POH-KIS 54. kansainvälinen kissanäyttely 26.09.2015
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 26.9.2015 Loppuu 26.9.2015
Ilmoittautuminen alkaa 30.6.2015 Ilmoittautuminen loppuu 31.8.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 12.9.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Lapua, Patruuna-areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, josefiina.huhta-aho@luukku.com
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Laura Fagerholm, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, sihteeri@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä.


Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€ / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€ / päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS jäsenille 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella.

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Seuralaiskissat: Vain etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu 5 € maksetaan paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 20.02.2015 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: nayttelysihteeri@pohkis.fi

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden omaan jäsenyhdistykseen on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista.

Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Ilmoittautuminen on sitova. Maksaessasi leimakortilla, valitse se OmaKissassa maksutavaksi ja toimita leimakortti välittömästi näyttelysihteerille.

Näyttelyssä häkitön paneeli.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta. Jos toivot vahvistuskirjeen postitse, voit tilata sen OmaKissan kautta (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle josefiina.huhta-aho@luukku.com tai puh.nro. 044-9738746. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 101
2 137
3 77
4 75
Kotikissat 6
Yhteensä 396

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO ns FI SK LO 15 FI*Chevhill's Eloise Naaras Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1 NOM
Tombrock's Amadeus (EXO a) x S*Subwoofer Elektra (EXO ns)
2 EXO n 22 FI SRK LO FI*Mogi's Mother Love Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Jarbabin Ouvre d'Art (PER f)
3 EXO n 22 FI SK LO 15 FI*AzuLejo's Edema Ruh Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
4 EXO e 24 FI SK LO 15 FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1 NOM
FI*Kermaviiksen Eragon (PER n) x FI*Mau-Miun C'est La Vie (EXO g 24)
5 EXO a 03 FIN SRK RX FIN*Mogi's Mighty Michael J. Uros Supreme Champion Malin Sundqvist KM
FIN*Samettiturkin Linus (EXO e 02 21) x FIN*Jarbabin Ouvre d'Art (PER f)
6 EXO n 03 22 FI SK LO 15 FI*Sabrimin Revolution Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
7 EXO a 03 22 FI SK LO 15 FI*Mogi's Robin Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1
FI*Mogi's Mother Love (EXO n 22) x FI*Mogi's Belle Bettine (EXO a 03)
8 PER w 62 FI SRK LO Miwian Rubic of Amabili Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM
Miwian Checkmate (PER a 03) x FI*Amabili's Chasing Starz (PER w)
9 PER n FI SRK LO FI*Chevhill's Svarte Petter Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB NOM
S*IxiDixi's Brown Basic (PER n 24) x Ormeryd's Somebunny Loves Me (PER n)
10 PER n FIN SRK RX FIN*Mogi's Tango A'mor Naaras Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP NOM BIS
S*Pirayas Chocolate Sundae (PER b) x FIN*Jarbabin Ouvre d'Art (PER f)
10 PER n FIN SRK RX FIN*Mogi's Tango A'mor Naaras Veteraani Malin Sundqvist 1 BIS
S*Pirayas Chocolate Sundae (PER b) x FIN*Jarbabin Ouvre d'Art (PER f)
11 PER a FI SK LO 15 FI*Timanfaya Heartbeat Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
FIN*Amabili's Blue Diamond (PER a) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
12 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Grand International Champion Malin Sundqvist EX1 CACS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
13 PER d FI SRK LO FI*Sabrimin Prince Uros Supreme Champion Malin Sundqvist Abs
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
14 PER d FI SRK LO One Way Ticket von La'Noitan Uros International Champion Malin Sundqvist Abs
Dachsbau Gremlin (PER n) x Cha-Cha-Cha von La'Noitan (PER f)
15 PER d FI SK LO 15 FI*Kultaviiksen Otis Redding Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist Abs
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kultaviiksen Annabella (PER f 22)
16 PER d FIN SRK LO FIN*Kultaviiksen Axl Rose Uros Supreme Premior Malin Sundqvist Abs
FIN*Precious On The Spot (PER n 24) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
17 PER f FI SRK LO 14 FI*Shamirin Magic Maya Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*Shamirin Ophelie Odelia (PER f 03)
18 PER n 24 FI SRK LO 13 My-Champagne Anemone to Timanfaya Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS NOM BIS
D'Mediterran Bandido (EXO n 22) x My-Champagne Lady Gaga (PER n 03 24)
19 PER d 22 FI SK LO 15 FI*Kultaviiksen Nemesis Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova Abs
FI*Precious Gentle Touch (PER w) x FIN*Tuitui Drawn In The Clouds (PER d)
20 PER e 22 FI SK LO 15 FI*Shamirin Sunny Sammy Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Shamirin Red Roberto (EXO d 22) x FI*Shamirin Ärliga Ännie (PER f 03)
21 PER f 22 FIN SRK LO FIN*Kultaviiksen Annabella Naaras Supreme Champion Olga Komissarova Abs
FIN*Precious On The Spot (PER n 24) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
22 PER ds 22 62 FI SRK LO FI*Kultaviiksen Etta James Naaras Kastraatti Malin Sundqvist Abs
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x FIN*Tuitui Drawn In The Clouds (PER d)
23 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Grand International Premior Olga Komissarova Abs
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
24 PER n 03 FIN SRK RX FIN*Shamirin Cute Cassandra Naaras Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
FIN*Buubu's Astonishing Archie (EXO n 03) x FIN*Shamirin Antoinette (PER f 03)
24 PER n 03 FIN SRK RX FIN*Shamirin Cute Cassandra Naaras Veteraani Malin Sundqvist 2
FIN*Buubu's Astonishing Archie (EXO n 03) x FIN*Shamirin Antoinette (PER f 03)
25 PER d 03 FI SK LO 15 Bafini Sweet Dancer Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova Abs
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
26 PER f 03 FIN SRK RX FIN*Shamirin Ophelie Odelia Naaras Grand International Champion Malin Sundqvist EX1 CACS NOM
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Excellent Elvira (PER f 22)
27 PER d 03 24 FI SRK LO FI*Shamirin Jesse James Uros International Premior Malin Sundqvist EX1 CAGPIB NOM BIS
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Excellent Elvira (PER f 22)
28 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Malin Sundqvist KM NOM BIS
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
29 PER e 21 33 FI SRK LO FI*Yashar's Åskari Ålematon Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM NOM
Sinihuiskan Lothar (PER a) x FI*Yashar's Tytti Tinttaraaraa (PER g 21 33)
30 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Supreme Premior Dominika Halická KM
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
30 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Veteraani Aliosha Romero 1 NOM
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
31 ACL III / ACL n 22 FI SRK LO 13 FI*Dezzicat's Eroico EgoCurl Uros Premior Dominika Halická EX1 CAPIB
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
32 ACL V / ACL h 24 FI SK LO 14 Paladija Yola Naaras Grand International Champion Dominika Halická EX1 CACS NOM
Amore Mio Ani Mru Mru*PL (ACL b) x Paladija Ruschka (ACL fs 21 33)
33 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Timothy Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas ACL ns 22 03
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
34 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI SRK RX FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM NOM
FIN*Magnificat Gary Curl (ACS e 09 24) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
