YK 31.10.2015
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 31.10.2015 Loppuu 31.10.2015
Ilmoittautuminen alkaa 29.6.2015 Ilmoittautuminen loppuu 8.9.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:30
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 18.10.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 258   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola
Toimihenkilöt



Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com

Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com

Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net

Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com

Pääassistentti: Riikka Turpeiselle
riiturpeinen@gmail.com.

Lisätietoja Näyttely on täynnä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 52
2 119
3 47
4 53
Yhteensä 271

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 15 PT*Kiyoko Kats Big Royal Naaras Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1 NOM BIS
PT*Kiyoko Kats BB-4ever (PER n 22) x Canastaexo Lil Candy of Kiyoko Kats, DSM (EXO n)
2 EXO n 22 FI SK LO 15 FI*Nipsu-Nappulan Urban Legend Uros Avoin Tellervo Kass Abs
FI*Nipsu-Nappulan Summer Sun (EXO d 24) x FI*Aamukasteen Finland Maiden (EXO n 24)
3 EXO n 24 FI SRK LO 13 FI*Cherish's Nacho Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB NOM
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
4 EXO n 24 FI SRK LO 13 FI*Cherish's Nutmeg Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
5 EXO d 24 FI SK LO 15 FI*Mau-Miun Ironman Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Kermaviiksen Eragon (PER n) x FI*Mau-Miun C'est La Vie (EXO g 24)
6 EXO f 22 FI SK LO 15 FI*Cherish's Pudding Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1 NOM
Benua Conrad (PER d 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
7 PER n FI SK LO 15 FI*Cherish's Oreo Uros Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1
Benua Conrad (PER d 33) x FI*Cherish's Nutmeg (EXO n 24)
8 PER a FI SK LO 15 FI*Amabili's Sweet Serenade Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
Suavere's Cezanne of Amabili (PER w) x FI*Amabili's Sweet Temptation (PER g)
9 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Grand International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
11 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Kastraatti Hanne Sofie Sneum EX1 CAP
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
12 PER n 22 FI SRK LO 14 IT*Diciotto Carati Virginia Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB NOM BIS
Diciotto Carati Linus (PER a 22) x Diciotto Carati Querida (PER n 22)
13 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Champion Tellervo Kass EX1 No Cert
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
14 PER n 03 FI SRK LO FI*Mimosan Ka Boom Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS NOM BIS
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
15 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX2
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
16 PER d 03 FI SK LO 15 Bafini Sweet Dancer Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM BIS
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
17 PER n 33 FIN SRK LO FIN*Cherish's Hotcake Naaras International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Sinihuiskan Bianca (PER n 21 33)
18 PER a 33 FIN SRK LO FIN*Jasmirin Danny-Boy Uros International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAGPIB NOM
Sandypaws Sammy-of-Jasmirin (PER n 33) x DK*Lobell's Babbling Brooke (PER a 33)
18 PER a 33 FIN SRK LO FIN*Jasmirin Danny-Boy Uros Veteraani Helene Reiter 1 NOM BIS
Sandypaws Sammy-of-Jasmirin (PER n 33) x DK*Lobell's Babbling Brooke (PER a 33)
18 PER a 33 FIN SRK LO FIN*Jasmirin Danny-Boy Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Sandypaws Sammy-of-Jasmirin (PER n 33) x DK*Lobell's Babbling Brooke (PER a 33)
19 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Supreme Premior Olga Komissarova KM
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
19 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Veteraani Iréne Eek Magnusson 2
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
20 ACL V / ACL d 24 FI SRK RX FI*Trollin Otso Uros Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS
FIN*Magnificat Zicaro (ACL n 24) x Honeycurl Alisiya (ACS d 09 23)
21 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
22 ACS VIII / ACS fs 09 22 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
23 ACS XI / ACS d 09 21 33 FI SRK LO FI*Trollin Pompeia Naaras Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
FIN*Trollin Erik Punainen (ACS d 09 22) x Ortalion Hot Chila (ACS f 09 24)
24 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
25 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's GentleMan Uros International Champion Lene Glem Abs
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
26 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 14 FI*Mainehaan Humphrey Uros International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*Mainehaan Barbra (MCO n)
27 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Wundervoll Naaras International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
FIN*Escape's Arch Enemy (MCO a 03 22) x Justcoons Hera Luno (MCO n 09 22)
