Omakissa
Satakissa 26.02.2017
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 26.2.2017 Loppuu 26.2.2017
Ilmoittautuminen alkaa 15.11.2016 Ilmoittautuminen loppuu 22.1.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.2.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 210   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti satakissa.sihteeri@gmail.com
Paikka Pori
Toimihenkilöt Näyttelypäällikö: Elise Rämö, elise.ramo@kolumbus.fi, p. 0405599924
Näyttelysihteeri: Pia Hassell, Koivuhaantie 4 B 5, 33480 Ylöjärvi, p. 0415036421
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten sähköpostitse pia.hassell@gmail.com, työaikana en hoida näyttelyasioita

Myyntipaikat ja mainokset:  Varaukset 15.02.2017 mennessä Elina Peltonen halden.coon@dnainternet.net p.0505920159
Raha-asiat: Marjo Klankki, satakissa.rahat@gmail.com. p. 0445410071
Ruusukkeet ja palkinnot: Otamme kiitollisuudella vastaan. Piia Anolin-Niemi, Sahrantie 21 C 11, 28220 Pori.
Assistenttianomukset: Pääassistentti Marko Lahtinen nebbis@gmail.com
Lisätietoja Näyttelypaikka: Kylpylähotelli Yyteri, Sipintie 1, 28840 Pori
Näyttelymaksu/kissa: 37€, Satakissan jäsenet 34€, ei-FIFe -kissat 50 €.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä. Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä!
Ennen ilmoajan päättymistä jo tehtyihin ilmottautumisiin muutokset 5€/muutos. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset mieluiten sähköpostilla pia.hassell@gmail.com tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä (3 € sisältää molemmat päivät). Paikanpäältä luettelo maksaa 5€.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 58 55 0 0 3
2 89 86 0 0 3
3 37 35 1 0 1
4 39 38 0 0 1
Kotikissat 7 7 0 0 0
Yhteensä 230 221 1 0 8

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI*Elrikan Fantastic Feeling 1 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
2 EXO w 62 FI*Elrikan Tamerlan 1 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
3 EXO g FI*Vipsun Aurora 1 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
4 EXO as FI*Mau-Miun Mary Poppins 1 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
5 EXO n 22 FI*Chosen-One Romance in the Rain 1 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM BIV NOM
6 EXO n 22 FI*Chosen-One Rain of Roses 1 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
7 EXO n 22 FI*Nipsu-Nappulan WhatsApp 1 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
8 EXO n 22 FI*Chosen-One Jadwiga Princess 1 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
9 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
10 EXO f 03 24 FI*Elrikan Tessa 1 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
11 PER n Almathea Boogie Night 1 Uros 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB NOM BIS
12 PER d One Way Ticket von La'Noitan 1 Uros 5 (IC) Ruonala Kai Abs
13 PER d FI*Mimosan Le Boy 1 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
14 PER d FI*Kultaviiksen Koh-I-Noor 1 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai Abs
15 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love 1 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
16 PER f 24 FI*Timanfaya She Will Be Loved 1 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM BIS
17 PER ns 24 62 FI*Timanfaya More Than Words 1 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
18 PER a 21 33 Sinihuiskan XabiAlonso 1 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
19 RAG n S*Mariamores O'Lala of Adonis 1 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX2
20 RAG n FI*Pengvin's Gloria 1 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
21 RAG a FI*Maplehill's Kingfisher 1 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB NOM
22 RAG n 03 FI*Maplehill's Tahoma 1 Uros 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB NOM BIS
23 RAG n 04 FI*Purppuralinnan Prinsessa Viviane 1 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC BIV NOM
24 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel 1 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
25 RAG n 04 FI*Birrimirrin Ragit Romneya 1 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
26 RAG a 03 FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly 1 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS
27 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
28 RAG a 03 FI*BlackRain's Breathtaking Prince 1 Uros 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
29 RAG a 04 Solenzara's Solomon Jack 1 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
30 RAG f 03 FI*Celestial's Satavarma 1 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB NOM BIS
31 RAG f 04 FI*Celestial's Tequila Sunrise 1 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM
32 RAG f 04 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U 1 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
