Omakissa
RuRok "Kyösti" 133. kansainvälinen rotukissanäyttely
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 18.12.2021 Loppuu 18.12.2021
Ilmoittautuminen alkaa 12.11.2021 Ilmoittautuminen loppuu 30.11.2021
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 11.12.2021
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 280   Kategoriat 2, 3
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Karkkila, "Kyösti"
Toimihenkilöt Oy Högfors-Ruukki Ab,  Valurinkatu 4, 03600 Karkkila

Näyttelyluokat: 1-17.
Huomioithan että jokaiseen luokkaan tehdään oma näyttelyilmottautuminen!
Muista ilmoittautua kumpaankin näyttelyyn per päivä (jos haluat saada kaksi arvostelutulosta per päivä).
Näyttelyssä noudatetaan Fifen ja Suomen Kissaliiton sääntöjä. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokein.

Näyttelymaksut: FIFe-jäseniltä 42€ / kissa / näyttely
FIFen ulkopuolisilta 50€ / kissa / näyttely
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, erikseen normaali näyttelymaksu. Veteraaniluokka 20€ / kissa / näyttely (mikäli kissa osallistuu myös normaaliarvosteluun).
 

Näyttelysihteeri: Kati Nieminen, 0407761395 (+ Tiina Myllyharju, 0505012045)
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten  show@rurok.fi osoitteesta. Töissä en hoida näyttely asioita.
Näyttelypäällikkö: Jukka Laine, puhelin: 044 930 6273
Pääassistentti
Jemina Töyrylä, jemina.toyryla@hotmail.com  tai FaceBookin kautta.
Palkinnot, tuomarioppilasanomukset, myyntipöydät: Marianne Surakka marianne.surakka@rurok.fi, 0500 856 380
Raha-asiat: Sinikka Laine sinikka.laine@rurok.fi, puh.0505111399


Pääsponsorina on Royal Canin

Lisätietoja Näyttelyluettelo etukäteen ostettuna 3€, paikanpäältä 5€ (rajoitettu erä).
Varaathan siis omasi Omakissan kautta.
Ruusukkeet maksullisia. Vp ja Tp ruusukkeet / palkinnot maksuttomia.

Vastaamme kaikkiin sähköposteihin. Jos vastausta ei kuulu, otathan yhteyttä uudelleen.

Ilmottautuminen on sitova. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmottautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoituksesi heti ilmottautumisen jälkeen Omakissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI. Jos kissa perutaan ennen ilmoitusajan päättymistä palautetaan  summasta 75%. 

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 03.12.2021 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show(at)rurok.fi 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 140 135 0 0 5
3 103 97 0 0 5
Yhteensä 243 232 0 0 10

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
1 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 17 (Veteraani) Pruchniak Sebastian 1 NOM BIS
1 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM NOM
2 LPL V / LPL d 22 S*Ägirs Hus BC Ppreben 2 Uros 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS
3 MCO I / MCO n EE*Luna EstBigCat 2 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
4 MCO I / MCO n PL*Amibial Otto 2 Uros 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB
5 MCO II / MCO n 02 62 FI*Chamberlain Every Breaking Heart 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
6 MCO III / MCO a 25 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo 2 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
7 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Velvet Diamond 2 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX2
8 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
8 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS BIV
9 MCO III / MCO n 22 FI*Mahtitassun GuumaGimma 2 Naaras 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB
10 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Xonya 2 Naaras 8 (PR) Chadaj Marek EX1 CAPIB
11 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Akachi 2 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB NOM
12 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM
13 MCO IV / MCO n 09 22 Sandstorm Estate Pearls*RU 2 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
14 MCO V / MCO d 22 Katie Forest Pearl 2 Naaras 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
15 MCO V / MCO f 22 FI*Blackcurrant The Flower of Carnage 2 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
16 MCO V / MCO e 22 FI*Mostlycats Journey with Happiness 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX2
