ISROK 65. kansainvälinen kissanäyttely 11.07.2015
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 11.7.2015 Loppuu 11.7.2015
Ilmoittautuminen alkaa 1.4.2015 Ilmoittautuminen loppuu 21.6.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 27.6.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään    Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero FI4353970820046324
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka Tuplajäät, SIILINJÄRVI
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Tiina Räsänen, puh. 040 549 2902, tiina.rasanen@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, puh. 050 362 6260, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, e-mail: riiturpeinen@gmail.com
Palkinnot: Minna Leinonen, puh. 040 8408416, minna.leinonen@isrok.net
 
Yhteydenotot pääasiassa sähköpostitse! Puhelimitse vain iltaisin klo 17-20!


HUOM! Jos sinulla on leimakortti, jossa on pariton määrä leimoja ota yhteyttä näyttelysihteeriin!
Lisätietoja

Näyttelyssä noudatetaan Kissaliton ja FIFe:n näyttelysääntöjä. Eläinlääkärin tarkastus on pakollinen kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Rekisterikirja ja/tai rokotustodistus on esitettävä. Kaikilla yli 10 kuukauden ikäisillä näyttelyyn osallistuvilla kissoilla on oltava mikrosiru ja mikrosirutodistus. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissa- lehdestä.

Häkkien koot ovat 65x65x56 cm, myös oman häkin on sovittava tähän tilaan! Oman tuplahäkin voi ilmoittaa vain mikäli siihen tulee vähintään kaksi arvostelussa olevaa kissaa. Häkit on valmiiksi numeroitu ja saman omistajan kissat sijoitetaan vierekkäin. Kissat eivät voi yöpyä näyttelypaikalla.

Näyttelyyn ilmoittautumiset toivomme ensisijaisesti Omakissan kautta. Ilmoittautumispäivän jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net. Paperi-ilmoittautumiset osoitteella: Tiina Räsänen, Puijonsarventie 21 C 17, 70260 KUOPIO. Kuoressa tulee olla postileima viimeistään 12.6.2015.  Yhdistys pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta kategorioittain ilmoittautumisen saapumispäivän perusteella.

Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavalla laskulla. Paperilla ilmoittauduttaessa näyttelymaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä ISROKin tilille FI43 5397 0820 0463 24, käyttäen viitettä 0026, ISROKin jäsenet 0013. Liitä maksukuitin kopio ilmoittautumis- lomakkeen takapuolelle. Kaikki maksut yhdellä kuitilla! 

Näyttelyssä valitaan kaksi kategorian parasta kotikissaa vai jos ilmoittautuneita kotikissoja on vähintään kymmenen. Muuten näyttelyssä valitaan yksi näyttelyn paras kotikissa.

Näyttely on sinisten kissojen teemanäyttely.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 62
2 118
3 67
4 100
Kotikissat 6
Yhteensä 353

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1404741 FI*Chevhill's Italian Gigolo Uros Avoin Petra Cerná EX1 CAC
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
2 EXO ns FI SK LO 1507688 FI*Chevhill's Eloise Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Tombrock's Amadeus (EXO a) x S*Subwoofer Elektra (EXO ns)
3 EXO n 22 FI SK LO 1405489 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros International Champion Petra Cerná EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
4 EXO n 22 FI SK LO 1405488 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras International Champion Petra Cerná EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
5 EXO f 22 FI SK LO 1404742 FI*Chevhill's Italian Style Naaras Avoin Petra Cerná EX1 CAC
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
6 EXO ns 22 62 FI SRK LO 89719 FI*Siriuksen Exotic Delia Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
Aftabi Top Spin of Siriuksen (PER n) x N*Con Brio's Nin-O-Silver-Nuts (EXO ns 22)
7 EXO n 03 FI SK LO 1405919 FI*AzuLejo's Bye Bye Beautiful Naaras Avoin Petra Cerná EX1 CAC
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
8 EXO n 03 22 FI SK LO 1508092 FI*Chevhill's Melker Uros Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1 NOM BIS
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
9 PER w 62 FI SRK LO 90977 Miwian Rubic of Amabili Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS NOM
Miwian Checkmate (PER a 03) x FI*Amabili's Chasing Starz (PER w)
10 PER n FI SK LO 1507279 FI*Kultaviiksen Nightwish Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
FI*Kultaviiksen Don Juan (PER n) x FI*Kultaviiksen Ida Cox (PER f)
11 PER n FI SRK LO 88807 FI*Chevhill's Svarte Petter Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
S*IxiDixi's Brown Basic (PER n 24) x Ormeryd's Somebunny Loves Me (PER n)
12 PER a FI SK LO 1507564 FI*Timanfaya Heartbeat Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
FIN*Amabili's Blue Diamond (PER a) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
13 PER d FI SK LO 1405186 FI*Kultaviiksen Magic Slim Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
14 PER d FI SK LO 1405055 FI*Elrikan Win-Win Ace Uros Premior Tellervo Kass EX1 CAPIB
FI*Elrikan Vincent (PER n) x LV*Nostri Vincent Sky Full of Stars (PER f)
15 PER f FI SRK LO 91075 Sumava's Amanda Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS NOM BIS
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
16 PER as FI SK RX 1405455 My Fantasy's Ray Uros International Champion Petra Cerná EX1 CAGCIB
Vaubernier's Henry of My Fantasy (PER as) x My Fantasy's Vanilla Sky (PER gs)
17 PER d 24 FIN SRK LO 79251 FIN*BlueIce's Warwick Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS
Sumava's Zigor (PER d 22) x FIN*BlueIce's Must B Love (PER g 24)
17 PER d 24 FIN SRK LO 79251 FIN*BlueIce's Warwick Uros Veteraani Yan Roca Folch 1 NOM BIS
Sumava's Zigor (PER d 22) x FIN*BlueIce's Must B Love (PER g 24)
18 PER ds 22 62 FI SRK LO 86728 FI*Kultaviiksen Etta James Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x FIN*Tuitui Drawn In The Clouds (PER d)
19 PER ds 22 62 FI SRK LO 84349 FI*Kultaviiksen Captain Nemo Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM NOM
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
20 PER ds 22 62 FIN SRK LO 90607 Fairy 4 U Jumanji Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Sunlit Dream Lover (PER ds) x Fairy 4 U Dreams Come True (PER ds 11)
21 PER fs 22 62 FI SK LO 1507463 Changes Nina Hagen of Kultaviiksen Naaras Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1 NOM BIS
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x Kuutsas Smoke in Your Eyes (PER gs 23)
22 PER n 02 62 FI SRK LO 90900 Toy Tricksy Zorro Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM
Catillak's Yo Vinnie of Toy Tricksy, DM (PER n 03) x Kittiary's Confetti Drops! (PER f 03 22)
23 PER n 03 FI SRK LO 1403157 Hiladoras Alejandro Uros International Premior Petra Cerná EX1 CAGPIB NOM BIS
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
24 PER a 01 FIN SRK RX 76997 FIN*Buubu's Varliga Herlof Uros Grand International Premior Petra Cerná EX1 CAPS
FIN*Precious Paint It Black (PER n 02) x FIN*Nipsu-Nappulan La Bamba (PER n 03)
24 PER a 01 FIN SRK RX 76997 FIN*Buubu's Varliga Herlof Uros Veteraani Yan Roca Folch 2
FIN*Precious Paint It Black (PER n 02) x FIN*Nipsu-Nappulan La Bamba (PER n 03)
25 PER f 03 FI SRK LO 1402763 Betty Soldeserto Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS NOM
Hotis Cynder*PL (PER e 03) x Joko of Dendy Dinasty (PER n)
26 PER d 03 24 FI SRK LO 43510 FI*Shamirin Jesse James Uros International Premior Petra Cerná EX1 CAGPIB
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Excellent Elvira (PER f 22)
27 ACL I / ACL n FI SRK RX 1300307 FI*Siriuksen GipsyRoseCurl Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS NOM
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