27 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Wundervoll Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Escape's Arch Enemy (MCO a 03 22) x Justcoons Hera Luno (MCO n 09 22)
28 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Hidden Treasure Uros International Premior Lene Glem Abs
FIN*Chamberlain Used To Run (MCO ns 09) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
29 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Let's Go Uros International Premior Lene Glem Abs
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
30 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
31 MCO III / MCO a 22 FI SK RX 15 Dion Tallin Perla Annaru*PL Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
Brano Liv Perla Annaru*PL (MCO d 22) x Peacemaker's Roxette Ria (MCO a 09)
32 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Hemingway's Ixchel Naaras Avoin Lene Glem EX1 CAC
FI*Hemingway's Thunderheart (MCO a 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
33 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 BIV
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
34 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Damareos Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
35 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM BIV NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
35 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Iréne Eek Magnusson 1 NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
36 MCO III / MCO a 23 FI SRK LO FI*Mostlycats Kosmos Blue Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS
Magic Lake Sam (MCO n 22) x FIN*Mostlycats Dangerous Kind (MCO n 23)
37 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni Uros International Premior Tellervo Kass Abs
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
38 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Indira Naaras Premior Tellervo Kass EX1 CAPIB
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
39 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Grand International Champion Lene Glem EX1 CACS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
40 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
41 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros Champion Lene Glem EX1 CACIB BIV NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
42 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Caesar Uros Avoin Lene Glem EX1 CAC
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Timantti (MCO n 03 22)
43 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Naxos Uros Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
44 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*TipTop Maine Edhil Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
DotCom Brumas (MCO n 09 22) x FI*TipTop Maine Brethil (MCO f 09 22)
45 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Coraline Naaras Grand International Premior Lene Glem EX1 CAPS
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
46 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros International Premior Lene Glem EX1 CAGPIB NOM
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
47 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 15 FI*Vuorensinen Robin Hood Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Løve Hulen's It's Good to be King (MCO n 03 22) x Long Island Arkiza*PL (MCO d)
48 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Champagne Supernova Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV NOM
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
49 MCO V / MCO g FI SK LO 15 FI*Vuorensinen Ronja Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX2
Løve Hulen's It's Good to be King (MCO n 03 22) x Long Island Arkiza*PL (MCO d)
50 MCO V / MCO f FI SRK LO Beartooth Mountain Lola Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB NOM
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
50 MCO V / MCO f FI SRK LO Beartooth Mountain Lola Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
51 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
52 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 13 FI*Vuorensinen Lady Naaras International Champion Olga Komissarova EX2
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FI*CapitalCats Kikka (MCO f 09 22)
53 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO 14 FI*Daybreak's Indira Naaras International Champion Olga Komissarova Abs
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
54 MCO VI / MCO f 09 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Naomi Naaras Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
55 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 14 FI*Iidaroosan Negrita Naaras Avoin Olga Komissarova EX2
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Iidaroosan Snow angel (MCO es 09 22)
56 MCO VI / MCO f 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Lucky Laala Naaras Avoin Olga Komissarova EX4
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
57 MCO VI / MCO g 09 FI SK LO 14 FI*Satinante's Olga Carlotta Naaras Avoin Olga Komissarova EX3
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FIN*Satinante's Freyja Iniki (MCO ns 22)
58 MCO VI / MCO e 09 24 FI SK LO 15 FI*Stout-hearted Rolene S Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
