Omakissa
TUROK, 121. kansainvälinen kissanäyttely, "Teppo"
Järjestävä yhdistys Turun Rotukissayhdistys ry
Alkaa 26.11.2022 Loppuu 26.11.2022
Ilmoittautuminen alkaa 9.9.2022 Ilmoittautuminen loppuu 30.10.2022
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 15.11.2022
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 295   Kategoriat 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@turok.fi
Paikka Turun Messukeskus, Messukentänkatu 9–13, TURKU
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri:  Antti Saari show@turok.fi (yhteydenotot ensisijaisesti sähköpostilla), +358449183237

Näyttelypäällikkö: Essi Anttila, np@turok.fi, +358443648190

Pääassistentti: Elina Järvinen, assistentti@turok.fi
Lisätietoja https://www.turok.fi/nayttelyt/

Tervetuloa TUROKin näyttelyyn! Kissoilla on mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana. Ilmoittautuminen tapahtuu kumpaankin näyttelyyn erikseen. CRX Breed BIS ei ole tässä näyttelyssä.

Kategoriat: Lauantaina kategoriat 3 ja 4 sekä kotikissat, sunnuntaina kategoriat 1 ja 2.
Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 16. Jos kissa osallistuu kahteen tai useampaan luokkaan, ilmoita kissa erikseen jokaiseen luokkaan. Jos kasvattajalla ei ole omistamaansa kissaa ilmoitettuna näyttelyyn, tulee kasvattajaluokkaan ilmoittautua erikseen. Näyttelyssä ei ole veteraaniluokkia. Kotikissoista palkitaan paras pitkäkarvainen ja lyhytkarvainen kotikissa, jos kotikissoja on ilmoitettu vähintään kymmenen.

Näyttelymaksut:
Turokin jäsenet 36 €
Muut 39 €, ei-FIFé - kissa 50 €
Kaverikissa 15 €.

Leimakortilla ei voi maksaa Fifeen rekisteröimättömän kissan maksua.
Siitos- ja kasvattajaluokat maksuttomia muun arvosteluluokan yhteydessä, muutoin normaali maksu.
Tarkastusluokka 15 €, jos kissa on ilmoitettu myös arvosteluluokkaan, muuten normaalimaksu.

Leimakoodien ja leimakorttien käyttöä ilmoittautumisessa ei ole rajattu. Maksettaessa leimakortilla ota kortista kuva ja lähetä se välittömästi näyttelysihteereille sähköpostitse. Tämän jälkeen kortti on viiveettä lähetettävä näyttelysihteerille postitse osoitteeseen Antti Saari, Kalervontie 5 A6, 05830 Hyvinkää. Leimakorttiin kirjoitetaan näyttelypäivä, omistajan nimi ja kissan nimi ja ems! Leimakoodi merkitään ilmoittautumisen yhteydessä lisätietoihin.

Maksa ilmoittautumisesi jälkeen OmaKissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI! Maksamattomat ja kesken tilassa olevat ilmoittautumiset tullaan poistamaan ilman eri ilmoitusta. Mahdollinen karsinta suoritetaan maksupäivän mukaan.

Näyttelyluettelo on myynnissä painettuna Omakissan kautta hintaan 5 €. Paikan päällä ainoastaan sähköisenä (ei maksua).
