Omakissa
SUROK 156. kansainvälinen näyttely
Järjestävä yhdistys Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 28.1.2018 Loppuu 28.1.2018
Ilmoittautuminen alkaa 24.10.2017 Ilmoittautuminen loppuu 27.12.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 15.1.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 500   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@surok.fi
Paikka Lahti
Toimihenkilöt Eeva Lindblom (näyttelysihteeri) p. 050-346 6746
Paula Puotiniemi (näyttelypäällikkö) p. 0400 431655
Outi Vallenius (yhdistyksen pj) p. 045 1382336
Anne Nevala (sihteeri) p. 050 469 0960
Kirsi Ovaskainen (pääassistentti) p. 050 535 1262
Leena Nuolimäki (hyvinvointivastaava)
Sari Sinkko (raha-asiat) rahastonhoitaja@surok.fi
Lisätietoja SUNNUNTAI maksut:
SUROK jäsenen 1. kissa 36 €, 2. kissa 34€ ja 3.-6. kissa 32€ 
• Muut FIFe jäsenet 1. kissa 38 €, 2. kissa 36€ ja 3.-6. kissa 34€ 
• FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv 
• Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 36 / 38 € / kissa.
• Tarkistusluokka erikseen 25 €, arvostelun yhteydessä 15 €.
• Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan.
• Näyttelyyn osallistumattoman kaverikissan maksu 10 € (sis. ellmaksun, ei häkkipaikkaa), kaverikissat ilmoitettava näyttelypäällikölle etukäteen!
• Näyttelyluettelo: Omakissan kautta tilattuna ja maksettuna 3 €, paikan päällä 5 €. Luettelo on yhdistetty ja kattaa molemmat näyttelypäivät.

Linkki kutsuun / tapahtumasivulle

Tuomarioppilaat (student judges):
Marco Scaglia kat.4, 
Joeri Vanrusselt kat. 2 
Arja Martikainen kat. 4 (vanha) rinnakkaisarvostelu

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 99 93 3 0 3
2 173 166 0 0 7
3 94 91 0 0 3
4 115 112 0 0 3
Kotikissat 6 6 0 0 0
Yhteensä 487 468 3 0 16

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI*Elrikan Tamerlan 1 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
2 EXO n 22 FI*AzuLejo's BraveHeart 1 Uros 9 (Avoin) Preiss Karl EX1 CAC NOM
3 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 3 (GIC) Edstrøm Anne-Gro EX1 CACS
4 EXO n 24 Ayser's Iwanka 1 Naaras 9 (Avoin) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAC
5 EXO n 24 FI*Aamukasteen Ester Estelar 1 Naaras 4 (GIP) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAPS
6 EXO a 02 21 62 Teddy-Bear Mechta*RU 1 Uros 1 (SC) Preiss Karl KM
7 EXO f 03 24 FI*Elrikan Ilona 1 Naaras 11 (Nuoret) Preiss Karl EX1
8 EXO g 03 24 FI*Vipsun Blue Princess 1 Naaras 11 (Nuoret) Preiss Karl EX1
9 EXO g 03 24 FI*Celestial's Moët&Chandon Rosé Impérial 1 Naaras 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
10 EXO n 33 Ayser's Gaia 1 Naaras 7 (CH) Edstrøm Anne-Gro EX1 CACIB
11 EXO a 21 33 Ayser's Twilight 1 Naaras 9 (Avoin) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAC
12 PER n FI*Mimosan Quarterback 1 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
13 PER n Benvenuta del Falco d'Oro 1 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
14 PER n FI*Mimosan The One 1 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 BIV NOM BIS
15 PER n Ayser's Iris of Azulejo 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
16 PER a FI*Royal-Label A Kind of Magic 1 Naaras 7 (CH) Edstrøm Anne-Gro EX1 CACIB
17 PER d One Way Ticket von La'Noitan 1 Uros 5 (IC) Preiss Karl EX1 CAGCIB
18 PER d FI*Kultaviiksen Ramona 1 Naaras 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
19 PER f FI*Mimosan Until The World Ends 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM BIS
20 PER n 22 FI*AzuLejo's Heartbreaker 1 Uros 6 (IP) Preiss Karl EX1 CAGPIB NOM
21 PER a 24 FI*Dirlandan Twilight 1 Naaras 11 (Nuoret) Edstrøm Anne-Gro EX1 NOM
22 PER d FI*Kultaviiksen Nemesis 1 Naaras 9 (Avoin) Preiss Karl EX1 CAC BIV
22 PER d 22 FI*Kultaviiksen Nemesis 1 Naaras 13c (Määrittely) Paloluoma Anne PER d
23 PER d 23 FI*Mimosan Never Let You Go 1 Uros 1 (SC) Edstrøm Anne-Gro KM
24 PER f 24 FI*Mimosan Ups I Did It Again 1 Naaras 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
25 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 1 (SC) Edstrøm Anne-Gro KM
26 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom 1 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM NOM BIS
27 PER g 03 FI*Celestial's Goût de Diamants 1 Naaras 12 (Pennut) Edstrøm Anne-Gro EX1 NOM
28 PER es 01 62 EE*Elisabeth Heinroos Gerbera 1 Naaras 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
29 PER fs 02 62 EE*Desiree of Heinroos Gerbera 1 Naaras 1 (SC) Preiss Karl KM
30 PER n 01 21 62 FI*Dirlandan HanoiRocks 1 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
31 PER a 33 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow 1 Uros 8 (PR) Preiss Karl EX1 CAPIB
32 PER f 33 Ayser's Galaxy 1 Naaras 7 (CH) Edstrøm Anne-Gro EX1 CACIB
33 RAG n FI*Pirtti-Viiksen Mirhami 1 Naaras 11 (Nuoret) Edstrøm Anne-Gro EX1
34 RAG n Calamarin Gruella Devil 1 Naaras 6 (IP) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAGPIB
35 RAG a FI*Utuinen Velvet Thunder 1 Uros 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
36 RAG a Perfect Change Dante 1 Uros 12 (Pennut) Preiss Karl EX1 NOM
37 RAG a FIN*Utuinen Fille Fallaton 1 Uros 17 (Veteraani) Wikström Bjarne 1 NOM BIS
37 RAG a FIN*Utuinen Fille Fallaton 1 Uros 2 (SP) Preiss Karl KM
38 RAG a Gayaneh Jaspis Aureus 1 Uros 6 (IP) Preiss Karl EX1 CAGPIB
39 RAG g FI*Pirtti-Viiksen HELMI-LILJA 1 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
40 RAG n 21 Gayaneh Mallomonas missio 1 Uros 9 (Avoin) Preiss Karl EX1 CAC
41 RAG n 21 Gayaneh Nereis notabilis 1 Uros 11 (Nuoret) Preiss Karl EX1 NOM
42 RAG d 21 FI*Pehmis Punainen Pikkutiikeri 1 Uros 11 (Nuoret) Preiss Karl EX1
43 RAG n 03 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn 1 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS BIV NOM BIS
44 RAG n 03 FI*Valkokullan Magnum 1 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
45 RAG n 03 FI*Stardoll's Dark Matter 1 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne Abs
46 RAG n 03 FI*Celestial's Punkero-Patti 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
47 RAG n 03 M'Memories Ragdoll's Havana 1 Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB NOM
48 RAG n 04 Gayaneh Nymphaea nebula 1 Naaras 11 (Nuoret) Edstrøm Anne-Gro EX1
