Omakissa
YK 16.kansainvälinen näyttely Hartola 14.10.2018
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 14.10.2018 Loppuu 14.10.2018
Ilmoittautuminen alkaa 15.6.2018 Ilmoittautuminen loppuu 13.8.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:45 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.10.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 220  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.ykkoskissat@gmail.com
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Kutsun kokonaisuudessaan löydät tästä

Lisätietoja: 
Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat:  Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö:  Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kolumbus.fi
Ensikertalainen näyttelyssä:  Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti:  Jarkko Kousa, jarkko.kousa@gmail.com
Näyttelysihteeri:  Eeva Lindblom, show.ykkoskissat@gmail.com
Lisätietoja

1.9. JÄLKEEN HYVÄKSYTÄÄN VAIN VÄRI- JA LUOKKAMUUTOKSET, EI MUITA MUUTOKSIA !

 

NÄYTTELYTEEMA OKTOBERFEST!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 49 41 0 0 8
2 110 101 0 0 9
3 43 34 5 0 4
4 67 63 0 0 3
Kotikissat 3 3 0 0 0
Yhteensä 272 242 5 0 24

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI*Castlemoor's JerryCotton 1 Uros 7 (CH) di Natale Diana EX1 CACIB NOM BIS
2 EXO g 24 Ayser's Cosmopolitan Diva 1 Naaras 12 (Pennut) di Natale Diana EX1
3 EXO g 22 Ayser's Midnight Kiss 1 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 NOM
4 PER n FI*Mimosan The One 1 Uros 7 (CH) di Natale Diana EX1 CACIB BIV
5 PER n FI*Timanfaya Abracadabra 1 Uros 12 (Pennut) di Natale Diana EX1
6 PER n Ayser's Last Word 1 Naaras 12 (Pennut) di Natale Diana EX1
7 PER n FI*Mimosan Worst Part Is Over 1 Naaras 12 (Pennut) di Natale Diana EX2
8 PER ns FI*Timanfaya The Power Of Love 1 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
9 PER ns FI*Timanfaya Wonders Never Cease 1 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
10 PER n 22 IT*Diciotto Carati Virginia 1 Naaras 1 (SC) Stoa Caroline KM NOM
11 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom 1 Uros 2 (SP) di Natale Diana KM NOM BIS
12 PER n 33 IT*Almigry Seabiscuit 1 Uros 1 (SC) Stoa Caroline KM NOM
12 PER n 33 IT*Almigry Seabiscuit 1 Uros 17 (Veteraani) Stoa Caroline 1 NOM BIS
13 PER n 33 Sinihuiskan Fenix 1 Uros 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
14 PER e 33 Endless Tale Be a Dream 1 Naaras 9 (Avoin) di Natale Diana EX1 CAC
15 PER f 33 Sinihuiskan Elisha 1 Naaras 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
16 RAG a 21 FI*Helmikeijun Lily Pearl 1 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 NOM
17 RAG d 21 FI*Helmikeijun Black Pearl 1 Uros 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB NOM
18 RAG n 03 M'Memories Ragdoll's Havana 1 Naaras 6 (IP) di Natale Diana EX1 CAGPIB
19 RAG a 03 FI*Ragtail Kimi Konstantino 1 Uros 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS
20 RAG a 03 S*Vallhovstassens Boss 1 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
21 RAG a 03 FI*Celestial's Sano Mua Rehtoriks 1 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 BIV
22 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM
23 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy 1 Uros 1 (SC) di Natale Diana KM BIV
24 RAG a 04 FI*Celestial's La Primo de Pancho 1 Uros 7 (CH) di Natale Diana EX1 CACIB
25 RAG a 04 FI*Helmikeijun Granite Pearl 1 Uros 11 (Nuoret) di Natale Diana EX2
26 RAG a 04 FI*Helmikeijun Tiny Pearl 1 Uros 11 (Nuoret) di Natale Diana EX1
27 RAG a 04 FI*RoyalRose's Bertha 1 Naaras 11 (Nuoret) di Natale Diana EX1 NOM BIS
28 RAG a 04 FI*Stardoll's Twilight Princess 1 Naaras 12 (Pennut) di Natale Diana EX1 NOM BIS
29 SBI n FI*Helin's Cella 1 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline Abs
30 SBI n FI*Kujakeikarin Klotilda 1 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX2
31 SBI n FI*Tuiscalo's Little Elf 1 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
32 SBI n EST*Audrey Herencia 1 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM
32 SBI n EST*Audrey Herencia 1 Naaras 17 (Veteraani) Stoa Caroline 1 NOM
33 SBI a FI*Nalle-Puhin PINK! 1 Naaras 2 (SP) di Natale Diana KM NOM BIS
