Omakissa
PIROK 141. kansainvälinen näyttely *BLACK"
Järjestävä yhdistys Pirkanmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 31.10.2020 Loppuu 31.10.2020
Ilmoittautuminen alkaa 1.9.2020 Ilmoittautuminen loppuu 30.9.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 23.10.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Ei
Kissoja enintään 205   Kategoriat 2, 4
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@pirok.fi
Paikka Ylöjärven liikuntakeskus, Elotie 14, Ylöjärvi -BLACK-
Toimihenkilöt Näyttelypaikka: Ylöjärven liikuntakeskus, Elotie 14, Ylöjärvi
Näyttelypäälliköt: Mika Akonniemi, mika.akonniemi@pirok.org, puh: 0400516270
Näyttelysihteerit: Kristiina Martikainen (kat. 1, 3 ja kotikissat), Hirsimäentie 12, 37860 Kärjenniemi puh. 0405237764 & Minna Raiski (kat. 2 ja 4), Mikkolankatu 53, 33580 Tampere puh. 0405688336. Tavoitat näyttelysihteerit parhaiten sähköpostitse show@pirok.org
Rotu- ja myyntipöydät: Marika Nyström, marika.nystrom@pirok.org
Palkinnot ja ruusukkeet ovat tervetulleita: Katja Laakkonen, katja.laakkonen@pirok.org
Raha-asiat: Anna Rämö, anna.ramo@pirok.org
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen, assistenttianomukset osoitteeseen: assistentit@pirok.org
Lisätietoja Kissoilla mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana. Kumpaankin 31.10. pidettävään näyttelyyn ilmoittaudutaan tämän *RED*-näyttelyn kautta. Näyttelymaksut (1 näyttely/2 näyttelyä): PIROKin jäsenet 40€/68€, muut FIFe-yhdistysten jäsenet 40€/74€, ei FIFe-kissat 50€/100€ näyttely (ei leimakorttia). Leimakortit käytössä. Kun kissa ilmoitetaan vain yhteen arvosteluun, voi ilmoittaja valita kumpaan näyttelyyn kissa osallistuu. Tarkistusluokka 20 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä, yksistään 20 €. Jos kasvattajalla ei ole omistamaansa kissaa ilmoitettuna näyttelyyn, tulee kasvattajaluokkaan ilmoittautua erikseen. Näissä näyttelyissä ei ole veteraaniluokkia! Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on ilmoittautumispäivä! Maksamattomat ilmoittautumiset hylätään ilman eri ilmoitusta! Leimakortilla maksettaessa kirjoita ilmoitetun kissan ja ilmoittajan nimet ja lähetä näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen. Paperi-ilmoittautumisissa maksu PIROK:n tilille FI50 4055 0011 9442 34, BIC HELSFIHH viite 5555, kuitti ilmoittautumiseen mukaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Ilmoittautuminen on sitova. Jos näyttelyilmoittautumista ei peruta eikä makseta, pidämme oikeuden olla hyväksymättä jatkossa ilmoittajan kissoja PIROK:n järjestämiin näyttelyihin. Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset mieluiten sähköpostilla show@pirok.org. Varmista luettelon saanti ja maksa (2 €/pv) Omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä. Näyttely ei ole yleisölle avoinna. Yhdistys seuraa aktiivisesti COVID-19 pandemian tilannetta ja viranomaisten ohjeistuksia -muutokset mahdollisia!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 119 99 7 0 13
4 113 100 6 0 7
Yhteensä 232 199 13 0 20

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
3 ACL VI / ACL d 03 22 FI*Siriuksen DingoCurl 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM BIS
4 ACL X / ACL f 21 33 Curl Essence Raven 2 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
7 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM NOM
8 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen BahamaCurl 2 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
9 ACS IV / ACS a 03 24 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM NOM
10 ACS VI / ACS f 09 FI*Trollin Ronda 2 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
11 ACS VIII / ACS as 03 24 FI*Dezzicat's Nontroppo NestorCurl 2 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB NOM
12 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Overture OzzyCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 NOM
13 ACS XI / ACS n 02 21 33 FI*Dezzicat's Narrante NixonCurl 2 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
14 MCO I / MCO n EE*Luna EstBigCat 2 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
16 MCO I / MCO n FI*HoneyCoon's What A Feeling 2 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
17 MCO II / MCO a 02 62 FI*Chamberlain You're My Heartbreaker 2 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1 NOM
18 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 2 (SP) Turpeinen Riikka KM
19 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
19 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP BIV NOM BIS
20 MCO III / MCO n 22 FI*Blackcurrant Broomhilda Von Shaft 2 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX2
21 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Velvet Diamond 2 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
22 MCO III / MCO a 24 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You 2 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
23 MCO III / MCO n 22 DK Red Line's Arizona 2 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 BIV
24 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM
25 MCO III / MCO n 23 FI*Chamberlain Orionis Alnitak 2 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM
26 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka KM
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Chief Crazy Bull 2 Uros 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
28 MCO IV / MCO n 09 25 LV*BBMC Nitro 2 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
29 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Moggi Ole Karkki 2 Uros 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
30 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Akachi 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX2
31 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Keenukollin Joonatan 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
32 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Rare Diamond 2 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