35 ACL VIII / ACL ns 03 24 FI SRK LO FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl Uros Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS BIV
FI*Magnificat Omar Curl (ACL n 21 33) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
36 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN SRK RX FIN*Siriuksen UmaCurl Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
FIN*Siriuksen LeoCurl (ACL n 24) x DBCats Heartbreaker of Siriuksen (ACL n 03 22)
36 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN SRK RX FIN*Siriuksen UmaCurl Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Siriuksen LeoCurl (ACL n 24) x DBCats Heartbreaker of Siriuksen (ACL n 03 22)
37 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI SK LO 14 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC NOM
FIN*Siriuksen IiroCurl (ACS n 22) x FI*DilYaar Falguni Firoza (ACL h 03 21 33)
38 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras Grand International Champion Malin Sundqvist EX1 CACS NOM
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
38 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
39 ACS VIII / ACS ns 09 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl Naaras Champion Aliosha Romero EX1 CACIB
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
40 ACS VIII / ACS as 03 22 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Fuocoso FloCurl Naaras International Premior Aliosha Romero EX1 CAGPIB
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
41 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl Naaras Kastraatti Aliosha Romero EX1 CAP
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
42 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Grand International Champion Aliosha Romero EX1 CACS BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
43 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld King Of Dreams Uros Nuoret 7-10 kk Dominika Halická EX1
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
43 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Tigerworld King Of Dreams Uros Määrittely Kristiina Rautio MCO II n 09
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
44 MCO I / MCO n FI SK LO 15 HoneyDevil My Black Bear Uros Nuoret 7-10 kk Aliosha Romero EX1
HoneyDevil Oscar Wild (MCO n) x Xtra Fun Villa Park*PL (MCO a 09 22)
45 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*KingLeo's Counting Stars Naaras Nuoret 7-10 kk Aliosha Romero EX2
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
46 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Tigerworld LeBlanc Naaras Nuoret 7-10 kk Aliosha Romero EX1
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
47 MCO I / MCO n FI SK LO 14 FI*NomenEst Emmanuelle Naaras Kastraatti Aliosha Romero EX1 CAP
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Blonde Venus (MCO w)
48 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 14 FI*Tigerworld Kisses Of Fire Naaras International Champion Dominika Halická EX1 CAGCIB
FI*HoneyCoon's Black Sabbath (MCO ns 09) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
49 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Morgana Naaras Nuoret 7-10 kk Dominika Halická Abs
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
50 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 14 FI*HoneyCoon's Indian Summer Sky Uros International Premior Dominika Halická EX1 CAGPIB
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*WestCoon's Pocahontas (MCO n 09)
51 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
52 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB BIV NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
53 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Enzahin Lonesome Rider Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
S*Guldklimpen's Lord Vasuman (MCO ds 09 22) x DK*Pleione's Ayla (MCO f)
54 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Damareos Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
55 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*NomenEst Casanova Brown Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
Belushies Handsome Sam (MCO n 09 22) x FI*NomenEst Tiger Lily (MCO n 09 22)
56 MCO III / MCO a 22 FIN SRK LO FIN*Escape's Jethro Tull Uros Veteraani Aliosha Romero 4
DK*Wytopitlock The Final Cut (MCO a 22) x FIN*Escape's Spirit On My Mind (MCO n 22)
57 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros Grand International Champion Aliosha Romero EX1 CACS BIV
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
57 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
58 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Grand International Champion Aliosha Romero Abs
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
59 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras International Champion Aliosha Romero EX1 CAGCIB
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
60 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Mainehaan Manuel Uros Nuoret 7-10 kk Aliosha Romero EX1
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x S*Stortassen's KayCee (MCO a)
61 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Coraline Naaras Grand International Premior Aliosha Romero EX1 CAPS
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
62 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros International Premior Aliosha Romero EX1 CAGPIB BIV
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
63 MCO IV / MCO n 09 23 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cog Nakki Uros Premior Aliosha Romero EX1 CAPIB
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
64 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's X-Files Uros Kastraatti Aliosha Romero EX1 CAP
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Tina Turner (MCO n 09 22)
65 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Zafirah Naaras Kastraatti Aliosha Romero EX1 CAP
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x Shedoros Orinoko (MCO fs 09 22)
66 MCO V / MCO d FI SK LO 14 S*Coppermines Thor Uros International Champion Dominika Halická Abs
Candyman the Purrfect Coon (MCO ds 22) x S*Coppermines Beata (MCO f 23)
67 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*Escape's Fantasia Naaras Pennut 4-7 kk Dominika Halická EX1
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
68 MCO V / MCO d FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Be Like Red Adair Uros Premior Dominika Halická EX1 CAPIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
69 MCO V / MCO f FI SRK LO Beartooth Mountain Lola Naaras Premior Dominika Halická EX1 CAPIB
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
69 MCO V / MCO f FI SRK LO Beartooth Mountain Lola Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
70 MCO VI / MCO e 09 Merlin LeonilaCoon*RU *** Uros Grand International Champion Malin Sundqvist Abs
Heart and Soul LeonilaCoon*RU *** (MCO n 03) x Indiana Road House *** (MCO g)
71 MCO VI / MCO d 03 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted Stormy Sea Uros Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
72 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator Naaras Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1 BIV
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
73 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Nice `N` Easy Naaras Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX2
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
74 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Divine Lady Di Naaras Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist VG1
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
75 MCO VI / MCO d 09 22 FIN SRK LO FIN*Escape's Tycoon Uros Grand International Premior Malin Sundqvist EX1 CAPS BIV
Witchbreeds Black Pirate (MCO n 09) x FIN*Escape's Izabella Coonzales (MCO f)
75 MCO VI / MCO d 09 22 FIN SRK LO FIN*Escape's Tycoon Uros Veteraani Aliosha Romero 3