34 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 3 (GIC) di Natale Diana EX1 CACS NOM BIS
35 SBI c Rockabilly Rose v.Meingold 1 Naaras 12 (Pennut) di Natale Diana EX1
36 SBI c FI*Canth's Jour 1 Uros 8 (PR) di Natale Diana EX1 CAPIB
37 SBI f EE*Qween Stefani Klaudia 1 Naaras 3 (GIC) di Natale Diana EX1 CACS
38 SBI d 21 FI*JoJon La Veta de Oro 1 Uros 1 (SC) Stoa Caroline KM
39 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 1 Uros 2 (SP) Stoa Caroline KM
40 ACL III / ACL n 22 FI*Siriuksen ZaraCurl 2 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1 NOM BIS
41 ACL XI / ACL f 03 21 33 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen 2 Naaras 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
42 ACS I / ACS n FI*Siriuksen ZaneCurl 2 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
43 ACS III / ACS n 22 FI*Siriuksen TritonCurl 2 Uros 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS NOM BIS
43 ACS III / ACS n 22 FI*Siriuksen TritonCurl 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
44 ACS III / ACS a 22 FI*Siriuksen ZariaCurl 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
45 MCO I / MCO n David Punto Valentino, CZ 2 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
46 MCO III / MCO n 25 Atlantic Acadia's Quest For Fire 2 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM NOM
47 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom 2 Uros 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS
48 MCO III / MCO n 22 DK Sivkjær's Claba Helle 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz Abs
49 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX2
50 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB NOM BIS
51 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB BIV NOM
52 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lady Leonita 2 Naaras 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB
53 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Kimi Räiskäle 2 Uros 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX2
54 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Tigerworld New Year`s Magic 2 Uros 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1 NOM
55 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin 2 Uros 2 (SP) Van Roy Kristof KM
55 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin 2 Uros 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 1 NOM BIS
56 MCO V / MCO f 22 FI*A'Dreams MC Artemiy 2 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
57 MCO V / MCO d 22 Katie Forest Pearl 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX2
58 MCO V / MCO f 24 Patayan's Neonila 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB BIV NOM
59 MCO V / MCO e 23 FI*SolarWind's Hebe 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline Abs
60 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Mahtitassun ImpiEllenAnna 2 Naaras 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
61 MCO VI / MCO d 02 21 62 DK Sivkjær's Claba Viking 2 Uros 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
62 MCO VI / MCO d 09 23 Gryfin Lillycubs*PL 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
63 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 NOM
64 MCO VI / MCO f 09 FI*Mahtitassun MäEnKestä! 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX2
65 MCO VI / MCO f 09 22 Spice Girl Amber Sun *LT 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 BIV NOM
66 MCO VI / MCO d 09 22 RU*Unicum Lucifer 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
67 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun GäryGävi 2 Uros 5 (IC) di Natale Diana EX1 CAGCIB
68 MCO VII / MCO fs FI*FireFox Aurora Borealis 2 Naaras 5 (IC) di Natale Diana EX1 CAGCIB
69 MCO VII / MCO ns 22 FI*Pinewoods Cannonball 2 Uros 11 (Nuoret) di Natale Diana EX1 BIV
70 MCO VII / MCO es 24 FI*Mainehaan Patrick 2 Uros 8 (PR) di Natale Diana EX1 CAPIB
71 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun Hämminki 2 Naaras 6 (IP) di Natale Diana EX1 CAGPIB
72 MCO VIII / MCO ns 09 FI*Pikkumetsän Zaza 2 Naaras 1 (SC) Van Roy Kristof KM
73 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*NineTales Incredible Hulk 2 Uros 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