Sarajen Star (MCO d 03 22) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
59 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 BIV NOM BIS
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
60 MCO VI / MCO g 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife New Ages Niisku Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
61 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Keep It Dark Naaras International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Ysanna Car Maine Treasures, CZ (MCO fs 03 22)
62 MCO VI / MCO e 09 23 FI SK LO 15 FI*Stout-hearted Rafael Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
Sarajen Star (MCO d 03 22) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
63 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO DK*Amistia's Untold Truth Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x DK*Amistia's Eternal Flame (MCO gs 22)
63 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO DK*Amistia's Untold Truth Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x DK*Amistia's Eternal Flame (MCO gs 22)
64 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
65 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Lucky Lordi Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
66 MCO VII / MCO fs 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Lucky Leia Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX2
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
67 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun Cauhu Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Mibella's Curious Celia (MCO n)
68 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
69 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros International Champion Lene Glem EX3
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
70 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO FI*Vuorensinen Ian Uros International Champion Lene Glem EX2
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Giselle (MCO n 22)
71 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SRK LO 13 FI*CapitalCats Moonflower Naaras Champion Lene Glem EX1 CACIB
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x Løve Hulen's Maybelline (MCO f 22)
72 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun Cepponen Uros Avoin Lene Glem EX1 CAC
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Mibella's Curious Celia (MCO n)
73 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
74 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun D*Tipu Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX2
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
75 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1 BIV
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
76 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 15 FI*DraCoon I am Yours Mimosa Naaras Champion Lene Glem EX1 No Cert
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FI*DraCoon Adore Me Henrietta (MCO g)
77 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 No Cert
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
78 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 14 FI*Kamencats Auraka Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
Biffalo Astral Siberian (NEM n 09 21) x Lady of Dreams Phantom Cats, CZ (NEM a 09 21)
79 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 14 Inessa of White Frost Naaras Champion Tellervo Kass EX1 CACIB BIV
Agat of White Frost (NEM as 21) x Astoriya DanLen's (NEM n 21)
80 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 FI*Mickasen Camelia Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
81 NEM I / NEM as 21 FI SK RX 15 FI*Eswood Goldberry Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX2
Iqasho Blekitny Aniol*PL (NEM n 03 21) x Astranzia Blue Veil (NEM a 21)
82 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 15 Maya Lilianka*PL Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 BIV
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
83 NFO I / NFO a FI SK LO 15 FI*Felicis Fixies Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
84 NFO I / NFO n FI SRK LO 14 FI*Draconian Northern Lights Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
85 NFO I / NFO n FI SRK LO FI*Heinuntuvan Konsta Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
86 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian Cry Of Silence Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
87 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
88 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
89 NFO II / NFO a 09 FI SK LO 15 S*Capsicum's Shock Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
S*Capsicum's Ghost (NFO a 09 22) x S*Florinella's Juni (NFO ns 09 22)
90 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*Siniidan Oi Pimeys Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
91 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
92 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Supreme Champion Tellervo Kass KM
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
92 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
93 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Anrid Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
