Omakissa
TUROK, 112. kansainvälinen kissanäyttely, Sunnuntai1
Järjestävä yhdistys Turun Rotukissayhdistys ry
Alkaa 22.11.2020 Loppuu 22.11.2020
Ilmoittautuminen alkaa 1.10.2020 Ilmoittautuminen loppuu 25.10.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 12:30
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 13.11.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 250   Kategoriat 1, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti turok.nayttely@gmail.com
Paikka Turun Messukeskus, Sunnuntai1
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Terhi Lång, Kotisalontie 18, 30100 Forssa, puh +358 40 580 7786, turok.nayttely@gmail.com
 
Näyttelypäällikkö: Jonna Varhama, varhama@iki.fi

Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen, williconcats@gmail.com
Lisätietoja Näyttelykutsu

Näyttelypaikka: 
Turun Messukeskus (Messukentänkatu 9–13) TURKU

Näyttelymaksut (1 näyttely / 2 näyttelyä):

Turokin jäsenet 38 €/68 €.
Muut 40 €/74 €, ei-FIFé - kissa 50 €/100 €.
Kaverikissoja voidaan ottaa rajallinen määrä. Hinta 15€/kaverikissa.
Leimakortilla ei voi maksaa Fifeen rekisteröimättömän kissan maksua.
Siitos- ja kasvattajaluokat maksuttomia muun arvosteluluokan yhteydessä, muutoin 15 €.
Tarkastusluokka 15 €, jos kissa on ilmoitettu myös arvosteluluokkaan, muuten normaalimaksu.

Leimakortit ovat käytössä ajalla 1.–7.10., leimakortteja korkeintaan 2kpl/näytteilleasettaja. Maksettaessa leimakortilla on kortti välittömästi lähetettävä näyttelysihteerille Terhi Lång, Kotisalontie 18, 30100 Forssa. Leimakorttiin kirjoitetaan näyttelypäivä, omistajan nimi ja kissan nimi joka leimakortilla maksetaan näyttelyyn.

Ilmoittautumiset: 1.-25.10.2020  välisenä aikana, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!  Ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoittautumisesi jälkeen OmaKissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä laskussa on HETI! Maksamattomat ja kesken tilassa olevat ilmoittautumiset tullaan poistamaan ilman eri ilmoitusta. Mahdollinen karsinta suoritetaan maksupäivän mukaan.

Kissoilla on mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana. Kumpaankin 22.11. pidettävään näyttelyyn ilmoittaudutaan tämän Sunnuntai1-näyttelyn kautta. Kun kissa ilmoitetaan vain yhteen arvosteluun, voi ilmoittaja valita kumpaan näyttelyyn kissa osallistuu.

Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 16. Jos kissa osallistuu kahteen tai useampaan luokkaan, ilmoita kissa erikseen jokaiseen luokkaan. Jos kasvattajalla ei ole omistamaansa kissaa ilmoitettuna näyttelyyn, tulee kasvattajaluokkaan ilmoittautua erikseen.
Näyttelyluettelo on maksullinen: ennakkoon maksettuna 2 € ja paikan päällä ostettuna 5 €. Myös sähköinen luettelo saatavilla (ei maksua).
Sertiruusukkeet ovat maksullisia
Pysäköintimaksun 6 € veloittaa Turun Messukeskus

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 110 94 4 1 11
4 166 149 10 1 6
Kotikissat 6 6 0 0 0
Yhteensä 282 249 14 2 17

