Omakissa
POH-KIS 53. kansainvälinen kissanäyttely 22.03.2015
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 22.3.2015 Loppuu 22.3.2015
Ilmoittautuminen alkaa 15.12.2014 Ilmoittautuminen loppuu 28.2.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 5.3.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Ei
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Kokkola
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, josefiina.huhta-aho@luukku.com
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Laura Fagerholm, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, sihteeri@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä.
Lisätietoja
Näyttelymaksut:

Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36 € / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32 € / päivä.

Tarkistusluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muuten normaalimaksu 36 € (POH-KIS jäsenille 32 €).

Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€, POH-KIS jäsenille 32 €.

Seuralaiskissat: Ainoastaan etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu 5 € maksetaan paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 20.02.2015 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: nayttelysihteeri@pohkis.fi

Jos kissa mahdollisesti valmistuu näyttelyssämme, valitse valmistumismahdollisuus-kohta.

Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Ilmoittautuminen on sitova. Maksaessasi näyttelymaksun leimakortilla, valitse se OmaKissassa maksutavaksi ja toimita leimakortti välittömästi näyttelysihteerille.

Näyttelyssä häkitön paneeli.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta. Jos toivot vahvistuskirjeen postitse, voit tilata sen OmaKissan kautta (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Voit ilmoittautua suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle mieluiten sähköpostilla josefiina.huhta-aho@luukku.com tai puh.nro. 044-9738746. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 79 79 0 0 0
2 74 74 0 0 0
3 31 31 0 0 0
4 53 53 0 0 0
Kotikissat 3 3 0 0 0
Yhteensä 240 240 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO a Tombrock's Amadeus 1 Uros 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
2 EXO a FI*Mogi's Beau Bobby 1 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC NOM BIS
3 EXO a S*IxiDixi's Crazy for You 1 Uros 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana Abs
3 EXO a S*IxiDixi's Crazy for You 1 Uros 2 (SP) Ruonala Kai Abs
4 EXO n 22 FI*AzuLejo's Swanheart 1 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai Abs
5 EXO d 22 S*IxiDixi's Four Tops 1 Uros 1 (SC) Lis Helene Abs
6 EXO g 22 FI*AzuLejo's Angels Fall First 1 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
7 EXO n 03 FI*AzuLejo's Bye Bye Beautiful 1 Naaras 12 (Pennut) Lis Helene Abs
8 EXO f 03 22 FI*Chevhill's Confetti 1 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
9 EXO g 02 21 62 FI*Chevhill's Pastel Candy 1 Naaras 5 (IC) Lis Helene EX1 No Cert
10 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 3 (GIC) Lis Helene EX1 CACS NOM
11 PER f FI*Shamirin Magic Maya 1 Naaras 9 (Avoin) Lis Helene EX1 CAC NOM BIS
12 PER f FI*Shamirin Queenie Qira 1 Naaras 12 (Pennut) Lis Helene EX1
13 PER n 22 FI*Shamirin Lazy Leonora 1 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC NOM
14 PER d 23 FI*Mimosan Never Let You Go 1 Uros 12 (Pennut) Lis Helene EX1 NOM BIS
15 PER f 22 FI*Shamirin Excellent Elvira 1 Naaras 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana 1 NOM BIS
15 PER f 22 FI*Shamirin Excellent Elvira 1 Naaras 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB NOM
16 PER n 02 62 FI*Marjakorin Chico 1 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
17 PER a 02 62 Agaro Pers Fenix 1 Uros 1 (SC) Lis Helene KM
18 PER f 03 Betty Soldeserto 1 Naaras 3 (GIC) Ruonala Kai Abs
19 PER f 03 FI*AzuLejo's Astral Romance 1 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM
20 PER d 03 24 FI*Shamirin Jesse James 1 Uros 8 (PR) Lis Helene EX1 CAPIB NOM BIS
21 PER ns 01 21 62 D'Arnaud Chasing Stars 1 Uros 9 (Avoin) Lis Helene EX1 CAC
22 PER fs 03 23 D'Arnaud Esmeralda 1 Naaras 4 (GIP) Lis Helene EX1 CAPS NOM BIS
23 PER n 33 Sinihuiskan Delilah 1 Naaras 5 (IC) Lis Helene EX1 CAGCIB