74 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI*Moggi Kizz-Kizz 2 Uros 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX2
75 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*NomenEst Jon Bon Jovi 2 Uros 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1 BIV
76 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Moggi Kamo Milla 2 Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1
77 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*NomenEst Ivanhoe 2 Uros 6 (IP) Van Roy Kristof EX1 CAGPIB
78 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI*Moggi Cate Pilleri 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
79 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland 2 Naaras 5 (IC) Pruchniak Ireneusz Abs
80 MCO IX / MCO w 62 FI*Mahtitassun KainoVieno 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC NOM
81 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Finlandia 2 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
82 NEM I / NEM n 21 FI*Giramir's Aurora 2 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz Abs
83 NEM I / NEM e 21 Willy Blue Chelsea*PL 2 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
84 NEM I / NEM n 21 FI*SiniTaigan Bogactwo 2 Uros 6 (IP) Pruchniak Ireneusz Abs
85 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS
86 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 BIV
87 NEM II / NEM a 09 21 FI*SiniTaigan Croisos 2 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
88 NEM II / NEM a 09 21 FI*SiniTaigan Czarina 2 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
89 NEM II / NEM f 09 21 CH*Lukijn's Vicki 2 Naaras 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM
90 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP NOM
91 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 1 (SC) Stoa Caroline KM
92 NFO II / NFO n 09 NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry 2 Uros 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB BIV
93 NFO II / NFO n 09 FI*Jarraun's Skog Heimdall 2 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
94 NFO II / NFO n 09 FI*Jarraun's Skog Ferdinand 2 Uros 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
95 NFO III / NFO n 22 S*Gunsmokes LaSalle 2 Naaras 12 (Pennut) di Natale Diana EX1
96 NFO III / NFO a 24 FI*Hopeahännän Metsänneito 2 Naaras 6 (IP) di Natale Diana EX1 CAGPIB NOM
97 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Jarraun's Skog Asgard 2 Uros 1 (SC) di Natale Diana KM BIV NOM
97 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Jarraun's Skog Asgard 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
98 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 3 (GIC) di Natale Diana EX1 CACS
99 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Jarraun's Skog Emeliana 2 Naaras 7 (CH) di Natale Diana EX1 CACIB NOM
99 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Jarraun's Skog Emeliana 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
100 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Maroon Maize 2 Uros 11 (Nuoret) di Natale Diana EX1 BIV NOM BIS
101 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Jarraun's Skog Gunnbjorn 2 Uros 12 (Pennut) di Natale Diana EX2
102 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Jarraun's Skog Haakon 2 Uros 12 (Pennut) di Natale Diana EX3
103 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Jarraun's Skog Harold 2 Uros 12 (Pennut) di Natale Diana EX1
104 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Jarraun's Skog Gunhilda 2 Naaras 12 (Pennut) di Natale Diana EX2
105 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Tähtitassun Hellä Lempi 2 Naaras 12 (Pennut) di Natale Diana EX1 NOM
106 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Hopeahännän Hattivatti 2 Uros 6 (IP) di Natale Diana DISQ
107 NFO IV / NFO n 09 24 FI*WitSarin Pobeda 2 Uros 6 (IP) di Natale Diana EX1 CAGPIB NOM
108 NFO V / NFO d 24 FI*Jarraun's Skog Gandalf 2 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
109 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI*Hopeahännän Syysprinssi 2 Uros 3 (GIC) Van Roy Kristof Abs
110 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Marjametsän Aura 2 Naaras 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB
111 NFO VI / NFO d 09 22 (N)Fodnaheia's Maffeo 2 Uros 7 (CH) Van Roy Kristof EX1 CACIB
111 NFO VI / NFO d 09 22 (N)Fodnaheia's Maffeo 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
112 NFO VI / NFO g 09 23 Delicja Adsum*PL 2 Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX1 CAC BIV NOM BIS
113 NFO VI / NFO f 03 24 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
113 NFO VI / NFO f 03 24 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun 2 Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX2
114 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Hopeahännän Tanhupallo 2 Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof Abs
115 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI*Jarraun's Skog Helja 2 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1
116 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 1 (SC) Van Roy Kristof KM
117 NFO VII / NFO ns 24 FI*Hopeahännän Hymypoika 2 Uros 6 (IP) Van Roy Kristof EX1 CAGPIB
118 NFO VIII / NFO ns 09 PL*Mrau Yori 2 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz Abs
119 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI*Hopeahännän Neiti Kesäheinä 2 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz Abs
120 NFO VIII / NFO fs 09 FI*Jarraun's Skog Cheralin 2 Naaras 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS NOM BIS
121 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco 2 Naaras 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB
122 NFO IX / NFO w 61 FI*Tähtitassun Adalmiina 2 Naaras 5 (IC) Van Roy Kristof EX2
123 NFO IX / NFO w 61 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar 2 Uros 6 (IP) Van Roy Kristof EX1 CAGPIB NOM
124 SIB III / SIB n 22 FI*Lumikissan JokoTai 2 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1
125 SIB IV / SIB ny 09 24 FI*Ziazan Goldilocks 2 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1
126 SIB V / SIB f 24 FI*Cherrytail's J'adore 2 Naaras 13c (Määrittely) Stoa Caroline SIB f 24 09
126 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Cherrytail's J'adore 2 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1
127 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Lumikissan Grand Slam 2 Uros 9 (Avoin) di Natale Diana EX1 CAC BIV
128 SIB VI / SIB f 09 FI*SoulSibster's AmuseMe 2 Naaras 11 (Nuoret) di Natale Diana EX1
129 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Van Roy Kristof KM BIV
130 SIB VIII / SIB fs 03 FI*Cherrytail's Xenia 2 Naaras 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
131 SIB VIII / SIB fs 03 24 FI*Lumikissan HottiPotti 2 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1
132 TUA VI / TUA f 09 FI*Meridies' Poppyfrost 2 Naaras 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP NOM
133 TUA VI / TUA d 09 24 FI*Meridies' Lionheart 2 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
134 BEN n 22 FI*Leokatin Silvano Dude 3 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
135 BEN n 22 FI*Alcarinqua Catelyn 3 Naaras 6 (IP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGPIB
136 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM
137 BEN n 24 S*Leopardettes Herra Hermanni 3 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1 BIV NOM BIS
138 BEN n 24 FI*Alcarinqua Hestia 3 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM
139 BEN n 24 FI*Bengabling ALLEGRO ALGOT 3 Uros 4 (GIP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPS
140 BEN n 24 FI*Bengabling Bandito 3 Uros 8 (PR) Martinez Vizcaino Juan José Abs
141 BEN n 24 33 FI*Hopeahännän Elsa Glitter 3 Naaras 7 (CH) Vanrusselt Joeri Abs
142 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto 3 Uros 6 (IP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGPIB NOM
143 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS NOM BIS
144 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
145 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM
145 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM BIS
146 BSH a FI*Ruusutarhan Viviana 3 Naaras 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX1
147 BSH b FI*Aurantia's Lightning 3 Naaras 11 (Nuoret) Vanrusselt Joeri Abs
148 BSH d FI*Aurantia's Aldebaran 3 Uros 8 (PR) Vanrusselt Joeri Abs
