Omakissa
Kes-Kis 87. kansainvälinen kissanäyttely 4.8.2018
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 4.8.2018 Loppuu 4.8.2018
Ilmoittautuminen alkaa 1.5.2018 Ilmoittautuminen loppuu 15.6.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.7.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 220   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Pieksämäen Urheilutalo
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö, myyntipaikat:
Kati Marjala, kati.marjala@keskis.net, puh. 040 759 7694. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Näyttelysihteeri:
Susanna Piispanen, Pappilantie 8 A 2, 40900 Säynätsalo, susanna.piispanen@keskis.net. Yhteydenotot sähköpostilla.
Pääassistentti:
Eeva-Leena Juntunen, assistentit@keskis.net
Lisätietoja Näyttelykutsu: 
ILMOITTAUTUMINEN

Näyttelymaksu ajalla 1. - 31.5.2018 FIFe-jäseniltä 37 euroa. Kes-Kisin jäsenet 34 euroa. 
Näyttelymaksu ajalla 1. - 15.6.2018 kaikilta FIFe-jäseniltä 40 euroa. 
Leimakortit ovat käytössä toukouussa ilmoittautuville.

Kes-Kis hyväksyy
 eräpäivänä maksetut ilmoittautumiset, joiden maksamisessa on käytetty näyttelymaksuun kuuluvaa viitenumeroa. Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä.  Leimakortit on postitettava välittömästi ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakorttien saapumista odotetaan muutama postipäivä.
Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan. Kissan vaihtoa ilmoittautumiseen voi tiedustella ainoastaan ilmoittautumisajan puitteissa. Vaihdosta peritään 7 euron maksu.
Kes-Kis hylkää maksamattomat ilmoittautumiset ilman erillistä ilmoitusta. Maksuja käsitellään kaksi kertaa viikossa, joten maksusuorituksen tulee näkyä muutamassa pankkipäivässä (eräpäivä on ehdoton).
Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, Kes-Kis pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 31 31 0 0 0
2 84 82 0 1 1
3 51 50 0 0 0
4 74 71 0 0 3
Kotikissat 1 1 0 0 0
Yhteensä 241 235 0 1 4

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Kisuicat's Part-Of-Me 1 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
2 EXO f FI*Cherish's Raspberry 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
3 EXO n 22 FI*AzuLejo's BraveHeart 1 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB NOM BIS
4 EXO n 22 Ayser's Wild Tabby 1 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
5 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
6 EXO a 24 FI*AzuLejo's Indigo HeartSpedition 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
7 EXO f 22 FI*Cherish's Pudding 1 Naaras 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
8 PER f FI*Timanfaya Endless Love 1 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
9 PER ns FI*Timanfaya The Power Of Love 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
10 RAG n FI*Pengvin's Maxentius 1 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
11 RAG a FI*Barfait's Alfie 1 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
12 RAG a 21 FI*Helmikeijun Tahitian Pearl 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
12 RAG a 21 FI*Helmikeijun Tahitian Pearl 1 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB NOM BIS
13 RAG c 21 FI*Helmikeijun Mr Pink Pearl 1 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
14 RAG c 21 FI*Helmikeijun Lily Pearl 1 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
15 RAG n 03 FI*Celestial's La Madrina 1 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita Abs
16 RAG n 03 FI*Emija's Juliet 1 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
17 RAG a 03 FI*Celestial's Buena Vista Fizz 1 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
18 RAG a 03 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 NOM BIS
19 RAG a 03 FI*Celestial's Hot Shot 1 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM NOM
20 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne Abs
21 RAG a 03 La Belleza Ragdolls Topaz 1 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne KM NOM
22 RAG a 04 FI*Celestial's La Primo de Pancho 1 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV
23 RAG a 04 FI*Helmikeijun Granite Pearl 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX2
24 RAG a 04 FI*Helmikeijun Tiny Pearl 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
25 SBI n FI*Mion Tamaj 1 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
26 SBI a FI*MeToYou Hero 1 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
27 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour 1 Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta 1 NOM BIS
27 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour 1 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
28 SBI g FI*Rais-Kis Top Secret 1 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
29 SBI e 21 FI*Rais-Kis Too Hot 1 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 NOM
30 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
31 ACS IV / ACS a 03 23 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
32 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl 2 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS NOM
33 MCO I / MCO n PL*Dark Age Magic 2 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
34 MCO I / MCO n FI*Tigerworld Lady Galadriel 2 Naaras 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB NOM
35 MCO I / MCO n FI*KingLeo's I am Merope 2 Naaras 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita Abs
36 MCO II / MCO a 09 FI*Easylife's King of Thunder 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
37 MCO II / MCO a 09 FI*KingLeo's I am Electra 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne Abs
38 MCO II / MCO n 09 Omkara Black Squaw 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
39 MCO II / MCO n 09 FI*Hashtag Viisaus Ei Asu Meissä 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne Abs
40 MCO II / MCO n 03 FI*Stout-hearted Diamond Brilliance 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne Abs
41 MCO III / MCO n 25 Atlantic Acadia's Quest For Fire 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM
42 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS BIV