KM- ja sertiruusukkeet ovat maksullisia
Pysäköintimaksun 6 € veloittaa Turun Messukeskus

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
3 124 121 0 0 2
4 172 168 0 3 1
Kotikissat 9 9 0 0 0
Yhteensä 305 298 0 3 3

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 BLH d FI*MellowBear's HottiKatti 3 Uros 1 (SC) Roca Folch Yan KM
2 BLH ns 11 FI*Huntercat Prince Benjamin 3 Uros 6 (IP) Roca Folch Yan EX1 CAGPIB NOM
3 BLH ny 11 Oleander Mortishia*PL 3 Uros 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB
4 BLH a 03 FI*Ullukan Iron Gancanagh 3 Uros 8 (PR) Smits-Peelen Nathalie Abs
5 BLH e 03 FI*MellowBear's Talented Berlioz 3 Uros 3 (GIC) Funk Bobby EX1 CACS NOM
6 BLH f 03 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda 3 Naaras 2 (SP) Kabina Martin KM NOM
7 BML I / BML bs 11 31 FI*Kimuli's Secret Melody 3 Naaras 3 (GIC) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CACS BIV NOM
8 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Sulo Villeeni 3 Uros 5 (IC) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGCIB
9 BML I / BML ns 11 FI*Kimuli's Darkest Light 3 Naaras 7 (CH) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CACIB
10 BML I / BML as 11 31 ES*Bellabonny Touchstone 3 Uros 8 (PR) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX2
11 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Kauko Käyhkö 3 Uros 8 (PR) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAPIB BIV NOM
12 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Elna Hellman 3 Naaras 10 (KAS) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAP
13 BSH a FI*Ruusutarhan Viviana 3 Naaras 1 (SC) Smits-Peelen Nathalie KM BIV NOM
14 BSH a FI*Hyrinän Elmond 3 Uros 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB
15 BSH a FI*Hyrinän Hani 3 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX3
16 BSH a FI*Hyrinän Hawa 3 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX4
17 BSH a FI*Hyrinän Heta 3 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1 NOM
18 BSH a FI*Ruusutarhan Cordelia 3 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX2
19 BSH a FI*Feronian Lilja 3 Naaras 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie Abs
20 BSH a FI*Hyrinän Caravelle 3 Uros 8 (PR) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPIB NOM
21 BSH b FI*Hyrinän Gitta 3 Naaras 10 (KAS) Funk Bobby EX1 CAP
22 BSH e FI*Rhinestone's Josera 3 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
23 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM NOM BIS
24 BSH h FI*PearlofAnne Dalissa 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa Abs
25 BSH c 24 FI*Coventry's Ywain 3 Uros 4 (GIP) Funk Bobby EX1 CAPS
26 BSH c 24 FI*Ullukan Pyrypoika 3 Uros 4 (GIP) Funk Bobby Abs
27 BSH n 03 Tegheon UnderleyHall*PL 3 Uros 1 (SC) Roca Folch Yan Abs
28 BSH j 03 LV*Langewald Magic Olivia 3 Naaras 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie Abs
29 BSH n 21 33 FI*Duketin Kaunokki 3 Naaras 5 (IC) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGCIB
30 BUR n Wildangel Gobbblin 3 Uros 9 (Avoin) Roca Folch Yan Abs
31 BUR n NINELLIS Just a Girl 3 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 NOM
32 BUR b FI*Seirene Ipanema 3 Naaras 1 (SC) Roca Folch Yan KM BIV NOM BIS
33 BUR b FI*Mama-Alcialon Never Say Never, Maui 3 Uros 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
34 BUR b FI*Hovikissan Road Runner 3 Naaras 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC
35 BUR b FI*Lilac's Kitaro Caravan 3 Uros 4 (GIP) Roca Folch Yan EX1 CAPS
36 BUR c Bjelke's Tornado 3 Uros 1 (SC) Kabina Martin KM
37 BUR c FI*Oliivian Eiffel 3 Naaras 7 (CH) Kabina Martin EX1 CACIB
38 BUR c FI*Oliivian Nerissa 3 Naaras 9 (Avoin) Kabina Martin EX1 CAC
39 BUR c DK Calia cat's Jack Sparrow 3 Uros 11 (Nuoret) Kabina Martin EX1 BIV NOM BIS
40 BUR d S*Lovestory’s Noel Gallagher 3 Uros 12 (Pennut) Funk Bobby EX1
41 BUR d FI*Crossroads Casillas 3 Uros 8 (PR) Funk Bobby EX1 CAPIB
42 BUR d FI*Aficats GG's Serena van der Woodsen 3 Naaras 10 (KAS) Funk Bobby EX1 CAP
