Omakissa
Satakissa 13. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 10.10.2020 Loppuu 10.10.2020
Ilmoittautuminen alkaa 2.9.2020 Ilmoittautuminen loppuu 20.9.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:45 Eläinlääkärintarkastus loppuu 16:00
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.10.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttely.satakissa@gmail.com
Paikka Juhlatalo Ooperi, Rauma
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö:  Jonna Sivonen    judges.satakissa@gmail.com
Näyttelysihteeri:   Christina Hercher  nayttely.satakissa@gmail.com
Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Antti-Jussi Vainionpää jussivnnp7@gmail.com
Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym.): Pia Vainionpää satakissa.rahat@gmail.com
Ruusukkeet ja palkinnot: Pia Vainionpää / Silja Laiho webmaster.satakissa@gmail.com
Pääassistentti:   Sanna Männistö, assistenttihakemukset sanna.satakissa@gmail.com
Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25 € tai leimakortti.
Lisätietoja Näyttelypaikka: Juhlatalo Ooperi, Vanha Turuntie 56, 26820 Rauma
Näyttely on Drive-In näyttely, joka toteutetaan KnockOut Nomination-arvostelujärjestyksen kanssa. Joka kategorian jälkeen tulee heti kyseisen kategorian paneeli. Tarkempi yksityiskohtainen aikataulu julkaistaan ilmoittautumisajan päättymisen jälkeen.

Tuomaritilanne voi muuttua Koronasta johtuvien maahantulomääräyksien vuoksi. Muutoksista tiedotetaan Satakissan facebook- ja kotisivuilla.

Lisätiedot ja ohjeet löytyvät näyttelykutsusta: 
https://www.kissaliitto.fi/wpolku/media/2020/09/Kutsu-FI.pdf

Näyttely ei ole avoinna yleisölle.

Edellytämme kaikilta hengitysmaskin käyttöä näyttelytilassa.

Yhden kissan mukana sisälle saa tulla vai yksi ihminen.

Satakissa tarjoaa 6 euron alennuksen perusnäyttelymaksuun, jos näytteilleasettaja ei vastaanota yhdistyksen tarjoamaa häkkiä, vaan tuo oman häkin (min. 50x50x50/ suurin sallittu 65x65cm) tai ei tarvitse häkkiä ollenkaan. Alla olevassa hinnoittelussa ensimmäinen näkyvä hinta on perusnäyttelymaksu ja sulkeissa oleva on oman häkin kanssa tai ilman häkkiä saatava alennettua hinta. Ilmoittautumisen yhteydessä valittu maksumuoto on sitova.

Näyttelymaksut :
- 46 € (40 €) kissa
- Satakissan jäsen 41 € (35 €) kissa
- Ei-FiFe-kissa 56 € (50 €) kissa
- Tarkastuslk. 15 € arvostelun yhteydessä, erikseen 46/41 € (40/35 €)
- Veteraanilk. 10 € arvostelun yhteydessä, erikseen 46/41 € (40/35 €) 
- Kasvattajaluokka ja siitosluokka ovat maksuttomia kissan osallistuessa muuhun luokkaan.
- Pelkkä kasvattajaluokka 46/41 € tai siitosluokka 46/41 € (40/35 €) 
- Kaverikissoja ei oteta tähän näyttelyyn
- Näyttelyluettelo 5 € ilmoittautumisen yhteydessä, paikan päällä ei ole mahdollista ostaa luetteloa
- Tee oma ilmoittautuminen joka luokkaan erikseen!
- Merkitse lopuksi tarvitsetko pöytäpaikan vai pidätkö kissan kantolaukussa

Selvennys ilmoittautumisessa oleviin maksukenttiin:
- Näyttelyilmoittautuminen perusmaksu = Tarvitsee yhdistyksen häkin
- Näyttelyilmoittautuminen oma häkki = Oma häkki mukana tai ei tarvitse häkkipaikkaa ollenkaan

Pidätämme oikeuden muutoksiin

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 49 48 0 0 1
2 81 80 0 0 1
3 62 59 0 0 3
4 72 70 0 0 2
Kotikissat 7 7 0 0 0
Yhteensä 271 264 0 0 7

