Omakissa
POROK 55. kansainvälinen kissanäyttely 21.1.2018
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 21.1.2018 Loppuu 21.1.2018
Ilmoittautuminen alkaa 1.9.2017 Ilmoittautuminen loppuu 22.12.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 7.1.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 390   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Zemppiareena, Pekurintie 2, 90450 Kempele
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Anna Korhonen, Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu, porok.nayttely@gmail.com, p. 050 410 9010
Näyttelypäällikkö, myyntipöydät, mainokset luetteloon: Riikka Turpeinen, pj.porok@gmail.com, p. 050-4868851 
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen ,willicon@surok.fi
Rahastonhoitaja: Seija Martila, talous.porok@gmail.com
Lisätietoja Näyttelykutsu

Näyttelymaksut: • FIFe-jäseniltä 36 € / kissa / pv  • FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv  • POROKin jäsenten kissat 33 € / kissa / pv, HUOM! Varhaisen ilmoittatumisen tarjous POROK-jäsenille 1.9.-30.10. 60 € / kissa / 2 pv  • Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 33/36 € / kissa. • Tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15 €.

Leimakortilla maksettaessa leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille heti ilmoittautumisen jälkeen! Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 60 59 0 0 1
2 121 118 0 0 3
3 69 69 0 0 0
4 50 49 0 0 1
Kotikissat 9 9 0 0 0
Yhteensä 309 304 0 0 5

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO d S*Flips Follow Your Wild Dreams 1 Uros 5 (IC) Kudra Magdalena Abs
2 PER n FI*Mimosan Ronaldo 1 Uros 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB NOM
3 PER n S*Vilda Western's Cute Claire 1 Naaras 2 (SP) Khaled Youssef KM
4 PER d S*Catspurr's Elvira 1 Naaras 9 (Avoin) Sjöbom Glenn Abs
5 PER f S*Athelstones Vicky Oh 1 Naaras 3 (GIC) Khaled Youssef EX1 CACS
6 PER f S*Optimal Prime's Ziri 1 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
7 PER n 22 SE*Virrivinda's Koh-i-Noor 1 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1 NOM
8 PER ns 11 SE*Sirpa's Doolittle Olof 1 Uros 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC
9 PER ns 11 Chimel's Fernando 1 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP
10 PER f 03 (N) T.J's A Gentle Touch And a First Kiss 1 Naaras 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB
11 PER g 02 62 (N) Bombalurina's Thelma 1 Naaras 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB NOM
12 PER g 03 FI*Celestial's Goût de Diamants 1 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1 NOM BIS
13 RAG n FI*Uniklubin Kamomilla 1 Naaras 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
14 RAG a FI*Helmikeijun Pink Panther Pearl 1 Naaras 7 (CH) Kudra Magdalena Abs
15 RAG a FI*Raitamäen Amelia 1 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
16 RAG c FI*Celestial's King of Finland 1 Uros 4 (GIP) Sjöbom Glenn EX1 CAPS NOM
17 RAG d 21 FI*Helmikeijun Black Pearl 1 Uros 8 (PR) Kudra Magdalena EX1 CAPIB NOM
18 RAG e 21 FI*Uniklubin Karelia 1 Uros 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
19 RAG f 21 FI*Helmikeijun Aloya Pearl 1 Naaras 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB
20 RAG n 03 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo 1 Uros 1 (SC) Sjöbom Glenn KM
21 RAG n 03 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn 1 Uros 3 (GIC) Sjöbom Glenn EX1 CACS BIV NOM BIS
22 RAG n 03 UA*Science Fiction C-sharp 1 Naaras 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1
23 RAG n 03 FI*Cat's-JM Rafael-Benitez 1 Uros 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1 BIV NOM
24 RAG n 03 FI*Celestial's Punkero-Patti 1 Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1
25 RAG n 04 S*Norrtassen's Selma 1 Naaras 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
26 RAG n 04 FI*Celestial's Eternal Flame 1 Uros 4 (GIP) Sjöbom Glenn EX1 CAPS
27 RAG n 04 FI*Kukissa Parku Ruususta 1 Naaras 10 (KAS) Sjöbom Glenn EX1 CAP NOM
28 RAG a 03 UA*Science Fiction Dot Product 1 Uros 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1
29 RAG a 03 FI*Celestial's Buena Vista Fizz 1 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1 BIV
30 RAG a 03 FI*RoyalRose's Amèlie 1 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX2
31 RAG a 03 FI*Celestial's Hot Shot 1 Uros 4 (GIP) Khaled Youssef EX1 CAPS NOM BIS
32 RAG a 03 La Belleza Ragdolls Topaz 1 Naaras 4 (GIP) Khaled Youssef EX1 CAPS BIV NOM BIS
33 RAG a 03 FI*Helmikeijun Green Pearl 1 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP
34 RAG a 04 UA*Science Fiction Divergence 1 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
