Omakissa
ERY-SYD 123. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Eteläinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 10.4.2022 Loppuu 10.4.2022
Ilmoittautuminen alkaa 20.2.2022 Ilmoittautuminen loppuu 13.3.2022
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 9:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 14:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 1.4.2022
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 220  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@ery-syd.net
Paikka Kauppakeskus Redi, Hermannin rantatie 5, 00580 Helsinki
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikkö Viivi Viuha, p. 040 338 0107, viivi.viuha@gmail.com 
Näyttelysihteerit show@ery-syd.net
Marika Landen (kat 1, 2 ja kotikissat)  p. 040 504 2592 (iltaisin 18-21)
Anu Hyvönen (kat 3 & 4) , p. 040 561 7901 (iltaisin 18-21)
Pääassistentti Havu Kontinen, havukontinen@gmail.com

Lisätietoja
Tervetuloa Drive in -näyttelyyn Helsinkiin! 

Ilmoittautuminen avautuu Omakissassa 20.2.2022 kello 18.


Näyttely on Drive-In näyttely. Näyttelyn virallinen kutsu ja ohjeet löytyvät ERY-SYDin kotisivuilta: http://ery-syd.net/nayttelyt-tulossa/
 
Näyttelymaksut 40 e/kissa/pvä, ERY-SYDin alennukseen oikeutetuille jäsenille 30 e/kissa/päivä. Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan, muuten normaali näyttelymaksu. Tarkistusluokka ja veteraaniluokka muun luokan yhteydessä 20 €, muuten normaali näyttelymaksu 40€/30€.
 
Näyttelymaksun voi maksaa leimakortilla 9.1.2022 asti. Leimakortti on lähetettävä välittömästi ilmoittautumisen jälkeen ja korttiin on kirjoitettava näyttelyn päivämäärä ja ilmoitetun kissan nimi.
 
Huomioithan, että ilmoittautumalla näyttelyyn hyväksyt näyttelyn poikkeukselliset toimintaohjeet, jotka löydät kutsusta.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 78 53 0 0 25
2 89 71 0 0 18
3 52 42 0 0 10
4 88 66 0 0 22
Kotikissat 4 4 0 0 0
Yhteensä 311 236 0 0 75

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 8 (PR) Vinkel Marina EX1 CAPIB
2 EXO fs 24 62 FI*Nipsu-Nappulan Everlasting Love 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
3 PER n FI*Mimosan You Give Love a Bad Name 1 Uros 7 (CH) Henry Stéphane EX1 CACIB NOM BIS
4 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
4 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 17 (Veteraani) Komissarova Olga 1 NOM BIS
4 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM
5 PER a FI*Ocean-Minded Maradonna 1 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1 NOM BIS
6 PER a FI*Ocean-Minded Mercury 1 Uros 2 (SP) Vinkel Marina KM NOM BIS
7 PER f FI*Cherish's Strössel 1 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
8 PER f 24 FI*Timanfaya She Will Be Loved 1 Naaras 2 (SP) Vinkel Marina KM NOM
9 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
10 PER n 03 24 FI*Whispers Neville 1 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM NOM
11 PER a 03 22 Diapason Bluesky of Dirlandan 1 Uros 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
12 RAG a FI*Satinante's Bluebird Xara Florinna 1 Naaras 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS NOM
13 RAG a SE*Nitunas Loch Lomond 1 Uros 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
14 RAG g FI*Rookatin Beastiina 1 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP NOM
15 RAG n 21 FI*Yazzpaw's Charming Stuntman 1 Uros 12 (Pennut) Henry Stéphane EX1
16 RAG n 03 FI*Celestial's Nothing compares 2U 1 Naaras 11 (Nuoret) Henry Stéphane EX1 NOM
17 RAG n 03 FI*Midnightdolls Little Queenie 1 Naaras 12 (Pennut) Henry Stéphane EX1 NOM
18 RAG n 04 FI*Yazzpaw's Curious Wildcard 1 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
19 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel 1 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne Abs
20 RAG a 03 FI*Satinante's Blues Brother Jake Zagreus 1 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB NOM
21 RAG a 03 S*Asterion's Bodil 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM BIS
22 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Royal Glorious Sapphire 1 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM NOM
23 RAG a 04 FI*Ragtail Åskguden Tors son Magni 1 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
24 RAG n 04 21 Gayaneh Vertigo vicinus 1 Uros 7 (CH) Vinkel Marina EX1 CACIB