28 ACL IV / ACL n 03 23 FI SK RX 1406069 BR*Aruak Curl Barth Uros Champion Tellervo Kass EX1 CACIB NOM
BR*Aruak Curl Mordred, JW (ACL d 22) x BR*Aruak Curl Pandora The Odd (ACS fs 02 21)
29 MCO I / MCO n FI SRK LO 1403408 FI*KingLeo's Blackadder Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
30 MCO I / MCO n FI SK LO 1507262 FI*Tigerworld King Of Dreams Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova Abs
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
31 MCO I / MCO n Paco Rabanne LeonilaCoon*RU *** Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 BIV
Le Roi Soleil My Fairy King*UA *** (MCO d 24) x Indiana Road House (MCO g)
32 MCO I / MCO n FI SK LO 1507361 FI*KingLeo's Counting Stars Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
33 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 41658 FI*LovelyLife Everest Edith Naaras Avoin Ludmila Khaled EX2
FIN*Iidaroosan Emilio Moro (MCO a 09 23) x Coonity Nokomis (MCO n)
33 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 41658 FI*LovelyLife Everest Edith Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Iidaroosan Emilio Moro (MCO a 09 23) x Coonity Nokomis (MCO n)
34 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 85557 FI*Pikkumetsän Wundervoll Naaras Avoin Ludmila Khaled EX1 CAC BIV
FIN*Escape's Arch Enemy (MCO a 03 22) x Justcoons Hera Luno (MCO n 09 22)
34 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 85557 FI*Pikkumetsän Wundervoll Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Escape's Arch Enemy (MCO a 03 22) x Justcoons Hera Luno (MCO n 09 22)
35 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1507708 FI*Tigerworld Morgana Naaras Pennut 4-7 kk Ludmila Khaled EX1
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
36 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 88033 FI*Chamberlain Let's Go Uros International Premior Ludmila Khaled EX1 CAGPIB
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
37 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 85650 FI*Chamberlain Hidden Treasure Uros Kastraatti Ludmila Khaled EX1 CAP
FIN*Chamberlain Used To Run (MCO ns 09) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
38 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 1402273 FI*Escape's Apocalyptica Uros Grand International Champion Luigi Comorio EX1 CACS BIV NOM BIS
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
39 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 1404308 FI*Escape's Carlos Santana Uros Champion Luigi Comorio EX1 CACIB
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
40 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1507207 FI*Hemingway's Coyopa Uros Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio MCO n 22 09
FI*Hemingway's Thunderheart (MCO a 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
41 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 1507300 FI*LovelyLife Movie's Magic Mike Uros Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1 NOM
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
42 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1507297 FI*LovelyLife Movie's Matami Mimmi Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
43 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO 73606 FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Luigi Comorio KM BIV NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
43 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO 73606 FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Tellervo Kass 1 NOM
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
44 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 1403221 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni Uros International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
45 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 1405384 FI*NineTales Indira Naaras Kastraatti Luigi Comorio EX1 CAP
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
46 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 1300239 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS BIV
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
46 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 1300239 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
47 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 1403057 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
48 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1406338 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
49 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1507004 FI*Pikkumetsän Maiev Shadowsong Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova Abs
LT*Salta Nosis Impresionante (MCO n 03) x FI*Pikkumetsän Wunderweib (MCO n 03 22)
50 MCO IV / MCO n 09 23 FI SK LO 1507298 FI*LovelyLife Movie's Maverick Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
51 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 88665 FI*NineTales Coraline Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
52 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO 84305 FI*Goldenstream's Remy Martin Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB BIV NOM
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
52 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO 84305 FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
53 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 88667 FI*NineTales Combattente Naaras International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
54 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 1403284 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
55 MCO V / MCO d FI SK LO 1406132 S*Coppermines Thor Uros International Champion Ludmila Khaled EX1 CAGCIB BIV
Candyman the Purrfect Coon (MCO ds 22) x S*Coppermines Beata (MCO f 23)
56 MCO V / MCO g 23 FI SRK LO 1403998 FI*Maikkilan Granite Naaras Avoin Ludmila Khaled Abs
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Montana (MCO f 22)
57 MCO V / MCO d FI SK LO 1406273 FI*MaineQueen Midnight Special Uros Määrittely Luigi Comorio MCO d 09
FI*Winnercoons Johnny Jaguar (MCO ns 22) x FI*Fullmoon's Eternal Flame (MCO es 22)
57 MCO VI / MCO d 09 FI SK LO 1406273 FI*MaineQueen Midnight Special Uros Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1
FI*Winnercoons Johnny Jaguar (MCO ns 22) x FI*Fullmoon's Eternal Flame (MCO es 22)
58 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 1614216 DK*Amistia's Golden Truth Naaras Nuoret 7-10 kk Ludmila Khaled EX1
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x DK*Amistia's Olivia (MCO f)
59 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1405913 FI*Blackcurrant Sophia Loren Naaras Nuoret 7-10 kk Ludmila Khaled EX2
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x PT*Artsycats Lucy in the Sky (MCO ns 09 22)
60 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 87374 Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras International Premior Ludmila Khaled EX1 CAGPIB
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
61 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 1403225 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä Naaras Premior Ludmila Khaled EX1 CAPIB
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
62 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 1300255 FI*NineTales Edna Mode Naaras Champion Vera Vasilieva EX1 CACIB
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
63 MCO VI / MCO e 09 24 FI SK RX 1507119 FI*Stout-hearted Starry Eyes Naaras Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
64 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1507362 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator Naaras Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX1 BIV NOM