49 RAG a 03 FI*Ragtail Kimi Konstantino 1 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
50 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy 1 Uros 3 (GIC) Edstrøm Anne-Gro EX1 CACS BIV NOM
51 RAG a 04 FI*Lukanpuron Emma 1 Naaras 7 (CH) Edstrøm Anne-Gro Mitätöity Mitätöity
52 RAG a 04 FI*Valkokullan Super 1 Uros 9 (Avoin) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAC
53 RAG a 04 PL*Ragissa Winnetou 1 Uros 12 (Pennut) Edstrøm Anne-Gro EX1
54 RAG a 04 FI*Stardoll's Galactic Halo 1 Naaras 12 (Pennut) Edstrøm Anne-Gro EX1
55 RAG a 04 FI*Riverknee Milord Waldemar 1 Uros 6 (IP) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAGPIB NOM
56 RAG a 04 FI*Snowrag Pompom 1 Naaras 6 (IP) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAGPIB BIV
57 RAG a 04 FI*Colorstar's Merry Hope 1 Naaras 10 (KAS) Edstrøm Anne-Gro EX1 No Cert
58 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu 1 Uros 3 (GIC) Edstrøm Anne-Gro EX1 CACS
59 RAG f 04 FI*Pirtti-Viiksen AAVA 1 Naaras 9 (Avoin) Preiss Karl EX1 CAC BIV NOM BIS
60 RAG f 04 FI*Pirtti-Viiksen LUMIHILE 1 Naaras 9 (Avoin) Preiss Karl EX2
61 RAG f 04 FI*Dollgarden's Incarvillea 1 Naaras 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
62 RAG n 04 21 S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
62 RAG n 04 21 S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh 1 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
63 RAG n 04 21 Gayaneh Macoma merlin 1 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
64 RAG n 04 21 Gayaneh Notholca noster 1 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 BIV
65 RAG d 03 21 FI*Kivelän Falco BaBlo 1 Uros 9 (Avoin) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAC
66 SBI n EST*Audrey Herencia 1 Naaras 2 (SP) Edstrøm Anne-Gro KM NOM
67 SBI a FI*Lofanna Etna 1 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
68 SBI a FI*Ziazan Michi 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
69 SBI c FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris 1 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS NOM
70 SBI d FI*Rais-Kis Mignon 1 Uros 3 (GIC) Preiss Karl EX1 CACS
71 SBI d FI*Helin's Ben 1 Uros 7 (CH) Preiss Karl Abs
72 SBI f FI*Firepaw At Chiou 1 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
73 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 11 (Nuoret) Edstrøm Anne-Gro Abs
74 SBI n 21 FI*Kyattsu Scarlett O`hara 1 Naaras 9 (Avoin) Preiss Karl Abs
75 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 4 (GIP) Preiss Karl Abs
76 SBI a 21 Picolina v. Fuchswinkel 1 Naaras 1 (SC) Paloluoma Anne KM BIV
77 SBI a 21 FI*Harebell Nipsu 1 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
78 SBI a 21 FI*ElfQuest Rosmerta 1 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
79 SBI c 21 FI*Ziazan Inessa 1 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
80 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin I Will Survive 1 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne Abs
81 SBI d 21 FI*ElfQuest Oliver 1 Uros 3 (GIC) Preiss Karl EX1 CACS
82 SBI d 21 FI*JoJon Shan Liang 1 Naaras 3 (GIC) Preiss Karl EX1 CACS
83 SBI e 21 FI*Annmark Ellen 1 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
84 SBI e 21 Peret Laty Mery, CZ 1 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
85 SBI f 21 FI*ElfQuest Quanna 1 Naaras 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
86 TUV n 61-63 / TUV n 61 FI*Semiramisin Ak Vahide Vanilya 1 Naaras 9 (Avoin) Edstrøm Anne-Gro Abs
87 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI*Valier's Gadiela 1 Naaras 6 (IP) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAGPIB
88 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI*GizemliKediler Beze Balerin 1 Naaras 1 (SC) Edstrøm Anne-Gro KM NOM
89 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay 1 Naaras 3 (GIC) Preiss Karl Abs
90 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay 1 Naaras 2 (SP) Preiss Karl KM NOM BIS
91 ACL XI / ACL ds 09 21 33 FI*Trollin Viuhti 2 Naaras 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB
92 ACS V / ACS g 24 FI*Trollin Kuura 2 Naaras 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS
93 ACS V / ACS e 24 FIN*Trollin Hanno 2 Uros 17 (Veteraani) Edstrøm Anne-Gro 1 NOM BIS
93 ACS V / ACS e 24 FIN*Trollin Hanno 2 Uros 10 (KAS) Brambilla Fabio EX1 CAP
94 ACS VII / ACS as 24 FI*Trollin Kilu 2 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1
94 ACS VII / ACS as 24 FI*Trollin Kilu 2 Uros 13c (Määrittely) Wikström Bjarne ACS VII / ACS as 24
95 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl 2 Naaras 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB NOM
96 ACS X / ACS ds 21 33 FI*Trollin Scar 2 Uros 7 (CH) Van Roy Kristof EX1 CACIB
97 MCO I / MCO a Ibis Pride of Palace*RU 2 Uros 5 (IC) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAGCIB
98 MCO I / MCO a FI*KingLeo's I am Taygete 2 Naaras 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1
99 MCO I / MCO a FI*Mainehaan Olivia 2 Naaras 6 (IP) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAGPIB NOM
100 MCO I / MCO n FI*Tigerworld Lady Galadriel 2 Naaras 10 (KAS) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAP
101 MCO II / MCO n 09 FI*Unikuun Daybreak Dragon 2 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
102 MCO III / MCO n 22 Olaf Junior Kaprysowo*PL 2 Uros 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
103 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Sisy 2 Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX1 CAC
104 MCO III / MCO n 22 L*Tomas Lynxmark 2 Uros 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1
105 MCO III / MCO a 25 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo 2 Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1
106 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Luca 2 Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1 BIV
107 MCO III / MCO n 22 FI*Mainehaan Frida 2 Naaras 4 (GIP) Van Roy Kristof EX1 CAPS
108 MCO III / MCO a 22 FI*Goldenstream's You Can Do It 2 Uros 6 (IP) Van Roy Kristof EX2
109 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox 2 Uros 6 (IP) Van Roy Kristof EX1 CAGPIB BIV NOM