16 MCO V / MCO e 22 FI*Mostlycats Journey with Happiness 2 Uros 13c (Määrittely) Wilczek Anna MCO e 22
17 MCO V / MCO e 24 FI*Stout-hearted The Seven Brothers Eero 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC BIV
18 MCO V / MCO f FI*MaineQueen Popkorni 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka Abs
19 MCO V / MCO f 22 FI*Stout-hearted Sister Grimm 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
20 MCO V / MCO f FI*LittleLuna's Adele 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka MCO f 09
21 MCO V / MCO f 22 FI*A'Dreams MC Glamour 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX2
22 MCO V / MCO f 24 Mostly Martha Estate Pearl's*RU 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
23 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted Nigella Colorata 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
24 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Blackcurrant Gilded Sapphire 2 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
25 MCO VI / MCO f 09 22 Qoqetta Punto Valentino, CZ 2 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz Mitätöity
26 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM
27 MCO VI / MCO f 09 FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well 2 Naaras 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM BIV
28 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted Her Royal Highness Meghan 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
28 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted Her Royal Highness Meghan 2 Naaras 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB
29 MCO VI / MCO g 02 62 FI*Stout-hearted Just a Daydream 2 Naaras 13c (Määrittely) Wilczek Anna MCO g 02 62
29 MCO VI / MCO g 02 62 FI*Stout-hearted Just a Daydream 2 Naaras 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
30 MCO VII / MCO fs 22 Genewa Real Love*RU 2 Naaras 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB
31 MCO VII / MCO es FI*Mahtitassun Sabotaasi 2 Uros 7 (CH) Hornell Henry EX1 CACIB BIV
32 MCO VII / MCO ns Guerlain Real Love*RU 2 Uros 7 (CH) Hornell Henry EX2
33 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Double Love Diamond 2 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry Abs
34 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 2 (SP) Hornell Henry KM NOM
35 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Aurora Magic 2 Uros 10 (KAS) Hornell Henry EX1 CAP
36 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 1 (SC) Chadaj Marek KM BIV NOM
37 MCO VIII / MCO ds 09 22 Orange Triumph Olimpian*RU 2 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
38 MCO VIII / MCO ns 09 25 FI*Rotcat Sirekan 2 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
39 MCO VIII / MCO ns 09 25 FI*Stout-hearted Nepeta Argento 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
40 MCO VIII / MCO ns 09 25 FI*Stout-hearted Victor 2 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 BIV
41 MCO VIII / MCO ns 03 FI*Stout-hearted Voxtur 2 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
42 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*Mostlycats Mademoiselle Mirella 2 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
43 MCO VIII / MCO ns 09 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels 2 Naaras 6 (IP) Chadaj Marek Abs
44 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Mostlycats Lucy Heartfilia 2 Naaras 8 (PR) Chadaj Marek EX1 CAPIB
45 MCO VIII / MCO fs 09 23 PL*Nextstar Gin Gin 2 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
46 MCO IX / MCO w 62 Patricia Punto Valentino, CZ 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka Mitätöity
47 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland 2 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS
48 MCO IX / MCO w 62 FI*Rotcat Zabi 2 Naaras 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB
49 NEM I / NEM a 21 Neon Kocia Osada*PL 2 Uros 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB BIV
50 NEM I / NEM d 21 FI*NonServiam Evael 10:00 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
51 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Mischief Managed 2 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
52 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Prima-Charlotte 2 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX2