43 BUR f FI*Oliivian Kismet Remix 3 Naaras 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB
44 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 1 (SC) Funk Bobby KM
45 CHA FI*Souriant Sans Souci 3 Naaras 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
46 CYM 51-52 / CYM a 03 52 FI*Touchant Excellent Chance 3 Uros 1 (SC) Smits-Peelen Nathalie KM NOM
47 CYM 51-52 / CYM g 02 52 62 FI*Touchant Goutte d'Espérance 3 Naaras 1 (SC) Smits-Peelen Nathalie KM BIV
48 CYM 51-52 / CYM e 09 52 FI*Kurman's Paffa 3 Uros 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB
49 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM BIV NOM
49 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 15 (Siitos) Funk Bobby
50 CYM 51-52 / CYM d 03 22 51 FI*Finaku's Edremony 3 Uros 10 (KAS) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAP
51 CYM 51-52 / CYM d 22 52 FI*Touchant Valentine Chalereuse 3 Naaras 10 (KAS) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAP
52 CYM 53 / CYM as 03 53 FI*Touchant Mate Diamant 3 Naaras 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB NOM
53 EUR n FI*Pikku-Piun Wiima 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
54 EUR n FI*RuusuLinnan Cool G. 3 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
55 EUR f Silkkiturkin Wictoria 3 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
56 EUR g FI*RuusuLinnan Jääusva 3 Naaras 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
57 EUR g FI*Kissakallion Sandra 3 Naaras 2 (SP) Funk Bobby KM
58 EUR ds FI*RuusuLinnan Björn 3 Uros 4 (GIP) Kabina Martin EX1 CAPS
59 EUR ds FI*Kyöpelivuoren Nellin Narkissi 3 Uros 10 (KAS) Kabina Martin EX1 CAP
60 EUR n 22 FI*Pikku-Piun Noita Nokinenä 3 Naaras 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
61 EUR n 22 FI*Lumihelmen Lempeä Leipuri 3 Naaras 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
62 EUR n 22 FI*Pikku-Piun Wilke 3 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 BIV
63 EUR n 22 FI*Pikku-Piun Pauliina 3 Naaras 15 (Siitos) Funk Bobby
64 EUR n 23 FI*Pikku-Piun Miss Marple 3 Naaras 9 (Avoin) Funk Bobby EX2
65 EUR n 23 FI*RuusuLinnan Ingrid 3 Naaras 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
66 EUR a 22 FI*Pikku-Piun Gregory Peck 3 Uros 3 (GIC) Funk Bobby EX1 CACS
67 EUR a 22 FI*Pikku-Piun Orvokki 3 Naaras 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
68 EUR a 24 FI*Pikku-Piun Quintus 3 Uros 6 (IP) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGPIB
69 EUR d 22 FI*Pinkkitassun Saara 3 Naaras 3 (GIC) Funk Bobby EX1 CACS
70 EUR d 22 Silkkiturkin Vaalea Valentino 3 Uros 10 (KAS) Funk Bobby EX1 CAP
71 EUR f 22 FI*Feronian Neilikka 3 Naaras 6 (IP) Kabina Martin EX1 CAGPIB
72 EUR f 23 FI*Kontukatin Adalmiina 3 Naaras 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
73 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Maillard Chiavuzzo Isabelle KM NOM
74 EUR g 24 FI*Kissakallion Selinda 3 Naaras 3 (GIC) Funk Bobby EX1 CACS
75 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Neo 3 Uros 5 (IC) Kabina Martin EX1 CAGCIB
76 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Aamu Meriusva 3 Naaras 7 (CH) Kabina Martin EX1 CACIB
77 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Nya 3 Naaras 9 (Avoin) Kabina Martin EX1 CAC BIV
78 EUR ns 23 Kissankellon Hilja Onnentyttö 3 Naaras 7 (CH) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CACIB
79 EUR ns 24 FI*Pikku-Piun Toivo 3 Uros 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1 NOM
80 EUR as 23 FI*Katinhännän Triple Gold Valeria 3 Naaras 12 (Pennut) Kabina Martin EX1
81 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 2 (SP) Kabina Martin KM
82 KBS II / KBS n 03 24 Moreman Tosia 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
83 KOR FI*Mythai Tydah Thong 3 Naaras 1 (SC) Funk Bobby KM BIV
84 KOR FI*Kattihovin Gin'iro-no Yakusoku 3 Naaras 7 (CH) Funk Bobby EX1 CACIB
85 KOR FI*Zhangaran Adalmina 3 Naaras 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
86 KOR FI*Mythai Pramod Prem 3 Uros 12 (Pennut) Funk Bobby EX1
87 KOR FI*Ojosverdes Bellis Argenteus 3 Naaras 12 (Pennut) Funk Bobby EX1 NOM
