Omakissa
ISROK 71. kv rotukissanäyttely 17.06.2017
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 17.6.2017 Loppuu 17.6.2017
Ilmoittautuminen alkaa 6.3.2017 Ilmoittautuminen loppuu 28.5.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 4.6.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Ei
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka Savonlinna
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Tiina Räsänen, puh. 045 643 4600, tiina.rasanen@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, puh. 050 362 6260, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Ann-Marie Määttä, e-mail: ann-marie.maatta@isrok.net
Palkinnot: Anne Röpelinen, puh. 040 534 5650, anne.ropelinen@isrok.net

Yhteydenotot pääasiassa sähköpostitse! Puhelimitse vain iltaisin klo 17-20!
Lisätietoja Näyttelyyn ilmoittaudutaan ensisijaisesti Omakissan kautta viimeistään 21.5.2017. Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavilla laskuilla. Älä muuta laskujen tietoja ja muista käyttää maksaessasi viitenumeroa. Ilmoittautumisen jälkeiset muutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net.

Jos ilmoittautuminen Omakissan kautta ei onnistu, tulee ilmoittautumienen tehdä kirjallisesti 19.5.2017 mennessä osoitteella: Tiina Räsänen, Puijonsarventie 21 C 17, 70260 KUOPIO. Ilmoittautumiset maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä ISROKin tilille FI43 5397 0820 0463 24, käyttäen viitettä 0026. Liitä maksukuitin kopio ilmoittautumislomakkeen takapuolelle.

Paperinen näyttelyluettelo tilataan etukäteen joko Omakissan kautta tai paperisen ilmoittautumislomakkeen liitteellä. Luettelo on saatavana maksutta PDF -tiedostona.

Näyttelyssä valitaan kaksi kategorian parasta kotikissaa, jos ilmoittautuneita kotikissoja on vähintään kymmenen. Muuten näyttelyssä valitaan yksi näyttelyn paras kotikissa.

Jos sinulla on vajaita leimakortteja, ota yhteyttä näyttelysihteeriin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 22 22 0 0 0
2 95 93 0 1 1
3 45 44 1 0 0
4 58 58 0 0 0
Kotikissat 3 3 0 0 0
Yhteensä 223 220 1 1 1

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love 1 Naaras 11 (Nuoret) Vasilieva Vera EX1
2 PER f 24 FI*Timanfaya She Will Be Loved 1 Naaras 11 (Nuoret) Vasilieva Vera EX1 NOM BIS
3 PER n 03 FI*Marjakorin Fanny 1 Naaras 10 (KAS) Vasilieva Vera EX1 CAP
4 RAG n FI*Dollyblues Fill Your Heart 1 Uros 5 (IC) Vasilieva Vera EX1 CAGCIB
5 RAG n FI*Barfait's Aisha 1 Naaras 8 (PR) Vasilieva Vera EX1 CAPIB
6 RAG a FI*Barfait's Alfie 1 Uros 6 (IP) Vasilieva Vera EX1 CAGPIB
7 RAG n 03 FI*Valkokullan Magnum 1 Uros 12 (Pennut) Vasilieva Vera EX1 NOM BIS
8 RAG n 04 FI*Dollyblues Looking Up 1 Uros 9 (Avoin) Vasilieva Vera EX1 CAC
9 RAG f 04 FI*Pirtti-Viiksen LUMIHILE 1 Naaras 12 (Pennut) Vasilieva Vera EX1
10 RAG a 04 21 FI*Rock'nRags BrightestDiamond 1 Naaras 3 (GIC) Vasilieva Vera EX1 CACS
11 SBI a FI*Lofanna Francesca 1 Naaras 12 (Pennut) Vasilieva Vera EX1
12 SBI a FIN*Touchant Homme du Monde 1 Uros 17 (Veteraani) Zagorskaya Elena 1 NOM BIS
12 SBI a FIN*Touchant Homme du Monde 1 Uros 6 (IP) Vasilieva Vera EX1 CAGPIB NOM BIS
13 SBI a FI*MeToYou Hero 1 Uros 10 (KAS) Vasilieva Vera EX1 CAP
14 SBI b FI*Nalle-Puhin Keep The Faith 1 Naaras 5 (IC) Vasilieva Vera EX1 CAGCIB NOM BIS
15 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour 1 Naaras 17 (Veteraani) Zagorskaya Elena 1
15 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour 1 Naaras 2 (SP) Vasilieva Vera KM NOM BIS
16 SBI d FI*Tamus Escort 1 Uros 1 (SC) Vasilieva Vera KM
17 SBI d FI*Touchant Renault Unique 1 Uros 1 (SC) Vasilieva Vera KM NOM BIS
18 SBI a 21 Demian Günther 1 Uros 5 (IC) Vasilieva Vera EX1 CAGCIB
19 SBI a 21 RU*Tarnis Urgant 1 Uros 11 (Nuoret) Vasilieva Vera EX1
20 SBI d 21 FI*Pirimirrin Lanarkiitti 1 Uros 12 (Pennut) Vasilieva Vera EX1
21 ACS IV / ACS a 03 22 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM BIS