94 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 BIV NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
95 NFO IV / NFO a 09 23 FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Gil Grissom Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FIN*Nalle-Puhin N. Boa Vista (NFO g 03 22)
96 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Lolcat's Duchess Catherine Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FI*Lolcat's Fauna (NFO f 09 24)
97 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM BIV NOM
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
97 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Veteraani Iréne Eek Magnusson 1
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
98 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 FI*Siniidan Nocturne of Shadow Uros Kastraatti Olga Komissarova EX2
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
99 NFO IV / NFO a 09 24 FI SK LO 15 FI*Synkänvuoren Haltia Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP NOM
FI*Hopeahännän Iorek Byrnison (NFO es 03 24) x FI*Synkänvuoren Tiuhti (NFO a 09 24)
100 NFO V / NFO d 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Bergthor Uros International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Kattskogens Alma (NFO f 09 23)
101 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros International Champion Lene Glem EX2
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
101 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
102 NFO V / NFO f FI SRK LO FI*Lolcat's Rose Naaras International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
FI*BlackOnyx Indigo (NFO n) x FIN*Lolcat's Padme (NFO f 24)
103 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Filiola Naaras Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1 NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
104 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1 BIV NOM
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
105 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
106 NFO VI / NFO g 09 24 FI SK LO 15 FI*Synkänvuoren Päivätär Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
FI*Hopeahännän Iorek Byrnison (NFO es 03 24) x FI*Synkänvuoren Tiuhti (NFO a 09 24)
107 NFO VI / NFO d 03 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Iisakki Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM NOM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
108 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Draconian Ataegina Naaras Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS BIV
FI*NordicTigers Andreas (NFO d 09 22) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
109 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bonaparte Uros International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
110 NFO VI / NFO f 09 22 FI SRK LO 13 S*Capsicum's Elyss Naaras Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX2
S*Långängens Krokant (NFO n 09 22) x S*Mylingens Maryland (NFO f 03 22)
111 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
112 NFO VIII / NFO ds 09 FI SK LO 15 Usuy Nabatea*ES Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass Abs
Malbec La Peyre (NFO ns 09) x S*Utblicken's Haluza (NFO d)
113 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
114 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
115 RAG n FI SRK LO FI*Barfait's Nanette Naaras Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS BIV NOM
S*Tallkottens Macadam C of Harlem (RAG n) x FI*Barfait's Gianna (RAG a 03)
115 RAG n FI SRK LO FI*Barfait's Nanette Naaras Siitos
S*Tallkottens Macadam C of Harlem (RAG n) x FI*Barfait's Gianna (RAG a 03)
116 RAG n FI SRK LO 14 Gayaneh Ideo Iuxta Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
117 RAG n FI SK LO 15 FI*Snowrag Frisco Kid Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Snowrag Jalousie (RAG a 04)
118 RAG n FI SK LO 14 FI*Barfait's Sunkiss Naaras Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPIB
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
119 RAG n FI SK LO 14 FI*Barfait's Sunrise Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson Abs
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
120 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras Grand International Champion Lene Glem EX1 CACS
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
121 RAG a FI SRK LO 14 FI*Barfait's Rivaldo Uros International Premior Lene Glem EX1 CAGPIB
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Gianna (RAG a 03)
122 RAG a FI SK LO 14 FI*Barfait's Sunshine Naaras International Premior Lene Glem EX1 CAGPIB
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
123 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Kivelän Baldassare Ludano Uros Grand International Champion Lene Glem EX1 CACS
FI*Ruuskatin Li'l Bad Wolf (RAG n 04 21) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
124 RAG a 21 FI SK LO 15 FI*Emija's Elvis Uros Champion Tellervo Kass EX1 CACIB
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
125 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC BIV
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
126 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX2
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