43 MCO III / MCO n 24 FI*Hiawatha Shadow of the Forest 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
44 MCO III / MCO n 22 FI*NineTales One To Rule Them All 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne Abs
45 MCO III / MCO n 22 FI*RoseLion's Fragrant Obsession 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
46 MCO III / MCO n 25 FI*Tigerworld New Year´s Joy 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
47 MCO III / MCO a 22 PL*Dark Age Milana 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 BIV
48 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
49 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB NOM BIS
50 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Luca 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne Abs
51 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
52 MCO IV / MCO n 09 22 Oklahoma Vivacoon*PL 2 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita Abs
53 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hiawatha Night Train 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX2
54 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Oh My Goddess 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 BIV NOM BIS
55 MCO IV / MCO a 09 22 FI*RoseLion's Fragrant Fantasy 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX3
56 MCO IV / MCO n 03 23 FI*Moggi Kimi Räiskäle 2 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
57 MCO V / MCO f 24 Patayan's Neonila 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia Abs
58 MCO V / MCO d FI*NineTales Numero Uno 2 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
59 MCO V / MCO f 23 FI*LovelyLife Warrior Wendi 2 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia Abs
60 MCO V / MCO d 22 FI*NineTales Karma Police 2 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
61 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Guri-Malla 2 Naaras 8 (PR) Nyman Pia Abs
62 MCO V / MCO f 22 FI*Chamberlain Get It Hot 2 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
63 MCO VI / MCO f 03 22 FI*NineTales Edna Mode 2 Naaras 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
64 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*Stout-hearted Victorious Love 2 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita Abs
65 MCO VI / MCO f 09 LV*BBMC Galaxy Star 2 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB BIV NOM BIS
66 MCO VI / MCO d 02 21 62 DK Sivkjær's Claba Viking 2 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
67 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*BellaAmare's Eternal Elettra Rossellini 2 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX2
68 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Vuorensinen Cherry plum 2 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
69 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 BIV
70 MCO VI / MCO f 03 22 FI*BellaAmare's Golden Aida 2 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX2
71 MCO VI / MCO f 09 22 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul 2 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
72 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM BIV
73 MCO VI / MCO d 03 22 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton 2 Uros 17 (Veteraani) Busse Britta 1 NOM BIS
73 MCO VI / MCO d 03 22 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton 2 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
74 MCO VI / MCO d 03 23 FI*BellaAmare's Ares of Love 2 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
75 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Hard as a Rock 2 Uros 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
76 MCO VII / MCO ns FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
77 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain My Only One 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
78 MCO VII / MCO fs IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita 2 Naaras 13c (Määrittely) Busse Britta MCO fs 09
78 MCO VIII / MCO fs 09 IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita 2 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
79 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Black Hole Sun 2 Naaras 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS NOM BIS
80 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*NineTales Incredible Hulk 2 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
81 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KhalDrogo's From Here to Eternity 2 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 BIV
82 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*BellaAmare's Golden Don Carlos 2 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
83 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI*BellaAmare's Eternal Living Flame 2 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB NOM
84 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 8 (PR) Nyman Pia Abs
85 MCO IX / MCO w 62 FI*CheNiCoon's FeelixValentino 2 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM
86 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Finlandia 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 NOM
87 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL 2 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne KM
88 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS NOM BIS
89 NEM II / NEM a 09 21 Charinitha Perelka*PL 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
90 NFO III / NFO n 24 FI*WitSarin Lenita 2 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM
91 NFO III / NFO n 24 FI*Felicis Faustus 2 Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
92 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB NOM
93 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Koivunpesän Parketti 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 NOM
94 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Maroon Maize 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 BIV
95 NFO V / NFO d 22 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner 2 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita DISQ AGR.