Witchbreeds Black Pirate (MCO n 09) x FIN*Escape's Izabella Coonzales (MCO f)
76 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain von Richthofen Uros International Premior Malin Sundqvist EX1 CAGPIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
77 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras International Premior Malin Sundqvist EX1 CAGPIB
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
78 MCO VII / MCO ns Klondike Shaggy Angel*RU Uros Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS BIV NOM
Johnny Walker of El Dorado (MCO ns) x Voodoo Queen of El Dorado (MCO n)
79 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Grand International Champion Anne Paloluoma EX2
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
79 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
80 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
81 MCO VII / MCO ns FI SK LO 14 FI*Maikkilan Natalie Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Marina (MCO fs 09)
82 MCO VII / MCO ns FI SK LO 15 FI*Maikkilan Tuhkamarja Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma MCO ns 09
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Pilvi (MCO fs 22)
83 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*Mainehaan Layla Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Lobellan Sebastian (MCO es) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
83 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*Mainehaan Layla Naaras Määrittely Dominika Halická MCO fs 22
FI*Lobellan Sebastian (MCO es) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
84 MCO VII / MCO ds 23 FI SK LO 15 FI*Krysos Once Upon a Time Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma Abs
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Uanita (MCO f 22)
85 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Dance Little Sister Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
85 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Dance Little Sister Naaras Määrittely Dominika Halická MCO fs 22
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
86 MCO VII / MCO ns FI SRK RX FI*Hiesun Mistyheart Uros International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB BIV NOM
FI*Maikkilan Minnesota (MCO ns 22) x Christoma's Quanda (MCO ns 09)
87 MCO VII / MCO ns 23 FI SRK LO 14 FI*Moggi Chöört Silli Uros Premior Anne Paloluoma EX1 CAPIB
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
88 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
89 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros International Champion Malin Sundqvist EX1 CAGCIB NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
90 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SK LO 15 Ziomal Dirigo*PL Uros Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1 BIV NOM BIS
Portos Larenda, CZ, JW (MCO ns 03 22) x Boa Vista Silver Night*PL (MCO f 22)
91 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Daffyd Thomas Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
92 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 15 FI*Moggi Dry Marttiini Naaras Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1 NOM
Alwaro Admiral (MCO as 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
93 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Made Like This Uros Grand International Premior Malin Sundqvist EX1 CAPS NOM
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
94 MCO IX / MCO w 62 FI SRK RX FI*Tigerworld I'm The Only One Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*Cherry's Maine Vinjara (MCO n 22)
95 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO FI*NomenEst Blonde Venus Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas Abs
FIN*Escape's Mokoma (MCO w) x FIN*NomenEst Priscilla Black (MCO n)
96 MCO IX / MCO w 64 FI SK LO 15 FI*Vuorensinen Simba Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Løve Hulen's It's Good to be King (MCO n 03 22) x FI*Magnificat Maine Zemfira (MCO w)
97 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Grand International Champion Dominika Halická Abs
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
98 NEM I / NEM as 21 FI SRK LO 13 Elisha Sariola Naaras Champion Dominika Halická EX1 CACIB
Gordey Peresvet Volzhskiy Brilliant (NEM a 03 21) x Taisia Danvel (NEM as 03 21)
99 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 15 Kuz`kin Dom Taisya Naaras Avoin Dominika Halická EX1 CAC BIV
De Aramis Sineglaziy Angel (NEM n 03 21) x Kuz'kin Dom Beauty (NEM ns 21)
100 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 FI*Mickasen Caramel Naaras Nuoret 7-10 kk Dominika Halická EX1 NOM
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
101 NEM II / NEM ns 03 21 FI SRK LO FI*Eswood A Smooth Cloud Naaras Champion Malin Sundqvist Abs
Iqasho Blekitny Aniol*PL (NEM n 03 21) x Zabava Girasole (SIB fs 09)
102 NEM II / NEM n 03 FI SK RX 15 Nelson Snow Magic Uros Avoin Malin Sundqvist EX1 CAC
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Virginia Snow Magic (NEM n 03)
103 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
104 NFO II / NFO a 09 FI SRK LO FI*Laramillan Ivanhoe Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Laramillan Gaia (NFO n)
105 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Anrid Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
106 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 15 FI*Meadowpaws Kassiopeia Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas Abs
Elrond Sirkad*PL (NFO a 24) x FI*Meadowpaws Vivace (NFO n 09 22)
107 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Brown Uros Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
108 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Meadowpaws Aquila Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas Abs
Elrond Sirkad*PL (NFO a 24) x FIN*Kalicalanin Amitie (NFO n 22)
109 NFO IV / NFO a 09 24 FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Girl On Fire Naaras International Champion Aliosha Romero EX1 CAGCIB
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
110 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Jonatan Uros Champion Aliosha Romero EX1 CACIB
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
111 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Champion Aliosha Romero EX1 CACIB BIV NOM
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
112 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Debals Jemina Naaras Avoin Aliosha Romero EX1 CAC
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
113 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps Love Is A Battlefield Naaras Avoin Aliosha Romero EX2
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
113 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps Love Is A Battlefield Naaras Siitostarkistus Kristiina Rautio Abs
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
114 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Erin Naaras Nuoret 7-10 kk Aliosha Romero EX1 NOM
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
115 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll Naaras Supreme Premior Aliosha Romero KM NOM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
116 NFO V / NFO f FI SRK LO FI*Tupuliinin Josefiina Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FIN*Moutown Begemot (NFO n) x FIN*Tupuliinin Susu (NFO d 09)
117 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
118 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
119 NFO VI / NFO g 03 22 FI SRK RX FI*Kujakeikarin Zizzi Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB NOM
Noynarock Melchior (NFO a 09 22) x FIN*Kujakeikarin Niksi-Nella (NFO fs 03 22)
119 NFO VI / NFO g 03 22 FI SRK RX FI*Kujakeikarin Zizzi Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Noynarock Melchior (NFO a 09 22) x FIN*Kujakeikarin Niksi-Nella (NFO fs 03 22)
120 NFO VI / NFO f 09 22 FI SRK LO FI*NordicTigers Be My Love Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas Abs