22 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI*Siriuksen QuincyCurl 2 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
23 MCO II / MCO n 09 FI*LovelyLife Stand By Me Sylvester 2 Uros 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1
24 MCO II / MCO n 09 FI*KingLeo's Haymitch Abernathy 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1
25 MCO III / MCO n 25 Atlantic Acadia's Quest For Fire 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB BIV NOM
26 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Damareos 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX2
27 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
28 MCO III / MCO a 22 FI*KingLeo's Heaven Can Wait 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
29 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks 2 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir Abs
30 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox 2 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP NOM BIS
31 MCO IV / MCO n 09 24 FI*Moggi Fanni Sapuska 2 Naaras 7 (CH) Zagorskaya Elena EX1 CACIB
32 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lion King 2 Uros 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC BIV
33 MCO IV / MCO n 09 22 Oklahoma Vivacoon*PL 2 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena Abs
34 MCO IV / MCO n 09 22 FI*RoseLion's Elegant Design 2 Uros 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1
35 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Stout-hearted Zuzu Petals 2 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1 NOM
36 MCO IV / MCO n 09 23 FI*Goldenstream's Adventure of a Lifetime 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1
37 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin 2 Uros 2 (SP) Zagorskaya Elena Abs
37 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin 2 Uros 17 (Veteraani) Zagorskaya Elena Abs
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Coraline 2 Naaras 2 (SP) Zagorskaya Elena Abs
39 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo 2 Uros 4 (GIP) Zagorskaya Elena EX1 CAPS NOM
40 MCO V / MCO d 22 PL*Dark Age Fantasia 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
41 MCO V / MCO d 22 Bumblebee Cunabula*RU 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir Abs
42 MCO V / MCO d FI*KingLeo's Gaute Gautesen 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 BIV
43 MCO V / MCO g 22 FI*NineTales Million Dollar Baby 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX2
44 MCO V / MCO f 23 FI*Vuorensinen Blackcurrant 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
45 MCO V / MCO f 22 Xandra Sky Beyrouth, CZ 2 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM
46 MCO VI / MCO f 03 22 FI*NineTales Edna Mode 2 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX2
47 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Vuorensinen Lady 2 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS BIV NOM
48 MCO VI / MCO d 09 22 Avalon of Brenda's Garden 2 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
49 MCO VI / MCO d 09 22 RU*Unicum Lucifer 2 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV
50 MCO VI / MCO d 09 22 FI*BellaAmare's Eternal Be My Jetro 2 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta Abs
51 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Hard as a Rock 2 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
52 MCO VI / MCO f 02 62 FI*BellaAmare's Eternal Elettra Rossellini 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
53 MCO VI / MCO d 09 22 FIN*Escape's Tycoon 2 Uros 17 (Veteraani) Zagorskaya Elena 2
53 MCO VI / MCO d 09 22 FIN*Escape's Tycoon 2 Uros 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM
54 MCO VI / MCO d 03 22 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton 2 Uros 17 (Veteraani) Zagorskaya Elena 3
54 MCO VI / MCO d 03 22 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton 2 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
