Sunkiss 2 Naaras 8 (PR) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPIB
119 RAG n FI*Barfait's Sunrise 2 Naaras 6 (IP) Eek Magnusson Iréne Abs
120 RAG a FI*MistyNight Dyna 2 Naaras 3 (GIC) Glem Lene EX1 CACS
121 RAG a FI*Barfait's Rivaldo 2 Uros 6 (IP) Glem Lene EX1 CAGPIB
122 RAG a FI*Barfait's Sunshine 2 Naaras 6 (IP) Glem Lene EX1 CAGPIB
123 RAG n 21 FI*Kivelän Baldassare Ludano 2 Uros 3 (GIC) Glem Lene EX1 CACS
124 RAG a 21 FI*Emija's Elvis 2 Uros 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB
125 RAG n 03 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo 2 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC BIV
126 RAG n 03 FI*Cat's-JM Hot-Kiss 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX2
127 RAG n 03 FI*Emija's Gaia 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
128 RAG n 03 FIN*Snowrag Timanfaya 2 Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP NOM
129 RAG n 04 FI*Dollyblues Beautiful Intentions 2 Naaras 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB NOM
130 RAG a 03 FI*Cat's-JM Snow-Kiss 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1
131 RAG a 04 FI*Snowrag Pompom 2 Naaras 3 (GIC) Glem Lene EX1 CACS
132 RAG a 04 FI*Colorstar's Merry Hope 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
133 RAG a 04 FI*Cat's-JM Ice-Kiss 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1 BIV
134 SBI n FI*Touchant Troubadour d'amour 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
135 SBI n FI*PurringBeauty's Danielle 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 BIV
136 SBI n FI*Harebell Lancelot 2 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
137 SBI a FI*MeToYou Hero 2 Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM NOM
138 SBI f FI*Harebell Luna 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 NOM
139 SBI g FIN*Harebell Keshia 2 Naaras 2 (SP) Kass Tellervo KM
139 SBI g FIN*Harebell Keshia 2 Naaras 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 2
140 SBI h FIN*Harebell Zelda 2 Naaras 2 (SP) Glem Lene KM NOM BIS
141 SBI d 21 FI*JoJon La Veta de Oro 2 Uros 3 (GIC) Glem Lene EX1 CACS
142 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 2 Uros 4 (GIP) Glem Lene EX1 CAPS
143 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus 2 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM
144 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Zippora 2 Naaras 1 (SC) Komissarova Olga KM NOM
145 SIB III / SIB n 22 FI*Alizarin Captain Morgan 2 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
146 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Tirsa 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga Abs
147 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Vili Vikkelä 2 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
148 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Amurin Hoosea 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
149 SIB IV / SIB a 03 24 FI*Eswood Fandango 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
150 SIB V / SIB fy 22 FI*Amurin Ulla 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC NOM BIS
151 SIB V / SIB f 23 FI*Amurin Hanna 2 Naaras 6 (IP) Glem Lene EX1 CAGPIB
152 SIB V / SIB f 23 FI*Amurin Cassia 2 Naaras 8 (PR) Glem Lene Abs
153 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Amurin Zebedee 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1
154 SIB VI / SIB d 03 24 FI*Cherrytail's Odysseus 2 Uros 6 (IP) Glem Lene EX1 CAGPIB
155 SIB VII / SIB ns FI*Eswood Elegant Smoke 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1