FIN*Marmatin Armas (NFO n 23) x FIN*Lumileon Saima Harmaja (NFO es 09 22)
121 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 15 FI*Debals Joakim Puninen Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
122 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 15 FI*Vihurin Four Roses Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
FI*Kissafarin Luzon (NFO d) x FI*Vihurin Tyttö Nimeltä Rebel (NFO n 03)
123 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Queen Elisabeth Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 BIV NOM
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
124 NFO VII / NFO ns 24 FI SRK LO 14 FI*Debals HuraaHuraa Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Noynarock Albert (NFO n) x FI*Kujakeikarin Åkrid (NFO fs 24)
125 NFO VIII / NFO fs 09 FI SK LO 15 FI*Glyrien's Katniss Everdeen Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
Føniks Felis Jubatus (NFO ns 03 22) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
126 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
127 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
128 RAG n FI SRK LO 14 FI*Minipeikon Suklaa Susu Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
FIN*Cat's-JM Bon-Boni (RAG e) x FI*Tuulikellon Chocolate Kiss (RAG b 04)
129 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
130 RAG a FI SK LO 14 FI*AijaiCats Charming Carla Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*Riverknee Starship Trooper (RAG n 04) x FI*AijaiCats Noble Nana (RAG a 04)
131 RAG a FI SK LO 15 FI*Minipeikon Yönsilta Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
FI*Minipeikon Mooses (RAG n) x FIN*Celestial's DiamondGirl (RAG c)
132 RAG b FI SRK LO FI*Celestial's Lolita My Love Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
FIN*Celestial's Final Fantasy (RAG a 03) x S*Abayomis Kiki of Celestial's (RAG n)
133 RAG c FI SRK LO FI*MistyNight Augustus Uros Grand International Champion Aliosha Romero EX1 CACS
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
134 RAG c FI SK LO 15 FI*Minipeikon Yönkiitäjä Uros Pennut 4-7 kk Aliosha Romero EX1
FI*Minipeikon Mooses (RAG n) x FIN*Celestial's DiamondGirl (RAG c)
135 RAG c FI SRK LO FI*Celestial's King of Finland Uros International Premior Aliosha Romero EX1 CAGPIB NOM
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x FIN*Celestial's DancingQueen (RAG c 03)
136 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Karibian Sun Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
137 RAG a 21 FI SK LO 15 FI*Emija's Elvis Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
138 RAG n 03 FI SRK LO 13 Raya Ruby Dolls, SK Naaras International Champion Dominika Halická EX1 CAGCIB
Chatandolls Rocky Sun (RAG a 04) x Chatandolls Hayka of Ruby Dolls, SK (RAG n 03)
139 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Collicatin Mexican Boyfriend Uros International Champion Dominika Halická EX1 CAGCIB
FI*Valkokullan Wolver (RAG n 03) x FI*Collicatin Mexican Beauty (RAG n)
140 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Nevilla's Ivar by Hector Uros Pennut 4-7 kk Dominika Halická EX1 BIV NOM
S*FunHouse's Hector Made in Sweden (RAG n 04 21) x FI*Nevilla's CindyCandy (RAG a 04)
141 RAG n 03 FI SRK LO FI*Mulberry Mighty Navigator Uros Grand International Premior Dominika Halická EX1 CAPS
FI*Utuinen Xpected Xerxes (RAG b 03) x FIN*Riverknee Reiri o Whangarei (RAG n 04)
142 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Eternal Flame Uros International Champion Glenn Sjöbom EX2
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Celestial's Vampire's Kiss (RAG n 04)
143 RAG n 04 FI SRK LO FI*Celestial's Too Fast Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
S*Gunbertus Blizzard (RAG n 03) x Bobkatin Kit Kat (RAG n 04)
144 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Collicatin MexiMaxy Macy Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
NaorahDolls Maxy (RAG a 03) x FI*Collicatin Mexican Brownie (RAG n)
145 RAG n 04 FI SK LO 15 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 BIV NOM BIS
Lovelystory McSteamy (RAG n 04) x NO*Noble Origins' Sophia Loren (RAG a 04)
146 RAG n 04 FIN SRK LO FIN*Riverknee Reiri o Whangarei Naaras Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS NOM
Valentino von Locksley (RAG n 04) x Kiwimagic Dazzling White (RAG c)
146 RAG n 04 FIN SRK LO FIN*Riverknee Reiri o Whangarei Naaras Veteraani Aliosha Romero 4
Valentino von Locksley (RAG n 04) x Kiwimagic Dazzling White (RAG c)
147 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Dollyblues You Are The Sunshine Naaras International Champion Dominika Halická EX1 CAGCIB BIV
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly (RAG a 03)
148 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Avoin Dominika Halická EX1 CAC
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
149 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*AijaiCats Fantastic Fia Naaras Nuoret 7-10 kk Dominika Halická EX1
Starring Sir Paul (RAG a 04) x FI*AijaiCats Tender Tara (RAG a 04)
150 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*BlackRain's Bossy One Naaras Pennut 4-7 kk Dominika Halická EX1
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x FI*Celestial's Wild Child (RAG a 04)
151 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Dominika Halická KM NOM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
152 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros Premior Dominika Halická EX1 CAPIB NOM
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
153 RAG a 04 FI SRK LO S*FunHouse's & Unni's United Collin Uros Grand International Champion Dominika Halická EX1 CACS
NaorahDolls United Manboy (RAG n 04) x S*FunHouse's United Amina @Fyrpihl's (RAG c 03)
154 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Nevilla's Ivette Naaras Pennut 4-7 kk Dominika Halická EX1
S*FunHouse's Hector Made in Sweden (RAG n 04 21) x FI*Nevilla's CindyCandy (RAG a 04)
155 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Premior Dominika Halická EX1 CAPIB
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
156 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Satavarma Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
157 RAG n 03 21 FI SK LO 15 FI*Nevilla's Ilse by Hector Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
S*FunHouse's Hector Made in Sweden (RAG n 04 21) x FI*Nevilla's CindyCandy (RAG a 04)
158 RAG n 04 21 FI SRK LO FI*Dollyblues MusicOfMyHeart Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FIN*Dollicious Frozen Heart (RAG n 03 21) x FIN*Dollyblues PieceOfMyHeart (RAG n 04)
159 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Celestial's Amore Mi Amigo Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x ES*Busi-Bú Miss Muffin of Celestial's (RAG a 04)
160 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Dominika Halická KM BIV
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
160 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Aliosha Romero 2
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
161 SBI n FI SRK LO 13 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros Grand International Champion Dominika Halická EX1 CACS
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
162 SBI n FI SK LO 15 Demian Diamond in the rough Uros Nuoret 7-10 kk Dominika Halická Abs
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x Demian Fiona (SBI c)
163 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Pennut 4-7 kk Dominika Halická EX1
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
164 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Supreme Premior Dominika Halická KM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
165 SBI a FI SRK LO FI*MeToYou Hero Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Stendalens Cola (SBI b)
166 SBI a FI SRK LO 14 FI*Kermatassun Hanoi Rocks Charity Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Rais-Kis Coffee (SBI n) x FI*Sinikeijun Ariella Adalmina (SBI c)