33 RAG g 04 FI*BlackRain's Followed By An Angel 1 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
34 RAG g 04 FI*Celestial's Irish Coffee 1 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX2
35 RAG a 04 21 FI*Rock'nRags BrightestDiamond 1 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
36 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1 NOM BIS
36 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
37 SBI n FI*Harebell King Star Kalervo 1 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
39 SBI a FI*Lofanna Etna 1 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
40 SBI b FI*Nalle-Puhin Keep The Faith 1 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
41 SBI c FI*Harebell Niiskuneiti 1 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
42 SBI c FIN*Touchant Jaunet d'eau 1 Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 2
42 SBI c FIN*Touchant Jaunet d'eau 1 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM
43 SBI d FI*Mototassun Rocket III 1 Uros 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
44 SBI d FI*Rais-Kis Mignon 1 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
45 SBI d FI*Canth's Xander 1 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
46 SBI f FIN*Lirukallion Säkenöivä voima 1 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
47 SBI h Ravenna da MaKaJa 1 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
48 SBI n 21 FI*Saca's Azzurro Daimler 1 Uros 7 (CH) Ruonala Kai Abs
49 SBI n 21 FI*Kyattsu Scarlett O`hara 1 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
50 SBI e 21 Peret Laty Mery, CZ 1 Uros 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
51 SBI f 21 FI*Kyattsu Suellen O´hara 1 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
52 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir Abs
52 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita Abs
53 SBI j 21 FI*Canth's Molly Cottontail 1 Naaras 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB NOM
54 ACL III / ACL n 22 FI*Siriuksen ManzoniCurl 2 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS NOM BIS
55 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Debals KooMikko 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
56 ACL VIII / ACL ds 03 22 FI*Debals KehVeli 2 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
57 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen NidaCurl 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
58 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl 2 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
59 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS NOM BIS
60 ACS III / ACS n 22 DBCats The Curl From Impanema 2 Naaras 17 (Veteraani) Ruonala Kai 3
60 ACS III / ACS n 22 DBCats The Curl From Impanema 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP NOM BIS
61 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 17 (Veteraani) Ruonala Kai 2
61 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB NOM
62 MCO I / MCO a FI*Mainehaan Hanson 2 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
63 MCO I / MCO n FI*Tigerworld God Of Rock `N` Roll 2 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
64 MCO I / MCO n FI*Mainehaan Bruno 2 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
65 MCO II / MCO n 09 FI*Halden coon's Ärnesti 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
66 MCO II / MCO n 09 FI*Halden coon's Teppo Ääninen 2 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
67 MCO III / MCO a 22 FIN*SolarWind's Rigel 2 Uros 17 (Veteraani) Ruonala Kai 1 NOM BIS
67 MCO III / MCO a 22 FIN*SolarWind's Rigel 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM
68 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB BIV
69 MCO III / MCO a 25 Archie Mister Mega 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
69 MCO III / MCO a 25 Archie Mister Mega 2 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
70 MCO III / MCO n 25 FI*Tigerworld All Father 2nd 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
71 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Forever Diamond 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
72 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
73 MCO V / MCO f 22 FI*Hemingway's Chipara Sun 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
74 MCO V / MCO d 25 Mainelyclassic Even Song 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne Abs
75 MCO V / MCO e 25 FI*Tigerworld Bold `N` Beautiful 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
76 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted She Loves Me 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
77 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Nice `N` Easy 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
77 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Nice `N` Easy 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
