Omakissa
TUROK, 119. kansainvälinen kissanäyttely, Nimpalkauhia
Järjestävä yhdistys Turun Rotukissayhdistys ry
Alkaa 19.6.2022 Loppuu 19.6.2022
Ilmoittautuminen alkaa 1.4.2022 Ilmoittautuminen loppuu 7.5.2022
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.6.2022
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 250   Kategoriat 1, 4
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@turok.fi
Paikka Turun Messukeskus, Messukentänkatu 9–13, TURKU
Toimihenkilöt Näyttelysihteerit: show@turok.fi (yhteydenotot ensisijaisesti sähköpostilla)
Viivi Viuha puh. 0403380107
Anu Hyvönen puh. 0405617901 (klo 18-21)
Marika Landen Junnolantie 55, 03250 Ojakkala (leimakortit)
 
Näyttelypäällikkö: Essi Anttila, np@turok.fi, +358443648190

Pääassistentti: Havu Kontinen, assistentti@turok.fi.
Lisätietoja https://www.turok.fi/nayttelyt/

Tervetuloa TUROKin näyttelyyn! Kissoilla on mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana. Ilmoittautuminen tapahtuu kumpaankin näyttelyyn erikseen.

Kategoriat: Lauantaina kategoriat 2 ja 3 sekä kotikissat, sunnuntaina kategoriat 1 ja 4
Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 16. Jos kissa osallistuu kahteen tai useampaan luokkaan, ilmoita kissa erikseen jokaiseen luokkaan. Jos kasvattajalla ei ole omistamaansa kissaa ilmoitettuna näyttelyyn, tulee kasvattajaluokkaan ilmoittautua erikseen.Näyttelyssä ei ole veteraaniluokkia. Kotikissoista palkitaan paras pitkäkarvainen ja lyhytkarvainen kotikissa, jos kotikissoja on ilmoitettu vähintään kymmenen.

Näyttelymaksut:
Turokin jäsenet 36 €
Muut 39 €, ei-FIFé - kissa 50 €
Kaverikissa 15 €.
Leimakortilla ei voi maksaa Fifeen rekisteröimättömän kissan maksua.
Siitos- ja kasvattajaluokat maksuttomia muun arvosteluluokan yhteydessä, muutoin normaali maksu.
Tarkastusluokka 15 €, jos kissa on ilmoitettu myös arvosteluluokkaan, muuten normaalimaksu.

Leimakoodien ja leimakorttien käyttöä ilmoittautumisessa ei ole rajattu. Maksettaessa leimakortilla ota kortista kuva ja lähetä se välittömästi näyttelysihteereille sähköpostitse. Tämän jälkeen kortti on viiveettä lähetettävä näyttelysihteerille postitse osoitteeseen Marika Landen Junnolantie 55, 03250 Ojakkala. Leimakorttiin kirjoitetaan näyttelypäivä, omistajan nimi ja kissan nimi ja ems! Leimakoodi merkitään ilmoittautumisen yhteydessä lisätietoihin.

Maksa ilmoittautumisesi jälkeen OmaKissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI! Maksamattomat ja kesken tilassa olevat ilmoittautumiset tullaan poistamaan ilman eri ilmoitusta. Mahdollinen karsinta suoritetaan maksupäivän mukaan.

Näyttelyluettelo on myynnissä painettuna Omakissan kautta hintaan 5 €. Paikan päällä ainoastaan sähköisenä (ei maksua).
KM- ja sertiruusukkeet ovat maksullisia
Pysäköintimaksun 6 € veloittaa Turun Messukeskus

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 73 73 0 0 0
4 119 115 1 0 3
Yhteensä 192 188 1 0 3