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Mombasa 1 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
2 EXO n FI*Snowcatcher Moonstone 1 Uros 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
3 EXO f FI*Ayser's Tina Turner 1 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
4 EXO n 22 FI*Ayser's Child In Time 1 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
5 PER n Ayser's Last Word 1 Naaras 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS NOM
6 PER ns FI*Kultaviiksen Smokey Wilson 1 Uros 7 (CH) Rautio Kristiina EX1 CACIB
7 PER ns 24 62 FI*Timanfaya More Than Words 1 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS
8 RAG n 21 FI*Uniklubin Luna Lovekiva 1 Naaras 7 (CH) Rautio Kristiina EX1 CACIB
9 RAG d 21 FI*Helmikeijun Black Pearl 1 Uros 2 (SP) Rautio Kristiina KM NOM
10 RAG n 03 FI*DollyCats The Pride 1 Uros 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS NOM
11 RAG n 03 FI*Celestial's Aston Martin Valkyrie 1 Naaras 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
12 RAG n 04 George Azure Eyes*PL 1 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM
13 RAG n 04 FI*Celestial's Sexy WoW 1 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC BIV
14 RAG n 04 FI*Dollgarden's Kerria 1 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
15 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel 1 Naaras 8 (PR) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPIB
16 RAG n 04 FIN*Ragtail Baron 1 Uros 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
17 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM NOM
18 RAG a 03 FI*Celestial's Sano Mua Rehtoriks 1 Uros 8 (PR) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPIB BIV NOM
19 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Royal Glorious Sapphire 1 Uros 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
20 RAG a 03 FI*Tammikatin Kuu-Ukko 1 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
21 RAG a 04 FI*Helmikeijun Tiny Pearl 1 Uros 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB BIV
22 RAG a 04 FI*Ragtail Tiffany of Thor 1 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC NOM
23 RAG a 04 FI*Ragtail Unelma Thorin tytär 1 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX2
24 RAG c 04 FI*Pengvin's Ice 1 Uros 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP
25 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB NOM BIS
26 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu 1 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM NOM BIS
27 RAG f 03 FI*Celestial's Satavarma 1 Naaras 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM
28 RAG g 04 FI*MistyNight Isabella 1 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 NOM BIS
29 RAG a 03 21 FI*Celestial's Guillermo de Argentina 1 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS NOM
30 RAG a 04 21 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina 1 Uros 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS
31 SBI a FI*Lofanna Etna 1 Naaras 3 (GIC) Ruonala Kai Abs
32 SBI a FI*Ziazan Izusa 1 Naaras 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS
33 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 1 (SC) Ruonala Kai KM NOM BIS
34 SBI b IT*Achtung Baby Casanova In Hell 1 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
35 SBI d FI*Chirybiry's Lady-Laili 1 Naaras 6 (IP) Rautio Kristiina EX1 CAGPIB NOM
36 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM
37 SBI n 21 FI*Mimitan Levi 1 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS
38 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 3
38 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM
39 SBI n 21 FIN*Mion Piona 1 Naaras 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 1 NOM BIS
39 SBI n 21 FIN*Mion Piona 1 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM
40 SBI a 21 FI*Shonamei's Lady La Luna 1 Naaras 6 (IP) Rautio Kristiina EX1 CAGPIB
41 SBI b 21 Salo-Cat Andi Alexandro 1 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM
42 SBI b 21 FI*Ziazan Qeshira 1 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM BIS
43 SBI b 21 Shapur Angel 1 Naaras 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 2
43 SBI b 21 Shapur Angel 1 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM NOM BIS
44 SBI e 21 Peret Laty Mery, CZ 1 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM
44 SBI e 21 Peret Laty Mery, CZ 1 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM
45 ACL II / ACL n 03 FI*Siriuksen AstiCurl 2 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC NOM
46 ACL XI / ACL f 03 21 33 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen 2 Naaras 1 (SC) Rautio Kristiina KM
47 ACL XI / ACL a 03 21 33 FI*Siriuksen CharonCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 NOM
48 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl 2 Uros 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
49 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 1 NOM
49 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 2 (SP) Sahlberg Carin KM NOM BIS
50 MCO I / MCO n FI*Muistikki Martin 2 Uros 9 (Avoin) Rautio Kristiina Abs