96 NFO V / NFO d 24 FI*Lolcat's Mr. Churchill 2 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS NOM
97 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Regina 2 Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB NOM
98 NFO VII / NFO es FI*Mirkulan Thindra's Love Is All Around 2 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita Abs
98 NFO VII / NFO es FI*Mirkulan Thindra's Love Is All Around 2 Uros 13c (Määrittely) Busse Britta Abs
99 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 13c (Määrittely) Busse Britta NFO VIII / NFO ds 09 23
99 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
99 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM
100 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI*Koivunpesän Parru 2 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
101 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI*Koivunpesän Lankku 2 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB BIV NOM
102 SIB II / SIB a 09 Riverwind Caleb Jamesovic 2 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB NOM
103 SIB III / SIB n 22 FI*Goldenspot's Chaya 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
104 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Ninatte's Bighearted 2 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
105 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan DollariHymy 2 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
106 BEN n 22 Like a Prayer des Griffes de Feu 3 Naaras 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB
107 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 1 (SC) Busse Britta KM BIV
108 BEN n 24 FI*Bengabling Bandito 3 Uros 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
109 BEN n 24 S*Leopardettes Herra Hermanni 3 Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1 NOM
110 BEN n 24 LuxusCats Virginia 3 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta Abs
111 BEN n 24 FI*Bengabling ALLEGRO ALGOT 3 Uros 8 (PR) Busse Britta Abs
112 BEN n 22 31 FI*Hiesun Ocean Poem 3 Naaras 2 (SP) Busse Britta Abs
113 BEN n 22 32 FI*Leokatin Nietos 3 Uros 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS NOM
114 BEN n 24 33 Boomer Leo Life 3 Uros 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
115 BLH n FI*Treselle's Espresso 3 Uros 6 (IP) Busse Britta EX1 CAGPIB
116 BSH a FI*Ruusutarhan Tilde 3 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1 NOM BIS
117 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta 1 NOM
117 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS NOM BIS
118 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS
119 BSH j FI*SpecialOrder's Lilac Haze 3 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC NOM BIS
120 BUR n FI*Feirefiz Ravenlight 3 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
121 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta 2
121 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
122 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
123 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS
124 BUR c FI*Almond's Hiram Flaversham 3 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
125 BUR c FI*Cattish Anne Bonny 3 Naaras 4 (GIP) Hämäläinen Satu Abs
126 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 8 (PR) Busse Britta EX1 CAPIB NOM BIS
127 BUR e FI*Almond's Freyr 3 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
128 BUR e FI*Crossroads Love Actually 3 Uros 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
129 BUR f FI*Pikkukuun Anemonia 3 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1
130 BUR g FI*Shu-Shun Sweet Peppermint 3 Naaras 10 (KAS) Busse Britta EX1 CAP
131 BUR h FI*Cattish Anna the Princess 3 Naaras 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS
132 BUR h FI*Crossroads Briannah 3 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 NOM BIS
133 BUR h FI*Pikkukuun Daisy Doo 3 Naaras 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
134 BUR j FI*Hokkuspokkus Djelibeybi 3 Naaras 2 (SP) Busse Britta KM
135 BUR j Rumba Quintessential 3 Naaras 10 (KAS) Busse Britta EX1 CAP
136 EUR n 23 FI*Pikku-Piun Baby Brown 3 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
137 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 1 (SC) Busse Britta KM
138 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Busse Britta KM NOM
139 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS NOM
140 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 2 (SP) Busse Britta KM