167 SBI a FI SK LO 14 FI*Rais-Kis IceMan Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
BE*Baie des Amours Vortigern Art (SBI a) x FI*Rais-Kis Doris (SBI j)
168 SBI b FIN SRK LO S*Stendalens Cola Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM BIV NOM BIS
S*Kattapulten's Enzo (SBI c 21) x S*Raus Höjden's Gaia (SBI n)
168 SBI b FIN SRK LO S*Stendalens Cola Naaras Veteraani Aliosha Romero 1 NOM BIS
S*Kattapulten's Enzo (SBI c 21) x S*Raus Höjden's Gaia (SBI n)
169 SBI b FI SK LO 14 IT*Sweety Yowl Yumi Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Titano Zaffiri Blu, JW, DSM, DVM (SBI a) x Ugola Lady D'oro Dolceblu (SBI b)
170 SBI b FI SK LO 15 FI*Harebell Luminous Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
171 SBI b FIN SRK LO FIN*Pässinpään Lady After Eight Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio Abs
FIN*Touchant Cadeau d'Amour (SBI n) x S*Maskrosen's Cassandra (SBI n)
172 SBI c FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC NOM
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
173 SBI d FI SRK LO FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Supreme Champion Malin Sundqvist KM
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
174 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Grand International Champion Malin Sundqvist EX1 CACS
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
175 SBI d FIN SRK LO FIN*Lirukallion Täpinäsä Naaras International Premior Malin Sundqvist EX1 CAGPIB
S*Glitter's Geronimo (SBI d 21) x FIN*Lirukallion Canonkomä (SBI f)
176 SBI e FI SK LO 14 FI*Rais-Kis IceCream Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
BE*Baie des Amours Vortigern Art (SBI a) x FI*Rais-Kis Doris (SBI j)
177 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
178 SBI f FI SK LO 15 FI*Harebell Lollipop Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
179 SBI f FI SK LO 15 FI*Harebell Luna Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
180 SBI g FI SK LO 14 FI*Rais-Kis IceKiss Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
BE*Baie des Amours Vortigern Art (SBI a) x FI*Rais-Kis Doris (SBI j)
181 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
181 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Veteraani Aliosha Romero 3
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
182 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Nadja Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Sakkara Aramis (SBI a) x FIN*Harebell Keshia (SBI g)
183 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Anne Paloluoma KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
184 SBI j FI SRK LO FI*Rais-Kis Doris Naaras International Champion Malin Sundqvist EX1 CAGCIB
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
184 SBI j FI SRK LO FI*Rais-Kis Doris Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
185 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Globel's Camelot Figaro Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
185 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Globel's Camelot Figaro Uros Veteraani Aliosha Romero 2
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
186 SBI n 21 FI SK LO 15 FI*Harebell Jade Jew'ell Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Ziazan Faustino (SBI c 21) x FI*Harebell Honeybone (SBI f)
187 SBI a 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Private 1918 Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Flamenco Sweet Teddy, CZ (SBI a 21) x FI*Saca's Zizi Camargue (SBI b)
188 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
189 SBI e 21 FI SRK LO 13 FI*Lofanna Alvar Uros International Champion Kristiina Rautio Abs
FI*Pirimirrin Hamilton Island (SBI n 21) x Demian Victoria (SBI f 21)
190 SBI f 21 FI SRK LO 13 FI*Lofanna Aava Naaras International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
FI*Pirimirrin Hamilton Island (SBI n 21) x Demian Victoria (SBI f 21)
191 SBI h 21 FI SRK LO FI*Rais-Kis Cinnamon Naaras International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Pirimirrin Arktis (SBI n 21)
192 SIB II / SIB a 09 FI SK RX 15 FI*Eswood Fintelligens Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x Intrigue Syberia (SIB n 01 21)
193 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
194 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Champion Dominika Halická KM BIV NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
195 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO FI*Lumikissan Herra Huu Uros International Champion Dominika Halická EX1 CAGCIB
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
196 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO 14 FI*Amurin Otniel Uros Champion Dominika Halická EX1 CACIB
FI*Balladin Pellervoinen (SIB ny 24) x Yauza Sibaris*RU (SIB n)
197 SIB III / SIB a 24 FI SK LO 15 FI*Kesälän Jacob Jamesovic Uros Pennut 4-7 kk Dominika Halická EX1
Riverwind Caleb Jamesovic (SIB a 09) x FI*Kesälän Helmi Orvokki (SIB a 03 24)
198 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Morsmaikku Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FI*Kuuratassun Alinda (SIB f 09)
199 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 14 Jantar Dysgarden*PL Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Orbit Onega*UA (SIB n 23) x Cinderella Serebryanaya mechta (SIB n 03 22)
200 SIB IV / SIB a 02 21 64 FI SK LO 15 FI*Kesälän Justin Jamesovic Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Riverwind Caleb Jamesovic (SIB a 09) x FI*Kesälän Helmi Orvokki (SIB a 03 24)
201 SIB IV / SIB n 03 24 FI SK RX 14 FI*Lumikissan Rinsessa Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x Kayo Rys od Królowych*PL (SIB n 02 21)
202 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
203 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's WonderGirl Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Cherrytail's Rhonda Mae (SIB f 09 22)
204 SIB VI / SIB d 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Marlon Brando Uros Supreme Champion Aliosha Romero KM
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
204 SIB VI / SIB d 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Marlon Brando Uros Siitos
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
205 SIB VI / SIB d 09 22 FI SRK LO FI*Cherrytail's Maverick Uros Grand International Champion Aliosha Romero EX1 CACS BIV NOM
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
206 SIB VI / SIB d 02 21 62 FI SK LO 15 FI*Tassutuvan Eemeli Uros Nuoret 7-10 kk Aliosha Romero EX1
FI*Cherrytail's PrettyBoy (SIB n 03) x FI*Tassutuvan Aino (SIB d 02 21)
207 SIB VI / SIB d 09 FI SK RX 15 FI*KissinTassun Isoontaloon Antti Uros Pennut 4-7 kk Aliosha Romero EX1 NOM
Elisey Vasilek (SIB e 22) x FI*KissinTassun Fyrry (SIB fs 09 22)
207 SIB VI / SIB d 09 FI SK RX 15 FI*KissinTassun Isoontaloon Antti Uros Määrittely Dominika Halická SIB d 09
Elisey Vasilek (SIB e 22) x FI*KissinTassun Fyrry (SIB fs 09 22)
208 SIB VII / SIB es FI SK LO 15 FI*Lumikissan Urhea Soturi Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist Abs
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
209 SIB VII / SIB gs 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan NurinKurin Naaras Kastraatti Malin Sundqvist EX2
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
210 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Kastraatti Malin Sundqvist EX1 CAP NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
211 SIB VIII / SIB ds 03 FI SRK LO FI*Cherrytail's Orpheus Uros Champion Anne Paloluoma EX1 CACIB
S*Manta's Astor (SIB ns 24) x FI*Cherrytail's Las Vegas (SIB fs 09 24)
212 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Goofy Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
213 SIB VIII / SIB ns 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Ukkonen Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
214 SIB VIII / SIB ds 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Unna Unelmainen Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 BIV NOM