24 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 17 (Veteraani) Serrai Stéphanie 1 NOM BIS
24 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 2 (SP) Memedov Zvezdan KM NOM BIS
25 ACL V / ACL f FI*Minnikatin Olympia 2 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
26 ACL VIII / ACL as 09 22 FI*Dezzicat's Enfatico EvyCurl 2 Naaras 7 (CH) Kudra Magdalena EX1 CACIB
27 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl 2 Naaras 4 (GIP) Kudra Magdalena EX1 CAPS
28 ACL VIII / ACL ns 03 24 FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl 2 Uros 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB
29 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN*Siriuksen UmaCurl 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
30 ACL X / ACL as 21 33 FI*Mulberry DonnaCurl 2 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai Abs
31 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM
32 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
32 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli 2 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB NOM
33 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl 2 Naaras 7 (CH) Memedov Zvezdan EX1 CACIB NOM
34 ACS VIII / ACS ns 03 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl 2 Naaras 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX1
35 ACS VIII / ACS as 03 22 FI*Dezzicat's Fuocoso FloCurl 2 Naaras 8 (PR) Memedov Zvezdan EX1 CAPIB NOM BIS
36 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Blackadder 2 Uros 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB BIV
37 MCO I / MCO a FI*Kasmasiinin Blue Bagheera 2 Naaras 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB
38 MCO I / MCO n FI*NomenEst Emmanuelle 2 Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
39 MCO II / MCO n 09 FI*KingLeo's Boom Kah 2 Uros 9 (Avoin) Kudra Magdalena Abs
40 MCO II / MCO n 09 FI*Daybreak's Gonzales 2 Uros 8 (PR) Kudra Magdalena EX1 CAPIB
41 MCO III / MCO a 22 S*Maffialigan's Vega 2 Naaras 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB
42 MCO III / MCO n 22 FI*NomenEst Casanova Brown 2 Uros 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
43 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Carpe Dajm 2 Naaras 7 (CH) Memedov Zvezdan EX1 CACIB
44 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1 NOM BIS
45 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo 2 Uros 10 (KAS) Memedov Zvezdan EX2
46 MCO IV / MCO n 09 23 FI*Moggi Cog Nakki 2 Uros 10 (KAS) Memedov Zvezdan EX1 CAP
47 MCO V / MCO g 23 FI*Maikkilan Granite 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
48 MCO VI / MCO f 09 Finfayola Ohio 2 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
49 MCO VI / MCO d 09 22 FI*BigDaddy's Rock'n Roll 2 Uros 13c (Määrittely) Glem Lene ds 09 23
49 MCO VIII / MCO ds 09 23 FI*BigDaddy's Rock'n Roll 2 Uros 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
50 MCO VII / MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ 2 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS BIV
51 MCO VII / MCO ns 22 FI*CoonShadow WildFire 2 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
52 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Big Bang 2 Uros 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
53 MCO VII / MCO ns FI*Maikkilan Natalie 2 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM
54 MCO VII / MCO ns FI*Maikkilan Tuhkamarja 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai Abs
55 MCO VII / MCO ns 23 FI*Moggi Chöört Silli 2 Uros 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
56 MCO VII / MCO fs 22 FI*Maikkilan Ilmatar 2 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
57 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 7 (CH) Kudra Magdalena Abs
58 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*Maikkilan Tuomiturkki 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
59 NEM I / NEM n 21 Amarillis Blue Veil 2 Uros 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB NOM
60 NEM I / NEM ns 21 Kuz`kin Dom Taisya 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1 NOM
61 NFO I / NFO a FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo 2 Uros 17 (Veteraani) Serrai Stéphanie 2
61 NFO I / NFO a FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo 2 Uros 2 (SP) Glem Lene KM NOM