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
65 MCO VI / MCO f 09 23 FI SK LO 1506941 FI*LovelyLife Lucky Laala Naaras Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX2
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
66 MCO VI / MCO d 09 22 FIN SRK LO 71820 FIN*Escape's Tycoon Uros Grand International Premior Vera Vasilieva EX1 CAPS
Witchbreeds Black Pirate (MCO n 09) x FIN*Escape's Izabella Coonzales (MCO f)
66 MCO VI / MCO d 09 22 FIN SRK LO 71820 FIN*Escape's Tycoon Uros Veteraani Tellervo Kass 4
Witchbreeds Black Pirate (MCO n 09) x FIN*Escape's Izabella Coonzales (MCO f)
67 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO 84738 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros International Premior Vera Vasilieva EX1 CAGPIB BIV NOM
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
68 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO 41121 FI*NineTales Didier Drogba Uros International Premior Vera Vasilieva EX2
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*NineTales Afrodite (MCO gs 22)
69 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO 84737 FI*CheNiCoon's Garfield Caesar Uros Premior Vera Vasilieva EX1 CAPIB
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
70 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 89653 Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Grand International Champion Luigi Comorio EX1 CACS
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
70 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 89653 Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
71 MCO VII / MCO fs FI SK LO 1507328 Lazy Days of Beauty Wizards Naaras Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1 BIV NOM
d'Artagnan of Beauty Wizards (MCO n 09 22) x Tamalika of Beauty Wizards (MCO fs 22)
72 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 1506943 FI*LovelyLife Lucky Lordi Uros Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
73 MCO VII / MCO ns FI SRK RX 41981 FI*Hiesun Mistyheart Uros International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB
FI*Maikkilan Minnesota (MCO ns 22) x Christoma's Quanda (MCO ns 09)
74 MCO VII / MCO gs 22 FI SRK LO 90669 Pediro Sweet Lions Toscana Naaras International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB NOM
Knockout of Saxonyforest (MCO a 22) x Pediro Sweet Lions Hiamovi (MCO gs 09)
75 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 1403054 FI*KingLeo's Amok Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
76 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 1404323 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro Uros Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FI*LovelyLife Amor Aaria (MCO ns 22)
77 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 1405386 FI*NineTales Incredible Hulk Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
78 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 1405331 FI*BellaAmare's Butterfly of Hope Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
79 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 1506705 FI*Maikkilan Tuomiturkki Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova Abs
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Pilvi (MCO fs 22)
80 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SK LO 1508304 Ziomal Dirigo*PL Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 BIV NOM BIS
Portos Larenda, CZ, JW (MCO ns 03 22) x Boa Vista Silver Night*PL (MCO f 22)
81 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SRK LO 88403 FI*Chamberlain Made Like This Uros Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
82 MCO VIII / MCO ns 03 FIN SRK LO 72862 FIN*Escape's Ying Yang Uros Grand International Premior Olga Komissarova EX2
Witchbreeds Black Pirate (MCO n 09) x Avicats Astraea Escape's (MCO ns)
82 MCO VIII / MCO ns 03 FIN SRK LO 72862 FIN*Escape's Ying Yang Uros Veteraani Tellervo Kass 3
Witchbreeds Black Pirate (MCO n 09) x Avicats Astraea Escape's (MCO ns)
83 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO 42298 FI*NomenEst Blonde Venus Naaras International Champion Tellervo Kass Abs
FIN*Escape's Mokoma (MCO w) x FIN*NomenEst Priscilla Black (MCO n)
84 MCO IX / MCO w 64 FI SRK LO 83631 FI*Escape's Paloma Faith Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM NOM
Dynamicats White Phantom (MCO w) x DK*Wytopitlock Leria Kersil (MCO g 22)
85 MCO IX / MCO w 62 FI SRK RX 87418 FI*CheNiCoon's FeelixValentino Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB NOM
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
86 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 1301923 Amarillis Blue Veil Uros International Champion Vera Vasilieva EX1 CAGCIB NOM
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM ns 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
87 NEM I / NEM n FI SRK LO 1300713 Kaplya Neva's Mystery Naaras International Champion Vera Vasilieva EX1 CAGCIB NOM
Zibert Danvel (NEM n 21) x Daiva Neva's Mystery (NEM a 03)
88 NEM I / NEM n FI SK RX 1406291 FI*NonServiam Arntor Uros Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
89 NEM I / NEM a FI SK RX 1406290 FI*NonServiam Ashen Cold Naaras Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1 BIV NOM
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
90 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1508188 Quintana Eel Cherubino*PL Naaras Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX1
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Aruru Kann Cherubino*PL (NEM g 21)
91 NEM II / NEM ns 09 21 FI SRK LO 1302023 Di Do Syberjon*PL Uros International Champion Vera Vasilieva EX1 CAGCIB
Uria vom Koberland (NEM ns 09 21) x Dorin z Salem*PL (NEM ns 21)
92 NFO I / NFO n FI SRK LO 42377 FI*Lolcat's Jack Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
FI*BlackOnyx Indigo (NFO n) x FIN*Lolcat's Padme (NFO f 24)
93 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Ludmila Khaled KM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
94 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 1405761 FI*Hirmuinen Bastet Naaras Champion Ludmila Khaled EX1 CACIB
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
95 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1507080 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Pennut 4-7 kk Ludmila Khaled EX1 BIV NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
96 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 1405471 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros Kastraatti Ludmila Khaled EX1 CAP
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
97 NFO IV / NFO n 09 24 FIN SRK LO 78600 FIN*FoxyPaw's Full Time Lover Uros Supreme Champion Ludmila Khaled KM BIV NOM
FIN*Tähtitassun Rosvo-Roope (NFO a 03 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
97 NFO IV / NFO n 09 24 FIN SRK LO 78600 FIN*FoxyPaw's Full Time Lover Uros Veteraani Tellervo Kass 2
FIN*Tähtitassun Rosvo-Roope (NFO a 03 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
98 NFO IV / NFO a 09 23 FI SRK LO 87149 FI*Nalle-Puhin Gil Grissom Uros Grand International Champion Ludmila Khaled EX1 CACS
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FIN*Nalle-Puhin N. Boa Vista (NFO g 03 22)
99 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 1405469 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Avoin Ludmila Khaled EX1 CAC
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
100 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1509006 (N)Migoto's Conrad Uros Pennut 4-7 kk Ludmila Khaled EX2
IT*Norr Venn's Vin Santo (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Martine, DVM (NFO n 09 22)
101 NFO IV / NFO a 09 24 FI SK LO 1507319 FI*Synkänvuoren Haltia Uros Pennut 4-7 kk Ludmila Khaled EX1