156 TUA II / TUA n 09 FI*Josmarin Leia 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
157 TUA IX / TUA w 61 FI*Elekatin Super Nova 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
158 ABY n FI*Link Mwana Wa Baba Yake 3 Uros 7 (CH) Reiter Helene EX1 CACIB NOM
159 ABY n FI*Lovedevotion Elisabeth 3 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
160 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 3 Naaras 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS
161 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu 3 Uros 4 (GIP) Reiter Helene EX1 CAPS NOM BIS
161 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
162 ABY o FI*Laire Gelir Laer 3 Naaras 5 (IC) Sneum Hanne Sofie EX1 CAGCIB
163 ABY p FI*Laire Melian Marilla 3 Naaras 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1
164 BEN n 22 CattiCartano KingOfHearts 3 Uros 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1
165 BEN n 24 CattiCartano Master Blender 3 Uros 7 (CH) Sneum Hanne Sofie EX1 CACIB BIV
166 BEN n 24 CattiCartano Hugo Boss 3 Uros 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1
167 BEN n 24 FI*Hiesun Bonita Santa Maria 3 Naaras 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1
168 BEN n 24 FIN*CattiCartanon Jaguliina 3 Naaras 6 (IP) Sneum Hanne Sofie EX1 CAGPIB NOM
168 BEN n 24 FIN*CattiCartanon Jaguliina 3 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 3
169 BEN n 24 Mountrose Ursula 3 Naaras 8 (PR) Sneum Hanne Sofie EX1 CAPIB
170 BEN n 22 32 CattiCartano's Snow Crystal Son 3 Uros 6 (IP) Sneum Hanne Sofie EX1 CAGPIB
170 BEN n 22 32 CattiCartano's Snow Crystal Son 3 Uros 17 (Veteraani) Komissarova Olga 2
171 BEN n 22 33 CattiCartano Crystal Heels 3 Naaras 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1
172 BRI n FI*Saranellan Eddie 3 Uros 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 CAC
173 BRI e FI*Saranellan Rosa Gospel 3 Uros 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
174 BRI a 22 FI*Rhinestone's Dr. Feelgood 3 Uros 7 (CH) Reiter Helene EX1 CACIB
175 BUR n FI*Karvanverran JouluTaika 3 Naaras 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS
176 BUR n Isä-Brownin Ushuaia 3 Uros 6 (IP) Reiter Helene EX1 CAGPIB
177 BUR a FI*Karvanverran Esme Azul 3 Naaras 5 (IC) Sneum Hanne Sofie EX1 CAGCIB
178 BUR b FIN*Ravissant Alessaielle Nanda 3 Naaras 2 (SP) Reiter Helene KM
178 BUR b FIN*Ravissant Alessaielle Nanda 3 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 4
179 BUR f FI*Enjoy Brienne of Tarth 3 Naaras 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie Abs
180 BUR g FI*Aberwyn Maja Gräddnos 3 Naaras 9 (Avoin) Sneum Hanne Sofie Abs
181 BUR g FIN*Seirene Justify My Love 3 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga Abs
181 BUR g FIN*Seirene Justify My Love 3 Naaras 6 (IP) Sneum Hanne Sofie Abs
182 CHA FI*Sinimirrin Ruusunen 3 Naaras 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS
183 CRX II / CRX n 01 64 S*Rexlicious Rotella 3 Naaras 3 (GIC) Sneum Hanne Sofie EX1 CACS BIV NOM BIS
184 CRX II / CRX ns 09 FI*Ballerina's King Florestan 3 Uros 9 (Avoin) Sneum Hanne Sofie EX1 CAC
186 CRX II / CRX ns 03 FI*Sweetpurr's Pandia 3 Naaras 6 (IP) Sneum Hanne Sofie EX1 CAGPIB
187 CRX III / CRX ds FI*Ballerina's Count Paris 3 Uros 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
188 CRX IV / CRX f 02 62 FI*Tuiscalo's Quintessa 3 Naaras 12 (Pennut) Sneum Hanne Sofie EX1
189 CRX IV / CRX d 03 24 Vegas SoNata 3 Uros 8 (PR) Sneum Hanne Sofie EX1 CAPIB
