URK 45. kansainvälinen kissanäyttely 11.10.2015
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 11.10.2015 Loppuu 11.10.2015
Ilmoittautuminen alkaa 15.6.2015 Ilmoittautuminen loppuu 15.9.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 23.9.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Astrum-keskus, Salo
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö: Marko Lahtinen, showmanager@urk.fi, 045 602 9450
Pääassistentti: Marko Lahtinen, nebbis@gmail.com
Näyttelysihteeri: Terhi Lång, terhi@urk.fi, 040 580 7786 klo 17-20
Rahastonhoitaja: Mia Turunen, mia@urk.fi

Yhteydenotot koskien luokkamuutoksia tai kissanvaihtoja näyttelysihteerille ensisijaisesti sähköpostilla.
Muissa asioissa yhteydenotot yhdistyksen infopuhelimeen 046 902 0897
Lisätietoja Näyttelykutsu

Ilmoittautumiset: 15.6.–15.9.2015, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille osoitteella Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki.
Mikäli ilmoittautuminen tapahtuu paperilomakkeella, on täytettävä ilmoittautumislomake erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Paperisten ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 15.9.2015.
 
Näyttelyluokat ja -maksut: Näyttelyluokat 1 –17. Näyttelymaksut kaikki kissat 38 €/pvä, URKin jäsenten kissat 34 €/pvä, tarkistusluokka 34 €. Tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 10 €. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan. Leimakortit käyvät maksuksi tähän näyttelyyn siten, että vain yksi leimakortti/talous/päivä.
 
Jos kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee niistä tehdä erilliset ilmoittautumiset!
 
Paperilomakkeella ilmoittautuessa näyttelymaksu maksetaan URKin tilille: (Danske Bank) IBAN FI83 8001 8710 0409 86, BIC: DABAFIHH viite 1300, URK jäsenet 2600. Kopio maksukuitista on liitettävä paperiseen ilmoittautumiseen. OmaKissa-järjestelmän kautta ilmoittautumisten näyttelymaksut suoritetaan järjestelmän ohjeiden mukaisesti.
 
HUOM! Näyttelyluettelo on maksullinen, Omakissan kautta ostettuna 3 € ja paikan päällä 5 €. Näyttelyluettelo sisältää molemmat päivät. Ruusukkeet ovat maksuttomia, uusia leimakortteja ei jaeta.
 
Leimakortit: Jos Omakissa-järjestelmästä valitaan maksutavaksi leimakortti, tulee leimakorttiin kirjata omistajan ja kissan nimi sekä näyttelypäivä. Leimakortit lähetetään välittömästi ilmoittautumisen jälkeen näyttelysihteerille osoitteella Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki.
 
Kissojen määrä on rajattu (max 300 kissaa/päivä). Mahdollinen karsinta tehdään ilmoittautumisten maksupäivän mukaan.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 61
2 110
3 45
4 79
Kotikissat 8
Yhteensä 303

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Grand International Champion Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CACS BIV NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
2 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Grand International Champion Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CACS NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 15 FI*Nipsu-Nappulan Urban Legend Uros Nuoret 7-10 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1 NOM BIS
FI*Nipsu-Nappulan Summer Sun (EXO d 24) x FI*Aamukasteen Finland Maiden (EXO n 24)
4 EXO n 24 FI SK LO 15 FI*Sabrimin Will Ha Dig Uros Pennut 4-7 kk Vesna Rižnar-Rešetic Abs
FI*Sabrimin Prince (PER d) x FI*Sabrimin La Vie Est Belle (EXO n 23)
5 EXO n 03 22 FI SK LO 15 FI*Sabrimin Revolution Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
6 EXO d 03 24 FI SK LO 15 FI*Elrikan Garfield Gold Uros Pennut 4-7 kk Vesna Rižnar-Rešetic Abs
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
7 PER w 63 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Mirage of Love Uros Avoin Kai Ruonala Abs
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Elrikan Vanessa Paradis (EXO f 03)
8 PER a FI SK LO 15 FI*Timanfaya Heartbeat Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 NOM
FIN*Amabili's Blue Diamond (PER a) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
9 PER d FI SRK LO FI*Sabrimin Prince Uros Supreme Champion Vesna Rižnar-Rešetic Abs
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
10 PER f FI SRK LO Sumava's Amanda Naaras Supreme Premior Kai Ruonala KM NOM BIS
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
11 PER d 24 FIN SRK LO FIN*BlueIce's Warwick Uros Grand International Premior Kai Ruonala KM NOM
Sumava's Zigor (PER d 22) x FIN*BlueIce's Must B Love (PER g 24)
11 PER d 24 FIN SRK LO FIN*BlueIce's Warwick Uros Veteraani Britta Busse 1 NOM BIS
Sumava's Zigor (PER d 22) x FIN*BlueIce's Must B Love (PER g 24)
12 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS NOM
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
13 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Grand International Premior Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAPS NOM BIS
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
14 PER d 03 FI SK LO 15 Bafini Sweet Dancer Uros Nuoret 7-10 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
15 PER f 03 FI SK LO 15 FI*Dirlandan Naomi Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FI*Honeydew Queen of the Roses (PER f 03)
16 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Vesna Rižnar-Rešetic KM
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
17 ACL V / ACL h 24 FI SK LO 14 Paladija Yola Naaras Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS
Amore Mio Ani Mru Mru*PL (ACL b) x Paladija Ruschka (ACL fs 21 33)
18 ACL VI / ACL f 03 24 FI SRK LO FI*DilYaar Fayyim Foolwati Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FI*Metusalahin Adrian (ACL d 02 21 33) x FI*DilYaar Dulari Daya (ACL n 09 24)
19 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Supreme Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo KM NOM BIS
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
19 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Veteraani Magdalena Kudra 1 NOM
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
20 ACL X / ACL a 21 33 FI SRK LO 14 FI*DilYaar Gambheer Gayak Gagandeep Uros Määrittely Britta Busse ACL as 21 33 (ACL a 21 33)
FIN*Magnificat LenniCurl (ACL as 21 33) x Rykiel du Monde Perdu*CH (ACL n 21 33)
21 LPL II / LPL n 09 FI SRK RX 13 S*Ägirs Hus BC Qaffe Uros International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGPIB
S*Ägirs Hus BC Magne (LPL as 22) x NL*Takoda BC Maiara (LPL f 03)
22 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Tigerworld Kog`Maw Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
23 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 14 FI*Tigerworld Kisses Of Fire Naaras International Champion Britta Busse EX1 CAGCIB NOM
FI*HoneyCoon's Black Sabbath (MCO ns 09) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
24 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Miss Fortune Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
25 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's I Want It More Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Little Doll (MCO ns 03)
26 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Let's Go Uros International Premior Britta Busse EX2
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
27 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB BIV NOM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
28 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
29 MCO III / MCO a 22 FI SRK LO 14 Vasco da Gama Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Maharaja Seventh Fleet*UA (MCO as) x Valentina Consior Line*RU (MCO n 09 22)
30 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 13 FI*Kasmasiinin Avery Naaras Avoin Mira Fonsén Abs
Dynamicats Backstreet Boy (MCO w) x FIN*Kasmasiinin Viikinkitaru (MCO f 22)
31 MCO III / MCO a 22 FI SK RX 15 Malvina Mur D'Amour Naaras Avoin Mira Fonsén Abs
Pussycoons Kurt (MCO a 22) x Volgacoon Fur-Elis (MCO a 22)
32 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 CascadeMtn Dream Maker Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 BIV NOM
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
33 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX2
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
34 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Sweet Jannie Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
35 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
35 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Magdalena Kudra 1 NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
36 MCO III / MCO a 22 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Something Sweet Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
37 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros Supreme Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo KM BIV NOM
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
37 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CACIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
39 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Hemingway's Coyopa Uros Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAC
FI*Hemingway's Thunderheart (MCO a 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
40 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Young@Heart Naaras Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAC
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
41 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Kasmasiinin Zinnia Naaras Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX2
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*Pinewoods Jewel of the Nile (MCO n 09)
42 MCO V / MCO f 22 FI SRK RX 14 FI*Hemingway's Chipara Sun Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Enduro of El Dorado (MCO d 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
43 MCO V / MCO g FI SRK LO 13 FI*DraCoon Kiss Me Hannah Naaras Avoin Mira Fonsén Abs
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FI*Cherry's Maine Jina (MCO n 22)
44 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Champagne Supernova Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
45 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 Zosia Dwa Formaty*PL Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 BIV
Golden Knopka's Lion (MCO d 03) x Umilka Arkiza*PL (MCO n 09 22)
46 MCO VI / MCO d 09 24 FI SRK RX FI*Stout-hearted I Love You Naaras Supreme Champion Vesna Rižnar-Rešetic KM BIV NOM
A*Winerau's Coral (MCO d 09 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
47 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted She Loves Me Naaras Avoin Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAC
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
48 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 15 FI*Marskin Heartbreaker Uros Nuoret 7-10 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1 NOM
FI*Daybreak's Euphoria (MCO n 03 22) x FI*Alohacoons Cassablanca (MCO f 09 22)
49 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Nice `N` Easy Naaras Nuoret 7-10 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
50 MCO VI / MCO d 03 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted Stormy Sea Uros Kastraatti Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAP
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
51 MCO VII / MCO ns FI SRK LO LT*Lordcoon Grayse Naaras International Champion Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAGCIB
LV*Bosque Bestia Arctic (MCO w) x Alwaro Blink Arrow (MCO f 22)
51 MCO VII / MCO ns FI SRK LO LT*Lordcoon Grayse Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
LV*Bosque Bestia Arctic (MCO w) x Alwaro Blink Arrow (MCO f 22)
52 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 13 FI*Chatvallon Prince Guillaume Uros Grand International Premior Vesna Rižnar-Rešetic Abs
FIN*Rotcat Chibbo (MCO ns 09 22) x Coonflakes Xtravaganza Nina Hagen (MCO n 22)
53 MCO VII / MCO as 22 FI SK LO 15 FI*Chatvallon Edgar the Peaceful Uros Nuoret 7-10 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Chatvallon Milady Anastasia (MCO as 09 22)
54 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Kha`Zix Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén Abs
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
55 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Thief Of Hearts Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM
Battle Creek's X'Uta Pendragon (MCO n 09 22) x FIN*Starmaker's Secret Garden (MCO fs 09 22)
56 NEM I / NEM a FI SK RX 14 FI*NonServiam Ashen Cold Naaras Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CACIB
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
57 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 14 FI*Kamencats Auraka Uros Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAC
Biffalo Astral Siberian (NEM n 09 21) x Lady of Dreams Phantom Cats, CZ (NEM a 09 21)
58 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 14 Inessa of White Frost Naaras Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAC
Agat of White Frost (NEM as 21) x Astoriya DanLen's (NEM n 21)
59 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 FI*Mickasen Camelia Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 BIV
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
60 NEM I / NEM n 21 Sibcoon's Light My Fire of Kozakura *** Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo Abs
Chary Nevy Ais (NEM n 21) x Oksana z Zielonej Laki *** (NEM a 21)
61 NEM I / NEM n Leya Maris Stella *** Naaras Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo Abs
Stepan Zhemchug Nevy *** (NEM n 21) x Ornessa Zhemchug Nevy (NEM n)
62 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 15 Maya Lilianka*PL Naaras Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
63 NEM II / NEM ns 09 21 FI SRK LO 13 Di Do Syberjon*PL Uros Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS BIV NOM
Uria vom Koberland (NEM ns 09 21) x Dorin z Salem*PL (NEM ns 21)
64 NEM II / NEM as 09 21 FI SK LO 15 FI*FeliMau Elvis Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x Evropa Formula Uspekha*RUS (NEM as 21)
65 NEM II / NEM n 03 21 FI SK LO 15 FI*Pikku-Priin Adorable Venni Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*FeliMau Chili (NEM n 09 21)
66 NEM II / NEM n 09 21 FI SK RX 15 Neska Lilianka*PL Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Etna Syberjon*PL (NEM ns 09 21)
67 NFO I / NFO n FI SRK LO FI*Heinuntuvan Konsta Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
68 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Vesna Rižnar-Rešetic KM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
68 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
69 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian Cry Of Silence Uros Grand International Champion Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CACS BIV NOM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
70 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras International Champion Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAGCIB
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
71 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Nuoret 7-10 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
72 NFO II / NFO a 09 FI SK LO 15 S*Capsicum's Shock Naaras Nuoret 7-10 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX2
S*Capsicum's Ghost (NFO a 09 22) x S*Florinella's Juni (NFO ns 09 22)
73 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros Premior Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAPIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
74 NFO IV / NFO n 03 24 FI SRK LO S*NC's Alladin Sane Uros Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS BIV
S*Zygot's Cornetto (NFO d 01 21) x S*Just Catnap's Alma Snowflake (NFO n 09 24)
75 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras International Champion Britta Busse EX1 CAGCIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
76 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 FI*Siniidan Minuet of Forest Naaras Champion Britta Busse EX1 CACIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
77 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QualisArtifexPereo Uros Avoin Britta Busse EX1 CAC
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
78 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QuestionableContent Uros Avoin Britta Busse EX2
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
79 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Erin Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 BIV NOM
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
80 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Siniidan Sysiässä Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
81 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
82 NFO IV / NFO n 09 24 FIN SRK LO FIN*Tähtitassun Lucky Star Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS
FIN*Tähtitassun Vihtori (NFO n 09) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
83 NFO IV / NFO n 09 23 FI SRK LO FI*Slytiger's Hot Enchantment Uros International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB BIV
S*Restless Zooropa (NFO d 03 24) x FIN*Slytiger's Primrose (NFO as 03 24)
84 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Fire And Ice Uros Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FIN*Wishmaster Kendra Young (NFO f 03 22)
85 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*Raudaskosken Ka-Boom Curiosity Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
Ronny Silvertroll av Senja (NFO ns 09 23) x FI*JustSpecial In Love Again (NFO f 24)
86 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
87 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 15 FI*Herttaisen Viides Villikko Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FIN*Kujakeikarin Iivari (NFO n 09 22) x Maja fra Jerriks Smykkeskrin*NL (NFO f 23)
88 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Forever Is A Long Time Naaras Avoin Kai Ruonala EX2
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FIN*Wishmaster Kendra Young (NFO f 03 22)
89 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Janette Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC BIV
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
90 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 15 (N)Migoto's Embla Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX2
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
91 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Queen Elisabeth Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
92 NFO VI / NFO d 09 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Isabella Naaras Grand International Premior Kai Ruonala EX2
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
93 NFO VI / NFO f 09 22 FI SRK LO 13 S*Capsicum's Elyss Naaras Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS BIV NOM
S*Långängens Krokant (NFO n 09 22) x S*Mylingens Maryland (NFO f 03 22)
94 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
95 NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 14 FI*KittyLady's Key Lime Pie Uros Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAC
FI*Louhelan Da Capo (NFO d 09 24) x Bolsängen Åslög (NFO ns 22)
96 NFO VII / NFO ns 23 FI SK LO 15 FI*Raudaskosken Ka-Boom Discovery Uros Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX2
Ronny Silvertroll av Senja (NFO ns 09 23) x FI*JustSpecial In Love Again (NFO f 24)
97 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SK LO 15 FI*FinnFeline's Heart of Eternity Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 BIV NOM
FI*FinnFeline's Envy Me (NFO a 03 24) x Gabra Gina Z Klajdovky, CZ (NFO fs 09)
98 NFO VIII / NFO gs 09 24 FI SK LO 15 FI*Synkänvuoren Kuutar Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX2
FI*Hopeahännän Iorek Byrnison (NFO es 03 24) x FI*Synkänvuoren Tiuhti (NFO a 09 24)
99 NFO VIII / NFO ds 09 FI SK LO 15 Usuy Nabatea*ES Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
Malbec La Peyre (NFO ns 09) x S*Utblicken's Haluza (NFO d)
100 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Britta Busse KM NOM BIS
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
101 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 NOM BIS
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
102 RAG n FI SRK LO 14 Gayaneh Ideo Iuxta Uros International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
103 RAG n FI SK LO 15 FI*Utuinen Legend Of Apollo Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
104 RAG n FI SRK LO FI*Hakalan Herra Tossavainen Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
FIN*Maplehill's Baby James (RAG d 04) x FIN*Snowrag Blaue Engel (RAG a 04)
105 RAG n FI SRK LO 14 Gayaneh Iustus Impulsus Uros Kastraatti Kai Ruonala Abs
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
106 RAG a FI SK LO 15 FI*Utuinen Knock Out With Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x FI*Utuinen ÄxGratia (RAG g 04)
107 RAG a FI SK LO 15 Gayaneh Jaspis Aureus Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
108 RAG e FI SRK LO 13 FI*Maplehill's Lord Milori Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
FI*Maplehill's Abacus Jr. (RAG e 04) x FI*Maplehill's Tinker Bell (RAG f 03)
109 RAG f FI SK LO 14 FI*Maplehill's Cinnamon Sugar Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FI*Hakalan Tuhkimo (RAG g 04)
110 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Kivelän Baldassare Ludano Uros Grand International Champion Mira Fonsén Abs
FI*Ruuskatin Li'l Bad Wolf (RAG n 04 21) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
111 RAG n 21 FI SRK LO Gayaneh Gaudeamus Igitur Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
111 RAG n 21 FI SRK LO Gayaneh Gaudeamus Igitur Uros Siitos
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
112 RAG n 21 FI SRK LO 14 Gayaneh Igitur Imago Uros International Champion Mira Fonsén EX1 No Cert
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
113 RAG a 21 FI SK LO 15 FI*Emija's Elvis Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
114 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Barfait's Unknown Star Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Celestial's Bitter Sweet (RAG a 03)
115 RAG n 03 FI SRK LO FI*Barfait's Napoleon Uros Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS NOM BIS
S*Tallkottens Macadam C of Harlem (RAG n) x FI*Barfait's Gianna (RAG a 03)
116 RAG n 04 FI SRK LO 14 FI*Ragtail Hermes Uros Avoin Britta Busse EX1 CAC
FIN*Ragtail Baron (RAG n 04) x FI*Dollicious Fantomina (RAG n 04)
117 RAG n 04 FIN SRK RX Villaroyal King Creole Uros International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB
Noahsangels Flash (RAG n 04) x Villaroyal Rhapsody (RAG n 04)
117 RAG n 04 FIN SRK RX Villaroyal King Creole Uros Veteraani Magdalena Kudra 3
Noahsangels Flash (RAG n 04) x Villaroyal Rhapsody (RAG n 04)
118 RAG n 04 FIN SRK LO FIN*Tiridoll's InsideInMySoul Naaras International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB
Darlinlildols Dreamcatcher (RAG n 04) x FIN*Tiridoll's Sweet Shadow (RAG n)
119 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Maplehill's Diamonds In The Sky Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Maplehill's Beatrice (RAG a 04)
120 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Maplehill's Lovely Blues Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FIN*Maplehill's Maxine (RAG a 03)
121 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Lukanpuron Corona Borealis Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Kangaroo Ridge (RAG n)
122 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*Hakalan Grace Kelly Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FI*Maplehill's Mizz Haraldina (RAG a 04)
123 RAG a 04 FI SK LO 15 Gayaneh Juno Primas Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
124 RAG a 04 FIN SRK LO FIN*Shyshaman's Moonlight Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
N*Eirik's Harald the Hunk (RAG a 04) x FIN*Maplehill's Saskatchewan (RAG n 04)
124 RAG a 04 FIN SRK LO FIN*Shyshaman's Moonlight Naaras Siitos
N*Eirik's Harald the Hunk (RAG a 04) x FIN*Maplehill's Saskatchewan (RAG n 04)
125 RAG d 04 FI SK LO 15 FI*Hakalan Sulosointu Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Hakalan Neiti Näpsä (RAG f 04)
126 RAG e 04 FI SK LO 15 FI*Hakalan Suloserenadi Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Hakalan Neiti Näpsä (RAG f 04)
127 SBI n FIN SRK LO FIN*Canth's Love is All I need Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
FIN*Ilveskartanon Freyr (SBI n) x Margotte Klaudia*EST (SBI n)
127 SBI n FIN SRK LO FIN*Canth's Love is All I need Naaras Veteraani Magdalena Kudra 3
FIN*Ilveskartanon Freyr (SBI n) x Margotte Klaudia*EST (SBI n)
128 SBI b FI SK LO 14 S*Saphire Extreme Cleo De Nile Naaras International Champion Kai Ruonala Abs
Solar Eclipse Sunny Queen*ES (SBI b 21) x Havana des Gendy (SBI b)
129 SBI b FI SK LO 15 FI*JoJon Ribao Mei Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FI*JoJon Wan Meihua (SBI f 21)
130 SBI c FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris Naaras Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CACIB NOM BIS
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
131 SBI d FI SRK LO 13 FI*Canth's Xander Uros International Premior Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAGPIB NOM
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
132 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS NOM
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
133 SBI g FI SK LO 14 FI*Rais-Kis IceKiss Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