149 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Vanrusselt Joeri KM NOM BIS
149 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 2
150 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout 3 Uros 6 (IP) Vanrusselt Joeri Abs
151 BUR n FI*Almond's Irene Cara 3 Naaras 9 (Avoin) Vanrusselt Joeri EX1 CAC
152 BUR h FI*Crossroads Briannah 3 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José Abs
153 CHA FI*Kattskogens Willhelm 3 Uros 6 (IP) Vanrusselt Joeri EX1 CAGPIB NOM BIS
154 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 1 (SC) Vanrusselt Joeri KM
155 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM
156 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Vanrusselt Joeri KM
157 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM
158 KOR FI*Mythai Gam Kai Muk 3 Naaras 9 (Avoin) Vanrusselt Joeri EX1 CAC
159 KOR FI*Mythai Khae Saeng See 3 Naaras 8 (PR) Vanrusselt Joeri Abs
160 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Vanrusselt Joeri KM NOM BIS
161 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI*Maikain Sirpaliina Sempai 3 Naaras 3 (GIC) Vanrusselt Joeri EX1 CACS NOM
162 MAN 51-52 / MAN n 24 51 Auragold Oort Cloud 3 Uros 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX1 BIV NOM BIS
162 MAN 51-52 / MAN n 24 51 Auragold Oort Cloud 3 Uros 13c (Määrittely) Vanrusselt Joeri MAN n 24 51
163 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger 3 Uros 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM
164 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
165 ABY n FI*Link Mwana Wa Baba Yake 4 Uros 1 (SC) Vanrusselt Joeri KM
166 ABY n FI*Laire Maer Gelir 4 Uros 3 (GIC) Vanrusselt Joeri EX1 CACS BIV
167 ABY n Taco Villa's Honey Ryder 4 Naaras 9 (Avoin) Vanrusselt Joeri EX1 CAC
168 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel 4 Naaras 2 (SP) Vanrusselt Joeri KM
169 ABY n FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc 4 Naaras 4 (GIP) Vanrusselt Joeri EX1 CAPS
170 ABY a FI*Lovedevotion Karmen 4 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC NOM
171 ABY a FI*Kharn-Ka God Particle 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
172 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu 4 Uros 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM
173 ABY a FIN*Link Lindiwe 4 Uros 17 (Veteraani) Vanrusselt Joeri 2
174 ABY o FI*Laire Gelir Laer 4 Naaras 1 (SC) Vanrusselt Joeri KM
175 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Vanrusselt Joeri KM NOM
176 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds 4 Naaras 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM BIV
177 CRX II / CRX n 01 62 FI*Merivirran Bambiina 4 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
178 CRX II / CRX n 03 FI*Saca's Gimme Twist 4 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
179 CRX III / CRX d FI*Sirpaleen Caspian Apollon 4 Uros 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
180 CRX IV / CRX f 02 62 Vesper Mon Sasti*PL 4 Naaras 9 (Avoin) Vanrusselt Joeri EX1 CAC NOM
181 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun 4 Naaras 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX1 NOM
182 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Saca's First-class Lady 4 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM BIS
183 DRX III / DRX g FI*Åbodas Taiga 4 Naaras 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM
184 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM
184 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 17 (Veteraani) Vanrusselt Joeri 1 NOM BIS
185 OSH n FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy 4 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
186 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM
187 OSH e FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice 4 Uros 3 (GIC) Vanrusselt Joeri EX1 CACS NOM
188 OSH e FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker 4 Uros 4 (GIP) Vanrusselt Joeri Abs
189 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 1 (SC) Vanrusselt Joeri Abs
190 OSH f FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights 4 Naaras 3 (GIC) Vanrusselt Joeri EX1 CACS
191 OSH f FI*BlackDevil's Beauty and The Beast 4 Naaras 11 (Nuoret) Vanrusselt Joeri Abs
