ERY-SYD 20.09.2015 kansallinen näyttely
Järjestävä yhdistys Eteläinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 20.9.2015 Loppuu 20.9.2015
Ilmoittautuminen alkaa 22.7.2015 Ilmoittautuminen loppuu 23.8.2015
Yleisöaika alkaa 12:00 Yleisöaika loppuu 18:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 10:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 11:30
Arvostelut alkavat 12:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 7.9.2015
Kansainvälinen Ei Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 100  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@ery-syd.net
Paikka Helsinki
Toimihenkilöt
Näyttelyinfo, p. 050 576 3344 (iltaisin kello 17 - 21), info@ery-syd.net
Näyttelypäällikkö Viivi Viuha, puheenjohtaja@ery-syd.net
Näyttelysihteeri Tarja Kudjoi, p. 040 741 4003, show@ery-syd.net
Lisätietoja Kaksi erillistä kansallista näyttelyä, näyttelyssä luokat 9-14 sekä kansalliset lisäluokat (13 a/b/c), 15, 16 ja 17). Näyttelyssä noudatetaan FIFé:n ja Kissaliiton sääntöjä.

Best of Best -pennuille ja nuorille sekä pentueluokka

Näyttelyssä valitaan molempina päivinä Best in Show-pennuista ja nuorista näyttelyn kaunein pentu ja nuori. Valinta tapahtuu paneelissa.

Lauantaina näyttelyssä on lisäksi pentueluokka, johon voivat osallistua samaan pentueeseen kuuluvat pennut (vähintään 3 kpl), jotka kilpailevat näyttelyssä luokissa 11 ja 12. Pentueluokkaan osallistumisen edellytyksenä on osallistuminen luokka-arvosteluun. Osallistuminen pentueluokkaan tapahtuu näyttelyilmoittautumisen yhteydessä valitsemalla ilmoittautumislomakkeen tuotteista normaalin näyttelymaksun lisäksi "Pentueluokka". Pentueluokkaan osallistuminen on maksutonta. 

Näyttelymaksut:

39 e/kissa/pvä, ERY-SYDin jäsenille 36 e/kissa/päivä.  Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia. Tarkistusluokka ja veteraaniluokka 15 e, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, muuten normaali näyttelymaksu. Näyttelymaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä. Myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.

Tähän näyttelyyn hyväksymme maksuksi vain 10 leimakorttia per päivä ja vain yksi leimakortti per näytteilleasettaja. Leimakorttimaksut hyväksytään ilmoittautumisjärjestyksessä ja leimakortti tulee postittaa ilmoittautumispäivänä

Näyttelyluettelo on maksullinen (3 euroa) ja se tulee tilata ja maksaa näyttelyilmoittautumisen yhteydessä. Luettelo sisältää molempien päivien näyttelyt.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 13
2 26
3 22
4 44
Yhteensä 105

