Omakissa
ISROK 81. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 11.1.2020 Loppuu 11.1.2020
Ilmoittautuminen alkaa 1.9.2019 Ilmoittautuminen loppuu 26.12.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.1.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka Koiramekka, Kuopio
Toimihenkilöt

Näyttelysihteeri: Johanna Abgottspon, johanna.abgottspon(at)isrok.net 
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, kaisa.savolainen(at)isrok.net 
Pääassistentti: Jonna Varhama. Ilmoittautumiset mieluiten Facebook-yksityisviestillä: https://www.facebook.com/jonna.varhama tai sähköpostitse: varhama(at)iki.fi. Assistenttianomukset 30.11.2019 mennessä. 
Hyvinvointivastaava: Kaisa Savolainen, kaisa.savolainen(at)isrok.net
Rotupöydät ja kauppiaat: Kaisa Savolainen, kaisa.savolainen(at)isrok.net
 

Lisätietoja

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 38 37 0 0 1
2 113 108 0 0 5
3 64 59 0 0 5
4 73 67 0 0 6
Kotikissat 12 12 0 0 0
Yhteensä 300 283 0 0 17

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Kisuicat's Part-Of-Me 1 Uros 3 (GIC) Krogh Minna Abs
2 EXO n FI*Chevhill's Paloma 1 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC NOM BIS
3 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM NOM BIS
4 EXO n 24 FI*Dirlandan Xena 1 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
5 PER w 62 Sumava's Sumava's Nikhar 1 Naaras 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS NOM
5 PER w 62 Sumava's Sumava's Nikhar 1 Naaras 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 1
6 PER n FI*Mimosan Vamp 1 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna Abs
7 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP NOM BIS
7 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 1 NOM BIS
8 PER d 22 FI*Sabrimin Helios 1 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
9 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP NOM
10 RAG a FI*Celestial's Isoo Lapsettaa 1 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
11 RAG n 03 Raggtown Mr Nash 2 U 1 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
12 RAG n 03 (N)Diadem's Wilma Sollis 1 Naaras 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP NOM BIS
13 RAG n 04 FI*Celestial's Sexy WoW 1 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
14 RAG n 04 FI*Collicatin Adalmina 1 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX2
15 RAG a 03 FI*Stardoll's Raindrop 1 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 NOM
16 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM NOM
17 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy 1 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM
18 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 2 (SP) Wilczek Anna KM
19 RAG a 03 21 FI*Celestial's Ignacio de Argentina 1 Uros 10 (KAS) Krogh Minna Abs
20 SBI n FI*Helin's Cella 1 Naaras 7 (CH) Krogh Minna Abs
21 SBI a Demian Suomi100 Pätkä 1 Uros 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS BIV NOM
22 SBI a FI*Cindysnow Carlos 1 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna Abs
23 SBI a FI*Cindysnow Darius 1 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
24 SBI a FI*Cindysnow Doris 1 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
25 SBI c FI*Nalle-Puhin Skyfall 1 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 NOM
26 SBI c FI*Aamentassu Urho 1 Uros 10 (KAS) Krogh Minna Abs
27 SBI e NO*Stalderkattens Oskar 1 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna Abs
28 SBI n 21 FI*Touchant Illuminé 1 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
29 SBI n 21 FIN*Tärn Trulle 1 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 No Cert
29 SBI n 21 FIN*Tärn Trulle 1 Uros 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 2
30 SBI b 21 S*Golden Beauty's Viggo 1 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
31 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin I Will Survive 1 Naaras 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS
31 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin I Will Survive 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
32 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin Rolling In The Deep 1 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX2
