Omakissa
Satakissa
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 10.8.2019 Loppuu 10.8.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.5.2019 Ilmoittautuminen loppuu 8.7.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.8.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@satakissa.fi
Paikka Rauma
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö, lisätilat, myyntipaikat ja mainokset: Jonna Sivonen judges.satakissa@gmail.com
Näyttelysihteerit: Pia Hassell, p. +358 41 503 6421 (yhteydenotot puhelimitse vain klo 18 jälkeen) pia.hassell@gmail.com ja Piia Anolin-Niemi

Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Sari Valtanen

Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym): Marjo Klankki, p. +358 44 541 0071 satakissa.rahat@gmail.com

Ruusukkeet ja palkinnot: Piia Anolin-Niemi ja Pia Vainionpää satakissa.sihteeri@gmail.com Pääassistentti:

Jarno Mustonen, assistenttihakemukset jarmus1972@gmail.com Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25 €.


Lisätietoja Paikka: Juhlatalo Ooperi, Vanha turuntie 56, 26820 Rauma
Erikoishinta kahdelle päivälle 1.-31.5.2019 ilmoittautuville 2 päivää yhteensä: 70 € kissa, Satakissan jäsen 64 € kissa
Näyttelymaksu/kissa: 37€, Satakissan jäsenet 34€, ei-FIFe -kissat 50 €. Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä. Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
Tee jokainen ilmoittautuminen erikseen!

Ensisijaisesti OmaKissan kautta https://omakissa.kissaliitto.fi/ (maksetaan OmaKissan ohjeiden mukaan) tai paperilomakkeella postitse suoraan näyttelysihteerille: Pia Hassell, Koivuhaantie 4 B 5, 33480 Ylöjärvi, jolloin Näyttelymaksu maksetaan Satakissan tilille FI28 5700 8120 3340 03, käyttäen viitettä 3065.

Karsinta tapahtuu maksupäivän mukaan. Ilmoittautuminen on sitova Omistajat tuovat itse näyttelyhäkit. Häkin min. koko 50 x 50 x 50 cm. Yksi pöytäpaikka yhdelle kissalle.
Näyttelyn järjestäjä tarjoaa vain pöytäpaikan (65 x 65 cm) EI häkkiä. Häkin on mahdollista vuokrata yhdistykseltä hintaan 6 € / päivä tai 10 € / viikonloppu.
Tyhjää pöytä- tai lattiatilaa on mahdollista ostaa oman häkin viereen. Paikkoja on rajoitetusti, sitovat varaukset näyttelypäälliköltä. MIKÄLI HALUAT VUORATA HÄKIN TAI TYHJÄN PÖYTÄPAIKAN, NIIN OLETHAN ENSIN YHTEYDESSÄ NÄYTTELYPÄÄLLIKKÖÖN SÄHKÖPOSTITSE: judges.satakissa@gmail.com. Vasta sen jälkeen voit ilmoittaa kissasi normaalisti näyttelyyn ja valita lisäpöytäpaikan tai vuokrahäkin.
Kirjoita lisätiedot kenttään, että asiasta on sovittu näyttelypäällikön kanssa.