53 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Princess Neymarinda 2 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM
54 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM BIV
55 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Finlandia 2 Uros 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB
56 NEM I / NEM n 21 FI*BluemoonPearl's Meleagrino Pax 2 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
57 NEM I / NEM d FI*Cherrytail's Pancake Boy 2 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX2
57 NEM I / NEM d FI*Cherrytail's Pancake Boy 2 Uros 13c (Määrittely) Wilczek Anna NEM d
58 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Great Polka 2 Uros 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS BIV
59 NEM II / NEM n 09 FI*Pikku-Priin Mambina 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
60 NEM II / NEM d 09 21 FI*Cherrytail's Santiago Sour 2 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
61 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Luna Lovegood 2 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz Abs
62 NEM II / NEM a 09 21 FI*Pikku-Priin Lyyti Lumimarja 2 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
63 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM NOM BIS
64 NEM II / NEM d 09 21 FI*NonServiam Destruction of Dunkelheit 2 Uros 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
65 NFO I / NFO n FI*Nietosten Pakkasherra 2 Uros 7 (CH) Pruchniak Ireneusz Abs
66 NFO II / NFO n 09 NO*Havstrilens Robyn 2 Naaras 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
67 NFO III / NFO n 22 FI*Siniidan Cardcaptor Sakura 2 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS NOM
68 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Tähtitassun Hellä Lempi 2 Naaras 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM BIV NOM BIS
69 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Kirsikan Jekku 2 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX2
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Vie mut minne vaan 2 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM
72 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 8 (PR) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPIB
73 NFO V / NFO d 24 FI*Mourulan Angels Fall First 2 Naaras 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
74 NFO V / NFO f 24 FI*Mourulan Slytherin 2 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek Abs
75 NFO V / NFO f 22 FI*Marjametsän Aslakin uni 2 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM
76 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka KM NOM
77 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 1 (SC) Turpeinen Riikka KM BIV NOM
78 NFO VI / NFO d 03 24 FI*Kissanpolkan Poppari 2 Uros 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
79 NFO VI / NFO f 03 22 FI*Marjametsän Lemmentähti 2 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX2
80 NFO VI / NFO f 03 22 FI*Nipsu-Nappulan Carnival of Rust 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX2
81 NFO VI / NFO g 03 22 FI*Tähtitassun MarjaTerttu 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
82 NFO VI / NFO g 03 22 FI*Tähtitassun SiniPiika 2 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
83 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Carwalions Geisli 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX2
84 NFO VI / NFO f 09 FI*WitSarin Soile Söderberg 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
85 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS NOM
86 NFO VI / NFO d 03 24 FI*WitSarin Zastava 2 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX2
87 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
87 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Sebastian 1 NOM
87 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB
88 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Tähtitassun JaakkoKulta 2 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP BIV NOM BIS
89 NFO VI / NFO d 09 22 FI*InukChuck's Riia 2 Naaras 10 (KAS) Turpeinen Riikka Abs
90 NFO VI / NFO f 03 FI*Nalle-Puhin Fat Lady Sings 2 Naaras 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
91 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Tähtitassun Sweet Adeline 2 Naaras 8 (PR) Turpeinen Riikka EX2
92 NFO VII / NFO ds 22 IT* Eryn Galen Gwindor 2 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1 NOM BIS