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
215 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Erja Lyytinen Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
216 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Big Benjamin Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
217 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Anne Paloluoma KM BIV NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
218 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Monaimba Om Naaras International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
FI*Link Moses (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
219 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM BIS
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
220 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Supreme Premior Anne Paloluoma KM NOM
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
221 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Grand International Champion Sara Ojaniemi EX1 CACS
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
222 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Avoin Sara Ojaniemi Abs
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
223 ABY a FIN SRK LO FIN*Link Lindiwe Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
S*Rackarkatten's Blue Sunny Boy (ABY a) x FIN*Link Ffemi (ABY o)
224 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
225 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
226 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano Wild River Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
227 BEN n 22 FI SRK RX 14 FI*Hiesun Ocean Legend Uros Premior Anna Wilczek EX1 CAPIB
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
228 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Master Blender Uros Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB BIV
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
229 BEN n 24 FI SK RX 14 FI*Hiesun Diamonds in the Sky Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
230 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Hugo Boss Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
231 BEN n 24 FI SK RX 15 S*Panorama's Uno Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom Abs
S*Panorama's Rush (BEN n 24) x S*Panorama's Miss Monroe (BEN n 24)
232 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Hiesun Churro Cariño Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
233 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPIB
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
233 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Anna Wilczek 2
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
234 BEN n 22 31 FI SRK RX 14 FI*Hiesun Ocean Poem Naaras Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP NOM
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
235 BEN n 22 32 FIN SRK LO CattiCartano's Snow Crystal Son Uros International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB NOM
Indiaink Sampson of SiruCats (BEN n 22) x CattiCartano's Sweet Heart (BEN n 22 31)
235 BEN n 22 32 FIN SRK LO CattiCartano's Snow Crystal Son Uros Veteraani Anna Wilczek 4
Indiaink Sampson of SiruCats (BEN n 22) x CattiCartano's Sweet Heart (BEN n 22 31)
236 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Supreme Champion Anne Paloluoma KM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
237 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
238 BRI n FI SK LO 14 FI*Coventry's Lonely Wolf Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
239 BRI a FI SRK LO 13 FI*Rhinestone's Angus Young Uros Grand International Champion Sara Ojaniemi EX1 CACS BIV
S*Applecat Spider (BSH n) x Positively Cobalt (BSH a)
240 BRI a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros International Champion Sara Ojaniemi EX2
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
241 BRI a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
242 BRI c FI SRK RX 13 FI*Treselle's Utz von Trapp Uros Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB
Belten's Don Sebastian (BSH c) x Belten's Sofina (BSH o)
243 BRI d FI SK LO 15 FI*Aurantia's Bengal Tiger Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Dolores Haze (BSH h)
244 BRI f FI SRK LO FI*SamBelle's Electra Naaras International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
245 BRI a 22 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Dr. Feelgood Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FI*Rhinestone's Nikki Sixx (BSH a 22) x Windymeadow Master Design (BSH f 22)
246 BRI ns 11 FI SRK LO FI*Gnome's Britannia Silver Uros International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB
Petit Prince vum Rousegaard*CH (BSH ns 11) x EST*Harmony Devianti (BSH ns 11)
247 BUR n FI SRK LO FI*Seirene Queen Bee Naaras Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS NOM
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Norma (BUR g)
248 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Anna Wilczek KM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
248 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Anna Wilczek 1 NOM BIS
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
249 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
250 BUR a FI SK LO 15 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
251 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB NOM
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
252 BUR b Dashers Magic Valley*RU Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM BIS
NW, SC Veles Magic Valley*RU, JW (BUR b) x Elle Magic Valley*RU, JW, DWM (BUR b)
253 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Azog Turmelija Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Enigmatic Aenigma (BUR b) x FI*Shu-Shun Jandia (BUR b)
254 BUR c FIN SRK LO FIN*Arkhitekton Senemut Uros Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
Igor Chupacabra*CZ (BUR n) x FIN*Arkhitekton Valentina (BUR b)
254 BUR c FIN SRK LO FIN*Arkhitekton Senemut Uros Veteraani Anna Wilczek 4
Igor Chupacabra*CZ (BUR n) x FIN*Arkhitekton Valentina (BUR b)
255 BUR e FI SRK LO FI*Ninelli's Nenu-Nenu Uros Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
ES*Bellabonny Nutcracker (BUR c) x FIN*Ninelli's Jippi-a-Jee (BUR f)
256 BUR f Zabava Magic Valley*RU, JW Naaras Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS NOM
FI*Feirefiz José Carioca (BUR b) x Olivia Magic Valley*RU *** (BUR f)
257 BUR h FI SK LO 15 FI*Elwood's Crunchie Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
GB*Wendele Arkiel (BUR d) x FI*Arkhitekton Katariina (BUR j)
258 BUR j FI SRK LO FI*Ninelli's Sylvi Suloinen Naaras Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
FI*Ninelli's Nenu-Nenu (BUR e) x FIN*Ninelli's Kreisi Kelli (BUR n)
259 CHA FI SRK LO NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna Naaras Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS
NL*Poekie Mau Mau's Happy Pluis (CHA ) x IT*Theodora Del Sogno Blu (CHA )
260 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros Champion Anna Wilczek EX1 CACIB BIV
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
261 CRX II / CRX ns 03 FI SK LO 15 FI*Telltail's Vsevolod Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 NOM
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x FI*Telltail's Ingerith (CRX ns 03)
262 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Rain Reanna Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
263 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Anna Wilczek KM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
264 CRX III / CRX f FI SRK LO FI*Piupaws Negrita Naaras Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS NOM
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
265 CRX IV / CRX fs 03 24 FI SK LO 15 FI*Lavender's Maria Pavlovna Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
FIN*Tuiscalo's Dragon of Lord (CRX ns 24) x FI*Ronttilan Vicky Lee (CRX d 02)
