Omakissa
Satakissa kansainvälinen kissanäyttely *Paapuuri* 3.2.2019
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 3.2.2019 Loppuu 3.2.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.11.2018 Ilmoittautuminen loppuu 6.1.2019
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 25.1.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Kyllä
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 210   Kategoriat 2, 3
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti satakissa@satakissa.fi
Paikka Virkistyshotelli Yyteri, Paapuuri, Pori
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikkö, myyntipaikat ja mainokset: Jonna Sivonen, judges.satakissa@gmail.com
Näyttelysihteeri: Marika Landen, mlanden@gmail.com, Junnolantie 55, 03250 Ojakkala p. 040 504 2592, Pia Anolin-Niemi ja Pia Hassel. Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten sähköpostitse mlanden@gmail.com.
Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Sari Valtanen
Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym): Marjo Klankki, p. 044 541 0071 satakissa.rahat@gmail.com 
Ruusukkeet ja palkinnot: Piia Anolin-Niemi ja Pia Vainionpää, satakissa.sihteeri@gmail.com
Pääassistentti: Samuli Mustonen, assistenttihakemukset samuli.mustonen@outlook.com
Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25 €.
 
Näyttelypaikka: Kylpylähotelli Yyteri, Sipintie 1, 28840 Pori
Lisätietoja Kissoilla mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana!  Ilmoittautuminen tapahtuu tämän näyttelyn kautta. Jos kissasi osallistuu kahteen arvosteluun, valitse tuote Näyttelyilmoittautuminen 2 arvostelua (ilmoittautuminen tapahtuu näin molempiin arvosteluihin).  Jos haluat, että kissasi osallistuu vain yhteen arvosteluun, valitse tuote Näyttelyilmoittautuminen 1 arvostelu ja kirjoita lisätietoja kenttään toive - kumpaan näyttelyyn haluat kissasi ilmoittaa (Paapuuri/Tyyrpuuri)
Sunnuntaina kategoriat 2 ja 3. 
 
Näyttelymaksu/kissa: 37€ / arvostelu 
Satakissan jäsenet: 34€ / arvostelu 
Ei-FIFe -kissat: 50 € / arvostelu
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu.
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä.
Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
 
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä! Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset sähköpostilla mlanden@gmail.com tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä (3 €). Paikanpäältä luettelo maksaa 5€.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun.

Muistathan tuoda oman häkin! Yhdistys tarjoaa häkkipaikan, mutta ei häkkiä. (Häkin minimikoko 50*50*50cm ja sen tulee mahtua tarjotulle 65*65*65cm paikalle).

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 140 128 0 0 11
3 78 64 0 0 14
Yhteensä 218 192 0 0 25

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL IV / ACL n 03 24 FI*Siriuksen OpalCurl 2 Naaras 3 (GIC) Billing Jørgen EX1 CACS NOM
2 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Debals KooMikko 2 Uros 5 (IC) Lukasik Daria Abs
3 ACS I / ACS n FI*Siriuksen ZaneCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
4 ACS III / ACS n 22 FI*Siriuksen TritonCurl 2 Uros 1 (SC) Peltonen Martti KM NOM
5 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli 2 Naaras 6 (IP) Billing Jørgen EX1 CAGPIB
6 ACS X / ACS ns 21 33 FI*Dezzicat's Lusingando LouisCurl 2 Uros 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC
7 LPL X / LPL c 21 32 SE*Believe inMagic Jaque Brel 2 Uros 9 (Avoin) Lukasik Daria EX1 CAC
8 MCO I / MCO n Corleone Melluandia*PL 2 Uros 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC
9 MCO I / MCO n PL*Dark Age Magic 2 Uros 9 (Avoin) Billing Jørgen EX2
10 MCO I / MCO n David Punto Valentino, CZ 2 Uros 11 (Nuoret) Billing Jørgen Abs
11 MCO I / MCO n FI*Tigerworld God Of Rock `N` Roll 2 Uros 8 (PR) Billing Jørgen EX1 CAPIB
12 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Kisses Of Fire 2 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS BIV
13 MCO II / MCO n 09 FI*HoneyCoon's Debra Kadabra 2 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
14 MCO II / MCO a 09 IT*Skysupernova Cosmos 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
15 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Lock, Shock & Barrel 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
16 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM BIV NOM
17 MCO II / MCO a 09 FI*Chamberlain Let's Go 2 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
