Omakissa
RuRok "Kyösti" 131. kansainvälinen rotukissanäyttely
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 21.8.2021 Loppuu 21.8.2021
Ilmoittautuminen alkaa 9.7.2021 Ilmoittautuminen loppuu 31.7.2021
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 13.8.2021
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 200  Näyttely on täynnä. Kategoriat 2, 3
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Karkkila, "Kyösti"
Toimihenkilöt Oy Högfors-Ruukki Ab,  Valurinkatu 4, 03600 Karkkila

Kyösti: 9.30-13.00 ja Selma: 13.30-17.00
Huom! Ilmoittautukaa vain Kyöstiin, mikäli ilmoittaudutte vain yhteen näyttelyyn!
 
Näyttelyluokat: 1-17.
Huomioithan että jokaiseen luokkaan tehdään oma näyttelyilmottautuminen!
Muista ilmoittautua kumpaankin näyttelyyn per päivä (jos haluat saada kaksi arvostelutulosta per päivä).
Näyttelyssä noudatetaan Fifen ja Suomen Kissaliiton sääntöjä. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokein.

Näyttelymaksut: FIFe-jäseniltä 42€ / kissa / näyttely
FIFen ulkopuolisilta 50€ / kissa / näyttely
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, erikseen normaali näyttelymaksu. Veteraaniluokka 20€ / kissa / näyttely (mikäli kissa osallistuu myös normaaliarvosteluun).
 

Näyttelysihteeri: Kati Nieminen, 0407761395 (+ Tiina Myllyharju, 0505012045)
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten  show@rurok.fi osoitteesta. Töissä en hoida näyttely asioita.
Näyttelypäällikkö: Jukka Laine, puhelin: 044 930 6273
Pääassistentti
Jonna Varhama, jonna.varhama@iki.fi tai FaceBookin kautta.
Palkinnot, tuomarioppilasanomukset, myyntipöydät: Marianne Surakka marianne.surakka@rurok.fi, 0500 856 380
Raha-asiat: Sinikka Laine sinikka.laine@rurok.fi, puh.0505111399


Pääsponsorina on Royal Canin

Lisätietoja Näyttelyluettelo etukäteen ostettuna 3€, paikanpäältä 5€ (rajoitettu erä).
Varaathan siis omasi Omakissan kautta.
Ruusukkeet maksullisia. Vp ja Tp ruusukkeet / palkinnot maksuttomia.

Vastaamme kaikkiin sähköposteihin. Jos vastausta ei kuulu, otathan yhteyttä uudelleen.

Ilmottautuminen on sitova. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmottautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoituksesi heti ilmottautumisen jälkeen Omakissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI. Jos kissa perutaan ennen ilmoitusajan päättymistä palautetaan  summasta 75%. 

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 31.07.2021 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show(at)rurok.fi 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 123 118 0 0 5
3 100 97 0 0 2
Yhteensä 223 215 0 0 7