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Kis' Herbas Paco of Ayser 1 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
2 EXO n FI*AzuLejo's Mombasa 1 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
3 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
4 EXO a FI*AzuLejo's Mambo Jambo PartyMan 1 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
5 EXO f FI*Ayser's Tina Turner 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
6 EXO a 24 FI*AzuLejo's Indigo HeartSpedition 1 Uros 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
7 EXO a 24 FI*AzuLejo's Party Prince 1 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline Abs
8 EXO g 22 Ayser's Midnight Kiss 1 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
9 EXO n 03 24 FI*Jewelstory You Look Good 1 Uros 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS
10 EXO d 02 21 62 Delicatessen Lolo 1 Uros 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
11 PER w 62 Sumava's Sumava's Nikhar 1 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
12 PER n Ayser's Last Word 1 Naaras 3 (GIC) Stoa Caroline Abs
13 PER n FI*Timanfaya Diamond Rose 1 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
14 PER n FI*Mimosan XXL Love 1 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 NOM
15 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM BIV
15 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
16 PER a FI*Ocean-Minded Manuel 1 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX2
17 PER a FI*Ocean-Minded Mercury 1 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
18 PER d FI*Mimosan Viper 1 Uros 1 (SC) Stoa Caroline KM NOM BIS
19 PER d FI*Kultaviiksen Ramona 1 Naaras 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
20 PER f FI*Timanfaya Just Another Dream 1 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
21 PER ds FI*Kultaviiksen Robert Plant 1 Uros 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB NOM BIS
22 PER a 22 S*Ladyhawk's Sir Lancelot 1 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne Abs
23 PER d 22 FI*Ayser's Burn 1 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne Abs
24 PER f 24 FI*Timanfaya She Will Be Loved 1 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM
25 PER ns 24 62 FI*Timanfaya More Than Words 1 Uros 1 (SC) Stoa Caroline KM
26 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 8 (PR) Stoa Caroline EX1 CAPIB
27 PER g 03 FI*Jewelstory Heartbreaker 1 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne Abs
28 PER a 03 23 FI*Whispers Ofelia 1 Naaras 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB NOM BIS
29 RAG n FI*Maplehill's Millenium Girl 1 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
30 RAG n FI*Purppuralinnan Prinsessa Adessa 1 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
32 RAG a FI*Maplehill's Almond Kiss 1 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
33 RAG a FI*Purppuralinnan Prinsessa Adelia 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 BIV
34 RAG n 03 FI*DollyCats The Pride 1 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
35 RAG n 03 FI*Ragtail Dominic 1 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
37 RAG n 03 FI*Maplehill's Crazy Dance 1 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne Abs
38 RAG n 04 FI*Stardoll's Guardian of the Galaxy 1 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
39 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel 1 Naaras 8 (PR) Paloluoma Anne EX2
40 RAG n 04 FI*Purppuralinnan Prinsessa Viviane 1 Naaras 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
41 RAG a 03 FI*Colorstar's Veuve Clicquot 1 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
42 RAG a 03 FI*Dollyblues You Are The Sunshine 1 Naaras 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS
43 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Royal Glorious Sapphire 1 Uros 8 (PR) Stoa Caroline EX1 CAPIB
44 RAG a 04 FI*Maplehill's Lady Pink 1 Naaras 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
45 RAG a 04 Apple Blossom Milkyland*PL 1 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline Abs
46 RAG a 04 FI*Kinostähden Aukusti 1 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
47 RAG a 04 FI*Celestial's SixtyNine 1 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 BIV
48 RAG a 04 FI*Colorstar's Merry Hope 1 Naaras 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS
49 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
50 RAG e 04 FI*Midnightdolls Sky Full of Stars 1 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
51 RAG g 04 FI*MistyNight Isabella 1 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 NOM BIS
52 RAG a 04 21 FI*Rock'nRags BrightestDiamond 1 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
53 SBI n IT*Achtung Baby You Know My Name 1 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
54 SBI n FI*Samsonez Andante 1 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
55 SBI a FI*Lofanna Etna 1 Naaras 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS
56 SBI a SE*Altona Kitten's Diza Dior 1 Naaras 4 (GIP) Stoa Caroline Abs
58 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 1 (SC) Stoa Caroline KM BIV NOM BIS
59 SBI b Shapur Lilja 1 Naaras 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
60 SBI b FI*Åbodas Leopold 1 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
61 SBI b FI*Hopeahipun Sapphire 1 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
62 SBI b Demian Suklaarusina 1 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
63 SBI c FI*Nalle-Puhin Skyfall 1 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
64 SBI d S*SagaStar's Electra 1 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS NOM
64 SBI d S*SagaStar's Electra 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
65 SBI d FI*HiisKaus Aarnivalkea 1 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB NOM
66 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM BIV NOM
67 SBI d FI*HiisKaus Aavikkomyrsky 1 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