18 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Indian Summer Sky 2 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX2
19 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Goddes Of Love "N" Death 2 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
20 MCO III / MCO n 25 S*Moon Kewa's Willy Wonka 2 Uros 7 (CH) Peltonen Martti EX1 CACIB
21 MCO III / MCO n 22 FI*Mahtitassun GuumaGimma 2 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX2
22 MCO III / MCO a 22 PL*Dark Age Milana 2 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
23 MCO III / MCO n 23 FI*Chamberlain Orionis Alnitak 2 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1 BIV
24 MCO III / MCO n 24 FI*Krysos Jesse James 2 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX2
25 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 4 (GIP) Peltonen Martti EX1 CAPS
26 MCO III / MCO a 23 FI*Moggi Herkules Rinkeli 2 Uros 6 (IP) Peltonen Martti EX1 CAGPIB
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 3 (GIC) Lukasik Daria EX1 CACS
28 MCO V / MCO d S*Moon Kewa's Little John 2 Uros 5 (IC) Billing Jørgen EX1 CAGCIB BIV
29 MCO V / MCO d 22 LV*BBMC Gabriel My Angel 2 Uros 7 (CH) Billing Jørgen EX1 CACIB
30 MCO V / MCO d 24 FI*Hemingway's Chief Red Eagle 2 Uros 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
31 MCO V / MCO d 24 FI*Easylife's King of Sun 2 Uros 8 (PR) Billing Jørgen EX1 CAPIB
32 MCO V / MCO d 23 FI*Krysos Popcorn 2 Uros 13c (Määrittely) Gustaitiene Jurgita MCO ds 23
32 MCO VII / MCO ds 23 FI*Krysos Popcorn 2 Uros 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP
33 MCO VI / MCO e 03 22 FI*Chamberlain Bright Charm 2 Uros 3 (GIC) Peltonen Martti EX1 CACS BIV
34 MCO VI / MCO d 09 22 Zachary Tiili*PL 2 Uros 3 (GIC) Peltonen Martti EX2
35 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*Stout-hearted Victorious Love 2 Naaras 3 (GIC) Peltonen Martti EX1 CACS NOM
36 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Avasong Jofiel 2 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
37 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Orionis Alnilam 2 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
38 MCO VIII / MCO fs 09 FI*HoneyCoon's Wheenie Beenie 2 Naaras 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1
39 MCO VI / MCO f 09 22 Spice Girl Amber Sun *LT 2 Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
40 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Chamberlain Zimply Gorgeous 2 Uros 10 (KAS) Peltonen Martti EX1 CAP
41 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Selene 2 Naaras 8 (PR) Peltonen Martti EX1 CAPIB
42 MCO VII / MCO ns 23 FI*Krysos One Undercover Cat 2 Uros 3 (GIC) Billing Jørgen EX1 CACS
43 MCO VII / MCO ns Heart Stealer Forever&Ever 2 Uros 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC BIV
44 MCO VII / MCO ns 25 Yankee Cats Great Roxann 2 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
46 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP BIV NOM
47 MCO VII / MCO ns 22 FI*Laramillan Optimus Prime 2 Uros 10 (KAS) Billing Jørgen EX2
48 MCO VII / MCO ns 22 FI*Pinewoods Cannonball 2 Uros 8 (PR) Billing Jørgen EX1 CAPIB
49 MCO VII / MCO fs 22 FI*Rotcat Unna 2 Naaras 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP
50 MCO VIII / MCO ds 09 22 Orange Triumph Olimpian*RU 2 Uros 7 (CH) Lukasik Daria EX1 CACIB BIV
51 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Chamberlain Never Stop Dreaming 2 Naaras 9 (Avoin) Lukasik Daria EX1 CAC
52 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KhalDrogo's Behind the Beautiful Forever 2 Naaras 9 (Avoin) Lukasik Daria EX2
53 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Moggi Kamo Milla 2 Naaras 9 (Avoin) Lukasik Daria EX3
54 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Meeco 2 Uros 2 (SP) Lukasik Daria KM BIV NOM BIS
55 MCO VIII / MCO ns 09 DK*Timita's Formel 1 2 Uros 4 (GIP) Lukasik Daria Abs
56 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*NomenEst Ivanhoe 2 Uros 6 (IP) Lukasik Daria EX1 CAGPIB
57 MCO VIII / MCO ns 03 FI*Escape's Kid Bailey 2 Uros 10 (KAS) Lukasik Daria EX1 CAP
58 MCO VIII / MCO ns 09 FI*Myrskypihlajan Happy Habibi 2 Uros 10 (KAS) Lukasik Daria EX2
59 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*KhalDrogo's Princess Aurora 2 Naaras 10 (KAS) Lukasik Daria EX1 CAP