190 CRX IV / CRX d 03 FI*Ballerina's Prince Florimund 3 Uros 10 (KAS) Sneum Hanne Sofie EX1 CAP
191 DSP II / DSP n 09 21 FI*Indigo's Blue Storm 3 Uros 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1
192 EUR w 62 Paavo 3 Uros 4 (GIP) Reiter Helene EX1 CAPS
192 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Komissarova Olga 1 NOM
193 EUR n 24 FIN*Katinhännän Bella Valentina 3 Naaras 2 (SP) Reiter Helene KM
193 EUR n 24 FIN*Katinhännän Bella Valentina 3 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 2
194 EUR ns 22 FI*Dream-World's Super Salty 3 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
195 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS
196 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 1 (SC) Reiter Helene KM BIV NOM
197 KOR FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api 3 Uros 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
198 KOR FI*Tatsutan Yoana Susarma-Caru 3 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
199 KOR FIN*Hovikissan iat Jaao 3 Naaras 2 (SP) Reiter Helene KM NOM BIS
199 KOR FIN*Hovikissan iat Jaao 3 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 1 NOM BIS
200 MAN 53 / MAN e 23 53 FI*Maikain Valmu Väng 3 Naaras 7 (CH) Sneum Hanne Sofie EX1 CACIB
201 MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1
202 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Sneum Hanne Sofie KM NOM BIS
203 OCI n 24 FI*Moosegrove Hope 3 Naaras 5 (IC) Sneum Hanne Sofie EX1 CAGCIB
204 OCI a 24 FI*Punakuun Chili 3 Naaras 7 (CH) Reiter Helene EX1 CACIB
205 OCI a 24 FI*Amare-Cattus Aquarius 3 Uros 12 (Pennut) Reiter Helene EX1 NOM
206 OCI b 24 FI*Moosegrove Tu Autem 3 Naaras 1 (SC) Reiter Helene KM
206 OCI b 24 FI*Moosegrove Tu Autem 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
207 OCI b 24 FI*Moosegrove Princess Estelle 3 Naaras 5 (IC) Reiter Helene EX1 CAGCIB
208 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger 3 Uros 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1 BIV NOM BIS
209 OCI b 24 FI*Moosegrove Jada 3 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
210 OCI c 24 FI*Amare-Cattus Arcturus 3 Uros 12 (Pennut) Sneum Hanne Sofie EX1 NOM BIS
211 OCI c 24 FI*Embrace Good King Wenceslas 3 Uros 10 (KAS) Sneum Hanne Sofie EX1 CAP NOM
212 RUS FI*Zarin Fiorella 3 Naaras 6 (IP) Sneum Hanne Sofie EX1 CAGPIB
213 SPH II / SPH a 03 FI*CiCi's Ophelia Otis 3 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
214 SPH III / SPH g 21 FI*EEC's Great Sensation 3 Naaras 10 (KAS) Reiter Helene Abs
215 SPH V / SPH n 31 FI*Hobbitqueen's Michael J. 3 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM
216 SPH V / SPH n 09 21 32 FI*Hobbitqueen's Grizabella 3 Naaras 5 (IC) Reiter Helene EX1 CAGCIB
217 SPH V / SPH e 09 32 FI*Hobbitqueen's Griddlebone 3 Uros 10 (KAS) Reiter Helene EX1 CAP
218 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS NOM
219 BAL n 21 FI*Willicon Loves Feathers 4 Naaras 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 CAC
220 OLH b 24 FI*TaikaTomun Chili 4 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS BIV NOM
221 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM NOM BIS
222 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 No Cert
223 OSH n FI*Birregin Victory Ford 4 Naaras 4 (GIP) Reiter Helene EX1 CAPS
224 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB
225 OSH a FI*LoudMeow Lady Starstruck 4 Naaras 8 (PR) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPIB
226 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