33 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin Set Fire To The Rain 1 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 BIV
34 ACL II / ACL n 03 FI*Siriuksen AstiCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
35 ACL IV / ACL n 03 22 FI*Siriuksen AlfaCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
36 ACL XI / ACL e 03 21 33 Sugar Curl Souffle' of Siriuksen 2 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
37 ACS III / ACS a 22 FI*Siriuksen ZariaCurl 2 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
38 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen BahamaCurl 2 Uros 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1
39 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl 2 Uros 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX1 CAGPIB NOM
40 ACS IV / ACS a 03 24 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 1 (SC) Rautio Kristiina KM
41 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS
41 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 2
42 MCO III / MCO n 22 FI*Pinewoods Early in the Morning 2 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
43 MCO III / MCO a 23 Greygables Skrollan 2 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX2
44 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 2 (SP) Tausen Marteinn KM BIV NOM BIS
45 MCO III / MCO n 22 FI*BellaAmare's Flying Swallowtail 2 Uros 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB
46 MCO III / MCO n 25 FI*Blackcurrant Sofie Fatale 2 Naaras 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB
47 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Oh My Goddess 2 Naaras 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB
48 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's Cowboy 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX2
49 MCO IV / MCO n 03 22 FI*LovelyLife Hello World I'm Harald 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
50 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Namu Setä 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX2
51 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Moggi Ole Karkki 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 BIV
52 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin 2 Uros 2 (SP) Rautio Kristiina KM
52 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin 2 Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1
53 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lady Leonita 2 Naaras 6 (IP) Rautio Kristiina EX1 CAGPIB BIV NOM
54 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Lionstyle Sunshine Reggae 2 Uros 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP
55 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Lionstyle Super Trouper 2 Uros 10 (KAS) Rautio Kristiina EX2
56 MCO V / MCO f 22 FI*Pinewoods Echoes Round the Sun 2 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1
57 MCO V / MCO f 23 FI*LovelyLife Warrior Wendi 2 Naaras 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
58 MCO V / MCO d 22 FI*Escape's Portos Lion 2 Uros 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
59 MCO VI / MCO d 02 21 62 DK Sivkjær's Claba Viking 2 Uros 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
59 MCO VI / MCO d 02 21 62 DK Sivkjær's Claba Viking 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
60 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 7 (CH) Biernaczyk Marcin Abs
61 MCO VI / MCO f 03 22 FI*LovelyLife Hello World I´m Tara 2 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
62 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Moggi Nonparelli Elli 2 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1 BIV
63 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Moggi OrWokki 2 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX2
64 MCO VI / MCO f 03 FI*Goldenstream's Woman in Red 2 Naaras 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX1 CAGPIB NOM
65 MCO VI / MCO e 09 23 FI*LovelyLife New Ages Nuutti 2 Uros 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
66 MCO VII / MCO ds 22 FI*BellaAmare's Flying Camberwell Beauty 2 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
67 MCO VII / MCO ns 22 FI*BellaAmare's Ice Age Sylvia 2 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
68 MCO VII / MCO ns FI*Pinewoods Easy Livin' 2 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 BIV