141 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Busse Britta KM NOM BIS
142 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI*Conan Lontrus 3 Uros 17 (Veteraani) Busse Britta 1 NOM BIS
143 MAU n 24 FI*Chai-lai Yafeu Yahua 3 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM
144 MAU ns 24 FI*Chai-lai Zalika Zahur 3 Naaras 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB
145 MAU ns 24 FI*Chai-lai Vaslef Venjamin 3 Uros 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
146 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Busse Britta Abs
146 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Hämäläinen Satu KM BIV
147 OCI n 24 FI*Moosegrove Aurora 3 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
148 OCI n 24 Zayenah Kangaroo Paws 3 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
149 OCI n 24 FI*Martinic Wings of the Storm 3 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP NOM
150 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger 3 Uros 1 (SC) Busse Britta KM
151 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Busse Britta KM
152 OCI b 24 FI*Moosegrove Ulysses 3 Uros 10 (KAS) Busse Britta EX1 CAP
154 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM BIV NOM
155 ABY n FI*Lovedevotion Elisabeth 4 Naaras 1 (SC) Wilczek Anna KM
156 ABY n FI*Lovedevotion Jackson 4 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
157 ABY n FI*Amajan Proteo Protolica 4 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna Abs
158 ABY n FI*Lovedevotion Kleopatra 4 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna Abs
159 ABY n Taco Villa's Honey Ryder 4 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
160 ABY n FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc 4 Naaras 6 (IP) Wilczek Anna EX2
161 ABY n FIN*Link Imani Imoo 4 Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta 2
161 ABY n FIN*Link Imani Imoo 4 Naaras 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB NOM
162 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Busse Britta 1 NOM
163 ABY a FI*Nebuankhet Pastel Goth 4 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
164 ABY a FI*Kharn-Ka God Particle 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
165 ABY a FI*Lovedevotion Karmen 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia Abs
166 ABY o S*Primuz-Zezam Rozetta 4 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
167 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue 4 Uros 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
168 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
169 ABY o FI*Nebuankhet Teachdaire 4 Uros 17 (Veteraani) Busse Britta 2
169 ABY o FI*Nebuankhet Teachdaire 4 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
170 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov 4 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM
171 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM NOM
172 CRX I / CRX ns FI*Piupaws Donkey Kong 4 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 BIV NOM
173 CRX I / CRX n FI*Villains Hillbilly Billy 4 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
174 CRX I / CRX b FI*Villains Wicked Winifred 4 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
175 CRX I / CRX n FI*Peppycat's Luke Skywalker 4 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna Abs
176 CRX II / CRX n 03 EE*Solaris Planet Ulysse 4 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
177 CRX II / CRX n 09 FIN*Spectrolite Beatrix 4 Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta Abs
177 CRX II / CRX n 09 FIN*Spectrolite Beatrix 4 Naaras 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
178 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Alchemist Bollinger 4 Naaras 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS
179 CRX IV / CRX fs 03 24 FI*Lavender's Maria Pavlovna 4 Naaras 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
180 CRX VI / CRX n 02 21 62 FI*Framillan Camo the Leaf Dragon 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
181 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 4 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
182 CRX VIII / CRX b 03 21 33 FI*Alchemist Element Zero 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
183 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM
184 OSH n 25 FI*JellonCats Beta 4 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