FI*Hopeahännän Iorek Byrnison (NFO es 03 24) x FI*Synkänvuoren Tiuhti (NFO a 09 24)
102 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO 73978 FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Supreme Premior Ludmila Khaled KM NOM
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
102 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO 73978 FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Veteraani Tellervo Kass 2
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
103 NFO IV / NFO n 09 23 FI SRK LO 89621 FI*Slytiger's Hot Enchantment Uros Kastraatti Ludmila Khaled EX1 CAP NOM
S*Restless Zooropa (NFO d 03 24) x FIN*Slytiger's Primrose (NFO as 03 24)
104 NFO VI / NFO e 03 FI SRK LO 42282 FI*Nalle-Puhin Taj Mahal Uros International Champion Ludmila Khaled EX1 CAGCIB
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FIN*Nalle-Puhin Heluna (NFO e 03)
105 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO 1402772 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta Uros Champion Ludmila Khaled EX1 CACIB
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*NordicTigers Be My Love (NFO f 09 22)
106 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 1406068 IT*Freya Oyne Witch Glinda Naaras Champion Ludmila Khaled EX1 CACIB BIV NOM
IT*Norr Venn's Vismund Cygnus (NFO d 09 22) x NL*Norforcats Daydreamer (NFO n 09 22)
107 NFO VI / NFO g 09 24 FI SK LO 1507315 FI*Synkänvuoren Päivätär Naaras Pennut 4-7 kk Ludmila Khaled EX1
FI*Hopeahännän Iorek Byrnison (NFO es 03 24) x FI*Synkänvuoren Tiuhti (NFO a 09 24)
108 NFO VI / NFO d 09 FI SRK LO 42633 FI*Kultahuiskan Isabella Naaras Grand International Premior Ludmila Khaled EX1 CAPS BIV
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
109 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 1405762 FI*Hirmuinen Bonaparte Uros Premior Ludmila Khaled EX1 CAPIB
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
110 NFO VI / NFO f 03 FI SRK LO 83975 FI*Kultahuiskan Geisha Naaras Premior Ludmila Khaled EX1 CAPIB
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x FIN*Kirsikan Inkeri (NFO a 03)
111 NFO VII / NFO fs FI SK LO 1405520 FI*Hennina's Janis Joplin Naaras Avoin Luigi Comorio EX1 CAC
S*Heads or tails Chivas Regal (NFO e 24) x FI*Hilirimpsis Heikunkeikun (NFO ns 22)
112 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SRK LO 1403365 Føniks Felis Jubatus Uros Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
Silver Spirit Felis Jubatus (NFO ns 09 23) x Lille Stjerne Felis Jubatus (NFO n 09 22)
113 NFO VIII / NFO fs 09 FI SK LO 1506992 FI*Glyrien's Katniss Everdeen Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Føniks Felis Jubatus (NFO ns 03 22) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
113 NFO VIII / NFO fs 09 FI SK LO 1506992 FI*Glyrien's Katniss Everdeen Naaras Määrittely Luigi Comorio NFO fs 09
Føniks Felis Jubatus (NFO ns 03 22) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
114 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO 81860 FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Ludmila Khaled KM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
115 RAG a FI SK LO 1405260 FI*Erkatin Hupu Hildig Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*Shyshaman's Bluest Rivers (RAG a 04) x FI*Erkatin Saara Sylvia (RAG n)
116 RAG a FI SK LO 1507864 FI*Erkatin Heta Hintriikka Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Shyshaman's Bluest Rivers (RAG a 04) x FI*Erkatin Saara Sylvia (RAG n)
117 RAG a 21 FI SK LO 1506618 FI*Emija's Elvis Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass Abs
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
118 RAG e 21 FI SRK LO 91082 Kin edler von den Lichtalben Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
The Cute Cats Fairy Prince (RAG n 04 21) x Ashanti Edle von den Lichtalben (RAG g 04)
119 RAG n 03 S*RagGorgeous Berry n'Ice Uros Champion Ludmila Khaled EX1 CACIB
S*Amazing Dollz Wonderful Winner (RAG n 04) x S*Evenstar's Vega af Igasto (RAG n 03)
120 RAG n 03 FI SK LO 1507171 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Pennut 4-7 kk Ludmila Khaled EX1 BIV
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
121 RAG n 03 FI SK LO 1507365 FI*Ruuskatin Xake Uros Pennut 4-7 kk Ludmila Khaled EX2
Supukan Igor (RAG d) x S*Provinsia River's Pepita Eclipse (RAG b 03)
122 RAG n 04 FI SK LO 1507866 FI*Erkatin Alma Aurora Naaras Pennut 4-7 kk Ludmila Khaled EX1
FI*Shyshaman's Bluest Rivers (RAG a 04) x FI*Erkatin Saara Sylvia (RAG n)
123 RAG n 04 FI SRK LO 1404066 FI*Darkie's Kawaii Koutei Uros Kastraatti Ludmila Khaled EX1 CAP
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x FI*Mayapaw's Popol Vuh (RAG n 04)
124 RAG a 03 FIN SRK LO 82551 FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
125 RAG a 03 FI SRK LO 84807 FI*Erkatin Tytti Tuulikki Naaras Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
FIN*Mayapaw's Notorious (RAG a 03) x FIN*Pöön Neiti Nokinenä (RAG n)
126 RAG a 04 FI SRK LO 1300645 FI*Snowrag Pompom Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
FI*Riverknee Quality Assurance (RAG n) x FI*Snowrag Diamond Dust (RAG a 04)
127 RAG a 04 FI SK LO 1405357 FI*Lukanpuron Elna Naaras Champion Olga Komissarova EX1 CACIB BIV NOM BIS
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
128 RAG a 04 FI SK LO 1405356 FI*Lukanpuron Else Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
129 RAG a 04 FI SK LO 1506849 FI*Colorstar's Merry Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Snowrag Pompom (RAG a 04)
130 RAG c 04 FI SRK LO 85288 FI*Ruuskatin Grumpy Baron Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
Chocolate Chip á Chardani*DK (RAG b 03) x FIN*Tuulikellon Lumienkeli (RAG c)
131 RAG f 04 FI SRK LO 1301491 FI*Celestial's Heaven on Earth Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Dollicious Choco Vanilla (RAG n 03)
132 SBI n FI SRK RX 84511 S*Chimär's Umberto Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM
S*Laudabilis Douglas (SBI n) x S*Chimär's Queen of Jazz (SBI n)
133 SBI a FI SRK LO 88147 FI*MeToYou Hero Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM NOM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Stendalens Cola (SBI b)
134 SBI a FI SRK LO 89797 FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
135 SBI b FI SK LO 1405759 S*Saphire Extreme Cleo De Nile Naaras Champion Vera Vasilieva EX1 CACIB
Solar Eclipse Sunny Queen*ES (SBI b 21) x Havana des Gendy (SBI b)
136 SBI b FI SRK LO 1300861 FI*Mimitan Triton Uros Avoin Vera Vasilieva EX1 No Cert
FIN*Kolmikulman Hercules (SBI e) x FI*Mimitan Angelic Afrodite (SBI b)
137 SBI b FIN SRK LO 80001 FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Grand International Premior Vera Vasilieva EX1 CAPS NOM
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
137 SBI b FIN SRK LO 80001 FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Veteraani Tellervo Kass 1 NOM BIS
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
138 SBI d FI SRK LO 1402479 FI*Nalle-Puhin Achy Breaky Heart Uros Kastraatti Ludmila Khaled EX1 CAP
FIN*Zhamanen C'mon Let's RED! (SBI d) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
139 SBI e FI SRK LO 42773 FI*Oreliinan Braveheart Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Mimitan Ewok (SBI n) x FI*Tamus Belvedere for A-K (SBI d)
140 SBI e FIN SRK LO 82204 FIN*Tamus Trans Am Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 No Cert
FIN*Tamus New Beetle (SBI n) x DK*Osiri's Naomi (SBI j)
141 SBI f FI SRK LO 85163 FI*Rais-Kis Aurora Naaras Grand International Champion Luigi Comorio EX1 CACS NOM
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
142 SBI g FI SK LO 1406483 FI*Rais-Kis IceKiss Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