69 MCO VII / MCO gs 22 Strictly Coons Uma 2 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
70 MCO VII / MCO as 22 FI*NomenEst Klondike Kate 2 Naaras 10 (KAS) Tausen Marteinn Abs
71 MCO VIII / MCO fs 09 IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita 2 Naaras 13c (Määrittely) Rautio Kristiina Abs
71 MCO VIII / MCO fs 09 IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita 2 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin Abs
71 MCO VIII / MCO fs 09 IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
72 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*BellaAmare's Ice Age Manfred 2 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
73 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*LovelyLife Hello World I'm Renata 2 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
74 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Ameliinan Capuzino 2 Uros 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
75 MCO IX / MCO w 61 Marengo Estate Pearls*RU 2 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
76 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella 2 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS BIV
77 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Finlandia 2 Uros 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB
78 NEM I / NEM fs 21 FI*Lumikissan MaDonna 2 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
79 NEM I / NEM a 21 FI*Bmy-Moumou Lulu La Bamba 2 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
80 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 1 (SC) Rautio Kristiina KM
81 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Great Polka 2 Uros 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC NOM
82 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS
83 NFO I / NFO a FI*RockyHill's ZuriNia 2 Naaras 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
84 NFO III / NFO n 24 FI*RockyHill's ZuberiSimba 2 Uros 5 (IC) Rautio Kristiina Abs
85 NFO III / NFO n 24 FI*WitSarin Lenita 2 Naaras 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB
86 NFO III / NFO n 24 FI*Poutapäivän Kickstart My Heart 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
87 NFO III / NFO n 24 FI*Felicis Faustus 2 Uros 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS
88 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Marjametsän Poika saunoo 2 Uros 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
89 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Champion Charolais 2 Naaras 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
90 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Maroon Maize 2 Uros 5 (IC) Rautio Kristiina EX2
91 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Jarraun's Skog Harold 2 Uros 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB
92 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Tähtitassun Hellä Lempi 2 Naaras 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB BIV
93 NFO IV / NFO n 03 22 IT*Norr Venn's Ecstasy 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 BIV NOM BIS
94 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Hopeahännän Madonna 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
95 NFO IV / NFO n 09 23 DK Vorbeck's Machoi 2 Uros 13c (Määrittely) Rautio Kristiina NFO n 09 24
95 NFO IV / NFO n 09 24 DK Vorbeck's Machoi 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 NOM
96 NFO IV / NFO n 09 24 FI*WitSarin Pobeda 2 Uros 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS NOM
97 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Rosina 2 Naaras 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP
98 NFO V / NFO f 22 S*Cederskogens Öydis Önskedröm 2 Naaras 7 (CH) Rautio Kristiina EX1 CACIB
99 NFO V / NFO e 24 FI*RockyHill's Eluwilussit 2 Uros 6 (IP) Rautio Kristiina EX1 CAGPIB
100 NFO V / NFO f FI*Felicis Gemma 2 Naaras 6 (IP) Rautio Kristiina EX1 CAGPIB
101 NFO V / NFO d 24 FI*Lolcat's Mr. Churchill 2 Uros 8 (PR) Rautio Kristiina EX1 CAPIB BIV
102 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM BIV NOM
103 NFO VI / NFO f 09 FI*WitSarin Elite 2 Naaras 3 (GIC) Biernaczyk Marcin Abs
104 NFO VI / NFO f 03 24 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun 2 Naaras 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS
105 NFO VI / NFO d 09 24 FI*WitSarin Simca 2 Uros 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
106 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Hopeahännän Satuprinsessa 2 Naaras 7 (CH) Biernaczyk Marcin EX1 CACIB
107 NFO VI / NFO e 09 24 FI*RockyHill's Peacepipe Of Bright 2 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
108 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Slytiger's Chivas Regal 2 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
109 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM
109 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 3
110 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Regina 2 Naaras 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
111 NFO VII / NFO ns 24 FI*Hopeahännän Hymypoika 2 Uros 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS
112 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI*Glyrien's Snow White 2 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
113 NFO VIII / NFO ds 03 24 FI*Glyrien's Sweet Cream 2 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
113 NFO VIII / NFO es 03 24 FI*Glyrien's Sweet Cream 2 Naaras 13c (Määrittely) Rautio Kristiina NFO ds 03 24
114 NFO VIII / NFO fs 09 22 Muffin's Featherweight 2 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1 BIV NOM
115 NFO IX / NFO w 61 FI*Tähtitassun Adalmiina 2 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
116 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 BIV NOM
117 NFO IX / NFO w 64 Feng-Shui Forest Myths 2 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 NOM
118 SIB II / SIB n 09 FI*Lumikissan Venni Vekkuli 2 Naaras 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS NOM
119 SIB IV / SIB n 09 22 Yanick Rico Nový vek, CZ 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
120 SIB V / SIB fy 22 FI*Raitamäen Doris 2 Naaras 7 (CH) Rautio Kristiina EX1 CACIB
121 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan MammaMia 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC NOM
122 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Lumikissan Grand Slam 2 Uros 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS
123 SIB VI / SIB f 09 FI*Ajatuksen Balleriina 2 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX2
124 SIB VI / SIB d 09 24 FI*Vilukissan Aikataika 2 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1 BIV NOM BIS
125 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 2 (SP) Tausen Marteinn KM NOM BIS
126 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria 2 Naaras 2 (SP) Tausen Marteinn KM
126 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria 2 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1 NOM BIS
127 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Tausen Marteinn KM NOM BIS
128 SIB VIII / SIB ds 09 11 FI*Lumikissan BlingBling 2 Naaras 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB
129 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Bandiitti 2 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
130 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI*Lumikissan MilliVanilli 2 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC BIV NOM BIS
131 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Bmy-Moumou Indian Summer 2 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
132 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 2 (SP) Tausen Marteinn KM
132 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 17 (Veteraani) Hietala Sanna 2
133 BEN n 22 FI*Kissalehdon Nefertiti 3 Naaras 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS
134 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 1 (SC) Hietala Sanna KM NOM
135 BEN n 24 CattiCartano Shadow Storm 3 Naaras 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1
136 BEN n 24 33 FI*Hopeahännän Elsa Glitter 3 Naaras 7 (CH) Hietala Sanna EX1 CACIB
137 BEN n 24 33 FI*Hopeahännän Demi Glitter 3 Naaras 12 (Pennut) Hietala Sanna EX1
138 BLH n FI*Ullukan Fifty Shades Darker 3 Uros 5 (IC) Hietala Sanna EX1 CAGCIB
139 BLH n FI*Ullukan Fifty Shades of Grey 3 Uros 9 (Avoin) Hietala Sanna EX1 CAC
140 BLH c FI*Ullukan Friends With Benefits 3 Uros 6 (IP) Karpinska Ksenia EX1 CAGPIB NOM
141 BLH q FI*MellowBear's Cheshire Cat 3 Naaras 12 (Pennut) Karpinska Ksenia EX1 NOM BIS
142 BLH ns 11 Enrico Magiya Serebra 3 Uros 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