266 CRX VI / CRX n 01 21 62 FI SK RX 14 FI*Framillan Raising Hell Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
Sybolt of the Giant Trees (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Keep It Up (CRX b 01)
267 CYM 53 / CYM e 09 53 FI SK RX 14 FI*KehRuun Aisha Naaras International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB NOM BIS
Brodnax Play It Again Sam (MAN e 03 22 53) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
268 DRX I / DRX n FI SK LO 15 FI*Riepujengin Tittelintuure Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Riepujengin Gizmo (DRX ds) x LV*Malsan Lysette Anthony (DRX f)
269 DRX IV / DRX f 09 FI SK RX 15 FI*Fairy-Story's Maleficent Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma Abs
S*Kingfishers Never Give Up (DRX n) x FI*Fairy-Story's ForgetMeNot (DRX f 09)
270 DSP I / DSP a FI SRK RX 14 FI*Indigo's Voldemorth Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB NOM
Rein Korona Atefa (DSP a) x Yustina Bast (DSP f 03)
271 DSP II / DSP n 09 21 FI SK LO 15 FI*Indigo's Blue Storm Uros Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1
RU.Dolf Shudan (DSP d 21) x Yustina Bast (DSP f 03)
272 DSP III / DSP f 21 FI SK LO 15 FI*Indigo's Lagoona Blue Naaras Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM
RU.Dolf Shudan (DSP d 21) x Yustina Bast (DSP f 03)
273 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
273 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Anna Wilczek 3
274 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 No Cert
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
275 EUR n 22 FI SRK RX FI*Pikku-Piun Xerxes Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
FIN*Pikku-Piun Jadesoturi (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Onneli (EUR n 24)
276 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Glenn Sjöbom KM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
276 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Anna Wilczek 3
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
277 EUR ns 23 FI SK RX 15 FI*Lumihelmen Giulio Gatti Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
278 KOR FI SK LO 15 FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
279 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam Naaras International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB BIV
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
280 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile Naaras Premior Anne Paloluoma EX1 CAPIB
FI*Melodian Kham khan (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
281 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile Naaras Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
Doklao Blu Banjo (KOR ) x FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam (KOR )
282 MAN d 09 22 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
282 MAN d 09 22 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Määrittely Sara Ojaniemi MAN d 03 22 51
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
283 MAU ns 24 FI SRK LO FI*Chai-lai Wafiyah Widad Naaras International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
Aalspotz Royal Jester (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Walidah Ife (MAU ns 24)
284 MAU ns 24 FI SRK LO FI*CatNmaus Amira Sabihah Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
Sotpe-En-Re Amun-Ra (MAU n 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
285 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
286 OCI n 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove FenixFernando JR Uros Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS
FIN*Moosegrove Fenix Fernando (OCI n 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
287 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM BIV
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
288 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
288 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Veteraani Anna Wilczek 4
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
289 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Anna Wilczek KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
290 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Martinic Supreme Selection Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX2
FI*Kukkatarhan Capsicum (OCI b 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
291 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Topspot MysticMagic of Solstice Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 BIV
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
292 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1 NOM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
293 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Anna Wilczek KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
293 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Anna Wilczek 2
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
294 OCI c 24 FI SK LO 14 FI*Guttatus Polar Star Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
Blackwater Owi No Limit (OCI c 24) x FI*Guttatus Princess Sophie (OCI b 24)
295 OCI c 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Alba Lilla Lavanda Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
296 OCI c 24 FI SK LO 14 FI*Guttatus Pink Star Naaras Kastraatti Anna Wilczek Abs
Blackwater Owi No Limit (OCI c 24) x FI*Guttatus Princess Sophie (OCI b 24)
297 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
297 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros Siitos
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
298 OCI bs 24 FI SRK RX 13 FI*Silvercomet Midnight's King Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
Ozspots Sheelberight (OCI ns 24) x FIN*Silvercomet Audrey Hepburn (OCI b 24)
299 OCI bs 24 FI SRK RX 13 FI*Silvercomet Midnight's Lady Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB NOM
Ozspots Sheelberight (OCI ns 24) x FIN*Silvercomet Audrey Hepburn (OCI b 24)
300 OCI bs 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Iron Tiger Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC BIV NOM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Ålivia Wilde (OCI bs 24)
301 OCI bs 24 FIN SRK RX FIN*Silvercomet John Wayne Uros Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS
N*Libitum Super Blackbird (OCI bs 24) x FIN*Guttatus Basia Mille (OCI b 24)
301 OCI bs 24 FIN SRK RX FIN*Silvercomet John Wayne Uros Veteraani Anna Wilczek 4
N*Libitum Super Blackbird (OCI bs 24) x FIN*Guttatus Basia Mille (OCI b 24)
302 RUS FI SK LO 15 FI*Lolcat's Rupert Giles Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
303 RUS FI SK LO 15 FI*Inkilee Myrskyn maininki Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Tcarskii'dvorik Mishka (RUS ) x FI*Inkilee La Grande Dame (RUS )
304 RUS FI SRK LO 14 FI*Lolcat's Peter Pan Uros Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP
Katzenhof Treasure (RUS ) x FI*Lolcat's Meg (RUS )
305 SIN FI SK LO 14 FI*Chai-lai Adventurous Ada Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC NOM
FI*Chai-lai Outgoing Oliver (SIN ) x FI*Chai-lai Kindhearted Kelly (SIN )
306 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
307 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras Grand International Champion Glenn Sjöbom Abs
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
308 SOM n FI SK RX 15 Tilsim dan Black Dragon Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom Abs
Avaloncat's Jabaloo (SOM n) x Tilsim dan Nala (SOM n)
309 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Supreme Premior Glenn Sjöbom KM
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
309 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Veteraani Anna Wilczek 1
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
310 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
311 SPH I / SPH n 21 FI SK RX 15 Cocopah Da Shin Uros Kastraatti Sara Ojaniemi Abs
Merloni Natan (SPH a) x FI*Tutsi Boucheron (SPH f 21)