25 RAG n 04 21 Gayaneh Helius Hilaris 1 Uros 4 (GIP) Vinkel Marina EX1 CAPS
26 RAG n 04 21 Gayaneh Willea igitur 1 Uros 10 (KAS) Vinkel Marina EX1 CAP
27 RAG a 04 21 Gayaneh Winteria era 1 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
28 SBI n FI*Kattimäen Niila Onni 1 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM BIV
29 SBI n FI*Suvirannan Ellinoora 1 Naaras 7 (CH) Vinkel Marina EX1 CACIB
30 SBI n FI*Suvirannan Elmeri 1 Uros 7 (CH) Vinkel Marina EX1 CACIB
31 SBI n IT*Achtung Baby Casanova In Hell 1 Uros 10 (KAS) Vinkel Marina Abs
32 SBI b FI*Njaalan Cibináš 1 Uros 9 (Avoin) Henry Stéphane EX2
33 SBI b FI*Njaalan Nuárjučivgâ 1 Uros 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC BIV
34 SBI b FI*Njaalan Soovsâtuágáš 1 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
35 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 8 (PR) Henry Stéphane EX1 CAPIB NOM BIS
36 SBI c FI*Downy-Flower's Alchemilla 1 Naaras 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
37 SBI e FI*Fioliinan Alvaro 1 Uros 4 (GIP) Henry Stéphane EX1 CAPS
38 SBI j Demian Lillukka 1 Naaras 7 (CH) Henry Stéphane EX1 CACIB
39 SBI a 21 FI*Downy-Flower's Dicentra 1 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB NOM
40 SBI a 21 FI*Harebell Nipsu 1 Uros 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
41 SBI a 21 FI*Kirakan You Are My Sunshine 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
41 SBI a 21 FI*Kirakan You Are My Sunshine 1 Naaras 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB BIV
42 SBI a 21 FI*Downy-Flower's Darmera 1 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
43 SBI b 21 Salo-Cat Andi Alexandro 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
43 SBI b 21 Salo-Cat Andi Alexandro 1 Uros 3 (GIC) Henry Stéphane EX1 CACS
44 SBI b 21 FI*Suvirannan Deliverance 1 Naaras 7 (CH) Henry Stéphane EX1 CACIB
45 SBI b 21 FI*Ziazan Qeshira 1 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC NOM BIS
46 SBI b 21 FI*Ziazan King Sargon 1 Uros 12 (Pennut) Henry Stéphane EX1 BIV
47 SBI b 21 FI*Kattimäen Herpertti 1 Uros 4 (GIP) Henry Stéphane EX1 CAPS NOM
48 SBI e 21 FI*Samsonez Edward 1 Uros 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
49 SBI g 21 FI*Rais-Kis Zenith 1 Naaras 7 (CH) Vinkel Marina EX1 CACIB
50 ACL III / ACL n 24 FI*Murmelin Jane Jasmina 2 Naaras 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB NOM
51 ACL IV / ACL n 03 22 FI*Siriuksen AlfaCurl 2 Uros 2 (SP) Henry Stéphane KM NOM BIS
52 ACL XI / ACL e 03 21 33 Sugar Curl Souffle' of Siriuksen 2 Uros 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB NOM
53 ACS V / ACS g 24 FI*Murmelin Luna Larissa 2 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
54 ACS VI / ACS d 09 22 FI*Murmelin Kastehelmi 2 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
55 MCO I / MCO a FI*LovelyLife La Boheme Cesira 2 Naaras 8 (PR) Henry Stéphane EX1 CAPIB
56 MCO II / MCO n 09 FI*Rotcat Tilia 2 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
57 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Sisy 2 Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
58 MCO III / MCO n 22 FI*Hemingway's Aneeka Pleiadian 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
59 MCO III / MCO n 22 FI*Mahtitassun GuumaGimma 2 Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
60 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Xonya 2 Naaras 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
61 MCO IV / MCO n 09 22 Karamel Estate Pearls*RU 2 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM NOM
62 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's Cowboy 2 Uros 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS NOM
63 MCO V / MCO d 22 Katie Forest Pearl 2 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS BIV NOM
64 MCO V / MCO d Goodwin Fiery Friend 2 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
65 MCO V / MCO g 22 FI*AmurrIlves Cleopatra 2 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
66 MCO VI / MCO f 09 22 FI*A'Dreams MC Glamour 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX2
67 MCO V / MCO f 24 Mostly Martha Estate Pearl's*RU 2 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
68 MCO V / MCO d FI*Rotcat Taranis 2 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
