Omakissa
Satakissa 25.02.2017
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 25.2.2017 Loppuu 25.2.2017
Ilmoittautuminen alkaa 15.11.2016 Ilmoittautuminen loppuu 2.1.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.2.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 210   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti satakissa.sihteeri@gmail.com
Paikka Pori
Toimihenkilöt Näyttelypäällikö: Elise Rämö, elise.ramo@kolumbus.fi, p. 0405599924
Näyttelysihteeri: Pia Hassell, Koivuhaantie 4 B 5, 33480 Ylöjärvi, p. 0415036421
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten sähköpostitse pia.hassell@gmail.com, työaikana en hoida näyttelyasioita

Myyntipaikat ja mainokset:  Varaukset 15.02.2017 mennessä Elina Peltonen halden.coon@dnainternet.net p.0505920159
Raha-asiat: Marjo Klankki, satakissa.rahat@gmail.com. p. 0445410071
Ruusukkeet ja palkinnot: Otamme kiitollisuudella vastaan. Piia Anolin-Niemi, Sahrantie 21 C 11, 28220 Pori.
Assistenttianomukset: Pääassistentti Marko Lahtinen nebbis@gmail.com


Lisätietoja Näyttelypaikka: Kylpylähotelli Yyteri, Sipintie 1, 28840 Pori
Näyttelymaksu/kissa: 37€, Satakissan jäsenet 34€, ei-FIFe -kissat 50 €.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä. Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä!
Ennen ilmoajan päättymistä jo tehtyihin ilmottautumisiin muutokset 5€/muutos. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset mieluiten sähköpostilla pia.hassell@gmail.com tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä (3 € sisältää molemmat päivät). Paikanpäältä luettelo maksaa 5€.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 50 45 1 0 4
2 99 93 3 0 3
3 36 36 0 0 0
4 45 44 0 0 1
Kotikissat 2 2 0 0 0
Yhteensä 232 220 4 0 8

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI*Chosen-One Romance in the Rain 1 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
2 EXO n 22 FI*Chosen-One Rain of Roses 1 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM
3 EXO n 22 FI*Nipsu-Nappulan WhatsApp 1 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
4 EXO n 22 FI*Chosen-One Jadwiga Princess 1 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 BIV
5 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
6 EXO e 21 33 Ayser's Nike Nicolette 1 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
7 PER n Almathea Boogie Night 1 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC NOM BIS
8 PER d 03 FI*Shamirin Yam Yam 1 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM
10 PER a 21 33 Sinihuiskan XabiAlonso 1 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS
11 PER f 21 33 Ayser's Q-Girl 1 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
12 RAG n S*Mariamores O'Lala of Adonis 1 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
13 RAG n FI*Dollyblues Fill Your Heart 1 Uros 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
15 RAG a FI*Helecatin Hurja-Hermanni 1 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
16 RAG a FI*Maplehill's Kingfisher 1 Uros 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB
17 RAG n 03 FI*Maplehill's Tahoma 1 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB NOM BIS
18 RAG n 04 FI*AijaiCats Amazing Nelli 1 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX3
19 RAG n 04 FI*Purppuralinnan Prinsessa Viviane 1 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX2
20 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel 1 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
21 RAG n 04 FI*Birrimirrin Dreamers Choice 1 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 BIV
22 RAG n 04 FI*Birrimirrin Ragit Romneya 1 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
23 RAG n 04 FI*Sirmar Aleksandra`s Julio 1 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
24 RAG a 03 FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly 1 Naaras 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
25 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
26 RAG a 04 Solenzara's Solomon Jack 1 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS NOM
27 RAG f 03 FI*Celestial's Satavarma 1 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB NOM BIS
28 RAG f 04 FI*Celestial's Tequila Sunrise 1 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
29 RAG f 04 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U 1 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
30 RAG g 04 FI*BlackRain's Followed By An Angel 1 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM BIS
31 RAG a 04 21 FI*Rock'nRags BrightestDiamond 1 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
32 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 1 (SC) Ruonala Kai KM
32 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
34 SBI a FI*Lofanna Etna 1 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