110 MCO IV / MCO a 09 22 Stepan Unicum*RU 2 Uros 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
111 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's Born To Be Wild 2 Uros 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1
112 MCO IV / MCO n 09 22 DK Red Line's Zorba 2 Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1 BIV
113 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX2
114 MCO IV / MCO n 09 25 Excalibur of Jurrasic park, SK 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
115 MCO V / MCO e 22 FI*Mostlycats Mr Milky Way 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
116 MCO V / MCO f 25 FI*Stout-hearted Zahara is my love 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
117 MCO V / MCO f 23 Patayan's Neonila 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV
118 MCO V / MCO d FI*LovelyLife Vive L'amour Vincent 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 NOM
119 MCO V / MCO f Margo White Luxury*BY 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
120 MCO V / MCO d 22 Bumblebee Cunabula*RU 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB BIV NOM
121 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä 2 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne Abs
122 MCO V / MCO f 22 FI*Vuorensinen Bell Flower 2 Naaras 8 (PR) Wikström Bjarne Mitätöity Mitätöity
123 MCO V / MCO d 22 FI*NineTales Karma Police 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
124 MCO VI / MCO d 09 22 Zachary Tiili*PL 2 Uros 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB BIV NOM
125 MCO VI / MCO d 09 25 FI*Stout-hearted Yoshi 2 Uros 10 (KAS) Van Roy Kristof EX1 CAP
126 MCO VI / MCO f 03 FI*Goldenstream's Woman in Red 2 Naaras 7 (CH) Van Roy Kristof EX1 CACIB
127 MCO VI / MCO f 03 25 FI*Stout-hearted Zehra 2 Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX1 CAC
128 MCO VI / MCO f 09 LV*BBMC Galaxy Star 2 Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof Abs
129 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Chamberlain Iron Heart 2 Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX2
130 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Vuorensinen Cherry plum 2 Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1
131 MCO VIII / MCO fs 02 62 Zabava Leonila Coon *RU *** 2 Naaras 12 (Pennut) Andersen Thomas (TICA) EX1
132 MCO VI / MCO f 03 24 Rio Rita Estate Pearls*RU 2 Naaras 8 (PR) Van Roy Kristof EX1 CAPIB
133 MCO VII / MCO ds Frederick Pride of Palace*RU 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM BIV
134 MCO VII / MCO ds 22 FI*Mostlycats You Are My Life 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
135 MCO VII / MCO ds ES*Gattacamoon Rob Roy 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
136 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun GäryGävi 2 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
137 MCO VII / MCO fs 22 FI*Daybreak's Pinewoods Princess 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne Abs
138 MCO VII / MCO ns 22 FI*Rotcat Knight of Silver 2 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM
139 MCO VII / MCO ds 23 FI*SolarWind's Anubis 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
140 MCO VII / MCO as 22 FI*Rotcat Quick Silver 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
141 MCO VII / MCO ds 22 FI*Hemingway's Chief Yellow Hawk 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP BIV
142 MCO VII / MCO es 24 FI*Mainehaan Patrick 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX2
143 MCO VII / MCO as 22 FI*Unikuun King of Diamonds 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX3
144 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Illegal Lover 2 Uros 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1
145 MCO IX / MCO w 63 FI*Krysos Atlas 2 Uros 12 (Pennut) Andersen Thomas (TICA) EX1
146 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland 2 Naaras 12 (Pennut) Andersen Thomas (TICA) EX1 BIV NOM
147 MCO IX / MCO w 61 Qui-Qui My Fairy King*UA 2 Naaras 12 (Pennut) Andersen Thomas (TICA) EX2
148 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL 2 Naaras 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB NOM
149 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB BIV NOM
150 NEM II / NEM n 09 21 Imageblaze Eminem 2 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
151 NEM II / NEM f 09 FI*Cherrytail's Catalina 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne Abs
152 NEM II / NEM n 09 21 FI*Eswood DJ Kitty 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
153 NEM II / NEM f 09 21 CH*Lukijn's Vicki 2 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne KM
154 NFO I / NFO a FI*RockyHill's ZuriNia 2 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
155 NFO I / NFO a FI*Felicis Fixies 2 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX2
156 NFO I / NFO n FI*Heinuntuvan Konsta 2 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS NOM
157 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
157 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 1 (SC) Brambilla Fabio KM BIV
158 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 1 (SC) Brambilla Fabio KM NOM
159 NFO II / NFO n 09 Oliver James Forest Myths 2 Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS
160 NFO II / NFO a 09 S*Capsicum's Shock 2 Naaras 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS
161 NFO II / NFO n 09 FI*InukChuck's Pepleri 2 Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX2
162 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Running Free 2 Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
163 NFO II / NFO n 02 64 FI*Siniidan Boomerang 2 Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
164 NFO II / NFO n 09 NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry 2 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1 NOM
165 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Lucky Hunter 2 Uros 2 (SP) Brambilla Fabio KM BIV NOM BIS
166 NFO II / NFO n 03 FI*Siniidan Requiem of Spirit 2 Uros 2 (SP) Brambilla Fabio KM
167 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian Cry Of Silence 2 Uros 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS
168 NFO II / NFO n 03 FI*Hirmuinen Bastet 2 Naaras 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS
169 NFO III / NFO n 22 S*Kronängens Pikachu 2 Uros 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX1 CAC
170 NFO III / NFO n 24 FI*RockyHill's ZuberiSimba 2 Uros 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1 BIV NOM
171 NFO III / NFO a 22 FI*Heinuntuvan Andreas 2 Uros 4 (GIP) Van Roy Kristof EX1 CAPS
172 NFO III / NFO a 24 FI*Hopeahännän Metsänneito 2 Naaras 6 (IP) Van Roy Kristof EX1 CAGPIB NOM
173 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 1 (SC) Brambilla Fabio KM
174 NFO IV / NFO n 09 22 (N)Migoto's Conrad 2 Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX2
175 NFO IV / NFO n 03 22 FI*FoxyPaw's Lazy Ike 2 Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS BIV NOM BIS
176 NFO IV / NFO n 09 23 Sterrenkatten's St. Etienne 2 Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX3
177 NFO IV / NFO a 02 21 64 FI*RockyHill's FloYahto 2 Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX4
178 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Sysiässä 2 Uros 5 (IC) Brambilla Fabio EX1 CAGCIB
179 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
180 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Kultahippusten Sampo 2 Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX4
181 NFO III / NFO n 24 FI*Kultahippusten Ukko 2 Uros 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX2
181 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Kultahippusten Ukko 2 Uros 13c (Määrittely) Wikström Bjarne NFO n 24
182 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Marjametsän Poika saunoo 2 Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1 BIV NOM BIS
183 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI*Siniidan Glacier Express 2 Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX3
184 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Siniidan Speed King 2 Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX2
185 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Champion Charolais 2 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
186 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Jarraun's Skog Eldgrim 2 Uros 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB
187 NFO V / NFO d 22 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner 2 Uros 1 (SC) Andersen Thomas (TICA) KM BIV NOM
188 NFO V / NFO f FI*Felicis Gemma 2 Naaras 3 (GIC) Andersen Thomas (TICA) EX1 CACS
189 NFO V / NFO e 24 FI*RockyHill's Eluwilussit 2 Uros 3 (GIC) Andersen Thomas (TICA) EX1 CACS
190 NFO V / NFO f FI*Felicis Greta 2 Naaras 5 (IC) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAGCIB
191 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
191 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 10 (KAS) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAP
192 NFO V / NFO g FI*Felicis Giselea 2 Naaras 8 (PR) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAPIB
193 NFO VI / NFO f 03 22 S*Eärfalas Flisan 2 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
194 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI*Hopeahännän Syysprinssi 2 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
195 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI*Carwalions Chinook 2 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB NOM
196 NFO VI / NFO d 09 22 FI*InukChuck's Riia 2 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
197 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 BIV NOM
198 NFO VI / NFO d 09 FI*FinnFeline's Dream Catcher 2 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
199 NFO VII / NFO ns 22 FI*RockyHill's Geronimo 2 Uros 9 (Avoin) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAC
200 NFO VII / NFO gs FI*Lolcat's Samantha Jones 2 Naaras 9 (Avoin) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAC
201 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
201 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM
202 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI*Koivunpesän Parru 2 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
203 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI*Koivunpesän Lankku 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
204 NFO VIII / NFO fs 03 22 Rainbow Brite La Peyre*ES 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV
205 NFO VIII / NFO ns 09 24 S*Lofvens Lucifer Light of Love 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
206 NFO VIII / NFO fs 03 22 N*Migoto's Rikke 2 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB NOM BIS
207 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light 2 Uros 3 (GIC) Andersen Thomas (TICA) EX1 CACS BIV
208 NFO IX / NFO w 61 FI*Tähtitassun Adalmiina 2 Naaras 7 (CH) Andersen Thomas (TICA) EX1 CACIB NOM
209 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco 2 Naaras 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1
210 SIB I / SIB n Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
211 SIB II / SIB n 09 FI*Cherrytail's Faramir 2 Uros 12 (Pennut) Andersen Thomas (TICA) EX1
212 SIB III / SIB n 22 FI*Alizarin Captain Morgan 2 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
213 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus 2 Uros 17 (Veteraani) Edstrøm Anne-Gro 2
213 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus 2 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
214 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Zippora 2 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM NOM
215 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Chaleb 2 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS BIV
216 SIB III / SIB n 24 FI*Apachiris Egwene 2 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
217 SIB III / SIB ny 22 FI*Cherrytail's Araminta 2 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
218 SIB III / SIB n 23 Glaucos White Witch, CZ 2 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
219 SIB III / SIB n 24 FI*Amurin Matteus 2 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
220 SIB III / SIB n 23 FI*Tunturikissan Kuura 2 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
221 SIB III / SIB n 24 FI*Amurin Ben 2 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
