Omakissa
URK 45. kansainvälinen kissanäyttely 11.10.2015
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 11.10.2015 Loppuu 11.10.2015
Ilmoittautuminen alkaa 15.6.2015 Ilmoittautuminen loppuu 15.9.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 23.9.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Astrum-keskus, Salo
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö: Marko Lahtinen, showmanager@urk.fi, 045 602 9450
Pääassistentti: Marko Lahtinen, nebbis@gmail.com
Näyttelysihteeri: Terhi Lång, terhi@urk.fi, 040 580 7786 klo 17-20
Rahastonhoitaja: Mia Turunen, mia@urk.fi

Yhteydenotot koskien luokkamuutoksia tai kissanvaihtoja näyttelysihteerille ensisijaisesti sähköpostilla.
Muissa asioissa yhteydenotot yhdistyksen infopuhelimeen 046 902 0897
Lisätietoja Näyttelykutsu

Ilmoittautumiset: 15.6.–15.9.2015, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille osoitteella Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki.
Mikäli ilmoittautuminen tapahtuu paperilomakkeella, on täytettävä ilmoittautumislomake erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Paperisten ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 15.9.2015.
 
Näyttelyluokat ja -maksut: Näyttelyluokat 1 –17. Näyttelymaksut kaikki kissat 38 €/pvä, URKin jäsenten kissat 34 €/pvä, tarkistusluokka 34 €. Tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 10 €. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan. Leimakortit käyvät maksuksi tähän näyttelyyn siten, että vain yksi leimakortti/talous/päivä.
 
Jos kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee niistä tehdä erilliset ilmoittautumiset!
 
Paperilomakkeella ilmoittautuessa näyttelymaksu maksetaan URKin tilille: (Danske Bank) IBAN FI83 8001 8710 0409 86, BIC: DABAFIHH viite 1300, URK jäsenet 2600. Kopio maksukuitista on liitettävä paperiseen ilmoittautumiseen. OmaKissa-järjestelmän kautta ilmoittautumisten näyttelymaksut suoritetaan järjestelmän ohjeiden mukaisesti.
 
HUOM! Näyttelyluettelo on maksullinen, Omakissan kautta ostettuna 3 € ja paikan päällä 5 €. Näyttelyluettelo sisältää molemmat päivät. Ruusukkeet ovat maksuttomia, uusia leimakortteja ei jaeta.
 
Leimakortit: Jos Omakissa-järjestelmästä valitaan maksutavaksi leimakortti, tulee leimakorttiin kirjata omistajan ja kissan nimi sekä näyttelypäivä. Leimakortit lähetetään välittömästi ilmoittautumisen jälkeen näyttelysihteerille osoitteella Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki.
 
Kissojen määrä on rajattu (max 300 kissaa/päivä). Mahdollinen karsinta tehdään ilmoittautumisten maksupäivän mukaan.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 61 61 0 0 0
2 110 110 0 0 0
3 45 44 0 0 1
4 79 79 0 0 0
Kotikissat 8 8 0 0 0
Yhteensä 303 302 0 0 1

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI*Chosen-One Romance in the Rain 1 Uros 3 (GIC) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 CACS BIV NOM BIS
2 EXO n 22 FI*Chosen-One Rain of Roses 1 Naaras 3 (GIC) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 CACS NOM BIS
3 EXO n 22 FI*Nipsu-Nappulan Urban Legend 1 Uros 11 (Nuoret) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 NOM BIS
4 EXO n 24 FI*Sabrimin Will Ha Dig 1 Uros 12 (Pennut) Rižnar-Rešetic Vesna Abs
5 EXO n 03 22 FI*Sabrimin Revolution 1 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM BIS
6 EXO d 03 24 FI*Elrikan Garfield Gold 1 Uros 12 (Pennut) Rižnar-Rešetic Vesna Abs
7 PER w 63 FI*Elrikan Mirage of Love 1 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai Abs
8 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM
9 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 1 (SC) Rižnar-Rešetic Vesna Abs
10 PER f Sumava's Amanda 1 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM NOM BIS
11 PER d 24 FI*BlueIce's Warwick 1 Uros 4 (GIP) Ruonala Kai KM NOM
11 PER d 24 FI*BlueIce's Warwick 1 Uros 17 (Veteraani) Busse Britta 1 NOM BIS
12 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS NOM
13 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 4 (GIP) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 CAPS NOM BIS
14 PER d 03 Bafini Sweet Dancer 1 Uros 11 (Nuoret) Rižnar-Rešetic Vesna EX1
15 PER f 03 FI*Dirlandan Naomi 1 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