78 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
79 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*Stout-hearted Victorious Love 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM BIS
80 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Chamberlain Keep It Dark 2 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne Abs
81 MCO VII / MCO es 24 FI*Chamberlain Arctic Love 2 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
82 MCO VII / MCO es 22 FI*Fullmoon's Eternal Flame 2 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB NOM
83 MCO VII / MCO ns 23 FI*Krysos One Undercover Cat 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir CAGCIB
84 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun GäryGävi 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX2
85 MCO VII / MCO ns 22 Macawi Mosi Double E's Xahir 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC BIV
86 MCO VIII / MCO ns 09 FI*Myrskypihlajan Happy Habibi 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
87 MCO VIII / MCO ns 09 S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll 2 Uros 17 (Veteraani) Ruonala Kai 2
87 MCO VIII / MCO ns 09 S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS BIV
88 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI*Mahtitassun D*Tipu 2 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX2
89 MCO VIII / MCO ns 09 LT*Lordcoon Grayse 2 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
90 NEM I / NEM ns 21 Markiz Velikii Ohotnik 2 Uros 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
91 NEM I / NEM n FI*NonServiam Adimiron Black 2 Naaras 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB NOM
92 NEM II / NEM n 03 21 Teison Nevskiy Sapfir 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
93 NFO II / NFO a 09 FI*Tupuliinin Titanic 2 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
95 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Another Life 2 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
96 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Debals Jonatan 2 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM BIV
97 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Nalle-Puhin Girl On Fire 2 Naaras 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX2
98 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS NOM BIS
99 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä 2 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita Abs
100 NFO IV / NFO a 09 22 FI*Siniidan Bubble Bobble 2 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
100 NFO IV / NFO a 09 22 FI*Siniidan Bubble Bobble 2 Naaras 13c (Määrittely) Isakov Vladimir NFO a 09 22
101 NFO IV / NFO n 09 23 FIN*Deimos Lotus Elise 2 Naaras 17 (Veteraani) Ruonala Kai 1
101 NFO IV / NFO n 09 23 FIN*Deimos Lotus Elise 2 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
102 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Nalle-Puhin Jonne Aaron 2 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM
103 NFO V / NFO f FI*Tupuliinin Josefiina 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
104 NFO V / NFO d DonTomaso's Tiger 2 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
105 NFO V / NFO f 22 FI*Keijumetsän Queen Bitch 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne Abs
106 NFO VI / NFO f 09 22 IT*Freya Oyne Witch Glinda 2 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS NOM
107 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Jarraun's Skog Cheresa 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
108 NFO VII / NFO ns 24 FI*KittyLady's Blueberry Muffin 2 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
109 NFO VIII / NFO fs 09 22 Ephelia Tierra Media*ES 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
110 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*FoxyPaw's Jock Scott 2 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS NOM
111 SIB III / SIB ny 24 FI*Apachiris Elendil 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB NOM
112 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
113 SIB V / SIB d 24 FI*Jatsitytön Blaziken 2 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
114 SIB V / SIB d 23 FI*Keijumetsän Kesäduuni blues 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
115 SIB VI / SIB e 09 FI*Cherrytail's Mike Ness 2 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
116 SIB VII / SIB es 11 VinniMur Zlatogor 2 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
117 SIB VII / SIB ns 24 FI*Cherrytail's Beowulf 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
118 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*ArcticWilds Goofy 2 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
119 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Sipsun Altair 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB BIV NOM