88 KOR FI*Melodian Thanit 3 Uros 2 (SP) Funk Bobby KM
89 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 2 (SP) Funk Bobby KM BIV NOM
90 KOR FI*Kattihovin Daiyamondo Neko 3 Naaras 6 (IP) Funk Bobby EX1 CAGPIB
91 KOR FI*Vekkuliverstaan Barabbas 3 Uros 8 (PR) Funk Bobby EX1 CAPIB
92 MAN 51-52 / MAN n 09 52 FI*Touchant Gris Souris 3 Uros 1 (SC) Maillard Chiavuzzo Isabelle KM NOM BIS
93 MAN 51-52 / MAN d 03 23 52 FI*Finaku's Greeba 3 Naaras 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
94 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI*Maikain Sirpaliina Sempai 3 Naaras 6 (IP) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGPIB
95 MAU ns FI*CatNmaus Kaspian 3 Uros 10 (KAS) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAP
96 MAU ns 24 FI*Qurokon Seaside Rendezvous 3 Uros 5 (IC) Kabina Martin EX1 CAGCIB NOM
97 MAU ns 24 FI*CatNmaus Jax 3 Uros 10 (KAS) Kabina Martin EX1 CAP NOM
98 OCI n 24 SE*Hormuz Pamira 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB BIV NOM
99 OCI n 24 FI*Moosegrove Charlie Brown 3 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX2
100 OCI n 24 FI*Northalla Betagande Bull 3 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX3
101 OCI n 24 FI*Northalla Smaug of Erebor 3 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB NOM
102 OCI n 24 FI*Moosegrove Gepard 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
103 OCI n 24 SE*CatsAreUs Hurricane 3 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS BIV NOM
104 OCI n 24 FI*Arrowhill Lucky Star 3 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
105 OCI n 24 FI*Moosegrove Ceylon 3 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
106 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Maillard Chiavuzzo Isabelle KM
107 OCI b 24 FI*Vinkeä Säpinä-Sussu 3 Naaras 3 (GIC) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CACS
108 OCI b 24 FI*Moosegrove Diana 3 Naaras 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle Abs
109 OCI b 24 FI*Anórien's Geralt of Rivia 3 Uros 11 (Nuoret) Maillard Chiavuzzo Isabelle Abs
110 OCI b 24 FI*Northalla Bedårande Bill 3 Uros 6 (IP) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGPIB
111 OCI o 24 SE*Hormuz Lârak 3 Naaras 3 (GIC) Kabina Martin EX1 CACS
112 OCI o 24 FI*Moosegrove Faith 3 Naaras 12 (Pennut) Kabina Martin EX1 NOM BIS
113 OCI o 24 FI*Moosegrove Maroon 3 Uros 4 (GIP) Kabina Martin EX1 CAPS
114 OCI as 24 DutchSpots' Yatho 3 Uros 7 (CH) Funk Bobby EX1 CACIB
115 OCI os 24 FI*Northalla Runemaster 3 Uros 4 (GIP) Funk Bobby EX1 CAPS
116 SIN FI*Anjupia's Ozzy Oasis Ohto 3 Uros 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
117 SRL II / SRL a 03 FI*Be-Curly Can't' Resist Me 3 Uros 4 (GIP) Funk Bobby EX1 CAPS NOM BIS
118 SRL IV / SRL d 03 FI*Be-Curly You Know My Name 3 Uros 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
119 SRL V / SRL ns 11 FI*Cisciscats Hermione 3 Naaras 7 (CH) Kabina Martin EX1 CACIB NOM
120 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 4 (GIP) Funk Bobby EX1 CAPS
121 ABY n Velvet d’Amour Quentin Junior 4 Uros 1 (SC) Scaglia Marco KM BIV NOM
122 ABY n DK Bifrost Little Miss Vega 4 Naaras 5 (IC) Scaglia Marco EX1 CAGCIB NOM
123 ABY n FI*Nebuankhet Dantooine 4 Naaras 7 (CH) Scaglia Marco Abs
124 ABY n ABYLIFE CHRISTMAS ELFA 4 Naaras 9 (Avoin) Scaglia Marco EX3
125 ABY n FI*Kermakupin Joni Mitchell 4 Naaras 9 (Avoin) Scaglia Marco EX
126 ABY n FI*Lovedevotion Nefertiti 4 Naaras 9 (Avoin) Scaglia Marco EX1 CAC
127 ABY n FI*Neirin Álfhildr 4 Naaras 9 (Avoin) Scaglia Marco EX4
128 ABY n FI*Pajuja Accept 4 Naaras 9 (Avoin) Scaglia Marco EX2
129 ABY n FI*Woodcocks Miss Moneypenny 4 Naaras 11 (Nuoret) Scaglia Marco EX1 NOM
130 ABY n FI*Lovedevotion Queenie 4 Naaras 12 (Pennut) Scaglia Marco EX1 NOM BIS
131 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 2 (SP) Scaglia Marco KM NOM BIS
132 ABY n FI*Kharn-Ka CC Festival 4 Uros 8 (PR) Scaglia Marco Abs
133 ABY a Phoebe Blue Housetiger*PL 4 Naaras 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAC NOM
134 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM BIV NOM