33 MCO IV / MCO n 09 22 FI*HoneyCoon's White Wedding 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
34 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Turpeinen Riikka KM BIV NOM
35 MCO IV / MCO a 09 25 FI*Blackcurrant Beatrix Kiddo 2 Naaras 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
36 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
38 MCO V / MCO g 22 FI*Hemingway's Leona Dreamcatcher 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
39 MCO V / MCO e 22 SE*KobbaCat's Hector 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne Abs
42 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
43 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Moggi Nonparelli Elli 2 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB BIV
44 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*Chamberlain You're My Lucky One 2 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX2
45 MCO VI / MCO f 09 22 FI*KingLeo's Kiss Me Karma 2 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM BIS
46 MCO VI / MCO f 03 SE*KobbaCat's Beauty 2 Naaras 2 (SP) Nyman Pia Abs
47 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Orionis Alnilam 2 Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
48 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS BIV NOM
49 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Selene 2 Naaras 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
50 MCO VII / MCO ns FI*Hemingway's Agathodaemon 2 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC NOM
51 MCO VII / MCO es 24 FI*Chamberlain Xception To the Rule 2 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 BIV
52 MCO VII / MCO es FI*Mahtitassun Sabotaasi 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
53 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM
54 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Vanishing Point 2 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
55 MCO VII / MCO fs FI*FireFox Aurora Borealis 2 Naaras 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP BIV
56 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS BIV NOM BIS
57 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Moggi Kamo Milla 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
58 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI*HoneyCoon's Dancing with Myself 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
59 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*NomenEst Ivanhoe 2 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM BIV
60 MCO VIII / MCO ns 03 FI*Escape's Kid Bailey 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
61 MCO VIII / MCO ns 09 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels 2 Naaras 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
62 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland 2 Naaras 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
63 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP NOM BIS
64 NEM II / NEM f 09 FI*Pikku-Priin Jos Tulevana Suvena 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
65 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne KM NOM
66 NFO II / NFO n 09 NO*Havstrilens Robyn 2 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
67 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Black Halo 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
68 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Alvi 2 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka Abs
69 NFO III / NFO n 22 FI*Siniidan Cardcaptor Sakura 2 Naaras 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB
70 NFO IV / NFO n 09 24 SE*Lisselbacks Mars 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne KM
72 NFO V / NFO f 22 Quarans Lady Sandwick 2 Naaras 1 (SC) Turpeinen Riikka KM
73 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI*Siniidan Rebirth Flame 2 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB NOM
74 NFO VI / NFO f 01 21 62 FI*Ratakatin Agnetha 2 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
75 NFO VI / NFO d 09 22 Yoshi z Krainy Asgardu*PL 2 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 BIV NOM
76 NFO VI / NFO f 03 22 FI*WitSarin Carmen 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
77 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Miritza 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko Abs
78 NFO VI / NFO f 02 21 62 FI*Tupuliinin Tupu Kolmas 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
79 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Ramona 2 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM
80 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Volga 2 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
81 NFO VII / NFO ns 24 FI*Hopeahännän Hymypoika 2 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko Abs
82 NFO VII / NFO ns 24 FI*Siniidan Great Mouse Detective 2 Naaras 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB
83 NFO VIII / NFO ns 09 SE*Avivaz Mimer 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne Abs
84 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI*Hopeahännän Villanelle 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne Abs
85 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI*Siniidan Electric India 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
86 NFO VIII / NFO fs 09 FI*RockyHill's Peacepipe Of Flash 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
87 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 1 (SC) Wikström Bjarne KM
88 SIB III / SIB n 24 FI*Beavvic Theo 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
89 SIB III / SIB n 23 FI*Amurin Conaniah 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
90 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Diamond 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
91 SIB III / SIB n 24 FI*Cherrytail's Old Black Joe 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX2