51 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Lock, Shock & Barrel 2 Naaras 7 (CH) Rautio Kristiina EX1 CACIB
52 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 2
52 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 2 (SP) Rautio Kristiina KM NOM
53 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
53 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita Abs
54 MCO III / MCO n 22 FI*KingCaprise Farro 2 Uros 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
55 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Velvet Diamond 2 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
56 MCO III / MCO a 24 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You 2 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX2
57 MCO III / MCO n 23 DK Red Line's Arizona 2 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 BIV NOM BIS
58 MCO III / MCO n 23 FI*Chamberlain Orionis Alnitak 2 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
59 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
60 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM NOM
61 MCO IV / MCO n 09 22 FI*HoneyCoon's White Wedding 2 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
62 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM BIV NOM
63 MCO IV / MCO n 03 22 FIN*HoneyCoon's Under The Rose 2 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz Abs
63 MCO IV / MCO n 03 22 FIN*HoneyCoon's Under The Rose 2 Naaras 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
64 MCO IV / MCO a 09 25 FI*Blackcurrant Beatrix Kiddo 2 Naaras 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX2
65 MCO IV / MCO n 09 22 Karamel Estate Pearls*RU 2 Naaras 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX1 CAGPIB
66 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Easylife's King of Star 2 Uros 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
67 MCO V / MCO d 22 FI*Easylife's Just a Gigolo 2 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
68 MCO V / MCO d 22 FI*Escape's Portos Lion 2 Uros 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
69 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ 2 Naaras 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
70 MCO VI / MCO f 09 22 FI*KingLeo's Kiss Me Karma 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
71 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB BIV
72 MCO VI / MCO f 09 FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well 2 Naaras 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB NOM
73 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Selene 2 Naaras 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX2
74 MCO VII / MCO ns 22 FI*KingCaprise Greg 2 Uros 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
75 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 2 (SP) Sahlberg Carin KM
76 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS NOM BIS
77 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*HoneyCoon's Ghosts In My Guitar 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
78 MCO VIII / MCO ns 03 FI*Escape's Kid Bailey 2 Uros 6 (IP) Rautio Kristiina EX1 CAGPIB
79 MCO VIII / MCO ns 09 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels 2 Naaras 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP
80 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella 2 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM NOM
81 NEM I / NEM as 21 FI*Bmy-Moumou Lulu La Bamba 2 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
82 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
83 NEM I / NEM ns 21 FI*Itäruusun Artem the Real Sputnik 2 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 BIV NOM
83 NEM I / NEM ns 21 FI*Itäruusun Artem the Real Sputnik 2 Uros 13c (Määrittely) Rautio Kristiina NEM ns 21/ NEM I
84 NEM I / NEM n FI*Snowcountry Armani 2 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX2
85 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM
86 NEM II / NEM a 09 Imageblaze Mackenzie 2 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
87 NEM II / NEM f 09 FI*Pikku-Priin Jos Tulevana Suvena 2 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX2
88 NEM II / NEM fs 09 21 FI*SoulSibster's BeLoved 2 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
89 NEM II / NEM n 09 21 FI*Bmy-Moumou Rudi Bling Ring 2 Uros 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1 BIV NOM BIS
90 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM
91 NFO I / NFO n Ambernjord*LV Akira 2 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
92 NFO III / NFO a 24 FI*Tupuliinin Blue Moon 2 Uros 7 (CH) Sahlberg Carin EX1 CACIB
93 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Alvi 2 Uros 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1 NOM
94 NFO III / NFO n 22 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter 2 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 2
94 NFO III / NFO n 22 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter 2 Naaras 4 (GIP) Sahlberg Carin EX1 CAPS
95 NFO III / NFO n 24 FI*Poutapäivän Kickstart My Heart 2 Uros 10 (KAS) Sahlberg Carin EX1 CAP NOM