16 PER n 33 IT*Almigry Seabiscuit 1 Uros 1 (SC) Rižnar-Rešetic Vesna KM
17 ACL V / ACL h 24 Paladija Yola 2 Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS
18 ACL VI / ACL f 03 24 FI*DilYaar Fayyim Foolwati 2 Naaras 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
19 ACL X / ACL g 21 33 FIN*Magnificat Tinka Curl 2 Naaras 2 (SP) Maillard Chiavuzzo Isabelle KM NOM BIS
19 ACL X / ACL g 21 33 FIN*Magnificat Tinka Curl 2 Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 1 NOM
20 ACL X / ACL a 21 33 FI*DilYaar Gambheer Gayak Gagandeep 2 Uros 13c (Määrittely) Busse Britta ACL as 21 33 (ACL a 21 33)
21 LPL II / LPL n 09 S*Ägirs Hus BC Qaffe 2 Uros 6 (IP) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGPIB
22 MCO I / MCO n FI*Tigerworld Kog`Maw 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
23 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Kisses Of Fire 2 Naaras 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB NOM
24 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Miss Fortune 2 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
25 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's I Want It More 2 Uros 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS
26 MCO II / MCO a 09 FI*Chamberlain Let's Go 2 Uros 6 (IP) Busse Britta EX2
27 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 6 (IP) Busse Britta EX1 CAGPIB BIV NOM
28 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Carlos Santana 2 Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB NOM
29 MCO III / MCO a 22 Vasco da Gama 2 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
30 MCO III / MCO n 22 FI*Kasmasiinin Avery 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira Abs
31 MCO III / MCO a 22 Malvina Mur D'Amour 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira Abs
32 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 BIV NOM
33 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX2
34 MCO III / MCO n 23 FI*HoneyCoon's Sweet Jannie 2 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
35 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM
35 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 1 NOM BIS
36 MCO III / MCO a 22 FI*HoneyCoon's Something Sweet 2 Naaras 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
37 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Pikkumetsän Khal Drogo 2 Uros 1 (SC) Maillard Chiavuzzo Isabelle KM BIV NOM
37 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Pikkumetsän Khal Drogo 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 7 (CH) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CACIB
39 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Coyopa 2 Uros 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
40 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Young@Heart 2 Naaras 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
41 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Kasmasiinin Zinnia 2 Naaras 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX2
42 MCO V / MCO f 22 FI*Hemingway's Chipara Sun 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
43 MCO V / MCO g FI*DraCoon Kiss Me Hannah 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira Abs
44 MCO V / MCO f 22 FI*KingLeo's Champagne Supernova 2 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM
45 MCO V / MCO f 22 Zosia Dwa Formaty*PL 2 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 BIV
46 MCO VI / MCO d 09 24 FI*Stout-hearted I Love You 2 Naaras 1 (SC) Rižnar-Rešetic Vesna KM BIV NOM
47 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted She Loves Me 2 Naaras 9 (Avoin) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 CAC
48 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Marskin Heartbreaker 2 Uros 11 (Nuoret) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 NOM
49 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Nice `N` Easy 2 Naaras 11 (Nuoret) Rižnar-Rešetic Vesna EX1
50 MCO VI / MCO d 03 24 FI*Stout-hearted Stormy Sea 2 Uros 10 (KAS) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 CAP
51 MCO VII / MCO ns LT*Lordcoon Grayse 2 Naaras 5 (IC) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 CAGCIB
