Omakissa
URK 48. KANSAINVÄLINEN KISSANÄYTTELY 1.10.2016
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 1.10.2016 Loppuu 1.10.2016
Ilmoittautuminen alkaa 13.7.2016 Ilmoittautuminen loppuu 8.9.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 21.9.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Kyllä
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 500   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut ABY, SOM BreedBIS kissoja vähintään 50
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Folksam Areena, Siuntio
Toimihenkilöt

Marko Lahtinen, näyttelypäällikkö nebbis@gmail.com, p. 045 602 9450

Katerina Leino, myyntipaikat ja rotupöydät katerina@urk.fi

Terhi Lång, näyttelysihteeri terhi@urk.fi  p.040 580 7786 klo 16-18

Mia Tuomivirta, rahastonhoitaja mia@urk.fi  p. 050 365 4939


Yhteydenotot koskien luokkamuutoksia tai kissanvaihtoja näyttelysihteerille ensisijaisesti sähköpostilla.
Tuomaritoiveet sähköpostilla osoitteeseen tuomaritoiveet@urk.fi
Muissa asioissa yhteydenotot yhdistyksen infopuhelimeen 046 - 902 0879

Lisätietoja
Näyttelypaikan osoite: Folksam Areena, Aleksis Kiven tie 3, 02580 Siuntio
 
 
Ilmoittautumiset: 13.7. – 31.8.2016, ensisijaisesti sähköisesti Omakissa-järjestelmän kautta! 
 
Jos kissa osallistuu useampaan luokkaan (esim. tarkistus-, veteraani-, siitosluokka), tulee niistä tehdä erilliset ilmoittautumiset!
 
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille osoitteella Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki. 
 
Mikäli ilmoittautuminen tapahtuu paperilomakkeella, on täytettävä ilmoittautumislomake erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä. 
 
Paperisten ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 31.8.2016.  
 
Näyttelyluokat ja -maksut: Näyttelyluokat 1-17. Näyttelymaksut kaikki kissat 38 €/pvä, URKin jäsenten kissat 36 €/pvä, FIFe:n ulkopuoliset kissat 50 €/pvä, tarkistusluokka 38 €. Tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 10 €. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan. 
 
Leimakortteja hyväksytään maksimissaan 2 kappaletta per näytteilleasettaja yhtä näyttelypäivää kohden. Leimakortit on lähetettävä näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen. Merkitse korttiin ilmoitettavan kissan nimi, rotu ja näyttelypäivä. 
 
Paperilomakkeella ilmoittautuessa näyttelymaksu maksetaan URK:n tilille: (Danske Bank) IBAN FI83 8001 8710 0409 86, BIC: DABAFIHH viite 1300, URK jäsenet 2600. Kopio maksukuitista on liitettävä paperiseen ilmoittautumiseen. 
 
Omakissa-järjestelmän kautta ilmoittautumisten näyttelymaksut suoritetaan järjestelmän ohjeiden mukaisesti. 
 
HUOM!  Näyttelyluettelo on maksullinen, Omakissan kautta ostettuna 3€ ja paikan päällä 5€.
 