55 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Rotcat In Flames 2 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX2
56 MCO VI / MCO d 03 23 FI*BellaAmare's Ares of Love 2 Uros 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB NOM
57 MCO VII / MCO ns FI*Escape's Yankee Rose 2 Naaras 3 (GIC) Noskova Elena EX1 CACS
58 MCO VII / MCO fs 22 FI*KingLeo's Dance Little Sister 2 Naaras 7 (CH) Noskova Elena EX1 CACIB
59 MCO VII / MCO ns FI*LovelyLife Amor Aida 2 Naaras 10 (KAS) Noskova Elena EX1 CAP NOM
60 MCO VII / MCO ns FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister 2 Naaras 12 (Pennut) Noskova Elena EX2
61 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Guddommelig Gyda 2 Naaras 12 (Pennut) Noskova Elena EX1 BIV NOM BIS
62 MCO VII / MCO ns FI*Hiesun Mistyheart 2 Uros 2 (SP) Noskova Elena KM
63 MCO VII / MCO ns 22 FI*Rotcat Knight of Silver 2 Uros 4 (GIP) Noskova Elena EX1 CAPS BIV NOM
64 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
65 MCO VIII / MCO as 09 23 FI*Krysos Krazy Kat 2 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
66 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*NineTales Incredible Hulk 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX2
67 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Nùria 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB BIV
68 MCO III / MCO n 22 FI*BellaAmare's Moonlight Shadow 2 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
68 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*BellaAmare's Moonlight Shadow 2 Naaras 13c (Määrittely) Isakov Vladimir MCO III / MCO n 22
69 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Meeco 2 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
70 MCO IX / MCO w 62 FI*CheNiCoon's FeelixValentino 2 Uros 4 (GIP) Zagorskaya Elena EX1 CAPS
71 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella 2 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
72 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL 2 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP NOM BIS
73 NFO I / NFO a FI*Felicis Fixies 2 Uros 4 (GIP) Zagorskaya Elena EX1 CAPS
74 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 1 (SC) Noskova Elena KM
75 NFO II / NFO n 09 Oliver James Forest Myths 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
75 NFO II / NFO n 09 Oliver James Forest Myths 2 Uros 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB
76 NFO III / NFO n 24 FI*Felicis Faustus 2 Uros 1 (SC) Zagorskaya Elena KM NOM
77 NFO III / NFO n 24 FI*Heinuntuvan Eemeli 2 Uros 4 (GIP) Zagorskaya Elena Abs
78 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
78 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 4 (GIP) Zagorskaya Elena EX1 CAPS NOM
79 NFO IV / NFO a 02 21 64 FI*RockyHill's FloYahto 2 Uros 5 (IC) Zagorskaya Elena EX2
80 NFO IV / NFO n 09 23 Sterrenkatten's St. Etienne 2 Uros 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB
81 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Louhelan Iron Man 2 Uros 9 (Avoin) Zagorskaya Elena Abs
82 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Lolcat's Duchess Catherine 2 Naaras 6 (IP) Zagorskaya Elena EX1 CAGPIB
83 NFO V / NFO f FI*JustSpecial Burberry Summer 2 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS NOM
84 NFO V / NFO f 22 FI*Tähtitassun Black Rose 2 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX2
85 NFO V / NFO d 24 FI*Lolcat's Mr. Churchill 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB BIV
86 NFO V / NFO f FI*Felicis Gemma 2 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
87 NFO V / NFO f FI*Felicis Greta 2 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
88 NFO V / NFO d 23 FI*GoldenFurry's Last Hope 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX2
89 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta 2 Uros 3 (GIC) Zagorskaya Elena EX1 CACS