227 OSH q FI*Willicon Freixenet Elyssia 4 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne Abs
228 OSH n 22 Jelloncats Who Then Now 4 Uros 13c (Määrittely) Eek Magnusson Iréne OSH n 22
228 OSH n 22 Jelloncats Who Then Now 4 Uros 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
229 OSH n 24 FI*TaikaTomun Fiia Fantastinen 4 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 NOM
230 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM
230 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 17 (Veteraani) Sneum Hanne Sofie 1 NOM BIS
231 OSH n 25 FI*Santuzzan Maestro 4 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM
232 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
233 OSH a 24 Nick-Nack Sia Alicia, CZ 4 Uros 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM NOM BIS
234 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 4 (GIP) Reiter Helene EX1 CAPS NOM BIS
234 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
235 OSH a 25 FI*LoudMeow Stella by Starlight 4 Naaras 10 (KAS) Reiter Helene EX1 CAP
236 OSH b 24 FI*Jalecat's PussyCat 4 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
237 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM NOM BIS
238 OSH gs 25 FI*Bigear Highland Queen 4 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
239 PEB II / PEB b 03 64 Amazing Addjo East 4 Naaras 7 (CH) Reiter Helene EX1 CACIB
240 PEB II / PEB n 03 64 Amity Addjo East 4 Naaras 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 CAC NOM
241 SIA b Ralph Sia Alicia, CZ 4 Uros 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM
242 SIA h FI*EdaM's Athene 4 Naaras 13c (Määrittely) Eek Magnusson Iréne SIA f
242 SIA h FI*EdaM's Athene 4 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX1 NOM BIS
243 SYS n 03 FI*Ori-Katin Michiko Iki-Oma 4 Naaras 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
244 SYS b 03 FI*Choose Three Wishes Well 4 Naaras 1 (SC) Reiter Helene KM
245 PER n 33 IT*Almigry Seabiscuit 1 Uros 1 (SC) Sneum Hanne Sofie KM NOM BIS
246 CRX II / CRX b 09 FI*Ballerina's Scheherazade 3 Naaras 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1 NOM
247 SBI c FI*Kermatassun Grace Kelly 2 Naaras 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
248 PER d Top-Level The Winner Takes It All 1 Uros 12 (Pennut) Sneum Hanne Sofie EX1
270 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Eek Magnusson Iréne SIA f (13c), OSH n 22 (13c), RAG n, SBI c, ACL V, ACS VII, ACS VIII, MCO V, MCO VII, NFO IX, NFO VI, BAL b, OLH b 24, OSH a, OSH a 24, OSH b 24, OSH f, OSH f 24, OSH gs 25, OSH n 24, OSH q, SIA b, SIA n 03, VET 1, VET 2 47
Glem Lene RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG n 21, SBI d 21, SBI h, MCO II, MCO IV, MCO IX, MCO VIII, NFO V, SIB V, SIB VI, SIB VII 45
Kass Tellervo EXO d 24, EXO n 22, EXO n 24, PER a, PER d 03, PER d 23, PER n 03, PER n 22, RAG a 21, RAG n 03, RAG n 04, SBI a, SBI f, SBI g, MCO III, NEM I, NFO I, NFO III, NFO VIII, TUA II, TUA IX 43
Komissarova Olga SBI n, ACL III, ACS XI, MCO I, MCO VI, NFO II, NFO IV, SIB III, SIB IV, VET 3 43
Reiter Helene BSH a 22, BSH e, BSH n, BUR b, BUR n, CHA, EUR as 22, EUR n 24, EUR ns 22, EUR w 62, KOR, OCI a 24, OCI b 24, ABY a, ABY n, BAL n 21, CRX III, OSH a 25, OSH n, OSH n 22, OSH n 25, PEB II, SIA b 03, SIA f, SPH II, SPH III, SPH V, VET 1 44
Sneum Hanne Sofie EXO f 22, EXO n, PER a 33, PER b, PER d, PER n, PER n 33, BEN n 22, BEN n 22 32, BEN n 22 33, BEN n 24, BUR a, BUR f, BUR g, MAN 53, MAN d 03 22 51, OCI c 24, OCI n 24, ABY o, ABY p, CRX II, CRX IV, DSP II, RUS, VET 4 39
6 tuomaria.