51 MCO VII / MCO ns LT*Lordcoon Grayse 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
52 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chatvallon Prince Guillaume 2 Uros 4 (GIP) Rižnar-Rešetic Vesna Abs
53 MCO VII / MCO as 22 FI*Chatvallon Edgar the Peaceful 2 Uros 11 (Nuoret) Rižnar-Rešetic Vesna EX1
54 MCO VIII / MCO ns 09 FI*Tigerworld Kha`Zix 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira Abs
55 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*HoneyCoon's Thief Of Hearts 2 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM
56 NEM I / NEM a FI*NonServiam Ashen Cold 2 Naaras 7 (CH) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CACIB
57 NEM I / NEM a 21 FI*Kamencats Auraka 2 Uros 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
58 NEM I / NEM ns 21 Inessa of White Frost 2 Naaras 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
59 NEM I / NEM a 21 FI*Mickasen Camelia 2 Naaras 11 (Nuoret) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 BIV
60 NEM I / NEM n 21 Sibcoon's Light My Fire of Kozakura *** 2 Uros 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle Abs
61 NEM I / NEM n Leya Maris Stella 2 Naaras 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle Abs
62 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL 2 Naaras 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1
63 NEM II / NEM ns 09 21 Di Do Syberjon*PL 2 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS BIV NOM
64 NEM II / NEM as 09 21 FI*FeliMau Elvis 2 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
65 NEM II / NEM n 03 21 FI*Pikku-Priin Adorable Venni 2 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
66 NEM II / NEM n 09 21 Neska Lilianka*PL 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
67 NFO I / NFO n FI*Heinuntuvan Konsta 2 Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP NOM
68 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 1 (SC) Rižnar-Rešetic Vesna KM
68 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
69 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian Cry Of Silence 2 Uros 3 (GIC) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 CACS BIV NOM
70 NFO II / NFO n 03 FI*Hirmuinen Bastet 2 Naaras 5 (IC) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 CAGCIB
71 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 11 (Nuoret) Rižnar-Rešetic Vesna EX1
72 NFO II / NFO a 09 S*Capsicum's Shock 2 Naaras 11 (Nuoret) Rižnar-Rešetic Vesna EX2
73 NFO II / NFO n 03 FI*Siniidan Requiem of Spirit 2 Uros 8 (PR) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 CAPIB
74 NFO IV / NFO n 03 24 S*NC's Alladin Sane 2 Uros 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS BIV
75 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB
76 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Siniidan Minuet of Forest 2 Naaras 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB
77 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI*Pörkarvan QualisArtifexPereo 2 Uros 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
78 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Pörkarvan QuestionableContent 2 Uros 9 (Avoin) Busse Britta EX2
79 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Nalle-Puhin Erin 2 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1 BIV NOM
80 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Sysiässä 2 Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1
81 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä 2 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1
82 NFO IV / NFO n 09 24 FIN*Tähtitassun Lucky Star 2 Uros 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS
83 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Slytiger's Hot Enchantment 2 Uros 6 (IP) Busse Britta EX1 CAGPIB BIV
84 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI*ArcticWilds Fire And Ice 2 Uros 10 (KAS) Busse Britta EX1 CAP
85 NFO V / NFO f 24 FI*Raudaskosken Ka-Boom Curiosity 2 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
86 NFO V / NFO f 22 FI*Tähtitassun Black Rose 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
87 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Herttaisen Viides Villikko 2 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
