Omakissa
ERY-SYD 19.09.2015 kansallinen näyttely
Järjestävä yhdistys Eteläinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 19.9.2015 Loppuu 19.9.2015
Ilmoittautuminen alkaa 22.7.2015 Ilmoittautuminen loppuu 23.8.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 18:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:15 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 7.9.2015
Kansainvälinen Ei Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 100  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@ery-syd.net
Paikka Helsinki
Toimihenkilöt Näyttelyinfo, p. 050 576 3344 (iltaisin kello 17 - 21), info@ery-syd.net
Näyttelypäällikkö Viivi Viuha, puheenjohtaja@ery-syd.net
Näyttelysihteeri Tarja Kudjoi, p. 040 741 4003, show@ery-syd.net
Lisätietoja Kaksi erillistä kansallista näyttelyä, näyttelyssä luokat 9-14 sekä kansalliset lisäluokat (13 a/b/c), 15, 16 ja 17). Näyttelyssä noudatetaan FIFé:n ja Kissaliiton sääntöjä.

Best of Best -pennuille ja nuorille sekä pentueluokka

Näyttelyssä valitaan molempina päivinä Best in Show-pennuista ja nuorista näyttelyn kaunein pentu ja nuori. Valinta tapahtuu paneelissa.

Lauantaina näyttelyssä on lisäksi pentueluokka, johon voivat osallistua samaan pentueeseen kuuluvat pennut (vähintään 3 kpl), jotka kilpailevat näyttelyssä luokissa 11 ja 12. Pentueluokkaan osallistumisen edellytyksenä on osallistuminen luokka-arvosteluun. Osallistuminen pentueluokkaan tapahtuu näyttelyilmoittautumisen yhteydessä valitsemalla ilmoittautumislomakkeen tuotteista normaalin näyttelymaksun lisäksi "Pentueluokka". Pentueluokkaan osallistuminen on maksutonta. 

Näyttelymaksut:

39 e/kissa/pvä, ERY-SYDin jäsenille 36 e/kissa/päivä.  Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia. Tarkistusluokka ja veteraaniluokka 15 e, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, muuten normaali näyttelymaksu. Näyttelymaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä. Myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.

Tähän näyttelyyn hyväksymme maksuksi vain 10 leimakorttia per päivä ja vain yksi leimakortti per näytteilleasettaja. Leimakorttimaksut hyväksytään ilmoittautumisjärjestyksessä ja leimakortti tulee postittaa ilmoittautumispäivänä

Näyttelyluettelo on maksullinen (3 euroa) ja se tulee tilata ja maksaa näyttelyilmoittautumisen yhteydessä. Luettelo sisältää molempien päivien näyttelyt.