143 BLH n 03 FI*Ullukan Mighty Mega Flip 3 Uros 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1
144 BLH a 03 FI*Ullukan Cruelty of Cotton Candy 3 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX2
145 BLH a 03 FI*Ullukan Enviable Enterprise 3 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
146 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 1 (SC) Karpinska Ksenia KM
147 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Karpinska Ksenia KM
147 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 17 (Veteraani) Hietala Sanna 2
148 BSH a FI*Rhinestone's Love Bomb 3 Naaras 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1 NOM
149 BSH a FI*Ruusutarhan Tilde 3 Naaras 6 (IP) Hietala Sanna EX1 CAGPIB NOM
150 BSH b FI*Aurantia's Lightning 3 Naaras 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB NOM
151 BSH d FI*Aurantia's Aldebaran 3 Uros 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB NOM BIS
152 BSH f FI*Rhinestone's Chilean Rose II 3 Naaras 9 (Avoin) Karpinska Ksenia EX1 CAC NOM BIS
153 BSH c 24 FI*Ullukan Pyrypoika 3 Uros 10 (KAS) Hietala Sanna EX1 CAP
154 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Silver Varvara 3 Naaras 3 (GIC) Hietala Sanna EX1 CACS
155 BSH ns 11 FI*Helmiinan Kultakäpälä 3 Uros 2 (SP) Hietala Sanna KM
156 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Talviprinssi 3 Uros 4 (GIP) Hietala Sanna EX1 CAPS
157 BSH ns 11 FI*Helmiinan Kissanminttu 3 Naaras 8 (PR) Hietala Sanna EX1 CAPIB BIV
158 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Prinsessa Lumikki 3 Naaras 10 (KAS) Hietala Sanna EX1 CAP
159 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Romanov 3 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
160 BSH d 03 FI*Ruusutarhan Amos 3 Uros 11 (Nuoret) Karpinska Ksenia EX1
161 BSH bs 33 FI*Brit-tail's Windflower 3 Naaras 11 (Nuoret) Karpinska Ksenia Abs
162 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Hietala Sanna KM
163 BUR a FI*Pystymetsän Pavel 3 Uros 6 (IP) Hietala Sanna EX1 CAGPIB NOM
164 BUR b FI*Cattish Smurfette 3 Naaras 5 (IC) Karpinska Ksenia EX1 CAGCIB
165 BUR c FI*Cattish Anne Bonny 3 Naaras 4 (GIP) Hietala Sanna EX1 CAPS
166 BUR e FI*Pystymetsän Timofei 3 Uros 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS
167 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 5 (IC) Hietala Sanna EX1 CAGCIB NOM
168 BUR h FI*Pardofelis Yes This Is Love 3 Naaras 10 (KAS) Hietala Sanna EX1 CAP
169 BUR j FIN*Cattish Fort Charlotte 3 Naaras 17 (Veteraani) Hietala Sanna Abs
169 BUR j FIN*Cattish Fort Charlotte 3 Naaras 2 (SP) Tausen Marteinn Abs
170 EUR f FI*RuusuLinnan Fröökynä 3 Naaras 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1
171 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 4 (GIP) Karpinska Ksenia EX1 CAPS NOM BIS
171 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 17 (Veteraani) Hietala Sanna 1 NOM BIS
172 EUR n 02 62 FI*Waputtaren Juice Juhana Jeelinpoika 3 Uros 13c (Määrittely) Krogh Minna EUR n 02 64
172 EUR n 02 64 FI*Waputtaren Juice Juhana Jeelinpoika 3 Uros 7 (CH) Hietala Sanna EX1 CACIB
173 KOR FI*Silvertip Jiisip tanwaakom 3 Naaras 2 (SP) Karpinska Ksenia KM BIV
174 KOR FI*SilverToe's Niw Thea Takla 3 Uros 4 (GIP) Karpinska Ksenia EX1 CAPS
175 KOR FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile 3 Naaras 4 (GIP) Karpinska Ksenia EX1 CAPS
175 KOR FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile 3 Naaras 17 (Veteraani) Hietala Sanna 3
176 KOR FI*Tatsutan Merri Bhima-Karma 3 Uros 8 (PR) Karpinska Ksenia EX1 CAPIB
176 KOR FI*Tatsutan Merri Bhima-Karma 3 Uros 17 (Veteraani) Hietala Sanna 3
177 MAN 51-52 / MAN n 24 51 Auragold Oort Cloud 3 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
178 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Tausen Marteinn KM NOM BIS
178 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Hietala Sanna 1 NOM
179 OCI b 24 FI*Moosegrove Tom Sawyer 3 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 NOM BIS
180 SRL VII / SRL d 09 33 FI*Cisciscats Benelli 3 Uros 11 (Nuoret) Karpinska Ksenia EX1 NOM
181 SRS I / SRS b FI*Gekkolacats Bruno Bastian 3 Uros 12 (Pennut) Hietala Sanna EX1 NOM
182 SRS IX / SRS w 62 FI*Gekkolacats Blanco Snowball 3 Uros 12 (Pennut) Karpinska Ksenia EX1