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Mombasa 1 Naaras 3 (GIC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACS
2 EXO n My-Champagne Iron Maiden 1 Naaras 2 (SP) Laskowska-Malaga Grazyna KM
3 EXO n FI*Snowcatcher Moonstone 1 Uros 6 (IP) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGPIB
4 EXO n 22 FI*Ayser's Charlie Brown 1 Uros 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna Abs
5 EXO n 24 FI*Jarbabin Brown Sugar 1 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
6 EXO e 22 FI*Ayser's Creamy Dreame 1 Uros 3 (GIC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACS NOM BIS
7 EXO n 03 24 FI*Jewelstory You Look Good 1 Uros 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM NOM
8 EXO g 03 23 FI*Whispers Oxana 1 Naaras 8 (PR) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPIB
9 PER n FI*Timanfaya Diamond Rose 1 Naaras 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS NOM BIS
10 PER n Preciousice Beyonce of Kultaviiksen 1 Naaras 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie Abs
11 PER n FI*Ayser's Blacklist 1 Uros 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie Abs
12 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM NOM
12 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
13 PER a FI*Ocean-Minded Madonna 1 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
14 PER a FI*Ocean-Minded Maradonna 1 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB BIV NOM
15 PER a FI*Ocean-Minded Mercury 1 Uros 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM BIS
16 PER f FI*Cherish's Strössel 1 Uros 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1 NOM
17 PER f FI*Timanfaya Crazy In Love 1 Naaras 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie Abs
18 PER ds FI*Kultaviiksen Robert Plant 1 Uros 4 (GIP) Laskowska-Malaga Grazyna Abs
19 PER a 22 FI*Shamirin Kamille 1 Naaras 7 (CH) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACIB
20 PER a 24 FI*Ayser's Robin Williams 1 Uros 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie Abs
21 PER ds 11 FI*Kultaviiksen Poseidon 1 Uros 1 (SC) Smits-Peelen Nathalie Abs
22 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM
23 PER d 03 Bafini Sweet Dancer 1 Uros 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS
24 PER a 03 22 Diapason Bluesky of Dirlandan 1 Uros 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB
25 PER a 03 24 FI*Jewelstory Thunder Knight 1 Uros 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 NOM BIS
26 PER f 03 22 FI*Jewelstory Temptation 1 Naaras 5 (IC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGCIB
27 PER n 33 FI*Shamirin Superstar 1 Uros 9 (Avoin) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAC
28 PER e 33 FI*Ayser's Brigitte Bardot 1 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie Abs
29 PER d 21 33 FI*Ayser's Marilyn Monroe 1 Naaras 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna Abs
30 RAG n FI*Purppuralinnan Prinsessa Elvira 1 Naaras 11 (Nuoret) Laskowska-Malaga Grazyna EX1
31 RAG a SE*Nitunas Loch Lomond 1 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
32 RAG g FI*Rookatin Adolfiina 1 Naaras 6 (IP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGPIB
33 RAG n 03 FI*Barfait's Leon 1 Uros 5 (IC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGCIB
34 RAG n 03 FI*Celestial's Nothing compares 2U 1 Naaras 9 (Avoin) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAC
35 RAG n 03 FI*Midnightdolls Little Queenie 1 Naaras 11 (Nuoret) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 BIV NOM BIS
36 RAG n 03 FI*Collicatin Shiny Mr.Mime 1 Uros 6 (IP) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGPIB BIV NOM
37 RAG n 03 FI*DollyCats The Pride 1 Uros 8 (PR) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAPIB
38 RAG n 03 FI*Safireyes Cheshire Cat 1 Naaras 8 (PR) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAPIB NOM
39 RAG n 03 FI*Celestial's The Reverse Cowgirl 1 Naaras 6 (IP) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGPIB
40 RAG n 04 FI*Jylhärinteen Merlin 1 Uros 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1
41 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel 1 Naaras 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS
42 RAG a 03 FI*Satinante's Blues Brother Jake Zagreus 1 Uros 5 (IC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGCIB
43 RAG e 04 FI*Celestial's The Professor 1 Uros 7 (CH) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACIB
44 RAG a 03 21 FI*Celestial's Guillermo de Argentina 1 Uros 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS
45 SBI n Galileo vom Perlenmeer*D 1 Uros 7 (CH) Laskowska-Malaga Grazyna Abs