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 41 39 0 0 2
2 85 81 0 0 4
3 68 65 0 0 3
4 84 79 0 0 5
Kotikissat 9 8 1 0 0
Yhteensä 287 272 1 0 14

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO a FI*Snowcatcher River 1 Uros 12 (Pennut) Lupan Boris EX1 NOM BIS
2 EXO n 22 Ayser's ZZ Top 1 Uros 7 (CH) Lupan Boris EX1 CACIB NOM BIS
3 EXO n 22 Ayser's Wild Tabby 1 Uros 4 (GIP) Lupan Boris EX1 CAPS
4 EXO n 24 Ayser's Magic-of-Shadows 1 Uros 3 (GIC) Lupan Boris EX1 CACS
5 EXO d 24 Confiture's Urman 1 Uros 9 (Avoin) Monney Joëlle EX1 CAC NOM
6 EXO g 22 Ayser's Midnight Kiss 1 Naaras 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC NOM
7 EXO n 02 62 FI*Snowcatcher Pixel 1 Uros 12 (Pennut) Monney Joëlle EX1 NOM
8 PER w 62 Sumava's Sumava's Nikhar 1 Naaras 5 (IC) Monney Joëlle EX1 CAGCIB
9 PER f Sumava's Amanda 1 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM
10 PER a 22 S*Ladyhawk's Sir Lancelot 1 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
11 PER n 02 62 Toy Tricksy Zorro 1 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 3
11 PER n 02 62 Toy Tricksy Zorro 1 Uros 1 (SC) Monney Joëlle KM
12 PER f 33 Ayser's You Really Got Me 1 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB NOM
13 RAG n 03 FI*DollyCats The Pride 1 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
14 RAG n 04 FI*Maplehill's Madame Myself 1 Naaras 12 (Pennut) Monney Joëlle EX1
15 RAG a 03 FI*Celestial's Sano Mua Rehtoriks 1 Uros 10 (KAS) Lupan Boris EX1 CAP NOM
16 RAG a 04 FI*Dolldesire's Cinderella 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM
17 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS NOM BIS
18 RAG a 04 Solenzara's Solomon Jack 1 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
19 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel 1 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM NOM
20 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
21 RAG f 03 FI*Celestial's Kaunehin Oot 1 Naaras 7 (CH) Lupan Boris EX1 CACIB
22 RAG g 03 FI*Midnightdolls A Little Darling 1 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
23 RAG a 03 21 FI*Celestial's Guillermo de Argentina 1 Uros 9 (Avoin) Monney Joëlle EX1 CAC
24 RAG a 04 21 FI*Rock'nRags BrightestDiamond 1 Naaras 6 (IP) Lupan Boris EX1 CAGPIB
25 SBI n FI*Cetulean Quantum Solaris 1 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 2
25 SBI n FI*Cetulean Quantum Solaris 1 Uros 1 (SC) Lupan Boris KM
26 SBI a FI*Ziazan Michi 1 Naaras 5 (IC) Monney Joëlle EX1 CAGCIB NOM BIS
27 SBI d FI*Pirimirrin Lanarkiitti 1 Uros 3 (GIC) Lupan Boris EX1 CACS
28 SBI d FI*Chirybiry's Lady-Laili 1 Naaras 6 (IP) Lupan Boris EX1 CAGPIB NOM
29 SBI h FI*Mototassun Ruusu-Roosa 1 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS NOM BIS
30 SBI n 21 FI*Pirimirrin Neckar 1 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
31 SBI n 21 FI*Pirimirrin Neisse 1 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 NOM BIS
32 SBI n 21 FI*Saca's Azzurro Daimler 1 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne Abs
33 SBI e 21 Deben Laty Mery, CZ 1 Uros 5 (IC) Lupan Boris EX1 CAGCIB
34 SBI e 21 Peret Laty Mery, CZ 1 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1 NOM BIS
34 SBI e 21 Peret Laty Mery, CZ 1 Uros 4 (GIP) Lupan Boris EX1 CAPS
35 SBI f 21 FI*Pirimirrin Okha 1 Naaras 12 (Pennut) Lupan Boris EX1
36 SBI h 21 FI*Pirimirrin Kaoliniitti 1 Naaras 5 (IC) Monney Joëlle EX1 CAGCIB
37 ACL III / ACL b 22 Curland Unique 2 Uros 5 (IC) Monney Joëlle EX1 CAGCIB NOM
38 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Debals KooMikko 2 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne Abs
39 ACL XI / ACL f 03 21 33 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen 2 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena KM NOM BIS
40 ACL XI / ACL ns 09 21 33 FI*Debals Michigan 2 Uros 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
41 ACS III / ACS n 22 FI*Siriuksen TritonCurl 2 Uros 1 (SC) Lupan Boris KM NOM BIS
42 MCO I / MCO n PL*Ashabelle Niger 2 Uros 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1
43 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Kisses Of Fire 2 Naaras 3 (GIC) Lupan Boris EX1 CACS
44 MCO II / MCO a 03 FI*Chamberlain Keep On Rocking 2 Uros 5 (IC) Lupan Boris EX1 CAGCIB
45 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Goddes Of Love "N" Death 2 Naaras 10 (KAS) Lupan Boris EX1 CAP
46 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