183 ABY n FI*Lovedevotion Leticia 4 Naaras 7 (CH) Karpinska Ksenia EX1 CACIB BIV NOM BIS
184 ABY n FI*Woodcocks Quiet Revolution 4 Naaras 11 (Nuoret) Karpinska Ksenia Abs
185 ABY n FI*Kermakupin Parantava Sade 4 Uros 12 (Pennut) Karpinska Ksenia EX1
186 ABY n FI*Kermakupin Tulppaani Ja Sadepisara 4 Naaras 12 (Pennut) Karpinska Ksenia EX1 NOM
187 ABY a Thamos Viktor 4 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 NOM
188 CRX I / CRX n FI*Framillan the dawn of a new age 4 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP NOM BIS
189 CRX I / CRX a FI*Lavender's Odessa 4 Naaras 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
190 CRX II / CRX n 01 64 S*Rexlicious Rotella 4 Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM BIV NOM
191 CRX II / CRX a 03 FI*Taikametsän Finnbird 4 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
192 CRX II / CRX b 02 64 FI*Merivirran Excellent Mischa 4 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
193 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds 4 Naaras 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS NOM BIS
194 CRX IV / CRX d 01 62 FI*Merivirran Danny 4 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
195 CRX IV / CRX f 03 FI*Merivirran Donna Desiré 4 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
196 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Taikametsän Blake Hayes 4 Uros 6 (IP) Karpinska Ksenia EX1 CAGPIB
197 DRX II / DRX a 03 Zeus Best Show*RU 4 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna Abs
198 DRX II / DRX as 03 Azalia Great Edam's 4 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
198 DRX II / DRX ns 03 Azalia Great Edam's 4 Naaras 13c (Määrittely) Krogh Minna DRX ns 03
199 DRX III / DRX fs Felicita Best Show*RU 4 Naaras 9 (Avoin) Karpinska Ksenia EX1 CAC
200 DRX V / DRX ns 25 FI*Mirexin Patrik 4 Uros 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
201 DRX V / DRX n 25 FI*Clavinova Rasmus 4 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
202 DRX VII / DRX e 33 FI*Fairy-Story's Full Speed 4 Uros 12 (Pennut) Karpinska Ksenia EX1
203 OLH as 24 FI*Aurinkorinteen Jasmiini 4 Naaras 6 (IP) Karpinska Ksenia EX1 CAGPIB
204 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 1 (SC) Karpinska Ksenia KM NOM
204 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
205 OSH n FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy 4 Uros 5 (IC) Karpinska Ksenia EX1 CAGCIB
206 OSH n FI*BlackDevil's Only God Can Judge Me 4 Uros 11 (Nuoret) Karpinska Ksenia EX1 BIV NOM
207 OSH a FI*JellonCats Carmen 4 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB BIV NOM
207 OSH a FI*JellonCats Carmen 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
208 OSH a FI*BlackDevil's Extreme Ruthless Lucifer 4 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX2
209 OSH a FI*BlackDevil's HardCore TroubleMaker 4 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
210 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Wilczek Anna KM
211 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 1 (SC) Karpinska Ksenia KM
212 OSH n 24 FI*LoudMeow Colors of the Wind 4 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
213 OSH n 25 FI*JellonCats Beta 4 Uros 6 (IP) Wilczek Anna Abs
214 OSH a 24 Yo-Bro Shurima 4 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
215 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 2 (SP) Wilczek Anna KM NOM
215 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 17 (Veteraani) Karpinska Ksenia 1
216 OSH d 24 HU*Imladris Indil Hapci 4 Uros 2 (SP) Wilczek Anna KM
216 OSH d 24 HU*Imladris Indil Hapci 4 Uros 17 (Veteraani) Karpinska Ksenia 2
217 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 4 (GIP) Karpinska Ksenia EX1 CAPS NOM
218 OSH h 03 FI*Tabbytassun Agata 4 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
219 OSH b 02 21 FI*Sultsinan Makundunchi 4 Uros 10 (KAS) Karpinska Ksenia EX1 CAP
220 OSH b 03 22 FI*Sultsinan Hugo Boss 4 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
221 RUS FI*Lolcat's Bart Simpson 4 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
222 RUS FI*Lolcat's Charlie 4 Uros 10 (KAS) Krogh Minna Abs
223 SIA w 67 FI*Vintterin Aatu Vapunpoika 4 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
224 SIA n FI*Kelmikerhon Signe B. 4 Naaras 11 (Nuoret) Karpinska Ksenia EX1