96 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 1 (SC) Rautio Kristiina KM BIV NOM
97 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Maroon Maize 2 Uros 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
98 NFO IV / NFO n 09 24 FI*GoldenFurry's Fab Forget-me-not 2 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 NOM
99 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 2 (SP) Rautio Kristiina KM
100 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP
101 NFO V / NFO f FI*InukChuck's Eclipse 2 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC NOM
102 NFO VI / NFO g 09 23 Delicja Adsum*PL 2 Naaras 5 (IC) Sahlberg Carin EX1 CAGCIB NOM
103 NFO VI / NFO d 09 22 Yoshi z Krainy Asgardu*PL 2 Uros 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1
104 NFO VI / NFO f 03 22 FI*WitSarin Carmen 2 Naaras 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1 BIV
105 NFO IX / NFO w 64 Feng-Shui Forest Myths 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina Abs
106 SIB II / SIB n 03 FI*SoulSibster's DeLorean 2 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1 NOM
107 SIB III / SIB n 24 FI*Cherrytail's WonderBoy 2 Uros 8 (PR) Sahlberg Carin EX1 CAPIB
108 SIB V / SIB d 24 FI*Lumikissan Leijonakuningas 2 Uros 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB
109 SIB V / SIB d 22 FI*Allikatin Ruusu 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina Abs
110 SIB VI / SIB e 03 FI*SoulSibster's DonnaPrima 2 Naaras 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1
111 SIB VI / SIB d 09 24 FI*Villan Åke fråm Åbo 2 Uros 12 (Pennut) Sahlberg Carin EX1 NOM
112 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 2 (SP) Rautio Kristiina KM NOM
113 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 1 NOM BIS
113 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Sahlberg Carin KM NOM BIS
114 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Bmy-Moumou Indian Summer 2 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
115 SIB IX / SIB w 64 (N) CarilloCat HabaHaba ZootZoot 2 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
116 BLH ns 11 FI*Huntercat Prince Benjamin 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
116 BLH ns 11 FI*Huntercat Prince Benjamin 3 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS BIV
117 BLH ns 11 MCB'Cats Obsidian Snow 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
117 BLH ns 11 MCB'Cats Obsidian Snow 3 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 No Cert
118 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Skywarp 3 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
119 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Thundercracker 3 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
120 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Starscream 3 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
121 BLH as 11 SE*Isa Dolls Eliza 3 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
122 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 4
122 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 1 (SC) Ruonala Kai KM NOM
123 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 3
123 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM NOM
124 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
125 BSH a FI*Rhinestone's Blue Pepper 3 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
126 BSH b FI*Aurantia's Lightning 3 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS
127 BSH d FI*Aurantia's Aldebaran 3 Uros 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS
128 BSH e FI*Feronian Nightshade 3 Uros 10 (KAS) Sahlberg Carin EX1 CAP NOM
129 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin Abs
129 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Sahlberg Carin Abs
130 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 1 (SC) Pruchniak Ireneusz Abs
131 BSH c 24 FI*Coventry's Ywain 3 Uros 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB NOM
132 BUR n FI*Oliivian Jacaranda 3 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
133 BUR a FI*Oliivian Daredevil 3 Uros 5 (IC) Sahlberg Carin EX1 CAGCIB
134 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM BIV
135 BUR b FI*Lilac's Kitaro Caravan 3 Uros 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB
136 BUR b FI*Oliivian Hershey 3 Naaras 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
137 BUR c Bjelke's Tornado 3 Uros 5 (IC) Sahlberg Carin EX1 CAGCIB NOM
138 BUR c FI*Oliivian Gardenia 3 Naaras 6 (IP) Sahlberg Carin EX1 CAGPIB NOM
139 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 2 (SP) Sahlberg Carin KM
140 BUR f FI*Oliivian Frida Kahlo 3 Naaras 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS
141 CYM 51-52 / CYM a 03 52 FI*Touchant Excellent Chance 3 Uros 3 (GIC) Sahlberg Carin EX1 CACS
142 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 2
142 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM
143 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Sahlberg Carin Abs
143 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin Abs
