Omakissa
POROK 57. kansainvälinen kissanäyttely 8.7.2018
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 8.7.2018 Loppuu 8.7.2018
Ilmoittautuminen alkaa 15.3.2018 Ilmoittautuminen loppuu 6.6.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 21.6.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 390   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Kempelehalli, Koulutie 3, 90440 Kempele
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Anna Korhonen, Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu, porok.nayttely@gmail.com, p. 050 410 9010
Näyttelypäällikkö, myyntipöydät, mainokset luetteloon: Riikka Turpeinen, pj.porok@gmail.com, p. 050 4868851 
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen ,willicon@surok.fi
Rahastonhoitaja: Seija Martila, talous.porok@gmail.com
Lisätietoja Näyttelykutsu

Näyttelymaksut: • FIFe-jäseniltä 36 € / kissa / pv  • FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv  • POROKin jäsenten kissat 33 € / kissa / pv, HUOM! Varhaisen ilmoittatumisen tarjous POROK-jäsenille 15.3.-15.4. 60 € / kissa / 2 pv  • Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 33/36 € / kissa. • Tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15 €.

Leimakortilla maksettaessa leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille heti ilmoittautumisen jälkeen!
Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 66 65 0 0 1
2 115 108 1 0 6
3 75 73 0 0 2
4 73 72 0 0 1
Kotikissat 9 7 0 0 2
Yhteensä 338 325 1 0 12

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Kisuicat's Part-Of-Me 1 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
2 EXO d S*Flips Follow Your Wild Dreams 1 Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
3 EXO n 24 Ayser's Magic-of-Shadows 1 Uros 5 (IC) Saarela Veikko Abs
4 EXO a 21 33 Ayser's Twilight 1 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB NOM
5 PER f S*Optimal Prime's Ziri 1 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
6 PER g SE*Virrivinda's Sweet Josephine 1 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
7 PER ds S*Flips Coconut 1 Uros 13c (Määrittely) Fonsén Mira PER e
7 PER e S*Flips Coconut 1 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
8 PER n 22 SE*Virrivinda's Koh-i-Noor 1 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
9 PER a 02 62 Agaro Pers Fenix 1 Uros 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB NOM BIS
10 PER n 03 24 FI*Kissankäpälän Cupido 1 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP NOM
10 PER n 03 24 FI*Kissankäpälän Cupido 1 Uros 17 (Veteraani) Jones Steven L. 1 NOM
11 RAG n SE*Sightly Dolls MM Bacardi Vaníla 1 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB BIV NOM BIS
12 RAG n FI*Uniklubin Kamomilla 1 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX2
13 RAG n FI*Uniklubin Lara Croft 1 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
14 RAG n FI*Pengvin's Maxentius 1 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
15 RAG n FI*MyOrigo's Dum Tek Nasu 1 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
16 RAG f FI*Uniklubin Perfect Pearl 1 Naaras 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
17 RAG d 21 FI*Helmikeijun Black Pearl 1 Uros 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB
18 RAG e 21 FI*Uniklubin Karelia 1 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira Abs
19 RAG n 03 UA*Science Fiction C-sharp 1 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
20 RAG a 03 S*Krickelins Rufus 1 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS BIV NOM
21 RAG a 03 UA*Science Fiction Dot Product 1 Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
22 RAG a 03 FI*Celestial's Buena Vista Fizz 1 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne Abs
23 RAG a 03 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán 1 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
24 RAG a 03 FI*Celestial's Hot Shot 1 Uros 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM BIV NOM
25 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM
26 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 1 Naaras 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM
27 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS NOM BIS