BE*Baie des Amours Vortigern Art (SBI a) x FI*Rais-Kis Doris (SBI j)
143 SBI j FI SRK LO 43144 FI*Rais-Kis Doris Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
144 SBI a 21 FI SK LO 1506954 FI*Saca's Private 1918 Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM
Flamenco Sweet Teddy, CZ (SBI a 21) x FI*Saca's Zizi Camargue (SBI b)
145 SBI b 21 FI SRK LO 87042 FI*Canth's ToyBoy Uros Supreme Champion Ludmila Khaled KM
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
146 SBI f 21 FI SK LO 1507731 FI*Lofanna Caribia Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Kissimirrin Felix (SBI b 21) x FI*Lofanna Aava (SBI f 21)
147 SIB I / SIB n FI SK RX 1405656 FI*Catillus Marco Polo Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Amante's Virtuoso (SIB n 03 23) x FI*Magnificat Quiana Siberian (SIB f 24)
148 SIB III / SIB a 24 FI SRK LO 88313 FI*Villan Idoli Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM BIV
FI*Villan Ferrari (SIB d 09 24) x FIN*Villan Balladi (SIB a 03 23)
149 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO 1402639 FI*Amurin Otniel Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*Balladin Pellervoinen (SIB ny 24) x Yauza Sibaris*RU (SIB n)
150 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 1508448 Vasia-Fram Fialka*RU Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Fram-Jonathan Fialka (SIB n 09 24) x Kharita-Pankrat Fialka*RU (SIB g 22)
151 SIB IV / SIB a 03 23 FIN SRK LO 79072 FIN*Villan Balladi Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
FIN*Amante's Fidelio (SIB as 23) x FIN*Balladin Carmencita (SIB n 03 23)
152 SIB VII / SIB ds 24 FI SRK LO 88955 FI*ArcticWilds Bigtime Beagle Uros Supreme Champion Luigi Comorio KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FIN*Metsälinnan Adalmiina (SIB ds 11)
153 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SRK RX 88274 FI*Lumikissan Diiva Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
S*Nikopeja's Korsak Kasianovich (SIB d 09 23) x FIN*Lumikissan Unelma (SIB fs 03 24)
154 SIB VIII / SIB ds 03 24 FI SK LO 1405962 FI*Sipsun Auriga Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
155 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SK LO 1405958 FI*Sipsun Aurora Borealis Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 BIV
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
156 TUA I / TUA n FI SRK RX 1300344 FI*Josmarin Innusha Naaras Supreme Champion Tellervo Kass KM
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
157 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 1404929 FI*Gildemin Brutus Boy Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
158 TUA V / TUA e 24 FI SK LO 1507380 FI*Felesin Eicca Toppinen Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Elekatin Fiona Khur (TUA e 22)
159 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 1300345 FI*Josmarin Ieremija Uros Grand International Champion Ludmila Khaled EX1 CACS
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
160 TUA IX / TUA w 64 FI SK LO 1405151 FI*Felesin Regina Naaras International Champion Ludmila Khaled EX1 CAGCIB
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
161 ABY n FI SRK LO 1300816 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB NOM
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
162 ABY n FI SK LO 1406093 (N)Mayas Pride Maori Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
S*Aucuparia's Astrakan Gyllenkrok (ABY o) x (N)Mayas Pride Kenza (ABY n)
163 ABY n FI SRK LO 1301977 FI*Bluestream's Idaya Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene Abs
FIN*Bluestream's Chiko (ABY n) x FIN*Bluestream's Azizi (ABY n)
164 ABY n FI SK LO 1507999 FI*Bluestream's Jerry Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Isatai's Namid of Bluestream (ABY n) x FI*Bluestream's Idaya (ABY n)
165 ABY n FI SK LO 1507959 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV NOM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
166 ABY n FI SRK LO 36839 FI*Laire Oira Anor Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
FIN*Link Lisimba (ABY o) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
167 ABY a FI SK LO 1405197 FI*Lovedevotion Daphne Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
168 ABY o FI SRK LO 1301583 FI*Laire Gelir Laer Naaras International Champion Petra Cerná EX1 CAGCIB
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
169 BEN n 22 FI SRK LO 36113 S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
170 BEN n 22 FI SK RX 1509886 CattiCartano KingOfHearts Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
171 BEN n 24 FI SK RX 1508178 CattiCartano Master Blender Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC BIV
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
172 BEN n 24 FI SK RX 1508603 CattiCartano Carisma Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
CattiCartano Black Diamond (BEN n) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
173 BEN n 24 FI SK RX 1406440 FI*Hiesun Diamonds in the Sky Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
174 BEN n 24 FI SK RX 1508597 CattiCartano Hugo Boss Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
175 BEN n 24 CattiCartano Coco Chanel *** Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX2
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
176 BEN n 24 FI SK RX 1508192 S*KungsgardenCats Greenpeace Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
177 BEN n 24 FIN SRK LO 26108 FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
177 BEN n 24 FIN SRK LO 26108 FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Olga Komissarova 3
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
178 BEN n 24 MyArt Peaches Honeyblossom *** Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX2
Glitterglam Spiritual River (BEN n 22) x Africasia Jayashri (BEN n 24)
179 BEN n 22 31 FI SRK RX 1403974 FI*Hiesun Ocean Poem Naaras Kastraatti Petra Cerná EX1 CAP NOM BIS
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
180 BEN n 22 32 FIN SRK LO 22183 CattiCartano's Snow Crystal Son Uros Kastraatti Yan Roca Folch EX1 CAP
Indiaink Sampson of SiruCats (BEN n 22) x CattiCartano's Sweet Heart (BEN n 22 31)
180 BEN n 22 32 FIN SRK LO 22183 CattiCartano's Snow Crystal Son Uros Veteraani Olga Komissarova 1 NOM BIS
Indiaink Sampson of SiruCats (BEN n 22) x CattiCartano's Sweet Heart (BEN n 22 31)
181 BEN n 22 33 FI SK RX 1508604 CattiCartano Crystal Heels Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Spring Fashion (BEN n 24)
182 BEN n 24 32 FI SRK LO 38920 FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Supreme Champion Yan Roca Folch KM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
183 BRI n FI SRK LO 40687 FI*Feronian Gaia Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
Zorro Famous Hero British Velvet, CZ (BSH a) x FI*Feronian Dahlea Purpurea (BSH f)
184 BRI n FI SK LO 1507353 FI*Aurantia's Solar Eclipse Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
185 BRI a FI SRK LO 43548 FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros International Champion Yan Roca Folch EX1 CAGCIB
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
186 BRI f FI SRK LO 40004 FI*SamBelle's Electra Naaras International Champion Petra Cerná EX1 CAGCIB
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
186 BRI f FI SRK LO 40004 FI*SamBelle's Electra Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
187 BRI f FI SK LO 1507354 FI*Aurantia's Galaxy Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
188 BRI bs FI SRK LO 1403868 FI*RoundFace's Amada Miriam Naaras Määrittely Petra Cerná Abs
Jefry Fond Treasure (BSH bs) x FI*SamBelle's Dolce Vita (BSH n 33)