88 NFO VI / NFO f 03 24 FI*ArcticWilds Forever Is A Long Time 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX2
89 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Debals Janette 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC BIV
90 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX2
91 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Tähtitassun Queen Elisabeth 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM
92 NFO VI / NFO d 09 FI*Kultahuiskan Isabella 2 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai EX2
93 NFO VI / NFO f 09 22 S*Capsicum's Elyss 2 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS BIV NOM
94 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Ninatte's Big Dipper 2 Uros 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB
95 NFO VII / NFO ns 24 FI*KittyLady's Key Lime Pie 2 Uros 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
96 NFO VII / NFO ns 23 FI*Raudaskosken Ka-Boom Discovery 2 Uros 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX2
97 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI*FinnFeline's Heart of Eternity 2 Naaras 11 (Nuoret) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 BIV NOM
98 NFO VIII / NFO gs 09 24 FI*Synkänvuoren Kuutar 2 Naaras 11 (Nuoret) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX2
99 NFO VIII / NFO ds 09 Usuy Nabatea*ES 2 Uros 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1
100 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Busse Britta KM NOM BIS
101 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light 2 Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1 NOM BIS
102 RAG n Gayaneh Ideo Iuxta 2 Uros 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
103 RAG n FI*Utuinen Legend Of Apollo 2 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
104 RAG n FI*Hakalan Herra Tossavainen 2 Uros 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
105 RAG n Gayaneh Iustus Impulsus 2 Uros 10 (KAS) Ruonala Kai Abs
106 RAG a FI*Utuinen Knock Out With Hope 2 Naaras 11 (Nuoret) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1
107 RAG a Gayaneh Jaspis Aureus 2 Uros 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1
108 RAG e FI*Maplehill's Lord Milori 2 Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
109 RAG f FI*Maplehill's Cinnamon Sugar 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
110 RAG n 21 FI*Kivelän Baldassare Ludano 2 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira Abs
111 RAG n 21 Gayaneh Gaudeamus Igitur 2 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
112 RAG n 21 Gayaneh Igitur Imago 2 Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 No Cert
113 RAG a 21 FI*Emija's Elvis 2 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
114 RAG n 03 FI*Barfait's Unknown Star 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM BIS
115 RAG n 03 FI*Barfait's Napoleon 2 Uros 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS NOM BIS
116 RAG n 04 FI*Ragtail Hermes 2 Uros 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
117 RAG n 04 Villaroyal King Creole 2 Uros 6 (IP) Busse Britta EX1 CAGPIB
117 RAG n 04 Villaroyal King Creole 2 Uros 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 3
118 RAG n 04 FIN*Tiridoll's InsideInMySoul 2 Naaras 6 (IP) Busse Britta EX1 CAGPIB
119 RAG a 03 FI*Maplehill's Diamonds In The Sky 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
120 RAG a 03 FI*Maplehill's Lovely Blues 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
121 RAG a 04 FI*Lukanpuron Corona Borealis 2 Uros 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
122 RAG a 04 FI*Hakalan Grace Kelly 2 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta Abs
123 RAG a 04 Gayaneh Juno Primas 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
124 RAG a 04 FIN*Shyshaman's Moonlight 2 Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB
125 RAG d 04 FI*Hakalan Sulosointu 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
126 RAG e 04 FI*Hakalan Suloserenadi 2 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
127 SBI n FIN*Canth's Love is All I need 2 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM
127 SBI n FIN*Canth's Love is All I need 2 Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 3
128 SBI b S*Saphire Extreme Cleo De Nile 2 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai Abs
129 SBI b FI*JoJon Ribao Mei 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
130 SBI c FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris 2 Naaras 7 (CH) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CACIB NOM BIS
131 SBI d FI*Canth's Xander 2 Uros 6 (IP) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 CAGPIB NOM
132 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 2 Naaras 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS NOM
133 SBI g FI*Rais-Kis IceKiss 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
134 SBI n 21 FI*Vongoivan Geo 2 Uros 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB NOM
135 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 2 Naaras 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB NOM
136 SBI d 21 FI*Canth's Xavier 2 Uros 4 (GIP) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAPS NOM
137 SBI f 21 FI*Lofanna Aava 2 Naaras 5 (IC) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGCIB
138 SIB I / SIB n FI*Catillus Marco Polo 2 Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
139 SIB III / SIB n 24 FI*Tammikatin Calando 2 Uros 9 (Avoin) Busse Britta Abs
140 SIB III / SIB n 24 FI*Cherrytail's WonderBoy 2 Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1
141 SIB V / SIB d 24 FI*Jatsitytön Blaziken 2 Uros 3 (GIC) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 CACS
142 SIB V / SIB d 24 FI*Cherrytail's Texas Ranger 2 Uros 9 (Avoin) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 CAC
143 SIB VI / SIB f 03 23 FIN*Amante's Queen of the Night 2 Naaras 6 (IP) Maillard Chiavuzzo Isabelle Abs
144 SIB VII / SIB ds 24 FI*ArcticWilds Bigtime Beagle 2 Uros 1 (SC) Busse Britta KM BIV
145 SIB VII / SIB ns 24 FI*Tammikatin Cavatina 2 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
146 SIB VII / SIB gs FIN*Tammikatin Helmisimpukka 2 Naaras 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS NOM
146 SIB VII / SIB gs FIN*Tammikatin Helmisimpukka 2 Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 2
147 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*ArcticWilds Goofy 2 Uros 7 (CH) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 CACIB
148 SIB VII / SIB ds 22 FI*Cherrytail's X-Man 2 Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1
149 SIB VIII / SIB fs 09 FI*Cherrytail's Xalvadora 2 Naaras 12 (Pennut) Rižnar-Rešetic Vesna EX3
150 SIB VIII / SIB fs 03 FI*Cherrytail's Xenia 2 Naaras 12 (Pennut) Rižnar-Rešetic Vesna EX1 BIV NOM
151 SIB VIII / SIB fs 03 FI*Cherrytail's Xyliana 2 Naaras 12 (Pennut) Rižnar-Rešetic Vesna EX2
152 TUA II / TUA n 09 FI*Josmarin Leia 2 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1
153 TUA V / TUA f FI*Josmarin Jessenia 2 Naaras 7 (CH) Maillard Chiavuzzo Isabelle Abs
154 TUA IX / TUA w 63 FI*Gildemin Big Benjamin 2 Uros 5 (IC) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGCIB
155 TUA IX / TUA w 63 FI*Gildemin Beauty Diva 2 Naaras 7 (CH) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CACIB
156 TUA IX / TUA w 63 FI*Josmarin Legolas 2 Uros 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 BIV NOM
157 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI*GizemliKediler Beze Balerin 2 Naaras 1 (SC) Fonsén Mira KM NOM
158 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek 2 Uros 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 2
159 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay 2 Naaras 12 (Pennut) Rižnar-Rešetic Vesna EX2
160 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay 2 Naaras 12 (Pennut) Rižnar-Rešetic Vesna EX1
161 ABY n Osiris(V) Total Surprise 3 Uros 1 (SC) Westerlund Marie KM BIV NOM
162 ABY n FI*Link Modunia Mgodi 3 Uros 5 (IC) Westerlund Marie EX1 CAGCIB
163 ABY n FI*Link Mwana Wa Baba Yake 3 Uros 9 (Avoin) Westerlund Marie EX1 CAC
164 ABY n Nefertum d'Or PtitPrince*UA 3 Uros 2 (SP) Westerlund Marie KM
165 ABY n S*Divina Silvestris Ros 3 Naaras 6 (IP) Westerlund Marie EX1 CAGPIB