69 MCO VI / MCO f 09 22 Qoqetta Punto Valentino, CZ 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM
70 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*LovelyLife Heartlight Leonardo 2 Uros 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
71 MCO VII / MCO ns 22 FI*Rotcat Verna 2 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
72 MCO VII / MCO fs 22 Genewa Real Love*RU 2 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS BIV
73 MCO VII / MCO gs 22 FI*A'Dreams MC Fulda 2 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
74 MCO VIII / MCO ds 09 22 Orange Triumph Olimpian*RU 2 Uros 1 (SC) Vencliková Lena KM BIV
75 MCO VIII / MCO ns 09 25 FI*Rotcat Sirekan 2 Uros 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB
76 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI*Rotcat Yade 2 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
77 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Azelia 2 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
78 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Meeco 2 Uros 2 (SP) Vencliková Lena KM
79 MCO VIII / MCO ns 03 25 FI*Stout-hearted Vulcan 2 Uros 8 (PR) Vencliková Lena EX1 CAPIB NOM
80 MCO IX / MCO w 61 FI*Rotcat Waina 2 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
81 MCO IX / MCO w 62 FI*Rotcat Zabi 2 Naaras 8 (PR) Nyman Pia Mitätöity Mitätöity
82 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Prima-Charlotte 2 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
83 NEM I / NEM f 21 FI*Pikku-Priin Quite a Lady 2 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1 NOM
84 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 2 (SP) Vencliková Lena KM NOM BIS
85 NEM II / NEM f 09 FI*Pikku-Priin Jos Tulevana Suvena 2 Naaras 7 (CH) Henry Stéphane EX1 CACIB
86 NEM II / NEM a 09 21 FI*Carnin Corageus Copper 2 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC NOM
87 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Noelle Kisses Deeamore 2 Naaras 6 (IP) Henry Stéphane EX1 CAGPIB
88 NFO I / NFO n FI*Nietosten Pakkasherra 2 Uros 7 (CH) Vencliková Lena Mitätöity Mitätöity
89 NFO II / NFO n 09 FI*Ratakatin Kaunis ja rohkea 2 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
90 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 1 NOM BIS
90 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 2 (SP) Vencliková Lena KM
91 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Tähtitassun Hellä Lempi 2 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM BIV NOM BIS
92 NFO IV / NFO n 09 24 SE*Lisselbacks Mars 2 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB NOM
93 NFO IV / NFO n 09 22 Elvenstar's Zorbas 2 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
94 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Kirsikan Jekku 2 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB NOM
95 NFO IV / NFO n 09 22 (N) Migoto's Vader 2 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM BIS
96 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Cupid Crystal 2 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia Abs
97 NFO V / NFO f 22 FI*Marjametsän Aslakin uni 2 Naaras 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB
98 NFO VI / NFO f 09 23 S*Myselisia's Campari 2 Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS BIV NOM
99 NFO VI / NFO d 03 24 FI*Kissanpolkan Poppari 2 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
100 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Carwalions Geisli 2 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
101 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Tähtitassun JaakkoKulta 2 Uros 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB NOM
102 NFO VII / NFO ds 22 IT* Eryn Galen Gwindor 2 Uros 7 (CH) Henry Stéphane EX1 CACIB NOM BIS
103 NFO VIII / NFO fs 03 24 FI*Nietosten Sora 2 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane Abs
104 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*Siniidan Chicken Little 2 Naaras 6 (IP) Henry Stéphane EX1 CAGPIB
105 NFO VIII / NFO gs 09 22 FI*RockyHill's Niantic 2 Naaras 10 (KAS) Henry Stéphane EX1 CAP NOM
106 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM
107 NFO IX / NFO w 62 FI*GoldenFurry's Silver Snowman 2 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB NOM