144 EUR g 24 FI*Kissakallion Selinda 3 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC NOM BIS
145 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 1 NOM BIS
145 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM NOM BIS
146 MAN 51-52 / MAN n 09 52 FI*Touchant Gris Souris 3 Uros 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB NOM BIS
147 MAN 51-52 / MAN a 24 52 FI*Pilkkumin Little Richard 3 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
148 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM
149 MAU ns FI*Chai-lai Zaira Zahara 3 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
150 MAU ns FI*Walidah Fuchsia 3 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz Abs
151 MAU ns 24 FI*Walidah Fragaria 3 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM BIS
152 OCI n 24 FI*Moosegrove Roxette 3 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC NOM
153 OCI n 24 FI*Moosegrove Viking 3 Uros 12 (Pennut) Sahlberg Carin EX1 NOM
154 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Ruonala Kai KM NOM
155 OCI b 24 FIN*Moosegrove Geraldo Gentil 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
156 OCI o 24 FI*Uniikki Korvenkuiske 3 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
157 OCI o 24 FI*Uniikki Morfeus 3 Uros 17 (Veteraani) Ruonala Kai 1 NOM
157 OCI o 24 FI*Uniikki Morfeus 3 Uros 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM NOM BIS
158 SIN FI*Chai-lai Romantic Rosie 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
158 SIN FI*Chai-lai Romantic Rosie 3 Naaras 3 (GIC) Sahlberg Carin EX1 CACS
159 SIN FI*Anjupia's Chinga Cincam Ciuman 3 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
160 SIN FI*Anjupia's Fabianne Faina Facility 3 Naaras 12 (Pennut) Sahlberg Carin EX1 BIV
161 SIN FI*Anjupia's Fennella Felia Felicity 3 Naaras 12 (Pennut) Sahlberg Carin EX2
162 SIN FI*Anjupia's Fidelina Fiina Fidelity 3 Naaras 12 (Pennut) Sahlberg Carin EX3
163 SRS II / SRS a 09 FI*Cisciscats Dimitri 3 Uros 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1 NOM BIS
164 ABY n FI*Kermakupin Joni Mitchell 4 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
165 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS NOM
166 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS NOM BIS
167 ABY o Monkey Cat Chili Ollie Firestar 4 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC NOM
168 ABY o Segena's Xailyn 4 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC NOM
169 ABY o Segena's Wheels on Fire 4 Uros 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP NOM
170 CRX I / CRX n FI*Claypond's Olga 4 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
171 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 17 (Veteraani) Ruonala Kai 2
171 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
172 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS NOM BIS
173 CRX V / CRX n 22 FI*Villains Public Enemy #1 4 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
174 CRX VII / CRX b 21 33 FI*Claypond's Hilla V 4 Naaras 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS
175 CRX VII / CRX n 21 32 FI*VeeKasin Ilona Vaara 4 Naaras 7 (CH) Pruchniak Ireneusz EX1 CACIB
176 CRX VII / CRX n 21 32 FI*VeeKasin Ilari Vaara 4 Uros 8 (PR) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPIB
177 DRX III / DRX f FI*Åbodas Seedling 4 Naaras 7 (CH) Biernaczyk Marcin EX1 CACIB
178 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
178 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM BIV NOM BIS
179 OSH n FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy 4 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
180 OSH n FI*BlackDevil's Only God Can Judge Me 4 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
181 OSH n Caleb Eastern Grace 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
181 OSH n Caleb Eastern Grace 4 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
182 OSH a FI*JellonCats Carmen 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus Mitätöity
182 OSH a FI*JellonCats Carmen 4 Naaras 5 (IC) Sahlberg Carin Mitätöity Mitätöity
183 OSH a FI*BlackDevil's Extreme Ruthless Lucifer 4 Uros 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX2
184 OSH a FI*BlackDevil's HardCore TroubleMaker 4 Uros 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC NOM
185 OSH c FI*BlackDevil's Ultimate Trick Or Treat 4 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
186 OSH d FI*BlackDevil's Burns Like Hell 4 Naaras 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS NOM
187 OSH e FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice 4 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM NOM
188 OSH e HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
188 OSH e HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil 4 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM
189 OSH f FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights 4 Naaras 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM BIV NOM BIS
190 OSH f FI*BlackDevil's Beauty and The Beast 4 Naaras 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