35 RAG g 03 FI*Celestial's Aikansa-Tähti 1 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1 NOM
36 RAG g 04 FI*Uniklubin Tirlittan 1 Naaras 7 (CH) Kudra Magdalena Mitätöity Mitätöity
37 RAG g 04 FI*Collicatin Hempeä Helmi 1 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
38 RAG n 04 21 FI*Helmikeijun Fairy Pearl 1 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
39 RAG a 03 21 FI*BlackRain's Impossible To Resist 1 Naaras 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC NOM BIS
40 RAG a 03 21 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 1 Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1
41 SBI n FI*Harebell King Star Kalervo 1 Uros 1 (SC) Kudra Magdalena KM BIV NOM
42 SBI n FI*Felinessi Boris 1 Uros 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 No Cert
43 SBI n FI*Birmayan Hepsankeikka 1 Naaras 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB NOM
44 SBI n FI*Helin's Anastasia Alma 1 Naaras 5 (IC) Kudra Magdalena EX2
45 SBI n FI*Helin's Cella 1 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
46 SBI n FI*Birmayan Galadriel 1 Naaras 6 (IP) Kudra Magdalena EX2
47 SBI n FI*Harebell Emilia 1 Naaras 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB NOM
48 SBI a Kurt 1 Uros 3 (GIC) Sjöbom Glenn EX1 CACS BIV
49 SBI a SE*Pinkalicious Mandarin 1 Naaras 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
50 SBI a Demian Suomi100 Pätkä 1 Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1 NOM
51 SBI b FI*Sinikeijun White Rosebud 1 Naaras 8 (PR) Kudra Magdalena EX1 CAPIB
52 SBI c S*Nashville's Doug Seegers 1 Uros 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
53 SBI c FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love 1 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena Abs
54 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 17 (Veteraani) Askett Mats Abs
54 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Sjöbom Glenn Abs
55 SBI n 21 S*Liljebrand's Tor 1 Uros 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
56 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin I Will Survive 1 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1 NOM BIS
57 SBI e 21 FI*Lofanna Alvar 1 Uros 10 (KAS) Kudra Magdalena EX1 CAP
58 ACL VII / ACL fs 24 FI*Operadoll's Melisande Mimi 2 Naaras 6 (IP) Askett Mats EX1 CAGPIB
59 ACL VIII / ACL as 03 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl 2 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
60 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Willicon Sailor Jerry 2 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
61 ACS IV / ACS a 03 22 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
62 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI*Siriuksen QuincyCurl 2 Uros 2 (SP) Sjöbom Glenn KM
63 MCO I / MCO n FI*ZiBaZoon Dominus Maximus 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
63 MCO I / MCO n FI*ZiBaZoon Dominus Maximus 2 Uros 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB
64 MCO I / MCO n FI*KingLeo's I am Celaeno 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX2
65 MCO I / MCO a FI*KingLeo's I am Maia 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX1 BIV
66 MCO I / MCO n FI*Hiesun Black Sabbath 2 Uros 6 (IP) Askett Mats EX1 CAGPIB
67 MCO II / MCO a 09 FI*KingLeo's I am Electra 2 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1 NOM
68 MCO III / MCO n 25 Atlantic Acadia's Quest For Fire 2 Uros 3 (GIC) Sjöbom Glenn EX1 CACS BIV
69 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom 2 Uros 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
70 MCO III / MCO n 22 S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows 2 Uros 9 (Avoin) Sjöbom Glenn Abs
71 MCO III / MCO a 22 FI*KingLeo's Heaven Can Wait 2 Naaras 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC NOM
72 MCO III / MCO n 22 FI*Enzahin Lonesome Rider 2 Uros 6 (IP) Sjöbom Glenn EX1 CAGPIB
73 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Carlos Santana 2 Uros 8 (PR) Sjöbom Glenn EX1 CAPIB
74 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lion King 2 Uros 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB BIV
75 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Moggi Ginger Ale a Jakta Est 2 Naaras 7 (CH) Khaled Youssef EX1 CACIB
76 MCO IV / MCO n 09 23 FI*Goldenstream's Adventure of a Lifetime 2 Uros 7 (CH) Khaled Youssef EX1 CACIB
77 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Stout-hearted Zuzu Petals 2 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC
78 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Tigerworld Dharma Dorje 2 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef Abs