68 SBI d FI*HiisKaus Aurinkoleijona 1 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX3
69 SBI d FI*Mototassun Rocket III 1 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX2
70 SBI f IT*Shin Miyar Clèa 1 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
71 SBI f FI*BlueFairies Pink Sugar Lady Chibi Chibi 1 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
72 SBI f FI*Canth's Wonder Woman 1 Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne Abs
73 SBI f FI*Harebell Taikatalvi 1 Naaras 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
74 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM
75 SBI j SE*Borgvikens Leona Louise 1 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline Abs
76 SBI j FI*Rais-Kis Doris 1 Naaras 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
77 SBI n 21 FI*Mimitan Levi 1 Uros 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS
78 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM BIV
79 SBI n 21 FIN*Tärn Trulle 1 Uros 8 (PR) Stoa Caroline EX1 CAPIB
80 SBI n 21 FI*Touchant Illuminé 1 Uros 8 (PR) Stoa Caroline EX2
81 SBI a 21 FI*Harebell Nipsu 1 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
82 SBI a 21 FI*Shonamei's Lady La Luna 1 Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
83 SBI b 21 FI*Kirakan Zen Garden 1 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
84 SBI b 21 Salo-Cat Andi Alexandro 1 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
85 SBI b 21 FI*Suvirannan Blue Eyes 1 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
86 SBI b 21 FI*Suvirannan Bella Donna 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX2
87 SBI b 21 FI*Ziazan Qeshira 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 BIV NOM BIS
88 SBI b 21 Shapur Angel 1 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne Abs
89 SBI b 21 FI*Kattimäen Herpertti 1 Uros 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
90 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin Rolling In The Deep 1 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
91 SBI d 21 FI*Samsonez Chic Rosette 1 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
92 SBI g 21 FI*Annmark Mirine 1 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne Abs
93 SBI h 21 FI*Samsonez Cherie Rosalie 1 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 NOM
94 ABY n Cellani Sieno UkassaKinté 4 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM BIV
94 ABY n Cellani Sieno UkassaKinté 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
95 ABY n FI*Redcheetah's Eemeli 4 Uros 5 (IC) Saarela Veikko Abs
96 ABY n FI*Kermakupin Feel The Thunder 4 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
97 ABY n Farris of the Anvil von Kalimdor*CH 4 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
98 ABY n FI*Nebuankhet Miklagard Overture 4 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
99 ABY n FI*Neaera's Rose Anonyme 4 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
101 ABY n (N) Tejas Kito 4 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX2
101 ABY n (N) Tejas Kito 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
102 ABY n FI*Miragerie Cú Chulainn 4 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
103 ABY n FI*Neaera's Prince of Zamunda 4 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX2
104 ABY n FI*Vuolas Piste jolta ei ollut paluuta 4 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM
105 ABY n FI*Redcheetah's Hearty Henry 4 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
106 ABY n FI*Kermakupin Joni Mitchell 4 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 BIV NOM
107 ABY n FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc 4 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM
108 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS BIV NOM BIS
109 ABY n FI*Kharn-Ka CC Festival 4 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
110 ABY a FI*Redcheetah's Erin 4 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
111 ABY a FI*Nebuankhet Slania 4 Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
112 ABY a Thamos Viktor 4 Uros 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB BIV
113 ABY a FI*Nebuankhet Nae Laird! 4 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
114 ABY a FI*Nebuankhet Jace Beleren 4 Uros 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB BIV NOM
115 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
116 ABY o FI*Nebuankhet Siraxta 4 Naaras 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS BIV
117 ABY o Monkey Cat Chili Ollie Firestar 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
118 ABY o FI*Redcheetah's Unelma 4 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
119 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 2 (SP) Martikainen Arja KM
120 ABY o FI*Neaera's Genna Gingerella 4 Naaras 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
121 ABY p FI*Kharn-Ka Rapid Eye 4 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko Abs
122 ABY ns S*Saivokattens Hakuna Matata 4 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
123 ABY ps S*Saivokattens Silver Serafins 4 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
124 BAL n FI*Jalecat's WTBW SnowBall 4 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko Abs
125 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Martikainen Arja KM NOM
128 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets 4 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM
129 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS BIV NOM
130 CRX I / CRX ns FI*Piupaws Donkey Kong 4 Uros 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB
131 CRX II / CRX b 02 64 FI*Merivirran Excellent Mischa 4 Naaras 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana Abs
132 CRX II / CRX n 03 FI*Saca's Gimme Twist 4 Naaras 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana EX2
133 CRX II / CRX n 03 FI*Alchemist Can I Play with Madness? 4 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