28 RAG a 04 FI*RoyalRose's Bentley 1 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko Abs
29 RAG f 03 FI*Celestial's Satavarma 1 Naaras 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM NOM
30 RAG a 03 21 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 1 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
31 SBI n FI*Harebell King Star Kalervo 1 Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM BIV NOM
32 SBI n FI*Birmayan Hepsankeikka 1 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
33 SBI n FI*Lofanna Guernica 1 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
34 SBI n FI*Helin's Esteri 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
35 SBI n FI*Harebell Emilia 1 Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
36 SBI n FI*Birmayan Galadriel 1 Naaras 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
37 SBI a Kurt 1 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS BIV
38 SBI a Demian Suomi100 Pätkä 1 Uros 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
39 SBI a S*Chimär's Kornelius 1 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
40 SBI a S*Chimär's Kornelia 1 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
41 SBI a FI*Nalle-Puhin PINK! 1 Naaras 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM NOM
42 SBI b FI*Harebell Quality of Life Onni 1 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
43 SBI b IDP*Backkara's Azzaro 1 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
44 SBI b FI*Sinikeijun White Rosebud 1 Naaras 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB BIV
45 SBI b FI*Helin's Burton 1 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 No Cert
46 SBI c S*Källtäppans Luvo Lupino 1 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS BIV
47 SBI c FI*Harebell Niiskuneiti 1 Naaras 18 (Out of Competition) Fonsén Mira Arvosteltu
48 SBI c (N) Temms Ylang-Ylang 1 Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
49 SBI c S*Chimär's Lorentzo 1 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
50 SBI d FI*Saca's Onetime Zaum 1 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
51 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
52 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS
52 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 17 (Veteraani) Jones Steven L. 2
53 SBI g FI*Rais-Kis Top Secret 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM
54 SBI h FI*Helin's Elviira 1 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
55 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM
55 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 17 (Veteraani) Jones Steven L. 1 NOM BIS
56 SBI n 21 S*Liljebrand's Tor 1 Uros 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
57 SBI a 21 (N) Temms Afrodite 1 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 NOM BIS
58 SBI b 21 Shapur Crémant 1 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
59 SBI b 21 Shapur Angel 1 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM BIS
60 SBI e 21 FI*Rais-Kis Too Hot 1 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM
61 SBI e 21 FI*Lofanna Alvar 1 Uros 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB
62 ACL V / ACL f CharmingCurl Ada Lavelace 2 Naaras 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
63 ACL VII / ACL fs 24 FI*Operadoll's Melisande Mimi 2 Naaras 6 (IP) Jones Steven L. EX1 CAGPIB
64 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Willicon Sailor Jerry 2 Uros 8 (PR) Jones Steven L. EX1 CAPIB
65 ACL XI / ACL ns 09 21 33 FI*Debals Michigan 2 Uros 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
66 ACS X / ACS ns 21 33 FI*Dezzicat's Lusingando LouisCurl 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
67 MCO I / MCO a FI*KingLeo's I am Taygete 2 Naaras 9 (Avoin) Jones Steven L. Abs
68 MCO II / MCO a 09 PL*Dark Age Kongo 2 Uros 11 (Nuoret) Jones Steven L. EX1
69 MCO I / MCO n HR*Felis Admiranda Grinch 2 Uros 12 (Pennut) Jones Steven L. EX1
70 MCO I / MCO n FI*KingLeo's I am Celaeno 2 Naaras 6 (IP) Jones Steven L. EX1 CAGPIB
71 MCO II / MCO a 09 FI*Easylife's King of Thunder 2 Uros 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