90 NFO VI / NFO g 09 23 FI*Lolcat's Blossom 2 Naaras 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB NOM
91 NFO V / NFO f 24 Katzenhof Fiorella 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir Mitätöity
92 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Glyrien's Princess Estelle 2 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1
93 NFO VI / NFO d 09 24 FI*WitSarin Simca 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1
94 NFO VI / NFO f 01 21 62 S*Myselisia's Satsuma 2 Naaras 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1 BIV NOM
95 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB
96 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI*Glyrien's Snow White 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
97 NFO VIII / NFO as 03 22 FI*Koivunpesän Parru 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
98 NFO VIII / NFO fs 09 FI*GoldenFurry's Last Wish 2 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 BIV
99 NFO VIII / NFO fs 03 22 Ylvie Ujvara av Snøfjord*CH 2 Naaras 8 (PR) Isakov Vladimir Abs
100 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 17 (Veteraani) Zagorskaya Elena 1 NOM BIS
100 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Noskova Elena KM NOM BIS
101 NFO IX / NFO w 61 FI*Tähtitassun Adalmiina 2 Naaras 12 (Pennut) Noskova Elena EX1
102 SIB II / SIB a 09 Riverwind Caleb Jamesovic 2 Uros 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
103 SIB III / SIB n 24 FI*Cherrytail's WonderBoy 2 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS NOM
104 SIB IV / SIB a 09 24 Veilchen-Fram Fialka*RU *** 2 Naaras 7 (CH) Noskova Elena EX1 CACIB NOM BIS
105 SIB VII / SIB ns FI*Cherrytail's Continental 2 Uros 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1 NOM
106 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 2
106 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 6 (IP) Urban Martin EX1 CAGPIB
107 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 5 (IC) Urban Martin EX1 CAGCIB
108 BEN n 24 CattiCartano CatwalkJewel *** 3 Naaras 11 (Nuoret) Urban Martin EX1 NOM BIS
109 BEN n 24 32 Labaiedubengal Dio Dell Amore 3 Uros 3 (GIC) Urban Martin EX1 CACS NOM
110 BEN n 24 32 FI*Hiesun Shadow of Dragon 3 Uros 2 (SP) Urban Martin KM
111 BSH ns 11 FI*Helmiinan Kultakäpälä 3 Uros 4 (GIP) Urban Martin EX1 CAPS BIV
112 BSH ns 11 Valentino Moon Sissi, CZ 3 Uros 10 (KAS) Urban Martin EX1 CAP
113 BSH ns 11 FI*Gnome's Love Her Madly 3 Naaras 10 (KAS) Urban Martin EX1 CAP
114 BSH bs 33 Shansel Mystical Smile of Mars 3 Uros 5 (IC) Urban Martin EX1 CAGCIB
115 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1
115 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Urban Martin KM BIV NOM
116 BUR n FIN*Almond's Virginia Woolf 3 Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 2
116 BUR n FIN*Almond's Virginia Woolf 3 Naaras 8 (PR) Urban Martin EX1 CAPIB
117 BUR n FI*Oliivian Charlie Brown 3 Uros 10 (KAS) Urban Martin EX1 CAP
118 BUR c FI*Elwood's Petunia 3 Naaras 5 (IC) Urban Martin EX1 CAGCIB
119 BUR c FI*Almond's Hiram Flaversham 3 Uros 6 (IP) Urban Martin EX1 CAGPIB
120 BUR e FI*Pystymetsän Ilja 3 Uros 7 (CH) Urban Martin EX1 No Cert
121 BUR e FI*Pystymetsän Petja 3 Uros 9 (Avoin) Urban Martin EX1 No Cert
122 BUR e FI*KattiaMattia Akuiitta 3 Uros 11 (Nuoret) Urban Martin EX1 BIV
123 BUR e FI*Pystymetsän Mitja 3 Uros 10 (KAS) Urban Martin EX1 CAP
124 BUR h FI*Cattish Anna the Princess 3 Naaras 9 (Avoin) Vasilieva Vera EX1 CAC NOM
125 BUR h FI*Beneloben Dawiina 3 Naaras 6 (IP) Vasilieva Vera EX1 CAGPIB
126 BUR j FI*Jigglypuff's Tia Dalma 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
126 BUR j FI*Jigglypuff's Tia Dalma 3 Naaras 5 (IC) Vasilieva Vera EX1 CAGCIB
127 BUR j FI*Hokkuspokkus Djelibeybi 3 Naaras 4 (GIP) Vasilieva Vera EX1 CAPS NOM BIS
128 KBL I / KBL w 62 FI*Miunmaan Bastjon 3 Uros 9 (Avoin) Vasilieva Vera EX1 CAC
129 KBL III / KBL f 24 FI*Miunmaan Celine 3 Naaras 9 (Avoin) Vasilieva Vera EX1 CAC