46 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
47 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Forever Diamond 2 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS BIV NOM
48 MCO III / MCO n 25 S*Moon Kewa's Willy Wonka 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB NOM
49 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Stout-hearted Imperial Lynx 2 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
49 MCO IV / MCO a 09 25 FI*Stout-hearted Imperial Lynx 2 Uros 13c (Määrittely) Isakov Vladimir MCO a 09 22
50 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Rare Diamond 2 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM
51 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB NOM BIS
52 MCO IV / MCO a 09 25 FI*Blackcurrant Beatrix Kiddo 2 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP NOM BIS
53 MCO V / MCO d S*Moon Kewa's Little John 2 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS NOM
54 MCO V / MCO f 22 FI*Blackcurrant The Flower of Carnage 2 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
55 MCO V / MCO d 24 FI*Easylife's Wintertime Love 2 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 BIV NOM
56 MCO V / MCO d 25 FI*NineTales Quake 2 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
57 MCO V / MCO f Goodwin D'Lettice 2 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
58 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Chamberlain Double Trouble 2 Uros 3 (GIC) Monney Joëlle EX1 CACS
59 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ 2 Naaras 3 (GIC) Monney Joëlle Abs
60 MCO VI / MCO f 09 LV*BBMC Galaxy Star 2 Naaras 5 (IC) Monney Joëlle Abs
61 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 11 (Nuoret) Monney Joëlle EX1 BIV NOM
62 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Easylife's Wintertime Kiss 2 Uros 11 (Nuoret) Monney Joëlle EX2
63 MCO VII / MCO ns 22 Macawi Mosi Double E's Xahir 2 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
63 MCO VII / MCO ns 22 Macawi Mosi Double E's Xahir 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
64 MCO VII / MCO ns 25 FI*Blackcurrant O- Ren Ishii 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC BIV
65 MCO VII / MCO as 22 FI*NomenEst Klondike Kate 2 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
66 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB NOM
67 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Empire Of Moon 2 Uros 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
68 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1 NOM
69 MCO VIII / MCO ns 09 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels 2 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena Abs
70 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*SatuMainen Cara Mia 2 Naaras 6 (IP) Vencliková Lena EX1 CAGPIB
71 NEM I / NEM e 21 Willy Blue Chelsea*PL 2 Uros 9 (Avoin) Monney Joëlle EX1 CAC
72 NEM I / NEM n FI*Pikku-Priin Glamorous Senga Sengana 2 Naaras 11 (Nuoret) Monney Joëlle EX2
73 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Glossy Bounty 2 Naaras 11 (Nuoret) Monney Joëlle EX1 BIV
74 NEM II / NEM fs 09 21 FI*SoulSibster's BeLoved 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
75 NFO I / NFO n IT*Norr Venn's Eleanor Roosevelt 2 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
76 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Black Plum 2 Naaras 9 (Avoin) Monney Joëlle EX1 CAC NOM
77 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 17 (Veteraani) Scholten Laura 2
77 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 2 (SP) Monney Joëlle KM NOM
77 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
78 NFO III / NFO n 22 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter 2 Naaras 17 (Veteraani) Vencliková Lena 2
78 NFO III / NFO n 22 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter 2 Naaras 6 (IP) Lupan Boris EX1 CAGPIB
79 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 1 (SC) Vencliková Lena KM
80 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS BIV NOM
81 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Tupuliinin Blue Sky 2 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
82 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 6 (IP) Vencliková Lena EX1 CAGPIB BIV NOM
83 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Debals Jonatan 2 Uros 8 (PR) Vencliková Lena EX1 CAPIB NOM