108 NFO IX / NFO w 63 FI*Neige-Cristal's Tiffanie 2 Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
109 SIB I / SIB n FI*Ajatuksen EnsiKaamos 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
110 SIB II / SIB n 03 FI*SoulSibster's DeLorean 2 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB NOM
111 SIB II / SIB n 09 Yujina Iz Tveskogo Knya Zhestva 2 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne Abs
112 SIB II / SIB a 09 FI*Pikku-Priin Esko Jokapoika 2 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 NOM BIS
113 SIB III / SIB n 23 FI*JustKittying Dancing Queen 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM
114 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Pikku-Priin Lusitano 2 Uros 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
115 SIB VI / SIB d 03 24 FI*Ajatuksen EnsiTalvi 2 Uros 7 (CH) Henry Stéphane EX1 CACIB
116 SIB VII / SIB es 24 FI*Taigatupsun Fouette 2 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
117 SIB IX / SIB w 64 FI*Cherrytail's Peggy Sue 2 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane Abs
118 TUA IX / TUA w 61 FI*Felesin Stevie Nicks 2 Naaras 5 (IC) Henry Stéphane EX1 CAGCIB
119 BEN n 22 FI*Hopeahännän India Glitter 3 Naaras 7 (CH) Cinque Francesco EX1 CACIB
120 BEN n 22 FI*Hopeahännän Jasmin Glitter 3 Naaras 11 (Nuoret) Cinque Francesco EX1
121 BEN n 22 FI*Hopeahännän Indy Glitter 3 Uros 10 (KAS) Cinque Francesco EX1 CAP
122 BEN n 24 CattiCartano Cloudberry Thief 3 Uros 8 (PR) Cinque Francesco Abs
123 BEN n 24 FI*Hopeahännän Ferrari Glitter 3 Uros 10 (KAS) Cinque Francesco EX1 CAP NOM
124 BEN n 24 FI*Hopeahännän Isla Glitter 3 Naaras 10 (KAS) Cinque Francesco EX1 CAP NOM
125 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Sulo Villeeni 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
126 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 2 (SP) Martikainen Arja KM
127 BSH e FI*Rhinestone's Josera 3 Uros 4 (GIP) Vinkel Marina EX1 CAPS NOM BIS
128 BSH f 24 FI*Bumblebrits Love-a-lot 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
129 BSH ns 11 FI*Huntercat Princess Bianca 3 Naaras 3 (GIC) Vinkel Marina Abs
130 BUR g FI*Pardofelis Ålipa Kerran 3 Naaras 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS NOM BIS
131 BUR g FI*Hovikissan Nemesis 3 Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
132 BUR h FI*Pardofelis Yes This Is Love 3 Naaras 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
133 EUR n FI*RuusuLinnan Cool G. 3 Uros 3 (GIC) Martikainen Arja Mitätöity Mitätöity
134 EUR n 22 FI*Lumihelmen Lempeä Leipuri 3 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1 NOM
135 EUR n 23 FI*RuusuLinnan Ingrid 3 Naaras 9 (Avoin) Cinque Francesco EX1 CAC
136 EUR a 22 FI*Pikku-Piun Gregory Peck 3 Uros 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
137 EUR f 24 FI*Pinkkitassun Roberta 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC NOM
138 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Neo 3 Uros 9 (Avoin) Vinkel Marina Abs
139 EUR gs 22 FI*Pinkkitassun Xena 3 Naaras 5 (IC) Cinque Francesco EX1 CAGCIB
140 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 2 (SP) Martikainen Arja KM NOM
141 KBS II / KBS n 03 24 Moreman Tosia 3 Naaras 11 (Nuoret) Cinque Francesco EX1
142 KOR FI*Mythai Opale Devi 3 Naaras 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
143 KOR FI*Vekkuliverstaan Bratwurst 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
144 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 17 (Veteraani) Cinque Francesco 1 NOM BIS
144 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 2 (SP) Martikainen Arja KM NOM BIS
145 MAN 51-52 / MAN a 03 51 FI*Touchant Fureur de Vivre 3 Uros 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
146 MAU ns 24 FI*Qurokon Seaside Rendezvous 3 Uros 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
147 MAU ns 24 FI*Walidah Galadriel 3 Naaras 10 (KAS) Vinkel Marina EX1 CAP NOM
148 OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara 3 Naaras 3 (GIC) Cinque Francesco EX1 CACS NOM
149 OCI n 24 FI*Moosegrove Charlie Brown 3 Uros 12 (Pennut) Cinque Francesco EX1 BIV NOM BIS
150 OCI n 24 FI*Northalla Smaug of Erebor 3 Uros 11 (Nuoret) Cinque Francesco EX1 NOM BIS
151 OCI b 24 FI*Vinkeä Säpinä-Sussu 3 Naaras 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
152 OCI b 24 FI*Somalinnan Gwen 3 Naaras 7 (CH) Vinkel Marina EX1 CACIB