35 SBI b FI*Nalle-Puhin Keep The Faith 1 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
36 SBI c FIN*Touchant Jaunet d'eau 1 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM
36 SBI c FIN*Touchant Jaunet d'eau 1 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
37 SBI d FI*Rais-Kis Mignon 1 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
38 SBI f FIN*Lirukallion Säkenöivä voima 1 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP NOM BIS
39 SBI h Ravenna da MaKaJa 1 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
40 SBI h FI*Mototassun Ruusu-Roosa 1 Naaras 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB NOM
41 SBI n 21 FI*Kyattsu Scarlett O`hara 1 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
42 SBI f 21 FI*Kyattsu Suellen O´hara 1 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
43 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita Abs
43 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai Abs
44 SBI j 21 FI*Canth's Molly Cottontail 1 Naaras 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB
45 TUV f 61-63 / TUV f 63 FI*Bastetin Ayiana 1 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
46 ACL III / ACL n 22 FI*Siriuksen ManzoniCurl 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS NOM BIS
47 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP NOM
48 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl 2 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS NOM
49 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Debals KooMikko 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 NOM BIS
50 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen NidaCurl 2 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB NOM
51 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl 2 Uros 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB NOM
52 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
53 ACS III / ACS n 22 DBCats The Curl From Impanema 2 Naaras 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP NOM BIS
53 ACS III / ACS n 22 DBCats The Curl From Impanema 2 Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1 NOM
54 ACS VIII / ACS ns 09 24 FI*Dezzicat's Jitterbug JediCurl 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
55 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB NOM
55 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 2
56 ACS XI / ACS bs 03 21 33 FI*Minnikatin Vanessa 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
57 MCO I / MCO a FI*Mainehaan Hanson 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS BIV
58 MCO I / MCO n FI*FireFox Before Dawn 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
59 MCO I / MCO n FI*Tigerworld God Of Rock `N` Roll 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
60 MCO I / MCO n FI*Mainehaan Bruno 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
61 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM
62 MCO III / MCO a 22 FIN*SolarWind's Rigel 2 Uros 1 (SC) Ruonala Kai KM
62 MCO III / MCO a 22 FIN*SolarWind's Rigel 2 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 2
63 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
64 MCO III / MCO n 22 FI*Mahtitassun GuumaGimma 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
65 MCO III / MCO n 22 Klondike Zagorsky Line*RU 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai Abs
66 MCO III / MCO n 25 FI*Tigerworld All Father 2nd 2 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 BIV
67 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Forever Diamond 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
68 MCO IV / MCO n 09 23 LV*Su Meile Baskerville 2 Uros 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB NOM
69 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
70 MCO IV / MCO n 09 23 FI*Krysos With or Without You 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 BIV
71 MCO V / MCO f 22 FI*Hemingway's Chipara Sun 2 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
72 MCO V / MCO d 25 Mainelyclassic Even Song 2 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
73 MCO V / MCO e 25 FI*Tigerworld Bold `N` Beautiful 2 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
74 MCO V / MCO e 23 FI*Chamberlain Born To Rock 2 Uros 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB
75 MCO V / MCO d 23 FI*SatuMainen Räyhä Ralf 2 Uros 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP NOM BIS
76 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted She Loves Me 2 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
77 MCO VI / MCO g 09 FI*Chamberlain Captain Amelia 2 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX2
78 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Nice `N` Easy 2 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
78 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Nice `N` Easy 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