72 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom 2 Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
73 MCO III / MCO a 22 FI*KingLeo's Heaven Can Wait 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB BIV NOM BIS
74 MCO III / MCO n 22 FI*Abbas-Coons Ilmari 2 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
75 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Carlos Santana 2 Uros 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
76 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
77 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Carpe Dajm 2 Naaras 1 (SC) Glem Lene KM
78 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Iiris Kohvee 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB BIV
79 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Stout-hearted Zuzu Petals 2 Naaras 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB
80 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Iida Rönttönen 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
81 MCO IV / MCO n 03 23 FI*Moggi Kimi Räiskäle 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1
82 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo 2 Uros 2 (SP) Glem Lene Abs
83 MCO V / MCO d 22 FIN*Kasmasiinin Virvatuli 2 Naaras 3 (GIC) Glem Lene EX1 CACS
84 MCO V / MCO d 22 FI*NineTales No Woman No Cry 2 Uros 13c (Määrittely) Glem Lene MCO d 09 22
84 MCO VI / MCO d 09 22 FI*NineTales No Woman No Cry 2 Uros 11 (Nuoret) Jones Steven L. EX1
85 MCO V / MCO d FI*NineTales Numero Uno 2 Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1 BIV NOM
86 MCO V / MCO f 22 FI*NineTales Norma Jean 2 Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
87 MCO V / MCO d 22 FI*Haapamäen Clara Loviisa 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1
88 MCO V / MCO f 22 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul 2 Naaras 13c (Määrittely) Glem Lene MCO f 09 22
88 MCO VI / MCO f 09 22 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul 2 Naaras 12 (Pennut) Jones Steven L. EX3
89 MCO V / MCO g 22 FI*NineTales Kiss Can Change Everything 2 Naaras 6 (IP) Glem Lene EX1 CAGPIB
90 MCO V / MCO d FI*KingLeo's Gaute Gautesen 2 Uros 8 (PR) Glem Lene EX1 CAPIB
91 MCO VI / MCO d 09 25 Pillowtalk's Sheego 2 Uros 5 (IC) Jones Steven L. EX1 CAGCIB
92 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 12 (Pennut) Jones Steven L. EX1 BIV NOM
93 MCO VI / MCO f 09 22 FI*ZiBaZoon Electa Sum 2 Naaras 12 (Pennut) Jones Steven L. EX2
94 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Hiesun Pohjan Akka 2 Naaras 8 (PR) Jones Steven L. EX1 CAPIB
95 MCO VII / MCO ns FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX3
96 MCO VII / MCO fs 22 FI*MaineQueen Girl On Film 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX2
97 MCO VII / MCO gs 22 NO*Frostheim's Arya 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
98 MCO VII / MCO ns 22 FI*Pinewoods Cannonball 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1 BIV
99 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Black Hole Sun 2 Naaras 4 (GIP) Glem Lene EX1 CAPS NOM BIS
100 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Geir-Arne 2 Uros 6 (IP) Glem Lene EX1 CAGPIB
101 MCO VIII / MCO ns 09 FI*Pikkumetsän Zaza 2 Naaras 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM
102 MCO VIII / MCO gs 09 (N) Nordic Lynx's Cinderella 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB BIV NOM
103 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Maikkilan Halla 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
104 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*NomenEst Jon Bon Jovi 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
105 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*NineTales Dim The Lights 2 Naaras 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB NOM
106 NEM I / NEM a 21 FI*Mickasen Caramel 2 Naaras 5 (IC) Jones Steven L. EX2
107 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella 2 Naaras 5 (IC) Jones Steven L. EX3
108 NEM I / NEM n 21 SE*Triquetras Lexington 2 Naaras 5 (IC) Jones Steven L. EX1 CAGCIB BIV NOM
109 NEM I / NEM a 21 Sibcoon's Pinocchio 2 Uros 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC NOM