189 BRI ns 11 FI SRK RX 38909 S*Pymans Joe Cool Uros Grand International Champion Petra Cerná EX1 CACS BIV
S*Pymans Sir Eliot (BSH ns 11) x S*Kristallkattens Silverblue Olivia (BSH ns 11)
190 BRI ns 11 FI SRK LO 1404044 FI*Helmiinan Kissanminttu Naaras Champion Petra Cerná EX1 CACIB
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
191 BRI ns 11 FI SK LO 1404733 FI*Gnome's Love Her Madly Naaras Avoin Petra Cerná EX1 CAC
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
192 BRI ns 11 FI SK RX 1507669 Valentino Moon Sissi, CZ Uros Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1
Aragon Antlia, CZ (BSH ns 11) x Nimeesha Nay Bell Arden, SK (BSH ns 11)
193 BRI ns 11 FI SRK LO 1404043 FI*Helmiinan Kultakäpälä Uros Kastraatti Petra Cerná Abs
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
194 BUR n FI SRK LO 43076 FI*Seirene Queen Bee Naaras International Champion Yan Roca Folch EX1 CAGCIB
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Norma (BUR g)
195 BUR a FI SRK LO 1300531 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
196 BUR a FI SK LO 1507295 FI*Purmelita's Corona Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Arkhitekton Preludi (BUR n) x FI*Feirefiz Almost Easy (BUR n)
197 BUR a FI SRK LO 40744 FI*Mabelle Azura Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
FI*Millamarin Hoo Moilanen (BUR n) x FI*Pardofelis Mirage (BUR n)
198 BUR b FI SRK LO 36500 FI*Seirene Material Girl Naaras Supreme Champion Petra Cerná KM NOM BIS
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
199 BUR b FIN SRK LO 30821 FIN*Shu-Shun Misty Dawn Naaras Premior Petra Cerná EX1 CAPIB
Isä-Brownin Icy Star (BUR n) x FIN*Arkhitekton Keichline (BUR n)
199 BUR b FIN SRK LO 30821 FIN*Shu-Shun Misty Dawn Naaras Veteraani Olga Komissarova 2
Isä-Brownin Icy Star (BUR n) x FIN*Arkhitekton Keichline (BUR n)
200 BUR c FI SRK LO 43535 FI*MunKisun Meukow for Cattish Uros International Champion Yan Roca Folch EX1 CAGCIB
FI*Seirene Nabucco (BUR a) x FI*MunKisun Jingle Bells (BUR n)
201 BUR c S*All Weather Downtown A Lady Cora Naaras Champion Yan Roca Folch EX1 CACIB
S*Alchymist's Rockery Master (BUR b) x S*All Weather Little Miss Sunshine (BUR c)
202 BUR c FI SRK LO 1403546 FI*TribeChristal's Angus Uros Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC NOM
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x S*Alchymist's Secret Love (BUR j)
203 BUR c FI SRK LO 1404321 FI*Beneloben Elegant Eugeny Naaras Avoin Yan Roca Folch EX2
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Beneloben Dalissia (BUR b)
204 BUR c FI SRK LO 1403549 FI*TribeChristal's Ninive Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC BIV NOM
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x S*Alchymist's Secret Love (BUR j)
205 BUR c FI SRK LO 1404320 FI*Beneloben Enjoy Emely Naaras Kastraatti Yan Roca Folch EX1 CAP
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Beneloben Dalissia (BUR b)
206 BUR f FI SK LO 1507187 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
207 BUR h FI SK LO 1507774 FI*Shu-Shun Mary Jane Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
FI*AuroraAustralis Banjo (BUR b) x FI*Shu-Shun Sweet Peppermint (BUR g)
208 BUR j FI SRK LO 1404431 FI*Jigglypuff's Tia Dalma Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
209 BUR j FIN SRK LO 30975 FIN*Cattish Fort Charlotte Naaras Supreme Premior Yan Roca Folch KM BIV
FIN*Tulihännän Kullero (BUR e) x FIN*Cattish Elven Star (BUR b)
209 BUR j FIN SRK LO 30975 FIN*Cattish Fort Charlotte Naaras Veteraani Olga Komissarova 1
FIN*Tulihännän Kullero (BUR e) x FIN*Cattish Elven Star (BUR b)
210 BUR j FI SRK LO 41040 FI*Beneloben Dorinna Naaras Kastraatti Yan Roca Folch EX2
FIN*Belacane Ukkopekka (BUR b) x FI*Kaiuksen Filippa (BUR h)
211 BUR j FI SRK LO 1404432 FI*Jigglypuff's Angelica Teach Naaras Kastraatti Yan Roca Folch EX1 CAP
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
212 CRX I / CRX a FI SRK LO 1402688 FI*Lavender's Katariina Suuri Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC
S*Fulans Dadri (CRX a) x FI*Lavender's Jeanne d'Arc (CRX a 09)
213 CRX I / CRX n FI SK LO 1506791 S*Pontemonte's Nathhorst Naaras Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1 NOM
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x S*My Twigg's Rainbow Dash (CRX n)
214 CRX I / CRX ns FI SRK LO 40676 FI*Telltail's Xanadu Uros Grand International Premior Yan Roca Folch EX1 CAPS
FI*Windseeker Xaxon Don (CRX ns) x FIN*Telltail's Almeisan (CRX n 03)
215 CRX II / CRX n 01 64 FI SRK LO 1404129 S*Rexlicious Rotella Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
Rex Angels Sapphire (CRX a 01) x DK*Blytt Carla Bley (CRX f 09)
216 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1405758 FI*Telltail's Joyride Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC BIV NOM BIS
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
217 CRX II / CRX n 02 62 FI SK LO 1405756 FI*Telltail's Twenty Twirls Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x FI*Telltail's Ingerith (CRX ns 03)
218 CRX II / CRX ns 09 FI SK LO 1406113 FI*Ballerina's King Florestan Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
219 CRX II / CRX ns 03 FI SK LO 1507589 FI*Telltail's Vsevolod Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x FI*Telltail's Ingerith (CRX ns 03)
220 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 1507965 FI*Ballerina's Scheherazade Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
221 CRX II / CRX n 02 62 FI SK LO 1507588 FI*Telltail's Vasilisa Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX2
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x FI*Telltail's Ingerith (CRX ns 03)
222 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 1300514 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS NOM BIS
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
223 CRX II / CRX b 03 FI SRK LO 41071 FI*Spectrolite Tango Desiré Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP NOM
S*Silkwave's Quintillus (CRX b 01) x FI*Spectrolite Melanie (CRX c)
224 CRX III / CRX ds FI SK LO 1507928 FI*Ballerina's Count Paris Uros Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
225 CRX III / CRX fs FI SRK LO 42382 FI*Sweetpurr's Rice Krispies Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Framillan Band Hero (CRX d) x FI*Sweetpurr's Pandia (CRX ns 03)
226 CRX IV / CRX f 03 FI SK LO 1406115 FI*Ballerina's Princess Aurora Naaras Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
227 CRX IV / CRX fs 03 24 FI SK LO 1507247 FI*Lavender's Maria Pavlovna Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
FIN*Tuiscalo's Dragon of Lord (CRX ns 24) x FI*Ronttilan Vicky Lee (CRX d 02)
228 CRX IV / CRX d 01 62 FI SRK LO 1301058 FI*MistyMau's Panna Cotta Uros Kastraatti Yan Roca Folch EX2
S*Änglarna's Womanizer (CRX n 03) x FI*Kolminniemen Beucaloinen (CRX e 03)
229 CRX IV / CRX d 03 24 FI SK RX 1404985 Vegas SoNata Uros Kastraatti Yan Roca Folch EX1 CAP NOM
Antonio Luidor (CRX n 02) x Zlatovska (CRX fs)
230 CRX VI / CRX a 03 22 FI SK LO 1406508 FI*Windseeker Della Bluenose Naaras Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1
Beaconwood Dark Magic (CRX ns) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
231 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK RX 1507863 FI*Desala's Aleksander Uros Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
FI*Ronttilan Russian Roulette (CRX d 02) x FIN*Lubavan Abelj-Dzimelj (CRX as 24)
232 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SK LO 1405757 FI*Telltail's Jolene Naaras Avoin Petra Cerná Abs
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
233 CRX VIII / CRX b 01 33 FI SK LO 1406177 FI*VippeCat Jealous Man Uros Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Ronttilan Tuonen Joutsen (CRX f 09)