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 MCO I / MCO n FI SK LO 14 FI*Escape's Enya Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
2 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Cicero Uros Avoin Sirpa Lindelöf Abs
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Timantti (MCO n 03 22)
3 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Hemingway's Coqueelaa Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
FI*Hemingway's Thunderheart (MCO a 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
4 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 15 Omkara Pack the Hat Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Omkara Josuah American Horse (MCO d 09 24) x Omkara Indian Lullaby (MCO n 23)
5 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Hemingway's Coyopa Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Hemingway's Thunderheart (MCO a 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
6 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 15 FI*Hemingway's Ahau-Kin Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Hemingway's Thunderheart (MCO a 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
7 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Champagne Supernova Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
8 MCO V / MCO d 25 FI SK LO 15 Mainelyclassic Even Song Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Mainelyclassic Red Tornado (MCO d 25) x Mainelyclassic Night Mist (MCO fs)
9 MCO VII / MCO ns FI SK LO 14 FI*NomenEst El Camino Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf Abs
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Blonde Venus (MCO w)
10 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 14 FI*Ameliinan Roberto Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Ameliinan Hyacinthe (MCO n 09 22)
11 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 Quintana Eel Cherubino*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Aruru Kann Cherubino*PL (NEM g 21)
12 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
13 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Erin Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
14 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*RockyHill's Dowanhowee Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
FI*Heinuntuvan Eemeli (NFO n 24) x S*Little L's Nitra (NFO f 02 21)
15 RAG f FI SK LO 15 FI*Dollyblues You're The One For Me Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Rock'nRags Heart On Fire (RAG a 04) x FI*Dollyblues Beautiful Vibes (RAG f 03)
16 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Dollyblues Beautiful Intentions Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues 2Become1 (RAG f 03)
17 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Collicatin MexMax Cat's-JM Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX2
NaorahDolls Maxy (RAG a 03) x FI*Collicatin Mexican Brownie (RAG n)
18 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Dollyblues Fly To Your Heart Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x FI*Dollyblues Circle Of Life (RAG n 04)
19 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Dollyblues Good To My Baby Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Dollyblues You da One (RAG a 03) x S*Mariamores O'Lala of Adonis (RAG n)
20 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Colorstar's Merry Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX2
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Snowrag Pompom (RAG a 04)
21 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Dollyblues Stairway To Heaven Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Rock'nRags Heart On Fire (RAG a 04) x FI*Dollyblues Just Like Heaven (RAG a 03)
22 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Dollyblues Hopeful Heart Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Dollyblues Hearts Of Stone (RAG n 03) x FI*Dollyblues Somebody To Love (RAG f 03)
23 SBI n FI SK LO 14 FI*Sic'an Vladimir Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM
FI*Vongoivan Geo (SBI n 21) x FI*Sic'an Tamar (SBI a)
24 SBI b 21 FI SK LO 14 FI*Sic'an Ulmaria Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Vongoivan Erik (SBI c 21) x FI*Sic'an Ruut (SBI n 21)
25 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*Sipsun Altair Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM BIS
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
26 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SK LO 14 FI*Sipsun Aurora Borealis Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
27 SIB II / SIB a 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Uljas Poika Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
28 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Carus Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
29 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Jarkko Ahola Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM BIS
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
30 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Erja Lyytinen Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
31 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Amicus Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf Abs
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
32 TUA V / TUA e 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Eicca Toppinen Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Elekatin Fiona Khur (TUA e 22)
33 TUA V / TUA d 23 FI SK LO 15 FI*Felesin Probus Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX2
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