92 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Umppa-Lumppa 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM
93 SIB IV / SIB n 03 23 Felis Felicis Hammer to Fall 2 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB BIV
94 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan James Bond 2 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX2
95 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Amurin Chesil 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
96 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Pikku-Priin Lusitano 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
97 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS NOM
98 SIB IV / SIB n 09 23 FIN*Alizarin Bomber Boy 2 Uros 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
99 SIB V / SIB d 24 FI*Lumikissan Leijonakuningas 2 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB
100 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan MammaMia 2 Naaras 5 (IC) Turpeinen Riikka Mitätöity Mitätöity
101 SIB V / SIB d 22 FI*Allikatin Ruusu 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
102 SIB V / SIB f 22 FI*Amurin Ephratah 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1 BIV NOM
103 SIB VI / SIB d 09 FI*Ajatuksen Da Capo 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
104 SIB VI / SIB d 03 24 FI*Amurin Esaias 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX2
105 SIB VII / SIB ns 24 FI*Cherrytail's Beowulf 2 Uros 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB
106 TUA IX / TUA w 61 FI*Felesin Stevie Nicks 2 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
107 ABY n Cellani Sieno UkassaKinté 4 Uros 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM
108 ABY n FI*Redcheetah's Diana 4 Naaras 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana Abs
109 ABY n (N) Tejas Kito 4 Uros 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana EX3
110 ABY n FI*Nebuankhet Miklagard Overture 4 Uros 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACIB BIV NOM BIS
111 ABY n FI*Nebuankhet Midnight Sunrise 4 Naaras 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACIB
112 ABY n Farris of the Anvil von Kalimdor*CH 4 Uros 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana EX2
113 ABY n FI*Miragerie Cú Chulainn 4 Uros 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
114 ABY n FI*Vuolas Piste jolta ei ollut paluuta 4 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1 BIV NOM BIS
115 ABY n FI*Kharn-Ka DejaVu 4 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
116 ABY n FI*Neaera's Prince of Zamunda 4 Uros 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1
117 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 4 (GIP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPS
118 ABY n FI*Vuolas Maalla, merellä, ilmassa 4 Uros 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana Abs
119 ABY a FI*Nebuankhet Pastel Goth 4 Naaras 1 (SC) Fonsén Mira KM BIV NOM BIS
120 ABY a FI*Nebuankhet Slania 4 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
121 ABY a FI*SaltNPepper Tchaï of the Tiger 4 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
122 ABY a FI*Nebuankhet Nae Laird! 4 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
123 ABY a FI*Nebuankhet Jace Beleren 4 Uros 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
124 ABY a FI*Vuolas Lumena siipesi silppuaa 4 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP BIV
125 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
126 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue 4 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM NOM
127 ABY ns S*Saivokattens Thomas O´Malley 4 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
128 ABY ns FI*Lili'sBallerina Leonita Leona 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
129 ABY ns S*Saivokattens Hakuna Matata 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 BIV
130 BAL b FI*Frostnight's Paint Your Sky With Rainbow 4 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP NOM
131 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM NOM
132 CRX I / CRX n FI*Villains Looks That Kill 4 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
133 CRX II / CRX n 01 64 FI*Sweetpurr's Where's My Sash And Crown 4 Naaras 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB NOM
134 CRX II / CRX a 09 FI*VeeKasin Liukas Lennart 4 Uros 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1 NOM
135 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
139 CRX V / CRX b 24 Rex Flower's Paradise Moyo 4 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
140 CRX VI / CRX a 03 24 FI*Windseeker Loulou Blue Nonsuch 4 Naaras 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
141 CRX VI / CRX a 03 22 FI*Windseeker Della Bluenose 4 Naaras 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
142 CRX VII / CRX b 21 33 FI*Claypond's Hilla V 4 Naaras 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACS
143 CRX VII / CRX b 31 FI*Claypond's Q 4 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana Abs
144 CRX VII / CRX f 32 Demian Walpuri 4 Naaras 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1 BIV NOM
145 CRX VII / CRX n 33 FI*VeeKasin Lieskahäntä 4 Naaras 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX2
146 DRX I / DRX b FI*Fairy-Story's Ällösöpö 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC NOM
147 DRX V / DRX a 24 SE*Recce Pod Super Zajtjik 4 Uros 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
148 DRX V / DRX n 24 SE*Recce Pod Sherian Grace Cadoria 4 Naaras 4 (GIP) Ojaniemi Sara Abs
149 DRX VII / DRX j 32 FI*Fairy-Story's Tears of Joy 4 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
150 DRX VIII / DRX n 02 33 SE*Recce Pod BAE Systems Caiman 4 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira Abs
151 OLH ns 24 FI*Frostnight's Shadegrown 4 Uros 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAP
152 OSH n FI*Meikatin Carbon 4 Uros 12 (Pennut) Ojaniemi Sara Abs
153 OSH n Caleb Eastern Grace 4 Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara Abs
153 OSH n Caleb Eastern Grace 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
154 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM
155 OSH n 24 FI*Vintterin Matias Vapunpoika 4 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM
156 OSH n 24 FI*LoudMeow Light My Fire 4 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
157 OSH a 24 FI*LoudMeow Stormwind 4 Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB NOM
158 OSH a 24 FI*LoudMeow Firepower 4 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
159 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
159 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB NOM
160 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACS
161 OSH c 24 FI*LoudMeow Magica 4 Naaras 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACIB NOM
162 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine 4 Uros 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM NOM
163 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 8 (PR) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPIB
164 OSH d 24 FI*BlackDevil's Master Of Puppets 4 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
165 OSH h 22 FI*Frostnight's Candy Clouds of Lullaby 4 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
166 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM
167 OSH n 03 Apocalyptica Zorro 4 Uros 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACS
168 OSH ps 03 25 FI*Jalecat's Monsteri PNK Carrie 4 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
169 RUS FI*Rusalka Margarita 4 Naaras 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB
170 RUS FI*Harmuan Kaunis Kardemumma 4 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1 NOM
171 RUS FI*Hana-Bi Liù 4 Naaras 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
172 SIA w 67 FI*Cleverkitty Davido 4 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara Abs
173 SIA n 21 FI*Vintterin Simo Vapunpoika 4 Uros 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana Abs
174 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Ojaniemi Sara KM
175 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Ojaniemi Sara KM BIV NOM
176 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 1 (SC) Ojaniemi Sara Abs
177 SOM n Olaf von Gulda 4 Uros 3 (GIC) Ojaniemi Sara EX1 CACS
178 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 3 (GIC) Ojaniemi Sara EX1 CACS
179 SOM n FI*Amajan Svilda Sperandea 4 Naaras 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
180 SOM n Catzanova Pin-Up 4 Naaras 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB
181 SOM n FI*Kisompa's Oriana 4 Naaras 7 (CH) Ojaniemi Sara EX2
182 SOM n FI*Kharn-Ka Heart of Gold 4 Uros 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB
183 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
184 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Ojaniemi Sara Abs
185 SOM n FI*Amajan Maffeo Macario 4 Uros 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
186 SOM n FI*Amajan Prozio Prospero 4 Uros 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
187 SOM n FI*Lamadegaan Festival Star 4 Uros 4 (GIP) Ojaniemi Sara Abs
188 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 6 (IP) Ojaniemi Sara EX1 CAGPIB NOM BIS
189 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 8 (PR) Ojaniemi Sara EX1 CAPIB BIV NOM BIS
190 SOM a FI*Foxkiss Falco alopex 4 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
191 SOM o FI*Amajan Norton Norberto 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
191 SOM o FI*Amajan Norton Norberto 4 Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
192 SOM o FI*Amajan Pon Preziosa 4 Naaras 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
193 SOM o FI*Amajan Serenissima Serafina 4 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX2
194 SOM o FI*SunnyPace Knautia 4 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB BIV
195 SOM o PL*Fryga Felicity 4 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
196 SOM o FI*SunnyPace Juglans 4 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM BIV
197 SOM o FI*Amajan Remo Remberto 4 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
198 SOM o FI*Amajan Thurrrmur Thorium 4 Uros 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB
199 SOM p FI*SunnyPace Consolida 4 Naaras 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
200 SPH IV / SPH f 03 FI*Hobbitqueen's Diancie 4 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
201 SPH IV / SPH h 02 62 FI*Hebblas Chocolate Chip 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM
202 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi 4 Naaras 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACS
203 SPH V / SPH f 03 32 Murashoff Aurora Borealis 4 Naaras 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM BIV
204 SPH V / SPH f 02 33 FI*Hobbitqueen's 1st Lady 4 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
205 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM NOM
206 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM
199 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira ABY a, CRX V, CRX VI, DRX VII, DRX VIII, OSH a, OSH a 24, OSH n 24, OSH p 25, SOM o 27
Moraru-Puranen Tatyana ABY n, CRX VII, OLH ns 24, OSH a 25, OSH c 24, OSH h 22, OSH n 03, SIA n 21, SPH V 29
Nyman Pia ACL X, ACS IV, ACS VI, ACS XI, MCO VI, NEM I, NFO II, TUA IX, ABY ns, ABY o, BAL b, DRX I, OSH d 24, SOM a, SOM p, SPH IV 28
Ojaniemi Sara CRX I, CRX II, DRX V, OSH n, OSH ps 03 25, RUS, SIA w 67, SOM n 29
Paloluoma Anne 0
Saarela Veikko ACL VI, MCO I, MCO III, MCO VII, NFO VI, NFO VII, SIB VII 27
Turpeinen Riikka MCO II, MCO IV, NFO III, NFO V, SIB IV, SIB V, SIB VI 28
Wikström Bjarne ACS III, ACS VIII, MCO IX, MCO V, MCO VIII, NEM II, NFO IV, NFO VIII, SIB III 27
8 tuomaria.