Omakissa
TUROK, 117. kansainvälinen kissanäyttely, Toine Tämmöttis
Järjestävä yhdistys Turun Rotukissayhdistys ry
Alkaa 27.11.2021 Loppuu 27.11.2021
Ilmoittautuminen alkaa 9.10.2021 Ilmoittautuminen loppuu 23.10.2021
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:15 Eläinlääkärintarkastus loppuu 11:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 19.11.2021
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 248  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 4
BreedBIS-rodut BAL, OLH, OSH, SIA BreedBIS kissoja vähintään 50
Tilinumero
Sähköposti show@turok.fi
Paikka Turun Messukeskus, Messukentänkatu 9–13, TURKU
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Antti Saari, Kalervontie 5 A6, 05830 Hyvinkää, puh +358 4 666 715 21, show@turok.fi
 
Näyttelypäällikkö: Jonna Varhama, np@turok.fi

Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen, assistentti@turok.fi
Lisätietoja https://www.turok.fi/nayttelyt/

Tervetuloa TUROKin Drive in -näyttelyyn. Näyttelyssä järjestetään BAL/SIA/OSH/OLH rotujen Breed BIS mikäli näyttelysääntöjen mukaiset kissamäärät täyttyvät.

Näyttelymaksut:
 
Turokin jäsenet 36 €
Muut 39 €, ei-FIFé - kissa 50 €
Kaverikissa 15 €.
Leimakortilla ei voi maksaa Fifeen rekisteröimättömän kissan maksua.
Siitos- ja kasvattajaluokat maksuttomia muun arvosteluluokan yhteydessä, muutoin 15 €.
Tarkastusluokka 15 €, jos kissa on ilmoitettu myös arvosteluluokkaan, muuten normaalimaksu.

Leimakoodien ja leimakorttien käyttöä ilmoittautumisessa ei ole rajattu. Maksettaessa leimakortilla ota kortista kuva ja lähetä se välittömästi näyttelysihteerille sähköpostitse. Tämän jälkeen kortti on viiveettä lähetettävä näyttelysihteerille postitse osoitteeseen Antti Saari, Kalervontie 5 A6, 05830 Hyvinkää. Leimakorttiin kirjoitetaan näyttelypäivä, omistajan nimi ja kissan nimi ja ems! Leimakoodi merkitään ilmoittautumisen yhteydessä lisätietoihin.

Ilmoittautumiset: 9. - 23.10.2021 välisenä aikana, ensisijaisesti OmaKissa-järjestelmän kautta! Ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoittautumisesi jälkeen OmaKissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI! Maksamattomat ja kesken tilassa olevat ilmoittautumiset tullaan poistamaan ilman eri ilmoitusta. Mahdollinen karsinta suoritetaan maksupäivän mukaan.

Kissoilla on mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana. Ilmoittautuminen tapahtuu kumpaankin näyttelyyn erikseen.

Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 16. Jos kissa osallistuu kahteen tai useampaan luokkaan, ilmoita kissa erikseen jokaiseen luokkaan. Jos kasvattajalla ei ole omistamaansa kissaa ilmoitettuna näyttelyyn, tulee kasvattajaluokkaan ilmoittautua erikseen.
Näyttelyluettelo julkaistaan ainoastaan sähköisenä (ei maksua).