79 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Iida Rönttönen 2 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX3
80 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Iiris Kohvee 2 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1 BIV
81 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Imogene Kokakola 2 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX2
82 MCO IV / MCO n 09 22 FI*LovelyLife Up And Go Uula 2 Uros 12 (Pennut) Khaled Youssef Abs
83 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin 2 Uros 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana 1
83 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin 2 Uros 2 (SP) Khaled Youssef KM NOM
84 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Angels in My Hair 2 Naaras 6 (IP) Khaled Youssef Abs
85 MCO V / MCO d 22 FIN*Kasmasiinin Virvatuli 2 Naaras 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana Arvosteltu
85 MCO V / MCO d 22 FIN*Kasmasiinin Virvatuli 2 Naaras 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB
86 MCO V / MCO g 22 FI*NineTales Kiss Can Change Everything 2 Naaras 6 (IP) Khaled Youssef EX1 CAGPIB NOM
87 MCO V / MCO d FI*KingLeo's Gaute Gautesen 2 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP
88 MCO VI / MCO f 03 22 FI*NineTales Edna Mode 2 Naaras 3 (GIC) Askett Mats EX1 CACS
89 MCO VI / MCO d 09 22 RU*Unicum Lucifer 2 Uros 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB
90 MCO VI / MCO d 09 22 FI*LovelyLife Tico Tico Thunderbolt 2 Uros 10 (KAS) Askett Mats EX1 CAP
91 MCO VI / MCO g 09 22 FI*KingLeo's Divine Lady Di 2 Naaras 8 (PR) Askett Mats EX1 CAPIB
92 MCO VII / MCO ns FI*Escape's Yankee Rose 2 Naaras 1 (SC) Wilczek Anna KM
93 MCO VII / MCO ns FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister 2 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
94 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Gunn-Tove 2 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB BIV NOM
95 MCO VII / MCO ns 22 FI*CoonShadow WildFire 2 Uros 6 (IP) Wilczek Anna EX2
96 MCO VII / MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ 2 Uros 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB NOM BIS
97 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Black Hole Sun 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
97 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Black Hole Sun 2 Naaras 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB BIV
98 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Geir-Arne 2 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
99 MCO VII / MCO ns FI*Vuorensinen Winston 2 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX2
100 MCO VIII / MCO ns 09 FI*Pikkumetsän Zaza 2 Naaras 3 (GIC) Askett Mats EX1 CACS
101 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*NineTales Incredible Hulk 2 Uros 3 (GIC) Askett Mats EX1 CACS
102 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Moggi Ice Dream 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX1 BIV
103 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 10 (KAS) Askett Mats EX1 CAP
104 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*NineTales Dim The Lights 2 Naaras 8 (PR) Askett Mats EX1 CAPIB NOM
105 NEM I / NEM n 21 Falco z Kociego Domu*PL 2 Uros 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
106 NEM I / NEM n 21 SE*Triquetras Lexington 2 Naaras 7 (CH) Khaled Youssef EX1 CACIB
107 NEM I / NEM a 21 Sibcoon's Pinocchio 2 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
108 NEM I / NEM n 21 Sibcoon's Peekaboo *** 2 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
109 NEM I / NEM a 21 FI*SiniTaigan Bogactwo 2 Uros 12 (Pennut) Khaled Youssef EX2
110 NEM I / NEM n FI*SiniTaigan Burza 2 Uros 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1 NOM
111 NEM II / NEM a 09 21 FleurAmour Yuray of TaigaStar 2 Uros 5 (IC) Wilczek Anna Abs
112 NEM II / NEM n 09 21 Timon Tomanica *** 2 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
113 NFO I / NFO n FI*FoxyPaw's Hootchie Mama 2 Naaras 12 (Pennut) Askett Mats EX1
114 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti 2 Uros 3 (GIC) Khaled Youssef EX1 CACS
115 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Super Fluke 2 Uros 4 (GIP) Khaled Youssef EX1 CAPS
116 NFO III / NFO a 24 FI*Hopeahännän Josefiina 2 Naaras 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
117 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana 2
117 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 2 (SP) Sjöbom Glenn KM NOM
118 NFO III / NFO n 24 FI*FoxyPaw's Mannish Boy 2 Uros 6 (IP) Sjöbom Glenn EX1 CAGPIB
119 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 3 (GIC) Askett Mats EX1 CACS