222 SIB III / SIB n 24 FI*Amurin Bernice 2 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP BIV NOM
223 SIB IV / SIB n 09 24 NO*Grensedalen Wendy 2 Naaras 7 (CH) Andersen Thomas (TICA) EX1 CACIB
224 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan Åå La Laa 2 Naaras 9 (Avoin) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAC
225 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Raitamäen Benjamin 2 Uros 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1 BIV NOM
226 SIB IV / SIB n 09 22 FI*Jylhäkallion Aurora 2 Naaras 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1
227 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Cherrytail's DareDevil 2 Uros 10 (KAS) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAP NOM
228 SIB V / SIB f 24 FI*Mintsuliinin Darianna 2 Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1 BIV
229 SIB V / SIB f 24 Sof`ja Nevskaja Radost 2 Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX2
230 SIB VI / SIB f 09 22 FI*Amurin Janna 2 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX2
231 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Mintsuliinin Dariella 2 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 BIV
232 SIB V / SIB dy 22 FI*Amurin Kadmiel 2 Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1 NOM
233 SIB VI / SIB f 09 22 FI*Balladin Buffy 2 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM BIS
234 SIB VI / SIB f 09 FI*Taigatassun Kipinätär 2 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX2
235 SIB VI / SIB f 09 22 FI*Allikatin Emma 2 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
236 SIB VII / SIB fs FI*Lumikissan Fortuna 2 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS NOM BIS
237 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 NOM
238 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Andersen Thomas (TICA) KM BIV
239 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Zumppendeeros 2 Uros 5 (IC) Andersen Thomas (TICA) Abs
240 SIB VIII / SIB fs 09 FI*Cherrytail's Xalvadora 2 Naaras 5 (IC) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAGCIB
241 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Bandiitti 2 Uros 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1
242 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Bmy-Moumou Paradise Blossom 2 Naaras 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1
243 TUA II / TUA n 09 FI*Felesin Jarkko Martikainen 2 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
244 TUA III / TUA ny 24 FI*Tangerine's Cheyenne 2 Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
245 TUA III / TUA n 24 FI*Felesin Erja Lyytinen 2 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa Abs
246 TUA VII / TUA ns 24 FI*Tangerine's Felicity 2 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
247 TUA IX / TUA w 63 FI*Felesin Beth Hart 2 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio Abs
248 TUA IX / TUA w 61 FI*Felesin Tomi Joutsen 2 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio Abs
249 BEN n 22 FI*Kissalehdon Nefertiti 3 Naaras 3 (GIC) Mastrangelo Donatella EX1 CACS
250 BEN n 24 FI*Alcarinqua Galahad 3 Uros 8 (PR) Mastrangelo Donatella EX1 CAPIB
251 BEN n 24 FI*Bengabling ALLEGRO ALGOT 3 Uros 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
252 BEN n 22 32 FI*Leokatin Nietos 3 Uros 5 (IC) Mastrangelo Donatella EX1 CAGCIB
253 BLH n FI*Treselle's Espresso 3 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
254 BLH a FI*Londonfer Amazon Coupé 3 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
255 BLH j FI*MellowBear's Rhine Maiden Flosshilde 3 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
256 BLH ns 11 Enrico Magiya Serebra 3 Uros 7 (CH) Dragota Adrian Alexandru EX1 CACIB NOM
257 BLH f 03 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda 3 Naaras 11 (Nuoret) Dragota Adrian Alexandru EX1
258 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM BIV
259 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
260 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keijun SyysHehku 3 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
261 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helpertti 3 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
262 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 17 (Veteraani) Preiss Karl 1 NOM
262 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM
263 BSH a FI*Feronian Lilja 3 Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
264 BSH c FI*Ruusutarhan Soma Lilla 3 Naaras 9 (Avoin) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAC
265 BSH c FI*Treselle's Utz von Trapp 3 Uros 10 (KAS) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAP
266 BSH f FI*Feronian Madonna 3 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
267 BSH f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM
268 BSH p FI*Gimmie's Magnanimous 3 Uros 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
269 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout 3 Uros 1 (SC) Dragota Adrian Alexandru KM
270 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Silver Varvara 3 Naaras 3 (GIC) Dragota Adrian Alexandru EX1 CACS
271 BSH ns 11 FI*Helmiinan Kultakäpälä 3 Uros 4 (GIP) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAPS BIV
272 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Northern Charmer 3 Uros 8 (PR) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAPIB
273 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Talviprinssi 3 Uros 8 (PR) Dragota Adrian Alexandru EX2
274 BSH ny 25 FI*EmeraldCharm Fandorin 3 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
275 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Just Peachy 3 Naaras 11 (Nuoret) Dragota Adrian Alexandru EX1
276 BSH o 21 33 FI*Gimmie's Home Town Hero 3 Uros 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
277 BUR n S*Lovestory's Triumph Tiger 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
277 BUR n S*Lovestory's Triumph Tiger 3 Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM
278 BUR n FI*Seirene Copacabana 3 Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC NOM BIS
279 BUR n FI*Millamarin Hoo Moilanen 3 Uros 17 (Veteraani) Preiss Karl 3
