Omakissa
RuRok "Selma" 136. kansainvälinen rotukissanäyttely
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 2.4.2022 Loppuu 2.4.2022
Ilmoittautuminen alkaa 25.2.2022 Ilmoittautuminen loppuu 16.3.2022
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 26.3.2022
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 280   Kategoriat 2, 3
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Karkkila, "Selma"
Toimihenkilöt
Karkkilan Konepajahalli, Valurinkatu 3, 03600 Karkkila

Näyttelyluokat: 1-17.
Huomioithan että jokaiseen luokkaan tehdään oma näyttelyilmottautuminen!
Muista ilmoittautua kumpaankin näyttelyyn per päivä (jos haluat saada kaksi arvostelutulosta per päivä).
Näyttelyssä noudatetaan Fifen ja Suomen Kissaliiton sääntöjä. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokein.

Näyttelymaksut: FIFe-jäseniltä 42€ / kissa / näyttely
FIFen ulkopuolisilta 50€ / kissa / näyttely
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, erikseen normaali näyttelymaksu. Veteraaniluokka 20€ / kissa / näyttely (mikäli kissa osallistuu myös normaaliarvosteluun).
 

NäyttelysihteeriTerhi Lång, 0405807786 (+ Tiina Myllyharju, 0505012045)
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten  show@rurok.fi osoitteesta. Töissä en hoida näyttely asioita.
Näyttelypäällikkö: Jukka Laine, puhelin: 044 930 6273
Pääassistentti
Jemina Töyrylä, jemina.toyryla@hotmail.com  tai FaceBookin kautta.
Palkinnot, tuomarioppilasanomukset, myyntipöydät: Marianne Surakka marianne.surakka@rurok.fi, 0500 856 380
Raha-asiat: Sinikka Laine sinikka.laine@rurok.fi, puh.0505111399


Pääsponsorina on Royal Canin

Lisätietoja Näyttelyluettelo etukäteen ostettuna 3€, paikanpäältä 5€ (rajoitettu erä).
Varaathan siis omasi Omakissan kautta.
Ruusukkeet maksullisia. Vp ja Tp ruusukkeet / palkinnot maksuttomia.

Vastaamme kaikkiin sähköposteihin. Jos vastausta ei kuulu, otathan yhteyttä uudelleen.

Ilmottautuminen on sitova. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmottautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoituksesi heti ilmottautumisen jälkeen Omakissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI. Jos kissa perutaan ennen ilmoitusajan päättymistä palautetaan  summasta 75%. 

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 13.03.2022 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show(at)rurok.fi 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 80 80 0 0 0
3 54 51 0 0 3
Yhteensä 134 131 0 0 3