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL II / ACL n 03 FI*Siriuksen AstiCurl 2 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
2 ACL n 03 22 FI*Siriuksen EnniCurl 2 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
3 ACL IV / ACL n 03 22 FI*Siriuksen AlfaCurl 2 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP NOM BIS
4 ACL V / ACL d 22 FI*Siriuksen JesseCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
5 ACL XI / ACL a 03 21 33 FI*Siriuksen CharonCurl 2 Uros 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC NOM
6 ACS IV / ACS n 09 22 FI*Siriuksen EssiCurl 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
7 LPL V / LPL d 22 S*Ägirs Hus BC Ppreben 2 Uros 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS NOM
8 MCO II / MCO a 02 62 FI*Chamberlain You're My Heartbreaker 2 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
9 MCO III / MCO n 22 DK Red Line's Arizona 2 Uros 7 (CH) Hornell Henry EX1 CACIB
10 MCO III / MCO n 25 FI*Blackcurrant Sofie Fatale 2 Naaras 6 (IP) Hornell Henry EX2
11 MCO III / MCO n 22 LV* Family Value Undine 2 Naaras 6 (IP) Hornell Henry EX1 CAGPIB
12 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 8 (PR) Hornell Henry EX1 CAPIB BIV
12 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
13 MCO III / MCO n 22 FI*Mahtitassun GuumaGimma 2 Naaras 8 (PR) Hornell Henry EX1 CAPIB
13 MCO III / MCO n 22 FI*Mahtitassun GuumaGimma 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
14 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Zene 2 Uros 10 (KAS) Hornell Henry EX1 CAP
15 MCO III / MCO a 22 FI*Rotcat Wiweca 2 Naaras 10 (KAS) Hornell Henry Abs
16 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Xonya 2 Naaras 10 (KAS) Hornell Henry EX1 CAP
17 MCO IV / MCO n 09 25 LV*BBMC Nitro 2 Uros 3 (GIC) Hornell Henry EX1 CACS BIV
18 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Akachi 2 Uros 7 (CH) Hornell Henry EX1 CACIB
19 MCO IV / MCO n 03 22 Uma Icestorm*PL 2 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
20 MCO IV / MCO n 09 25 Felix Theory Thanatos 2 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1 BIV NOM
21 MCO n 09 25 FI*Blackcurrant Apple Tree Man 2 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX2
22 MCO n 09 22 FI*Stout-hearted Supernatural 2 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX3
23 MCO n 09 25 Daisy Dream Olimpian *RU 2 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
24 MCO IV / MCO n 09 24 FI*BlackPepper's George Cooni 2 Uros 12 (Pennut) Hornell Henry EX1 NOM
25 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Hornell Henry KM NOM
26 MCO IV / MCO n 09 22 Karamel Estate Pearls*RU 2 Naaras 4 (GIP) Hornell Henry EX1 CAPS
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Rotcat Yaccy 2 Uros 10 (KAS) Hornell Henry Abs
28 MCO d 22 FI*Rotcat Dagda 2 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
29 MCO f FI*LittleLuna's Adele 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX2
30 MCO V / MCO f FI*LittleLuna's Agatha 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 BIV
31 MCO d FI*Rotcat Taranis 2 Uros 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
32 MCO d 09 25 FI*Stout-hearted O'Boy Dynamite 2 Uros 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
33 MCO d 09 25 RU*Unicum Emmett 2 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
34 MCO VI / MCO f 09 22 FI*KingLeo's Kiss Me Karma 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC BIV
35 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Stout-hearted Kat von Teese 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai Abs
36 MCO f 09 22 FI*Kitchi's Amazing Adele 2 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
37 MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Sister Grimm 2 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX2
38 MCO VI / MCO g 09 22 LV* Family Value Emicate 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
39 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS NOM
40 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Hemingway's Macanay 2 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai Abs
41 MCO f 09 24 FI*Stout-hearted Her Royal Highness Meghan 2 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
42 MCO VII / MCO ns 25 FI*Blackcurrant O- Ren Ishii 2 Naaras 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
43 MCO VII / MCO ns FI*Hemingway's Agathodaemon 2 Uros 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX2
44 MCO VII / MCO ns 22 FI*Rotcat Vertico 2 Uros 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACIB NOM
45 MCO VII / MCO ns 22 FI*Rotcat Verna 2 Naaras 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACIB
46 MCO VII / MCO ns 22 FI*Wiiselin Innokas Ilkka 2 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
47 MCO VII / MCO gs 22 FI*Chamberlain Believe In Love 2 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1 BIV NOM
48 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM
49 MCO VII / MCO fs FI*FireFox Aurora Borealis 2 Naaras 8 (PR) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPIB NOM
50 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 1 (SC) Hornell Henry KM BIV NOM BIS
51 MCO VIII / MCO ns 02 21 64 FI*Chamberlain Zillion Stars 2 Uros 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
52 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Chatvallon Hermes 2 Uros 9 (Avoin) Hornell Henry EX2