84 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Kuutamoyön Adranus 2 Uros 10 (KAS) Vencliková Lena EX1 CAP
85 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Oregon Spring 2 Uros 10 (KAS) Vencliková Lena EX2
86 NFO V / NFO f 22 FI*Keijumetsän Queen Bitch 2 Naaras 3 (GIC) Lupan Boris EX1 CACS NOM
87 NFO V / NFO f FI*Tupuliinin Josefiina 2 Naaras 6 (IP) Lupan Boris EX1 CAGPIB
88 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 17 (Veteraani) Vencliková Lena 1 NOM
88 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM
89 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Debals Janette 2 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
90 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM
91 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI*Siniidan Electric India 2 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
92 SIB II / SIB a 03 FI*Airiston Jethro 2 Uros 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC
93 SIB III / SIB n 24 FI*Cherrytail's WonderBoy 2 Uros 3 (GIC) Lupan Boris EX1 CACS
94 SIB III / SIB n 24 FI*Jylhäkallion Blacky 2 Uros 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC
95 SIB III / SIB n 23 FIN*Zigwan's Gaigil Herguil 2 Uros 8 (PR) Lupan Boris EX1 CAPIB NOM
95 SIB III / SIB n 23 FIN*Zigwan's Gaigil Herguil 2 Uros 17 (Veteraani) Scholten Laura 1 NOM BIS
96 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Jylhäkallion Bernard 2 Uros 9 (Avoin) Monney Joëlle EX1 CAC
97 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Jylhäkallion Baloo 2 Uros 10 (KAS) Monney Joëlle EX1 CAP
98 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
99 SIB V / SIB d 24 Nikodim Simba Valenika 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
100 SIB V / SIB d 24 FI*Lumikissan Leijonakuningas 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
101 SIB V / SIB f 23 FI*Talvivaaran Delenn 2 Naaras 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB NOM
102 SIB VI / SIB f 09 24 Victoria Dido Nový vek, CZ 2 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1 NOM BIS
103 SIB V / SIB d 24 FI*Jylhäkallion Cinderella 2 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
103 SIB VII / SIB ds 24 FI*Jylhäkallion Cinderella 2 Naaras 13c (Määrittely) Isakov Vladimir SIB d 24
104 SIB VIII / SIB fs 09 FI*Cherrytail's Xalvadora 2 Naaras 1 (SC) Paloluoma Anne KM NOM
105 TUA VII / TUA as 22 FI*Felesin Lemmy Kilmister 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX2
106 TUA VII / TUA ns 22 FI*Felesin Lukas Leon 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
107 TUA IX / TUA w 63 FI*Felesin David Bowie 2 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
108 TUA IX / TUA w 64 FI*Felesin Regina 2 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir Abs
109 BEN n 22 Like a Prayer des Griffes de Feu 3 Naaras 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS
110 BEN n 24 33 Asianleopardcat Honey 3 Naaras 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
111 BLH b Cizeta BritFavorite 3 Naaras 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
112 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM BIV NOM BIS
113 BML I / BML bs 11 31 FI*Kissamummon Severi 3 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
114 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Suukon Muisto Pekulle 3 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
115 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto 3 Uros 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
116 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP NOM BIS
117 BML II / BML ds 11 31 FI*Kissamummon Hopeajään Säihke 3 Uros 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1
118 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Scholten Laura 1 NOM
118 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM BIS
119 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM NOM
120 BSH j FI*SpecialOrder's Lilac Haze 3 Naaras 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB NOM
121 BSH c 24 FI*Coventry's Ywain 3 Uros 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
122 BSH d 24 FI*Coventry's Vernon 3 Uros 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS NOM
123 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Northern Charmer 3 Uros 4 (GIP) Lupan Boris EX2
124 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Talviprinssi 3 Uros 4 (GIP) Lupan Boris EX1 CAPS BIV
125 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Jääprinssi 3 Uros 6 (IP) Lupan Boris EX1 CAGPIB