79 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ 2 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC BIV
80 MCO VI / MCO g 03 24 FI*Krysos Viva Las Vegas 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita Abs
81 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*Stout-hearted Victorious Love 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
82 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Chamberlain Keep It Dark 2 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita Abs
83 MCO VII / MCO es 24 FI*Chamberlain Arctic Love 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB BIV
84 MCO VII / MCO es 22 FI*Valier's Sophie 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne Abs
85 MCO VII / MCO ns 23 FI*Krysos One Undercover Cat 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
86 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun GäryGävi 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
87 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun GomiaGolli 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
88 MCO VIII / MCO fs 09 FI*Mahtitassun EteväEmäntä 2 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
89 MCO VIII / MCO as 03 22 FI*Chamberlain Zero Hour 2 Uros 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
90 MCO VIII / MCO ns 09 S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll 2 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB BIV NOM
90 MCO VIII / MCO ns 09 S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll 2 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1 NOM BIS
91 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI*Mahtitassun D*Tipu 2 Naaras 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX2
92 MCO VIII / MCO ns 09 LT*Lordcoon Grayse 2 Naaras 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
93 NEM I / NEM ns 21 Markiz Velikii Ohotnik 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
94 NEM I / NEM n FI*NonServiam Adimiron Black 2 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
95 NEM II / NEM n 03 21 Teison Nevskiy Sapfir 2 Uros 13c (Määrittely) Gustaitiene Jurgita NEM II/ NEM n 09 21
95 NEM II / NEM n 09 21 Teison Nevskiy Sapfir 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 NOM
96 NFO II / NFO a 09 FI*Tupuliinin Titanic 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
97 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Debals Jonatan 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
98 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Nalle-Puhin Girl On Fire 2 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
99 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Nalle-Puhin Jonne Aaron 2 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM
100 NFO V / NFO f FI*Tupuliinin Josefiina 2 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
101 NFO V / NFO d DonTomaso's Tiger 2 Uros 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
102 NFO V / NFO f 22 FI*Keijumetsän Queen Bitch 2 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB BIV
103 NFO I / NFO n FI*Tupuliinin RakkausOnLumivalkoinen 2 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
103 NFO V / NFO f FI*Tupuliinin RakkausOnLumivalkoinen 2 Naaras 13c (Määrittely) Gustaitiene Jurgita NFO n (f)
104 NFO VI / NFO f 09 22 IT*Freya Oyne Witch Glinda 2 Naaras 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS
105 NFO VII / NFO ns 24 FI*KittyLady's Blueberry Muffin 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
106 NFO VIII / NFO ns 09 22 FI*Vihurin Prinsessa Mononoke 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
107 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*FoxyPaw's Jock Scott 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
108 SIB III / SIB ny 24 FI*Apachiris Elendil 2 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
109 SIB III / SIB ny 22 FI*Amurin Cephas 2 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita SIB ny 09 22
110 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
111 SIB V / SIB d 24 FI*Jatsitytön Blaziken 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM
112 SIB V / SIB d 23 FI*Keijumetsän Kesäduuni blues 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
113 SIB VI / SIB e 09 FI*Cherrytail's Mike Ness 2 Uros 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB
114 SIB VII / SIB es 11 VinniMur Zlatogor 2 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
115 SIB VII / SIB ns 24 FI*Cherrytail's Beowulf 2 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
116 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*ArcticWilds Goofy 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM BIV
117 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Sipsun Altair 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