53 MCO VIII / MCO ns 09 FI*Hemingway's Ying Yang 2 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
54 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*KhalDrogo's Northern Lights 2 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
55 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*Hemingway's Ishtar 2 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
56 MCO IX / MCO w 62 Wackymoon Reinhardt 2 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
56 MCO IX / MCO w 62 Wackymoon Reinhardt 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
57 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland 2 Naaras 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
58 NEM a 21 Neon Kocia Osada*PL 2 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
59 NEM g 21 Astoria Snejnaya Zima 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
60 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB NOM
61 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Noelle Kisses Deeamore 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
62 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM
63 NFO I / NFO n FI*Nietosten Pakkasherra 2 Uros 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACIB
64 NFO II / NFO n 09 FI*RockyHill's Apalachee 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga Abs
65 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Dimitri 2 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
66 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Henry 2 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM BIS
67 NFO III / NFO a 24 FI*Hopeahännän Metsänneito 2 Naaras 4 (GIP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPS
68 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 1 (SC) Hornell Henry KM
69 NFO IV / NFO n 03 22 IT*Norr Venn's Ecstasy 2 Uros 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB
70 NFO IV / NFO n 09 24 SE*Lisselbacks Mars 2 Uros 7 (CH) Hornell Henry Abs
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 2 (SP) Hornell Henry KM NOM BIS
72 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Hopeahännän Mahtava Mörkö 2 Uros 8 (PR) Hornell Henry EX1 CAPIB
73 NFO V / NFO d 24 FI*Mourulan Angels Fall First 2 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
74 NFO V / NFO f 24 FI*Mourulan Slytherin 2 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB BIV
75 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 1 (SC) Ruonala Kai KM NOM
75 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
76 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 1 (SC) Ruonala Kai KM BIV NOM
77 NFO g 03 FI*Nietosten Tähtipöly 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX3
78 NFO f 09 24 FI*Siniidan Treasure Planet 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
79 NFO f 03 22 FI*WitSarin Carmen 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX2
80 NFO d 09 24 FI*Nipsu-Nappulan Calling Elvis 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
81 NFO VI / NFO f 03 22 FI*Nipsu-Nappulan Careless Whispers 2 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 BIV
82 NFO g 03 22 FI*Tähtitassun SiniPiika 2 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX2
83 NFO f 09 22 FI*Siriuksen Kalani 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX2
84 NFO f 09 FI*WitSarin Soile Söderberg 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
85 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Volga 2 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai Abs
86 NFO f Tordal's Elsa 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
87 NFO VII / NFO nts Temeria Forest Gate*PL 2 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
88 NFO VII / NFO gs 22 FI*RockyHill's ChimalisLye 2 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
89 NFO VIII / NFO fs 09 22 Ephelia Tierra Media*ES 2 Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
89 NFO VIII / NFO fs 09 22 Ephelia Tierra Media*ES 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
90 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI*Siniidan Muscat 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX2
91 NFO VIII / NFO fs 09 24 S*Utblicken's Thigris 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC BIV NOM
92 NFO VIII / NFO ns 09 (N) Tingoskattens Gino 2 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
93 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*Siniidan Chicken Little 2 Naaras 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
94 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco 2 Naaras 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM
95 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
96 NFO IX / NFO w 64 FI*GoldenFurry's Silver Snowman 2 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José Abs
97 SIB I / SIB n FI*Ajatuksen EnsiKaamos 2 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
98 SIB II / SIB n 09 FI*Catillus Nightfall Quiche 2 Uros 6 (IP) Hornell Henry EX1 CAGPIB
99 SIB II / SIB n 09 FI*Catillus Magellan 2 Naaras 8 (PR) Hornell Henry EX1 CAPIB
100 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Umppa-Lumppa 2 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC NOM BIS
101 SIB III / SIB n 24 FI*Pikku-Priin LeMans 2 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX2
102 SIB IV / SIB n 03 23 Felis Felicis Hammer to Fall 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