234 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SRK LO 40559 FI*Spectrolite Si Tú MeOlvidas Uros Premior Petra Cerná EX1 CAPIB NOM
FI*Spectrolite Skafloc (CRX n 09) x Seglin Rex Poesia (CRX g 02 33)
235 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 1405685 FI*Framillan Quixotic Clown Uros Kastraatti Petra Cerná EX1 CAP
FI*Framillan JKLM baby! (CRX n 33) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
236 CRX IX / CRX w 63 Nika of Sakura-Hana*RU *** Naaras Grand International Champion Yan Roca Folch EX1 CACS
Felix L'Etoile Refined*RU (CRX n 03 33) x Sakura-Hana *** (CRX w)
237 CRX IX / CRX w 61 Pallada of Sakura-Hana*RU *** Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
Zlatomir High Enerdgi iz Madriskogo Dvora *** (CRX c 03) x Nika of Sakura-Hana*RU *** (CRX w)
238 DRX I / DRX n FI SK LO 1507398 FI*Riepujengin Tittelintuure Uros Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
FI*Riepujengin Gizmo (DRX ds) x LV*Malsan Lysette Anthony (DRX f)
239 DRX III / DRX d FI SRK LO 1301351 FI*Riepujengin Babrika Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
FI*Riepujengin Quilmes (DRX d 09 24) x FI*Riepujengin Lady in Red (DRX ds 24)
240 DRX III / DRX g 24 FI SRK LO 1403952 FI*Riepujengin Xeena Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
FI*Riepujengin Quilmes (DRX d 09 24) x FI*Riepujengin Filiokkus (DRX n 24)
241 DRX VI / DRX n 02 21 62 FI SRK LO 1301429 FI*Riepujengin Amiraali Uros Kastraatti Yan Roca Folch EX1 CAP
FI*Riepujengin Quilmes (DRX d 09 24) x FI*Riepujengin Rin-Tin-Tin (DRX a 09 32)
242 DRX VII / DRX d 21 31 FI SK LO 1405791 FI*Riepujengin Vink Panther Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
243 EUR a FI SRK LO 36198 FI*Kissakallion Lucinda Naaras Grand International Premior Yan Roca Folch EX1 CAPS
FIN*Katinhännän Suomen Robinson (EUR n) x FIN*Pikku-Piun Forte Fortissimo (EUR a)
244 KBL I / KBL n 22 FI SRK RX 1302093 FI*Kuriton Baby Cat Man Do Uros Avoin Petra Cerná EX1 CAC
Marmelad Island Julapp (KBL d 24) x Bobby Tail's Slavena (KBL fs 09 22)
245 KBL I / KBL w 62 FI SK RX 1507309 FI*Kuriton Cinderella Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
Cezar Ostrov Koshek (KBL w) x FI*Kuriton Baby Vanilla (KBL f 22)
246 KBL II / KBL f FI SK RX 1507312 FI*Kuriton Cookie Jam Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná DISQ
Cezar Ostrov Koshek (KBL w) x FI*Kuriton Baby Vanilla (KBL f 22)
247 KBL III / KBL f 22 FI SRK RX 1302092 FI*Kuriton Baby Vanilla Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC
Marmelad Island Julapp (KBL d 24) x Bobby Tail's Slavena (KBL fs 09 22)
248 KBL IV / KBL f 09 24 FI SK RX 1404982 Bobby Tail's Vishenka Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
Boyarin Gremislav Grand Pompon*RU, DVM (KBL d 03 22) x Lynx Standart Vatrushka (KBL g 09 23)
249 KOR FI SRK LO 1302001 FI*Hovikissan Rhe-Mu Uros Grand International Champion Yan Roca Folch Abs
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Hovikissan lek sawat (KOR )
250 KOR FI SRK LO 1402878 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Avoin Yan Roca Folch Abs
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
251 KOR FI SK LO 1507985 FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api Uros Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1 BIV
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
252 KOR FI SK LO 1506821 FI*Tatsutan Vina Indra-Niharam Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX2
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
253 KOR FI SK LO 1507989 FI*Tatsutan Yoana Susarma-Caru Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
254 KOR FIN SRK LO 33730 FIN*Hovikissan iat Jaao Naaras Supreme Premior Yan Roca Folch Abs
FIN*Pipsa's Chaou-Nah (KOR ) x FIN*Seirene Amarindra (KOR )
255 KOR FI SRK LO 40426 FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile Naaras Kastraatti Yan Roca Folch EX1 CAP NOM
FI*Melodian Kham khan (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
256 MAN 53 / MAN fs 11 53 FI SRK RX 1301764 Red Alert's Savanna of Conan Naaras Avoin Petra Cerná EX1 CAC
NL*Red Alert's Noppes (MAN ds 11 51) x NL*Red Alert's Qionah (MAN fs 03 24 51)
257 MAU ns 24 FI SRK LO 1403456 FI*Ausare Burraburiash Uros International Premior Yan Roca Folch EX1 CAGPIB
Aalspotz Amsu (MAU ns 24) x FI*Ausare Ayishah (MAU ns)
258 OCI b 24 FI SK LO 1507072 FI*Topspot MysticMagic of Solstice Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1 NOM BIS
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
259 RUS FI SRK LO 1301929 Wynterwynd Moon River Uros Supreme Champion Petra Cerná KM BIV NOM
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
259 RUS FI SRK LO 1301929 Wynterwynd Moon River Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
260 RUS FI SRK LO 1404490 FI*Harmuan Niki Nallukka Uros Avoin Petra Cerná EX1 CAC
FI*Janatuisen Daddy's Boy (RUS ) x FI*Harmuan Belle Bärlein (RUS )
261 RUS FI SK LO 1406267 FI*Lolcat's Leo Wyatt Uros Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1 NOM BIS
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
262 RUS FI SK LO 1507663 FI*Lolcat's Anya Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX2
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
263 RUS FI SK LO 1507660 FI*Lolcat's Buffy Summers Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX3
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
264 RUS FI SK LO 1507662 FI*Lolcat's Willow Rosenberg Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1 BIV NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
265 RUS FI SRK LO 40900 FI*Lolcat's Amy Naaras Kastraatti Petra Cerná EX1 CAP
Iseneth v.d. Jeetzel (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
266 SPH I / SPH n 21 FI SK RX 1510639 Cocopah Da Shin Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Merloni Natan (SPH a) x FI*Tutsi Boucheron (SPH f 21)
267 SPH II / SPH a 03 FI SK LO 1507857 FI*CiCi's Ophelia Otis Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x FI*CiCi's Wish me luck (SPH a 02)
268 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO 40951 FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
269 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 1405337 FI*Hobbitqueen's Grizabella Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
FI*Hobbitqueen's Michael J. (SPH n 31) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
270 SPH V / SPH n 02 33 FI SK LO 1507579 FI*Tutsi Hariton Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV NOM
FI*Tutsi Chaumet (SPH d 21 33) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
271 SPH V / SPH e 09 32 FI SK LO 1405338 FI*Hobbitqueen's Griddlebone Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene Abs
FI*Hobbitqueen's Michael J. (SPH n 31) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
272 SPH V / SPH a 32 FI SRK LO 38755 FI*Hobbitqueen's Topaz Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
S*Zeldtrix Bat out of Hell (SPH e 32) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
273 BAL w 67 FI SK LO 1507030 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1 NOM BIS
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
274 BAL w 67 FI SRK LO 43469 FI*Ballawhane Goewyn Naaras Premior Luigi Comorio EX1 CAPIB
FI*Willicon Lavacristallo (BAL w) x FI*Ballawhane Eboneeza (BAL n)
275 BAL b FI SRK LO 40240 FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Grand International Premior Luigi Comorio EX1 CAPS NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
276 OSH n FI SRK RX 90911 Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Vera Vasilieva KM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
