Omakissa
RuRok "Selma" 136. kansainvälinen rotukissanäyttely
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 3.4.2022 Loppuu 3.4.2022
Ilmoittautuminen alkaa 25.2.2022 Ilmoittautuminen loppuu 16.3.2022
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 26.3.2022
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 280   Kategoriat 1, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Karkkila, "Selma"
Toimihenkilöt
Karkkilan Konepajahalli, Valurinkatu 3, 03600 Karkkila

Näyttelyluokat: 1-17.
Huomioithan että jokaiseen luokkaan tehdään oma näyttelyilmottautuminen!
Muista ilmoittautua kumpaankin näyttelyyn per päivä (jos haluat saada kaksi arvostelutulosta per päivä).
Näyttelyssä noudatetaan Fifen ja Suomen Kissaliiton sääntöjä. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokein.

Näyttelymaksut: FIFe-jäseniltä 42€ / kissa / näyttely
FIFen ulkopuolisilta 50€ / kissa / näyttely
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, erikseen normaali näyttelymaksu. Veteraaniluokka 20€ / kissa / näyttely (mikäli kissa osallistuu myös normaaliarvosteluun).
 

NäyttelysihteeriTerhi Lång, 0405807786 (+ Tiina Myllyharju, 0505012045)
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten  show@rurok.fi osoitteesta. Töissä en hoida näyttely asioita.
Näyttelypäällikkö: Jukka Laine, puhelin: 044 930 6273
Pääassistentti
Jemina Töyrylä, jemina.toyryla@hotmail.com  tai FaceBookin kautta.
Palkinnot, tuomarioppilasanomukset, myyntipöydät: Marianne Surakka marianne.surakka@rurok.fi, 0500 856 380
Raha-asiat: Sinikka Laine sinikka.laine@rurok.fi, puh.0505111399


Pääsponsorina on Royal Canin

Lisätietoja Näyttelyluettelo etukäteen ostettuna 3€, paikanpäältä 5€ (rajoitettu erä).
Varaathan siis omasi Omakissan kautta.
Ruusukkeet maksullisia. Vp ja Tp ruusukkeet / palkinnot maksuttomia.

Vastaamme kaikkiin sähköposteihin. Jos vastausta ei kuulu, otathan yhteyttä uudelleen.

Ilmottautuminen on sitova. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmottautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoituksesi heti ilmottautumisen jälkeen Omakissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI. Jos kissa perutaan ennen ilmoitusajan päättymistä palautetaan  summasta 75%. 