120 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Cherrytail's Belvedere 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
122 SRL III / SRL d Psipsina Lieska 2 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
124 SRS II / SRS o 03 Casa Dei Riccioli Amor Amor Lola 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
125 TUA II / TUA a 02 64 FI*Josmarin Miss Villiina 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
126 TUA II / TUA n 09 FI*Felesin Jarkko Martikainen 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV
127 TUA II / TUA n 09 FI*Josmarin Nape Napittaja 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
128 TUA III / TUA n 24 FI*Felesin Erja Lyytinen 2 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
129 TUA V / TUA f FI*Felesin Aija Puurtinen 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
130 TUA V / TUA d 24 FI*Felesin Marco Hietala 2 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
131 TUA VI / TUA f 03 24 FI*Tangerine's Enigma: Milk & Honey 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
132 TUA IX / TUA w 64 FI*Felesin Regina 2 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
133 TUA IX / TUA w 64 FI*Josmarin Nöpö Nöpöttäjä 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 NOM BIS
134 TUA IX / TUA w 61 FI*Josmarin Ieremija 2 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
135 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys 3 Uros 6 (IP) Eriksson Ulrika EX1 CAGPIB NOM
136 BSH a FI*Suvikasteen Crixus 3 Uros 6 (IP) Eriksson Ulrika EX1 CAGPIB
137 BSH d FI*Aurantia's Celebration of Light 3 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
138 BSH f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 2 (SP) Eriksson Ulrika KM NOM BIS
139 BSH ns 11 FI*Helmiinan Hupakko 3 Naaras 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB NOM
140 BUR n FI*Lilac's HRH King Hassan 3 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
141 BUR n FI*Feirefiz Pour Some Sugar On Me 3 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir Abs
142 BUR n FI*Lilac's Iron Maiden 3 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
143 BUR b UA*Oktarin Yamadori 3 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir Abs
144 BUR c FI*Ninelli's Öökuninganna 3 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
145 BUR d FI*Feirefiz Love Bites 3 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP NOM BIS
146 BUR e FI*Harebell Aramis 3 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
146 BUR e FI*Harebell Aramis 3 Uros 6 (IP) Eriksson Ulrika EX1 CAGPIB
147 BUR f FI*Almond's Ella Fitzgerald 3 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
148 BUR h FI*Cattish Ada Rising 3 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
149 BUR h FI*Celsiana Vanamo 3 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
150 CYM 53 / CYM e 09 53 FI*KehRuun Aisha 3 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM BIS
151 EUR w 64 FI*Lumihelmen Herrasmies 3 Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
152 EUR n FI*Sireenin Aamunkoi 3 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM
153 EUR ns FI*Taikapeikon Armas P. 3 Uros 8 (PR) Eriksson Ulrika EX1 CAPIB
154 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
155 EUR f 22 FI*Pikku-Piun Helga Hirmuinen 3 Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
156 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 1 (SC) Eriksson Ulrika KM
157 KOR FI*Mythai Busaya Bao 3 Naaras 7 (CH) Eriksson Ulrika EX1 CACIB NOM
158 MAN 51-52 / MAN e 51 FI*Maikain Pulla Won Vung 3 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB NOM BIS
159 MAU ns Nalittna Daenerys Targaryan 3 Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1 NOM BIS
160 MAU ns 24 FI*Felesin Nefertum 3 Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika Abs
161 MAU ns 24 FI*CatNmaus Bayueh 3 Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
162 MAU ns 24 FI*Felesin Sekhmet 3 Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX2
163 MAU ns 24 FI*Walidah Baketwernel 3 Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1 BIV NOM BIS
164 MAU ns 24 FI*Chai-lai Walidah Ife 3 Naaras 2 (SP) Eriksson Ulrika KM
165 MAU ns 24 FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk 3 Naaras 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP
166 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 1 (SC) Eriksson Ulrika KM NOM
167 OCI b 24 FI*Kukkatarhan Capsicum 3 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
168 OCI os 24 FI*Northalla Moonlight 3 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
169 ABY n FI*Laire Maer Gelir 4 Uros 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1
170 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP
171 ABY a FI*Silkkihienon XO Emiliani 4 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