166 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 3 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 3
167 ABY a FI*Kawaii Lily 3 Naaras 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACIB
168 ABY a FI*Nebuankhet Violet Punch 3 Naaras 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José Abs
169 ABY a FI*Nebuankhet Zakzakiel 3 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM BIS
170 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 3 Naaras 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB
171 ABY o FI*Redcheetah's Rufus 3 Uros 7 (CH) Kudra Magdalena EX1 CACIB
172 ABY o FI*Nebuankhet Captain John Carter 3 Uros 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB
173 ABY p FI*Nebuankhet Quetzalcoatl 3 Uros 2 (SP) Kabina Martin KM
174 ABY p FI*Nebuankhet Taibhsear 3 Naaras 10 (KAS) Kabina Martin EX1 CAP
175 BEN n 22 FI*Alcarinqua Elanor 3 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José Abs
176 BEN n 22 FI*Kissalehdon Nefertiti 3 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
177 BEN n 22 CattiCartano Hemlock 3 Uros 6 (IP) Martinez Vizcaino Juan José Abs
178 BEN n 24 S*KungsgardenCats Greenpeace 3 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
179 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure 3 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP NOM
180 BEN n 22 32 FI*Alcarinqua Elentari 3 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
181 BEN n 22 33 CattiCartano Crystal Heels 3 Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1 NOM
182 BUR n FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl 3 Naaras 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS
183 BUR n Shai-San-War's Star Dust 3 Uros 5 (IC) Westerlund Marie EX1 CAGCIB BIV
184 BUR n FI*Lilac's HRH King Hassan 3 Uros 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1
185 BUR n FI*Lilac's Habibi I Love You 3 Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1
186 BUR b FI*Oliivian Öyle Me 3 Naaras 7 (CH) Kabina Martin Abs
187 BUR b LV*Silky Majesty Zoe 3 Naaras 6 (IP) Kabina Martin EX1 CAGPIB
188 BUR f FI*Almond's Ella Fitzgerald 3 Naaras 9 (Avoin) Westerlund Marie EX1 CAC NOM
189 BUR f FI*Enjoy Brienne of Tarth 3 Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie Abs
190 BUR g FI*Oliivian Apple Bloom 3 Naaras 12 (Pennut) Kabina Martin EX1
191 BUR g FI*Oliivian Äf-duuri 3 Naaras 6 (IP) Kabina Martin EX1 CAGPIB NOM
192 BUR h FI*Seirene Sugar Babe 3 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
193 BUR h Shai-San-War's Tilly 3 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX2
194 CHA Luna v. Lauerhof *** 3 Naaras 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB NOM
195 CRX II / CRX a 02 62 FI*FunkyJam's Upupa Epops 3 Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1 NOM
196 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's It's not unusual 3 Uros 2 (SP) Westerlund Marie KM
197 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's Dove of Peace 3 Uros 4 (GIP) Westerlund Marie EX1 CAPS
198 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 3 Uros 8 (PR) Westerlund Marie EX1 CAPIB BIV NOM BIS
199 CRX III / CRX f FI*KittyLady's Black Widow 3 Naaras 12 (Pennut) Kabina Martin EX1 NOM BIS
200 CRX III / CRX d 22 FI*KittyLady's Sex On The Beach 3 Uros 6 (IP) Kabina Martin EX1 CAGPIB NOM
201 CRX IV / CRX e 01 62 FI*VeeKasin Dr. Julius Strangepork 3 Uros 9 (Avoin) Westerlund Marie EX1 CAC
202 CRX IV / CRX fs 03 FI*Ballerina's Lilac Fairy 3 Naaras 10 (KAS) Westerlund Marie EX1 CAP
203 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 3 Uros 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
204 CRX VI / CRX a 03 22 FI*Windseeker Della Bluenose 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
205 CRX IX / CRX w 62 FI*KittyLady's Tom Collins 3 Uros 3 (GIC) Kabina Martin EX1 CACS NOM
206 EUR n FI*Sireenin Aamunkoi 3 Naaras 10 (KAS) Westerlund Marie EX1 CAP
207 EUR fs FI*Kassilan Qkunen Qtamolla 3 Naaras 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
208 EUR d 22 Silkkiturkin Menevä Macho 3 Uros 2 (SP) Westerlund Marie KM
209 EUR e 22 FI*Tiikerililjan Lutukka 3 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
210 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 1 (SC) Westerlund Marie KM