BE*Baie des Amours Vortigern Art (SBI a) x FI*Rais-Kis Doris (SBI j)
134 SBI n 21 FI SRK LO FI*Vongoivan Geo Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB NOM
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Vongoivan Ailakki (SBI a)
135 SBI n 21 FI SRK LO 13 FI*Canth's Xenia Naaras Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPIB NOM
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
136 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Canth's Xavier Uros Grand International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAPS NOM
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
137 SBI f 21 FI SRK LO 13 FI*Lofanna Aava Naaras International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGCIB
FI*Pirimirrin Hamilton Island (SBI n 21) x Demian Victoria (SBI f 21)
138 SIB I / SIB n FI SK RX 14 FI*Catillus Marco Polo Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
FI*Amante's Virtuoso (SIB n 03 23) x FI*Magnificat Quiana Siberian (SIB f 24)
139 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 14 FI*Tammikatin Calando Uros Avoin Britta Busse Abs
FI*Cherrytail's Nat King Cole (SIB n 09) x FI*Tammikatin Kuurankukka (SIB ns 24)
140 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's WonderBoy Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Cherrytail's Rhonda Mae (SIB f 09 22)
141 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Grand International Champion Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CACS
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
142 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Cherrytail's Texas Ranger Uros Avoin Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAC
FI*Lumikissan Iso Tiikeri (SIB ny 23) x FI*Cherrytail's Kamasutra (SIB d 09)
143 SIB VI / SIB f 03 23 FIN SRK LO FIN*Amante's Queen of the Night Naaras International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo Abs
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FIN*Amante's Jiving Julia (SIB n 03 24)
144 SIB VII / SIB ds 24 FI SRK LO FI*ArcticWilds Bigtime Beagle Uros Supreme Champion Britta Busse KM BIV
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FIN*Metsälinnan Adalmiina (SIB ds 11)
145 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 14 FI*Tammikatin Cavatina Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC
FI*Cherrytail's Nat King Cole (SIB n 09) x FI*Tammikatin Kuurankukka (SIB ns 24)
146 SIB VII / SIB gs FIN SRK LO FIN*Tammikatin Helmisimpukka Naaras Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS NOM
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x FIN*Tammikatin Åh Vilken Tjej (SIB gs 24)
146 SIB VII / SIB gs FIN SRK LO FIN*Tammikatin Helmisimpukka Naaras Veteraani Magdalena Kudra 2
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x FIN*Tammikatin Åh Vilken Tjej (SIB gs 24)
147 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Goofy Uros Champion Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CACIB
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
148 SIB VII / SIB ds 22 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's X-Man Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
149 SIB VIII / SIB fs 09 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's Xalvadora Naaras Pennut 4-7 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX3
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
150 SIB VIII / SIB fs 03 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's Xenia Naaras Pennut 4-7 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1 BIV NOM
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
151 SIB VIII / SIB fs 03 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's Xyliana Naaras Pennut 4-7 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX2
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
152 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 15 FI*Josmarin Leia Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
153 TUA V / TUA f FI SK LO 14 FI*Josmarin Jessenia Naaras Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo Abs
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
154 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Big Benjamin Uros International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGCIB
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
155 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Beauty Diva Naaras Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CACIB
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
156 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 15 FI*Josmarin Legolas Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 BIV NOM
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
157 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SRK LO FI*GizemliKediler Beze Balerin Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM NOM
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
158 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK LO FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek Uros Veteraani Magdalena Kudra 2
FIN*Hiirikujan Latife (TUV d) x FIN*Semiramisin Umut (TUV d)
159 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay Naaras Pennut 4-7 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX2
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
160 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay Naaras Pennut 4-7 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
161 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM BIV NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
162 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Modunia Mgodi Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
163 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
164 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Supreme Premior Marie Westerlund KM
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
165 ABY n FI SRK LO S*Divina Silvestris Ros Naaras International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB
Brunnbäcken's Abay (ABY o) x Zimbria Yasemin (ABY n)
166 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Mira Fonsén 3
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
167 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
168 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Violet Punch Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino Abs