130 KOR FI*Silvertip Jiisip tanwaakom 3 Naaras 4 (GIP) Vasilieva Vera EX1 CAPS
131 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 1 (SC) Vasilieva Vera KM
132 MAN 51-52 / MAN e 51 FI*Maikain Pulla Won Vung 3 Uros 3 (GIC) Vasilieva Vera EX1 CACS NOM BIS
133 MAN 51-52 / MAN e 22 51 FI*Maikain MiuMiu 3 Naaras 12 (Pennut) Vasilieva Vera EX1 BIV NOM BIS
134 MAN 53 / MAN n 09 53 FI*Pikkeen Tuike 3 Uros 7 (CH) Vasilieva Vera EX1 CACIB
135 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 1 (SC) Urban Martin KM BIV
136 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Urban Martin KM
137 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Urban Martin KM BIV NOM BIS
138 OCI b 24 FI*Moosegrove Princess Estelle 3 Naaras 1 (SC) Urban Martin KM
139 OCI b 24 Happy Lady Tigrillo, CZ 3 Naaras 7 (CH) Urban Martin EX1 CACIB
140 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1 NOM BIS
140 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Urban Martin KM NOM BIS
141 OCI o 24 FI*Moosegrove Maroon 3 Uros 12 (Pennut) Vasilieva Vera EX1
142 OCI bs 24 FI*Northalla Fizzing 3 Uros 9 (Avoin) Vasilieva Vera EX1 CAC
143 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Urban Martin KM BIV NOM
144 ABY n FI*Laire Maer Gelir 4 Uros 5 (IC) Urban Martin EX1 CAGCIB
145 ABY n FI*Lovedevotion Infinity 4 Uros 11 (Nuoret) Urban Martin EX1 NOM
146 ABY n FI*Redcheetah's Jade 4 Naaras 11 (Nuoret) Urban Martin Abs
147 ABY n FI*Lovedevotion Jackson 4 Uros 12 (Pennut) Urban Martin EX1
148 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel 4 Naaras 4 (GIP) Urban Martin EX1 CAPS NOM
149 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Urban Martin 1 NOM BIS
150 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 3 (GIC) Noskova Elena Abs
151 ABY o FI*Link Kubembeleza Haiba 4 Uros 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB NOM BIS
152 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM NOM
153 CRX I / CRX n FI*Ballerina's Rikkovaaran Riku 4 Uros 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC
154 CRX I / CRX a FI*Pirtti-Viiksen Pikku-Piika 4 Naaras 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC
155 CRX I / CRX ns FI*Telltail's Xanadu 4 Uros 4 (GIP) Noskova Elena EX1 CAPS
156 CRX II / CRX n 02 62 FI*Telltail's Twenty Twirls 4 Naaras 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB NOM
157 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds 4 Naaras 7 (CH) Noskova Elena EX1 CACIB
158 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Joyride 4 Uros 6 (IP) Noskova Elena EX1 CAGPIB NOM
159 CRX II / CRX n 09 FI*Taikametsän Chastity Dingle 4 Naaras 10 (KAS) Noskova Elena EX1 CAP
160 CRX VII / CRX n 33 FI*Saca's Radiant Snow Whirls 4 Uros 12 (Pennut) Urban Martin EX1 NOM
161 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI*Framillan Touch of Moon 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
161 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI*Framillan Touch of Moon 4 Uros 7 (CH) Urban Martin EX1 CACIB
162 CRX VIII / CRX n 01 21 33 FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. 4 Uros 9 (Avoin) Urban Martin EX1 CAC
163 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Taikametsän Brian Carey 4 Uros 10 (KAS) Urban Martin EX1 CAP NOM BIS
164 DRX I / DRX n EE*Serengeti Masterpiece 4 Uros 11 (Nuoret) Urban Martin Abs
165 DRX II / DRX b 03 LV*Dea Dia Laura 4 Naaras 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC
166 DRX IV / DRX h 09 LV*Harizma Warwara Krasa *** 4 Naaras 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1
167 DRX V / DRX n 24 FI*Riepujengin Q-hullu 4 Uros 8 (PR) Urban Martin EX1 No Cert
168 DRX VII / DRX f 32 Valentina Calvados*PL 4 Naaras 9 (Avoin) Urban Martin Abs
169 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM NOM
170 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta Abs
171 OSH b HU*Okonor Miskolc 4 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta Abs