153 OCI b 24 FI*WiliWilla Berenices 3 Naaras 6 (IP) Vinkel Marina EX1 CAGPIB
154 OCI ns 24 Rebel Queen Lunar Spell*PL 3 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
155 OCI bs 24 FI*WiliWilla Ocean Explorer 3 Uros 6 (IP) Vinkel Marina EX1 CAGPIB
156 OCI os 24 FI*Northalla Runemaster 3 Uros 6 (IP) Cinque Francesco EX1 CAGPIB
157 SIN Michael Mikesh von Seidenpelz 3 Uros 7 (CH) Vinkel Marina VG1
158 SRL I / SRL n FI*Be-Curly The World is Not Enough 3 Uros 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 NOM
159 SRL IV / SRL e 03 FI*Be-Curly Unicorns R Real 3 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 NOM
160 ABY n Almaros Makkabi of Vuolas 4 Uros 7 (CH) Cinque Francesco EX1 CACIB BIV NOM BIS
161 ABY n FI*Miragerie Elphyne 4 Naaras 9 (Avoin) Cinque Francesco EX1 CAC NOM
162 ABY n FI*Pajuja Accept 4 Naaras 9 (Avoin) Cinque Francesco EX2
163 ABY n FI*Woodcocks Private Joy 4 Naaras 7 (CH) Cinque Francesco EX1 CACIB
164 ABY n DK Bifrost Little Miss Vega 4 Naaras 12 (Pennut) Cinque Francesco EX1 NOM BIS
165 ABY n FI*Redcheetah's Oivallinen Onerva 4 Naaras 11 (Nuoret) Cinque Francesco EX1
166 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 2 (SP) Cinque Francesco KM NOM BIS
167 ABY n FI*Pajuja Aerosmith 4 Uros 10 (KAS) Cinque Francesco EX1 CAP NOM
168 ABY a Thamos Viktor 4 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
169 ABY a FI*Kermakupin Alois Lutz 4 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
170 ABY a FI*Woodcocks Purple Rain 4 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB BIV NOM
171 ABY o Segena's Wheels on Fire 4 Uros 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS NOM
172 ABY p FI*Miragerie Béatrice 4 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
173 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
174 CRX II / CRX n 01 64 FI*Sweetpurr's Where's My Sash And Crown 4 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB NOM
175 CRX II / CRX n 03 FI*Clamoris Narina 4 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja Abs
176 CRX II / CRX n 03 FI*Taikametsän Gerardo Torrado 4 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja Abs
177 CRX III / CRX fs FI*Piupaws Teija Sopanen 4 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
178 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun 4 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena Abs
179 CRX IV / CRX ds 03 FI*Piupaws Bixbite 4 Uros 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1 NOM
180 CRX VI / CRX n 03 24 FI*FunkyJam's Lots-o-Huggin Bear 4 Uros 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB
181 CRX VII / CRX f 32 Demian Walpuri 4 Naaras 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS BIV
182 CRX VII / CRX n 32 FI*Claypond's Taneli 4 Uros 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB
183 CRX VII / CRX f 33 FI*FunkyJam's Double Trouble 4 Uros 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
184 DRX I / DRX n FI*Åbodas Amira 4 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
185 DRX II / DRX n 02 62 S*Tösa's Mot alla Odds 4 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga Abs
186 DRX II / DRX n 03 FI*Åbodas Baldur 4 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
187 DRX III / DRX d FI*Åbodas Dumbo 4 Uros 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
188 DRX III / DRX g FI*Åbodas Taiga 4 Naaras 4 (GIP) Vencliková Lena EX1 CAPS NOM
189 DRX III / DRX f 23 FI*Berry's Juicy Judy 4 Naaras 10 (KAS) Vencliková Lena Abs
190 DRX IV / DRX f 09 FI*Åbodas Lilith 4 Naaras 12 (Pennut) Cinque Francesco EX1
191 DRX V / DRX n 22 FI*Bravefellow KatriHelena 4 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
192 DRX VI / DRX n 09 24 FI*Åbodas Orvokki 4 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
193 DRX VII / DRX n 21 33 FI*Avariel Rockruff 4 Uros 3 (GIC) Cinque Francesco Abs
194 OLH b FI*Mummeli Freesiazinho Peik 4 Uros 13c (Määrittely) Nyman Pia OLH bs
195 OSH n 24 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika 4 Uros 4 (GIP) Cinque Francesco Abs
196 OSH a 24 FI*LoudMeow Stormwind 4 Uros 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB NOM
197 OSH b 23 FI*Sylimykkyrän Cool Carlos 4 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja Abs
198 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