93 NFO VIII / NFO fts 09 23 Lys Elves Golden Girl 2 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
94 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*Siniidan Chicken Little 2 Naaras 8 (PR) Chadaj Marek EX1 CAPIB
95 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka KM
96 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco 2 Naaras 1 (SC) Turpeinen Riikka KM BIV
97 NFO IX / NFO w 63 FI*Haaveeni Metsätähti 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
98 NFO IX / NFO w 62 FI*GoldenFurry's Silver Snowman 2 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka Abs
99 SIB II / SIB n 03 FI*SoulSibster's DeLorean 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
99 SIB II / SIB n 03 FI*SoulSibster's DeLorean 2 Uros 7 (CH) Hornell Henry EX1 CACIB NOM
100 SIB II / SIB a 09 FI*Pikku-Priin Esko Jokapoika 2 Uros 12 (Pennut) Hornell Henry EX1 NOM
101 SIB II / SIB n 09 FI*Catillus Nightfall Quiche 2 Uros 4 (GIP) Hornell Henry EX1 CAPS
102 SIB II / SIB n 09 FI*Catillus Magellan 2 Naaras 6 (IP) Hornell Henry EX1 CAGPIB NOM
103 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Umppa-Lumppa 2 Uros 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
104 SIB III / SIB n 24 Glaucos White Witch, CZ 2 Uros 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX2
105 SIB III / SIB n 24 FI*Jylhäkallion Emma 2 Naaras 13c (Määrittely) Wilczek Anna SIB n 24
105 SIB III / SIB n 24 FI*Jylhäkallion Emma 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
106 SIB III / SIB n 24 FI*SoulSibster's HeroLock 2 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
107 SIB III / SIB a 22 FI*Catillus Harmajan Heili 2 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
108 SIB IV / SIB n 09 22 FI*Amurin Freja 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
109 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Ajatuksen Faisa Fasupala 2 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
110 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Bmy-Moumou Miss Flower Power 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1 NOM
111 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Pikku-Priin Lusitano 2 Uros 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB NOM
112 SIB V / SIB f 24 FI*Beluhan Angelina 2 Naaras 7 (CH) Hornell Henry EX1 CACIB NOM
113 SIB V / SIB f 22 Glueckstiger Pretty Woman 2 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
114 SIB VI / SIB d 09 FI*Ajatuksen Da Capo 2 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB
115 SIB VI / SIB d 03 24 FI*Ajatuksen EnsiTalvi 2 Uros 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
116 SIB VI / SIB e 09 FI*Cherrytail's Mike Ness 2 Uros 2 (SP) Turpeinen Riikka KM
117 SIB VII / SIB ds 24 FI*Cherrytail's RockingRace 2 Uros 7 (CH) Hornell Henry EX1 CACIB
118 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 2 (SP) Hornell Henry Abs
119 SIB VII / SIB ns FI*Cherrytail's Continental 2 Uros 6 (IP) Hornell Henry EX1 CAGPIB
120 SIB VII / SIB ns 22 FI*Allikatin Miina 2 Naaras 6 (IP) Hornell Henry EX1 CAGPIB
121 SIB VIII / SIB ns 09 FI*SoulSibster's ImaginaryIcaros 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
122 SIB IX / SIB w 61 FI*Cherrytail's Lord WhiteMaster 2 Uros 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
123 TUA VI / TUA g 09 FI*Kuutamovaaran Adalminan helmi 2 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
123 TUA VI / TUA g 09 FI*Kuutamovaaran Adalminan helmi 2 Naaras 13c (Määrittely) Wilczek Anna TUA g
124 TUA IX / TUA w 61 FI*Felesin Stevie Nicks 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
125 BEN n 22 FI*Hopeahännän India Glitter 3 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
126 BEN n 22 FI*Hopeahännän Jasmin Glitter 3 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
127 BEN n 24 CattiCartano Cloudberry Thief 3 Uros 10 (KAS) Hornell Henry EX1 CAP
128 BLH d FI*MellowBear's HottiKatti 3 Uros 5 (IC) Wilczek Anna Abs
129 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 1 (SC) Hornell Henry KM
130 BML I / BML bs 11 31 FI*Kimuli's Secret Melody 3 Naaras 3 (GIC) Hornell Henry EX1 CACS
131 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Golden Sunrise 3 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC BIV NOM
132 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Gamemaster 3 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