Sertiruusukkeet ovat maksullisia
Pysäköintimaksun 6 € veloittaa Turun Messukeskus

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 110 106 3 0 1
4 154 154 0 0 0
Yhteensä 264 260 3 0 1

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Mombasa 1 Naaras 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB
2 EXO n FI*Shamirin Rosanna 1 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
3 EXO n FI*Vipsun Gloomy Gremlin 1 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 BIV NOM
4 EXO n FI*Snowcatcher Moonstone 1 Uros 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB
5 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB
6 EXO f FI*Ayser's Tina Turner 1 Naaras 5 (IC) Tausen Marteinn Abs
7 EXO e 22 FI*Ayser's Creamy Dreame 1 Uros 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAC
8 EXO n 03 24 FI*Jewelstory You Look Good 1 Uros 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM NOM
9 EXO g 03 24 FI*Vipsun Blue Princess 1 Naaras 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
10 EXO n 33 Ayser's Gaia 1 Naaras 5 (IC) Brambilla Fabio EX1 CAGCIB
11 EXO d 21 33 Ayser's Genius 1 Uros 5 (IC) Brambilla Fabio Abs
12 PER w 62 S*Scarlet's Sheer Love 1 Naaras 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
13 PER w 62 S*Scarlet's Serena van der Woodsen 1 Naaras 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX1 CAC NOM BIS
14 PER w 62 Mirage Blanc Inchala 1 Naaras 8 (PR) Shchukin Alexey EX1 CAPIB
15 PER n FI*Timanfaya Diamond Rose 1 Naaras 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX2
16 PER n SE*Hippolyte´s Intense Iconic Esprit 1 Naaras 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS
17 PER n FI*Mimosan You Give Love a Bad Name 1 Uros 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1 BIV NOM BIS
18 PER n d'Eden Lover Scarlet 1 Naaras 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1
19 PER n S*Scarlet's Juicy Couture 1 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1 NOM BIS
20 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 15 (Siitos) Smits-Peelen Nathalie
20 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 1 (SC) Smits-Peelen Nathalie KM BIV
21 PER a S*Scarlet's Midnight Miracle 1 Naaras 5 (IC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGCIB
22 PER a FI*Ocean-Minded Mermaid 1 Naaras 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie Abs
23 PER a FI*Ocean-Minded Madonna 1 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie Abs
24 PER a FI*Ocean-Minded Maradonna 1 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1
25 PER a FI*Ocean-Minded Mercury 1 Uros 6 (IP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGPIB
26 PER d FI*Mimosan Viper 1 Uros 1 (SC) Shchukin Alexey KM
27 PER d FI*Kultaviiksen Ramona 1 Naaras 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
28 PER f FI*Timanfaya Just Another Dream 1 Naaras 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS NOM
29 PER g SE*Hippolyte´s Savannah Sun 1 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1
30 PER ds FI*Kultaviiksen Robert Plant 1 Uros 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS
31 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love 1 Naaras 1 (SC) Smits-Peelen Nathalie KM
32 PER f 24 FI*Timanfaya She Will Be Loved 1 Naaras 2 (SP) Brambilla Fabio KM NOM
33 PER g 24 FI*Whispers Querida 1 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
34 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS NOM
35 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 2 (SP) Tausen Marteinn Abs
36 PER g 03 FI*Jewelstory Heartbreaker 1 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS NOM
37 PER n 03 24 FI*Whispers Neville 1 Uros 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS
38 PER a 03 23 FI*Whispers Ofelia 1 Naaras 2 (SP) Shchukin Alexey KM NOM BIS
39 PER n 33 FI*Ayser's The Day Before You Came 1 Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
40 PER n 33 FI*Shamirin Superstar 1 Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
41 PER g 33 FI*Yashar's Incredible Inez 1 Naaras 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1
42 PER d 21 33 FI*Yashar's Ferocious Fauna 1 Naaras 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
43 PER e 21 33 FI*Yashar's Åskari Ålematon 1 Uros 4 (GIP) Shchukin Alexey EX1 CAPS
