ERY-SYD 19.09.2015 kansallinen näyttely
Järjestävä yhdistys Eteläinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 19.9.2015 Loppuu 19.9.2015
Ilmoittautuminen alkaa 22.7.2015 Ilmoittautuminen loppuu 23.8.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 18:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:15 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 7.9.2015
Kansainvälinen Ei Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 100  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@ery-syd.net
Paikka Helsinki
Toimihenkilöt Näyttelyinfo, p. 050 576 3344 (iltaisin kello 17 - 21), info@ery-syd.net
Näyttelypäällikkö Viivi Viuha, puheenjohtaja@ery-syd.net
Näyttelysihteeri Tarja Kudjoi, p. 040 741 4003, show@ery-syd.net
Lisätietoja Kaksi erillistä kansallista näyttelyä, näyttelyssä luokat 9-14 sekä kansalliset lisäluokat (13 a/b/c), 15, 16 ja 17). Näyttelyssä noudatetaan FIFé:n ja Kissaliiton sääntöjä.

Best of Best -pennuille ja nuorille sekä pentueluokka

Näyttelyssä valitaan molempina päivinä Best in Show-pennuista ja nuorista näyttelyn kaunein pentu ja nuori. Valinta tapahtuu paneelissa.

Lauantaina näyttelyssä on lisäksi pentueluokka, johon voivat osallistua samaan pentueeseen kuuluvat pennut (vähintään 3 kpl), jotka kilpailevat näyttelyssä luokissa 11 ja 12. Pentueluokkaan osallistumisen edellytyksenä on osallistuminen luokka-arvosteluun. Osallistuminen pentueluokkaan tapahtuu näyttelyilmoittautumisen yhteydessä valitsemalla ilmoittautumislomakkeen tuotteista normaalin näyttelymaksun lisäksi "Pentueluokka". Pentueluokkaan osallistuminen on maksutonta. 

Näyttelymaksut:

39 e/kissa/pvä, ERY-SYDin jäsenille 36 e/kissa/päivä.  Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia. Tarkistusluokka ja veteraaniluokka 15 e, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, muuten normaali näyttelymaksu. Näyttelymaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä. Myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.

Tähän näyttelyyn hyväksymme maksuksi vain 10 leimakorttia per päivä ja vain yksi leimakortti per näytteilleasettaja. Leimakorttimaksut hyväksytään ilmoittautumisjärjestyksessä ja leimakortti tulee postittaa ilmoittautumispäivänä

Näyttelyluettelo on maksullinen (3 euroa) ja se tulee tilata ja maksaa näyttelyilmoittautumisen yhteydessä. Luettelo sisältää molempien päivien näyttelyt.


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 10
2 26
3 22
4 46
Yhteensä 104