Kissojen määrä on rajattu (max 500 kissaa/pvä). Mahdollinen karsinta tehdään ilmoittautumisten maksupäivän perusteella.
 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 51 51 0 0 0
2 93 93 0 0 0
3 79 79 0 0 0
4 190 189 0 0 0
Kotikissat 9 9 0 0 0
Yhteensä 422 421 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI*Chosen-One Romance in the Rain 1 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM
2 EXO n 22 FI*Nipsu-Nappulan Urban Legend 1 Uros 8 (PR) Vinkel Marina Abs
3 EXO n 24 FI*Cherish's Nutmeg 1 Naaras 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS
4 EXO n 24 FI*Aamukasteen Ester Estelar 1 Naaras 6 (IP) Vinkel Marina EX1 CAGPIB
5 EXO f 24 FI*Aamukasteen Cosmic Girl 1 Naaras 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS
6 PER w 63 FI*Dirlandan Ruby My Love 1 Naaras 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1
7 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo 1 Uros 4 (GIP) Vinkel Marina EX1 CAPS
8 PER d 23 FI*Mimosan Never Let You Go 1 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM NOM BIS
9 PER n 03 FI*Dirlandan Picasso 1 Uros 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
10 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom 1 Uros 2 (SP) Vinkel Marina KM
11 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 2 (SP) Vinkel Marina KM NOM BIS
12 PER g 02 62 Sweetmarale's Bonjour 1 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina Abs
13 PER g 03 FI*Celestial's My Precious 1 Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
14 PER f 03 24 FI*Chosen-One Divine Beauty Daria 1 Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC NOM BIS
15 PER g 03 22 FI*Kermaviiksen Dream of Yours 1 Naaras 4 (GIP) Vinkel Marina EX1 CAPS
16 PER n 33 FIN*Cherish's Hotcake 1 Naaras 17 (Veteraani) Sandon Cristiano Federico 2
16 PER n 33 FIN*Cherish's Hotcake 1 Naaras 4 (GIP) Vinkel Marina EX1 CAPS NOM BIS
17 RAG a FI*Barfait's Alfie 1 Uros 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX1
18 RAG a FI*Barfait's Sunflower 1 Naaras 10 (KAS) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAP
19 RAG n 03 FI*Barfait's Zeus 1 Uros 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
20 RAG n 03 S*Krickelins Vivian 1 Naaras 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1
21 RAG n 04 FI*Barfait's Yanni 1 Naaras 9 (Avoin) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAC
22 RAG n 04 FI*Sunrunner's Delun Drudwen 1 Naaras 11 (Nuoret) Laskowska-Malaga Grazyna EX1
23 RAG n 04 FI*Barfait's Playful Paco 1 Uros 4 (GIP) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAPS
24 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose 1 Naaras 1 (SC) Laskowska-Malaga Grazyna KM
25 RAG a 03 FI*Colorstar's Run to Heart 1 Uros 11 (Nuoret) Laskowska-Malaga Grazyna EX2
26 RAG a 03 FI*Tammikatin Halinalle 1 Uros 11 (Nuoret) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 BIV
27 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 1 Naaras 2 (SP) Laskowska-Malaga Grazyna KM
28 RAG a 04 FI*Valkokullan Helinä 1 Naaras 7 (CH) Vinkel Marina Abs
29 RAG a 04 S*Grand Chatez Hilmer for F&L 1 Uros 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1
30 RAG a 04 FI*RedHorizon's Aramis 1 Uros 10 (KAS) Vinkel Marina EX1 CAP
31 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu 1 Uros 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1 NOM BIS
32 SBI n S*Raus Höjden's Harmoney in Brown 1 Naaras 1 (SC) Laskowska-Malaga Grazyna KM BIV
33 SBI n EE*Egeria Alsiade's Fleur 1 Naaras 7 (CH) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACIB
34 SBI n FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses 1 Naaras 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX1
35 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1 NOM BIS
36 SBI b FI*Nalle-Puhin Keep The Faith 1 Naaras 12 (Pennut) Vinkel Marina EX2
37 SBI c FI*Kujakeikarin Öifrid 1 Uros 9 (Avoin) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAC
38 SBI d FI*MeToYou Oliver 1 Uros 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX1
39 SBI d FIN*Recknagel Maariolemiöö 1 Uros 2 (SP) Laskowska-Malaga Grazyna KM NOM
40 SBI e EE*Fletcher Sunny Ly Khaleesi *** 1 Uros 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 NOM
41 SBI n 21 FIN*Zhamanen Harlequin 1 Naaras 17 (Veteraani) Sandon Cristiano Federico 1 NOM BIS
41 SBI n 21 FIN*Zhamanen Harlequin 1 Naaras 4 (GIP) Vinkel Marina EX1 CAPS
42 SBI b 21 FI*Canth's ToyBoy 1 Uros 1 (SC) Laskowska-Malaga Grazyna KM NOM
43 SBI b 21 Shapur Angel 1 Naaras 2 (SP) Laskowska-Malaga Grazyna KM NOM
44 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 17 (Veteraani) Sandon Cristiano Federico 3