62 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag 2 Uros 1 (SC) Ruonala Kai KM NOM BIS
63 NFO III / NFO n 24 FI*Jarraun's Skog Anrid 2 Naaras 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS
64 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM
65 NFO IV / NFO n 09 24 Rolland Astra-Polaris *UA 2 Uros 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC
66 NFO IV / NFO n 09 22 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille 2 Naaras 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC BIV
67 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps We Belong 2 Naaras 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX2
68 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Debals Jonatan 2 Uros 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1
69 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Debals Jemina 2 Naaras 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll 2 Naaras 2 (SP) Memedov Zvezdan KM
71 NFO V / NFO d 23 FI*Lolcat's Prince Philip 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
72 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Debals Joakim Puninen 2 Uros 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1
73 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 4 (GIP) Memedov Zvezdan EX1 CAPS
74 NFO VI / NFO d 09 24 FI*WitSarin Maranellonpunainen 2 Uros 8 (PR) Memedov Zvezdan EX1 CAPIB
75 NFO VII / NFO ns 24 FI*Debals HuraaHuraa 2 Uros 7 (CH) Memedov Zvezdan EX1 CACIB
76 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI*FoxyPaw's Butterfinger 2 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM
77 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*FoxyPaw's Jock Scott 2 Uros 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB NOM
78 RAG n FI*Minipeikon Mooses 2 Uros 7 (CH) Glem Lene Abs
79 RAG n FI*Minipeikon Suklaa Susu 2 Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
80 RAG n S*Sollefteåkatten Sussie Doll 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
81 RAG n FI*MyOrigo's Ada Lovelace 2 Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1 BIV
82 RAG n FI*MistyNight Dorothea 2 Naaras 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
83 RAG a FI*MistyNight Dyna 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene Abs
84 RAG a S*Provinsia River's Sparkling Light 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
85 RAG c FI*MistyNight Augustus 2 Uros 3 (GIC) Memedov Zvezdan Abs
86 RAG c FI*Celestial's King of Finland 2 Uros 8 (PR) Memedov Zvezdan EX1 CAPIB
87 RAG a 21 FIN*Calamarin Eros 2 Uros 4 (GIP) Glem Lene EX1 CAPS
88 RAG n 03 FI*Celestial's Louis Dieudonné 2 Uros 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS
89 RAG n 03 (N)Diadem's Wilma Sollis 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC BIV
90 RAG n 03 Eulalie Jinelle 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX2
91 RAG n 03 FI*Nenatnak Bees'n Honey 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX3
92 RAG n 03 FI*Celestial's Joyfull Marquese 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
93 RAG n 03 FI*Mulberry Mighty Navigator 2 Uros 4 (GIP) Kudra Magdalena EX1 CAPS
94 RAG n 04 FI*Celestial's Million Dollar Baby 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
95 RAG n 04 FIN*Riverknee Reiri o Whangarei 2 Naaras 4 (GIP) Kudra Magdalena EX1 CAPS
96 RAG a 03 FI*Celestial's GunBert 2 Uros 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB NOM
97 RAG a 03 (N)Ragedy's Diamonddust Denise 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
98 RAG a 03 FI*Maplehill's Song of Ice and Fire 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1 BIV NOM
99 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 2 Naaras 2 (SP) Kudra Magdalena KM
100 RAG a 03 FI*Celestial's Hot Shot 2 Uros 10 (KAS) Kudra Magdalena EX1 CAP
101 RAG a 04 S*FunHouse's & Unni's United Collin 2 Uros 3 (GIC) Glem Lene EX1 CACS
102 RAG a 04 Collicats Nestori 2 Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
103 RAG a 04 FI*Nevilla's DivaDoll 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC BIV
104 RAG a 04 FI*Pengvin's Eddie 2 Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
105 RAG a 04 FI*Lukanpuron Elna 2 Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1 NOM