118 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Cherrytail's Belvedere 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
119 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Abbas-Coons Christian 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
121 SRL I / SRL n Psipsina Masada 2 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
122 SRL III / SRL d Psipsina Lieska 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
123 SRS III / SRS d Psipsina Kipinä 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
124 SRS III / SRS f Psipsina Miahara 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
125 TUA II / TUA n 09 FI*Felesin Jarkko Martikainen 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM
126 TUA II / TUA n 09 FI*Josmarin Nape Napittaja 2 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
127 TUA III / TUA n 24 FI*Felesin Erja Lyytinen 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
128 TUA V / TUA d 24 FI*Felesin Amor 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne Abs
129 TUA V / TUA f FI*Felesin Aija Puurtinen 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
130 TUA V / TUA d 24 FI*Felesin Marco Hietala 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
131 TUA IX / TUA w 64 FI*Josmarin Nöpö Nöpöttäjä 2 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM BIS
132 TUA IX / TUA w 61 FI*Josmarin Ieremija 2 Uros 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB
133 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys 3 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB NOM
134 BSH a FI*Suvikasteen Crixus 3 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
135 BSH c FI*Treselle's Grand Bara 3 Naaras 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP
136 BSH d FI*Aurantia's Celebration of Light 3 Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
137 BSH f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
138 BSH q FI*Treselle's Elaine Thompson 3 Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1
139 BSH ns 11 FI*Helmiinan Hupakko 3 Naaras 8 (PR) Eriksson Ulrika EX1 CAPIB
140 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Pikku Prinssi 3 Uros 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP
141 BUR n FI*Lilac's HRH King Hassan 3 Uros 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
142 BUR n FI*Ninelli's Ässätasku 3 Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
143 BUR n FI*Lilac's Iron Maiden 3 Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1 BIV NOM
144 BUR b UA*Oktarin Yamadori 3 Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika Abs
145 BUR c FI*Ninelli's Öökuninganna 3 Naaras 7 (CH) Eriksson Ulrika EX1 CACIB NOM
146 BUR d FI*Feirefiz Love Bites 3 Uros 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP NOM BIS
147 BUR f FI*Almond's Ella Fitzgerald 3 Naaras 5 (IC) Eriksson Ulrika EX1 CAGCIB
148 BUR g FI*Ninelli's Öögabööna 3 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
149 BUR h FI*Cattish Ada Rising 3 Naaras 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP NOM
150 BUR h FI*Celsiana Vanamo 3 Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
151 EUR n FI*Sireenin Aamunkoi 3 Naaras 2 (SP) Eriksson Ulrika KM
152 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
153 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
154 KOR FI*Mythai Busaya Bao 3 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
155 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Eriksson Ulrika KM
156 MAN 51-52 / MAN e 51 FI*Maikain Pulla Won Vung 3 Uros 5 (IC) Eriksson Ulrika EX1 CAGCIB NOM
157 MAU ns Nalittna Daenerys Targaryan 3 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
158 MAU ns 24 Bias Yá Moasi, CZ 3 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS BIV NOM BIS
159 MAU ns 24 FI*Felesin Nefertum 3 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita Abs
160 MAU ns 24 FI*CatNmaus Bayueh 3 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC NOM BIS
161 MAU ns 24 FI*Walidah Baketwernel 3 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
162 MAU ns 24 FI*Chai-lai Walidah Ife 3 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
163 MAU ns 24 FI*Felesin Amon-Ra 3 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP BIV
164 MAU ns 24 FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk 3 Naaras 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
165 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
166 OCI b 24 FI*Kukkatarhan Capsicum 3 Uros 4 (GIP) Eriksson Ulrika EX1 CAPS
167 OCI os 24 FI*Northalla Moonlight 3 Naaras 5 (IC) Eriksson Ulrika EX1 CAGCIB
168 ABY n Maurice de Moéris 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
169 ABY n FI*Laire Maer Gelir 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
170 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