185 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
185 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM NOM BIS
186 OSH a 24 Egill of Monoceros 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM BIS
187 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 NOM BIS
188 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
189 OSH b 24 FI*JellonCats Dehaliya 4 Naaras 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
190 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS NOM
191 OSH c 24 FI*Sultsinan Kizimkazi 4 Naaras 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX2
192 OSH c 24 FI*LoudMeow Mr. Moonlight 4 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB NOM
193 OSH f 24 FI*Millamarin Kermakaramelli 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
194 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
195 OSH ns 24 FI*Millamarin Koodinimi Hidas 4 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB NOM BIS
196 OSH b 03 22 FI*Sultsinan Hugo Boss 4 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM
197 RUS Wynterwynd Moon River 4 Uros 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB NOM
198 SIA b FI*Kelmikerhon Enkeleitä ja demoneita 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
199 SIA b FI*Orifame Tikkakosken Mannekiini 4 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
200 SIA o Cailin Van Scalindjo 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu Abs
201 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM BIV NOM BIS
202 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
203 SOM n FI*Kharn-Ka Xahale Xpress 4 Naaras 7 (CH) Nyman Pia Mitätöity Mitätöity
204 SOM n FI*Vulpes Astraia 4 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
205 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM
206 SOM n FI*Lamadegaan Fullmoon Shadow 4 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
207 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta 1 NOM BIS
207 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM BIV NOM BIS
208 SOM n FI*Vulpes Alfeios 4 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
209 SOM a FI*Kisompa's Minka Milena 4 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
210 SOM o FI*Kharn-Ka Garance Sahara 4 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
211 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
212 SPH IV / SPH f 01 62 Newans Melissa 4 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
213 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi 4 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB BIV NOM
214 SPH V / SPH d 03 32 Av Ljusalfheim Zephyr 4 Uros 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
215 SPH V / SPH g 21 31 FI*Tuiscalo's Magica De Spell 4 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
216 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hobbitqueen's Sirius 4 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM
217 SPH V / SPH n 03 33 FI*Hebblas Xaviera 4 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
218 THA n Jasmine Tajska Chata*PL 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu Abs
219 HCS Una Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Hämäläinen Satu Abs
233 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Busse Britta Kategoria 2 määrittelyluokka 13c, BEN n 22, BEN n 22 31, BEN n 24, BLH n, BSH a, BSH g, BUR b, BUR d, BUR f, BUR g, BUR j, EUR as 22, EUR d 22, EUR d 24, EUR f 24, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI b 24, VET 1, VET 2, VET 3, VET 4 40
Gustaitiene Jurgita EXO f 22, EXO n, EXO n 22, EXO n 24, PER f, RAG a, RAG a 21, RAG c 21, RAG n, RAG n 03, SBI b, SBI g, ACS III, MCO I, MCO IV, MCO VI, NFO V, NFO VII, SIB II, SIB IV 42
Hämäläinen Satu Kategoria 2 määrittelyluokka 13c, BEN n 22 32, BEN n 24 33, BSH f, BSH j, BUR a, BUR c, BUR e, BUR h, BUR n, EUR n 23, MAU n 24, OCI n 24, BAL b, CRX VI, CRX VIII, OSH a 25, OSH b 03 22, OSH b 24, OSH c 24, SIA b, SIA o, SOM o, SPH II, THA n, HCS 38
Nyman Pia ACS IV, MCO V, MCO VIII, NEM II, NFO III, NFO VI, NFO VIII, SIB VIII, ABY a, BAL w 67, OSH a, OSH a 24, OSH f 24, OSH n 25, OSH ns 24, OSH p 25, SOM n 41
Wikström Bjarne EXO a 24, EXO f, PER ns, RAG a 03, RAG a 04, RAG a 21, SBI a, SBI e, SBI n, ACS VIII, MCO II, MCO III, MCO IX, MCO VII, NEM I, NFO IV, SIB III 41
Wilczek Anna ABY n, ABY o, CRX I, CRX II, CRX IV, RUS, SOM a, SPH IV, SPH V. Tuomarioppilas roturyhmä C Marjatta Koskenkangas. 28
6 tuomaria.