133 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 1 NOM BIS
133 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Hornell Henry KM NOM BIS
134 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 4 (GIP) Hornell Henry EX2
135 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 4 (GIP) Hornell Henry EX1 CAPS BIV
136 BML I / BML as 11 31 ES*Bellabonny Touchstone 3 Uros 10 (KAS) Hornell Henry EX2
136 BML I / BML as 11 31 ES*Bellabonny Touchstone 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
136 BML I / BML as 11 31 ES*Bellabonny Touchstone 3 Uros 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 2
137 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Kauko Käyhkö 3 Uros 10 (KAS) Hornell Henry EX1 CAP
138 BML I / BML cs 11 31 FI*Kissamummon Teijo Joutsela 3 Uros 10 (KAS) Hornell Henry EX3
139 BML II / BML js 12 31 FI*Kimuli's Crystal Rose 3 Naaras 3 (GIC) Hornell Henry EX1 CACS
140 BSH n FI*Feronian Nectarine 3 Naaras 5 (IC) Pruchniak Sebastian Abs
141 BSH n FI*Feronian Naava 3 Uros 8 (PR) Pruchniak Sebastian EX1 CAPIB
142 BSH a FI*Ruusutarhan Viviana 3 Naaras 1 (SC) Pruchniak Sebastian KM
143 BSH a FI*Hyrinän Alva 3 Naaras 3 (GIC) Pruchniak Sebastian EX1 CACS
144 BSH a FI*Feronian Lilja 3 Naaras 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM NOM
145 BSH d FI*Coventry's Vernon 3 Uros 10 (KAS) Pruchniak Sebastian EX1 CAP
146 BSH e FI*Ruusutarhan Bombolone 3 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
147 BSH e FI*Rhinestone's Josera 3 Uros 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
148 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 4
148 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM
149 BSH f FI*Feronian Madonna 3 Naaras 8 (PR) Pruchniak Sebastian EX1 CAPIB
150 BSH g FI*Ruusutarhan Bambola 3 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
151 BSH c 24 FI*Coventry's Ywain 3 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
152 BSH f 24 FI*Bumblebrits Love-a-lot 3 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
153 BSH ns 11 FI*Huntercat Princess Bianca 3 Naaras 3 (GIC) Pruchniak Sebastian EX1 CACS
154 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout 3 Uros 4 (GIP) Pruchniak Sebastian EX1 CAPS
155 BSH ny 11 FI*EmeraldCharm Garfield 3 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1 NOM
156 BSH n 21 33 FI*Duketin Kaunokki 3 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
157 BUR b FI*Pardofelis Älskling Immacolata 3 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
158 BUR d FI*Pardofelis Ålen Aarre 3 Uros 7 (CH) Pruchniak Sebastian EX1 CACIB
159 BUR g FI*Pardofelis Ålipa Kerran 3 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB NOM BIS
160 BUR h FI*Pardofelis Yes This Is Love 3 Naaras 6 (IP) Hornell Henry EX1 CAGPIB
161 CYM 53 / CYM as 03 53 FI*Touchant Mate Diamant 3 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
162 EUR n FI*RuusuLinnan Cool G. 3 Uros 3 (GIC) Pruchniak Sebastian EX1 CACS
163 EUR a Jondalar 3 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP NOM
164 EUR e Silkkiturkin Winston 3 Uros 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
165 EUR f Silkkiturkin Wictoria 3 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
166 EUR g FI*Kissakallion Sandra 3 Naaras 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
167 EUR n 22 FI*Pikku-Piun Juova Jääkuura 3 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
168 EUR n 22 FI*Pikku-Piun Esme 3 Naaras 10 (KAS) Hornell Henry EX1 CAP
169 EUR n 23 FI*Pikku-Piun Miss Marple 3 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
170 EUR n 23 FIN*Katinhännän SuurSeikkailija 3 Naaras 4 (GIP) Pruchniak Sebastian EX1 CAPS
171 EUR n 23 FI*Katinhännän Kielo Kanteletar 3 Naaras 8 (PR) Pruchniak Sebastian EX1 CAPIB
172 EUR a 23 FI*Pinkkitassun Yannick 3 Uros 7 (CH) Pruchniak Sebastian EX1 CACIB
173 EUR a 23 FI*Pinkkitassun Yvonne 3 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
174 EUR a 24 FI*Pikku-Piun Quintus 3 Uros 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB
175 EUR d 22 FI*Pinkkitassun Harvey 3 Uros 1 (SC) Wilczek Anna Abs
176 EUR f 22 FI*Feronian Neilikka 3 Naaras 1 (SC) Wilczek Anna KM
177 EUR f 22 FI*Pinkkitassun Jóhanna 3 Naaras 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