211 EUR ns 22 FI*Lumihelmen Glissando 3 Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1
212 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 1 (SC) Kabina Martin KM NOM BIS
213 KOR FI*Kattihovin Sai-ano Itsumo 3 Naaras 3 (GIC) Kabina Martin EX1 CACS
214 KOR FIN*Hovikissan iat Jaao 3 Naaras 2 (SP) Kabina Martin KM
214 KOR FIN*Hovikissan iat Jaao 3 Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 1 NOM BIS
215 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 2 (SP) Kudra Magdalena KM
216 MAU ns 24 FI*Chai-lai Walidah Ife 3 Naaras 6 (IP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGPIB NOM
217 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM BIS
218 OCI n 24 FI*Topspot Mineiráo 3 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
219 OCI b 24 FIN*Moosegrove Kókiri 3 Uros 1 (SC) Kudra Magdalena KM
219 OCI b 24 FIN*Moosegrove Kókiri 3 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 2
220 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Kudra Magdalena KM
221 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger 3 Uros 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1 BIV NOM
222 OCI b 24 FI*Topspot MysticMagic of Solstice 3 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
223 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Kudra Magdalena KM NOM
223 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 1 NOM
224 OCI c 24 FI*WiliWilla MilkyWay Boy 3 Uros 3 (GIC) Kabina Martin EX1 CACS
225 OCI o 24 FIN*Topspot Mysterious Solembum 3 Uros 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB
225 OCI o 24 FIN*Topspot Mysterious Solembum 3 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 4
226 RUS FI*Hana-Bi Timur 3 Uros 1 (SC) Kudra Magdalena KM BIV NOM
227 RUS Wow Hana-Bi Grey Sky*PL 3 Naaras 7 (CH) Kudra Magdalena EX1 CACIB
228 RUS FI*Zarin Fore! 3 Uros 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
229 RUS FI*Shady-Lady's Diamond 3 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1 NOM
230 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 3 Uros 1 (SC) Westerlund Marie Abs
231 SOM n FI*Kharn-Ka Sinopa 3 Naaras 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS
232 SOM n FI*Amajan Hafta Hilaria 3 Naaras 7 (CH) Westerlund Marie EX1 CACIB
233 SOM n Tilsim dan Black Dragon 3 Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie Abs
234 SOM n FI*Kharn-Ka Panil Z Cesarini 3 Uros 4 (GIP) Westerlund Marie EX1 CAPS
235 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 3 Naaras 4 (GIP) Westerlund Marie EX1 CAPS NOM BIS
236 SOM o FI*Amajan Klara Kassandra 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC NOM
237 SOM o FI*Amajan Leela Lazzarella 3 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM
238 SPH V / SPH e 09 32 FI*Tutsi Absinthe 3 Uros 4 (GIP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPS
239 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 3 Uros 6 (IP) Martinez Vizcaino Juan José Abs
240 BAL w 67 FI*Cleverkitty BluLalibelahOlinda Odile 4 Naaras 11 (Nuoret) Kabina Martin EX1
241 OLH r 03 FI*Galene's Erica Spiculifolia 4 Naaras 12 (Pennut) Kabina Martin EX1
242 OSH n FI*Bigear Black Label 4 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
243 OSH n FI*Birregin Victory Ford 4 Naaras 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
244 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 9 (Avoin) Kabina Martin EX1 CAC NOM
245 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 11 (Nuoret) Kabina Martin EX1
246 OSH n 25 Phoenix Arakan, CZ 4 Uros 3 (GIC) Kabina Martin EX1 CACS NOM BIS
247 OSH a 24 Nick-Nack Sia Alicia, CZ 4 Uros 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM NOM BIS
248 OSH a 25 FI*Major Metal Magic 4 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta Abs
249 OSH c 25 FI*Major Cowboy From Hell 4 Uros 11 (Nuoret) Kabina Martin Abs
250 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
251 OSH d 24 HU*Imladris Indil Hapci 4 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
252 OSH f 22 FI*Clamoris Habika 4 Naaras 5 (IC) Kabina Martin EX1 CAGCIB
253 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM NOM BIS