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 2 (SP) Wilczek Anna KM
1 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 17 (Veteraani) Wikström Bjarne 1 NOM BIS
2 MCO I / MCO n PL*Ashabelle Niger 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
3 MCO II / MCO n 03 FI*Keenukollin Isoo-Antti 2 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
4 MCO II / MCO n 09 FI*Chamberlain Golden Heart 2 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
5 MCO II / MCO a 03 FI*Chamberlain Keep On Rocking 2 Uros 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS
6 MCO III / MCO a 25 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo 2 Naaras 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS
7 MCO III / MCO n 22 S*Stortassen's Yrsa 2 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 BIV NOM BIS
8 MCO III / MCO a 25 FI*Stout-hearted Blue Diamond 2 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
9 MCO III / MCO n 25 FI*Stout-hearted Dazzling Diwa 2 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
10 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 2 (SP) Wilczek Anna KM
11 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Akachi 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS BIV
12 MCO IV / MCO n 03 22 Uma Icestorm*PL 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
13 MCO IV / MCO n 09 25 Felix Theory Thanatos 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
14 MCO IV / MCO n 03 22 FI*CapePoint Madiba 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX2
15 MCO IV / MCO a 09 24 FI*Stout-hearted A dream with in a dream 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM BIS
16 MCO IV / MCO a 03 22 FI*CapePoint Naledi 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne Abs
17 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Kitchi's Beppina 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
18 MCO IV / MCO n 02 21 62 FI*Stout-hearted Dazzling Dominica 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX2
19 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Stout-hearted Supernatural 2 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne Abs
20 MCO V / MCO d 22 FI*A'Dreams MC Artemiy 2 Uros 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS
21 MCO V / MCO d 22 Katie Forest Pearl 2 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS
22 MCO V / MCO e 25 Abenzio's Lost Thunder 2 Uros 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC BIV NOM
23 MCO V / MCO f 22 FI*A'Dreams MC Glamour 2 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1 NOM
24 MCO VI / MCO f 09 FI*Keenukollin Lissu 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek Abs
25 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Stout-hearted Kat von Teese 2 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
26 MCO VI / MCO f 09 22 Qoqetta Punto Valentino, CZ 2 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 BIV NOM
27 MCO VI / MCO d 09 25 FI*Stout-hearted Cosmic Ruby 2 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
28 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted Your royal highness 2 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM
29 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted Her Royal Highness Meghan 2 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS NOM
30 MCO VII / MCO fs 22 Genewa Real Love*RU 2 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS
31 MCO VII / MCO gs 22 FI*A'Dreams MC Fulda 2 Naaras 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC
32 MCO I / MCO n FI*HeavyMeows Metal God 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
33 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 2 (SP) Roca Folch Yan KM
34 MCO VII / MCO ns FI*HeavyMeows Can I Play with Madness 2 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1 BIV
35 MCO VII / MCO ns 22 FI*Stout-hearted Victor 2 Uros 10 (KAS) Roca Folch Yan EX1 CAP
36 MCO IX / MCO w 62 Patricia Punto Valentino, CZ 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
37 MCO IX / MCO w 63 FI*Pinewoods Janis Joplin 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
38 MCO IX / MCO w 61 FI*Pinewoods Jennifer Lopez 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne Abs
39 NEM I / NEM as 21 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella 2 Naaras 1 (SC) Wilczek Anna KM NOM
40 NEM I / NEM a 21 Neon Kocia Osada*PL 2 Uros 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB BIV
41 NEM I / NEM d 21 FI*Pikku-Priin Oh My Red Discovery 2 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
42 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Princess Neymarinda 2 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
43 NEM I / NEM f 21 FI*Pikku-Priin Quite a Lady 2 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM
44 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 2 (SP) Wilczek Anna KM BIV NOM
45 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Finlandia 2 Uros 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
46 NEM I / NEM n FI*Snowcountry Armani 2 Uros 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB
47 NEM I / NEM d FI*Cherrytail's Pancake Boy 2 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
48 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Great Polka 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS NOM
49 NEM II / NEM n 09 21 Vanilla Kocia Osada*PL 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC NOM
50 NEM II / NEM a 03 21 Virgil Z Chřibských hor, CZ 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM
51 NEM II / NEM a 09 21 FI*Pikku-Priin Lyyti Lumimarja 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
52 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne Abs
53 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Noelle Kisses Deeamore 2 Naaras 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB NOM BIS
54 NFO II / NFO n 09 NO*Havstrilens Robyn 2 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS
55 NFO II / NFO n 03 FI*Siniidan Valkmusa 2 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 NOM
56 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 2 (SP) Roca Folch Yan KM
56 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 17 (Veteraani) Wikström Bjarne 1 NOM
57 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Tähtitassun Hellä Lempi 2 Naaras 1 (SC) Chadaj Marek KM NOM BIS
58 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Kirsikan Jytky 2 Uros 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB NOM BIS
59 NFO V / NFO f FI*Haaveeni Tähdistä Kaunein 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
60 NFO VI / NFO d 03 24 FI*Kissanpolkan Poppari 2 Uros 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
61 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Siniidan Chocolate Stripes 2 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX2