172 OSH f FI*BlackDevil's The End Of The Line 4 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta Abs
173 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta Abs
174 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM NOM BIS
175 OSH b 24 FI*WildHawk's Donehogawa 4 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM BIS
176 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
177 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 1 (SC) Koskenkangas Marjatta Abs
178 OSH e 24 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil 4 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta Abs
179 OSH a 03 Jailhouse Rock Via Nocturna*PL 4 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
180 OSH b 02 21 FI*WildHawk's Dakota 4 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
181 OSH b 02 21 FI*WildHawk's Dowanhowee 4 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
182 RUS Wychwood Wow 4 Uros 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB
183 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 1 (SC) Koskenkangas Marjatta Abs
184 SIA n FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy 4 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
185 SIA d 03 21 FI*Tabbytassun Aarre 4 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
186 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 11 (Nuoret) Noskova Elena Abs
187 SOM n FI*Vulpes Alfeios 4 Uros 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1
188 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1 BIV
189 SOM n FI*Vulpes Astraia 4 Naaras 11 (Nuoret) Noskova Elena EX2
190 SOM a FI*Foxkiss Charina trivirgata 4 Naaras 4 (GIP) Noskova Elena EX1 CAPS
191 SOM o FI*SunnyPace Galega 4 Uros 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1
192 SPH II / SPH a 03 FI*CiCi's Ophelia Otis 4 Naaras 3 (GIC) Noskova Elena EX1 CACS
193 SPH II / SPH n 03 FI*BritneyStar's Alfred J. Kwak 4 Uros 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC
194 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Izzy 4 Naaras 3 (GIC) Noskova Elena EX1 CACS
195 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Thelma 4 Naaras 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1 NOM BIS
196 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Noskova Elena KM NOM BIS
197 THA n 21 Thaiblueangels Chisu 4 Naaras 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1
198 HCS Maisa Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Zagorskaya Elena Abs
199 HCS Leevi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Zagorskaya Elena Abs
200 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Zagorskaya Elena Abs
201 NFO V / NFO d 22 FI*GoldenFurry's Last Choice 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
202 OCI n 24 FI*Moosegrove Aurora 3 Naaras 5 (IC) Urban Martin EX1 CAGCIB
203 OCI b 24 S*Vargagården's Sisu Maxwell JR 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
218 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Isakov Vladimir MCO VIII (13c), MCO III, MCO V, MCO VIII, NEM I, NFO V, NFO VIII, VET 3 37
Koskenkangas Marjatta ACS IV, ACS XI, MCO VI, SIB II, SIB III, BAL b, OSH a 03, OSH a 24, OSH b, OSH b 02 21, OSH b 24, OSH c 24, OSH d 24, OSH e, OSH f, OSH h, OSH n, SIA d 03 21, SIA n 32
Noskova Elena MCO VII, NFO II, NFO IX, NFO VII, SIB IV, SIB VII, ABY o, CRX I, CRX II, DRX II, DRX IV, RUS, SOM a, SOM n, SOM o, SPH II, SPH IV, SPH V, THA n 21 38
Urban Martin BEN n 22, BEN n 24, BEN n 24 32, BSH bs 33, BSH ns 11, BUR c, BUR e, BUR n, OCI b 24, OCI n 24, ABY n, CRX VII, CRX VIII, DRX I, DRX V, DRX VII, VET 4 39
Vasilieva Vera PER f 24, PER fs, PER n 03, RAG a, RAG a 04 21, RAG f 04, RAG n, RAG n 03, RAG n 04, SBI a, SBI a 21, SBI b, SBI d, BUR h, BUR j, KBL I, KBL III, KOR, MAN 51-52, MAN 53, OCI bs 24, OCI o 24 33
Zagorskaya Elena MCO II, MCO IV, MCO IX, NFO I, NFO III, NFO IV, NFO VI, HCS, VET 1, VET 2 34
6 tuomaria.