44 RAG n FI*Purppuralinnan Prinssi Kaspian 1 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1
45 RAG a FI*Colorstar's Merlin Hennessy 1 Uros 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS
46 RAG n 03 FI*Barfait's Leon 1 Uros 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX1 CAC
47 RAG n 03 FI*Midnightdolls Someone You Loved 1 Naaras 7 (CH) Shchukin Alexey EX1 CACIB BIV
48 RAG n 03 FI*Collicatin Shiny Nidorina 1 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1
49 RAG n 03 FI*Cat's-JM Snow-King 1 Uros 6 (IP) Shchukin Alexey Abs
50 RAG n 03 FI*Valkokullan Tornero 1 Uros 8 (PR) Shchukin Alexey EX1 CAPIB
51 RAG n 03 FI*Safireyes Cheshire Cat 1 Naaras 8 (PR) Shchukin Alexey EX1 CAPIB
52 RAG n 04 FI*Sanillasdoll Esmeralda 1 Naaras 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAC
53 RAG n 04 FI*AijaiCats Promising Pele 1 Uros 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS
54 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel 1 Naaras 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS BIV
55 RAG n 04 FI*Purppuralinnan Prinsessa Viviane 1 Naaras 8 (PR) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPIB
56 RAG a 03 FI*Midnightdolls There Must Be An Angel 1 Naaras 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB
57 RAG a 03 FI*Valkokullan Washi 1 Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio Abs
58 RAG a 03 FI*Collicatin Geisha Caramel 1 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1 NOM
59 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Royal Glorious Sapphire 1 Uros 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS NOM BIS
60 RAG a 03 FI*Colorstar's Veuve Clicquot 1 Naaras 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB
61 RAG a 04 FI*Ragtail Yazmine 1 Naaras 7 (CH) Shchukin Alexey Mitätöity
62 RAG a 04 FI*Cat's-JM Sing-WakeMeUp 1 Uros 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1 NOM
63 RAG a 04 FI*Celestial's La Primo de Pancho 1 Uros 6 (IP) Shchukin Alexey EX1 CAGPIB
64 RAG d 03 FI*Dollyblues Higher Power 1 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1
65 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 1 (SC) Shchukin Alexey KM NOM
66 RAG a 04 21 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina 1 Uros 1 (SC) Smits-Peelen Nathalie KM NOM
67 RAG d 04 21 FI*Collicatin Vaahteramäen Eemeli 1 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1 NOM
68 SBI n IT*Achtung Baby Casanova In Hell 1 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn Abs
69 SBI n SE*Bergåsens Carat 1 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn VG1
70 SBI n FI*Suvirannan Casper 1 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn Abs
71 SBI n FI*Suvirannan Eemeli 1 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX2
72 SBI n FI*Suvirannan Elmeri 1 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 BIV
73 SBI a S*Ma'ha Gita Frozen DVM 1 Naaras 10 (KAS) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAP
74 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 1 (SC) Shchukin Alexey KM BIV
75 SBI b S*Tofsmesen Kiara 1 Naaras 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX1 CAC
76 SBI b SE*Bergåsens Diamant of Tiffany 1 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1
77 SBI c MD*Mira Shanti Harry Potter 1 Uros 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1 NOM
78 SBI d EE*Magnificent Meow Bob Bordeaux 1 Uros 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB NOM BIS
79 SBI d FI*HiisKaus Aurinkoleijona 1 Uros 8 (PR) Brambilla Fabio EX1 CAPIB
80 SBI e FI*Rais-Kis Ville Vallaton 1 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
81 SBI e FI*Annmark Quite Hot 1 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC NOM
82 SBI e FI*Rais-Kis Älynväläys 1 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 BIV NOM
83 SBI e FI*Rais-Kis Too Hot 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
83 SBI e FI*Rais-Kis Too Hot 1 Uros 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB
84 SBI f FI*BlueFairies Pink Sugar Lady Chibi Chibi 1 Naaras 5 (IC) Brambilla Fabio EX1 CAGCIB
85 SBI f FI*Harebell Taikatalvi 1 Naaras 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB
86 SBI g FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa 1 Naaras 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS NOM