110 NEM I / NEM n 21 Usha Tomanica,CZ 2 Naaras 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
111 NEM I / NEM ns 21 SE* Ice age Indy 2 Naaras 11 (Nuoret) Jones Steven L. EX1 BIV NOM BIS
112 NEM I / NEM n 21 SE*Triquetras Taurus 2 Naaras 11 (Nuoret) Jones Steven L. EX2
113 NEM I / NEM n Baldwin Koci Gaj*PL 2 Uros 12 (Pennut) Jones Steven L. Abs
114 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Fiona 2 Naaras 12 (Pennut) Jones Steven L. EX1
115 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL 2 Naaras 4 (GIP) Jones Steven L. EX1 CAPS NOM
116 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti 2 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
117 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Tamara 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 NOM BIS
118 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Super Fluke 2 Uros 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS NOM BIS
119 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag 2 Uros 1 (SC) Glem Lene KM NOM
120 NFO III / NFO n 24 FI*WitSarin Lenita 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1 NOM
121 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 2 (SP) Glem Lene KM NOM
121 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 17 (Veteraani) Reijers Eric 1 NOM
122 NFO III / NFO n 24 FI*FoxyPaw's Mannish Boy 2 Uros 6 (IP) Glem Lene EX1 CAGPIB
123 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS BIV NOM
124 NFO IV / NFO n 03 24 FI*FoxyPaw's Spin Doctor 2 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
125 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Marjametsän Saravon Pekka 2 Uros 7 (CH) Fonsén Mira Abs
126 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Rosina 2 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM
127 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Pörkarvan QuentinTarantino 2 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS NOM
128 NFO IV / NFO n 09 22 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
129 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB BIV NOM BIS
130 NFO VI / NFO d 09 24 FI*WitSarin Simca 2 Uros 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX2
131 NFO VI / NFO f 09 FI*WitSarin Elite 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
132 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Regina 2 Naaras 8 (PR) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPIB
133 NFO VII / NFO ns 23 Ihanas Capoeira 2 Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
134 NFO VIII / NFO ds 09 22 SE*Klint skogens Diamant 2 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
135 NFO VIII / NFO ds 09 22 SE*Klint skogens Rose 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne Abs
136 NFO VIII / NFO gs 09 24 SE*Lisselbacks Gaia 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
137 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM
138 SIB II / SIB a 09 Riverwind Caleb Jamesovic 2 Uros 8 (PR) Jones Steven L. EX1 CAPIB NOM
139 SIB III / SIB n 24 S*Mysmissens Fräsige Ferrari 2 Uros 5 (IC) Jones Steven L. EX1 CAGCIB
140 SIB III / SIB n 24 FI*Apachiris Greta 2 Naaras 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
141 SIB III / SIB a 24 FI*Mäntylän Lyydi 2 Naaras 7 (CH) Jones Steven L. EX1 CACIB BIV
142 SIB III / SIB n 24 FI*Tunturikissan Tihku 2 Uros 18 (Out of Competition) Jones Steven L. Arvosteltu
143 SIB III / SIB n 24 FI*Apachiris Gregory 2 Uros 10 (KAS) Jones Steven L. EX1 CAP
144 SIB III / SIB a 24 FI*Mäntylän Livvi 2 Naaras 10 (KAS) Jones Steven L. EX3
145 SIB III / SIB a 24 FI*Mäntylän Vihtoora 2 Naaras 10 (KAS) Jones Steven L. EX2
146 SIB III / SIB ay 24 S*Frostuddens Ella Fitzgerald 2 Naaras 10 (KAS) Jones Steven L. EX1 CAP BIV
147 SIB III / SIB ny 22 S*Frostuddens Elsa 2 Naaras 10 (KAS) Jones Steven L. EX4
148 SIB IV / SIB n 09 24 NO*Grensedalen Wendy 2 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
149 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Catillus Midday Mazarin 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
150 SIB IV / SIB n 03 24 NO*Kongskogens In Mun Dieada 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB BIV