192 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM NOM BIS
193 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM
193 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
194 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM BIS
195 OSH b 22 FI*LeeRaus Taikuri Narsku 4 Uros 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
196 OSH b 24 FI*Vintterin Tenho Sulonpoika 4 Uros 7 (CH) Vanrusselt Joeri EX1 CACIB
197 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM
198 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz Abs
199 OSH d 24 FI*Rantahietikon Räppäävä Risto 4 Uros 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX2
200 OSH d 24 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever 4 Uros 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS BIV NOM BIS
201 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB
201 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
202 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
203 RUS Diamond Neytiri*PL 4 Uros 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACIB
204 RUS FI*Albergan Aarnivalkea 4 Naaras 4 (GIP) Martinez Vizcaino Juan José Abs
205 RUS Dacats Vivian 4 Naaras 6 (IP) Martinez Vizcaino Juan José Abs
206 SIA b FI*Kelmikerhon Enkeleitä ja demoneita 4 Naaras 9 (Avoin) Vanrusselt Joeri Abs
207 SIA b FI*Orifame Tikkakosken Mannekiini 4 Uros 11 (Nuoret) Vanrusselt Joeri Abs
208 SIA h FI*Choose Echoes In Your Heart 4 Naaras 6 (IP) Vanrusselt Joeri EX1 CAGPIB
209 SIA d 21 FI*Crystal-Sun Leonardo 4 Uros 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX1
210 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM BIS
211 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
212 SOM a FI*Kisompa's Minka Milena 4 Naaras 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
213 SPH II / SPH n 09 FI*Eipril Rosalie 4 Naaras 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS
214 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
215 SPH II / SPH n 03 Amadeus Star Galileo 4 Uros 7 (CH) Pruchniak Ireneusz EX1 CACIB BIV NOM
216 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Xanthus 4 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
217 SPH IV / SPH f 01 62 Newans Melissa 4 Naaras 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
218 SPH V / SPH d 03 32 Av Ljusalfheim Zephyr 4 Uros 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
219 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi 4 Naaras 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
220 SPH V / SPH n 03 33 FI*Hebblas Xaviera 4 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 BIV
221 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hobbitqueen's Sirius 4 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz Abs
222 SPH I / SPH a FI*Tuiscalo's Auld Lang Syne 4 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
223 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM NOM BIS
224 HCL Lenni Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM
225 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM BIS
226 HCS Sofia Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José Abs
241 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
di Natale Diana EXO g 24, EXO n 22, PER e 33, PER n, PER n 03, RAG a 04, RAG n 03, SBI a, SBI b, SBI c, SBI f, MCO VII, NFO III, NFO IV, SIB VI 40
Martinez Vizcaino Juan José Tark. kat 3, BEN n 22, BEN n 24, BML I, BUR h, EUR as 22, EUR d 24, OCI b 24, SRS IX, ABY a, CRX III, CRX VIII, OSH a, OSH a 25, OSH b 22, OSH c 24, OSH n, OSH p 25, RUS, SOM a, SOM n, SPH IV, HCL, HCS, VET 3 40
Pruchniak Ireneusz Tark. kat. 2, ACS I, MCO I, MCO III, MCO IX, NEM I, NEM II, NFO VIII, CRX II, DRX III, OSH a 24, OSH d 24, OSH h, SPH II, SPH V, VET 2 42
Stoa Caroline Tark. kat. 2, EXO g 22, PER f 33, PER n 22, PER n 33, PER ns, RAG a 03, RAG a 21, RAG d 21, SBI d 21, SBI n, ACS III, MCO V, MCO VI, NFO II, NFO V, TUA VI, VET 1 42
Van Roy Kristof ACL III, ACL XI, MCO IV, MCO VIII, NFO IX, NFO VI, NFO VII, SIB III, SIB IV, SIB VI, SIB VIII 31
Vanrusselt Joeri Tark. kat 3, BEN n 24 33, BSH a, BSH b, BSH d, BSH f, BSH ns 11, BUR n, CHA, EUR d 22, EUR f 24, KOR, MAN 51-52, ABY n, ABY o, BAL b, CRX IV, OSH b 24, OSH e, OSH f, SIA b, SIA d 21, SIA h, VET 4 37
6 tuomaria.