126 BSH ny 11 FI*EmeraldCharm Royal Orange 3 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
127 BSH ny 25 FI*EmeraldCharm Fandorin 3 Uros 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS
128 BSH f 03 FI*Ruusutarhan Aurelia 3 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1
129 BSH o 21 33 FI*Gimmie's Home Town Hero 3 Uros 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
130 BUR n FI*Lilac's Iron Maiden 3 Naaras 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS BIV
131 BUR n FI*Feirefiz Ravenlight 3 Uros 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
132 BUR n Xsansa Magic Valley*RU 3 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1
133 BUR n FI*Lilac's HRH King Hassan 3 Uros 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
134 BUR n FI*Feirefiz Pour Some Sugar On Me 3 Naaras 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX1 CAGPIB
135 BUR n WW19 Hany Brown Magic Valley, JW 3 Naaras 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP BIV
136 BUR a FI*Feirefiz Another Brick In The Wall 3 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
137 BUR b FI*Feirefiz Shine On You Crazy Diamond 3 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX2
138 BUR b Willie Winkie Magic Valley*RU 3 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1 NOM BIS
139 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM
140 BUR c FI*Oliivian Eiffel 3 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
141 BUR c LV*Silky Majesty Ulysses 3 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 3
141 BUR c LV*Silky Majesty Ulysses 3 Uros 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
142 BUR c FI*Oliivian Gardenia 3 Naaras 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
143 BUR d FI*Celsiana Suopursu 3 Uros 2 (SP) Lupan Boris KM
144 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 4 (GIP) Lupan Boris EX1 CAPS NOM
145 BUR d FI*Celsiana Iiris Ruusu 3 Naaras 12 (Pennut) Lupan Boris EX1 NOM
145 BUR e FI*Celsiana Iiris Ruusu 3 Naaras 13c (Määrittely) Isakov Vladimir BUR d
146 BUR f FI*Oliivian Frida Kahlo 3 Naaras 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX1 CAGPIB
147 BUR h FI*Celsiana Kielo 3 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena KM
148 CHA FI*Souriant Sans Souci 3 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
149 CHA FI*Souriant Bourboulenc 3 Uros 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
149 CHA FI*Souriant Bourboulenc 3 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 2
150 CYM 51-52 / CYM a 03 52 FI*Touchant Excellent Chance 3 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
151 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1 NOM BIS
151 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM
152 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Lupan Boris KM NOM
153 KOR FI*Mythai Opale Devi 3 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
154 KOR FI*Mythai Tydah Thong 3 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1 NOM
155 KOR FI*Kattihovin Daiyamondo Neko 3 Naaras 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
156 MAN 51-52 / MAN ns 09 52 FI*Touchant Gris Souris 3 Uros 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1
157 MAN e 53 FI*Maikain Lager Kisskiss 3 Uros 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1 NOM BIS
158 MAU n 24 FI*Anjupia's Aberystwyth Anwell Awst 3 Uros 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1 NOM
159 MAU ns 24 FI*Walidah Baketwernel 3 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB NOM BIS
160 MAU ns 24 FI*Walidah Capella 3 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 NOM
161 MAU ns 24 FI*Felesin Nefertum 3 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
162 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 4 (GIP) Vencliková Lena EX1 CAPS NOM
163 OCI b 24 FI*Martinic Soldier of Fortune 3 Uros 5 (IC) Lupan Boris EX1 CAGCIB NOM
164 OCI o 24 FI*Moosegrove Maroon 3 Uros 10 (KAS) Vencliková Lena EX1 CAP
165 OCI ns 24 FI*Somalinnan Iris 3 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
166 SRS I / SRS c Psipsina Batu 3 Uros 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC
167 SRS IV / SRS f 09 FI*Hämynhäivän Minnamanna 3 Naaras 10 (KAS) Lupan Boris EX1 CAP
168 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
169 ABY n FI*Woodcocks Little My 4 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 BIV NOM BIS