46 SBI n Ramazotti King of Icefire 1 Uros 7 (CH) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACIB
47 SBI n Sarapou Laty Mery, CZ 1 Uros 9 (Avoin) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAC
48 SBI n Tiffany's Charm Mystery Mask*RU 1 Uros 9 (Avoin) Laskowska-Malaga Grazyna EX2
49 SBI n Hailey da MaKaJa 1 Naaras 11 (Nuoret) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 BIV
50 SBI a FI*ValkoinenRuusu Santeri 1 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
51 SBI a FI*Lofanna Sequence 1 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
52 SBI b FI*Njaalan Cibináš 1 Uros 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAC
53 SBI b FI*Njaalan Nuárjučivgâ 1 Uros 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB BIV
54 SBI b FI*Njaalan Utkáás Utteli 1 Uros 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1
55 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 6 (IP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGPIB NOM BIS
56 SBI c FI*Downy-Flower's Alchemilla 1 Naaras 8 (PR) Smits-Peelen Nathalie Abs
57 SBI d EE*Magnificent Meow Bob Bordeaux 1 Uros 5 (IC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGCIB NOM
58 SBI f FI*BlueFairies Pink Sugar Lady Chibi Chibi 1 Naaras 3 (GIC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACS NOM
59 SBI f IT*Shin Miyar Clèa 1 Naaras 5 (IC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGCIB
60 SBI g FI*ElfQuest Leetah 1 Naaras 3 (GIC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACS
61 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM
62 SBI n 21 FI*Mimitan Levi 1 Uros 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
63 SBI a 21 FI*ElfQuest Rosmerta 1 Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
64 SBI b 21 Salo-Cat Andi Alexandro 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
64 SBI b 21 Salo-Cat Andi Alexandro 1 Uros 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS
65 SBI b 21 FI*Ziazan Qeshira 1 Naaras 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB BIV
66 SBI b 21 FI*ElfQuest Yvonne 1 Naaras 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAC
67 SBI b 21 FI*Ziazan King Sargon 1 Uros 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1 NOM
68 SBI c 21 FI*Ziazan Inessa 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
68 SBI c 21 FI*Ziazan Inessa 1 Naaras 10 (KAS) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAP
69 SBI d 21 FI*ElfQuest Usman 1 Uros 7 (CH) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACIB
70 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI*Valier's Elvis 1 Uros 7 (CH) Laskowska-Malaga Grazyna Abs
71 ABY n FI*Nebuankhet Midnight Sunrise 4 Naaras 3 (GIC) Monney Joëlle EX1 CACS
72 ABY n Velvet d’Amour Quentin Junior 4 Uros 5 (IC) Monney Joëlle EX1 CAGCIB NOM
73 ABY n FI*Woodcocks Private Joy 4 Naaras 5 (IC) Monney Joëlle EX1 CAGCIB
74 ABY n FI*Redcheetah's Felipe 4 Uros 9 (Avoin) Monney Joëlle EX1 CAC
75 ABY n FI*Redcheetah's Fidelia 4 Naaras 9 (Avoin) Monney Joëlle EX1 CAC
76 ABY n SmartAby.com Solomia of Pajuja 4 Naaras 11 (Nuoret) Monney Joëlle EX1
77 ABY n FI*Woodcocks Miss Moneypenny 4 Naaras 12 (Pennut) Monney Joëlle EX1 BIV NOM
78 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 2 (SP) Monney Joëlle KM BIV
79 ABY n FI*Pajuja Aerosmith 4 Uros 8 (PR) Monney Joëlle EX1 CAPIB NOM
80 ABY n FI*Kharn-Ka CC Festival 4 Uros 10 (KAS) Monney Joëlle EX1 CAP
81 ABY a FI*Woodcocks Purple Rain 4 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB NOM
82 ABY a S*Amber Eyes Kindly Kyler 4 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
83 ABY a Phoebe Blue Housetiger*PL 4 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 BIV NOM
84 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM
85 ABY o FI*Nebuankhet Siraxta 4 Naaras 1 (SC) Monney Joëlle KM BIV
86 ABY o Monkey Cat Chili Ollie Firestar 4 Uros 5 (IC) Monney Joëlle EX1 CAGCIB
87 ABY o Segena's Xailyn 4 Naaras 5 (IC) Monney Joëlle EX1 CAGCIB
88 ABY o FI*Redcheetah's Yanna 4 Naaras 12 (Pennut) Monney Joëlle EX1
89 ABY o Segena's Wheels on Fire 4 Uros 4 (GIP) Monney Joëlle EX1 CAPS
90 ABY o FI*Neaera's Genna Gingerella 4 Naaras 4 (GIP) Monney Joëlle EX1 CAPS
91 ABY ns FI*Taiga-Kissat Harry 4 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
92 ABY os S*Saivokattens Mielikki 4 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
93 BAL w 67 FI*Mummeli Freesiazinho Diego 4 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
94 BAL w 67 FI*Hämynhäivän Kultahelkkä 4 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
95 BAL b FI*Hämynhäivän Kupias Kurnuttaja 4 Uros 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