134 CRX II / CRX n 01 64 FI*Sweetpurr's Where's My Sash And Crown 4 Naaras 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACIB BIV NOM BIS
135 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM NOM BIS
137 CRX III / CRX f FI*Sirpaleen Beata Afrodite 4 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
138 CRX III / CRX f FI*Piupaws Musca 4 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
140 CRX III / CRX e FI*Saivohenki Jafar 4 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
141 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Alchemist Bollinger 4 Naaras 1 (SC) Martikainen Arja KM
142 CRX IV / CRX f 03 24 FI*Piupaws Catch Me If You Can 4 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX2
143 CRX IV / CRX f 09 FI*Saivohenki Eris 4 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
144 CRX IV / CRX f 03 FI*Sweetpurr's The Devil In Disguise 4 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
145 CRX IV / CRX h 01 64 FI*Merivirran Ilona Ihme-Tyttö 4 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 BIV NOM
146 CRX V / CRX ns 24 FI*Piupaws Ansa Ikonen 4 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB NOM
147 CRX VI / CRX n 03 24 FI*FunkyJam's Lots-o-Huggin Bear 4 Uros 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
149 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Piupaws Thundersnow 4 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta Abs
150 CRX VI / CRX n 01 21 64 FI*Piupaws Song of Sekhmet 4 Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB
151 CRX VII / CRX n 21 33 FI*Villains When We're High 4 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
152 CRX VII / CRX n 33 FI*VeeKasin Lieskahäntä 4 Naaras 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1
153 CRX VII / CRX n 21 32 FI*VeeKasin Ilari Vaara 4 Uros 8 (PR) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPIB
155 DRX I / DRX n FI*Åbodas Amira 4 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
156 DRX I / DRX a Maxi Milary Eva 4 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko Abs
157 DRX III / DRX d FI*Åbodas Dumbo 4 Uros 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACIB
158 DRX V / DRX n 25 FI*Clavinova Rasmus 4 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
159 DRX V / DRX n 24 FI*Avariel Qinisa 4 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
160 DRX V / DRX a 24 SE*Recce Pod Super Zajtjik 4 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
161 DRX V / DRX n 24 SE*Recce Pod Sherian Grace Cadoria 4 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
162 DRX VI / DRX n 03 23 FI*Pihlajan Tikru 4 Naaras 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
163 DRX VII / DRX n 21 33 FI*Avariel Rockruff 4 Uros 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
164 DRX VII / DRX o 33 FI*Gustavian Arthur af Sjundeå 4 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC BIV
165 DRX VII / DRX b 33 FI*Gustavian Aune af Sjundeå 4 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta Abs
166 DRX VII / DRX n 32 FI*Tomorrowland Fluffy Frida 4 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
167 DRX VIII / DRX d 03 32 EE*Caesar Masterpiece 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
168 DRX VIII / DRX n 02 33 SE*Recce Pod BAE Systems Caiman 4 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja Abs
169 DRX IX / DRX w 61 FI*Tomorrowland Katniss 4 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
170 OLH b 25 FI*Sungain Mauku Marilyn 4 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
171 OLH o 24 FI*TaikaTomun Queenie 4 Naaras 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB
173 OLH n 03 24 FI*PikkuNaun Bakkanaalien Jekku 4 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
174 OLH a 03 24 FI*PikkuNaun Bakkanaalien Kir Royal 4 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
175 OLH c 03 24 FI*Noxx Carl Philip 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB NOM
177 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
178 OSH n Caleb Eastern Grace 4 Uros 8 (PR) Koskenkangas Marjatta Abs
178 OSH n Caleb Eastern Grace 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
179 OSH d FI*Eirenen Flying Flash 4 Uros 6 (IP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGPIB
180 OSH n 24 FI*LoudMeow Colors of the Wind 4 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
181 OSH n 24 FI*Vintterin Matias Vapunpoika 4 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
182 OSH n 24 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika 4 Uros 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB
183 OSH a 24 FI*LoudMeow Stormwind 4 Uros 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
184 OSH a 24 FI*LoudMeow Firepower 4 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
185 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB
185 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
186 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM NOM BIS
187 OSH a 25 FI*LoudMeow Born on the Sun 4 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
188 OSH b 22 FI*Sylimykkyrän Cool Carlos 4 Uros 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
189 OSH b 25 FI*Sungain Misu Madonna 4 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
190 OSH c 24 FI*LoudMeow Magica 4 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB NOM
191 OSH c 24 FI*LoudMeow Full Moon 4 Uros 2 (SP) Martikainen Arja KM
192 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine 4 Uros 2 (SP) Martikainen Arja KM BIV NOM
193 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
194 OSH d 24 FI*BlackDevil's Master Of Puppets 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
195 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 2 (SP) Martikainen Arja KM
196 OSH ns 24 FI*PikkuNaun Auringon Kehrä 4 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
197 OSH p 02 FI*Galene's Eragrostis Curvula 4 Uros 8 (PR) Moraru-Puranen Tatyana Abs
198 RUS FI*Albergan Illansuu 4 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