34 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Bellus Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
35 TUA V / TUA f 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Gratus Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX2
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
36 TUA VII / TUA ns FI SK LO 15 FI*Felesin Ville Valo Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
37 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI SK LO 14 FI*Kipinättären Ayda Andromeda Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM BIS
FI*Semiramisin Ak Opal Oglum (TUV d) x FI*Iltatähden Bahira Bianca (TUV d)
38 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
39 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
40 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
41 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Avoin Sirpa Lindelöf Abs
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
42 ABY o FI SK LO 15 FI*Link Firauni kwa Ngaware Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FIN*Link Ayana (ABY o)
43 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano KingOfHearts Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
44 BUR n FI SRK LO 14 FI*NanSin Bon Jovi Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM
FI*Aavan Semi Nice (BUR a) x FI*Arkhitekton Anastasia (BUR b)
45 BUR n FI SRK LO 13 FI*Aavan Seljanmarja Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM BIS
Laurin von Tali (BUR n) x FI*Aavan Aamukaste 5AM (BUR g)
46 BUR a FI SK LO 15 Eldacar Magic Valley*RU Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Ulrik Magic Valley*RU (BUR a) x Elle Magic Valley*RU, JW, DWM (BUR b)
47 BUR a FI SRK LO 14 FI*Ninelli's Yaramaz Yildiz Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Ninelli's Querida Quedaré (BUR n)
48 BUR b FI SRK LO FI*Arkhitekton Anastasia Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
Leader New York (BUR b) x FI*Arkhitekton Tarja (BUR f)
49 BUR d FI SK LO 15 FI*Aavan Full of Cheer Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Woland Magic Valley*RU (BUR n) x FI*Aavan Aamukaste 5AM (BUR g)
50 BUR e FI SRK LO 14 FI*Karvanverran Ofelia Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM
FI*Enjoy Candy Cane (BUR d) x FI*Karvanverran Kirijawa K (BUR g)
51 BUR f FI SK LO 15 FI*Aavan Elka Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX2
Woland Magic Valley*RU (BUR n) x FI*Aavan Aamukaste 5AM (BUR g)
52 BUR f FI SK LO 15 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
53 BUR g FI SRK LO FI*Aavan Aamukaste 5AM Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC NOM BIS
FI*Harebell Aramis (BUR e) x FI*Ninelli's Myrtillus Major (BUR a)
53 BUR g FI SRK LO FI*Aavan Aamukaste 5AM Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Harebell Aramis (BUR e) x FI*Ninelli's Myrtillus Major (BUR a)
54 BUR g FI SRK LO FI*Karvanverran Kirijawa K Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
S*Zeitgeist Berlioz (BUR a) x FIN*Almond's Tawneee (BUR f)
55 BUR h FI SK LO 15 HU*Alba Regia Matzah Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Kittykatz Bronzed Aussie (BUR b) x HU*Alba Regia Panka (BUR g)
56 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 14 FI*Framillan Oh yes, You can love me Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM BIS
Mr.Cowcat Night & Day*PL (CRX n 02) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
57 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 15 Penottie van Berkendonck Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
DK*Løveid Pantalaimon (CRX n 03) x NL*Mon Bijou van Berkendonck (CRX fs 03)
58 CRX II / CRX a 03 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's The Rock Dove Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Blue Dove (CRX a 09)
59 CRX II / CRX n 02 62 FI SK RX 15 FI*Framillan Touch of Sky Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
60 CRX II / CRX a 02 62 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Upupa Epops Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV NOM
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Blue Dove (CRX a 09)
61 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
62 CRX III / CRX f FI SK LO 15 FI*KittyLady's Black Widow Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
63 CRX IV / CRX f 02 62 FI SK LO 15 FI*Tuiscalo's Quickie Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Vegas SoNata (CRX d 03 24) x FI*Ronttilan Riippa (CRX n 03)
64 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 15 FI*Framillan Sweet Hybrid Gladiator Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*FunkyJam's Kärleksstång (CRX n 03) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
65 CRX VI / CRX a 03 24 FI SK LO 15 FI*Framillan Sweet Blueberry Pie Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*FunkyJam's Kärleksstång (CRX n 03) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
66 CRX VII / CRX a 33 FI SK RX 14 FI*Framillan Quiescent Beauty Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Framillan JKLM baby! (CRX n 33) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
67 CRX VII / CRX f 21 33 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Firemaker Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*Piupaws Robin (CRX d 24) x FI*FunkyJam's Bum Bum Bum (CRX n 03)
68 EUR f FI SK RX 15 FI*Feronian Iris Cleopatra Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Taikapeikon Brassailija (EUR d 24) x Cecilia (EUR f 22)
69 EUR as FI SRK RX 13 FI*Kiipun Dweller in a Dream Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Kassilan Neptunus (EUR d 24) x FI*Kassilan Lystikäs Lyyli (EUR ns 23)