96 BAL b 21 FI*Hämynhäivän Mi Alma Popolina 4 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa Abs
97 BAL c 21 FI*Willicon Ekki-Ekki-Ekki-Ekki-PTANG! 4 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
98 BAL d 21 Kishkinda Bikaku 4 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta Abs
99 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM
100 CRX II / CRX b 03 FI*KittyLady's Ballet Dancer 4 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS NOM
101 CRX II / CRX a 01 62 FI*FunkyJam's Jue 4 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
102 CRX II / CRX n 09 FI*Telltail's Donna Chiquita 4 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa Abs
103 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM NOM BIS
104 CRX III / CRX d 24 FI*Vanitas Gimme Gimme 4 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
105 CRX III / CRX f 24 FI*Saivohenki Shyvana 4 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
106 CRX IV / CRX f 01 62 FI*Sommelier's Blended With Love 4 Naaras 3 (GIC) Monney Joëlle EX1 CACS BIV NOM
107 CRX IV / CRX ds 09 FI*Piupaws Bixbite 4 Uros 11 (Nuoret) Monney Joëlle EX1
108 CRX IV / CRX g 03 FI*KittyLady's Scriptina 4 Naaras 12 (Pennut) Monney Joëlle EX1
109 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Alchemist Bollinger 4 Naaras 8 (PR) Monney Joëlle EX1 CAPIB NOM
110 CRX V / CRX n 24 FI*Telltail's Sweet Lady 4 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa Abs
111 CRX VI / CRX n 02 21 62 FI*VeeKasin Neiti Hiiri 4 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
112 CRX VI / CRX n 03 24 FI*FunkyJam's Lots-o-Huggin Bear 4 Uros 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB
113 CRX VII / CRX n 21 33 FI*Dilemman Tinakenkätyttö 4 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
114 CRX VII / CRX n 32 FI*Claypond's Taneli 4 Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
115 DRX IV / DRX f 02 62 FI*Mirexin Carmen 4 Naaras 11 (Nuoret) Monney Joëlle EX1 NOM BIS
116 DRX V / DRX a 24 SE*Recce Pod Super Zajtjik 4 Uros 2 (SP) Koskenkangas Marjatta Abs
117 OLH b Bersinar Kichick 4 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
118 OSH n FI*LoudMeow Earthquake 4 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
119 OSH b S*Courelle's Café Macchiato 4 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
120 OSH n 24 FI*TinyAlien Believe to understand 4 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
121 OSH n 24 FI*TinyAlien Trust no one 4 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
122 OSH n 24 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika 4 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
123 OSH n 24 FI*Vintterin Sohvi Irmelintytär 4 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa Abs
124 OSH a 24 FI*LoudMeow Firepower 4 Uros 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
125 OSH a 24 FI*LoudMeow Stormwind 4 Uros 6 (IP) Koskenkangas Marjatta Abs
126 OSH a 25 FI*LoudMeow Born on the Sun 4 Uros 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM
127 OSH b 23 FI*Sylimykkyrän Cool Carlos 4 Uros 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
128 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine 4 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa Abs
129 OSH d 24 FI*BlackDevil's Master Of Puppets 4 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
130 OSH d 25 FI*Nazarlik Manami 4 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
131 RUS Katzenhof Christina Regina 4 Naaras 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM
132 RUS FI*Harmuan Belle Bärlein 4 Naaras 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB
133 RUS FI*Harmuan Rakas Raparperi 4 Uros 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX2
134 RUS S*Sirius Moonlight and Roses 4 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
135 RUS FI*Zarin Hallelujah 4 Uros 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB BIV NOM BIS
136 RUS FI*Hana-Bi Palaka 4 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX2
137 RUS FI*Harmuan Sointu Suloinen 4 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
138 RUS FI*Harmuan Ervo Erityinen 4 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
139 RUS FI*Albergan Kala-Maija 4 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
140 RUS FI*Albergan Kuunsilta 4 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV NOM BIS
141 RUS FI*Harmuan Kaunis Kardemumma 4 Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB NOM
142 RUS FI*BlueLair's White Heart Hickory 4 Uros 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB BIV NOM