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 MCO I / MCO n FI SK LO 14 FI*Escape's Enya Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
2 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Cicero Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM BIS
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Timantti (MCO n 03 22)
3 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Champagne Supernova Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
4 MCO V / MCO d 25 FI SK LO 15 Mainelyclassic Even Song Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX2
Mainelyclassic Red Tornado (MCO d 25) x Mainelyclassic Night Mist (MCO fs)
5 MCO VII / MCO ns FI SK LO 14 FI*NomenEst El Camino Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Blonde Venus (MCO w)
6 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 Quintana Eel Cherubino*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Aruru Kann Cherubino*PL (NEM g 21)
7 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
8 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Erin Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
9 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
10 RAG g FI SK LO 15 FI*Valkoapilan Belinda Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Valkoapilan Aapeli (RAG a 04) x FI*Dollyblues Goin' Bananas (RAG d 04)
11 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Safireyes Cheshire Cat Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FI*Safireyes Madison (RAG a 03)
12 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Collicatin MexMax Cat's-JM Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
NaorahDolls Maxy (RAG a 03) x FI*Collicatin Mexican Brownie (RAG n)
13 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Colorstar's Snow Cake Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Snowrag Pompom (RAG a 04)
14 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Colorstar's Merry Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Snowrag Pompom (RAG a 04)
15 SBI n FI SK LO 14 FI*Sic'an Vladimir Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM
FI*Vongoivan Geo (SBI n 21) x FI*Sic'an Tamar (SBI a)
16 SBI d FI SK LO 15 FI*Annmark Benji Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf Abs
FI*Vongoivan Erik (SBI c 21) x Demian Olympsche Goud (SBI h)
17 SBI b 21 FI SK LO 14 FI*Sic'an Ulmaria Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Vongoivan Erik (SBI c 21) x FI*Sic'an Ruut (SBI n 21)
18 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SK LO 14 FI*Sipsun Aurora Borealis Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
19 SIB VIII / SIB as 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Uljas Poika Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio SIB a 09
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
20 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Carus Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
21 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Jarkko Ahola Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
22 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Erja Lyytinen Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV NOM
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
23 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Amicus Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
24 TUA V / TUA e 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Eicca Toppinen Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX2
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Elekatin Fiona Khur (TUA e 22)
25 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Marco Hietala Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Elekatin Fiona Khur (TUA e 22)
26 TUA V / TUA d 23 FI SK LO 15 FI*Felesin Probus Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX3
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
27 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Bellus Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX2
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
28 TUA V / TUA f 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Gratus Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
29 TUA VII / TUA ns FI SK LO 15 FI*Felesin Ville Valo Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
30 TUA VII / TUA ns 24 FI SK LO 15 FI*Tangerine's Desert Orchid Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX3
FI*Nazarlik Civcivli (TUA ns 22) x FI*Tangerine's Cheyenne (TUA ny 24)
31 TUA VII / TUA ns 22 FI SK LO 15 FI*Tangerine's Dragonfly Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX4
FI*Nazarlik Civcivli (TUA ns 22) x FI*Tangerine's Cheyenne (TUA ny 24)
32 TUA VII / TUA ns 22 FI SK LO 15 FI*Tangerine's Dusky Diamond Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Nazarlik Civcivli (TUA ns 22) x FI*Tangerine's Cheyenne (TUA ny 24)
33 TUA VII / TUA as 24 FI SK LO 15 FI*Tangerine's Damsel Dewdrop Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
FI*Nazarlik Civcivli (TUA ns 22) x FI*Tangerine's Cheyenne (TUA ny 24)
34 TUA VII / TUA ns 23 FI SK LO 15 FI*Tangerine's Delphina Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM BIS
FI*Nazarlik Civcivli (TUA ns 22) x FI*Tangerine's Cheyenne (TUA ny 24)
35 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI SK LO 14 FI*Kipinättären Ayda Andromeda Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM BIS
FI*Semiramisin Ak Opal Oglum (TUV d) x FI*Iltatähden Bahira Bianca (TUV d)