178 EUR f 23 FI*Kontukatin Adalmiina 3 Naaras 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB
179 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 2
179 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Hornell Henry KM
180 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun UB40 3 Naaras 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB
181 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Jääkukka 3 Naaras 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
182 EUR ns 23 Kissankellon Hilja Onnentyttö 3 Naaras 7 (CH) Pruchniak Sebastian EX1 CACIB
183 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM NOM BIS
184 KOR FI*Tatsutan Coco Atma-Aramah 3 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna Abs
185 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 3
185 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 2 (SP) Wilczek Anna KM NOM
186 KOR FI*Mythai Erawan Eka 3 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
187 MAN 51-52 / MAN a 23 52 FI*Pilkkumin Little Richard 3 Uros 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB NOM
188 MAN 51-52 / MAN g 23 52 FI*Maikain Yoko Lennon 3 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1 NOM
189 MAN 53 / MAN e 53 FI*Maikain Lager Kisskiss 3 Uros 5 (IC) Pruchniak Sebastian EX1 CAGCIB
190 MAU ns 24 FI*Chai-lai Zira Zamila 3 Naaras 6 (IP) Pruchniak Sebastian Abs
191 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 1 NOM
191 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Pruchniak Sebastian KM
192 OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara 3 Naaras 5 (IC) Pruchniak Sebastian EX1 CAGCIB BIV NOM
193 OCI n 24 FI*Moosegrove Angelica Sterling 3 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1 NOM BIS
194 OCI n 24 FI*Arrowhill Lucky Star 3 Uros 8 (PR) Pruchniak Sebastian EX1 CAPIB
195 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM BIV NOM BIS
196 OCI b 24 FI*Moosegrove Saphire 3 Naaras 3 (GIC) Wilczek Anna EX2
197 OCI b 24 FI*Vinkeä Eliitti-Elli 3 Naaras 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS
198 OCI b 24 FI*Moosegrove Vincent 3 Uros 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
199 OCI b 24 FI*Northalla Bedårande Bill 3 Uros 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
200 OCI c 24 FI*WiliWilla Dragonfly 3 Uros 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
201 OCI c 24 FI*Punakuun Fiina Justiina 3 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1 NOM
202 OCI o 24 FI*Uniikki Morfeus 3 Uros 2 (SP) Hornell Henry KM NOM
203 OCI ns 24 FI*Vinkeä Muru-Murmeli 3 Naaras 6 (IP) Pruchniak Sebastian EX1 CAGPIB
204 OCI bs 24 FI*Guttatus Bellatrix 3 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
205 SIN Michael Mikesh von Seidenpelz 3 Uros 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
206 SRL II / SRL a 03 FI*Be-Curly Can't' Resist Me 3 Uros 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
207 SRL III / SRL e FI*Be-Curly Phantom 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
207 SRL III / SRL e FI*Be-Curly Phantom 3 Uros 3 (GIC) Pruchniak Sebastian EX1 CACS NOM
208 SRL III / SRL e FI*Be-Curly Chubby Cheeks 3 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1
209 SRL IV / SRL d 09 FI*Be-Curly Like a Rebel 3 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
210 SRL IV / SRL e 03 FI*Be-Curly Unicorns R Real 3 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM
230 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek MCO III, MCO IV, MCO VIII, NEM I, NFO III, NFO V, NFO VIII, SIB IV, TUA VI 37
Hornell Henry MCO VII, NFO VII, SIB II, SIB V, SIB VII, BEN n 24, BML I, BML II, BUR h, EUR e, EUR f 24, EUR n 22, MAN 51-52, OCI c 24, OCI o 24, SIN 40
Pruchniak Ireneusz ACS III, LPL V, MCO VI, NEM II, NFO I, NFO II, NFO IV, SIB III, SIB IX, TUA IX, VET 3 36
Pruchniak Sebastian BSH a, BSH d, BSH f, BSH f 24, BSH g, BSH n, BSH ns 11, BSH ny 11, BUR d, CYM 53, EUR a 23, EUR n, EUR n 23, EUR ns 23, KBL I, MAN 53, MAU ns 24, OCI n 24, OCI ns 24, SRL III, VET 2 34
Turpeinen Riikka MCO I, MCO II, MCO IX, MCO V, NFO IX, NFO VI, SIB VI, SIB VIII 40
Wilczek Anna SIB III (13c), NEM I (13c), MCO V (13c), TUA VI (13c), MCO VI (13c), BEN n 22, BLH d, BSH c 24, BSH e, BSH n 21 33, BUR b, BUR g, EUR a, EUR a 24, EUR d 22, EUR f, EUR f 22, EUR f 23, EUR g, EUR ns 22, KOR, OCI b 24, OCI bs 24, SRL II, SRL IV 36
6 tuomaria.