199 RUS FI*Harmuan Kaunis Kardemumma 4 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
200 RUS S*Koroleva Bugatti BlueFinn 4 Uros 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1 BIV NOM BIS
201 RUS Katzenhof Elena Gilbert 4 Naaras 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1
202 RUS Wow Hana-Bi Grey Sky*PL 4 Naaras 8 (PR) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPIB BIV
203 RUS FI*Hana-Bi Hansa 4 Naaras 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX2
204 RUS FI*Janatuisen Tellus Mater 4 Naaras 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAP
205 SIA w 67 FI*Cleverkitty Davido 4 Uros 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
206 SIA d FI*Sungain Lalli 4 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
207 SIA n 21 FI*Vintterin Simo Vapunpoika 4 Uros 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
208 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM
208 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
209 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM NOM
210 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM BIV
211 SOM n Olaf von Gulda 4 Uros 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACS
212 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM
213 SOM n FI*Kisompa's Oriana 4 Naaras 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACIB
214 SOM n FI*Kharn-Ka Heart of Gold 4 Uros 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACIB
215 SOM n FI*Vulpes Call me Knight Rider 4 Uros 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
216 SOM n FI*SunnyPace Lavandula 4 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
217 SOM n FI*Kharn-Ka HocusPocus 4 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1 NOM BIS
218 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM
219 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM BIV NOM
220 SOM n FI*Lamadegaan Fine By Me 4 Naaras 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM
221 SOM n FI*Lamadegaan Festival Star 4 Uros 4 (GIP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPS
222 SOM n FI*Kisompa's Orlando 4 Uros 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAP
223 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 8 (PR) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPIB
224 SOM a FI*Foxkiss Falco alopex 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
225 SOM a FI*Foxkiss Daphnia mirabilis 4 Naaras 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
226 SOM a FI*SunnyPace Lamium 4 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
227 SOM o FI*SunnyPace Knautia 4 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
228 SOM o PL*Fryga Felicity 4 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
229 SOM o FI*SunnyPace Juglans 4 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM
230 SOM p FI*SunnyPace Consolida 4 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
231 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Xanthus 4 Uros 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM NOM
232 SPH II / SPH n 02 64 FI*Hebblas Xiander 4 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
233 SPH III / SPH g FI*Hobbitqueen's Xena 4 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
234 SPH IV / SPH f 01 62 Newans Melissa 4 Naaras 1 (SC) Martikainen Arja KM
234 SPH IV / SPH f 01 62 Newans Melissa 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
235 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Ambermoon 4 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
236 SPH IV / SPH h 02 62 FI*Hebblas Chocolate Chip 4 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 BIV NOM
237 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi 4 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS BIV NOM
238 SPH V / SPH f 03 32 Murashoff Aurora Borealis 4 Naaras 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM
239 SPH V / SPH f 02 33 FI*Hobbitqueen's 1st Lady 4 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
240 SPH V / SPH n 32 FI*Fairygold's Amos Alonso 4 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
241 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM
242 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM NOM
243 THA n Winston Tajska Chata*PL 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
244 HCL Sepe Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 2
245 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 1 NOM BIS
246 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 1 NOM
247 HCS Mosse Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 1 NOM
248 HCS Kissa Pesonen Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 1 NOM
249 HCS Vesku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 2
250 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue 4 Uros 1 (SC) Martikainen Arja KM
251 RAG a FI*Satinante's Bluebird Xara Florinna 1 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
252 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu 1 Uros 2 (SP) Stoa Caroline KM NOM
248 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Koskenkangas Marjatta ABY a, ABY ps, CRX VI, DRX VII, OSH a 24, OSH n, OSH n 24, SIA n 21, SPH II, SPH V, HCL, HCS 37
Martikainen Arja ABY ns, ABY o, BAL b, CRX III, CRX IV, DRX IX, DRX VI, DRX VIII, OLH c 03 24, OSH b 23, OSH b 25, OSH c 24, OSH d 24, OSH ns 24, OSH p 25, SOM a, SPH III, SPH IV, THA n 38
Moraru-Puranen Tatyana CRX II, CRX VII, DRX III, OLH n 03 24, OSH d, OSH p 02, RUS, SIA w 67, SOM n 36
Paloluoma Anne EXO f, EXO g 22, EXO n, PER a, PER a 22, PER d 22, PER ds, PER f, PER g 03, PER w 62, RAG a, RAG a 04 21, RAG n 03, RAG n 04, SBI a 21, SBI b 21, SBI d, SBI f, SBI g 21, SBI h 21 46
Saarela Veikko ABY n, ABY p, BAL n, CRX I, CRX V, DRX I, DRX V, OLH a 03 24, OLH b 25, OLH o 24, OSH a 25, SIA d, SOM o, SOM p 37
Stoa Caroline EXO a, EXO a 24, EXO d 02 21 62, EXO n 03 24, PER a 03 23, PER d, PER f 24, PER n, PER n 01 62, PER ns 24 62, RAG a 03, RAG a 04, RAG d 04, RAG e 04, RAG g 04, RAG n, SBI a, SBI b, SBI c, SBI c 21, SBI h, SBI j, SBI n, SBI n 21 46
6 tuomaria.