120 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps We Belong 2 Naaras 3 (GIC) Askett Mats EX1 CACS BIV NOM
121 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 3 (GIC) Askett Mats EX2
122 NFO IV / NFO n 09 22 S*Golden Oracle's Hurricane 2 Uros 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB
123 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 9 (Avoin) Askett Mats EX1 CAC
124 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Marjametsän Peto on irti 2 Uros 11 (Nuoret) Askett Mats EX2
125 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Marjametsän Saravon Pekka 2 Uros 11 (Nuoret) Askett Mats EX1 NOM
126 NFO IV / NFO n 03 24 FI*FoxyPaw's Spin Doctor 2 Uros 12 (Pennut) Askett Mats EX1 BIV NOM BIS
127 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Pörkarvan QuentinTarantino 2 Uros 4 (GIP) Askett Mats EX1 CAPS NOM
128 NFO IV / NFO n 09 22 FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
128 NFO IV / NFO n 09 22 FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo 2 Naaras 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana 3
128 NFO IV / NFO n 09 22 FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo 2 Naaras 10 (KAS) Askett Mats EX1 CAP
129 NFO VI / NFO f 02 21 62 S*Hemligheten's Blaze 2 Naaras 5 (IC) Sjöbom Glenn EX1 CAGCIB
130 NFO VI / NFO f 09 22 S*Isgården's Åska 2 Naaras 7 (CH) Sjöbom Glenn EX1 CACIB
131 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX2
132 NFO VI / NFO d 09 24 FI*WitSarin Simca 2 Uros 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC BIV NOM
133 NFO VI / NFO e 09 SE*Klint skogens Slash 2 Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1
134 NFO VII / NFO fs 24 SE*Holy Smoke's Crow Jane 2 Naaras 5 (IC) Sjöbom Glenn EX1 CAGCIB
135 NFO VII / NFO ns 23 Ihanas Capoeira 2 Naaras 4 (GIP) Sjöbom Glenn EX1 CAPS
136 NFO VIII / NFO ns 09 22 S*Gunsmokes Pepper 2 Uros 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB
137 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI*Glyrien's Snow White 2 Naaras 7 (CH) Askett Mats EX1 CACIB
138 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 4 (GIP) Askett Mats EX1 CAPS
139 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Nicolas 2 Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn Abs
140 SIB II / SIB n 09 FI*Lumikissan Venni Vekkuli 2 Naaras 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB NOM BIS
141 SIB II / SIB a 09 Riverwind Caleb Jamesovic 2 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP
142 SIB III / SIB n 24 Feofan Sibaris*RU 2 Uros 3 (GIC) Askett Mats EX1 CACS BIV NOM
143 SIB III / SIB n 24 FI*Tunturikissan Huurre 2 Uros 9 (Avoin) Askett Mats EX1 CAC
144 SIB III / SIB n 24 FI*Apachiris Greta 2 Naaras 9 (Avoin) Askett Mats EX1 CAC
145 SIB III / SIB a 24 FI*Mäntylän Livvi 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX2
146 SIB III / SIB a 24 FI*Mäntylän Lyydi 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX1
147 SIB III / SIB n 24 FI*Apachiris Gregory 2 Uros 10 (KAS) Askett Mats EX1 CAP
148 SIB III / SIB n 24 FI*Tunturikissan Tihku 2 Uros 8 (PR) Askett Mats EX1 CAPIB
149 SIB III / SIB ny 24 FI*Amante's Andromeda 2 Naaras 10 (KAS) Askett Mats EX1 CAP BIV
150 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Bmy-Moumou Dandy Thunder 2 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
151 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Catillus Midday Mazarin 2 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
152 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Hallametsän Amorphis 2 Uros 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
153 SIB IV / SIB n 03 24 S*Starsky's Electra 2 Naaras 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB
154 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan ZäpinäSissi 2 Naaras 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana 4
154 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan ZäpinäSissi 2 Naaras 2 (SP) Sjöbom Glenn KM NOM
155 SIB VII / SIB as 24 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari 2 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB NOM
156 SIB VII / SIB ns FI*Knotberry's Yogamaster 2 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
157 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 BIV NOM
158 SIB VII / SIB es 24 FI*Lumikissan Candy King 2 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM
159 SIB VII / SIB fs FIN*Lumikissan LappuLiisa 2 Naaras 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana 2
159 SIB VII / SIB fs FIN*Lumikissan LappuLiisa 2 Naaras 2 (SP) Wilczek Anna KM NOM BIS
160 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria 2 Naaras 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana 1 NOM BIS