312 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
313 OLH b 24 FI SRK RX 14 FI*TaikaTomun Chili Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
FI*Noxx Xabier Prieto (OSH b 24) x FI*Jalecat's LeeLoo (OSH bs 24)
314 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM NOM BIS
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
314 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
315 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
316 OSH n FI SK LO 15 Durrdana's Black Betty Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX2
Calenacat's Non plus Ultra (OSH n) x Durrdana's Viper (OSH b 24)
317 OSH n FI SK RX 15 FI*Choose Bohemian Rap, Sorry Guys! Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 BIV
Galoo of Beugnycats (OSH n) x EE*Cassiopea Siaoricat (SIA n)
318 OSH n FI SK LO 15 FI*WildHawk's Chapawee Chepi Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX3
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Awinita Ahawi (OSH ns 24)
319 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
320 OSH n 22 FI SK LO 15 Jelloncats Issues Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Yanyachar Felis-House (OSH n 22) x FI*Cat's-JM Shana-Shu (OSH h 24)
321 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*TaikaTomun Fiia Fantastinen Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Moumouni Darth Vader (OSH n) x FI*Jalecat's PussyCat (OSH b 24)
322 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
322 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Veteraani Marjatta Koskenkangas 1 NOM BIS
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
323 OSH a 24 FI SK LO 15 FI*WildHawk's Chesmu Cheveyo Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Awinita Ahawi (OSH ns 24)
324 OSH a 24 FI SRK LO 14 LV*Dark Side Panther Eminems Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
S*Labolina's Can't Get Enough (OSH a 24) x Ricky Ticky Tabby Happy Eyes, CZ (OSH n 24)
325 OSH b 25 FI SK LO 15 FI*Martinic Oriental Beat Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
326 OSH d 22 FI SRK RX FI*Choose Year of the Tiger Uros Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
327 OSH d 23 FI SRK LO 14 FI*Choose An Aconda Man Uros Champion Olga Komissarova Abs
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
328 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
329 OSH ns 22 FI SRK LO Xanthe Bon Voyage, SK Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
DK*Winnetou's Silver Winterfrost (OSH ns 24) x AR*Shasa Kamali (OSH bs 24)
330 OSH ns 24 FI SK RX 14 FI*WildHawk's Bidziil Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
331 OSH ns 24 FI SRK LO 14 FI*WildHawk's Awinita Ahawi Naaras Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
331 OSH ns 24 FI SRK LO 14 FI*WildHawk's Awinita Ahawi Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
332 OSH bs 24 FI SK LO 15 FI*WildHawk's Ciqala Chuchip Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Awinita Ahawi (OSH ns 24)
333 OSH n 03 FI SRK LO 14 FI*Laurinda Othello Savarin Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Eirenen Cinderella (SIA n 03)
334 OSH f 03 FI SK RX 15 FI*Mummeli Galoozinha Unica Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Mummeli Hildazinha Nadine (SIA h 03 21)
335 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
335 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
336 OSH n 03 24 FI SRK LO FI*Choose Xoo Cute To Be True Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS NOM
LV*Amicus Verus Voody (OSH n 24) x FI*Birregin FairyTail Tales (SIA f 02 21)
337 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
338 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
339 OSH ns 03 24 FI SK LO 15 FI*WildHawk's Cheek Cha´tima Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Awinita Ahawi (OSH ns 24)
340 PEB II / PEB b 03 64 FI SK RX 15 Amazing Addjo East Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
Inamorato Addjo East (PEB n 03 33) x Nefertitie Silver Dream Orient (PEB f 03)
341 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS NOM BIS
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
342 SIA n FIN SRK RX S*Nova Star Twix Uros Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM BIS
S*Ödesby's Fernando (OSH n) x FIN*Mummeli Vippelinha Funny (BAL f)
342 SIA n FIN SRK RX S*Nova Star Twix Uros Veteraani Marjatta Koskenkangas 1
S*Ödesby's Fernando (OSH n) x FIN*Mummeli Vippelinha Funny (BAL f)
343 SIA b FI SRK RX FI*Birregin Arabean Proud Naaras Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x S*Qrowntwig Heartbeat of a Queen (SIA n)
344 SIA b FI SRK LO 14 FI*Sultsinan Anthony Bourdain Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas Abs
N*Himmeltinden's Madcon (SIA d 21) x NL*Felides Vivres Purrberry (SIA a 03)
345 SIA e FI SK LO 15 FI*Cleverkitty A Dance with Dragons Uros Avoin Marjatta Koskenkangas SIA d 21
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*Cleverkitty Yesterday (BAL h)
346 SIA h FI SRK RX 14 Cammeleo Isis Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS NOM
Ice Jacqueline Family (SIA d) x Umi Airys Only My (SIA b)
347 SYS n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
348 SYS b 03 FI SRK LO FI*Choose Three Wishes Well Naaras Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
349 SYS b 03 FIN SRK RX FIN*DeLaSoul's Lion In Winter Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM
S*Sandvretens Gucci (SIA b) x FIN*ChicKitty Evangelina (SIA n 03 21)
350 SYS d 03 FI SK LO 14 FI*Birregin Pierre Précieuse Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
351 SYS n 03 21 FI SRK LO 13 HU*Shagio-Chen Palatinus Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
Apocalyptica Tommy (OSH n 24) x HU*Shagio-Chen Divine (SIA a 02)
352 HCL Roope Rommirusina Uros Kotikissat Sara Ojaniemi Abs
353 HCL Simba Uros Kotikissat Sara Ojaniemi 1 NOM
354 HCS Elis Uros Kotikissat Sara Ojaniemi 1 NOM BIS
355 HCS Santtu Uros Kotikissat Sara Ojaniemi Abs
356 HCS Nelli Naaras Kotikissat Sara Ojaniemi 1
357 XSH e 24 Miksi Uros Noviisi Anne Paloluoma NOT REG,
396 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Halická Dominika SIB VI (13c), MCO VII (13c), RAG a 03, RAG a 04, RAG n 03, SBI n, ACL III, ACL V, MCO II, MCO V, NEM I, SIB III 40
Komissarova Olga EXO n 03 22, EXO n 22, PER a, PER d 03, PER d 22, PER e 21 33, PER e 22, PER f, PER f 22, PER n, PER n 03, PER n 24, PER w 62, OLH b 24, OSH a 24, OSH b 03 24, OSH b 25, OSH d 22, OSH d 23, OSH d 24, OSH f 03, OSH n 01 21, OSH n 03, OSH n 03 24, OSH n 22, OSH n 24, OSH ns 22, OSH ns 24, SIA d 02, SIA n 38
Koskenkangas Marjatta RAG b, ACL VIII, MCO IX, NFO III, NFO IX, NFO VI, SIB II, BAL b, OSH bs 24, OSH f, OSH n, OSH ns 03 24, PEB II, SIA b, SIA b 03, SIA d 21, SIA h, SIA n 03, SIA n 03 21, VET 4 40
Ojaniemi Sara MAN d 03 22 51 (13c), BEN n 22 31, BEN n 22 32, BSH a, BSH d, BSH n, BUR b, BUR c, BUR h, BUR j, CYM 53, EUR w 62, MAN 51-52, OCI ns 24, ABY a, ABY o, CRX IV, CRX VI, DRX I, DSP II, DSP III, SPH I, HCL, HCS 33
Paloluoma Anne HCS (13a), SBI c, SBI f 21, SBI h, SBI h 21, MCO VII, SIB VIII, TUA III, BEN n 24 32, BSH a 22, BSH f, BSH ns 11, BUR a, BUR e, EUR ns, KOR, SIN, ABY n, CRX III, DRX IV 41
Rautio Kristiina MCO II (13c), NFO IV (13d), RAG a, RAG n, RAG n 04 21, SBI a, SBI a 21, SBI b, SBI d 21, SBI e, SBI e 21, SBI f, SBI g, SBI n 21, NFO II, NFO V, NFO VII, SIB IV, SIB V, TUA IX 39
Romero Aliosha RAG c, ACS VIII, MCO I, MCO IV, NFO IV, SIB VI, VET 1, VET 2 39
Sjöbom Glenn RAG a 04 21, RAG a 21, RAG f 03, RAG n 03 21, RAG n 04, RAG n 21, ACS VI, MCO III, NFO VIII, BEN n 24, BSH c, EUR n 22, EUR ns 23, OCI bs 24, DSP I, SOM n 38
Sundqvist Malin EXO a 03, EXO a 03 22, EXO e 24, EXO ns, PER b, PER d, PER d 03 24, PER ds 22 62, PER f 03, PER n 33, SBI d, SBI j, ACS VII, MCO VI, MCO VIII, NEM II, SIB VII, VET 1 38
Wilczek Anna BEN n 22, BUR f, BUR n, CHA, MAU ns 24, OCI b 24, OCI c 24, OCI cs 24, OCI n 24, CRX II, RUS, VET 3, VET 4 38
10 tuomaria