172 ABY a FI*Kawaii Lily 4 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai Mitätöity Mitätöity
173 ABY o FI*Neaera's Genna Gingerella 4 Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
174 ABY o FI*Link Kubembeleza Haiba 4 Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
175 ABY p FI*Kawaii Junko 4 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS
176 BAL n 21 FI*Willicon Until I Get You 4 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
177 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS
178 CRX II / CRX a 02 62 FI*FunkyJam's Upupa Epops 4 Naaras 5 (IC) Eriksson Ulrika EX1 CAGCIB NOM BIS
179 CRX II / CRX n 03 FI*KattiKaisan Kran Turismo 4 Uros 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1
180 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika KM NOM BIS
181 CRX III / CRX g 24 FI*FunkyJam's Nova Prime 4 Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1
182 CRX IV / CRX g 03 FI*VeeKasin Miss Nettles 4 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai Abs
183 CRX V / CRX n 24 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can 4 Uros 1 (SC) Eriksson Ulrika KM
184 CRX V / CRX n 24 FI*Claypond's Bon Nuit 4 Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
185 CRX IX / CRX w 62 FI*KittyLady's Tom Collins 4 Uros 10 (KAS) Eriksson Ulrika Abs
186 OSH n FI*BlackDevil's Black Devil 4 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS NOM
187 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM BIS
188 OSH a 24 FI*JellonCats El Hierro 4 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
189 OSH b 25 FI*Martinic Oriental Beat 4 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
190 OSH c 24 FI*Noxx Dancing Queen 4 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
191 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 1 (SC) Eriksson Ulrika KM
192 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 1 (SC) Eriksson Ulrika KM BIV NOM BIS
193 OSH d 24 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever 4 Uros 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1 NOM
194 OSH a 02 21 FI*Pinewoods U Got The Look 4 Uros 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB
195 RUS FI*Hana-Bi Timur 4 Uros 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS NOM
196 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
196 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
197 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS
198 SIA n 03 21 FI*BlackDevil's Cute Cassandra 4 Naaras 1 (SC) Ruonala Kai KM NOM
199 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Eriksson Ulrika KM
200 SOM n FI*Kisompa's Kandelioússa 4 Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1
201 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
201 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika KM
202 SOM a FI*Kisompa's Lunetta 4 Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1 NOM BIS
203 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace 4 Naaras 2 (SP) Eriksson Ulrika KM NOM
204 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 4 Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika KM
205 HCL Peku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 1 NOM
205 HCL Peku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Eriksson Ulrika 1 NOM BIS
206 HCS Geezer Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 1 NOM
207 HCS Ukkonen Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 2
208 HCS Inkku Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 2
209 HCS Mei Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 1 NOM BIS
210 HCS Vesku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 3
221 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Eriksson Ulrika BML I, BSH a, BSH f, BUR e, EUR d 24, EUR f 22, EUR f 24, EUR ns, EUR w 64, KOR, MAU ns, MAU ns 24, OCI n 24, ABY n, ABY o, CRX II, CRX III, CRX IX, CRX V, OSH d 24, SOM a, SOM n, SPH IV, SPH V, VET Kotikissat 39
Gustaitiene Jurgita EXO as, EXO f 03 24, EXO g, EXO n 22, EXO n 24, EXO w 62, PER a 21 33, PER fs, PER ns 24 62, RAG a, RAG a 04, RAG f 03, RAG g 04, RAG n, SBI a, SBI d, SBI f 21, SBI h, SBI j 21, SBI n, ACL III, ACS IV, MCO I, NFO IV, SIB IV, SIB VI, SRL III, TUA V, VET 3, VET 4 49
Isakov Vladimir NFO IV (13c), ACL VIII, MCO II, MCO VII, NEM I, NEM II, NFO II, NFO VII, NFO VIII, SIB V, SIB VIII, TUA III, BSH d, BSH ns 11, BUR b, BUR c, BUR d, BUR f, BUR h, BUR n, CYM 53, EUR n, MAN 51-52, OCI b 24, OCI os 24, VET 1 43
Ruonala Kai PER d, PER f 24, PER n, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG f 04, RAG n 03, RAG n 04, SBI b, SBI c, SBI e 21, SBI f, SBI n 21, ABY a, ABY p, BAL n 21, CRX I, CRX IV, OSH a 02 21, OSH a 24, OSH b 25, OSH c 24, OSH h, OSH n, RUS, SIA a, SIA b, SIA n 03 21, VET 2 43
Wikström Bjarne ACS III, MCO III, MCO IV, MCO V, MCO VI, MCO VIII, NFO V, NFO VI, SIB III, SIB VII, SRS II, TUA II, TUA IX, TUA VI, HCL, HCS 44
5 tuomaria.