160 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria 2 Naaras 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
161 SIB VIII / SIB ds 09 11 FI*Lumikissan BlingBling 2 Naaras 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1 NOM BIS
162 SIB VIII / SIB gs 09 24 FI*Lumikissan CaramelliElli 2 Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1 BIV NOM
163 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Pikku-Priin Dancing DandeLion 2 Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX2
164 BEN n 22 Like a Prayer des Griffes de Feu 3 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
165 BEN n 22 MyArt Tiermes from Lapland 3 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
166 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 1 NOM BIS
166 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
167 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
168 BEN n 24 CattiCartano Jungle Jewel *** 3 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 NOM BIS
169 BEN n 24 FIN*CattiCartanon Jaguliina 3 Naaras 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 1
169 BEN n 24 FIN*CattiCartanon Jaguliina 3 Naaras 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS
170 BEN n 24 FI*Hiesun Bringer of Hope 3 Uros 10 (KAS) Tausen Marteinn EX2
171 BEN n 24 MyArt Shaman from Lapland 3 Uros 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP BIV NOM
172 BEN n 24 32 Labaiedubengal Dio Dell Amore 3 Uros 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM
173 BEN n 24 32 FI*Hiesun Walking Dead 3 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
174 BLH n Kant of Baltic Breeze 3 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
175 BLH n FI*Aurantia's Perfect Storm 3 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
176 BLH a FI*Ullukan John Draken 3 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
177 BLH c FI*Duketin Justiina 3 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn BLH a
178 BLH d FI*Aurantia's Polar Vortex 3 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
179 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto 3 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
180 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
181 BSH w 62 N'Ice Bear from Town-House*D 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
181 BSH w 62 N'Ice Bear from Town-House*D 3 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB NOM BIS
182 BSH w 62 FI*Rhinestone's White Diamond Rose 3 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
183 BSH n FI*Rhinestone's Kiss Me Quick 3 Naaras 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
184 BSH a FI*Aurantia's Magnetic Eyes 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
184 BSH a FI*Aurantia's Magnetic Eyes 3 Uros 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS
185 BSH a FI*Rhinestone's Bumblebee 3 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1 NOM
186 BSH a FI*Rhinestone's Midnight Blue Rose 3 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1 BIV NOM
187 BSH a FI*Suvikasteen Crixus 3 Uros 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
188 BSH a FI*Aurantia's Protector 3 Uros 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX1 CAGPIB
189 BSH a FI*Noor's Ludvig 3 Uros 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB BIV
190 BSH d FI*Aurantia's Celebration of Light 3 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
191 BSH e FI*Aurantia's Luminosity 3 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB NOM
192 BSH f FI*Bumblebrits Dear Prudence 3 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC NOM BIS
193 BSH f FI*Duketin Gabrielle 3 Naaras 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB
194 BSH g FI*Aurantia's Polaris 3 Naaras 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
195 BSH fs FI*Helmiinan Matleena 3 Naaras 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
196 BSH n 22 FI*Sarellin Kisumisu 3 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna Abs
197 BSH a 22 FI*Rhinestone's Rhapsody in Blue 3 Naaras 7 (CH) Biernaczyk Marcin EX1 CACIB
198 BSH c 24 FI*Ullukan Pyrypoika 3 Uros 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
199 BSH ns 11 FI*Helmiinan Vanamo 3 Naaras 7 (CH) Biernaczyk Marcin Abs
200 BSH ns 11 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale 3 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
201 BSH n 03 Tegheon UnderleyHall*PL 3 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
202 BUR n FI*Seirene Queen Bee 3 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn Abs
203 BUR n FI*Arkhitekton Leif 3 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
204 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM
205 BUR a FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock 3 Naaras 8 (PR) Wilczek Anna Mitätöity Mitätöity
206 BUR c FI*Arkhitekton Dalia 3 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
207 BUR c FI*Cattish Anne Bonny 3 Naaras 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
208 BUR d FI*Kissmollin Guarneri 3 Uros 3 (GIC) Biernaczyk Marcin Abs
209 BUR g FI*Seirene Norma 3 Naaras 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP NOM
210 BUR h FI*Cattish Anna the Princess 3 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB NOM
211 BUR j FI*Hokkuspokkus Djelibeybi 3 Naaras 2 (SP) Biernaczyk Marcin Abs
212 EUR ns FI*Taikapeikon Armas P. 3 Uros 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS NOM
213 EUR ns FI*Katinhännän Time Detective Steel 3 Uros 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
214 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 2
214 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM
215 EUR n 23 FI*Katinhännän Kielo Kanteletar 3 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
216 EUR a 23 FI*Pikku-Piun Ihana Ilona 3 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
217 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS NOM
218 EUR ns 23 FI*Lumihelmen Giulio Gatti 3 Uros 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
219 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS NOM BIS
220 EUR a 03 FI*Waputtaren Ututyttö Terhenneito 3 Naaras 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
221 KOR FI*Silvertip Jiisip tanwaakom 3 Naaras 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS NOM
222 KOR FI*SilverToe's Niw Thea Takla 3 Uros 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB
223 OCI n 24 FI*Moosegrove Cleopatra 3 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
224 OCI b 24 FI*SpottyDotty Leonore 3 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
225 OCI b 24 FI*Martinic Soldier of Fortune 3 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
226 OCI bs 24 FI*Amare-Cattus Eetu Eevertti 3 Uros 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1
227 SIN FI*Chai-lai Darling Daisy 3 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 NOM
228 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Tausen Marteinn KM
229 ABY n FI*Lovedevotion Jackson 4 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC BIV NOM
230 ABY n FI*Lovedevotion Josefine 4 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
231 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB NOM
232 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 1 NOM BIS
233 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 4 Naaras 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB NOM BIS
234 ABY o FI*Lovedevotion Juliet 4 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC NOM
235 ABY as (N) Tingerling's Charlie 4 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
236 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov 4 Uros 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS
237 CRX I / CRX n FI*FunkyJam's Star-Lord 4 Uros 4 (GIP) Jyrkinen Jaana EX1 CAPS NOM BIS
238 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Joyride 4 Uros 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS
239 CRX II / CRX c 09 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee 4 Naaras 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
240 CRX III / CRX d FI*Sirpaleen Caspian Apollon 4 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 NOM
241 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Saca's Ånastasia the First 4 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1 NOM BIS
242 CRX VII / CRX n 33 FI*Saca's Radiant Snow Whirls 4 Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC NOM BIS
243 CRX VII / CRX n 33 FI*Telltail's Foxy Lady 4 Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana Abs
244 CRX VIII / CRX d 03 33 FI*Telltail's Freestyler 4 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana Abs
245 CRX VIII / CRX f 03 33 FI*Telltail's Jolene 4 Naaras 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
246 DRX I / DRX n FI*Riepujengin Tittelintuure 4 Uros 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS
247 DRX III / DRX g 24 S*Oblivion's Rainbow Dash 4 Naaras 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
248 DRX VII / DRX n 33 SE*Poetique's Honda Shadow 4 Naaras 7 (CH) Jyrkinen Jaana EX1 CACIB
249 OLH ns 24 FI*Frostnight's Shadegrown 4 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
250 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM NOM
251 OSH b FI*Sultsinan Bobkatti 4 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