151 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Ninatte's Bighearted 2 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
152 SIB IV / SIB a 03 24 FI*Kesälän Helmi Orvokki 2 Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS NOM
153 SIB IV / SIB n 03 24 S*Starsky's Electra 2 Naaras 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
154 SIB VII / SIB ns 11 NO*Senjaperlen Morningstar My Lo Pearl 2 Uros 5 (IC) Glem Lene EX2
155 SIB VII / SIB ns 24 SE*Snow Buddies Budapest cake 2 Uros 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB BIV
156 SIB VII / SIB ns 24 S*Mysmissens Härliga Hailey 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1
157 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 2 (SP) Glem Lene KM
157 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 17 (Veteraani) Reijers Eric 1 NOM BIS
158 SIB VII / SIB ns 22 SE*Sibirica's Lyra 2 Naaras 6 (IP) Glem Lene EX1 CAGPIB
159 SIB VIII / SIB fs 09 23 S*Millifiore Tussilago 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
160 SIB VIII / SIB ds 09 11 FI*Lumikissan BlingBling 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC BIV NOM
161 SIB VIII / SIB ns 09 23 SE*Sibirica's Daisy Boo 2 Naaras 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB
162 SIB VIII / SIB fs 03 S*Mysmissens Kavata Kiwi 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1
163 SIB VIII / SIB fs 09 24 FIN*Lumikissan Uniikki 2 Naaras 8 (PR) Glem Lene EX1 CAPIB
164 SIB IV / SIB n 09 23 S*Millifiore Bonzai 2 Uros 8 (PR) Fonsén Mira Abs
165 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI*Taigatassun Päivänsäde 2 Naaras 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
166 BEN n 22 FI*Kattiklaanin Mercury 3 Uros 2 (SP) Reijers Eric KM
167 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 2 (SP) Reijers Eric KM NOM
167 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 17 (Veteraani) Peltonen Martti 2
168 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 1 (SC) Reijers Eric KM BIV
169 BEN n 24 FI*Hiesun Diamonds in the Sky 3 Naaras 5 (IC) Reijers Eric EX1 CAGCIB
170 BEN n 24 Ellmax Ruby 3 Naaras 7 (CH) Reijers Eric EX1 CACIB
171 BEN n 24 FI*Hiesun Vidi 3 Uros 12 (Pennut) Reijers Eric EX1 NOM
172 BEN n 24 FIN*CattiCartanon Jaguliina 3 Naaras 2 (SP) Reijers Eric KM
172 BEN n 24 FIN*CattiCartanon Jaguliina 3 Naaras 17 (Veteraani) Peltonen Martti 2
173 BEN n 22 31 FI*Hiesun Elrond of Rivendell 3 Uros 5 (IC) Patrikainen Katja EX1 CAGCIB
173 BEN n 22 31 FI*Hiesun Elrond of Rivendell 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
174 BEN n 22 32 FI*Hiesun Apocalyptica 3 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
175 BEN n 22 32 FI*Hiesun Battle Beast 3 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 BIV NOM BIS
176 BEN n 22 32 FI*Hiesun Bitch Alert 3 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
177 BEN n 22 33 S*Leopardettes Xtreme Temptation 3 Uros 8 (PR) Patrikainen Katja Abs
178 BEN n 24 32 FI*Hiesun Walking Dead 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko Abs
179 BEN n 24 32 FI*Hiesun Shadow of Dragon 3 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM
180 BEN n 24 33 Boomer Leo Life 3 Uros 5 (IC) Patrikainen Katja EX1 CAGCIB
181 BLH a FI*Ullukan John Draken 3 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS NOM
182 BLH d FI*Aurantia's Polar Vortex 3 Uros 7 (CH) Reijers Eric EX1 CACIB
183 BSH a FI*Ruusutarhan Tilde 3 Naaras 11 (Nuoret) Reijers Eric EX1 NOM BIS
184 BSH a FI*Suvikasteen Crixus 3 Uros 4 (GIP) Reijers Eric EX1 CAPS
185 BSH a FI*Noor's Ludvig 3 Uros 6 (IP) Reijers Eric EX1 CAGPIB
186 BSH a FI*Aurantia's Magnetic Eyes 3 Uros 10 (KAS) Reijers Eric EX1 CAP BIV
187 BSH d FI*Aurantia's Aldebaran 3 Uros 10 (KAS) Patrikainen Katja EX1 CAP NOM BIS
188 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 4 (GIP) Patrikainen Katja EX1 CAPS NOM BIS
188 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Peltonen Martti 1 NOM BIS
189 BSH g FI*Aurantia's Polaris 3 Naaras 6 (IP) Reijers Eric EX1 CAGPIB NOM
190 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 17 (Veteraani) Peltonen Martti Abs
190 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 6 (IP) Reijers Eric Abs