254 OSH n 03 FI*Laurinda Othello Savarin 4 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
255 OSH d 02 Jacadi De La Cour Divine 4 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC NOM
256 OSH f 03 FI*Mummeli Galoozinha Unica 4 Naaras 11 (Nuoret) Kabina Martin EX1
257 OSH p 02 FI*Galene's Eragrostis Curvula 4 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
258 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
258 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
259 OSH n 03 24 FI*BlackDevil's Hunting NightWing 4 Naaras 11 (Nuoret) Kabina Martin EX1 NOM BIS
260 OSH b 03 24 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn 4 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
261 OSH q 02 21 FI*Galene's Daphne Mezereum Alba 4 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta Abs
262 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 3 (GIC) Kabina Martin EX1 CACS
263 SIA n S*Nova Star Twix 4 Uros 2 (SP) Kabina Martin KM NOM
263 SIA n S*Nova Star Twix 4 Uros 17 (Veteraani) Westerlund Marie 1 NOM BIS
264 SIA n FI*Keskimaan Elea Dessuithiel 4 Naaras 2 (SP) Kabina Martin KM NOM
265 SIA a FI*Twist-Tiramisun X 4 Uros 12 (Pennut) Kabina Martin EX1 NOM BIS
266 SIA a FI*Pinokin Kharon 4 Uros 4 (GIP) Kabina Martin EX1 CAPS
267 SIA b FI*Amon Sethi 4 Uros 4 (GIP) Kabina Martin EX1 CAPS
268 SIA b FI*Birregin Arabean Proud 4 Naaras 4 (GIP) Kabina Martin EX1 CAPS
269 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 7 (CH) Kabina Martin EX1 CACIB
270 SIA c FI*Plan-A Aika Kelmi 4 Naaras 7 (CH) Kabina Martin EX1 CACIB
271 SIA h Cammeleo Isis 4 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
272 SIA n 21 FI*Miado Beldis House Of Bëor 4 Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM NOM BIS
273 SYS n 03 FI*Ori-Katin Michiko Iki-Oma 4 Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
274 SYS n 03 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna 4 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
275 SYS n 03 21 HU*Shagio-Chen Palatinus 4 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
276 HCL Hertta Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Kudra Magdalena 1 NOM
277 HCL Huli Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Kudra Magdalena Abs
278 HCL Peku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 2
278 HCL Peku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Kudra Magdalena 1 NOM BIS
279 HCS Ukko Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM BIS
279 HCS Ukko Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM BIS
280 HCS Mei Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM
281 HCS Vesku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 2
298 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Busse Britta ACL X (13c), RAG n 04, ACL V, MCO II, NFO IV, NFO IX, SIB III, SIB VII, TUA II, VET 1 31
Fonsén Mira RAG a 03, RAG a 21, RAG d 04, RAG f, RAG n 21, SBI g, SBI n, TUV d 61-63, ACL VI, MCO III, MCO V, MCO VIII, SIB I, VET 3, VET 4 32
Kabina Martin BUR b, BUR g, KOR, OCI c 24, ABY p, BAL w 67, CRX III, CRX IX, OLH r 03, OSH c 25, OSH f, OSH f 03, OSH f 22, OSH n 03 24, OSH n 25, SIA a, SIA b, SIA c, SIA n 31
Koskenkangas Marjatta RAG a 04, RAG e, SBI n 21, NFO I, NFO V, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 03 24, OSH d 02, OSH d 24, OSH f 24, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 03, OSH p 02, OSH q 02 21, SIA h, SIA n 03, SIA n 03 21, SIA n 21 28
Kudra Magdalena BEN n 22 32, BUR h, CHA, MAU ns, OCI b 24, OCI o 24, ABY o, RUS, HCL, VET 1, VET 2 27
Maillard Chiavuzzo Isabelle RAG a, SBI c, SBI d 21, SBI f 21, ACL X, LPL II, MCO IV, NEM I, NFO VII, NFO VIII, SIB VI, TUA IX, TUA V 29
Martinez Vizcaino Juan José BEN n 22, BEN n 24, EUR e 22, EUR fs, MAU ns 24, OCI n 24, ABY a, CRX VI, SOM o, SPH V, HCS, VET Kotikissat 24
Rižnar-Rešetic Vesna EXO d 03 24, EXO n 22, EXO n 24, PER d, PER d 03, PER n 03, PER n 33, SBI d, TUV f 61-63, MCO VI, MCO VII, NFO II, SIB V, SIB VIII 32
Ruonala Kai EXO n 03 22, PER a, PER d 24, PER f, PER f 03, PER n 01 62, PER w 63, RAG e 04, RAG n, RAG n 03, SBI b, SBI f, MCO I, NEM II, NFO VI 30
Westerlund Marie BEN n 22 33, BUR f, BUR n, EUR d 22, EUR f 24, EUR n, EUR ns 22, ABY n, CRX II, CRX IV, SOM n, VET 4 29
10 tuomaria.