44 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 6 (IP) Vinkel Marina EX1 CAGPIB
45 SBI g 21 Backkara's Donna Quattro 1 Naaras 3 (GIC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACS NOM
46 TUV f 61-63 / TUV f 63 FI*Semiramisin Ak Orkide 1 Naaras 5 (IC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGCIB
47 TUV g 61-63 / TUV g 61 Avyonah Blueberry 1 Naaras 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
48 TUV f 61-63 / TUV f 63 FI*Bastetin Ayiana 1 Naaras 11 (Nuoret) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 NOM
49 ACL VI / ACL g 09 24 FIN*Trollin Pinky 2 Naaras 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 1 NOM
49 ACL VI / ACL g 09 24 FIN*Trollin Pinky 2 Naaras 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
50 ACS XI / ACS d 09 21 33 FI*Trollin Pompeia 2 Naaras 8 (PR) Sandon Cristiano Federico EX1 CAPIB NOM
51 LPL VIII / LPL ns 09 S*Ägirs Hus BC Qaffe 2 Uros 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
52 MCO I / MCO n FI*FireFox King of the Gods 2 Uros 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1
53 MCO I / MCO a Ballou *** 2 Uros 10 (KAS) Sandon Cristiano Federico EX1 CAP
54 MCO II / MCO n 09 FI*HoneyCoon's Dinah-Moe Humm 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
55 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 2 (SP) Stoa Caroline KM
56 MCO III / MCO n 23 Mystery boy Sky Beyrouth, CZ 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX2
57 MCO III / MCO n 22 SE*Rainmaker's I Shot the Sheriff 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 BIV
58 MCO III / MCO n 25 Atlantic Acadia's Quest For Fire 2 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 NOM
59 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 3 (GIC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACS BIV NOM
60 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Coyopa 2 Uros 9 (Avoin) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAC
61 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Kasmasiinin Desiree 2 Naaras 7 (CH) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACIB
62 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Abbas-Coons Frans 2 Uros 11 (Nuoret) Laskowska-Malaga Grazyna MCO VIII / MCO ns 09 22
63 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lion King 2 Uros 11 (Nuoret) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 BIV
64 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Pinewoods Yes Sir I Can Boogie 2 Uros 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX1
65 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Pinewoods Yummy Yummy Yummy 2 Naaras 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX1
66 MCO V / MCO f 22 IT*Mount Desert's Toscana Sunflower 2 Naaras 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
67 MCO V / MCO d 22 FI*Hemingway's Chu'mana Ginger 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB BIV
68 MCO V / MCO d 23 FI*FireFox Garfield 2 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
69 MCO V / MCO f 22 Xandra Sky Beyrouth, CZ 2 Naaras 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS NOM BIS
70 MCO VI / MCO g 03 22 FI*Chamberlain Vanilla Sky 2 Naaras 5 (IC) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGCIB BIV
71 MCO VI / MCO e 03 22 FI*Chamberlain Bright Charm 2 Uros 9 (Avoin) Sandon Cristiano Federico EX1 CAC
72 MCO VI / MCO f 09 22 FI*KingLeo's Fire to the Rain 2 Naaras 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1
73 MCO VII / MCO fs 22 Coon Classic Black Cherry 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX2
74 MCO VII / MCO ds Frederick Pride of Palace*RU 2 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC BIV NOM BIS
75 MCO VII / MCO es 24 FI*Chamberlain Arctic Love 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
76 MCO VI / MCO f 09 Fiona Pride of Palace*RU 2 Naaras 9 (Avoin) Sandon Cristiano Federico MCO VIII / MCO fs 09
77 MCO VII / MCO ns 22 Macawi Mosi Double E's Xahir 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
78 MCO VII / MCO ns FI*FireFox Midnight Mist 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
79 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Godfather's Fernando 2 Uros 3 (GIC) Stoa Caroline Abs
80 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Empire Of Moon 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 NOM
81 MCO VIII / MCO gs 09 FI*Kasmasiinin Fantasy Rose 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
82 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*NomenEst Gordon Gekko 2 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline Abs
83 NEM I / NEM n 21 Mishelle Gold Nympha 2 Naaras 11 (Nuoret) Sandon Cristiano Federico EX1