191 OSH f FI*BlackDevil's Speak Of The Devil 4 Naaras 7 (CH) Pruchniak Ireneusz EX1 CACIB
192 OSH n 24 FI*Vintterin Matias Vapunpoika 4 Uros 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1
193 OSH n 24 Oralee Hidalgo 4 Uros 17 (Veteraani) Ruonala Kai 3
194 OSH a 24 FI*LoudMeow Firepower 4 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
195 OSH d 24 FI*BlackDevil's Master Of Puppets 4 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
196 OSH d 24 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever 4 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM
197 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
198 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
198 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX1 CAGPIB BIV
199 RUS Wow Hana-Bi Grey Sky*PL 4 Naaras 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
200 RUS FI*Hana-Bi Hansa 4 Naaras 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
201 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
201 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
201 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 1 (SC) Sahlberg Carin KM
202 SIA n 21 FI*Vintterin Simo Vapunpoika 4 Uros 7 (CH) Biernaczyk Marcin EX1 CACIB
203 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
203 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Sahlberg Carin KM
204 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 3 (GIC) Sahlberg Carin EX1 CACS
205 SOM n FI*Kisompa's Oriana 4 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
206 SOM n FI*SunnyPace Lavandula 4 Naaras 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1 BIV NOM
207 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Ruonala Kai 1 NOM BIS
207 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Sahlberg Carin KM NOM
208 SOM n FI*Lamadegaan Fine By Me 4 Naaras 2 (SP) Sahlberg Carin KM
209 SOM n FI*Lamadegaan Festival Star 4 Uros 4 (GIP) Sahlberg Carin EX1 CAPS
210 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 6 (IP) Sahlberg Carin EX1 CAGPIB
211 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 10 (KAS) Sahlberg Carin EX1 CAP BIV NOM
212 SOM a FI*SunnyPace Lamium 4 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
213 SOM o FI*SunnyPace Knautia 4 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
214 SOM o FI*SunnyPace Juglans 4 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
215 SOM p FI*SunnyPace Consolida 4 Naaras 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB
216 SPH IV / SPH h 02 62 FI*Hebblas Chocolate Chip 4 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
217 SPH V / SPH n 09 21 32 FI*Jackomon's Adagia 4 Naaras 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS
218 SPH V / SPH n 32 FI*Fairygold's Amos Alonso 4 Uros 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1 NOM
219 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM
219 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM
220 THA n Winston Tajska Chata*PL 4 Uros 7 (CH) Biernaczyk Marcin EX1 CACIB
221 HCL Nulli Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Gustaitiene Jurgita 3
222 HCL Santtu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Gustaitiene Jurgita 2
223 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
223 HCL Kelmi Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 1 NOM BIS
224 HCS Mosse Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Rautio Kristiina 3
225 HCS Aavi Benida Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Rautio Kristiina 1 NOM BIS
226 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Rautio Kristiina 2
227 RUS FI*Harmuan Aloisia Allegra 4 Naaras 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS
228 MCO II / MCO a 02 62 FI*Chamberlain You're My Heartbreaker 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
261 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Biernaczyk Marcin NEM I (13c), ACS III, MCO IV, MCO V, NEM II, NFO V, SIB II, ABY o, DRX III, OSH c, OSH d 24, RUS, SIA n 21, SPH V, THA n, VET 3 naaraat, VET 2 urokset 43
Gustaitiene Jurgita ACL II, MCO III, MCO VI, NEM I, SIB IX, CRX I, CRX V, OSH a 24, OSH d, OSH n, SOM a, SOM o, SPH IV, VET 1 urokset, VET 4 naaraat, HCL urokset 40
Pruchniak Ireneusz EXO f, EXO n 22, PER n, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG f 03, RAG n 03, RAG n 04, SBI h, BSH g, BUR b, BUR f, BUR n, EUR g 24, EUR n 24, KOR, MAN 51-52, MAU ns, OCI o 24, ABY n, CRX VII, OSH e, OSH f, SOM p, VET 2 naaraat 47
Rautio Kristiina NEM I (13c), PER ns, RAG a 04, RAG c 04, RAG d 04, RAG d 21, RAG g 04, RAG n 21, SBI a 21, SBI d, ACL XI, MCO I, MCO II, MCO VIII, NFO IV, NFO IX, SIB V, SIB VII, HCS naaraat, VET 1 naaraat, VET kotikissat 38
Ruonala Kai EXO n, PER ns 24 62, RAG a 03 21, RAG e 04, SBI a, SBI b, SBI b 21, SBI e 21, SBI n 21, BLH as 11, BLH ns 11, BML I, BSH a, BSH b, BSH c 24, BSH d, MAU ns 24, OCI b 24, VET 3 urokset, VET 4 urokset 35
Sahlberg Carin ACS IV, MCO VII, NFO I, NFO III, NFO VI, SIB III, SIB VI, SIB VIII, BSH e, BSH f, BUR a, BUR c, BUR d, CYM 51-52, EUR f 24, OCI n 24, SIN, SRS II, OSH a, OSH n 24, SIA n, SOM n 46
6 tuomaria.