277 OSH n FI SK LO 1508672 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
278 OSH f FI SK LO 1508671 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
279 OSH n 24 FIN SRK RX 32186 FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Supreme Premior Vera Vasilieva KM NOM BIS
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
279 OSH n 24 FIN SRK RX 32186 FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Veteraani Olga Komissarova 1 NOM BIS
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
280 OSH n 25 FI SRK RX 36073 FI*Santuzzan Maestro Uros Supreme Champion Luigi Comorio KM
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
281 OSH a 24 FI SRK LO 1403617 FI*LoudMeow Rockstar Uros International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
282 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
283 OSH a 24 FI SRK LO 1403137 FI*WildHawk's Arre-Catte Waho Uros Avoin Luigi Comorio EX1 CAC
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
284 OSH a 24 FI SRK LO 1404112 LV*Dark Side Panther Eminems Uros International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB
S*Labolina's Can't Get Enough (OSH a 24) x Ricky Ticky Tabby Happy Eyes, CZ (OSH n 24)
285 OSH a 25 FI SRK LO 42466 S*Sandvretens Syrah Naaras International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
286 OSH b 24 FI SK RX 1406486 FI*WildHawk's Bonita Naaras Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
287 OSH c 24 FI SK RX 1406487 FI*WildHawk's Byhalia Naaras Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
288 OSH d 23 FI SRK LO 1403314 FI*Choose An Aconda Man Uros Avoin Vera Vasilieva EX1 CAC
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
289 OSH d 24 FI SK LO 1508670 FI*BlackDevil's RedBull Uros Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
290 OSH d 24 FI SRK LO 39855 HU*Imladris Indil Hapci Uros International Premior Vera Vasilieva EX1 CAGPIB NOM BIS
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
291 OSH f 25 FI SRK LO 40521 FI*Santuzzan Queen of Spades Naaras Kastraatti Vera Vasilieva EX1 CAP
Ghubari Divine Madness*PL (OSH b 23) x FI*Santuzzan Miss Saigon (OSH f)
292 OSH ns 24 FI SK RX 1406485 FI*WildHawk's Bidziil Uros Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
293 OSH as 24 FI SRK LO 1403136 FI*WildHawk's Ahote Annawan Uros Kastraatti Vera Vasilieva EX1 CAP
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
294 OSH n 03 FI SRK LO 1402789 FI*Laurinda Othello Savarin Uros International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Eirenen Cinderella (SIA n 03)
295 OSH n 01 21 FI SRK RX 1404450 FI*Birregin Magaskawee Naaras Avoin Vera Vasilieva EX1 CAC
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
295 OSH n 01 21 FI SRK RX 1404450 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
296 OSH n 03 24 FI SRK LO 40822 FI*Choose Xoo Cute To Be True Uros Grand International Champion Luigi Comorio EX1 CACS NOM
LV*Amicus Verus Voody (OSH n 24) x FI*Birregin FairyTail Tales (SIA f 02 21)
297 OSH n 03 24 FI SK LO 1508133 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1 NOM BIS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
298 OSH b 03 24 FI SK LO 1508134 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
299 SIA n FI SRK LO 1403882 Baccara Eastern Nymph Naaras International Champion Vera Vasilieva EX1 CAGCIB
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
300 SIA n FI SRK LO 39838 FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras Supreme Premior Vera Vasilieva KM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
301 SIA a FI SRK LO 1302115 FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo Uros International Champion Vera Vasilieva EX1 CAGCIB
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
302 SIA a FI SRK LO 1404531 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Avoin Vera Vasilieva EX1 CAC
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
302 SIA a FI SRK LO 1404531 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
303 SIA b FI SK LO 1508673 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
304 SIA b FI SRK RX 36533 FI*Birregin Arabean Proud Naaras International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x S*Qrowntwig Heartbeat of a Queen (SIA n)
305 SIA h FI SRK RX 1403881 Cammeleo Isis Naaras International Champion Vera Vasilieva EX1 CAGCIB NOM
Ice Jacqueline Family (SIA d) x Umi Airys Only My (SIA b)
306 SIA n 21 FI SRK RX 41312 FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Vera Vasilieva KM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
307 SIA a 21 FI SRK LO 1301969 FI*Keskimaan Leavings Leevi Uros International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB NOM
HU*Imladris Indil Hapci (OSH d 24) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
308 SYS n 03 FI SK LO 1405806 Apocalyptica Calypso Uros Avoin Vera Vasilieva EX1 CAC NOM BIS
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
309 SYS n 03 FI SK LO 1508131 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX1 NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
310 SYS b 03 FI SRK LO 38426 FI*Choose Three Wishes Well Naaras Supreme Champion Luigi Comorio KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
311 SYS b 03 FIN SRK RX 34463 FIN*DeLaSoul's Lion In Winter Uros Supreme Premior Luigi Comorio KM
S*Sandvretens Gucci (SIA b) x FIN*ChicKitty Evangelina (SIA n 03 21)
312 SYS d 03 FI SK LO 1406106 FI*Birregin Pierre Précieuse Uros Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1 NOM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
313 SYS n 03 21 FI SRK LO 1301639 HU*Shagio-Chen Palatinus Uros International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB
Apocalyptica Tommy (OSH n 24) x HU*Shagio-Chen Divine (SIA a 02)
314 HCL Miska Petruska Uros Kotikissat Ludmila Khaled 1 NOM
315 HCL Nipsu Naaras Kotikissat Ludmila Khaled 1 NOM
316 HCS Doktor Schneider Uros Kotikissat Tellervo Kass 2
317 HCS Emppu Uros Kotikissat Tellervo Kass 1 NOM BIS
317 HCS Emppu Uros Veteraani Tellervo Kass 1 NOM BIS
318 HCS Rolle Uros Kotikissat Tellervo Kass 3
343 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Cerná Petra BSH bs (13c), EXO f 22, EXO n, EXO n 03, EXO n 03 22, EXO n 22, PER a 01, PER as, PER d 03 24, PER fs 22 62, PER n 03, BEN n 22 31, BSH f, BSH ns 11, BUR b, BUR h, KBL I, KBL II, MAN 53, ABY o, CRX VIII, DRX I, RUS 40
Comorio Luigi MCO V (13c), NFO VIII (13c), SBI f, MCO III, MCO VII, NFO VII, SIB VII, BAL b, BAL w 67, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 03 24, OSH f, OSH n 03, OSH n 03 24, OSH n 25, OSH ns 24, SIA a 21, SIA b, SIA b 03, SIA n 03 21 39
Gustaitiene Jurgita BEN n 22, BEN n 24, BSH n, BUR a, KBL IV, ABY a, ABY n, CRX II, DRX III, DRX VII, SPH I, SPH V 41
Kass Tellervo EXO ns, EXO ns 22 62, PER a, PER d, PER d 24, PER ds 22 62, PER f, PER f 03, PER n, PER n 02 62, PER w 62, RAG a 21, RAG c 04, RAG e 21, SBI a 21, SBI e, SBI f 21, SBI j, SBI n, ACL I, ACL IV, MCO IX, SIB I, SIB IV, SIB VIII, TUA I, TUA V, HCS, VET 1, VET 2, VET Kotikissat 46
Khaled Ludmila RAG n 03, RAG n 04, SBI b 21, SBI d, MCO II, MCO V, NFO II, NFO IV, NFO IX, NFO VI, TUA IX, HCL 41
Komissarova Olga RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG f 04, SBI a, SBI g, MCO I, MCO IV, MCO VIII, NFO I, NFO VIII, SIB III, VET 3, VET 4 44
Roca Folch Yan BEN n 22 32, BEN n 22 33, BEN n 24 32, BSH a, BUR c, BUR f, BUR j, BUR n, EUR a, KBL III, KOR, MAU ns 24, OCI b 24, CRX I, CRX III, CRX IV, CRX IX, CRX VI, DRX VI, SPH II, VET 1 43
Vasilieva Vera SBI b, MCO VI, NEM I, NEM II, OSH as 24, OSH b 24, OSH c 24, OSH d 23, OSH d 24, OSH f 25, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 24, SIA a, SIA d 02, SIA h, SIA n, SIA n 03, SIA n 21 38
8 tuomaria