36 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK LO FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek Uros Veteraani Mira Fonsén Abs
FIN*Hiirikujan Latife (TUV d) x FIN*Semiramisin Umut (TUV d)
37 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
38 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Monabisha Om Naaras Avoin Mira Fonsén DISQ
FI*Link Moses (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
39 ABY n FIN SRK LO FIN*Link Imani Imoo Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
Atlas af Khartoum (ABY n) x FIN*Link Bathsheba (ABY n)
40 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Avoin Mira Fonsén Abs
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
41 ABY o FI SK LO 15 FI*Link Firauni kwa Alfajiri Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FIN*Link Ayana (ABY o)
42 ABY p FI SK LO 15 FI*Laire Melian Marilla Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Laire Maiar Melian (ABY o)
43 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano KingOfHearts Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
44 BUR a FI SK LO 15 FI*Korennon Kassiopeia Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Bjelke's Givenchy (BUR n) x FI*Korennon Suffeli (BUR a)
45 BUR a FI SK LO 15 FI*Aficats Emil i Lönneberga Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Bumpulina Van Damme (BUR e) x FI*Aficats Dream Come True (BUR g)
46 BUR b FI SK LO 14 FI*Mama-Alcialon Father's Son Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC NOM BIS
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Shu-Shun Talven Prinsessa (BUR b)
47 BUR b FI SK LO 14 FI*Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Shu-Shun Talven Prinsessa (BUR b)
48 BUR b FI SRK LO FI*Aficats Don't Mess With ME! Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Seirene Nabucco (BUR a) x FI*Mama-Alcialon Diamond Diva (BUR f)
49 BUR e FI SRK LO 14 FI*Karvanverran Ofelia Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Enjoy Candy Cane (BUR d) x FI*Karvanverran Kirijawa K (BUR g)
50 BUR f FI SK LO 14 FI*Almond's Ella Fitzgerald Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC NOM BIS
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
51 BUR f FI SK LO 15 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
52 BUR g FI SRK LO FI*Karvanverran Kirijawa K Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP NOM
S*Zeitgeist Berlioz (BUR a) x FIN*Almond's Tawneee (BUR f)
53 BUR h FI SK LO 15 FI*Pikkukuun Delighted Rapunzel Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Pikkukuun Biscuit (BUR h)
54 CRX II / CRX a 03 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's The Rock Dove Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Blue Dove (CRX a 09)
55 CRX II / CRX n 02 62 FI SK RX 15 FI*Framillan Touch of Sky Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX2
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
56 CRX II / CRX a 02 62 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Upupa Epops Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 BIV NOM BIS
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Blue Dove (CRX a 09)
57 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
58 CRX II / CRX n 02 62 FI SRK LO FI*FunkyJam's BoomBoomPow Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*FunkyJam's Peberholm (CRX n 03) x Devi Nasza Hodowla*PL (CRX a 03)
59 CRX III / CRX f FI SK LO 15 FI*KittyLady's Black Widow Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
60 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 15 FI*Framillan Sweet Hybrid Gladiator Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*FunkyJam's Kärleksstång (CRX n 03) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
61 CRX VI / CRX a 03 24 FI SK LO 15 FI*Framillan Sweet Blueberry Pie Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*FunkyJam's Kärleksstång (CRX n 03) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
62 CRX VII / CRX a 33 FI SK RX 14 FI*Framillan Quiescent Beauty Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Framillan JKLM baby! (CRX n 33) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
63 CRX VII / CRX f 21 33 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Firemaker Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Piupaws Robin (CRX d 24) x FI*FunkyJam's Bum Bum Bum (CRX n 03)
64 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 14 FI*Framillan Quixotic Clown Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP NOM
FI*Framillan JKLM baby! (CRX n 33) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
65 EUR f FI SK RX 15 FI*Feronian Iris Cleopatra Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Taikapeikon Brassailija (EUR d 24) x Cecilia (EUR f 22)
66 EUR as FI SRK RX 13 FI*Kiipun Dweller in a Dream Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Kassilan Neptunus (EUR d 24) x FI*Kassilan Lystikäs Lyyli (EUR ns 23)
67 EUR n 24 FI SK RX 15 FI*Errun Mastermind Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Katinhännän BigBrother Zale (EUR as 23) x Minttunen (EUR fs 24)
68 EUR d 22 FI SK RX 15 FI*Feronian Imperial Crown Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Taikapeikon Brassailija (EUR d 24) x Cecilia (EUR f 22)
69 EUR g 23 FI SK RX 14 FI*Kyöpelivuoren Hillen Himmeli Naaras Avoin Mira Fonsén Mitätöity Mitätöity
FIN*Kassilan Gentle Goblin (EUR e 23) x Paulikki (EUR f 24)
70 EUR as 23 FI SK RX 14 FI*Kiipun Shadow of the Wind Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Kassilan Suvun Salarakas (EUR a 24) x FI*Kassilan Lystikäs Lyyli (EUR ns 23)