170 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX2
171 ABY n FI*Kharn-Ka Pinball Wizard 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
172 ABY n FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc 4 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
173 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
174 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Monney Joëlle 1 NOM
175 ABY a FI*Lovedevotion Karmen 4 Naaras 5 (IC) Scholten Laura EX1 CAGCIB NOM
176 ABY a Marmelaby Nadia 4 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
177 ABY a FI*Miragerie Beaudrie 4 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura EX1 BIV NOM
178 ABY p FI*Miragerie Béatrice 4 Naaras 12 (Pennut) Monney Joëlle EX1 NOM
179 ABY ns FI*Taiga-Kissat Lilli Arwen 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
180 ABY ns S*Saivokattens Thomas O´Malley 4 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
181 CRX I / CRX n FI*Claypond's Justiina V 4 Naaras 7 (CH) Scholten Laura EX1 CACIB
182 CRX I / CRX o FI*Claypond's Katheline 4 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
183 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 17 (Veteraani) Monney Joëlle 2
183 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 2 (SP) Scholten Laura KM
184 CRX II / CRX b 09 FI*VeeKasin Emolga 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
185 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM BIS
186 CRX III / CRX h FI*Derekaz Some Like It Hot 4 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1
187 CRX IV / CRX d 03 FI*Jokikatin Soleil Soleil 4 Uros 10 (KAS) Vencliková Lena EX1 CAP
188 CRX V / CRX n 24 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can 4 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
189 DRX II / DRX b 09 FI*WildWilderness Einstein 4 Uros 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
190 DRX III / DRX f FI*Åbodas Seedling 4 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
191 DRX VI / DRX n 03 24 SE*Recce Pod Sisu XA-185 4 Naaras 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB
192 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 1 (SC) Monney Joëlle KM BIV NOM
193 OSH n FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy 4 Uros 9 (Avoin) Monney Joëlle EX1 CAC
194 OSH n FI*BlackDevil's Twist Of Fate 4 Uros 9 (Avoin) Monney Joëlle EX2
195 OSH d FI*BlackDevil's Burns Like Hell 4 Naaras 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB
196 OSH e FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice 4 Uros 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM NOM
197 OSH e HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil 4 Uros 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM
197 OSH e HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
198 OSH e FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker 4 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM
199 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM
199 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
200 OSH f FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights 4 Naaras 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM BIV NOM
201 OSH f FI*BlackDevil's The End Of The Line 4 Naaras 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM
202 OSH f FI*BlackDevil's Beauty and The Beast 4 Naaras 7 (CH) Biernaczyk Marcin EX1 CACIB
203 OSH f FI*BlackDevil's Speak Of The Devil 4 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
204 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM BIS
205 OSH n 24 FI*LoudMeow Colors of the Wind 4 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura EX1
206 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM
207 OSH a 24 Apocalyptica Giuseppe Verdi 4 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir Abs
208 OSH a 24 FI*LoudMeow Blue Wind 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
209 OSH b 24 FI*Vintterin Tenho Sulonpoika 4 Uros 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
210 OSH b 24 Hermes v. Imporio A 4 Uros 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB NOM BIS
211 OSH b 24 FI*Bitterblues Chili Cheyenne 4 Uros 9 (Avoin) Vencliková Lena Abs
212 OSH d 24 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever 4 Uros 2 (SP) Monney Joëlle KM BIV NOM
213 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 4 (GIP) Monney Joëlle EX1 CAPS
213 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