127 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Emija's Gaia Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
S*Norrtassen's Jonas (RAG n 03) x FI*Lounatuulen Dooris (RAG a 04)
128 RAG n 03 FIN SRK LO FIN*Snowrag Timanfaya Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP NOM
FIN*Snowrag Hercule Poirot (RAG n 04) x FIN*Snowrag Pineapple Heart (RAG a 03)
129 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Dollyblues Beautiful Intentions Naaras Champion Tellervo Kass EX1 CACIB NOM
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues 2Become1 (RAG f 03)
130 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Snow-Kiss Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
131 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*Snowrag Pompom Naaras Grand International Champion Lene Glem EX1 CACS
FI*Riverknee Quality Assurance (RAG n) x FI*Snowrag Diamond Dust (RAG a 04)
132 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Colorstar's Merry Hope Naaras Avoin Lene Glem EX1 CAC
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Snowrag Pompom (RAG a 04)
133 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Ice-Kiss Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1 BIV
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
134 SBI n FI SRK LO 13 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
135 SBI n FI SK LO 15 FI*PurringBeauty's Danielle Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 BIV
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x FIN*Merissal Wade (SBI n)
136 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell Lancelot Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
137 SBI a FI SRK LO FI*MeToYou Hero Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM NOM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Stendalens Cola (SBI b)
138 SBI f FI SK LO 15 FI*Harebell Luna Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
139 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
139 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Veteraani Iréne Eek Magnusson 2
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
140 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Lene Glem KM NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
141 SBI d 21 FI SRK LO FI*JoJon La Veta de Oro Uros Grand International Champion Lene Glem EX1 CACS
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FI*Birmayan Fazermint (SBI f)
142 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Grand International Premior Lene Glem EX1 CAPS
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
143 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
144 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO FI*Amurin Zippora Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM NOM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FIN*Amurin Lyydia (SIB n 24)
145 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Alizarin Captain Morgan Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
146 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Tirsa Naaras Avoin Olga Komissarova Abs
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
147 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Vili Vikkelä Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
148 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO FI*Amurin Hoosea Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
149 SIB IV / SIB a 03 24 FI SK RX 15 FI*Eswood Fandango Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x Intrigue Syberia (SIB n 01 21)
150 SIB V / SIB fy 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Ulla Naaras Avoin Lene Glem EX1 CAC NOM BIS
FI*Amurin Andreas (SIB n 22) x FI*Amurin Perzike (SIB f 22)
151 SIB V / SIB f 23 FI SRK LO FI*Amurin Hanna Naaras International Premior Lene Glem EX1 CAGPIB
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
152 SIB V / SIB f 23 FI SRK LO FI*Amurin Cassia Naaras Premior Lene Glem Abs
FIN*Amurin Gideon (SIB n 23) x FIN*Amurin Ávila (SIB f 09 23)
153 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zebedee Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
154 SIB VI / SIB d 03 24 FI SRK LO FI*Cherrytail's Odysseus Uros International Premior Lene Glem EX1 CAGPIB
S*Manta's Astor (SIB ns 24) x FI*Cherrytail's Las Vegas (SIB fs 09 24)
155 SIB VII / SIB ns FI SK LO 15 FI*Eswood Elegant Smoke Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x Zabava Girasole (SIB fs 09)
156 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 15 FI*Josmarin Leia Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
157 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 14 FI*Elekatin Super Nova Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FIN*Elekatin Oriana (TUA w)
158 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Champion Helene Reiter EX1 CACIB NOM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
159 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
160 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
161 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS NOM BIS
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
161 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
162 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