103 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Ajatuksen Faisa Fasupala 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM
104 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Pikku-Priin Lusitano 2 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
105 SIB V / SIB d 24 FI*Lumikissan Leijonakuningas 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
106 SIB V / SIB fy 24 FI*Igora Celeste 2 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
107 SIB d 09 FI*Ajatuksen Da Capo 2 Uros 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
108 SIB VI / SIB d 03 FI*Ajatuksen EnsiTalvi 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM
109 SIB ns FI*Pikku-Priin Mimosa 2 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
110 SIB as FI*Ajatuksen Aikataika 2 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai Abs
111 SIB VIII / SIB gs 02 21 64 FI*Lumikissan Zeta Jones 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
112 SIB IX / SIB w 64 FI*SoulSibster's FeinFrau 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM
113 BEN n 22 FI*Hopeahännän India Glitter 3 Naaras 12 (Pennut) Monney Joëlle Abs
114 BEN n 24 FI*Hopeahännän Isla Glitter 3 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José Abs
115 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure 3 Uros 17 (Veteraani) Monney Joëlle 3
115 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure 3 Uros 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM
116 BEN n 22 32 FI*Leokatin Unelias Uuno 3 Uros 10 (KAS) Monney Joëlle Abs
117 BLH ns 11 FI*Huntercat Prince Benjamin 3 Uros 3 (GIC) Monney Joëlle EX1 CACS
118 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Skywarp 3 Naaras 10 (KAS) Monney Joëlle EX1 CAP
119 BLH ny 11 Your Majesty Golden Ironhide 3 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
120 BLH e 03 FI*MellowBear's Talented Berlioz 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
121 BLH f 03 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda 3 Naaras 3 (GIC) Monney Joëlle EX1 CACS
122 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 17 (Veteraani) Monney Joëlle 4
122 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM
123 BML I / BML ns 11 Baheras Wb Bamse 3 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC BIV
124 BML I / BML ns 11 FI*Kimuli's Darkest Light 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
125 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 17 (Veteraani) Monney Joëlle 2
125 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM
126 BML I / BML as 11 31 ES*Bellabonny Touchstone 3 Uros 17 (Veteraani) Monney Joëlle Abs
126 BML I / BML as 11 31 ES*Bellabonny Touchstone 3 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José Abs
127 BML II / BML js 12 31 FI*Kimuli's Crystal Rose 3 Naaras 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
128 BML II / BML hs 12 31 Pepsi af Misapotanien 3 Naaras 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACIB
129 BSH n FI*Feronian Naava 3 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP NOM
130 BSH a FI*Ruusutarhan Viviana 3 Naaras 3 (GIC) Monney Joëlle EX1 CACS NOM
131 BSH a FI*Feronian Onyx 3 Uros 12 (Pennut) Monney Joëlle EX1 NOM
132 BSH a FI*Hyrinän Elwood 3 Uros 12 (Pennut) Monney Joëlle Abs
133 BSH a FI*Feronian Lilja 3 Naaras 4 (GIP) Monney Joëlle EX1 CAPS NOM
134 BSH b FI*Hyrinän Desire 3 Naaras 7 (CH) Monney Joëlle EX1 CACIB
135 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Martikainen Arja KM NOM BIS
135 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Monney Joëlle 1 NOM
136 BSH f FI*Feronian Madonna 3 Naaras 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
137 BSH g FI*Ruusutarhan Bambola 3 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM BIS
138 BSH d 24 FI*Coventry's Vernon 3 Uros 8 (PR) Monney Joëlle Mitätöity Mitätöity
139 BSH f 24 FI*Bumblebrits Love-a-lot 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
140 BSH ny 11 FI*EmeraldCharm Edmund the Just 3 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
141 BSH ny 11 FI*EmeraldCharm Garfield 3 Uros 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
142 BSH ny 11 FI*EmeraldCharm Big Ben 3 Uros 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
143 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Bluebell 3 Naaras 10 (KAS) Komissarova Olga Abs
144 BUR n FI*Seirene Viva La Vida 3 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC NOM
145 BUR a FI*Feirefiz Another Brick In The Wall 3 Uros 10 (KAS) Monney Joëlle EX1 CAP
146 BUR b FI*Arkhitekton Viktor 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
147 BUR b FI*Pardofelis Älskling Immacolata 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
148 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Martikainen Arja KM NOM BIS
148 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 17 (Veteraani) Monney Joëlle 2
149 BUR d FI*Pardofelis Ålen Aarre 3 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
150 BUR f FI*Pardofelis Zsa Zsa Gabor 3 Naaras 7 (CH) Monney Joëlle Abs
151 BUR g FI*Pardofelis Ålipa Kerran 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
152 BUR h FI*Pardofelis Yes This Is Love 3 Naaras 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB NOM
153 EUR f Silkkiturkin Uniikki Unna 3 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
154 EUR f Silkkiturkin Wictoria 3 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
155 EUR g FI*Kissakallion Sandra 3 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