214 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 6 (IP) Monney Joëlle EX1 CAGPIB
214 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
215 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena KM
215 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
216 SIA n FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy 4 Uros 2 (SP) Vencliková Lena KM NOM
217 SIA n FI*Vintterin Pauli Miinanpoika 4 Uros 4 (GIP) Vencliková Lena EX1 CAPS
218 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 2 (SP) Vencliková Lena KM NOM
219 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Scholten Laura KM
219 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
220 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Scholten Laura KM
221 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 1 (SC) Scholten Laura KM BIV NOM
222 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 3 (GIC) Scholten Laura EX1 CACS
223 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 5 (IC) Scholten Laura EX1 CAGCIB
224 SOM n FI*Vulpes Black No. 1 4 Uros 7 (CH) Scholten Laura EX1 CACIB
225 SOM n FI*Amajan Svilda Sperandea 4 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1 NOM
226 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Monney Joëlle 3
226 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Scholten Laura KM
227 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Scholten Laura KM BIV NOM BIS
227 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 1 NOM BIS
228 SOM n FI*Foxkiss Esox lucius 4 Uros 4 (GIP) Scholten Laura EX1 CAPS NOM
229 SOM n FI*Lamadegaan Fine By Me 4 Naaras 4 (GIP) Scholten Laura EX1 CAPS
230 SOM n FI*Lamadegaan Festival Star 4 Uros 6 (IP) Scholten Laura EX1 CAGPIB
231 SOM o FI*SunnyPace Knautia 4 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
232 SOM p FI*SunnyPace Consolida 4 Naaras 10 (KAS) Vencliková Lena Abs
233 SOM ns S*Saivokattens Hopea Fina-Anselmiina 4 Naaras 7 (CH) Monney Joëlle EX1 CACIB NOM
234 SOM ns S*Saivokattens Musta Saara 4 Naaras 12 (Pennut) Monney Joëlle EX1
235 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 1 (SC) Scholten Laura KM
236 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena KM NOM
237 SPH V / SPH f 03 32 Murashoff Aurora Borealis 4 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1 NOM
238 THA n Jasmine Tajska Chata*PL 4 Naaras 9 (Avoin) Monney Joëlle EX1 CAC
239 HCL Santtu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Monney Joëlle 1 NOM BIS
240 HCL Miisa Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Monney Joëlle 2
241 HCL Nipsu Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Monney Joëlle 1 NOM
242 HCS Aavi Benida Kotikissat Naaras 13c (Määrittely) Isakov Vladimir HCS n 09 24
242 HCS Aavi Benida Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Scholten Laura 1 NOM BIS
243 HCS Inkku Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Scholten Laura 2
244 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Scholten Laura 3
245 HCS Ove Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Scholten Laura 1 NOM
272 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Biernaczyk Marcin BEN n 22, BEN n 24 33, BLH b, BSH c 24, BSH d, BSH f, BSH f 03, BSH g, BSH ny 11, BSH ny 25, BSH o 21 33, BUR a, BUR b, BUR c, BUR f, BUR n, CHA, KOR, MAN 51-52, SRS IX, DRX II, OSH e, OSH f, VET 4 42
Isakov Vladimir SIB VII (13c), MCO IV (13c), BUR d (13c), HCS (13c), MCO III, MCO VII, NEM II, SIB V, TUA IX, TUA VII, ABY n, ABY ns, CRX II, CRX V, DRX VI, OSH a 24, OSH h, VET 1, VET 3 41
Lupan Boris EXO a, EXO g 22, EXO n 22, EXO n 24, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG f 03, SBI d, SBI e 21, SBI f 21, SBI n, ACS III, MCO II, NFO III, NFO V, SIB II, SIB III, BSH ns 11, BUR d, EUR f 24, OCI b 24, SRS I, SRS IV 35
Monney Joëlle EXO d 24, EXO n 02 62, PER n 02 62, PER w 62, RAG a 03 21, RAG n 04, SBI a, SBI h 21, ACL III, MCO VI, NEM I, NFO II, SIB IV, ABY p, OSH d 24, OSH n, SOM ns, THA n, HCL, VET 4 37
Paloluoma Anne PER a 22, PER f, PER f 33, RAG a 04, RAG d 04, RAG g 03, RAG n 03, SBI h, SBI n 21, ACL VIII, MCO IV, MCO V, NFO I, NFO VI, NFO VII, NFO VIII, SIB VIII, BML I, CYM 51-52, EUR a 24, MAU ns 24, OCI ns 24 41
Scholten Laura ABY a, CRX I, DRX III, OSH n 24, SOM n, SOM o, SPH II, HCS, VET 2, VET 3 29
Vencliková Lena ACL XI, MCO I, MCO VIII, NFO IV, SIB VI, BML II, BSH j, BUR h, MAN e 53, MAU n 24, OCI n 24, OCI o 24, CRX III, CRX IV, OSH b 24, OSH d, SIA b, SIA n, SOM p, SPH V, VET 2 37
7 tuomaria.