163 ABY p FI SK LO 15 FI*Laire Melian Marilla Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Laire Maiar Melian (ABY o)
164 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano KingOfHearts Uros Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
165 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Master Blender Uros Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB BIV
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
166 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Hugo Boss Uros Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
167 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Hiesun Bonita Santa Maria Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
168 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAGPIB NOM
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
168 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Olga Komissarova 3
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
169 BEN n 24 FI SK LO 14 Mountrose Ursula Naaras Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPIB
Africasia Alaska (BEN n 24 32) x Africasia The Pink Orchid (BEN n 24)
170 BEN n 22 32 FIN SRK LO CattiCartano's Snow Crystal Son Uros International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAGPIB
Indiaink Sampson of SiruCats (BEN n 22) x CattiCartano's Sweet Heart (BEN n 22 31)
170 BEN n 22 32 FIN SRK LO CattiCartano's Snow Crystal Son Uros Veteraani Olga Komissarova 2
Indiaink Sampson of SiruCats (BEN n 22) x CattiCartano's Sweet Heart (BEN n 22 31)
171 BEN n 22 33 FI SK RX 15 CattiCartano Crystal Heels Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Spring Fashion (BEN n 24)
172 BRI n FI SRK LO FI*Saranellan Eddie Uros Avoin Helene Reiter EX1 CAC
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*ChocoBlue's Cafe Mocca (BSH b)
173 BRI e FI SK LO 15 FI*Saranellan Rosa Gospel Uros Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1
FI*Gimmie's Magnanimous (BSH p) x FI*Saranellan Derosa (BSH f)
174 BRI a 22 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Dr. Feelgood Uros Champion Helene Reiter EX1 CACIB
FI*Rhinestone's Nikki Sixx (BSH a 22) x Windymeadow Master Design (BSH f 22)
175 BUR n FI SRK LO FI*Karvanverran JouluTaika Naaras Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS
FI*Genuina O'Boy Oliver (BUR b) x FI*Karvanverran Kalevantuli (BUR a)
176 BUR n FI SRK LO Isä-Brownin Ushuaia Uros International Premior Helene Reiter EX1 CAGPIB
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x Isä-Brownin Monte Velho (BUR n)
177 BUR a FI SRK LO 13 FI*Karvanverran Esme Azul Naaras International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB
FI*Oliivian Zephyr Six (BUR a) x FI*Karvanverran JouluTaika (BUR n)
178 BUR b FIN SRK LO FIN*Ravissant Alessaielle Nanda Naaras Supreme Premior Helene Reiter KM
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
178 BUR b FIN SRK LO FIN*Ravissant Alessaielle Nanda Naaras Veteraani Olga Komissarova 4
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
179 BUR f FI SK LO 15 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum Abs
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
180 BUR g FI SK LO 15 FI*Aberwyn Maja Gräddnos Naaras Avoin Hanne Sofie Sneum Abs
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Enjoy Blueberry Muffin (BUR g)
181 BUR g FIN SRK LO FIN*Seirene Justify My Love Naaras International Premior Hanne Sofie Sneum Abs
DK*Abéné's Gucci (BUR c) x FIN*Seirene Hokkuspokkus (BUR f)
181 BUR g FIN SRK LO FIN*Seirene Justify My Love Naaras Veteraani Olga Komissarova Abs
DK*Abéné's Gucci (BUR c) x FIN*Seirene Hokkuspokkus (BUR f)
182 CHA FI SRK LO 13 FI*Sinimirrin Ruusunen Naaras Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS
IT*Troubadour del Sogno Blu (CHA ) x FI*Sinimirrin Katri Helena (CHA )
183 CRX II / CRX n 01 64 FI SRK LO 14 S*Rexlicious Rotella Naaras Grand International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACS BIV NOM BIS
Rex Angels Sapphire (CRX a 01) x DK*Blytt Carla Bley (CRX f 09)
184 CRX II / CRX ns 09 FI SK LO 14 FI*Ballerina's King Florestan Uros Avoin Hanne Sofie Sneum EX1 CAC
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
186 CRX II / CRX ns 03 FI SRK LO FI*Sweetpurr's Pandia Naaras International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAGPIB
S*Djäknens Silvery Moon (CRX ns 03 24) x FIN*Sweetpurr's Selene (CRX a 03)
187 CRX III / CRX ds FI SK LO 15 FI*Ballerina's Count Paris Uros Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
188 CRX IV / CRX f 02 62 FI SK LO 15 FI*Tuiscalo's Quintessa Naaras Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
Vegas SoNata (CRX d 03 24) x FI*Ronttilan Riippa (CRX n 03)
189 CRX IV / CRX d 03 24 FI SK RX 14 Vegas SoNata Uros Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPIB
Antonio Luidor (CRX n 02) x Zlatovska (CRX fs)
190 CRX IV / CRX d 03 FI SK LO 14 FI*Ballerina's Prince Florimund Uros Kastraatti Hanne Sofie Sneum EX1 CAP
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
191 DSP II / DSP n 09 21 FI SK LO 15 FI*Indigo's Blue Storm Uros Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1
RU.Dolf Shudan (DSP d 21) x Yustina Bast (DSP f 03)
192 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS
192 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Olga Komissarova 1 NOM