106 RAG a 04 FI*Celestial's Never Höörd 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1 BIV
107 RAG a 04 FI*Nevilla's Caspian 2 Uros 10 (KAS) Glem Lene Abs
108 RAG a 04 Excellence Princessoffinland 2 Naaras 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
109 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel 2 Uros 3 (GIC) Memedov Zvezdan EX1 CACS NOM
110 RAG f 04 FIN*Calamarin Gloria 2 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS
111 RAG a 04 21 FI*Celestial's Amore Mi Amigo 2 Uros 8 (PR) Glem Lene Out of Competition
112 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 2 Naaras 17 (Veteraani) Serrai Stéphanie 2
112 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 2 Naaras 1 (SC) Memedov Zvezdan KM
113 SBI n FI*Touchant Troubadour d'amour 2 Uros 5 (IC) Memedov Zvezdan EX1 CAGCIB
114 SBI b FI*MeToYou Joy 2 Naaras 10 (KAS) Memedov Zvezdan EX1 CAP
114 SBI n FI*MeToYou Joy 2 Naaras 13c (Määrittely) Glem Lene SBI b
115 SBI a FI*Iines-Hovi Aurelius 2 Uros 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
116 SBI a FI*Felinessi Bella-Donna 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
117 SBI a FI*Nalle-Puhin PINK! 2 Naaras 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB
118 SBI b IT*Sweety Yowl Yumi 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
119 SBI b FIN*Pässinpään Lady After Eight 2 Naaras 4 (GIP) Kudra Magdalena EX1 CAPS
120 SBI c FI*Saca's Kenzie the Knight 2 Uros 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB
121 SBI c FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1
122 SBI g FIN*Harebell Keshia 2 Naaras 17 (Veteraani) Serrai Stéphanie 3
122 SBI g FIN*Harebell Keshia 2 Naaras 2 (SP) Glem Lene KM NOM
123 SBI g FIN*Harebell Nadja 2 Naaras 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
124 SBI h FIN*Harebell Zelda 2 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS NOM
125 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 2 Uros 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB NOM
126 SBI e 21 FI*Lofanna Alvar 2 Uros 7 (CH) Kudra Magdalena EX1 CACIB
127 SIB II / SIB a 09 Riverwind Caleb Jamesovic 2 Uros 7 (CH) Kudra Magdalena EX1 CACIB
128 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Herra Huu 2 Uros 5 (IC) Memedov Zvezdan EX1 CAGCIB BIV
129 SIB III / SIB n 24 FI*Likimain A Beautiful Lie 2 Naaras 7 (CH) Memedov Zvezdan EX1 CACIB
130 SIB III / SIB n 24 Lara Croft Imildara*PL 2 Naaras 9 (Avoin) Memedov Zvezdan Abs
131 SIB III / SIB n 22 FI*Cherrytail's Valencia 2 Naaras 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX1 NOM BIS
132 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Kemuel 2 Uros 8 (PR) Memedov Zvezdan EX1 CAPIB BIV
133 SIB III / SIB n 23 FI*Balladin Keskiyön Cowboy 2 Uros 8 (PR) Memedov Zvezdan EX2
134 SIB III / SIB a 23 FIN*Balladin Pihkasilmä 2 Naaras 10 (KAS) Memedov Zvezdan EX1 CAP
135 SIB IV / SIB n 02 21 62 Kayo Rys od Królowych*PL 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB NOM
136 SIB VI / SIB f 09 24 CH*Lukijn's Vera 2 Naaras 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB NOM BIS
137 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria 2 Naaras 17 (Veteraani) Serrai Stéphanie 1 NOM
137 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria 2 Naaras 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB NOM
138 SIB VIII / SIB ns 03 FI*Kesälän Unto Utelias 2 Uros 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB
139 SIB VIII / SIB ns 03 23 FI*Balladin Viihteen Kuningas 2 Uros 8 (PR) Kudra Magdalena EX1 CAPIB
140 TUA IX / TUA w 64 FI*Felesin Regina 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1 NOM
141 TUV f 61-63 / TUV f 61 FI*Valier's Farai 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
142 ABY n Hotchocolate Cleopatra 3 Naaras 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM
143 ABY n FI*Lovedevotion Desirée 3 Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 NOM BIS
144 ABY n Nefertum d'Or PtitPrince*UA 3 Uros 6 (IP) Jyrkinen Jaana EX1 CAGPIB NOM BIS
145 ABY n FIN*Silkkihienon Namarie 3 Naaras 17 (Veteraani) Lis Helene 2
145 ABY n FIN*Silkkihienon Namarie 3 Naaras 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
146 ABY a S*Skimmerdal's Unforgettable Utopia 3 Naaras 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