84 NEM II / NEM n 09 21 FI*FeliMau Chili 2 Naaras 3 (GIC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACS
85 NEM II / NEM ns 09 21 Yurgana IZ Lunnoy Serenady*BFC-BY 2 Naaras 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 NOM
86 NFO I / NFO n FI*Felicis Genius 2 Uros 11 (Nuoret) Sandon Cristiano Federico EX1
87 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
87 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 1 (SC) Sandon Cristiano Federico KM BIV NOM
88 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 1 (SC) Sandon Cristiano Federico KM
89 NFO II / NFO n 09 FI*Pörkarvan StrangerInAStrangeLand 2 Naaras 5 (IC) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGCIB
90 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti 2 Uros 11 (Nuoret) Sandon Cristiano Federico EX1
91 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Running Free 2 Uros 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1 BIV
92 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Another Life 2 Naaras 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1
93 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Lucky Hunter 2 Uros 2 (SP) Sandon Cristiano Federico KM NOM
94 NFO II / NFO n 03 FI*Siniidan Requiem of Spirit 2 Uros 13c (Määrittely) Reiter Helene NFO n 03
94 NFO II / NFO n 03 FI*Siniidan Requiem of Spirit 2 Uros 4 (GIP) Sandon Cristiano Federico EX1 CAPS
95 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
95 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
96 NFO IV / NFO n 03 24 S*NC's Alladin Sane 2 Uros 3 (GIC) Sandon Cristiano Federico EX1 CACS
97 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 3 (GIC) Sandon Cristiano Federico EX1 CACS
97 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 13c (Määrittely) Reiter Helene NFO IV/ NFO n 02 21 64
98 NFO IV / NFO n 09 22 (N)Migoto's Conrad 2 Uros 5 (IC) Sandon Cristiano Federico EX2
99 NFO IV / NFO n 03 22 FI*FoxyPaw's Lazy Ike 2 Uros 5 (IC) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGCIB
100 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 11 (Nuoret) Sandon Cristiano Federico EX1 BIV
101 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Siniidan Nocturne of Shadow 2 Uros 6 (IP) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGPIB
102 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
102 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 1 (SC) Laskowska-Malaga Grazyna KM
103 NFO V / NFO d 22 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner 2 Uros 5 (IC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGCIB
104 NFO V / NFO f 24 FI*Felicis Filiola 2 Naaras 5 (IC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGCIB BIV NOM
105 NFO V / NFO f FI*Felicis Greta 2 Naaras 11 (Nuoret) Laskowska-Malaga Grazyna EX2
106 NFO V / NFO f 22 FI*Keijumetsän Queen Bitch 2 Naaras 11 (Nuoret) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 NOM
107 NFO VI / NFO f 03 22 S*Eärfalas Flisan 2 Naaras 1 (SC) Sandon Cristiano Federico KM
108 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 1 (SC) Sandon Cristiano Federico KM NOM
109 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Ninatte's Big Dipper 2 Uros 2 (SP) Sandon Cristiano Federico KM
110 NFO VI / NFO d 09 FI*Kultahuiskan Isabella 2 Naaras 2 (SP) Sandon Cristiano Federico KM
111 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Hirmuinen Bonaparte 2 Uros 2 (SP) Sandon Cristiano Federico Abs
112 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 11 (Nuoret) Sandon Cristiano Federico EX1 NOM BIS
113 NFO VII / NFO ns 23 Ihanas Capoeira 2 Naaras 8 (PR) Sandon Cristiano Federico EX1 CAPIB
114 NFO VIII / NFO fs 09 22 Ephelia Tierra Media*ES 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
115 NFO VIII / NFO ns 09 22 FI*Vihurin Prinsessa Mononoke 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX2
116 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 1 NOM BIS
116 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Stoa Caroline KM
117 SIB III / SIB ny 24 FI*Amante's Artemis 2 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
118 SIB V / SIB f 23 FI*Amurin Hanna 2 Naaras 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS
119 SIB V / SIB f 24 FI*Villan Näppärä Neito 2 Naaras 4 (GIP) Stoa Caroline EX2
120 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Lumikissan Wanda 2 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC NOM BIS
121 SIB VI / SIB f 09 FI*TaigaMaan Cissos SiiriSirpukka 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
122 SIB VI / SIB f 03 23 FI*Abbas-Coons Aureelia 2 Naaras 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS
123 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Amurin Zerahiah 2 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