252 OSH a 24 Apocalyptica Giuseppe Verdi 4 Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
253 OSH c 24 FI*Sultsinan Kizimkazi 4 Naaras 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB NOM BIS
254 OSH c 24 FI*LoudMeow Full Moon 4 Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
255 OSH b 02 21 FI*Omenatarhan Part Time Lover 4 Uros 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS
256 RUS FI*BlueLair's Gabriella 4 Naaras 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB
257 RUS FI*Sini-Hilkan Zenith 4 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 NOM BIS
258 RUS FI*Sini-Hilkan Damsel of Bunch 4 Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
259 RUS FI*BlueLair's Konstantin 4 Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1 BIV
260 RUS FI*Sini-Hilkan CocoaBloom 4 Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
261 SIA b 21 FI*Arkhitekton White chocolate 4 Naaras 6 (IP) Jyrkinen Jaana EX1 CAGPIB
262 SIA d 21 FI*SunSarin Bodom Beach Terror 4 Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
263 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM
264 SIA h 21 FI*SunSarin Bijou 4 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
265 SIA n 01 FI*Sultsinan Itätuuli 4 Uros 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 2
265 SIA n 01 FI*Sultsinan Itätuuli 4 Uros 6 (IP) Jyrkinen Jaana EX1 CAGPIB
266 SIA n 03 Apocalyptica Calypso 4 Uros 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM
267 SIA n 03 FI*Sultsinan Something Yammie 4 Uros 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM
268 SOM o FI*Amajan Norton Norberto 4 Uros 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB
269 SPH I / SPH n 21 FI*Miisalan Kölli 4 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
270 SPH III / SPH f 21 32 FI*Miisalan Justiina 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 NOM
271 SPH IV / SPH f 03 FI*Hobbitqueen's Yolanda 4 Naaras 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
272 THA n Tekila Sanchitos 4 Naaras 7 (CH) Jyrkinen Jaana Mitätöity Mitätöity
273 THA a 21 FI*SpotsAndPoints Tatjana 4 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
274 THA n 21 Thaiblueangels Chisu 4 Naaras 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB
275 THA n 21 FI*SpotsAndPoints Cassius 4 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn VG1
276 HCL Aku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Kudra Magdalena Abs
276 HCL Aku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Askett Mats Abs
277 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 1
277 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Askett Mats 1 NOM BIS
278 HCS Erkki Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Biernaczyk Marcin 3
279 HCS Elmo Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Biernaczyk Marcin 4
280 HCS Kiusa Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Biernaczyk Marcin 1 NOM
281 HCS Tuisku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 1 NOM BIS
281 HCS Tuisku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Biernaczyk Marcin 2
282 RAG n 03 SE*Kurjokattens Fresca 1 Naaras 7 (CH) Sjöbom Glenn EX1 CACIB
302 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Askett Mats KAT 2: ACL VII, MCO I, MCO VI, MCO VIII, NFO I, NFO IV, NFO VIII, SIB III, HCL, VET 1 39
Biernaczyk Marcin KAT 3: BEN n 22, BEN n 24 32, BLH d, BSH n, BSH a, BSH a 22, BSH c 24, BSH ns 11, BUR d, BUR g, BUR h, BUR j, EUR ns, EUR n 22, EUR a 23, EUR d 22, EUR ns 23, EUR a 03, OCI n 24, OCI bs 24, HCS, VET 3, VET 4 39
Jyrkinen Jaana KAT 4: ABY as, BAL w 67, CRX I, CRX VI, CRX VII, CRX VIII, DRX VII, OLH ns 24, OSH a, OSH b, OSH a 24, OSH c 24, OSH b 02 21, RUS, SIA b 21, SIA d 21, SIA e 21, SIA h 21, SIA n 01, SIA n 03, SPH IV, THA n, VET 2 38
Khaled Youssef KAT 1: PER n, PER f, PER n 22, PER ns 11, PER g 02 62, RAG a 03, RAG g 03, KAT 2: MCO II, MCO IV, MCO V, NEM I, NFO II, SIB II 40
Kudra Magdalena KAT 1: EXO d, PER f 03, PER g 03, RAG a, RAG d 21, RAG e 21, RAG f 21, RAG a 04, RAG g 04, RAG n 04 21, SBI n, SBI b, SBI c, SBI n 21, SBI c 21, SBI e 21, tuomarioppilas/student judge Annukka Rintakumpu, VET HC 28
Sjöbom Glenn KAT 1: PER d, RAG n, RAG c, RAG n 03, RAG n 04, RAG a 03 21, SBI a, SBI h, KAT 2: ACS XI, MCO III, NFO III, NFO VI, NFO VII, NFO IX, SIB V, SIB VIII 40
Tausen Marteinn KAT 3: BEN n 24, BLH c, BSH e, BSH f, BSH n 03, BUR n, KOR, OCI b 24, KAT 4: ABY n, ABY a, ABY o, CRX II, CRX III, DRX I, DRX III, SOM o, SPH I, SPH III, THA n 21, tuomarioppilas/student judge Kristiina Rautio 32
Wilczek Anna KAT 2: ACL VIII, ACS IV, MCO VII, NEM II, SIB IV, SIB VII, KAT 3: BLH n, BLH a, BML I, BSH w 62, BSH d, BSH g, BSH fs, BSH n 22, BUR a, BUR c, EUR n 23, EUR as 22, SIN 41
8 tuomaria.