147 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 3 Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1 NOM
148 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh 3 Naaras 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB
149 ABY o S*Rackarkatten's Paco Rabanne 3 Uros 17 (Veteraani) Lis Helene 2
150 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM
151 BEN n 22 S*Leopardettes Qui Vivra Vera 3 Naaras 7 (CH) Jyrkinen Jaana Abs
152 BEN n 22 FI*Hiesun Ocean Legend 3 Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
153 BEN n 24 Tamleopardens Hypnotic Poison 3 Uros 10 (KAS) Serrai Stéphanie EX1 CAP
154 BEN n 24 32 FI*Hiesun Shadow of Dragon 3 Uros 1 (SC) Serrai Stéphanie Abs
155 BRI a FI*Suvikasteen Crixus 3 Uros 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
156 BUR a FI*Arkhitekton Valeria 3 Naaras 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
157 BUR b FI*Arkhitekton Alnwick 3 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
158 BUR c FI*Arkhitekton Elena 3 Naaras 7 (CH) Jyrkinen Jaana EX1 CACIB
159 BUR d FI*Pardofelis True To The Game 3 Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
160 BUR d FI*Seirene Scandal 3 Uros 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX1 NOM
161 BUR g FI*Arkhitekton Sari 3 Naaras 4 (GIP) Serrai Stéphanie EX1 CAPS
162 BUR h FI*Seirene Sugar Babe 3 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1 NOM BIS
163 CRX VIII / CRX ns 03 21 33 FI*Lubavan Eleanor 3 Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC
164 CYM 51-52 / CYM f 09 52 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan 3 Naaras 1 (SC) Serrai Stéphanie KM NOM BIS
165 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Lis Helene 3
165 EUR w 62 Paavo 3 Uros 6 (IP) Serrai Stéphanie EX1 CAGPIB
166 EUR ns FI*Taikapeikon Armas P. 3 Uros 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS
167 KOR FI*Chai-lai Hang Nok Yung 3 Naaras 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
168 KOR FIN*Hovikissan iat Jaao 3 Naaras 2 (SP) Serrai Stéphanie KM NOM BIS
169 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
170 MAN 53 / MAN e 23 53 FI*Maikain Valmu Väng 3 Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
171 MAU ns 24 FI*CatNmaus Amira Sabihah 3 Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX2
172 MAU ns 24 FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk 3 Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC BIV
173 MAU ns 24 FI*Chai-lai Thermuthis Talibah 3 Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX3
174 MAU ns 24 FI*Chai-lai Wafiyah Widad 3 Naaras 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
175 MAU ns 24 FI*Chai-lai Walidah Ife 3 Naaras 10 (KAS) Serrai Stéphanie EX1 CAP
176 OCI b 24 FI*Kukkatarhan Capsicum 3 Uros 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS NOM BIS
177 OCI b 24 FI*WiliWilla Billie Bound 3 Uros 12 (Pennut) Serrai Stéphanie Abs
178 OCI bs 24 FI*Silvercomet Midnight's King 3 Uros 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB NOM
179 OCI bs 24 FI*Moosegrove Iron Tiger 3 Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana Abs
180 RUS Wynterwynd Moon River 3 Uros 1 (SC) Serrai Stéphanie KM
181 RUS FI*Lolcat's Leo Wyatt 3 Uros 12 (Pennut) Serrai Stéphanie Abs
182 SIN FI*Chai-lai Adventurous Ada 3 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
183 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 3 Uros 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM
184 SOM n FI*Kharn-Ka Sinopa 3 Naaras 5 (IC) Jyrkinen Jaana Abs
185 SOM n Tamarakatz Mystical Mist-of-Kharnka 3 Naaras 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB NOM
186 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 3 Uros 17 (Veteraani) Lis Helene 1 NOM BIS
186 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 3 Uros 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM
187 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 3 Naaras 8 (PR) Jyrkinen Jaana EX1 CAPIB NOM
188 SOM a FI*Kharn-Ka Snowmoon 3 Uros 2 (SP) Serrai Stéphanie KM NOM
189 SOM o IT*X-Factor di Gens Rubra 3 Uros 12 (Pennut) Serrai Stéphanie Abs
190 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 3 Naaras 17 (Veteraani) Lis Helene 1