87 SBI g FI*Harebell Unni Othelia 1 Naaras 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1
88 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM NOM
89 SBI j Demian Lillukka 1 Naaras 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1
90 SBI j FI*Rais-Kis Doris 1 Naaras 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS
91 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 2 (SP) Shchukin Alexey KM
92 SBI n 21 FI*Mimitan Levi 1 Uros 6 (IP) Shchukin Alexey EX1 CAGPIB BIV NOM
93 SBI n 21 FI*Touchant Illuminé 1 Uros 8 (PR) Shchukin Alexey EX1 CAPIB
94 SBI a 21 FI*Shonamei's Lady La Luna 1 Naaras 4 (GIP) Shchukin Alexey EX1 CAPS
95 SBI b 21 FI*Kirakan Zen Garden 1 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
96 SBI b 21 Salo-Cat Andi Alexandro 1 Uros 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB
97 SBI b 21 FI*Suvirannan Deliverance 1 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn Abs
98 SBI b 21 Shapur Angel 1 Naaras 2 (SP) Tausen Marteinn KM NOM
99 SBI b 21 FI*Kattimäen Herpertti 1 Uros 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS
100 SBI c 21 FI*Suvirannan Bella Donna 1 Naaras 8 (PR) Brambilla Fabio Abs
101 SBI c 21 FI*Suvirannan Blue Eyes 1 Uros 10 (KAS) Brambilla Fabio EX1 CAP
102 SBI e 21 Deben Laty Mery, CZ 1 Uros 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
103 SBI g 21 FI*Suvirannan Adalmiina 1 Naaras 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
104 ABY n Farris of the Anvil von Kalimdor*CH 4 Uros 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS BIV NOM
105 ABY n FI*Nebuankhet Miklagard Overture 4 Uros 5 (IC) Smits-Peelen Nathalie Abs
106 ABY n FI*Miragerie Cú Chulainn 4 Uros 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB
107 ABY n FI*Miragerie Daryn 4 Uros 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAC
108 ABY n FI*Kermakupin Joni Mitchell 4 Naaras 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie Abs
109 ABY n FI*Pajuja Accept 4 Naaras 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1
110 ABY n FI*Redcheetah's Fidelia 4 Naaras 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie Abs
111 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM NOM BIS
112 ABY a Thamos Viktor 4 Uros 3 (GIC) Edström Michael Abs
113 ABY a FI*Nebuankhet Jace Beleren 4 Uros 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS NOM
114 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS NOM
115 ABY o FI*Nebuankhet Siraxta 4 Naaras 1 (SC) Edström Michael KM
116 ABY o Monkey Cat Chili Ollie Firestar 4 Uros 5 (IC) Edström Michael Abs
117 ABY o FI*Chosen-One Shesepankh Mekerin 4 Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1 NOM
118 ABY o Segena's Wheels on Fire 4 Uros 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB
119 ABY ns S*Saivokattens Hakuna Matata 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
120 ABY ps S*Saivokattens Silver Serafins 4 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
121 BAL b 21 FI*Willicon Eliza Doolittle 4 Naaras 7 (CH) Shchukin Alexey EX1 CACIB
122 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov 4 Uros 6 (IP) Shchukin Alexey EX1 CAGPIB NOM
123 BAL b FI*Hämynhäivän Kupias Kurnuttaja 4 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
124 BAL c 21 FI*Willicon Ekki-Ekki-Ekki-Ekki-PTANG! 4 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
125 BAL d 21 Kishkinda Bikaku 4 Uros 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX1 CAC
126 CRX I / CRX ns FI*Piupaws Emeli Sandé 4 Naaras 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
127 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 2 (SP) Edström Michael Abs
128 CRX II / CRX n 01 62 FI*Merivirran Luottomies Into 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB NOM
129 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Martikainen Arja KM NOM
130 CRX III / CRX f S*Spotless Zora 4 Naaras 1 (SC) Martikainen Arja KM
131 CRX III / CRX d 24 FI*Vanitas Gimme Gimme 4 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 NOM
132 CRX IV / CRX f 01 62 FI*Sommelier's Blended With Love 4 Naaras 5 (IC) Brambilla Fabio EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
133 CRX IV / CRX h 03 24 FI*Vanitas Chica Bom Bom 4 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