279 BUR n FI*Millamarin Hoo Moilanen 3 Uros 2 (SP) Mastrangelo Donatella KM
280 BUR n FI*KattiaMattia Atte 3 Uros 10 (KAS) Mastrangelo Donatella Abs
281 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Dragota Adrian Alexandru KM
282 BUR a FI*Hovikissan O'No 3 Naaras 12 (Pennut) Dragota Adrian Alexandru EX1 NOM
283 BUR b FI*Hovikissan O'Boy 3 Uros 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1 NOM
284 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 4 (GIP) Mastrangelo Donatella EX1 CAPS NOM BIS
285 BUR e FI*Aavan Onix 3 Uros 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
286 BUR e FI*Aavan Muscat 3 Uros 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
287 BUR f FI*Enjoy Brienne of Tarth 3 Naaras 1 (SC) Dragota Adrian Alexandru KM
288 BUR f FI*Cattish Snow White 3 Naaras 9 (Avoin) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAC
289 BUR f FI*Cattish Magica De Spell 3 Naaras 4 (GIP) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAPS
290 BUR h FI*Celsiana Kielo 3 Naaras 3 (GIC) Dragota Adrian Alexandru EX1 CACS NOM
291 BUR h HU*Alba Regia Matzah 3 Naaras 9 (Avoin) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAC
292 BUR h FI*Cattish Ada Rising 3 Naaras 4 (GIP) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAPS NOM
293 BUR h FI*Pikkukuun Daisy Doo 3 Naaras 4 (GIP) Dragota Adrian Alexandru EX2
294 CHA FI*Kattskogens Willhelm 3 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
295 CYM 53 / CYM n 09 53 FI*Pikkeen Kinder 3 Naaras 9 (Avoin) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAC
296 EUR n 22 FI*Pikku-Piun Dunedain 3 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
297 EUR n 22 FI*Pikku-Piun Noita Nokinenä 3 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC BIV
298 EUR n 22 FI*Pikku-Piun Pauliina 3 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
299 EUR a 23 FI*Pikku-Piun Quintessa 3 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1 NOM BIS
300 EUR a 24 FI*Pikku-Piun Quintus 3 Uros 11 (Nuoret) Dragota Adrian Alexandru EX1
301 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 17 (Veteraani) Preiss Karl 1 NOM BIS
301 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 4 (GIP) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAPS NOM
302 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Komissarova Olga KM NOM
303 EUR f 22 FI*Feronian Neilikka 3 Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1
304 EUR as 23 FI*Himmelintähden Ainoo Penni 3 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
305 EUR gs 23 FI*Katinhännän Jyn Erso Scarif 3 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
306 EUR gs 24 FI*Katinhännän Lyra Galen Jedha 3 Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
307 EUR n 03 FI*Waputtaren Pow-Wow Penelope 3 Naaras 7 (CH) Dragota Adrian Alexandru EX1 CACIB
308 EUR g 03 FI*Waputtaren Angelika Enkelten Markiisitar 3 Naaras 12 (Pennut) Dragota Adrian Alexandru EX1
309 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon 3 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
310 KBL I / KBL w 62 FI*Miunmaan Bastjon 3 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
311 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 BIV NOM BIS
312 KBL III / KBL f 24 FI*Miunmaan Celine 3 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
313 KOR FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam 3 Naaras 4 (GIP) Mastrangelo Donatella EX1 CAPS NOM BIS
314 MAN 51-52 / MAN e 51 FI*Maikain Pulla Won Vung 3 Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM NOM
315 MAN 51-52 / MAN a 09 52 FI*Meamoons MX A Be Yourself 3 Uros 4 (GIP) Mastrangelo Donatella EX1 CAPS
316 MAU ns 24 FI*Felesin Afrodite 3 Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella Abs
317 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM
318 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Preiss Karl 2
318 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM BIV NOM BIS
319 OCI n 24 FI*Punakuun Cocoa 3 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
320 OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara 3 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
321 OCI n 24 FI*Amare-Cattus Don Duudson 3 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
322 OCI b 24 FI*Moosegrove Princess Estelle 3 Naaras 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM
323 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger 3 Uros 3 (GIC) Mastrangelo Donatella EX1 CACS
324 OCI b 24 FI*Northalla Seventh Son 3 Uros 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1 BIV
325 OCI b 24 S*John-Johns Tahir Elci 3 Uros 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella Abs
326 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Mastrangelo Donatella KM
327 OCI c 24 FI*WiliWilla MilkyWay Boy 3 Uros 6 (IP) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAGPIB
328 OCI o 24 FI*Martinic Pride and Joy 3 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
329 OCI o 24 FI*Uniikki Morfeus 3 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP NOM
330 OCI bs 24 FI*Guttatus Bellatrix 3 Naaras 11 (Nuoret) Dragota Adrian Alexandru EX2
331 OCI bs 24 FI*Punakuun Doris 3 Naaras 11 (Nuoret) Dragota Adrian Alexandru EX1 NOM
332 OCI os 24 FI*Punakuun Dumle 3 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM
333 SNO a 05 FI*Saapasjalan Aamu Usva 3 Naaras 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
334 SRL I / SRL a Psipsina Moro 3 Uros 11 (Nuoret) Dragota Adrian Alexandru EX1
335 ABY n FI*Nebuankhet VanVan 4 Uros 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB
336 ABY n Chardryn von Kalimdor*CH 4 Naaras 9 (Avoin) Veland Anne EX1 CAC
337 ABY n FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif 4 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 3
337 ABY n FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif 4 Naaras 6 (IP) Veland Anne EX1 CAGPIB
338 ABY n FI*Vuolas Viestintuoja 4 Uros 10 (KAS) Veland Anne EX1 CAP BIV
339 ABY n FI*Amajan Odessa Oronza 4 Naaras 10 (KAS) Veland Anne EX1 CAP
340 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 4 Naaras 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM BIV
341 ABY a FI*Nebuankhet Violet Punch 4 Naaras 3 (GIC) Jyrkinen Jaana Abs