191 BSH h FI*Aurantia's Little My 3 Naaras 12 (Pennut) Patrikainen Katja EX1 NOM
192 BRI b FI*Aurantia's Lightning 3 Naaras 12 (Pennut) Patrikainen Katja EX1
193 BSH n 24 S*Millington's Mistinguett 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko Abs
194 BSH n 24 S*Razzlecat's Lady Godiva 3 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
195 BSH c 24 FI*Ullukan Pyrypoika 3 Uros 5 (IC) Patrikainen Katja EX1 CAGCIB
196 BSH ns 11 S*Catpearl's Goshenit, like a Diamond 3 Naaras 5 (IC) Patrikainen Katja EX1 CAGCIB
197 BSH ns 11 S*Esteticas Bimini 3 Naaras 8 (PR) Patrikainen Katja EX1 CAPIB
198 BSH ns 11 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale 3 Uros 8 (PR) Patrikainen Katja EX1 CAPIB
199 BSH n 03 Tegheon UnderleyHall*PL 3 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
200 BSH b 21 33 S*BriSavanti's Francesca 3 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
201 BUR n FI*Seirene Copacabana 3 Naaras 3 (GIC) Reijers Eric EX1 CACS NOM BIS
202 BUR n S*Bonnea's Sacco 3 Uros 7 (CH) Reijers Eric EX1 CACIB
203 BUR n S*Bonnea's Roxie 3 Naaras 6 (IP) Reijers Eric EX1 CAGPIB
204 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Patrikainen Katja KM NOM
205 BUR a FI*Enigmatic Xoxocotlán Azúcar 3 Uros 8 (PR) Patrikainen Katja EX1 CAPIB
206 BUR a FI*Purrlein Aristocat Berlioz 3 Uros 10 (KAS) Patrikainen Katja Abs
207 BUR b FI*Aficats Fazer the KING of chocolate 3 Uros 9 (Avoin) Patrikainen Katja EX1 CAC
208 BUR b FI*Kissmollin Solisti 3 Uros 8 (PR) Patrikainen Katja EX1 CAPIB
209 BUR c SE*Kattrox Dream of Mine 3 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB NOM
210 BUR c FI*Arkhitekton Dalia 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
211 BUR d FI*Kissmollin Guarneri 3 Uros 3 (GIC) Reijers Eric EX1 CACS NOM BIS
212 BUR f FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart 3 Naaras 10 (KAS) Patrikainen Katja EX1 CAP
213 BUR g FI*Seirene Norma 3 Naaras 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB NOM
214 BUR h FI*Arkhitekton Desdemona 3 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
215 EUR w 62 Paavo 3 Uros 2 (SP) Patrikainen Katja KM
215 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Peltonen Martti 1 NOM
216 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Patrikainen Katja KM
217 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 4 (GIP) Patrikainen Katja EX1 CAPS
218 EUR d 02 64 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou 3 Uros 9 (Avoin) Patrikainen Katja EX1 CAC
219 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 1 (SC) Patrikainen Katja KM NOM
220 KOR FI*Mythai Ornanong Sa-Mon 3 Naaras 3 (GIC) Patrikainen Katja EX1 CACS
221 MAN 51-52 / MAN ds 03 22 52 FI*Touchant Briseur de Couers 3 Uros 10 (KAS) Patrikainen Katja EX1 CAP
222 MAU n 24 FI*Shanemin Freyja Forvitinn Hratt 3 Naaras 7 (CH) Patrikainen Katja EX1 CACIB
223 MAU ns 24 SE*Hayawani's Ammon 3 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
224 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Peltonen Martti Abs
224 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Reijers Eric Abs
225 OCI n 24 FI*Moosegrove Omar 3 Uros 11 (Nuoret) Reijers Eric EX1
226 OCI n 24 Zayenah Kangaroo Paws 3 Uros 12 (Pennut) Reijers Eric EX1
227 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Patrikainen Katja KM
228 OCI b 24 FI*Martinic Soldier of Fortune 3 Uros 7 (CH) Patrikainen Katja EX1 CACIB
229 SIN FI*Chai-lai Brave Benjamin 3 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB NOM
230 SIN FI*Chai-lai Romantic Rosie 3 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM
231 SIN FI*Chai-lai Darling Daisy 3 Naaras 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
232 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
233 ABY n FI*Lovedevotion Infinity 4 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
234 ABY n FI*Lovedevotion Jackson 4 Uros 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
235 ABY n FI*Lovedevotion Kleopatra 4 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir Abs
236 ABY n Taco Villa's Honey Ryder 4 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 BIV NOM
237 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Peltonen Martti 1 NOM BIS