135 ABY a FI*Kharn-Ka All Star 4 Uros 8 (PR) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPIB
136 ABY a FI*Nebuankhet Pastel Goth 4 Naaras 8 (PR) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPIB
137 ABY o FI*Nebuankhet Siraxta 4 Naaras 1 (SC) Roca Folch Yan KM BIV
138 ABY o Segena's Xailyn 4 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS
139 ABY o Monkey Cat Chili Ollie Firestar 4 Uros 5 (IC) Roca Folch Yan Abs
140 ABY o NW Abylife Richie Amber 4 Uros 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
141 ABY o FI*Kermakupin Muailman napa 4 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1 BIV NOM
142 ABY o FI*Chosen-One Meryneith at Amarna 4 Uros 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1
143 ABY o FI*Chosen-One Ahmose Nefertari 4 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1
144 ABY ps S*Saivokattens Silver Serafins 4 Naaras 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
145 BAL w 67 FI*Mummeli Freesiazinho Diego 4 Uros 5 (IC) Scaglia Marco EX1 CAGCIB
146 BAL w 67 FI*Hämynhäivän Kultahelkkä 4 Uros 6 (IP) Scaglia Marco EX1 CAGPIB
147 BAL b FI*Hämynhäivän Kupias Kurnuttaja 4 Uros 5 (IC) Scaglia Marco EX1 CAGCIB
148 BAL b Kishkinda Yuki 4 Naaras 9 (Avoin) Scaglia Marco Abs
148 BAL b Kishkinda Yuki 4 Naaras 13c (Määrittely) Lindelöf Sirpa Abs
149 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Scaglia Marco KM
150 BAL c 21 FI*Willicon Ekki-Ekki-Ekki-Ekki-PTANG! 4 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
151 BAL d 21 Kishkinda Bikaku 4 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa Abs
152 BAL h 21 FI*Batlandia's Stiorra 4 Naaras 11 (Nuoret) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1
153 CRX I / CRX ns FI*Piupaws Emeli Sandé 4 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
154 CRX I / CRX b FI*Elwood's I Do, I Do, I Do, I Do, I Do 4 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa Abs
155 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM BIV NOM
156 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets 4 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
157 CRX I / CRX ns FI*Piupaws Donkey Kong 4 Uros 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
158 CRX I / CRX n FI*KittyLady's Bagheera 4 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
159 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Forever Yours 4 Naaras 5 (IC) Smits-Peelen Nathalie Abs
160 CRX II / CRX n 03 FI*Saivohenki Anubis 4 Uros 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAC
161 CRX II / CRX n 09 FI*Elwood's I Don't Dance 4 Naaras 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie Abs
162 CRX II / CRX n 09 FI*Taikametsän #Ihanaa 4 Naaras 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1 NOM
163 CRX II / CRX n 03 FI*VeeKasin Gargamel 4 Uros 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1
164 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws All We Hear Is Radio Ga Ga 4 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1 BIV NOM
165 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM NOM
166 CRX III / CRX d 24 FI*Vanitas Gimme Gimme 4 Uros 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
167 CRX III / CRX e FI*Saivohenki Karma 4 Naaras 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
168 CRX III / CRX d 24 FI*KittyLady's Counter-Strike 4 Uros 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 BIV NOM
169 CRX IV / CRX f 03 FI*Sommelier's Vixen Spritz 4 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM NOM BIS
170 CRX IV / CRX ds 09 FI*Piupaws Bixbite 4 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB NOM
171 CRX IV / CRX f 03 FI*Clamoris Nicolina 4 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
172 CRX IV / CRX g 03 FI*KittyLady's Scriptina 4 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
173 CRX IV / CRX f 03 SE*Xiu's Rainbow Kiss 4 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 BIV NOM
174 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Alchemist Bollinger 4 Naaras 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