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
169 ABY a FI SK LO 15 FI*Nebuankhet Zakzakiel Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM BIS
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Violet Punch (ABY a)
170 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
171 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Rufus Uros Champion Magdalena Kudra EX1 CACIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
172 ABY o FI SRK LO 14 FI*Nebuankhet Captain John Carter Uros International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FI*Nebuankhet Rhodda (ABY n)
173 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Quetzalcoatl Uros Supreme Premior Martin Kabina KM
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
174 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Taibhsear Naaras Kastraatti Martin Kabina EX1 CAP
Dushara Evandar-of-Nebuankhet (ABY o) x FIN*Nebuankhet Carramaena (ABY p)
175 BEN n 22 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Elanor Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino Abs
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
176 BEN n 22 FI SK LO 15 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
177 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano Hemlock Uros International Premior Juan José Martinez Vizcaino Abs
CattiCartano Snow Mountain Prince (BEN n 24 33) x FIN*CattiCartanon Nefertari (BEN n 24)
178 BEN n 24 FI SK RX 15 S*KungsgardenCats Greenpeace Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
179 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP NOM
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
180 BEN n 22 32 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Elentari Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
181 BEN n 22 33 FI SK RX 15 CattiCartano Crystal Heels Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Spring Fashion (BEN n 24)
182 BUR n FI SRK LO FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
FI*Ilovuon Cyanicula gemmata (BUR a) x Bjelke's So Long (BUR b)
183 BUR n Shai-San-War's Star Dust Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB BIV
LV*Silky Majesty Vampire (BUR n) x LV*Silky Majesty Zoe (BUR b)
184 BUR n FI SK LO 15 FI*Lilac's HRH King Hassan Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
185 BUR n FI SK LO 15 FI*Lilac's Habibi I Love You Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
186 BUR b FI SK LO 14 FI*Oliivian Öyle Me Naaras Champion Martin Kabina Abs
LV*Silky Majesty Ulysses (BUR c) x FI*Oliivian Wahine (BUR h)
187 BUR b LV*Silky Majesty Zoe Naaras International Premior Martin Kabina EX1 CAGPIB
Leader Maybe Baby (BUR n) x LV*Silky Majesty Toufika (BUR b)
188 BUR f FI SK LO 14 FI*Almond's Ella Fitzgerald Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC NOM
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
189 BUR f FI SK LO 15 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund Abs
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
190 BUR g FI SK LO 15 FI*Oliivian Apple Bloom Naaras Pennut 4-7 kk Martin Kabina EX1
FI*Ninelli's Yin Yang (BUR n) x FI*Oliivian Äppelpaj (BUR j)
191 BUR g FI SRK LO 13 FI*Oliivian Äf-duuri Naaras International Premior Martin Kabina EX1 CAGPIB NOM
LV*Silky Majesty Ulysses (BUR c) x FI*Oliivian Zina Aberina (BUR e)
192 BUR h FI SK LO 15 FI*Seirene Sugar Babe Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Orangina (BUR h)
193 BUR h Shai-San-War's Tilly Naaras Avoin Magdalena Kudra EX2
Shai-San-War's Pajas (BUR d) x LV*Silky Majesty Zoe (BUR b)
194 CHA Luna v. Lauerhof *** Naaras International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB NOM
Chapo des Chats Pichapo (CHA ) x Anjala a.d. Hause Kupsch *** (CHA )
195 CRX II / CRX a 02 62 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Upupa Epops Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 NOM
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Blue Dove (CRX a 09)
196 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Marie Westerlund KM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
197 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO FI*FunkyJam's Dove of Peace Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
FI*Piupaws I'llBeTheForYou (CRX n 02 33) x FI*FunkyJam's Paloma en Bleu (CRX a)
198 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Premior Marie Westerlund EX1 CAPIB BIV NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
199 CRX III / CRX f FI SK LO 15 FI*KittyLady's Black Widow Naaras Pennut 4-7 kk Martin Kabina EX1 NOM BIS
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
200 CRX III / CRX d 22 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Sex On The Beach Uros International Premior Martin Kabina EX1 CAGPIB NOM
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
201 CRX IV / CRX e 01 62 FI SK LO 15 FI*VeeKasin Dr. Julius Strangepork Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
Yeoman Scooter Go for Valentine (CRX n 02) x FI*VeeKasin Miss Nettles (CRX g 03)
202 CRX IV / CRX fs 03 FI SK LO 14 FI*Ballerina's Lilac Fairy Naaras Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
203 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
204 CRX VI / CRX a 03 22 FI SK LO 14 FI*Windseeker Della Bluenose Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Beaconwood Dark Magic (CRX ns) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
205 CRX IX / CRX w 62 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Tom Collins Uros Grand International Champion Martin Kabina EX1 CACS NOM
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
206 EUR n FI SK RX 14 FI*Sireenin Aamunkoi Naaras Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
207 EUR fs FI SRK RX FI*Kassilan Qkunen Qtamolla Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FI*Taikapeikon Aurinko (EUR ds 22) x DK*Boholdt Duchess (EUR f)
208 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Marie Westerlund KM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
209 EUR e 22 FI SK RX 15 FI*Tiikerililjan Lutukka Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
FI*Feronian Emerald (EUR a 22) x FI*Tiikerililjan Kiskis (EUR d 24)
210 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Marie Westerlund KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
211 EUR ns 22 FI SK RX 15 FI*Lumihelmen Glissando Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