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 13.03.2022 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show(at)rurok.fi 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 66 63 0 0 0
4 75 75 0 0 0
Kotikissat 7 7 0 0 0
Yhteensä 148 145 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS
1 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 1 NOM
2 EXO e 22 FI*Ayser's Creamy Dreame 1 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
3 EXO g 22 Ayser's Midnight Kiss 1 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS
4 EXO n 03 24 FI*Jewelstory You Look Good 1 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM NOM
5 EXO g 03 24 FI*Kermaviiksen Ofelia 1 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1 NOM
6 PER n FI*Mimosan You Give Love a Bad Name 1 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC BIV NOM BIS
7 PER n IT*Giufrans Everest 1 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
8 PER n Preciousice Beyonce of Kultaviiksen 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
9 PER n FI*Mimosan Åh I Wanna Go 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
10 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM NOM
10 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 1 NOM BIS
10 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
11 PER a FI*Ocean-Minded Maradonna 1 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM BIS
12 PER a FI*Ocean-Minded Mercury 1 Uros 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS NOM BIS
13 PER d FI*Kultaviiksen Odessa 1 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
14 PER f FI*Mimosan Åll I Wanted 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 NOM BIS
15 PER f FI*Timanfaya Magic Of Love 1 Naaras 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
16 PER f 24 FI*Timanfaya She Will Be Loved 1 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne KM NOM BIS
17 PER ds 11 FI*Kultaviiksen Poseidon 1 Uros 1 (SC) Roca Folch Yan KM
18 PER f 03 22 FI*Jewelstory Temptation 1 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
19 PER e 33 Endless Tale Be a Dream 1 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB NOM
20 RAG a FI*Satinante's Bluebird Xara Florinna 1 Naaras 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS NOM
21 RAG d FI*Maplehill's Rosebud 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne Abs
22 RAG e FI*Utuinen Xtra Charming Xander 1 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
23 RAG e FI*Utuinen Dewey McDuck 1 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 NOM
24 RAG g FI*Rookatin Adalmiina 1 Naaras 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC NOM BIS
25 RAG g FI*Rookatin Adolfiina 1 Naaras 10 (KAS) Roca Folch Yan Mitätöity Mitätöity
26 RAG n 03 FI*Barfait's Leon 1 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
27 RAG n 03 FI*Birrimirrin Sensuelle Safir 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
28 RAG n 04 FI*Yazzpaw's Tiny Wandering Squirrel 1 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
29 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel 1 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS NOM
30 RAG a 03 FI*Midnightdolls There Must Be An Angel 1 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
31 RAG a 04 FI*Ragtail Åskguden Tors son Magni 1 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
32 SBI n FI*Kattimäen Niila Onni 1 Uros 1 (SC) Roca Folch Yan KM
33 SBI n FI*Rais-Kis X-tra 1 Naaras 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
34 SBI n FI*Suvirannan Elmeri 1 Uros 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB NOM
35 SBI n Sarapou Laty Mery, CZ 1 Uros 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1
36 SBI n FI*Carlabi's Jiuliano Niccolo 1 Uros 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 BIV NOM
37 SBI n EE*Mercurius Alsiade's Fleur 1 Uros 6 (IP) Roca Folch Yan EX1 CAGPIB NOM
38 SBI n FI*Lofanna Guernica 1 Naaras 10 (KAS) Roca Folch Yan EX1 CAP
39 SBI n IT*Achtung Baby Casanova In Hell 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
40 SBI a Lyrene Wonder Waverley 1 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1
41 SBI b FI*Bluemanor Lady Baghera 1 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
42 SBI b FI*Downy-Flower's Begonia 1 Naaras 8 (PR) Chadaj Marek EX1 CAPIB
43 SBI c FI*Downy-Flower's Eranthis 1 Uros 10 (KAS) Roca Folch Yan EX1 CAP
44 SBI c FI*Downy-Flower's Alchemilla 1 Naaras 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB NOM
45 SBI g FI*Harebell Unni Othelia 1 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
46 SBI g FI*Annmark Deeva 1 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
47 SBI n 21 FI*Mimitan Levi 1 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
48 SBI a 21 FI*ElfQuest Rosmerta 1 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
49 SBI a 21 FI*Downy-Flower's Dicentra 1 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
50 SBI a 21 FI*Downy-Flower's Darmera 1 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
51 SBI a 21 FI*Kirakan You Are My Sunshine 1 Naaras 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
51 SBI a 21 FI*Kirakan You Are My Sunshine 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
52 SBI b 21 Salo-Cat Andi Alexandro 1 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS BIV
53 SBI b 21 FI*Kirakan Zen Garden 1 Naaras 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
54 SBI b 21 S*Snow Road Esse Lady Eri'danus 1 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
54 SBI b 21 S*Snow Road Esse Lady Eri'danus 1 Naaras 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 2
55 SBI b 21 FI*ElfQuest Yemina 1 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
56 SBI b 21 FI*Suvirannan Deliverance 1 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX2
57 SBI f 21 FI*Pirimirrin Selemdza 1 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
58 ABY n Farris of the Anvil von Kalimdor*CH 4 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM
59 ABY n Chardryn von Kalimdor*CH 4 Naaras 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
60 ABY n FI*Nebuankhet Midnight Sunrise 4 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB NOM BIS
61 ABY n Velvet d’Amour Quentin Junior 4 Uros 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
62 ABY n FI*Pajuja Accept 4 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
63 ABY n FI*Woodcocks Private Joy 4 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
64 ABY n DK Bifrost Little Miss Vega 4 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 BIV NOM BIS
65 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM
66 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM
66 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 2
67 ABY a FI*Woodcocks Purple Rain 4 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC BIV NOM BIS
68 ABY a FI*Kharn-Ka All Star 4 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