143 RUS FI*BlueKaramel Fantasy 4 Naaras 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX2
144 RUS FI*Rusalka Margarita 4 Naaras 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
145 SIA w 67 FI*Vintterin Irmeli Vapuntytär 4 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS NOM
146 SIA w 67 FI*CasaGatitos Beatrix 4 Naaras 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta Abs
147 SIA n Whalleybush Most Wanted 4 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
148 SIA n 21 FI*Mummeli Sinizinho Julian 4 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
149 SIA n 21 FI*Vintterin Simo Vapunpoika 4 Uros 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB NOM
150 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM BIV
151 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa Abs
152 SOM n S*All Inclusive Ruby 4 Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
153 SOM n Somalissa Aurora 4 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
154 SOM n Almaros Pikatchu 4 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa Abs
155 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
156 SOM n FI*Lamadegaan Fine By Me 4 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM BIV NOM
157 SOM n FI*Lamadegaan Festival Star 4 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
158 SOM n FI*SunnyPace Fritillaria 4 Naaras 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
159 SOM a FI*Foxkiss Falco alopex 4 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM
160 SOM a FI*Nemiena's Extended Play 4 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
161 SOM a FI*Foxkiss Daphnia mirabilis 4 Naaras 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
162 SOM a FI*Nemiena's Calling The Wild 4 Naaras 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
163 SOM o FI*Amajan Norton Norberto 4 Uros 1 (SC) Monney Joëlle KM BIV
163 SOM o FI*Amajan Norton Norberto 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
164 SOM o FI*Amajan Neffi Nerea 4 Naaras 1 (SC) Monney Joëlle KM
165 SOM o FI*Amajan Pon Preziosa 4 Naaras 1 (SC) Monney Joëlle KM
166 SOM o FI*SunnyPace Knautia 4 Naaras 3 (GIC) Monney Joëlle EX1 CACS
167 SOM o Kisompa`s Gizmo von der Stoffelburg*D 4 Uros 7 (CH) Monney Joëlle EX1 CACIB
168 SOM o FI*Amajan Viola Viviana 4 Naaras 7 (CH) Monney Joëlle EX1 CACIB
169 SOM o Aruna Liemarvin Bonevacia 4 Uros 9 (Avoin) Monney Joëlle EX1 CAC
170 SOM o FI*Amajan Vittore Vigberto 4 Uros 10 (KAS) Monney Joëlle EX1 CAP
171 SOM p FI*SunnyPace Ostrya 4 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa Abs
172 SOM p S*Catnip's Gutsy Gusten 4 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
173 SPH I / SPH n FI*Honeymoon Beast in Black 4 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
174 SPH IV / SPH f 09 FI*Hebblas Gemma 4 Naaras 5 (IC) Monney Joëlle EX1 CAGCIB
175 SPH IV / SPH h 09 FI*Hebblas Galaxy 4 Naaras 10 (KAS) Monney Joëlle EX1 CAP
176 SPH V / SPH f 03 32 Murashoff Aurora Borealis 4 Naaras 1 (SC) Komissarova Olga KM NOM BIS
177 SPH V / SPH n 09 21 32 FI*Jackomon's Bernita 4 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
178 SPH V / SPH d 32 Nudelook Little Warrior 4 Uros 7 (CH) Komissarova Olga Abs
179 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM BIS
180 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
181 THA a FI*FreeSandi Abigail 4 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB NOM
182 THA c Newmoondiamond Bellatrix 4 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
183 DRX V / DRX n 24 SE*Recce Pod Sherian Grace Cadoria 4 Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM
187 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Eek Magnusson Iréne 0
Henry Stéphane 0
Kabina Martin 0
Komissarova Olga EXO n 24, PER a, RAG a, SBI a, SBI a 21, SBI n 21, ABY a, BAL w 67, CRX III, OSH b, OSH d 25, SIA n 21, SOM a, SPH V 31
Koskenkangas Marjatta ABY ns, ABY os, BAL b, BAL d 21, CRX I, CRX VI, CRX VII, DRX V, OSH a 24, OSH a 25, RUS, SIA n, SIA w 67, SPH I, THA c 33
Laskowska-Malaga Grazyna EXO e 22, EXO n, EXO n 22, PER a 03 24, PER a 22, PER d 21 33, PER ds, PER n 33, RAG a 03, RAG e 04, RAG n, RAG n 03, SBI d 21, SBI f, SBI g, SBI n, TUV d 61-63 30
Lindelöf Sirpa BAL b 21, BAL c 21, CRX II, CRX V, OLH b, OSH b 23, OSH c 24, OSH d 24, OSH n, OSH n 24, SOM n, SOM p, THA a 28
Maillard Chiavuzzo Isabelle 0
Monney Joëlle ABY n, ABY o, CRX IV, DRX IV, SOM o, SPH IV 31
Smits-Peelen Nathalie EXO g 03 23, EXO n 03 24, PER a 03 22, PER a 24, PER d 03, PER ds 11, PER e 33, PER f, PER f 03 22, PER n, PER n 03, RAG a 03 21, RAG g, RAG n 04, SBI b, SBI b 21, SBI c, SBI c 21, SBI d, SBI h 30
Vencliková Lena 0
11 tuomaria.