156 EUR n 23 FIN*Katinhännän SuurSeikkailija 3 Naaras 4 (GIP) Monney Joëlle EX1 CAPS
157 EUR a 23 FI*Katinhännän Evil Leaper Alia 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC NOM
158 EUR a 23 FI*Pinkkitassun Yannick 3 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
159 EUR d 22 FI*Pinkkitassun Saara 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
160 EUR e 24 Silkkiturkin Winston 3 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
161 EUR f 22 FI*Feronian Neilikka 3 Naaras 3 (GIC) Monney Joëlle EX1 CACS
162 EUR f 22 FI*Pinkkitassun Jóhanna 3 Naaras 8 (PR) Monney Joëlle EX1 CAPIB
163 EUR f 22 Silkkiturkin Värikäs Veeruska 3 Naaras 8 (PR) Monney Joëlle EX2
164 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Monney Joëlle KM
164 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 17 (Veteraani) Monney Joëlle Arvosteltu
165 EUR f 24 FI*Kissakallion Sigrid 3 Naaras 8 (PR) Monney Joëlle EX1 CAPIB
166 EUR ns 23 Kissankellon Hilja Onnentyttö 3 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM
167 EUR es 23 FI*Pinkkitassun Violet 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
168 KBL I / KBL w 62 FI*Korpinkynnen Nietos 3 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM
169 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 4 (GIP) Komissarova Olga Abs
170 KOR FI*Mythai Opale Devi 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
171 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 2 (SP) Martikainen Arja KM
171 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 17 (Veteraani) Monney Joëlle 3
172 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM BIV NOM
173 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI*Maikain Sirpaliina Sempai 3 Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS NOM
174 MAN 51-52 / MAN a 23 52 FI*Pilkkumin Little Richard 3 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
175 MAU ns FI*Chai-lai Zaira Zahara 3 Naaras 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José Abs
176 MAU ns 24 FI*Walidah Fragaria 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
177 MAU ns 24 FI*Walidah Galadriel 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja Abs
178 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM
178 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Monney Joëlle 1 NOM BIS
179 OCI n 24 FI*Guttatus Miss Liberty 3 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
180 OCI n 24 FI*Arrowhill Lucky Star 3 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 BIV
181 OCI n 24 S*Högaforsen's Kirito 3 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM
182 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Martikainen Arja KM BIV NOM BIS
183 OCI b 24 FI*Vinkeä Eliitti-Elli 3 Naaras 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
184 OCI b 24 FI*Moosegrove Saphire 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB NOM BIS
185 OCI b 24 FI*Topspot After Midnight 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX2
186 OCI b 24 FI*Moosegrove Vincent 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
187 OCI b 24 FI*Vinkeä Säpinä-Sussu 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
188 OCI b 24 FI*Somalinnan Gwen 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 NOM
189 OCI b 24 FI*Moosegrove Ulysses 3 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
190 OCI o 24 FI*Northalla Red Explorer 3 Uros 1 (SC) Martikainen Arja KM
191 OCI o 24 FI*Topspot Before Midnight 3 Naaras 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
192 OCI ns 24 FI*Guttatus Silver Mimosa 3 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
193 OCI ns 24 FI*Vinkeä Muru-Murmeli 3 Naaras 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
194 OCI bs 24 FI*Guttatus Delta Leonis 3 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 NOM BIS
195 OCI bs 24 FI*WiliWilla Ocean Explorer 3 Uros 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
196 SRL a 03 FI*Be-Curly Can't' Resist Me 3 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
197 SRL III / SRL e FI*Be-Curly Phantom 3 Uros 7 (CH) Monney Joëlle EX1 CACIB NOM
198 SRL III / SRL g FI*Be-Curly Cuteness Overload 3 Naaras 11 (Nuoret) Monney Joëlle EX1 NOM
199 SRS c FI*Gekkolacats Dina The Diva 3 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX2
200 SRS c FI*Gekkolacats Dorothe Star 3 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
201 MCO VI / MCO f 09 22 Escape MC Big Bertha 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM BIS
215 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Hornell Henry ACL V, ACL XI, MCO III, MCO IV, MCO VIII, NFO IV, NFO VII, SIB II 36
Komissarova Olga ACL II, ACS IV, LPL V, MCO IX, NEM II, NFO II, NFO VIII, SIB III, SIB IV, SIB IX, SIB V, SIB VIII, BSH ay 11, BSH n, BUR d, BUR h, EUR e 24, EUR f, KBL I, MAN 51-52, OCI n 24, SRL II, SRS I 41
Martikainen Arja BLH e 03, BLH ny 11, BSH f, BSH f 24, BSH ny 11, BUR b, BUR g, EUR d 22, EUR g, KOR, MAU ns 24, OCI b 24, OCI bs 24, OCI o 24 30
Martinez Vizcaino Juan José ACL IV, MCO II, MCO VII, NFO I, NFO III, NFO IX, SIB I, BEN n 24, BML I, BML II, BSH g, BUR n, EUR a 23, EUR es 23, EUR ns 23, MAU ns, OCI ns 24 37
Monney Joëlle BEN n 22, BEN n 22 32, BLH f 03, BLH ns 11, BSH a, BSH b, BSH d, BUR a, BUR f, EUR f 22, EUR f 24, EUR n 23, SRL III, VET 3 30
Ruonala Kai MCO V, MCO VI, NEM I, NFO V, NFO VI, SIB VI, SIB VII 36
6 tuomaria.