134 CRX IV / CRX f 03 FI*Clamoris Nicolina 4 Naaras 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX2
135 CRX IV / CRX h 03 FI*Sommelier's PinUp Colada 4 Naaras 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1 NOM BIS
136 CRX IV / CRX f 02 62 FI*VeeKasin Neiti Lutunen 4 Naaras 12 (Pennut) Brambilla Fabio Abs
137 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Alchemist Bollinger 4 Naaras 8 (PR) Brambilla Fabio EX1 CAPIB
138 CRX V / CRX n 24 FI*Piupaws Huey 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
139 CRX VI / CRX n 09 22 S*Weminas Wheel of Happiness 4 Naaras 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB BIV
140 CRX VI / CRX ns 09 24 FI*Piupaws Duracell's Galago senegalensis 4 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
141 CRX VI / CRX ns 03 22 FI*Piupaws Duracell's Cebus capucinus 4 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
142 CRX VI / CRX n 02 21 62 FI*VeeKasin Neiti Hiiri 4 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael Abs
143 CRX VII / CRX f 32 Demian Walpuri 4 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
144 CRX VII / CRX n 32 FI*Claypond's Taneli 4 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja Abs
145 CRX IX / CRX w 63 FI*Clamoris Macarena 4 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
146 DRX III / DRX f 22 FI*Bravefellow Milady 4 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja Abs
147 DRX IV / DRX ds 09 23 FI*Quiero F Four Corners 4 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja Abs
148 DRX V / DRX a 24 SE*Recce Pod Super Zajtjik 4 Uros 2 (SP) Martikainen Arja Abs
149 DSP III / DSP e O'Lover My Kapriz Krasa Shagola 4 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
150 OLH n FI*Willicon Kill City Kills 4 Uros 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
151 OLH b 25 FI*Sungain Mörri Marley 4 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
152 OLH b 25 FI*Sungain Mauku Marilyn 4 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC NOM
153 OLH n 03 24 FI*PikkuNaun Bakkanaalien Jekku 4 Uros 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB
154 OSH w 64 FI*Vintterin Pena Irmelinpoika 4 Uros 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
155 OSH n FI*LoudMeow Earthquake 4 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 NOM
156 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 2 (SP) Tausen Marteinn KM
157 OSH d FI*Eirenen Flying Flash 4 Uros 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
158 OSH n 24 FI*LoudMeow Colors of the Wind 4 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
159 OSH n 24 FI*LoudMeow Light My Fire 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
160 OSH n 24 FI*TinyAlien Believe to understand 4 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 NOM BIS
161 OSH n 24 FI*TinyAlien Trust no one 4 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX2
162 OSH n 24 FI*LoudMeow Earth Rocker 4 Uros 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 BIV NOM BIS
163 OSH n 24 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika 4 Uros 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB
164 OSH n 24 FI*Vintterin Sohvi Irmelintytär 4 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja Abs
165 OSH a 24 FI*LoudMeow Stormwind 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
165 OSH a 24 FI*LoudMeow Stormwind 4 Uros 1 (SC) Tausen Marteinn KM NOM
166 OSH a 24 FI*LoudMeow Firepower 4 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
167 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
167 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS NOM BIS
168 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 1 (SC) Martikainen Arja KM NOM BIS
169 OSH a 25 FI*LoudMeow Born on the Sun 4 Uros 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
170 OSH b 23 FI*Sylimykkyrän Cool Carlos 4 Uros 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB NOM
171 OSH b 24 Jubatus Deus Vult 4 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 No Cert
172 OSH b 24 FI*JellonCats Raspberry 4 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn Abs
173 OSH b 24 Hermes v. Imporio A 4 Uros 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS NOM BIS
174 OSH c 24 FI*LoudMeow Full Moon 4 Uros 2 (SP) Edström Michael KM
175 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine 4 Uros 2 (SP) Edström Michael KM NOM