238 ABY a DK*Saltvig's Oona 4 Naaras 3 (GIC) Peltonen Martti EX1 CACS
239 ABY a FI*SunnyPace Erica herbacea 4 Naaras 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB
240 ABY a FI*Nebuankhet Pastel Goth 4 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC BIV
241 ABY a FI*Lovedevotion Karmen 4 Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
242 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 4 Naaras 4 (GIP) Peltonen Martti EX1 CAPS
243 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh 4 Naaras 1 (SC) Reijers Eric KM
244 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue 4 Uros 9 (Avoin) Reijers Eric EX1 CAC
245 ABY o FI*Lovedevotion Juliet 4 Naaras 7 (CH) Reijers Eric EX1 CACIB
246 ABY o S*GoodNews Quintessa 4 Naaras 12 (Pennut) Reijers Eric EX1 BIV NOM BIS
247 ABY o S*GoodNews Orlando 4 Uros 4 (GIP) Reijers Eric EX1 CAPS NOM
248 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 6 (IP) Reijers Eric EX1 CAGPIB
249 ABY p FI*Neaera's the last of the Jedi. 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
250 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov 4 Uros 1 (SC) Peltonen Martti KM
251 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Salmiak 4 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS NOM
252 CRX I / CRX a FI*Saca's Öklahoma Southern Charm 4 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
253 CRX I / CRX n FI*FunkyJam's Star-Lord 4 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM
254 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Joyride 4 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
255 CRX II / CRX n 03 FIN*Telltail's Nordman 4 Uros 17 (Veteraani) Peltonen Martti Abs
255 CRX II / CRX n 03 FIN*Telltail's Nordman 4 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir Abs
256 CRX II / CRX c 09 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee 4 Naaras 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
257 CRX III / CRX d FI*Sirpaleen Caspian Apollon 4 Uros 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
258 CRX III / CRX f FI*Sirpaleen Beata Afrodite 4 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
259 CRX III / CRX g FI*Sirpaleen Adalia Artemis 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC BIV
260 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Saca's Ånastasia the First 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC NOM
261 CRX VII / CRX n 33 FI*Saca's Radiant Snow Whirls 4 Uros 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB
262 CRX VII / CRX n 33 FI*Telltail's Foxy Lady 4 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti Abs
263 CRX VIII / CRX n 03 33 FI*Telltail's Otherside 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
264 DRX I / DRX n FI*Riepujengin Tittelintuure 4 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM
265 DRX I / DRX n S*Exaduz Helvetica 4 Naaras 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
266 OLH as 24 FI*Aurinkorinteen Jasmiini 4 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
267 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Peltonen Martti KM
268 OSH b FI*Frostnight's Kiss Of The Vampire 4 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
269 OSH c FI*Frostnight's Charming Devil 4 Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
270 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Peltonen Martti KM BIV NOM BIS
270 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
271 OSH a 24 FI*JellonCats El Hierro 4 Uros 3 (GIC) Peltonen Martti EX1 CACS
272 OSH a 24 Apocalyptica Giuseppe Verdi 4 Uros 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC NOM BIS
273 OSH a 24 Egill of Monoceros 4 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1 NOM BIS
274 OSH a 25 FI*LoudMeow Born on the Sun 4 Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1 NOM
275 OSH b 24 FI*Vintterin Sampo Sulonpoika 4 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
276 OSH b 25 FI*JellonCats Oliwa 4 Uros 10 (KAS) Peltonen Martti EX1 CAP
277 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 3 (GIC) Peltonen Martti EX1 CACS
278 OSH c 24 FI*LoudMeow Full Moon 4 Uros 6 (IP) Peltonen Martti EX1 CAGPIB NOM