342 ABY a FI*Akanthos Dante 4 Uros 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS
343 ABY a FI*Nebuankhet Nae Laird! 4 Uros 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB
344 ABY a FI*Nebuankhet Pastel Goth 4 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
345 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu 4 Uros 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM NOM BIS
346 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh 4 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM
347 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue 4 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM
348 ABY o FI*Amajan Gigi Gioia 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
348 ABY o FI*Amajan Gigi Gioia 4 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
349 BAL w 67 FI*Cleverkitty Marseille 4 Naaras 9 (Avoin) Veland Anne Abs
350 CRX I / CRX n FI*Framillan Lady Rebel 4 Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 NOM
351 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets 4 Naaras 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM
352 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's It's not unusual 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
353 CRX III / CRX d FI*Sweetpurr's Red Edition 4 Uros 11 (Nuoret) Veland Anne EX1
354 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Alchemist Bollinger 4 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB BIV NOM
355 CRX IV / CRX d 03 FI*KattiKaisan Älä droppaa mun tunnelmaa 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
356 CRX IV / CRX f 03 FI*Piupaws Gum in My Hair 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM BIS
357 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 4 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
358 CRX VII / CRX n 31 FI*Claypond's Dragomir 4 Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
359 CRX VII / CRX b 33 Demian Suomi100 Sisutar 4 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
360 CRX VIII / CRX n 03 33 FI*Alchemist Abracadabra 4 Uros 3 (GIC) Veland Anne EX1 CACS
361 CRX IX / CRX w 63 Cecil Amusant*RU 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
362 CRX IX / CRX w 62 FI*KittyLady's Tom Collins 4 Uros 4 (GIP) Nyman Pia Abs
363 DRX I / DRX n FI*Tomorrowland Crazy Carlos 4 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
364 DRX I / DRX n FI*Berry's Dazzling Diamond 4 Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 BIV
365 DRX I / DRX n FI*Åbodas Musta Pantteri 4 Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX2
366 DRX I / DRX b FI*Åbodas Armas 4 Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
367 DRX III / DRX g FI*Åbodas Taiga 4 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM
368 DRX III / DRX f FI*Åbodas Saimi 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
369 DRX III / DRX g FI*Åbodas Ninja 4 Naaras 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
370 DRX IV / DRX f 09 24 Xaboo Kokeshi*PL 4 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
371 DRX VII / DRX n 21 32 S*Infracat's J James Joyce 4 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
372 DRX VII / DRX n 32 FI*Berry's Don After Dark 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
373 DRX VII / DRX n 33 Sushi Rexclusive, SK 4 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
374 DRX VIII / DRX n 09 32 FI*Pihlajan Selma 4 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
375 DRX IX / DRX w 64 FI*Bravefellow Lilo 4 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
376 OLH b FI*Volaren Jade 4 Naaras 11 (Nuoret) Veland Anne Abs
376 OLH b FI*Volaren Jade 4 Naaras 13c (Määrittely) Veland Anne OLH x b 09
377 OLH ns 24 FI*Frostnight's Shadegrown 4 Uros 11 (Nuoret) Veland Anne EX1 NOM
378 OSH n FI*Ori-Katin Modesty Blaise 4 Naaras 3 (GIC) Veland Anne EX1 CACS NOM BIS
379 OSH n Felinea Magie Noire 4 Naaras 9 (Avoin) Veland Anne EX1 CAC
380 OSH a FI*Plan-A Mr Lahey 4 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
381 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM NOM
382 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 1 (SC) Veland Anne KM
383 OSH n 24 Strekoza's Casanova 4 Uros 3 (GIC) Jyrkinen Jaana Abs
384 OSH b 25 FI*JellonCats Oliwa 4 Uros 11 (Nuoret) Veland Anne EX1
385 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 5 (IC) Veland Anne Abs
386 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine 4 Uros 10 (KAS) Veland Anne EX1 CAP
387 OSH d 25 FI*Mummeli Ohto Mesikämmen 4 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
388 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM NOM
389 OSH f 24 EE*Ferrari Golden Oriental 4 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana Abs
390 OSH bs 25 FI*Martinic Village Girl 4 Naaras 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB
391 OSH d 03 24 FI*Hämynhäivän Clivia 4 Uros 10 (KAS) Veland Anne EX1 CAP
392 PEB V / PEB c 21 33 83 Kioko Cosmo 4 Uros 7 (CH) Jyrkinen Jaana Abs
393 RUS Silverine Hyperion of Hana-Bi 4 Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC BIV NOM
394 RUS FI*Starstruck's Queen of Diamonds 4 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
395 RUS Diamond Neytiri*PL 4 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
396 RUS FI*Lolcat's John Willoughby 4 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX2
397 RUS FI*Janatuisen Giovanni Il Carino 4 Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1 NOM BIS
398 RUS Asolan Roksana Amuletovna 4 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
399 RUS FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever 4 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 2
399 RUS FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever 4 Naaras 4 (GIP) Jyrkinen Jaana EX1 CAPS
400 RUS FI*Albergan Aarnivalkea 4 Naaras 8 (PR) Jyrkinen Jaana EX1 CAPIB BIV
401 RUS FI*Hana-Bi Tivoli 4 Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
402 SIA n FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy 4 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP NOM
403 SIA a FI*Plan-A Fifty Sixty 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