69 ABY a FI*Nebuankhet Anstruther's Dark Prophecy 4 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
70 ABY a FI*Nebuankhet Nae Laird! 4 Uros 2 (SP) Wilczek Anna KM
71 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
72 ABY o FI*Herzlichkeits Rain of Amethyst 4 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
73 ABY o Segena's Wheels on Fire 4 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
74 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Roca Folch Yan KM NOM
74 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 2
75 BAL c 21 FI*Frostnight's Disciple Of The Sun 4 Uros 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
76 CRX II / CRX b 03 FI*KittyLady's Ballet Dancer 4 Uros 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB NOM
77 CRX V / CRX ns 24 FI*Piupaws Ansa Ikonen 4 Naaras 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB
78 CRX VI / CRX ns 03 22 FI*Piupaws Duracell's Cebus capucinus 4 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB BIV
79 CRX VI / CRX n 02 21 62 FI*VeeKasin Neiti Hiiri 4 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
80 CRX VI / CRX n 09 24 FI*VeeKasin Veikko Väärämieli 4 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM
81 CRX VI / CRX ns 09 24 FI*Piupaws Duracell's Galago senegalensis 4 Uros 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB
82 DRX IV / DRX f 02 62 FI*Mirexin Carmen 4 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 NOM
83 DRX VI / DRX n 09 24 FI*Åbodas Orvokki 4 Naaras 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC
84 DRX VIII / DRX f 02 32 FI*Mirexin Zara 4 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
85 OLH n FI*Hämynhäivän Esko Mörkö 4 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
86 OLH b Bersinar Kichick 4 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
87 OSH n 24 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika 4 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna Abs
88 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM
89 OSH b 23 FI*Sylimykkyrän Cool Carlos 4 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek Abs
90 OSH d 25 FI*Nazarlik Manami 4 Naaras 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC
91 RUS Katzenhof Christina Regina 4 Naaras 1 (SC) Wilczek Anna KM NOM
92 SIA n Whalleybush Most Wanted 4 Uros 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS BIV
93 SIA n Blagodar Trel 4 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
94 SIA n FI*Twist-Tiramisun Unelmainen Uno 4 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
95 SIA e FI*Plan-A KaspektinKauhuKakara 4 Uros 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
96 SIA n 21 FI*Mummeli Sinizinho Julian 4 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM BIS
97 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM BIV
98 SOM n Olaf von Gulda 4 Uros 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS
99 SOM n FI*Vulpes Black No. 1 4 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
100 SOM n S*All Inclusive Ruby 4 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
101 SOM n FI*Kharn-Ka Unique Creation 4 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
102 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 2 (SP) Wilczek Anna KM BIV NOM BIS
102 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 1 NOM BIS
103 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 2 (SP) Wilczek Anna Abs
104 SOM n FI*Foxkiss Esox lucius 4 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
105 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS NOM
106 SOM n FI*Kisompa's Orlando 4 Uros 6 (IP) Wilczek Anna Abs
107 SOM n Catzanova Pin-Up 4 Naaras 10 (KAS) Wilczek Anna Abs
108 SOM a FI*Foxkiss Falco alopex 4 Uros 1 (SC) Roca Folch Yan KM BIV NOM
109 SOM a FI*Nemiena's Extended Play 4 Uros 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
110 SOM a FI*Nemiena's Love Me In Black 4 Naaras 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC NOM
111 SOM a FI*Nemiena's Warrior Soul 4 Uros 10 (KAS) Roca Folch Yan EX1 CAP
112 SOM o Kisompa`s Gizmo von der Stoffelburg*D 4 Uros 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
113 SOM o FI*SunnyPace Juglans 4 Uros 2 (SP) Roca Folch Yan KM NOM
114 SOM p S*Catnip's Gutsy Gusten 4 Uros 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1
115 SPH I / SPH n Dani Danati Bonaparte 4 Uros 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
116 SPH II / SPH a 09 FI*BritneyStar's Irwin Goodman 4 Uros 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
117 SPH III / SPH g FI*Hobbitqueen's Xena 4 Naaras 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
118 SPH IV / SPH h 02 62 FI*Hebblas Chocolate Chip 4 Naaras 3 (GIC) Wilczek Anna Abs
119 SPH IV / SPH f 09 FI*Hebblas Gemma 4 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
120 SPH V / SPH n 32 FI*Fairygold's Amos Alonso 4 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB BIV
121 SPH V / SPH n 09 21 32 FI*Jackomon's Bernita 4 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
122 SPH V / SPH d 32 Nudelook Little Warrior 4 Uros 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
123 SPH V / SPH g 02 32 FI*BritneyStar's Inna 4 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
124 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM BIS
124 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 1 NOM
125 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek Abs
125 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 17 (Veteraani) Roca Folch Yan Abs
126 THA n FI*FreeSandi Felix 4 Uros 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB
127 THA a FI*FreeSandi Helena 4 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
128 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 1 NOM BIS
128 HCL Kelmi Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 2
129 HCS PÖRRI Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne Abs
130 HCS Pilikku, alati kehräävä kilippari Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 2
131 HCS Ariana Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 1 NOM BIS
132 HCS Vesku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 1 NOM BIS
132 HCS Vesku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 1 NOM
133 SBI n FI*Suvirannan Ellinoora 1 Naaras 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
145 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek EXO n, PER a, RAG a, RAG n 04, SBI b, SBI b 21, ABY n, CRX II, DRX VIII, OSH b 23, SIA e, SIA n 21, SPH V, THA a, VET Kotikissat 37
Roca Folch Yan EXO g 03 24, EXO g 22, PER ds 11, RAG g, SBI a, SBI c, SBI n, BAL b, BAL c 21, CRX V, DRX IV, DRX VI, OSH d 25, SOM a, SOM o, SOM p, SPH II, THA n, VET 1, VET 4 39
Wikström Bjarne EXO e 22, EXO n 03 24, PER d, PER e 33, PER f, PER f 03 22, PER f 24, PER n, RAG a 03, RAG a 04, RAG d, RAG e, RAG n 03, SBI a 21, SBI f 21, SBI g, SBI n 21, HCL, HCS 32
Wilczek Anna ABY a, ABY o, CRX VI, OLH b, OLH n, OSH a 25, OSH n 24, RUS, SIA n, SOM n, SPH I, SPH III, SPH IV 34
4 tuomaria.