279 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 12 (Pennut) Reijers Eric EX1
280 RUS Silverine Hyperion of Hana-Bi 4 Uros 5 (IC) Reijers Eric EX1 CAGCIB NOM
281 RUS Blue Wind Fairyland of Silverine 4 Naaras 5 (IC) Reijers Eric EX1 CAGCIB BIV NOM
282 RUS FI*BlueLair's Konstantin 4 Uros 9 (Avoin) Reijers Eric EX1 CAC
283 RUS PL*Camarilla Eli of Silverine 4 Uros 11 (Nuoret) Reijers Eric EX1
284 RUS FI*Sini-Hilkan Hard Rock 4 Uros 11 (Nuoret) Reijers Eric EX2
285 RUS FI*BlueLair's Mirabella 4 Naaras 11 (Nuoret) Reijers Eric EX1 BIV NOM
286 RUS FI*Sini-Hilkan Heart Jewel 4 Naaras 11 (Nuoret) Reijers Eric EX2
287 RUS FI*Sini-Hilkan Zenith 4 Uros 18 (Out of Competition) Reijers Eric Arvosteltu
288 SIA b 21 FI*Arkhitekton White chocolate 4 Naaras 6 (IP) Peltonen Martti EX1 CAGPIB
289 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 6 (IP) Reijers Eric EX1 CAGPIB NOM
290 SOM n FI*SunnyPace Fritillaria 4 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
291 SOM o FI*Amajan Norton Norberto 4 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
292 SOM p FI*SunnyPace Cosmos 4 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
293 SPH I / SPH n 21 FI*Miisalan Kölli 4 Uros 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
294 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
295 SPH II / SPH n 02 64 FI*Hebblas Xiander 4 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
296 SPH III / SPH f FI*Hebblas Viona 4 Naaras 4 (GIP) Peltonen Martti EX1 CAPS NOM
297 SPH III / SPH f 21 FI*Merlin-Eridan Caroline 4 Naaras 10 (KAS) Peltonen Martti EX1 CAP
298 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace 4 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM BIS
299 SPH V / SPH n 32 FI*Miisalan Lumi 4 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
300 SPH V / SPH n 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
301 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hebblas Vincent 4 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS NOM BIS
302 HCL Lempi-Kissa Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Glem Lene 1 NOM
303 HCS Eddie Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Patrikainen Katja 3
304 HCS Elmo Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Patrikainen Katja Arvosteltu
305 HCS Kiusa Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Patrikainen Katja 2
306 HCS Tuisku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1 NOM BIS
306 HCS Tuisku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Patrikainen Katja 4
307 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Patrikainen Katja 1 NOM BIS
325 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Eek Magnusson Iréne Kat 1: EXO d, EXO n, PER f, PER n 22, RAG a 03, RAG d 21, RAG f 03, SBI a, SBI a 21, SBI f, SBI n 21, Kat 2: MCO VIII, NFO II, NFO VI, NFO VIII 37
Fonsén Mira Kat 1: PER a 02 62, PER ds, RAG e 21, RAG n, SBI b 21, SBI c, SBI g, SBI n, Kat 2: ACS X, MCO III, NFO IV, NFO VII, SIB IV 41
Glem Lene Kat 2: ACL XI, MCO IV, MCO V, MCO VII, NFO III, SIB VII, SIB VIII, HCL 37
Isakov Vladimir Kat 4: ABY n, ABY p, CRX I, CRX II, CRX III, CRX VI, CRX VIII, DRX I, SOM n, SOM o, SOM p, SPH II, SPH IV, SPH V, VET Kotikissat. Student judge Kristiina Rautio in breed group C. 29
Jones Steven L. Kat 2: ACL V, ACL VII, ACL VIII, MCO I, MCO II, MCO VI, NEM I, SIB II, SIB III, VET 1 37
Patrikainen Katja Kat 3: BEN n 22 31, BEN n 22 33, BEN n 24 33, BSH bs, BSH c 24, BSH d, BSH f, BSH h, BSH ns 11, BUR a, BUR b, BUR f, EUR d 02 64, EUR d 24, EUR f 24, EUR w 62, KOR, MAN 51-52, MAU n 24, OCI b 24, HCS 32
Peltonen Martti Kat 4: ABY a, BAL w 67, CRX VII, OLH as 24, OSH a, OSH a 24, OSH a 25, OSH b, OSH b 24, OSH b 25, OSH c, OSH c 24, SIA b 21, SPH I, SPH III, VET 3, VET 4. Student judge Linda Knyova in breed group D. 33
Reijers Eric Kat 3: BEN n 22, BEN n 24, BLH d, BSH a, BSH g, BUR d, BUR n, OCI n 24, Kat 4: ABY o, OSH p 25, RUS, SIA e 21, VET 2 39
Saarela Veikko Kat 1: EXO a 21 33, EXO n 24, PER g, PER n 03 24, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG f, RAG n 03, SBI b, SBI d, SBI e 21, SBI h, Kat 3: BEN n 22 32, BEN n 24 32, BLH a, BSH b 21 33, BSH n 03, BSH n 24, BUR c, BUR g, BUR h, MAU ns 24, SIN 37
9 tuomaria.