199 RUS Katzenhof Christina Regina 4 Naaras 1 (SC) Komissarova Olga KM
200 RUS S*Sirius Moonlight and Roses 4 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB NOM
201 RUS FI*Harmuan Rakas Raparperi 4 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC NOM
202 RUS FI*Harmuan Sigrid Sötnosen 4 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
203 RUS SE*O Brother Apple 4 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM BIS
204 RUS FI*Harmuan Ervo Erityinen 4 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 BIV NOM
205 RUS FI*Janatuisen Sandrino Il Vivace 4 Uros 4 (GIP) Komissarova Olga Abs
206 RUS FI*Hana-Bi Liù 4 Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
207 RUS FI*Harmuan Belle Bärlein 4 Naaras 17 (Veteraani) Martikainen Arja 1 NOM
207 RUS FI*Harmuan Belle Bärlein 4 Naaras 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB NOM
208 SIA n Whalleybush Most Wanted 4 Uros 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
209 SIA d FI*TaikaTomun Yrjänä Yritteliäs 4 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
210 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM
211 SOM n FI*Kharn-Ka RealSwiftFox 4 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB BIV NOM BIS
212 SOM n FI*Kharn-Ka Unique Creation 4 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM
213 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 17 (Veteraani) Martikainen Arja 1 NOM BIS
213 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM NOM BIS
214 SPH I / SPH n 21 FI*Hebblas Forever Totoro 4 Uros 7 (CH) Cinque Francesco EX1 CACIB
215 SPH II / SPH n 02 21 62 SE*Pink Catillac Hugo 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB NOM
216 SPH III / SPH g FI*Hobbitqueen's Blue Fairy 4 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga Abs
217 SPH IV / SPH f 09 FI*Hebblas Gemma 4 Naaras 7 (CH) Cinque Francesco EX1 CACIB
218 SPH V / SPH f 02 33 FI*Hobbitqueen's 1st Lady 4 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena Abs
219 SPH V / SPH f 03 32 Murashoff Aurora Borealis 4 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena KM BIV NOM
220 SPH V / SPH n 32 FI*Fairygold's Amos Alonso 4 Uros 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB
221 SPH V / SPH d 32 Nudelook Little Warrior 4 Uros 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB NOM
222 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 4 (GIP) Vencliková Lena Abs
222 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 17 (Veteraani) Martikainen Arja Abs
223 HCL Kelmi Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Cinque Francesco 1 NOM BIS
223 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Nyman Pia 1 NOM BIS
224 HCL Muppe Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Nyman Pia 2
225 HCS Pilikku, alati kehräävä kilippari Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Cinque Francesco Abs
226 MCO VI / MCO f 09 FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well 2 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM
236 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Cinque Francesco BEN n 22, BEN n 24, EUR gs 22, EUR n 23, KBS II, OCI n 24, OCI os 24, ABY n, DRX IV, DRX VII, OSH n 24, SPH I, SPH IV, HCS, VET 3, VET Kotikissat 29
Henry Stéphane PER a 03 22, PER n, RAG n 03, RAG n 21, SBI b, SBI b 21, SBI e, SBI j, ACL IV, MCO I, NEM II, NFO VII, NFO VIII, SIB IX, SIB VI, TUA IX 28
Komissarova Olga ACS VI, MCO III, MCO VI, NFO IX, NFO VI, SIB III, SIB IV, ABY o, DRX II, RUS, SPH III, VET 1, VET 2 32
Martikainen Arja BML I, BSH f 24, BUR h, EUR f 24, EUR n, KBL I, KOR, MAN 51-52, OCI ns 24, SRL I, SRL IV, CRX II, CRX III, CRX VI, DRX VI, OSH a 24, OSH b 23, SIA n, SPH II, VET 4 27
Nyman Pia OLH bs (13c), MCO IX, MCO VII, NFO IV, SIB I, SIB VII, ABY a, ABY p, CRX I, DRX I, DRX V, OSH c 24, SIA d, SOM n, HCL 29
Paloluoma Anne EXO fs 24 62, PER f, PER n 01 62, RAG a 03, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG g, RAG n 04, SBI a 21, SBI c, ACS V, MCO IV, MCO V, SIB II 27
Vencliková Lena ACL III, ACL XI, MCO II, MCO VIII, NEM I, NFO I, NFO II, NFO V, CRX IV, CRX VII, DRX III, SPH V 30
Vinkel Marina EXO n 24, PER a, PER f 24, PER n 03 24, RAG a, RAG n 04 21, SBI e 21, SBI g 21, SBI n, BSH e, BSH ns 11, BUR g, EUR a 22, EUR n 22, EUR ns 22, MAU ns 24, OCI b 24, OCI bs 24, SIN 31
8 tuomaria.