404 SIA a FI*Selcouth Acacia 4 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia Abs
405 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 2 (SP) Veland Anne KM
406 SIA f Azorez Varda Tintalle of Kaspektin 4 Naaras 8 (PR) Veland Anne EX1 CAPIB
407 SIA j FI*Kaspektin Tähteinvälinen 4 Naaras 3 (GIC) Veland Anne EX1 CACS
408 SIA c 21 Grazia v. Imporio A 4 Naaras 12 (Pennut) Veland Anne EX1
409 SIA d 21 Hann Tabby Cat 4 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC NOM
410 SIA b 02 21 FI*Pinewoods Xtra Great Gatsby 4 Uros 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB
411 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Veland Anne KM BIV NOM BIS
412 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB
413 SOM n FI*Kharn-Ka Xahale Xpress 4 Naaras 12 (Pennut) Veland Anne EX1 NOM
414 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 1 NOM BIS
414 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Veland Anne KM NOM
415 SOM n FI*Amajan Maffeo Macario 4 Uros 6 (IP) Veland Anne EX1 CAGPIB BIV NOM
416 SOM n FI*SunnyPace Forsythia 4 Naaras 6 (IP) Veland Anne EX1 CAGPIB
417 SOM n FI*Amajan Jomini Jazaria 4 Naaras 8 (PR) Veland Anne EX1 CAPIB
418 SOM o FI*SunnyPace Galega 4 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
419 SOM o FI*Amajan Neffi Nerea 4 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
420 SOM o SE*Vesselkattens Stina 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC BIV
421 SPH I / SPH n Dani Danati Bonaparte 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
422 SPH II / SPH n 03 FI*BritneyStar's Alfred J. Kwak 4 Uros 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB
423 SPH II / SPH n 03 Amadeus Star Galileo 4 Uros 9 (Avoin) Veland Anne EX1 CAC
424 SPH II / SPH n 09 FI*Eipril Rosalie 4 Naaras 9 (Avoin) Veland Anne EX1 CAC
425 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 12 (Pennut) Veland Anne EX1 BIV
426 SPH III / SPH f FI*Hebblas Viona 4 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
427 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Izzy 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
427 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Izzy 4 Naaras 1 (SC) Veland Anne KM
428 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Thelma 4 Naaras 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB
429 SPH V / SPH d 32 FI*Hebblas Wesley 4 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
430 SPH V / SPH n 09 21 32 FI*Jackomon's Adagia 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX3
431 SPH V / SPH g 21 32 FI*Tuiscalo's All Hallows´ Eve 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX2
432 SPH V / SPH f 03 32 Merloni Bianka 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC BIV
433 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
434 SPH V / SPH n 32 FI*Tuiscalo's Bellarix 4 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV
435 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM BIV NOM BIS
436 SPH V / SPH n 31 FI*Hobbitqueen's Michael J. 4 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
437 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hebblas Vincent 4 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
438 SPH V / SPH f 02 32 FI*Evilurbastet Miranda 4 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
439 HCL Henrik Torbjörn af Sjundby Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Paloluoma Anne 1 NOM BIS
440 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Paloluoma Anne 2
441 HCL Olavi Pekunpoika Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Paloluoma Anne 3
442 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Dragota Adrian Alexandru 1
443 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Dragota Adrian Alexandru 1 NOM
444 HCS Cisse Pajunkissa Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Dragota Adrian Alexandru 2
465 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Andersen Thomas (TICA) MCO I, MCO IX, MCO VIII, NFO IX, NFO V, NFO VII, SIB II, SIB IV, SIB VIII 31
Brambilla Fabio ACL XI , ACS V, ACS VII, NEM I, NFO II, NFO IV, TUA IX, Student Judge Joeri Vanrusselt 32
de Bruijn Ad BLH a, BLH n, BML I, BSH f, BSH ny 25, BSH o 21 33, CHA, EUR d 24, EUR gs 23, EUR n 22, KBL I, KBL III, OCI n 24, OCI o 24, OCI os 24, VET 4 0
Dragota Adrian Alexandru BLH f 03, BLH ns 11, BSH ay 11, BSH c, BSH ns 11, BUR a, BUR f, BUR h, CYM 53, EUR a 24, EUR g 03, EUR n 03, OCI bs 24, OCI c 24, SRL I, HCS 31
Edstrøm Anne-Gro EXO a 21 33, EXO f, EXO n 24, PER a, PER a 24, PER d 23, PER f 33, PER g 03, PER n 01 62, RAG a 04, RAG d 03 21, RAG e 04, RAG n, RAG n 04, SBI h, SBI n, TUV d 61-63, TUV n 61-63, VET 2 31
Jyrkinen Jaana ABY a, CRX I, CRX VII, DRX I, DRX IV, DRX IX, OSH a, OSH d 25, OSH f 24, OSH n 24, PEB V, RUS, Student judge Marco Scaglia 32
Komissarova Olga BLH a, BLH n, BML I, BSH f, BSH ny 25, BSH o 21 33, CHA, EUR d 24, EUR gs 23, EUR n 22, KBL I, KBL III, OCI n 24, OCI o 24, OCI os 24, VET 4 32
Lindelöf Sirpa Määrittely 13c kat.2, MCO II, NFO I, NFO VI, SIB III, SIB VI, TUA II, TUA III, TUA VII 30
Mastrangelo Donatella BEN n 22, BEN n 22 32, BEN n 24, BLH j, BSH a, BSH p, BUR b, BUR e, BUR n, EUR a 23, EUR as 23, EUR f 22, EUR gs 24, KOR, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI b 24, SNO a 05 29
Nyman Pia Määrittely 13c kat.4, ABY o, CRX II, CRX IV, CRX IX, CRX VI, DRX III, DRX VII, DRX VIII, SIA a, SIA d 21, SIA n, SOM o, SPH I, SPH III, SPH V 36
Paloluoma Anne PER d 22 (13c), EXO w 62, PER f, PER n, PER n 01 21 62, PER n 03, RAG a 03, RAG g, RAG n 03, RAG n 04 21, SBI a, SBI a 21, SBI c, SBI c 21, SBI e 21, SBI f, SBI f 21, HCL 34
Preiss Karl EXO a 02 21 62, EXO f 03 24, EXO g 03 24, EXO n 22, PER a 33, PER d, PER es 01 62, PER f 24, PER fs 02 62, PER n 22, RAG a, RAG d 21, RAG f 04, RAG n 21, SBI d, SBI d 21, SBI n 21, TUV f 61-63, VET 3 35
Van Roy Kristof ACS VIII, ACS X, MCO III, MCO IV, MCO VI, NFO III, SIB V 30
Veland Anne Määrittely 13c kat.4, ABY n, BAL w 67, CRX III, CRX VIII, OLH b, OLH ns 24, OSH b 25, OSH bs 25, OSH c 24, OSH d 03 24, OSH f, OSH n, SIA b 02 21, SIA c, SIA c 21, SIA f, SIA j, SOM n, SPH II, SPH IV 37
Wikström Bjarne Määrittely 13c kat.2, MCO V, MCO VII, NEM II, NFO VIII, SIB I, SIB VII, VET 1 37
15 tuomaria.