62 NFO VI / NFO f 09 23 S*Myselisia's Campari 2 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS BIV NOM
63 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Carwalions Geisli 2 Naaras 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
64 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB NOM
65 NFO VII / NFO ds 22 IT* Eryn Galen Gwindor 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
66 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM
67 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Umppa-Lumppa 2 Uros 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS NOM
68 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Pikku-Priin Lusitano 2 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS NOM BIS
69 SIB VI / SIB f 09 FI*SoulSibster's EasterEdith 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
70 SIB VII / SIB ns FI*Cherrytail's Continental 2 Uros 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS NOM
71 SIB VIII / SIB ns 09 FI*SoulSibster's ImaginaryIcaros 2 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
72 SIB VIII / SIB fs 03 FI*Cherrytail's Xenia 2 Naaras 8 (PR) Chadaj Marek EX1 CAPIB
73 SIB IX / SIB w 64 FI*SoulSibster's FeinFrau 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
74 TUA IX / TUA w 61 FI*Felesin Stevie Nicks 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
75 BEN n 22 FI*Hopeahännän Jasmin Glitter 3 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
76 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure 3 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM
77 BLH e 03 FI*MellowBear's Talented Berlioz 3 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
78 BLH f 03 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda 3 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP NOM
79 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 1 (SC) Wilczek Anna KM
79 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 3
80 BML I / BML bs 11 31 FI*Kimuli's Secret Melody 3 Naaras 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS BIV NOM
81 BML I / BML ns 11 FI*Kimuli's Darkest Light 3 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
82 BML I / BML bs 11 31 FI*Kissamummon Uuno Laakso 3 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
83 BML I / BML as 11 31 ES*Bellabonny Touchstone 3 Uros 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 1 NOM
83 BML I / BML as 11 31 ES*Bellabonny Touchstone 3 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP NOM BIS
84 BML II / BML js 12 31 FI*Kimuli's Crystal Rose 3 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS
85 BML II / BML gs 11 FI*Kimuli's Lips Don't Lie 3 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1
86 BSH a FI*Hyrinän Elwood 3 Uros 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB NOM
87 BSH d FI*Coventry's Vernon 3 Uros 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB
88 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Roca Folch Yan KM NOM BIS
88 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 1 NOM BIS
89 BSH c 24 FI*Coventry's Ywain 3 Uros 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS NOM
90 BSH ny 11 FI*EmeraldCharm Garfield 3 Uros 10 (KAS) Roca Folch Yan EX1 CAP
91 BSH n 21 33 FI*Duketin Kaunokki 3 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB NOM
92 BUR n FI*Aavan Mánnu 3 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
93 EUR e FI*Lionstyle Onnenoikku 3 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
94 EUR a 23 FI*Pinkkitassun Yannick 3 Uros 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB NOM
95 EUR a 23 FI*Pinkkitassun Yvonne 3 Naaras 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
96 EUR d 22 FI*Pinkkitassun Saara 3 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
97 EUR f 22 FI*Pinkkitassun Jóhanna 3 Naaras 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
98 EUR f 23 FI*Kontukatin Adalmiina 3 Naaras 17 (Veteraani) Roca Folch Yan Arvosteltu
98 EUR f 23 FI*Kontukatin Adalmiina 3 Naaras 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
99 EUR f 23 FI*Pinkkitassun Ofelia 3 Naaras 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB NOM
100 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM
100 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 4
101 EUR as 23 FI*Pinkkitassun Zofia 3 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
102 KBS II / KBS n 03 24 Moreman Tosia 3 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan Abs
103 KOR FI*Mythai Opale Devi 3 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS NOM BIS
104 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 2
104 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 2 (SP) Roca Folch Yan KM
105 KOR FI*Mythai Erawan Eka 3 Uros 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB NOM
106 OCI n 24 FI*Northalla Smaug of Erebor 3 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM
107 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM NOM BIS
108 OCI b 24 FI*Somalinnan Gwen 3 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
109 OCI c 24 FI*WiliWilla Dragonfly 3 Uros 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
110 OCI c 24 FI*Vinkeä Epeli-Eino 3 Uros 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 NOM
111 OCI o 24 FI*Uniikki Morfeus 3 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM
112 OCI os 24 FI*Northalla Runemaster 3 Uros 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
113 SIN Michael Mikesh von Seidenpelz 3 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
114 SIN FI*Anjupia's Nikol Noach Nigo 3 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM
115 SRL II / SRL b 09 FI*Be-Curly Grizabella 3 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
116 SRL IV / SRL e 03 FI*Be-Curly Unicorns R Real 3 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
117 ACL III / ACL n 22 FI*Siriuksen MaiaCurl 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
118 ACL IV / ACL n 03 22 FI*Siriuksen AlfaCurl 2 Uros 2 (SP) Roca Folch Yan KM NOM
119 ACS II / ACS n 09 FI*Siriuksen BelinaCurl 2 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
120 NFO VI / NFO f 09 22 IT*Freya Oyne Witch Glinda 2 Naaras 10 (KAS) Roca Folch Yan EX1 CAP
121 EUR f 22 FI*Feronian Neilikka 3 Naaras 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB
129 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek ACS II, MCO II, MCO VI, NFO IV, NFO V, SIB VII, SIB VIII, BEN n 22, BEN n 24, BLH f 03, BSH a, BSH c 24, BSH n 21 33, EUR a 23, EUR e, EUR f 24, OCI n 24, OCI o 24, SIN, SRL II 30
Roca Folch Yan ACL IV, MCO V, MCO VII, NFO II, NFO VI, BML II, BSH f, BSH ny 11, EUR a 23, KBS II, KOR, OCI c 24, VET 3 37
Wikström Bjarne ACL III, MCO I, MCO IV, MCO IX, NEM II, NFO IX, NFO VII, SIB IX, SIB VI, TUA IX, VET 2 28
Wilczek Anna ACS III, MCO III, NEM I, SIB III, SIB IV, BLH e 03, BML I, BSH d, BUR n, EUR d 22, EUR f 22, EUR f 23, OCI b 24, OCI os 24, SRL IV 34
4 tuomaria.