193 EUR n 24 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Bella Valentina Naaras Supreme Premior Helene Reiter KM
Simeoni (EUR n 23) x FIN*Katinhännän Xeria X-Rogue (EUR n)
193 EUR n 24 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Bella Valentina Naaras Veteraani Olga Komissarova 2
Simeoni (EUR n 23) x FIN*Katinhännän Xeria X-Rogue (EUR n)
194 EUR ns 22 FI SK RX 15 FI*Dream-World's Super Salty Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
FI*Katinhännän Kirkas Kvasaari (EUR ns 22) x FI*Pikku-Piun Unelma (EUR ns 22)
195 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
196 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Helene Reiter KM BIV NOM
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
197 KOR FI SK LO 15 FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api Uros Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
198 KOR FI SK LO 15 FI*Tatsutan Yoana Susarma-Caru Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
199 KOR FIN SRK LO FIN*Hovikissan iat Jaao Naaras Supreme Premior Helene Reiter KM NOM BIS
FIN*Pipsa's Chaou-Nah (KOR ) x FIN*Seirene Amarindra (KOR )
199 KOR FIN SRK LO FIN*Hovikissan iat Jaao Naaras Veteraani Olga Komissarova 1 NOM BIS
FIN*Pipsa's Chaou-Nah (KOR ) x FIN*Seirene Amarindra (KOR )
200 MAN 53 / MAN e 23 53 FI SK RX 14 FI*Maikain Valmu Väng Naaras Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
201 MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
202 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Hanne Sofie Sneum KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
203 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Hope Naaras International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
204 OCI a 24 FI SRK LO 14 FI*Punakuun Chili Naaras Champion Helene Reiter EX1 CACIB
FI*Onnikatin Bosse (OCI n 24) x FI*Punakuun Afrodite (OCI c 24)
205 OCI a 24 FI SK LO 15 FI*Amare-Cattus Aquarius Uros Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1 NOM
FI*Poseidonian Ocean Soul (OCI a 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
206 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Supreme Champion Helene Reiter KM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
206 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
207 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Princess Estelle Naaras International Champion Helene Reiter EX1 CAGCIB
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
208 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1 BIV NOM BIS
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
209 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jada Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
210 OCI c 24 FI SK LO 15 FI*Amare-Cattus Arcturus Uros Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1 NOM BIS
FI*Poseidonian Ocean Soul (OCI a 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
211 OCI c 24 FI SRK LO FI*Embrace Good King Wenceslas Uros Kastraatti Hanne Sofie Sneum EX1 CAP NOM
Tribal Kermode (OCI b 24) x FIN*Martinic Dazzling (OCI b 24)
212 RUS FI SRK LO FI*Zarin Fiorella Naaras International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAGPIB
Sunnanordica Oberon (RUS ) x FIN*Zarin 4ever Primalux (RUS )
213 SPH II / SPH a 03 FI SK LO 15 FI*CiCi's Ophelia Otis Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x FI*CiCi's Wish me luck (SPH a 02)
214 SPH III / SPH g 21 FI SRK LO FI*EEC's Great Sensation Naaras Kastraatti Helene Reiter Abs
Voila Dionysos van Anubis (SPH a) x FIN*EEC's Amazing Alexandria (SPH g 09 22)
215 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros Supreme Champion Helene Reiter KM
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
216 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 14 FI*Hobbitqueen's Grizabella Naaras International Champion Helene Reiter EX1 CAGCIB
FI*Hobbitqueen's Michael J. (SPH n 31) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
217 SPH V / SPH e 09 32 FI SK LO 14 FI*Hobbitqueen's Griddlebone Uros Kastraatti Helene Reiter EX1 CAP
FI*Hobbitqueen's Michael J. (SPH n 31) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
218 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
219 BAL n 21 FI SRK LO 13 FI*Willicon Loves Feathers Naaras Avoin Helene Reiter EX1 CAC
FI*Willicon Sir Seraphim (SIA n) x FI*Cleverkitty LoveBabyLove (BAL g 21)
220 OLH b 24 FI SRK RX 14 FI*TaikaTomun Chili Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS BIV NOM
FI*Noxx Xabier Prieto (OSH b 24) x FI*Jalecat's LeeLoo (OSH bs 24)
221 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Helene Reiter KM NOM BIS
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
222 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Avoin Helene Reiter EX1 No Cert
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
223 OSH n FI SRK RX FI*Birregin Victory Ford Naaras Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS
HU*Pharao's Heart Figaro (OSH n) x FIN*Birregin Pas De La Fiction (OSH b 24)
224 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
225 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Lady Starstruck Naaras Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPIB
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