175 CRX V / CRX n 24 FI*FunkyJam's Fooling around 4 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
176 CRX V / CRX o 24 FI*Claypond's Urda 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
177 CRX V / CRX n 24 FI*FunkyJam's Leo 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
178 CRX V / CRX n 24 FI*Piupaws She's A Killer Queen 4 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV
179 CRX VI / CRX n 02 21 62 FI*VeeKasin Neiti Hiiri 4 Naaras 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
180 CRX VI / CRX n 09 24 FI*VeeKasin Veikko Väärämieli 4 Uros 9 (Avoin) Roca Folch Yan Abs
181 CRX VI / CRX a 03 24 FI*Taikametsän Ingalsin Laura 4 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1
182 CRX VI / CRX n 02 21 64 FI*KittyLady's Grand Theft Auto 4 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 BIV
183 CRX VI / CRX n 03 24 FI*FunkyJam's Lots-o-Huggin Bear 4 Uros 6 (IP) Roca Folch Yan EX1 CAGPIB
184 CRX VII / CRX o 21 33 FI*Claypond's Ulrik 4 Uros 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX2
185 CRX VII / CRX f 33 FI*FunkyJam's Double Trouble 4 Uros 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
186 CRX VII / CRX n 33 FI*FunkyJam's Candy Pop 4 Naaras 7 (CH) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CACIB BIV NOM
187 CRX VII / CRX o 21 32 FI*Claypond's Wilhelmi 4 Uros 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX2
188 CRX VII / CRX b 33 FI*VeeKasin Golbat 4 Uros 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 BIV NOM
189 CRX VII / CRX o 21 32 FI*Claypond's Wilhelmiina 4 Naaras 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1
190 CRX VII / CRX b 31 FI*Claypond's Q 4 Uros 8 (PR) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAPIB
191 CRX VIII / CRX n 01 21 33 FI*Sirpaleen Ovlin Egel 4 Uros 9 (Avoin) Scaglia Marco Abs
192 CRX VIII / CRX d 03 33 FI*Telltail's Casper 4 Uros 12 (Pennut) Scaglia Marco EX1
193 CRX VIII / CRX b 03 33 FI*Telltail's Catalina 4 Naaras 12 (Pennut) Scaglia Marco Abs
194 CRX VIII / CRX n 03 33 FI*VeeKasin Yön Valo 4 Naaras 12 (Pennut) Scaglia Marco EX1
195 CRX IX / CRX w 61 Brylant Red Inspiration*PL 4 Uros 11 (Nuoret) Scaglia Marco EX1
196 CRX IX / CRX w 64 FI*KittyLady's Comic Sans 4 Uros 10 (KAS) Scaglia Marco EX1 CAP NOM
197 CRX IX / CRX w 62 FI*Mimic Cassiopeia 4 Naaras 8 (PR) Scaglia Marco EX1 CAPIB
198 DRX IV / DRX h 09 FI*Mirexin Daisy 4 Naaras 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1
199 DRX VII / DRX o 33 FI*Gustavian Arthur af Sjundeå 4 Uros 5 (IC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGCIB
200 DRX VIII / DRX d 09 21 32 Sweet fire's Gustav 4 Uros 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
201 DRX VIII / DRX f 02 33 Nikita Eared Pixie 4 Naaras 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
202 OLH o 24 FI*Popoliinan Aito Maisa 4 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa Abs
203 OLH n 03 24 FI*PikkuNaun Bakkanaalien Jekku 4 Uros 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS
204 OSH w 64 FI*Vintterin Pena Irmelinpoika 4 Uros 8 (PR) Maillard Chiavuzzo Isabelle Abs
205 OSH n FI*LoudMeow Earthquake 4 Uros 5 (IC) Scaglia Marco EX1 CAGCIB
206 OSH n FI*Ori-Katin Fräulein Max 4 Naaras 10 (KAS) Scaglia Marco EX1 CAP
207 OSH b ES*Thanarat Teddy 4 Naaras 6 (IP) Scaglia Marco EX1 CAGPIB
208 OSH b FI*Harmuan Cacao Caramel 4 Uros 8 (PR) Scaglia Marco EX1 CAPIB
209 OSH n 24 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
210 OSH n 25 FI*Crystal-Sun Exstasia 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
211 OSH a 24 FI*LoudMeow Stormwind 4 Uros 4 (GIP) Roca Folch Yan EX1 CAPS NOM
212 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 1 (SC) Roca Folch Yan KM NOM
213 OSH b 23 FI*Sylimykkyrän Cool Carlos 4 Uros 6 (IP) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGPIB
214 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine 4 Uros 2 (SP) Maillard Chiavuzzo Isabelle KM NOM
215 OSH d 22 FI*Keijukaisen Aarnituli 4 Uros 11 (Nuoret) Scaglia Marco EX1
216 OSH d 24 FI*BlackDevil's Master Of Puppets 4 Uros 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS
217 OSH d 24 FI*Millamarin OmenaKaneli 4 Naaras 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB
218 OSH h 25 FI*Millamarin Kastehelmi 4 Naaras 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAC
219 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM
220 OSH ns 24 FI*PikkuNaun Auringon Kehrä 4 Uros 4 (GIP) Roca Folch Yan EX1 CAPS
221 OSH h 03 FI*LoveOriental Yakira 4 Naaras 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
222 RUS FI*Zarin Hallelujah 4 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS NOM BIS
223 RUS FI*Harmuan Inna Iloinen 4 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
224 RUS FI*Albergan Kuunsilta 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
225 RUS Malevitch Beautiful Mind Sunny Sigurd 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 BIV NOM BIS
226 RUS FI*Harmuan Arturo Allegro 4 Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
227 RUS FI*Harmuan Belle Bärlein 4 Naaras 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
228 RUS FI*Harmuan Kaunis Kardemumma 4 Naaras 6 (IP) Nyman Pia EX2
229 RUS FI*Rusalka Margarita 4 Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB BIV
230 RUS FI*Harmuan Ervo Erityinen 4 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX2
231 RUS FI*Harmuan Rakas Raparperi 4 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
232 SIA w 67 FI*Vintterin Eero Irmelinpoika 4 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa Abs
233 SIA n FI*Twist-Tiramisun Voitokas Volfango 4 Uros 11 (Nuoret) Scaglia Marco EX1
234 SIA n FI*Twist-Tiramisun Wolf in Disguise 4 Naaras 12 (Pennut) Scaglia Marco EX1
235 SIA n FI*Twist-Tiramisun Oscar 4 Uros 8 (PR) Scaglia Marco EX1 CAPIB
236 SIA b FI*Harmuan Myrsky Tuho 4 Uros 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB
237 SIA d FI*TaikaTomun Yrjänä Yritteliäs 4 Uros 6 (IP) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGPIB
238 SIA g FI*Vintterin Anni Mailiksentytär 4 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX2
239 SIA g FI*Vintterin Peppi Mailiksentytär 4 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1
240 SIA a 21 FI*Vintterin Mailis Irmelintytär 4 Naaras 3 (GIC) Scaglia Marco EX1 CACS
240 SIA a 21 FI*Vintterin Mailis Irmelintytär 4 Naaras 15 (Siitos) Funk Bobby
241 SIA a 21 Aiko Amorphy Thiarry, CZ 4 Uros 11 (Nuoret) Scaglia Marco EX1
242 SIA b 21 FI*Batlandia's Grandeur Dark Lavender 4 Uros 10 (KAS) Scaglia Marco EX1 CAP
243 SIA f 21 FI*Mummeli Gretazinha Janete 4 Naaras 11 (Nuoret) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 NOM
244 SIA g 21 FI*Vintterin Iisa Mailiksentytär 4 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1
245 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM
246 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM BIV
247 SOM n FI*Kharn-Ka Xahale Xpress 4 Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
248 SOM n FI*SunnyPace Nepeta 4 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
249 SOM n Almaros Pikatchu 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia Abs
250 SOM n FI*Kisompa's Pietro 4 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
251 SOM n FI*Kisompa's Primo 4 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia Abs
252 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM BIV NOM BIS
253 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia Abs
254 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
255 SOM n FI*Lamadegaan Fine By Me 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM
256 SOM n FI*Kisompa's Orlando 4 Uros 6 (IP) Nyman Pia Abs
257 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
258 SOM n FI*SunnyPace Fritillaria 4 Naaras 6 (IP) Nyman Pia Abs
259 SOM a FI*Foxkiss Falco alopex 4 Uros 1 (SC) Scaglia Marco KM
260 SOM a FI*Nemiena's Extended Play 4 Uros 1 (SC) Scaglia Marco KM
261 SOM a SE*Eldvaktarns Julius 4 Uros 12 (Pennut) Scaglia Marco Abs
262 SOM a FI*SunnyPace Primula 4 Naaras 12 (Pennut) Scaglia Marco Abs
263 SOM a FI*Nemiena's Calling The Wild 4 Naaras 6 (IP) Scaglia Marco EX1 CAGPIB