212 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Martin Kabina KM NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
213 KOR FI SRK LO FI*Kattihovin Sai-ano Itsumo Naaras Grand International Champion Martin Kabina EX1 CACS
FI*Hovikissan khraam leert (KOR ) x FI*Mythai Rochana Rak Jing (KOR )
214 KOR FIN SRK LO FIN*Hovikissan iat Jaao Naaras Supreme Premior Martin Kabina KM
FIN*Pipsa's Chaou-Nah (KOR ) x FIN*Seirene Amarindra (KOR )
214 KOR FIN SRK LO FIN*Hovikissan iat Jaao Naaras Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
FIN*Pipsa's Chaou-Nah (KOR ) x FIN*Seirene Amarindra (KOR )
215 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Magdalena Kudra KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
216 MAU ns 24 FI SRK LO FI*Chai-lai Walidah Ife Naaras International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB NOM
FIN*Chai-lai Chisisi Dakarai (MAU ns 24) x Schooirtjes Tis Ana (MAU ns 24)
217 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
218 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Topspot Mineiráo Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FIN*Topspot Lucky One (OCI b 24) x FI*Topspot Jaguatirica (OCI n 24)
219 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Magdalena Kudra KM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
219 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Veteraani Mira Fonsén 2
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
220 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Magdalena Kudra KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
221 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1 BIV NOM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
222 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Topspot MysticMagic of Solstice Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
223 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Magdalena Kudra KM NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
223 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Mira Fonsén 1 NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
224 OCI c 24 FI SRK LO FI*WiliWilla MilkyWay Boy Uros Grand International Champion Martin Kabina EX1 CACS
FI*Onnikatin Sir Humbug (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
225 OCI o 24 FIN SRK RX FIN*Topspot Mysterious Solembum Uros International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB
FIN*Anórien's Walk thru the Fire (OCI n 24) x FIN*Topspot Lindy Hop (OCI b 24)
225 OCI o 24 FIN SRK RX FIN*Topspot Mysterious Solembum Uros Veteraani Mira Fonsén 4
FIN*Anórien's Walk thru the Fire (OCI n 24) x FIN*Topspot Lindy Hop (OCI b 24)
226 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Timur Uros Supreme Champion Magdalena Kudra KM BIV NOM
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
227 RUS FI SK LO 15 Wow Hana-Bi Grey Sky*PL Naaras Champion Magdalena Kudra EX1 CACIB
Dior Grey Sky*PL (RUS ) x Amidala Grey Sky*PL (RUS )
228 RUS FI SK LO 15 FI*Zarin Fore! Uros Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1
FI*Zarin Simply the Best (RUS ) x FI*Zarin Onnenapila (RUS )
229 RUS FI SK LO 15 FI*Shady-Lady's Diamond Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1 NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Shady-Lady's New Yorker (RUS )
230 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Marie Westerlund Abs
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
231 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
232 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Hafta Hilaria Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
Almaros Diego (SOM n) x FI*Amajan Fadma Fiorina (SOM n)
233 SOM n FI SK RX 15 Tilsim dan Black Dragon Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund Abs
Avaloncat's Jabaloo (SOM n) x Tilsim dan Nala (SOM n)
234 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Panil Z Cesarini Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
FI*Kharn-Ka Snowmoon (SOM a) x FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus (SOM n)
235 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
236 SOM o FI SK LO 15 FI*Amajan Klara Kassandra Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC NOM
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
237 SOM o FI SK RX 15 FI*Amajan Leela Lazzarella Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
238 SPH V / SPH e 09 32 FI SRK RX FI*Tutsi Absinthe Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS
LV*Otomi Ungaro (SPH e 09 32) x FIN*Tutsi Lucy Liu (SPH f 09)
239 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros International Premior Juan José Martinez Vizcaino Abs
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
240 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Cleverkitty BluLalibelahOlinda Odile Naaras Nuoret 7-10 kk Martin Kabina EX1
FI*Willicon Lo Stregatto (BAL w) x FI*Mummeli Blulalibelah Olinda (SIA n)
241 OLH r 03 FI SK LO 15 FI*Galene's Erica Spiculifolia Naaras Pennut 4-7 kk Martin Kabina EX1
Jacadi De La Cour Divine (OSH d 02) x FI*Galene's Bacardi Breezer (SIA p 03)
242 OSH n FI SK LO 15 FI*Bigear Black Label Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
Phoenix Arakan, CZ (OSH n 25) x FI*Bigear Princess Juliet (OSH fs 24)
243 OSH n FI SRK RX FI*Birregin Victory Ford Naaras Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS
HU*Pharao's Heart Figaro (OSH n) x FIN*Birregin Pas De La Fiction (OSH b 24)
244 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Avoin Martin Kabina EX1 CAC NOM
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
245 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Nuoret 7-10 kk Martin Kabina EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
246 OSH n 25 FI SRK LO 13 Phoenix Arakan, CZ Uros Grand International Champion Martin Kabina EX1 CACS NOM BIS
(N)Coco Chanel's Dracula, JW, DSM (OSH n 25) x Entre Nous YesWeCat, SK (OSH c)
246 OSH n 25 FI SRK LO 13 Phoenix Arakan, CZ Uros Siitos
(N)Coco Chanel's Dracula, JW, DSM (OSH n 25) x Entre Nous YesWeCat, SK (OSH c)
247 OSH a 24 FI SRK LO Nick-Nack Sia Alicia, CZ Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM NOM BIS
Okonor Dragon (SIA a) x Paris v.Ladas (OSH n 03 24)
248 OSH a 25 FI SK LO 15 FI*Major Metal Magic Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas Abs
Phoenix Arakan, CZ (OSH n 25) x FI*Major Zinnia June Florence (OSH b 25)