226 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
227 OSH q FI SRK LO 14 FI*Willicon Freixenet Elyssia Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson Abs
N*Himmeltinden's Madcon (SIA d 21) x FI*Willicon Cara Melli (OLH b)
228 OSH n 22 FI SK LO 15 Jelloncats Who Then Now Uros Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
Yanyachar Felis-House (OSH n 22) x FI*Cat's-JM Shana-Shu (OSH h 24)
228 OSH n 22 FI SK LO 15 Jelloncats Who Then Now Uros Määrittely Iréne Eek Magnusson OSH n 22
Yanyachar Felis-House (OSH n 22) x FI*Cat's-JM Shana-Shu (OSH h 24)
229 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*TaikaTomun Fiia Fantastinen Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
FI*Moumouni Darth Vader (OSH n) x FI*Jalecat's PussyCat (OSH b 24)
230 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
230 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Veteraani Hanne Sofie Sneum 1 NOM BIS
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
231 OSH n 25 FI SRK RX FI*Santuzzan Maestro Uros Supreme Champion Helene Reiter KM
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
232 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
233 OSH a 24 FI SRK LO Nick-Nack Sia Alicia, CZ Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM NOM BIS
Okonor Dragon (SIA a) x Paris v.Ladas (OSH n 03 24)
234 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS NOM BIS
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
234 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
235 OSH a 25 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stella by Starlight Naaras Kastraatti Helene Reiter EX1 CAP
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
236 OSH b 24 FI SRK RX 13 FI*Jalecat's PussyCat Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
Idream (OSH b 22) x FI*Ice-Olive's Love Don't Lie (OSH c 24)
237 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM BIS
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
238 OSH gs 25 FI SK LO 15 FI*Bigear Highland Queen Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Phoenix Arakan, CZ (OSH n 25) x FI*Bigear Princess Juliet (OSH fs 24)
239 PEB II / PEB b 03 64 FI SK RX 15 Amazing Addjo East Naaras Champion Helene Reiter EX1 CACIB
Inamorato Addjo East (PEB n 03 33) x Nefertitie Silver Dream Orient (PEB f 03)
240 PEB II / PEB n 03 64 FI SK RX 15 Amity Addjo East Naaras Avoin Helene Reiter EX1 CAC NOM
Inamorato Addjo East (PEB n 03 33) x Nefertitie Silver Dream Orient (PEB f 03)
241 SIA b FI SRK LO 13 Ralph Sia Alicia, CZ Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM
Jack Simon, CZ, JW (OSH b) x Inachis Sia Alicia, CZ (SIA c)
242 SIA h FI SK LO 15 FI*EdaM's Athene Naaras Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1 NOM BIS
EE*Cepheus Siaoricat (SIA n) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
242 SIA h FI SK LO 15 FI*EdaM's Athene Naaras Määrittely Iréne Eek Magnusson SIA f
EE*Cepheus Siaoricat (SIA n) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
243 SYS n 03 FI SRK LO 14 FI*Ori-Katin Michiko Iki-Oma Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x HU*Shagio-Chen Noriko Ori-Katino (OSH n 03)
244 SYS b 03 FI SRK LO FI*Choose Three Wishes Well Naaras Supreme Champion Helene Reiter KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
245 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Hanne Sofie Sneum KM NOM BIS
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
246 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 15 FI*Ballerina's Scheherazade Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1 NOM
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
247 SBI c FI SRK LO FI*Kermatassun Grace Kelly Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
Demian Olympsche Bronzen (SBI b) x FI*Sinikeijun Ariella Adalmina (SBI c)
248 PER d FI SK LO 16 Top-Level The Winner Takes It All Uros Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
FIN*Sunrunner's Hadyn Habib (PER d) x Leonidan U Are My Sunshine (PER d 22)
271 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Eek Magnusson Iréne SIA f (13c), OSH n 22 (13c), RAG n, SBI c, ACL V, ACS VII, ACS VIII, MCO V, MCO VII, NFO IX, NFO VI, BAL b, OLH b 24, OSH a, OSH a 24, OSH b 24, OSH f, OSH f 24, OSH gs 25, OSH n 24, OSH q, SIA b, SIA n 03, VET 1, VET 2 47
Glem Lene RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG n 21, SBI d 21, SBI h, MCO II, MCO IV, MCO IX, MCO VIII, NFO V, SIB V, SIB VI, SIB VII 45
Kass Tellervo EXO d 24, EXO n 22, EXO n 24, PER a, PER d 03, PER d 23, PER n 03, PER n 22, RAG a 21, RAG n 03, RAG n 04, SBI a, SBI f, SBI g, MCO III, NEM I, NFO I, NFO III, NFO VIII, TUA II, TUA IX 43
Komissarova Olga SBI n, ACL III, ACS XI, MCO I, MCO VI, NFO II, NFO IV, SIB III, SIB IV, VET 3 43
Reiter Helene BSH a 22, BSH e, BSH n, BUR b, BUR n, CHA, EUR as 22, EUR n 24, EUR ns 22, EUR w 62, KOR, OCI a 24, OCI b 24, ABY a, ABY n, BAL n 21, CRX III, OSH a 25, OSH n, OSH n 22, OSH n 25, PEB II, SIA b 03, SIA f, SPH II, SPH III, SPH V, VET 1 44
Sneum Hanne Sofie EXO f 22, EXO n, PER a 33, PER b, PER d, PER n, PER n 33, BEN n 22, BEN n 22 32, BEN n 22 33, BEN n 24, BUR a, BUR f, BUR g, MAN 53, MAN d 03 22 51, OCI c 24, OCI n 24, ABY o, ABY p, CRX II, CRX IV, DSP II, RUS, VET 4 39
6 tuomaria