70 EUR d 22 FI SK RX 15 FI*Feronian Imperial Crown Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Taikapeikon Brassailija (EUR d 24) x Cecilia (EUR f 22)
71 MAU ns 24 FI SK LO 15 FI*Ausare Chandani Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Ausare Burraburiash (MAU ns 24) x FI*Iltavilli Iseret Isis (MAU ns)
72 OCI b 24 FI SK LO 14 FI*WiliWilla Merton Charm Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*WiliWilla Lady Kit Kat (OCI b 24)
73 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Topspot MysticMagic of Solstice Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
74 OCI c 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Alba Lilla Lavanda Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
75 RUS FI SK LO 15 Wow Hana-Bi Grey Sky*PL Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Dior Grey Sky*PL (RUS ) x Amidala Grey Sky*PL (RUS )
76 RUS FI SK LO 15 Ynahita Akvamarin, CZ Naaras Avoin Mira Fonsén EX2
Czar Pyotr von Rhiannon (RUS ) x Qui Vivra Verra's Anahita (RUS )
77 RUS FI SK LO 15 FI*Tcarskii'dvorik Peonia Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén Abs
Czarcatz's Travis of Everblue (RUS ) x FI*Tcarskii'dvorik Olimpia (RUS )
78 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Kay Kamila Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM BIS
DK*Paragon Blue Fiver's Bigwig (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
79 SOM o FI SK LO 15 FI*Amajan Klara Kassandra Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
80 SOM o FI SK RX 15 FI*Amajan Leela Lazzarella Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
81 SPH I / SPH a 21 FIN SRK LO FIN*EEC's Dark Tattoo Dancer Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FIN*Friday Ozzy (SPH e 09 32) x FIN*EEC's Amazing Alexandria (SPH g 09 22)
82 SPH IV / SPH f 01 62 FI SRK RX 13 Kaylee's Princess Leia Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Keniakat's Cupid's Valentine (SPH d 09) x Le L'Amitie Smoky MT Rain of Kaylee (SPH n 09 33)
83 SPH V / SPH n 03 32 FI SK RX 14 FI*Hobbitqueen's Volans Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC BIV NOM
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x Kaylee's Padme' (SPH f 03)
84 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 15 Unikko La Componella*PL Naaras Avoin Mira Fonsén Abs
Gold Bastet Boston (SPH n 03) x Xantipa Petit Ange, CZ (SPH h 02 32)
85 SPH V / SPH n 32 FI SK RX 15 FI*Hobbitqueen's WilliamRSmith Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Hobbitqueen's Emerald (SPH d 09 21 33) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
86 SPH V / SPH f 32 FI SK RX 15 FI*Hobbitqueen's Winter Sunset Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Hobbitqueen's Emerald (SPH d 09 21 33) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
87 OSH b FI SK LO 15 FI*LoveOriental Scorpio Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM BIS
FI*Birregin Nantucket Sound (OSH n) x FI*LoveOriental Greta (OSH n 24)
88 OSH b FI SK LO 15 FI*Keskimaan Karma Is.. Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
FI*Keskimaan Elf Eruheran (OSH n 03 24) x FI*Keskimaan TGRLily Buttercup (OSH n)
89 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX2
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
90 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
91 OSH n 24 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Grimm Bro's Dwarf Whick Uros Avoin Mira Fonsén Abs
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan TGRLily Buttercup (OSH n)
92 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*Keskimaan She's an Einstein Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Keskimaan Elf Eruheran (OSH n 03 24) x FI*Keskimaan TGRLily Buttercup (OSH n)
93 OSH b 25 FI SK RX 15 FI*Jalecat's Winner Takes It All Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Idream (OSH b 22) x FI*Jalecat's MiLady May (OSH b 25)
94 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
95 OSH b 03 FIN SRK RX FIN*Quan Wakushi Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
FIN*Quan Kurushi (OSH b 03) x FIN*Quan Whipped Cream (OSH f 03)
95 OSH b 03 FIN SRK RX FIN*Quan Wakushi Uros Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
FIN*Quan Kurushi (OSH b 03) x FIN*Quan Whipped Cream (OSH f 03)
96 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
97 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*Keskimaan Kimmo Kivimies Jr. Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Keskimaan Elf Eruheran (OSH n 03 24) x FI*Keskimaan TGRLily Buttercup (OSH n)
98 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
99 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
100 SIA a FI SK LO 15 FI*Twist-Tiramisun X Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
FI*Viitakon Ykä (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Rapunzel (SIA n)
101 SYS n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
102 MAU ns 24 Iltavilli Kefennu Khufu *** Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Staruskan Ra-Imi (MAU n 24) x Iltavilli Jabuela Jala *** (MAU ns 24)
104 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira BUR a, BUR b, BUR d, BUR g, BUR h, BUR n, EUR as, EUR d 22, MAU ns 24, OCI b 24, ABY o, CRX III, CRX IV, CRX VII, OSH b 03 24, OSH b 25, OSH f, OSH n 24, RUS, SOM o, SPH I, SPH V, VET 4 37
Lindelöf Sirpa RAG a 04, RAG n 04, SBI b 21, MCO II, MCO VII, NFO II, NFO IV, SIB II, SIB VIII, TUA V, TUA VII, BEN n 22, BUR e, BUR f, EUR f, OCI cs 24, ABY a, ABY n, CRX II, CRX VI, SPH IV, VET 4 38
Rautio Kristiina RAG a 03, RAG f, RAG f 03, SBI n, TUV d 61-63, TUV f 61-63, MCO I, MCO III, MCO IV, MCO V, MCO VIII, NEM I, TUA III, OSH b, OSH b 03, OSH d 24, OSH n 03 24, SIA a, SIA n 03, VET 1 27
3 tuomaria