71 EUR as 23 FI SK RX 14 FI*Kiipun Sabbra Cadabra Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Kassilan Suvun Salarakas (EUR a 24) x FI*Kassilan Lystikäs Lyyli (EUR ns 23)
72 EUR fs 24 FI SRK RX Minttunen Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM BIS
73 OCI b 24 FI SK LO 14 FI*WiliWilla Merton Charm Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*WiliWilla Lady Kit Kat (OCI b 24)
74 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Topspot MysticMagic of Solstice Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
75 OCI c 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Alba Lilla Lavanda Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
76 RUS FI SK LO 15 Ynahita Akvamarin, CZ Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM
Czar Pyotr von Rhiannon (RUS ) x Qui Vivra Verra's Anahita (RUS )
77 RUS FIN SRK LO S*Mudhoneys Minni Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf Abs
S*Ussholmen's Urax (RUS ) x S*Zilarrezko Wilda Miona Therese Gora (RUS )
78 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Kay Kamila Naaras Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
DK*Paragon Blue Fiver's Bigwig (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
79 SPH IV / SPH f 01 62 FI SRK RX 13 Kaylee's Princess Leia Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Keniakat's Cupid's Valentine (SPH d 09) x Le L'Amitie Smoky MT Rain of Kaylee (SPH n 09 33)
80 SPH V / SPH n 03 32 FI SK RX 14 FI*Hobbitqueen's Volans Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x Kaylee's Padme' (SPH f 03)
81 SPH V / SPH f 03 32 FI SK RX 14 FI*Hobbitqueen's Virgo Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x Kaylee's Padme' (SPH f 03)
82 SPH V / SPH n 32 FI SK RX 15 FI*Hobbitqueen's WilliamRSmith Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV
FI*Hobbitqueen's Emerald (SPH d 09 21 33) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
83 SPH V / SPH f 32 FI SK RX 15 FI*Hobbitqueen's Winter Sunset Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Hobbitqueen's Emerald (SPH d 09 21 33) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
84 OSH b FI SK LO 15 FI*LoveOriental Scorpio Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC NOM
FI*Birregin Nantucket Sound (OSH n) x FI*LoveOriental Greta (OSH n 24)
85 OSH b FI SK LO 15 FI*Keskimaan Karma Is.. Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*Keskimaan Elf Eruheran (OSH n 03 24) x FI*Keskimaan TGRLily Buttercup (OSH n)
86 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX2
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
87 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
88 OSH n 24 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Grimm Bro's Dwarf Whick Uros Avoin Kristiina Rautio Abs
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan TGRLily Buttercup (OSH n)
89 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*Keskimaan She's an Einstein Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Keskimaan Elf Eruheran (OSH n 03 24) x FI*Keskimaan TGRLily Buttercup (OSH n)
90 OSH n 25 FI SRK LO FI*Clamoris Florentino Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM
FI*Birregin Nantucket Sound (OSH n) x FI*Clamoris Dasha (SIA b 21)
91 OSH b 25 FI SK RX 15 FI*Jalecat's Winner Takes It All Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Idream (OSH b 22) x FI*Jalecat's MiLady May (OSH b 25)
92 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
93 OSH by 22 FI SK RX 15 Shining Shambala Raphael Uros Määrittely Mira Fonsén OSH x by 22
UA*Made in Ukraine X-Class (OSH b 24) x O'Kay Viva la Vita Princess Siames (OSH ns 24)
94 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
95 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*Keskimaan Kimmo Kivimies Jr. Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Keskimaan Elf Eruheran (OSH n 03 24) x FI*Keskimaan TGRLily Buttercup (OSH n)
96 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
97 OSH n 03 24 FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruheran Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM BIS
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
97 OSH n 03 24 FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruheran Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
98 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
99 SIA a FI SK LO 15 FI*Twist-Tiramisun X Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*Viitakon Ykä (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Rapunzel (SIA n)
100 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
101 SIA d 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Ibrahim Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
102 SYS n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
103 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira OSH by 22 (13c), BEN n 22, BUR b, BUR e, BUR f, EUR f, EUR fs 24, EUR g 23, EUR n 24, OCI cs 24, ABY a, ABY n, ABY p, CRX II, CRX VI, OSH b, OSH d 24, OSH n 03 24, SIA a, SIA b, SIA d 21, SIA n 03, SPH IV, VET 1, VET 4 37
Lindelöf Sirpa RAG g, SBI d, SBI n, TUV d 61-63, MCO I, MCO V, NEM I, NFO VIII, TUA III, BUR a, BUR g, BUR h, EUR as, EUR as 23, EUR d 22, OCI b 24, ABY o, CRX III, CRX VII, CRX VIII, RUS, SPH V 33
Rautio Kristiina RAG a 04, RAG n 03, RAG n 04, SBI b 21, MCO II, MCO VII, NFO II, NFO IV, SIB VIII, TUA V, TUA VII, OSH b 03 24, OSH b 25, OSH f, OSH n 24, OSH n 25 30
3 tuomaria