60 NEM I / NEM n 21 Falco z Kociego Domu*PL 2 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS NOM
61 NEM I / NEM n FI*NonServiam Belus 2 Uros 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
62 NEM I / NEM f FI*NonServiam Burn The Remembrance 2 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
63 NEM I / NEM f FI*NonServiam Butterfly Effect 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
64 NEM I / NEM e 21 Willy Blue Chelsea*PL 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
65 NEM I / NEM ns 21 FI*Lumikissan Kardemumma 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 BIV NOM
66 NEM I / NEM n 21 FI*SiniTaigan Bogactwo 2 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
67 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB NOM
68 NFO II / NFO n 09 FI*Vihurin Myrskytuuli Jane 2 Naaras 10 (KAS) Lukasik Daria EX1 CAP NOM
69 NFO III / NFO a 24 FI*Tupuliinin Blue Moon 2 Uros 12 (Pennut) Lukasik Daria EX1
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 1 (SC) Peltonen Martti KM
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB
72 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Jarraun's Skog Gunnbjorn 2 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti Abs
73 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Jarraun's Skog Harold 2 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1 BIV NOM BIS
74 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Ivanhoe's Flawless 2 Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
75 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Tupuliinin Blue Sky 2 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1 NOM
76 NFO IV / NFO n 09 22 S*NC's Superstitious 2 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti Abs
77 NFO IV / NFO n 09 24 FI*WitSarin Pobeda 2 Uros 6 (IP) Peltonen Martti EX1 CAGPIB NOM
78 NFO V / NFO d 24 FI*Mourulan Angels Fall First 2 Naaras 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC
79 NFO V / NFO f 22 S*Cederskogens Öydis Önskedröm 2 Naaras 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1 NOM BIS
80 NFO V / NFO f FI*Tupuliinin Josefiina 2 Naaras 8 (PR) Billing Jørgen EX1 CAPIB
81 NFO VI / NFO d 03 FI*Haaveeni Balder 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
82 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Haaveeni Freija 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC NOM
83 NFO VI / NFO f 03 24 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun 2 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
84 NFO VI / NFO d 03 24 FI*Ivanhoe's Too Funky 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
85 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI*Jarraun's Skog Helja 2 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 BIV NOM
86 NFO VII / NFO ns 22 FI*Keijumetsän Tequila Sunrise 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
88 SIB II / SIB n 09 FI*Ninatte's Best For Me 2 Uros 10 (KAS) Peltonen Martti Abs
89 SIB III / SIB ny 24 FI*Apachiris Elendil 2 Uros 1 (SC) Lukasik Daria KM
90 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 1 (SC) Lukasik Daria KM BIV NOM BIS
91 SIB III / SIB n 24 SarSibi Izumrud 2 Uros 7 (CH) Lukasik Daria EX1 CACIB
93 SIB VII / SIB ns 22 FI*Allikatin Miina 2 Naaras 9 (Avoin) Billing Jørgen EX2
94 SIB III / SIB n 24 FI*Bmy-Moumou Molly Brown 2 Naaras 9 (Avoin) Lukasik Daria EX1 CAC
95 SIB III / SIB n 24 FI*Jylhäkallion Blacky 2 Uros 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1
96 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Kaneli 2 Naaras 12 (Pennut) Lukasik Daria EX1 NOM
97 SIB III / SIB n 22 FI*Allikatin Kukka 2 Naaras 8 (PR) Lukasik Daria EX1 CAPIB
98 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Jylhäkallion Bernard 2 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1 BIV
99 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan James Bond 2 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX2
100 SIB IV / SIB n 09 22 FI*Jylhäkallion Bianca 2 Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
101 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
101 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 10 (KAS) Peltonen Martti EX1 CAP NOM
102 SIB V / SIB d 24 FI*Jatsitytön Blaziken 2 Uros 1 (SC) Billing Jørgen KM
103 SIB V / SIB d 24 Nikodim Simba Valenika 2 Uros 5 (IC) Billing Jørgen EX1 CAGCIB
104 SIB V / SIB f 23 FI*Talvivaaran Delenn 2 Naaras 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP
105 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Taigatupsun Bellatrix 2 Naaras 11 (Nuoret) Lukasik Daria SIB f 09 22
106 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Mintsuliinin Felicia 2 Naaras 12 (Pennut) Lukasik Daria EX1
107 SIB VII / SIB es 11 VinniMur Zlatogor 2 Uros 5 (IC) Billing Jørgen EX1 CAGCIB NOM
108 SIB VII / SIB as FI*Ajatuksen Aikataika 2 Naaras 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC BIV
110 SIB VII / SIB gs 24 FI*Sippan's Pamela 2 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
111 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 4 (GIP) Billing Jørgen EX1 CAPS NOM BIS
112 SIB VII / SIB fs 24 FI*ArcticWilds Leedora 2 Naaras 10 (KAS) Billing Jørgen Abs
113 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
113 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Lukasik Daria KM BIV NOM BIS
114 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Zumppendeeros 2 Uros 3 (GIC) Lukasik Daria Abs
116 SIB VIII / SIB fs 03 FI*Cherrytail's Xenia 2 Naaras 3 (GIC) Lukasik Daria EX1 CACS
117 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Bandiitti 2 Uros 9 (Avoin) Lukasik Daria EX1 CAC
118 SIB VIII / SIB ds 03 24 FI*Lumikissan Hottentotti 2 Uros 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1
119 SIB VIII / SIB ns 09 FI*Sippan's Othello 2 Uros 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX2
120 SIB VIII / SIB fs 03 24 FI*Lumikissan HottiPotti 2 Naaras 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1 BIV NOM
121 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Cherrytail's Belvedere 2 Naaras 4 (GIP) Lukasik Daria EX1 CAPS
122 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Sipsun Altair 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
122 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Sipsun Altair 2 Uros 6 (IP) Lukasik Daria EX1 CAGPIB
123 TUA II / TUA n 09 FI*Felesin Seda 2 Naaras 3 (GIC) Peltonen Martti EX1 CACS
124 TUA II / TUA n 03 FI*Felesin Tuomas Holopainen 2 Uros 8 (PR) Peltonen Martti EX1 CAPIB
125 TUA V / TUA d FI*Felesin Madonna 2 Naaras 13c (Määrittely) Gustaitiene Jurgita TUA d 23
125 TUA V / TUA d 23 FI*Felesin Madonna 2 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
126 TUA VI / TUA f 09 FI*Felesin Nitte Valo 2 Naaras 13c (Määrittely) Gustaitiene Jurgita TUA f 09 25
126 TUA VI / TUA f 09 FI*Felesin Nitte Valo 2 Naaras 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC
127 TUA IX / TUA w 63 FI*Felesin David Bowie 2 Uros 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1 NOM
128 BEN n 22 FI*Kissalehdon Nefertiti 3 Naaras 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
129 BEN n 22 SE*Out n About Iggy Pop 3 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita Abs
130 BEN n 22 CH S*Nordic Glow Perfect Illusion 3 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC BIV
131 BEN n 22 FI*Leokatin Silvano Dude 3 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
132 BEN n 22 SE*Out n About Jaxs 3 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita Abs
133 BEN n 22 S*KungsgardenCats Wilmer 3 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
134 BEN n 24 33 Asianleopardcat Honey 3 Naaras 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
135 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
136 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys 3 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM BIS
138 BSH a FI*Ruusutarhan Viviana 3 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1 NOM
139 BSH a FI*Feronian Lilja 3 Naaras 10 (KAS) Busse Britta EX1 CAP NOM
140 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
140 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM
141 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM NOM
142 BSH g FI*SamBelle's Cream Caramel 3 Naaras 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
144 BSH ns 11 FI*Helmiinan Hupakko 3 Naaras 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS
145 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Northern Charmer 3 Uros 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS NOM
147 BSH ny 25 FI*EmeraldCharm Fandorin 3 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
148 BSH f 33 FI*SamBelle's Gloria 3 Naaras 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
149 BSH o 21 33 FI*Gimmie's Home Town Hero 3 Uros 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS
150 BUR n FI*Flea's Waka Noa 3 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
152 BUR c FIN*Cattish Unique Zircon 3 Uros 17 (Veteraani) Busse Britta 1 NOM
152 BUR c FIN*Cattish Unique Zircon 3 Uros 2 (SP) Busse Britta KM
153 BUR d FI*Karvanverran Pakkasherra 3 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
154 BUR d FI*Celsiana Suopursu 3 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
155 BUR h FI*Aavan Cézanne 3 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
156 CYM 51-52 / CYM n 09 51 FI*Touchant Flirt de la Vie 3 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
157 EUR n FI*Sireenin Aamunkoi 3 Naaras 2 (SP) Busse Britta KM
158 EUR e FI*Lumihelmen Jokapoika 3 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita Abs
159 EUR ns FI*Pikku-Piun Superhessu 3 Uros 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
160 EUR n 24 FIN*Mäkikatin Pikasso 3 Uros 17 (Veteraani) Busse Britta 4
160 EUR n 24 FIN*Mäkikatin Pikasso 3 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM
161 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 3
161 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB NOM
162 EUR a 22 FI*Feronian Opium 3 Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1 NOM
163 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 17 (Veteraani) Busse Britta 2
163 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
164 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Busse Britta KM
165 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
166 EUR g 24 FI*Sireenin Amity 3 Naaras 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
167 EUR ns 22 FI*Lumihelmen Ilopilleri 3 Naaras 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB
168 EUR ns 23 FI*Lumihelmen Giulio Gatti 3 Uros 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS NOM
170 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon 3 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
171 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
172 KBL IV / KBL fs 03 22 Brioche Free Hunter *RU 3 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1
173 KOR FI*Tatsutan Ariel Ava-Tamsaka 3 Naaras 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB
174 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
174 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 6 (IP) Busse Britta EX1 CAGPIB
175 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM BIS
176 MAN 51-52 / MAN fs 22 52 Auragold Heureka 3 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
177 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
178 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 17 (Veteraani) Busse Britta 3
178 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 2 (SP) Busse Britta KM
179 MAU ns 24 FI*CatNmaus Chausiku 3 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
180 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP NOM
181 OCI n 24 FI*Moosegrove Honour 3 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX2
182 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
183 OCI o 24 FI*Moosegrove Quentin 3 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
184 SIN FI*Chai-lai Romantic Rosie 3 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC NOM BIS
185 SRL I / SRL c S*Tiddlywinks Bip Bippadotta 3 Uros 9 (Avoin) Busse Britta Abs
187 SRL III / SRL f IT*Silverdust Desdemona 3 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita Abs
188 SRL VII / SRL n 33 Psipsina Asprulla 3 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
190 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC NOM
191 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Jørgen ACL IV, ACS VII, ACS X, MCO I, MCO V, MCO VII, NFO V, SIB V, SIB VII, TUA IX, TUA VI 33
Busse Britta BSH a, BSH ns 11, BSH o 21 33, BUR c, BUR h, EUR a 22, EUR d 24, EUR n, EUR ns, EUR ns 22, EUR ns 23, KBL IV, KOR, MAU ns, SIN, SRL I, SRL VII, VET 3 25
Gustaitiene Jurgita TUA V (13c), MCO V (13c), TUA VI (13c), BEN n 22, BSH f 33, BSH g, BSH ny 25, BUR d, EUR a 24, EUR e, EUR f 24, KBL I, MAU ns 24, OCI n 24, SRL III, SRS IX, VET 3 28
Isakov Vladimir MCO II, NEM I, NEM II, NFO VI, NFO VII, TUA V, BEN n 24 33, BML I, BSH f, BUR n, CYM 51-52, EUR g 24, EUR n 24, MAN 51-52, OCI b 24, OCI o 24 37
Lukasik Daria ACL VIII, LPL X, MCO IV, MCO VIII, NFO II, NFO III, SIB III, SIB VI, SIB VIII 34
Peltonen Martti ACS I, ACS III, MCO III, MCO VI, NFO IV, SIB II, SIB IV, TUA II 32
6 tuomaria.