190 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 3 Naaras 2 (SP) Serrai Stéphanie KM
191 SPH I / SPH a 21 FI*Tuiscalo's O'my Neytiri 3 Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
192 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov 4 Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
193 OLH n FI*Nenatnak Ain't I Angel 4 Naaras 7 (CH) Lis Helene EX1 CACIB
194 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM
195 OSH n FI*Laurinda Valdemar Canele 4 Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
196 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 BIV NOM BIS
197 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 10 (KAS) Lis Helene EX1 CAP
198 OSH f FI*Choose Avec Moi & Bimba 4 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
199 OSH n 24 FI*WildHawk's Bena 4 Naaras 12 (Pennut) Lis Helene EX1
200 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana 1 NOM BIS
200 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 2 (SP) Lis Helene KM NOM
201 OSH n 24 Oralee Hidalgo 4 Uros 6 (IP) Lis Helene EX1 CAGPIB NOM BIS
202 OSH a 24 FI*LoudMeow Rockstar 4 Uros 7 (CH) Lis Helene EX1 CACIB NOM BIS
203 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 7 (CH) Lis Helene EX1 CACIB BIV NOM BIS
204 OSH a 24 FI*WildHawk's Arre-Catte Waho 4 Uros 9 (Avoin) Lis Helene EX1 CAC
205 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
205 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 8 (PR) Jyrkinen Jaana EX1 CAPIB NOM BIS
206 OSH b 24 FI*WildHawk's Bonita 4 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
207 OSH c 24 FI*WildHawk's Byhalia 4 Naaras 12 (Pennut) Lis Helene EX1
208 OSH as 24 FI*WildHawk's Ahote Annawan 4 Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP NOM
209 OSH n 03 FI*LoveOriental Jasmine 4 Naaras 10 (KAS) Lis Helene EX1 CAP
210 OSH n 03 24 FI*Choose Xoo Cute To Be True 4 Uros 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS NOM
211 SIA n EE*Cepheus Siaoricat 4 Uros 7 (CH) Jyrkinen Jaana EX1 CACIB
212 SIA n FI*Twist-Tiramisun Muusa 4 Naaras 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
213 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 12 (Pennut) Lis Helene EX1 NOM BIS
214 SIA b 21 FI*Arkhitekton White chocolate 4 Naaras 8 (PR) Jyrkinen Jaana Abs
215 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 11 (Nuoret) Lis Helene EX1 NOM
216 SYS n 03 FI*Laurinda Alberto Eclar 4 Uros 9 (Avoin) Lis Helene EX1 No Cert
217 SYS b 03 FI*Choose Three Wishes Well 4 Naaras 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM NOM
218 SYS d 03 FI*Birregin Pierre Précieuse 4 Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1 NOM
219 SYS h 03 FI*Laurinda Claudia Confiture 4 Naaras 10 (KAS) Lis Helene EX1 CAP
220 HCL Simba Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Lis Helene 1
221 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Lis Helene 1 NOM BIS
222 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Lis Helene Abs
238 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Glem Lene SBI b (13c), MCO VIII (13c), RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG a 21, RAG n, SBI c, SBI g, MCO I, MCO III, NEM I, NFO I, SIB IV 32
Jyrkinen Jaana BEN n 22, BUR b, BUR c, BUR h, OCI bs 24, SIN, ABY n, ABY o, BAL w 67, OSH a 25, OSH as 24, OSH b 24, OSH f, OSH n, OSH n 03 24, SIA b 03, SIA b 21, SIA d 02, SIA n, SOM n, VET 1, VET 4 36
Kudra Magdalena RAG a 03, RAG n 03, RAG n 04, SBI b, SBI d 21, SBI e 21, TUV f 61-63, ACL VIII, MCO II, MCO V, MCO VIII, SIB II, SIB VI, SIB VII, SIB VIII, TUA IX 34
Lis Helene EXO d 22, EXO g 02 21 62, EXO n 03, PER a 02 62, PER b, PER d 03 24, PER d 23, PER f, PER fs 03 23, PER n 33, PER ns 01 21 62, OLH n, OSH a, OSH a 24, OSH c 24, OSH n 03, OSH n 24, SIA c, SIA e 21, SIA h 03, SIA n 03, HCL, HCS, VET 3, VET 4 34
Memedov Zvezdan RAG c, RAG d 04, SBI n, ACL III, ACS VIII, MCO IV, NFO IV, NFO VI, NFO VII, SIB III 30
Ruonala Kai EXO a, EXO f 03 22, EXO g 22, EXO n 22, PER f 03, PER f 22, PER n 02 62, PER n 22, RAG f 04, SBI a, SBI h, ACL V, ACL X, ACS VI, ACS VII, MCO VI, MCO VII, NFO III, NFO V, NFO VIII 34
Serrai Stéphanie BEN n 24, BEN n 24 32, BSH a, BUR a, BUR d, BUR g, CYM 51-52, EUR ns, EUR w 62, KOR, MAN 51-52, MAN 53, MAU ns 24, OCI b 24, ABY a, CRX VIII, RUS, SOM a, SOM o, SPH I, VET 1, VET 2 35
7 tuomaria.