264 SOM o FI*SunnyPace Knautia 4 Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa Abs
265 SOM o FI*Amajan Wrena Wendela 4 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX2
266 SOM o FI*Kharn-Ka Phoenix 4 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 BIV NOM
267 SOM o PL*Fryga Inban 4 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
268 SOM o FI*Amajan Thurrrmur Thorium 4 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
269 SOM o FI*SunnyPace Juglans 4 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM BIV
270 SOM o Kisompa`s Gizmo von der Stoffelburg*D 4 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
271 SOM p S*Catnip's Gutsy Gusten 4 Uros 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC NOM
272 SPH I / SPH n FI*Honeymoon Beast in Black 4 Uros 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
273 SPH II / SPH b 03 FI*Hebblas Eenie Meenie Chocolate Mo 4 Naaras 1 (SC) Smits-Peelen Nathalie KM BIV
274 SPH II / SPH a 09 FI*BritneyStar's Irwin Goodman 4 Uros 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB NOM
275 SPH II / SPH a 09 FI*Hebblas Indigo Blue 4 Uros 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1
276 SPH II / SPH n 01 64 FI*Hebblas Jolly Joker 4 Uros 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1
277 SPH III / SPH g FI*Hobbitqueen's Xena 4 Naaras 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB NOM
278 SPH IV / SPH f 09 FI*Hebblas Flaming June 4 Naaras 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB NOM
279 SPH IV / SPH h 09 FI*Hebblas Galaxy 4 Naaras 10 (KAS) Roca Folch Yan Abs
280 SPH V / SPH f 02 33 FI*Hobbitqueen's 1st Lady 4 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM NOM
281 SPH V / SPH f 03 32 Murashoff Aurora Borealis 4 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM
282 SPH V / SPH b 02 32 FI*Hebblas Jack Skellington 4 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV NOM
283 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM NOM
284 THA n FI*FreeSandi Felix 4 Uros 4 (GIP) Maillard Chiavuzzo Isabelle Abs
285 HCL Justus Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Funk Bobby Abs
286 HCL Hertta Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Funk Bobby 2
287 HCL Sepe Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Funk Bobby 1
288 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Funk Bobby 2
289 HCL Essi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Funk Bobby 1 NOM BIS
290 HCS Ninja Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Nyman Pia 1
291 HCS Komiakossi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Nyman Pia 2
292 HCS Kalle Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Nyman Pia Abs
293 HCS Vesku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Nyman Pia 1 NOM
296 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Funk Bobby BLH e 03, BSH b, BSH c 24, BUR d, BUR h, CYM 51-52, CYM 53, EUR a 22, EUR d 22, EUR g, EUR g 24, EUR n 22, EUR n 23, EUR ns 24, KOR, OCI as 24, OCI os 24, SRL II, SRL IV, SRS IX, OSH a 24, SIA a 21, SOM o, HCL 43
Kabina Martin BLH f 03, BUR c, EUR as 23, EUR ds, EUR f 22, EUR ns 22, KBL I, MAU ns 24, OCI o 24, SRL V 19
Lindelöf Sirpa BAL b (13c), BSH e, BSH f, BSH h, EUR f, EUR f 23, EUR n, KBS II, OCI n 24, BAL d 21, CRX I, CRX IV, OLH o 24, SIA w 67, SOM o, SPH III 40
Maillard Chiavuzzo Isabelle BML I, BSH n 21 33, EUR a 24, EUR f 24, EUR ns 23, MAN 51-52, MAU ns, OCI b 24, SIN, ABY ps, BAL h 21, CRX VII, DRX IV, OSH b 23, OSH c 24, OSH h 03, OSH w 64, SIA d, SIA f 21, SOM p, SPH I, THA n 39
Nyman Pia BAL c 21, CRX V, OSH n 24, OSH n 25, RUS, SOM n, SPH V, HCS 39
Roca Folch Yan BLH d, BLH ns 11, BSH n 03, BUR b, BUR n, CHA, EUR n 22, ABY o, CRX III, CRX VI, DRX VIII, OSH a 24, OSH a 25, OSH ns 24, SIA b, SIA g, SIA g 21, SPH IV 39
Scaglia Marco ABY n, BAL b, BAL w 67, CRX IX, CRX VIII, OSH b, OSH d 22, OSH n, SIA a 21, SIA b 21, SIA n, SOM a 40
Smits-Peelen Nathalie BLH a 03, BLH ny 11, BSH a, BSH j 03, BUR f, CYM 51-52, ABY a, CRX II, DRX VII, OLH n 03 24, OSH d 24, OSH h 25, OSH p 25, SPH II 39
8 tuomaria.