176 OSH d 24 FI*BlackDevil's Master Of Puppets 4 Uros 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
177 OSH d 24 FI*Nazarlik Momoko 4 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
178 OSH d 25 FI*Nazarlik Manami 4 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
179 OSH f 24 FI*Naavanutun Tarina Keijukaisista 4 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
180 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 2 (SP) Shchukin Alexey KM
181 OSH ns 24 FI*PikkuNaun Auringon Kehrä 4 Uros 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB NOM
182 OSH gs 25 IC S*Pilosus Red Knight 4 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja OSH g 25
183 OSH n 03 FI*Meikatin Diamonda 4 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1 NOM
184 RUS Silverine Hyperion of Hana-Bi 4 Uros 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
185 RUS Katzenhof Christina Regina 4 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB BIV NOM
186 RUS FI*Hana-Bi Palaka 4 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
187 RUS FI*Hana-Bi Marija Ethanovna 4 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja Abs
188 RUS FI*Hana-Bi Hansa 4 Naaras 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB NOM
189 SIA w 67 FI*Vintterin Irmeli Vapuntytär 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
189 SIA w 67 FI*Vintterin Irmeli Vapuntytär 4 Naaras 5 (IC) Shchukin Alexey EX1 CAGCIB
190 SIA w 67 FI*Vintterin Eero Irmelinpoika 4 Uros 10 (KAS) Shchukin Alexey EX1 CAP
191 SIA w 67 FI*CasaGatitos Beatrix 4 Naaras 10 (KAS) Shchukin Alexey Abs
192 SIA n FI*Kaspektin Kanttarilla kantarelli 4 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
193 SIA n FI*Twist-Tiramisun Queen of F... Everything 4 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 NOM
194 SIA n FI*Vintterin Pauli Miinanpoika 4 Uros 2 (SP) Edström Michael KM
195 SIA n FI*Selcouth Cat of Kindness 4 Uros 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP BIV
196 SIA n FI*Kurosawa Jade Queen 4 Naaras 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP
197 SIA a FI*Plan-A Fifty Sixty 4 Naaras 4 (GIP) Shchukin Alexey EX1 CAPS NOM
198 SIA c FI*Orifame Ultravioletti 4 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
199 SIA c FI*Kurosawa Khaleesi Sagemeadow 4 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1 NOM
200 SIA d FI*TaikaTomun Yrjänä Yritteliäs 4 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
201 SIA e FI*Plan-A KaspektinKauhuKakara 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
201 SIA e FI*Plan-A KaspektinKauhuKakara 4 Uros 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX1 CAC NOM
202 SIA e FI*Kaspektin Crème de la crème 4 Uros 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1
203 SIA f FI*Kaspektin Kasipusi 4 Naaras 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
204 SIA h FI*Kaspektin Persepolis 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 NOM
205 SIA j FI*Kaspektin Tähteinvälinen 4 Naaras 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP NOM
206 SIA n 21 FI*Vintterin Simo Vapunpoika 4 Uros 15 (Siitos) Shchukin Alexey
206 SIA n 21 FI*Vintterin Simo Vapunpoika 4 Uros 8 (PR) Shchukin Alexey EX1 CAPIB
207 SIA a 21 FI*Vintterin Mailis Irmelintytär 4 Naaras 7 (CH) Shchukin Alexey EX1 CACIB NOM BIS
208 SIA c 21 Grazia v. Imporio A 4 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn Abs
209 SIA b 21 FI*Batlandia's Grandeur Dark Lavender 4 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
210 SIA d 21 FI*Purrfektin Marzipan 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
211 SIA d 21 FI*Willicon Kuningasrubiini 4 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
212 SIA f 21 FI*Willicon Hong Kong Garden 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
213 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
213 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Brambilla Fabio KM
214 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 1 (SC) Brambilla Fabio KM BIV NOM BIS
215 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 1 (SC) Brambilla Fabio KM
216 SOM n Olaf von Gulda 4 Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS
217 SOM n FI*SunnyPace Lavandula 4 Naaras 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB
218 SOM n S*All Inclusive Ruby 4 Naaras 7 (CH) Brambilla Fabio EX2
219 SOM n FI*Kharn-Ka Quantum of Solace 4 Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1 BIV NOM
220 SOM n FI*Kharn-Ka Quicksilver 4 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
221 SOM n FI*Kharn-Ka RealSwiftFox 4 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX2
222 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Brambilla Fabio KM
223 SOM n FI*Lamadegaan Fine By Me 4 Naaras 2 (SP) Brambilla Fabio KM
224 SOM n FI*Lamadegaan Festival Star 4 Uros 4 (GIP) Brambilla Fabio EX2
225 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS BIV NOM BIS
226 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 6 (IP) Brambilla Fabio Abs
227 SOM n FI*SunnyPace Fritillaria 4 Naaras 8 (PR) Brambilla Fabio EX1 CAPIB NOM
228 SOM a FI*Foxkiss Falco alopex 4 Uros 1 (SC) Edström Michael KM
229 SOM a FI*Nemiena's Extended Play 4 Uros 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB NOM
230 SOM a FI*Foxkiss Daphnia mirabilis 4 Naaras 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB
231 SOM o FI*SunnyPace Knautia 4 Naaras 5 (IC) Edström Michael Mitätöity Mitätöity
232 SOM o Kisompa`s Gizmo von der Stoffelburg*D 4 Uros 7 (CH) Edström Michael Abs
233 SOM p FI*SunnyPace Ostrya 4 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
234 SOM p FI*SunnyPace Consolida 4 Naaras 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS
235 SOM ns S*Saivokattens Musta Saara 4 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
236 SPH II / SPH b 03 FI*Hebblas Eenie Meenie Chocolate Mo 4 Naaras 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS
237 SPH III / SPH f FI*Hebblas Viona 4 Naaras 2 (SP) Edström Michael Abs
238 SPH III / SPH g FI*Hobbitqueen's Xena 4 Naaras 8 (PR) Edström Michael EX1 CAPIB
239 SPH IV / SPH h 02 62 FI*Hebblas Chocolate Chip 4 Naaras 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS NOM
240 SPH IV / SPH f 09 FI*Hebblas Gemma 4 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 NOM BIS
241 SPH IV / SPH d 03 FI*Hebblas Edgar Nutmeg 4 Uros 4 (GIP) Edström Michael Abs
242 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Ambermoon 4 Naaras 4 (GIP) Edström Michael Abs
243 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi 4 Naaras 1 (SC) Smits-Peelen Nathalie Abs
244 SPH V / SPH f 02 33 FI*Hobbitqueen's 1st Lady 4 Naaras 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS NOM
245 SPH V / SPH n 32 Lv*Klavazya Amour 4 Uros 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie Abs
246 SPH V / SPH n 01 32 FI*Hobbitqueen's Apocalypse 4 Uros 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie Abs
247 SPH V / SPH d 32 Nudelook Little Warrior 4 Uros 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1 NOM
248 SPH V / SPH n 32 SE*Marshals Julius 4 Uros 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie Abs
249 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie Abs
250 SPH V / SPH f 03 32 FI*Hobbitqueen's 1000 Kisses 4 Naaras 6 (IP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGPIB
258 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Brambilla Fabio EXO d 21 33, EXO n 33, PER f, PER f 24, PER g 33, PER n 33, RAG a 03, RAG d 04 21, RAG n, SBI c 21, SBI d, SBI f, CRX IV, SOM n 41
Edström Michael ABY a, ABY o, BAL c 21, CRX I, CRX VI, OSH b 23, OSH c 24, OSH d 25, SIA c, SIA d, SIA j, SIA n, SOM a, SOM o, SOM p, SPH II, SPH III, SPH IV 41
Martikainen Arja ABY ns, ABY ps, CRX II, CRX III, CRX IX, CRX V, CRX VII, DRX III, DRX IV, DRX V, DSP III, OLH b 25, OLH n, OSH a 25, OSH d, OSH d 24, OSH f 24, OSH gs 25, OSH n 24, OSH ns 24, RUS, SIA d 21, SOM ns 40
Shchukin Alexey PER a 03 23, PER d, PER e 21 33, PER g, PER w 62, RAG a 04, RAG d 03, RAG d 04, RAG n 03, SBI a 21, SBI b, SBI c, SBI e 21, SBI n 21, BAL b 21, BAL d 21, BAL w 67, OSH n 03, OSH p 25, SIA a, SIA a 21, SIA e, SIA n 21, SIA w 67 42
Smits-Peelen Nathalie EXO e 22, EXO n 03 24, PER a, PER ds, PER fs, PER n, PER n 03 24, RAG a, RAG a 04 21, RAG n 04, SBI a, SBI g, SBI h, SBI j, ABY n, SPH V 45
Tausen Marteinn EXO f, EXO g 03 24, EXO n, PER d 21 33, PER g 03, PER g 24, PER n 01 62, PER n 03, SBI b 21, SBI e, SBI g 21, SBI n, BAL b, OLH n 03 24, OSH a 24, OSH b 24, OSH n, OSH w 64, SIA b 21, SIA c 21, SIA f, SIA f 21, SIA h 43
6 tuomaria.