249 OSH c 25 FI SK LO 15 FI*Major Cowboy From Hell Uros Nuoret 7-10 kk Martin Kabina Abs
Phoenix Arakan, CZ (OSH n 25) x FI*Major Zinnia June Florence (OSH b 25)
250 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
251 OSH d 24 FI SRK LO HU*Imladris Indil Hapci Uros Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
252 OSH f 22 FI SRK LO FI*Clamoris Habika Naaras International Champion Martin Kabina EX1 CAGCIB
N*Himmeltinden's Madcon (SIA d 21) x FI*Clamoris Fabricia (OSH b 22)
253 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM NOM BIS
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
254 OSH n 03 FI SRK LO 14 FI*Laurinda Othello Savarin Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Eirenen Cinderella (SIA n 03)
255 OSH d 02 FI SK LO 14 Jacadi De La Cour Divine Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC NOM
Almost Heaven's Caligula (OLH b 03) x Hello Kitty de la Cour Divine (SIA j 03)
255 OSH d 02 FI SK LO 14 Jacadi De La Cour Divine Uros Siitos
Almost Heaven's Caligula (OLH b 03) x Hello Kitty de la Cour Divine (SIA j 03)
256 OSH f 03 FI SK RX 15 FI*Mummeli Galoozinha Unica Naaras Nuoret 7-10 kk Martin Kabina EX1
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Mummeli Hildazinha Nadine (SIA h 03 21)
257 OSH p 02 FI SK LO 15 FI*Galene's Eragrostis Curvula Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Jacadi De La Cour Divine (OSH d 02) x FI*Galene's Bacardi Breezer (SIA p 03)
258 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
258 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
259 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Nuoret 7-10 kk Martin Kabina EX1 NOM BIS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
260 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
261 OSH q 02 21 FI SK LO 15 FI*Galene's Daphne Mezereum Alba Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas Abs
Jacadi De La Cour Divine (OSH d 02) x FI*Galene's Blue Passion (SIA a 03 21)
262 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Grand International Champion Martin Kabina EX1 CACS
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
263 SIA n FIN SRK RX S*Nova Star Twix Uros Supreme Premior Martin Kabina KM NOM
S*Ödesby's Fernando (OSH n) x FIN*Mummeli Vippelinha Funny (BAL f)
263 SIA n FIN SRK RX S*Nova Star Twix Uros Veteraani Marie Westerlund 1 NOM BIS
S*Ödesby's Fernando (OSH n) x FIN*Mummeli Vippelinha Funny (BAL f)
264 SIA n FI SRK LO FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras Supreme Premior Martin Kabina KM NOM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
265 SIA a FI SK LO 15 FI*Twist-Tiramisun X Uros Pennut 4-7 kk Martin Kabina EX1 NOM BIS
FI*Viitakon Ykä (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Rapunzel (SIA n)
266 SIA a FI SRK LO FI*Pinokin Kharon Uros Grand International Premior Martin Kabina EX1 CAPS
FIN*Baila-Bailan Ei Vaiskaan (SIA c) x FIN*Nanoukin Ain't No Saint (SIA n 21)
267 SIA b FI SRK LO FI*Amon Sethi Uros Grand International Premior Martin Kabina EX1 CAPS
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FIN*Baila-Bailan Rappiolla (SIA a)
268 SIA b FI SRK RX FI*Birregin Arabean Proud Naaras Grand International Premior Martin Kabina EX1 CAPS
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x S*Qrowntwig Heartbeat of a Queen (SIA n)
269 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Champion Martin Kabina EX1 CACIB
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
270 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Aika Kelmi Naaras Champion Martin Kabina EX1 CACIB
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
271 SIA h FI SRK RX 14 Cammeleo Isis Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
Ice Jacqueline Family (SIA d) x Umi Airys Only My (SIA b)
272 SIA n 21 FI SRK RX FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM NOM BIS
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
273 SYS n 03 FI SRK LO 14 FI*Ori-Katin Michiko Iki-Oma Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x HU*Shagio-Chen Noriko Ori-Katino (OSH n 03)
274 SYS n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
275 SYS n 03 21 FI SRK LO 13 HU*Shagio-Chen Palatinus Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
Apocalyptica Tommy (OSH n 24) x HU*Shagio-Chen Divine (SIA a 02)
276 HCL Hertta Naaras Kotikissat Magdalena Kudra 1 NOM
277 HCL Huli Uros Kotikissat Magdalena Kudra Abs
278 HCL Peku Uros Kotikissat Magdalena Kudra 1 NOM BIS
278 HCL Peku Uros Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 2
279 HCS Ukko Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM BIS
279 HCS Ukko Uros Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM BIS
280 HCS Mei Naaras Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM
281 HCS Vesku Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 2
302 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Busse Britta ACL X (13c), RAG n 04, ACL V, MCO II, NFO IV, NFO IX, SIB III, SIB VII, TUA II, VET 1 31
Fonsén Mira RAG a 03, RAG a 21, RAG d 04, RAG f, RAG n 21, SBI g, SBI n, TUV d 61-63, ACL VI, MCO III, MCO V, MCO VIII, SIB I, VET 3, VET 4 32
Kabina Martin BUR b, BUR g, KOR, OCI c 24, ABY p, BAL w 67, CRX III, CRX IX, OLH r 03, OSH c 25, OSH f, OSH f 03, OSH f 22, OSH n 03 24, OSH n 25, SIA a, SIA b, SIA c, SIA n 31
Koskenkangas Marjatta RAG a 04, RAG e, SBI n 21, NFO I, NFO V, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 03 24, OSH d 02, OSH d 24, OSH f 24, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 03, OSH p 02, OSH q 02 21, SIA h, SIA n 03, SIA n 03 21, SIA n 21 28
Kudra Magdalena BEN n 22 32, BUR h, CHA, MAU ns, OCI b 24, OCI o 24, ABY o, RUS, HCL, VET 1, VET 2 27
Maillard Chiavuzzo Isabelle RAG a, SBI c, SBI d 21, SBI f 21, ACL X, LPL II, MCO IV, NEM I, NFO VII, NFO VIII, SIB VI, TUA IX, TUA V 29
Martinez Vizcaino Juan José BEN n 22, BEN n 24, EUR e 22, EUR fs, MAU ns 24, OCI n 24, ABY a, CRX VI, SOM o, SPH V, HCS, VET Kotikissat 24
Rižnar-Rešetic Vesna EXO d 03 24, EXO n 22, EXO n 24, PER d, PER d 03, PER n 03, PER n 33, SBI d, TUV f 61-63, MCO VI, MCO VII, NFO II, SIB V, SIB VIII 32
Ruonala Kai EXO n 03 22, PER a, PER d 24, PER f, PER f 03, PER n 01 62, PER w 63, RAG e 04, RAG n, RAG n 03, SBI b, SBI f, MCO I, NEM II, NFO VI 30
Westerlund Marie BEN n 22 33, BUR f, BUR n, EUR d 22, EUR f 24, EUR n, EUR ns 22, ABY n, CRX II, CRX IV, SOM n, VET 4 29
10 tuomaria