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 10 10 0 0 0
2 26 26 0 0 0
3 22 22 0 0 0
4 46 45 0 0 0
Yhteensä 104 103 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 MCO I / MCO n FI*Escape's Enya 2 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
2 MCO II / MCO n 09 FI*TipTop Maine Cicero 2 Uros 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC NOM BIS
3 MCO V / MCO f 22 FI*KingLeo's Champagne Supernova 2 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
4 MCO V / MCO d 25 Mainelyclassic Even Song 2 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX2
5 MCO VII / MCO ns FI*NomenEst El Camino 2 Uros 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP NOM BIS
6 NEM I / NEM a 21 Quintana Eel Cherubino*PL 2 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
7 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
8 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Nalle-Puhin Erin 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 NOM BIS
9 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
10 RAG g FI*Valkoapilan Belinda 2 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
11 RAG n 03 FI*Safireyes Cheshire Cat 2 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
12 RAG n 04 FI*Collicatin MexMax Cat's-JM 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
13 RAG a 04 FI*Colorstar's Snow Cake 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
14 RAG a 04 FI*Colorstar's Merry Hope 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
15 SBI n FI*Sic'an Vladimir 2 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC NOM
16 SBI d FI*Annmark Benji 2 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa Abs
17 SBI b 21 FI*Sic'an Ulmaria 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
18 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI*Sipsun Aurora Borealis 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC NOM
19 SIB VIII / SIB as 09 FI*Lumikissan Uljas Poika 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina SIB a 09
20 TUA III / TUA n 24 FI*Felesin Carus 2 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
21 TUA III / TUA n 24 FI*Felesin Jarkko Ahola 2 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
22 TUA III / TUA n 24 FI*Felesin Erja Lyytinen 2 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 BIV NOM
23 TUA V / TUA d 24 FI*Felesin Amicus 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina Abs
24 TUA V / TUA e 24 FI*Felesin Eicca Toppinen 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX2
25 TUA V / TUA d 24 FI*Felesin Marco Hietala 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 BIV
26 TUA V / TUA d 23 FI*Felesin Probus 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX3
27 TUA V / TUA d 24 FI*Felesin Bellus 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX2
28 TUA V / TUA f 24 FI*Felesin Gratus 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
29 TUA VII / TUA ns FI*Felesin Ville Valo 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX2
30 TUA VII / TUA ns 24 FI*Tangerine's Desert Orchid 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX3
31 TUA VII / TUA ns 22 FI*Tangerine's Dragonfly 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX4
32 TUA VII / TUA ns 22 FI*Tangerine's Dusky Diamond 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
33 TUA VII / TUA as 24 FI*Tangerine's Damsel Dewdrop 2 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX2
34 TUA VII / TUA ns 23 FI*Tangerine's Delphina 2 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 BIV NOM BIS
35 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI*Kipinättären Ayda Andromeda 2 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC NOM BIS
36 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek 2 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira Abs
37 ABY n FI*Link Mwana Wa Baba Yake 3 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
38 ABY n FI*Link Monabisha Om 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira DISQ
39 ABY n FIN*Link Imani Imoo 3 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
40 ABY a FI*Link Mochweo Blou 3 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira Abs
41 ABY o FI*Link Firauni kwa Alfajiri 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
42 ABY p FI*Laire Melian Marilla 3 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
43 BEN n 22 CattiCartano KingOfHearts 3 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
44 BUR a FI*Korennon Kassiopeia 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
45 BUR a FI*Aficats Emil i Lönneberga 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
46 BUR b FI*Mama-Alcialon Father's Son 3 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC NOM BIS
47 BUR b FI*Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
48 BUR b FI*Aficats Don't Mess With ME! 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
49 BUR e FI*Karvanverran Ofelia 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
50 BUR f FI*Almond's Ella Fitzgerald 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC NOM BIS
51 BUR f FI*Enjoy Brienne of Tarth 3 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
52 BUR g FI*Karvanverran Kirijawa K 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP NOM
53 BUR h FI*Pikkukuun Delighted Rapunzel 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
54 CRX II / CRX a 03 FI*FunkyJam's The Rock Dove 3 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
55 CRX II / CRX n 02 62 FI*Framillan Touch of Sky 3 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX2
56 CRX II / CRX a 02 62 FI*FunkyJam's Upupa Epops 3 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 BIV NOM BIS
57 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 3 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP NOM BIS
58 CRX II / CRX n 02 62 FI*FunkyJam's BoomBoomPow 3 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
59 CRX III / CRX f FI*KittyLady's Black Widow 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
60 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Framillan Sweet Hybrid Gladiator 3 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
61 CRX VI / CRX a 03 24 FI*Framillan Sweet Blueberry Pie 3 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
62 CRX VII / CRX a 33 FI*Framillan Quiescent Beauty 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
63 CRX VII / CRX f 21 33 FI*FunkyJam's Firemaker 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
64 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI*Framillan Quixotic Clown 3 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP NOM
65 EUR f FI*Feronian Iris Cleopatra 3 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
66 EUR as FI*Kiipun Dweller in a Dream 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
67 EUR n 24 FI*Errun Mastermind 3 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
68 EUR d 22 FI*Feronian Imperial Crown 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
69 EUR g 23 FI*Kyöpelivuoren Hillen Himmeli 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira Mitätöity Mitätöity
70 EUR as 23 FI*Kiipun Shadow of the Wind 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
71 EUR as 23 FI*Kiipun Sabbra Cadabra 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
72 EUR fs 24 Minttunen 3 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP NOM BIS
73 OCI b 24 FI*WiliWilla Merton Charm 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC NOM
74 OCI b 24 FI*Topspot MysticMagic of Solstice 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
75 OCI c 24 FI*Topspot Alba Lilla Lavanda 3 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
76 RUS Ynahita Akvamarin, CZ 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC NOM
77 RUS S*Mudhoneys Minni 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa Abs
78 RUS FIN*Saraitshikin Kay Kamila 3 Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 1 NOM BIS
79 SPH IV / SPH f 01 62 Kaylee's Princess Leia 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
80 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Volans 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
81 SPH V / SPH f 03 32 FI*Hobbitqueen's Virgo 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
82 SPH V / SPH n 32 FI*Hobbitqueen's WilliamRSmith 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 BIV
83 SPH V / SPH f 32 FI*Hobbitqueen's Winter Sunset 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
84 OSH b FI*LoveOriental Scorpio 4 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC NOM
85 OSH b FI*Keskimaan Karma Is.. 4 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
86 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX2
87 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 NOM
88 OSH n 24 FI*Keskimaan Grimm Bro's Dwarf Whick 4 Uros 9 (Avoin) Rautio Kristiina Abs
89 OSH n 24 FI*Keskimaan She's an Einstein 4 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
90 OSH n 25 FI*Clamoris Florentino 4 Uros 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP NOM
91 OSH b 25 FI*Jalecat's Winner Takes It All 4 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 NOM
92 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
93 OSH by 22 Shining Shambala Raphael 4 Uros 13c (Määrittely) Fonsén Mira OSH x by 22
94 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
95 OSH n 03 24 FI*Keskimaan Kimmo Kivimies Jr. 4 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
96 OSH n 03 24 FI*BlackDevil's Hunting NightWing 4 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
97 OSH n 03 24 FI*Keskimaan Elf Eruheran 4 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP NOM BIS
97 OSH n 03 24 FI*Keskimaan Elf Eruheran 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
98 OSH b 03 24 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn 4 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
99 SIA a FI*Twist-Tiramisun X 4 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
100 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
101 SIA d 21 FI*Clamoris Ibrahim 4 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
102 SYS n 03 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna 4 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
103 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira OSH by 22 (13c), BEN n 22, BUR b, BUR e, BUR f, EUR f, EUR fs 24, EUR g 23, EUR n 24, OCI cs 24, ABY a, ABY n, ABY p, CRX II, CRX VI, OSH b, OSH d 24, OSH n 03 24, SIA a, SIA b, SIA d 21, SIA n 03, SPH IV, VET 1, VET 4 37
Lindelöf Sirpa RAG g, SBI d, SBI n, TUV d 61-63, MCO I, MCO V, NEM I, NFO VIII, TUA III, BUR a, BUR g, BUR h, EUR as, EUR as 23, EUR d 22, OCI b 24, ABY o, CRX III, CRX VII, CRX VIII, RUS, SPH V 33
Rautio Kristiina RAG a 04, RAG n 03, RAG n 04, SBI b 21, MCO II, MCO VII, NFO II, NFO IV, SIB VIII, TUA V, TUA VII, OSH b 03 24, OSH b 25, OSH f, OSH n 24, OSH n 25 30
3 tuomaria.