171 ABY a FI*Silkkihienon XO Emiliani 4 Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
172 ABY a FI*Kawaii Lily 4 Naaras 10 (KAS) Eriksson Ulrika Mitätöity Mitätöity
173 ABY o FI*Link Kubembeleza Haiba 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
174 ABY p FI*Kawaii Junko 4 Naaras 4 (GIP) Eriksson Ulrika EX1 CAPS
175 BAL n 21 FI*Willicon Until I Get You 4 Naaras 7 (CH) Eriksson Ulrika EX1 CACIB
176 CRX I / CRX n FI*Jokikatin Xenia 4 Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika Abs
177 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 4 (GIP) Eriksson Ulrika EX1 CAPS NOM BIS
178 CRX II / CRX a 02 62 FI*FunkyJam's Upupa Epops 4 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB NOM BIS
179 CRX II / CRX n 03 FI*KattiKaisan Kran Turismo 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX2
180 CRX II / CRX n 01 62 Vasabi Shironeko 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 BIV
181 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM
182 CRX IV / CRX g 03 FI*VeeKasin Miss Nettles 4 Naaras 4 (GIP) Eriksson Ulrika Abs
183 CRX V / CRX n 24 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can 4 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM
184 CRX V / CRX n 24 FI*Claypond's Bon Nuit 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
185 OLH b FI*Jalecat's ÄhäKutti 4 Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC NOM BIS
186 OSH n FI*BlackDevil's Black Devil 4 Uros 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
187 OSH n FI*Ori-Katin Rip Kirby 4 Uros 8 (PR) Eriksson Ulrika Abs
188 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1 NOM BIS
189 OSH n 24 FI*Jalecat's X'tra XoXo 4 Uros 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
190 OSH a 24 FI*JellonCats El Hierro 4 Uros 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1
191 OSH b 25 FI*Martinic Oriental Beat 4 Naaras 5 (IC) Eriksson Ulrika EX1 CAGCIB
192 OSH c 24 FI*Noxx Dancing Queen 4 Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC NOM
193 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
194 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
195 OSH d 24 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 BIV
196 OSH a 02 21 FI*Pinewoods U Got The Look 4 Uros 6 (IP) Eriksson Ulrika EX1 CAGPIB
197 RUS FI*Hana-Bi Timur 4 Uros 4 (GIP) Eriksson Ulrika EX1 CAPS
198 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP
198 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
199 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 4 (GIP) Eriksson Ulrika EX1 CAPS
200 SIA n 03 21 FI*BlackDevil's Cute Cassandra 4 Naaras 1 (SC) Eriksson Ulrika KM
201 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
202 SOM n FI*Foxkiss Egretta garzetta 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
203 SOM n FI*Kisompa's Kandelioússa 4 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 BIV
204 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
205 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
206 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Eriksson Ulrika 1 NOM BIS
206 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM
207 SOM a FI*Foxkiss Athene noctua 4 Naaras 8 (PR) Eriksson Ulrika EX1 CAPIB
208 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace 4 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM BIS
209 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 4 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
210 HCS Ukkonen Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Eriksson Ulrika 1
211 HCS Mei Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Eriksson Ulrika 1 NOM BIS
219 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Eriksson Ulrika BSH c, BSH d, BSH ns 11, BSH q, BUR b, BUR c, BUR d, BUR f, BUR h, BUR n, EUR n, MAN 51-52, OCI b 24, OCI os 24, ABY a, ABY p, BAL n 21, CRX I, CRX IV, OLH b, OSH a 02 21, OSH a 24, OSH b 25, OSH c 24, OSH h, OSH n, OSH n 24, RUS, SIA a, SIA b, SIA n 03 21, SOM a, HCS, VET 4 43
Gustaitiene Jurgita NEM II (13c), NFO V (13c), ACS III, MCO VI, MCO VIII, NFO I, NFO V, SIB III, SIB VII, SRL I, BML I, BSH a, BSH f, BUR g, EUR d 24, EUR f 24, KOR, MAU ns, MAU ns 24, OCI n 24, VET 1 46
Isakov Vladimir EXO n 22, EXO n 24, PER n, RAG a 03, RAG f 04, RAG n 03, RAG n 04, SBI b, SBI c, SBI d, SBI f, SBI n 21, ABY n, ABY o, CRX II, CRX V, OSH d 24, SOM n, SPH IV, SPH V, VET 2 47
Ruonala Kai EXO e 21 33, PER a 21 33, PER d 03, PER f 21 33, RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG f 03, RAG g 04, RAG n, SBI a, SBI f 21, SBI h, SBI j 21, SBI n, TUV f 61-63, MCO III, MCO IV, MCO V, NFO VI, SIB VI, TUA II, TUA IX 40
Wikström Bjarne ACL III, ACL IV, ACL VIII, ACS IV, ACS VIII, ACS XI, MCO I, MCO II, MCO VII, NEM I, NEM II, NFO II, NFO IV, NFO VII, NFO VIII, SIB IV, SIB V, SIB VIII, SRL III, SRS III, TUA III, TUA V 41
5 tuomaria.