225 SIA a FI*Twist-Tiramisun Flynn Flamboyant 4 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP NOM
226 SIA b 21 FI*Arkhitekton White chocolate 4 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
226 SIA b 21 FI*Arkhitekton White chocolate 4 Naaras 17 (Veteraani) Karpinska Ksenia 2
227 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 4 (GIP) Karpinska Ksenia EX1 CAPS NOM
228 SIA n 03 FI*Ori-Katin Big John Duncan 4 Uros 3 (GIC) Karpinska Ksenia EX1 CACS
229 SIA b 03 FI*Vintterin Juri Boriksenpoika 4 Uros 12 (Pennut) Karpinska Ksenia EX1
230 SIA f 03 FI*Tabbytassun Etna 4 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 NOM
231 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Krogh Minna KM NOM BIS
231 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 17 (Veteraani) Karpinska Ksenia 1 NOM BIS
232 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 3 (GIC) Krogh Minna Abs
233 SOM n FI*Kharn-Ka Chanel 4 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
234 SOM n FI*Lamadegaan Fine By Me 4 Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM
235 SOM n FI*Vulpes Alfeios 4 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
236 SOM a FI*Vulpes Bloody Kisses 4 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB NOM
237 SOM o FI*SunnyPace Juglans 4 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
238 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Ambermoon 4 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
239 SPH V / SPH n 03 21 31 FI*Lavender's Alma 4 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX2
239 SPH V / SPH n 03 31 FI*Lavender's Alma 4 Naaras 13c (Määrittely) Krogh Minna SPH n 03 21 31
240 SPH V / SPH f 09 32 FI*Wanadoo Rogette 4 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
241 THA n Winston Tajska Chata*PL 4 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
242 HCL Santtu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Hietala Sanna 1 NOM
243 HCL Sylvi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Biernaczyk Marcin 2
244 HCL Turbo Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Biernaczyk Marcin 1 NOM
245 HCS Diamantia Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Hietala Sanna Arvosteltu
246 HCS Taatena Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Hietala Sanna 1 NOM BIS
247 HCS Doktor Schneider Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Hietala Sanna 3
248 HCS Tiitus Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Hietala Sanna 2
249 HCS Una Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Karpinska Ksenia 1 NOM BIS
250 HCS Aina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Karpinska Ksenia Abs
251 HCS Sirkku Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Karpinska Ksenia 2
252 HCS Elvis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Hietala Sanna Arvosteltu
253 HCS Pörpör Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Hietala Sanna Arvosteltu
282 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Biernaczyk Marcin ACS III, MCO IX, MCO V, MCO VI, MCO VIII, NFO I, NFO VI, NFO VIII, SIB II, SIB VI, HCL 37
Hietala Sanna BEN n 24, BEN n 24 33, BLH n, BLH n 03, BSH a, BSH c 24, BSH ns 11, BUR a, BUR c, BUR h, EUR f, EUR n 02 64, SRS I, HCL, HCS, VET 3 37
Karpinska Ksenia BLH c, BLH q, BML I, BSH bs 33, BSH d 03, BSH f, BUR b, EUR n 24, KOR, SRL VII, SRS IX, ABY n, CRX VIII, DRX III, DRX VII, OLH as 24, OSH b 02 21, OSH h, OSH n, OSH p 25, SIA b 03, SIA e 21, SIA n, SIA n 03, HCS, VET 4 40
Krogh Minna EUR n 02 64 (13c), SPH V (13c), DRX II (13c), EXO n, PER n, PER n 01 62, RAG a, RAG a 03, RAG a 03 21, SBI a, SBI b 21, SBI c, SBI e, SBI n, ABY a, CRX I, CRX II, DRX V, OSH a 24, OSH h 03, RUS, SIA b 21, SIA f 03, SOM n, THA n 41
Rautio Kristiina NFO IV (13c), NFO VIII (13c), MCO VIII (13c), ACL IV, ACS IV, MCO IV, NEM II, NFO III, NFO IV, NFO V, SIB IV, SIB V, VET 1 42
Tausen Marteinn ACL II, ACL XI, MCO III, MCO VII, NEM I, NFO IX, NFO VII, SIB VII, SIB VIII, BEN n 22, BLH a 03, BLH ns 11, BSH ay 11, BSH b, BSH d, BUR e, BUR j, MAN 51-52, OCI b 24, OCI n 24 40
Wilczek Anna EXO n 24, PER d, PER d 22, PER w 62, RAG a 04, RAG n 03, RAG n 04, SBI c 21, SBI n 21, CRX IV, DRX II, OSH a, OSH a 25, OSH b 03 22, OSH d 24, OSH n 24, OSH n 25, SIA a, SIA w 67, SOM a, SOM o, SPH IV, SPH V, VET 2 40
7 tuomaria.