124 SIB VII / SIB ds 24 FI*ArcticWilds Bigtime Beagle 2 Uros 1 (SC) Stoa Caroline KM
125 SIB VII / SIB fs 23 FI*Abbas-Coons Celine Dion 2 Naaras 4 (GIP) Stoa Caroline EX2
126 SIB VII / SIB gs FIN*Tammikatin Helmisimpukka 2 Naaras 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 2
126 SIB VII / SIB gs FIN*Tammikatin Helmisimpukka 2 Naaras 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS BIV
127 SIB VII / SIB ds 22 FI*Cherrytail's X-Man 2 Uros 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
128 TUA VII / TUA as 24 Angoraphil Hyalite 2 Uros 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1 NOM BIS
129 TUA VII / TUA ns FI*Felesin Ville Valo 2 Uros 6 (IP) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGPIB
130 TUA VIII / TUA fs 03 D'Alkaid Evita 2 Naaras 9 (Avoin) Sandon Cristiano Federico EX1 CAC
131 TUA IX / TUA w 61 FI*Josmarin Jedrus 2 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP NOM BIS
132 BEN n 22 Like a Prayer des Griffes de Feu 3 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
133 BEN n 22 S*KungsgardenCats Tigger 3 Uros 6 (IP) Peltonen Martti EX1 CAGPIB
134 BEN n 22 FI*Hiesun D' Artagnan 3 Uros 10 (KAS) Peltonen Martti Abs
135 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure 3 Uros 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS NOM
136 BEN n 24 FI*Hiesun Bonita Santa Maria 3 Naaras 8 (PR) Chadaj Marek Abs
137 BEN n 22 31 FI*Hiesun Ocean Poem 3 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS
138 BEN n 22 32 FI*Alcarinqua Elentari 3 Naaras 3 (GIC) Coste Louis EX1 CACS NOM
139 BLH d 24 FI*Safra's Roly-Poly 3 Uros 7 (CH) Peltonen Martti EX1 CACIB
140 BML I / BML bs 11 31 FI*Kissamummon Suukko Poika 3 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS NOM
141 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
142 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys 3 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
143 BSH w 62 N'Ice Bear from Town-House*D 3 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM
144 BSH n FI*Ruusutarhan Rosa Gallica 3 Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
145 BSH a EE*Lja Mur Ken Kingdom 3 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
146 BSH a FI*Chokotoe's Lord Blue Hair 3 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM
147 BSH a FI*Feronian Heliotropium 3 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
148 BSH e FI*Feronian Ivory 3 Uros 15 (Siitos) Coste Louis
148 BSH e FI*Feronian Ivory 3 Uros 5 (IC) Coste Louis EX1 CAGCIB
149 BSH e FI*Ruusutarhan Rosa Alba 3 Naaras 12 (Pennut) Coste Louis EX1
150 BSH f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 2 (SP) Coste Louis KM NOM BIS
151 BSH f FI*Ruusutarhan Matilde 3 Naaras 4 (GIP) Coste Louis EX1 CAPS
152 BSH f FI*Ruusutarhan Oodi 3 Naaras 15 (Siitos) Coste Louis
153 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1 NOM
154 BSH r FI*SpecialOrder's Venus 3 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
155 BSH d 22 FI*Safra's Vaahteramäen Eemeli 3 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
156 BSH d 22 Rapley Red Rose 3 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek Abs
157 BSH ns 11 FI*Gnome's My Wild Love 3 Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne Abs
158 BUR n FI*Lilac's HRH King Hassan 3 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
159 BUR n FI*Oliivian Charlie Brown 3 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
160 BUR n FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada 3 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 BIV
161 BUR n FI*Lilac's Iron Maiden 3 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
162 BUR n Bjelke's Givenchy 3 Uros 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB
163 BUR n FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl 3 Naaras 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB
164 BUR a FI*Lilac's Dixieland Gumbo 3 Uros 10 (KAS) Coste Louis EX1 CAP
165 BUR b FI*Shu-Shun Talven Prinsessa 3 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
166 BUR b FI*Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy 3 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne Abs
167 BUR b UA*Oktarin Yamadori 3 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 BIV NOM BIS
168 BUR b FI*Mama-Alcialon Incredible Illusion 3 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
169 BUR d FI*Feirefiz Love Bites 3 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
170 BUR h FI*Celsiana Kielo 3 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
171 BUR h HU*Alba Regia Ganxsta Gizi 3 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM
172 BUR j FI*Aberwyn Whitney Whiteout 3 Naaras 11 (Nuoret) Coste Louis EX1
173 BUR j FIN*Pardofelis Guinevere 3 Naaras 17 (Veteraani) Reiter Helene 2
173 BUR j FIN*Pardofelis Guinevere 3 Naaras 2 (SP) Coste Louis KM
174 EUR n FIN*Pikku-Piun Kultamuru 3 Naaras 6 (IP) Coste Louis EX1 CAGPIB
175 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 17 (Veteraani) Reiter Helene 1 NOM
175 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM NOM
176 EUR a 22 FI*Feronian Lavendel 3 Uros 12 (Pennut) Coste Louis EX1
177 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene 4
177 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 6 (IP) Coste Louis EX1 CAGPIB NOM BIS
178 EUR d 22 Silkkiturkin Menevä Macho 3 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM NOM
179 EUR d 22 FI*Tiikerililjan Lounatuuli 3 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne DISQ
180 EUR d 24 FI*Feronian Lemon 3 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
181 EUR f 23 FIN*Pikku-Piun Rosmariini 3 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS NOM
182 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 1 (SC) Coste Louis KM
183 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 1 (SC) Chadaj Marek KM BIV NOM BIS
184 KOR FI*Kattihovin Sai-ano Itsumo 3 Naaras 3 (GIC) Chadaj Marek EX2
185 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
186 KOR FI*Kattihovin Zehi Zeitakuhin 3 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
187 KOR FI*Mythai Busaya Bao 3 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
188 KOR FI*Kattihovin Ban Ensoku 3 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek Abs
189 KOR FI*Kattihovin Bara Ginmekki-shita 3 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX2
190 KOR FI*Kattihovin Chiisai Kisu 3 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
191 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene Arvosteltu
191 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM
192 MAU ns 24 FI*Walidah Atiqtalaaq 3 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM
193 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 1 (SC) Coste Louis KM
194 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene 2
194 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Coste Louis KM BIV NOM BIS
195 OCI n 24 FI*Somalinnan Sädekaisla 3 Naaras 11 (Nuoret) Coste Louis EX1 NOM
196 OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara 3 Naaras 12 (Pennut) Coste Louis EX1 NOM BIS
197 OCI b 24 FIN*Moosegrove Kókiri 3 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene 1 NOM BIS
197 OCI b 24 FIN*Moosegrove Kókiri 3 Uros 1 (SC) Peltonen Martti KM NOM
198 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Peltonen Martti KM BIV NOM
199 OCI b 24 FI*Topspot C.Loureiroi 3 Naaras 3 (GIC) Peltonen Martti EX1 CACS
200 OCI b 24 FI*Topspot MysticMagic of Solstice 3 Naaras 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB
201 OCI b 24 FI*Northalla Ethereal Medium 3 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
202 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene 3
202 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Peltonen Martti KM NOM
203 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Peltonen Martti KM BIV NOM
204 ABY n FI*Link Monaimba Om 4 Naaras 3 (GIC) Peltonen Martti Abs
205 ABY n FI*Link Modunia Mgodi 4 Uros 5 (IC) Peltonen Martti Abs
206 ABY n FI*Silkkihienon Vice Versa 4 Uros 7 (CH) Peltonen Martti EX1 CACIB
207 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
208 ABY n FI*Nebuankhet Waily Waily Waily! 4 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC NOM
209 ABY n FI*Nebuankhet I aim to Misbehave 4 Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
210 ABY n FI*Nettesin Iotake Tatanka 4 Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX3
211 ABY n Maurice de Moéris 4 Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX2
212 ABY n FI*Amajan Miura Mainarda 4 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX4
213 ABY n FI*Nebuankhet I found Serenity 4 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX2
214 ABY n Hottie aus Abusir *** 4 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1 BIV NOM
215 ABY n FI*Laire Valar Lorien 4 Uros 2 (SP) Peltonen Martti KM
216 ABY n FIN*Nebuankhet Padmesh 4 Uros 17 (Veteraani) Szadurska Dorota 4
216 ABY n FIN*Nebuankhet Padmesh 4 Uros 2 (SP) Peltonen Martti KM
217 ABY n Gaspacho Bonjour L'Amour*PT 4 Uros 4 (GIP) Peltonen Martti EX1 CAPS
218 ABY n FI*SaltNPepper After Eight 4 Uros 10 (KAS) Peltonen Martti EX3
219 ABY n FI*SaltNPepper Rocky Road 4 Uros 10 (KAS) Peltonen Martti EX2
220 ABY n Pellburn Jacoby Stealin' Home 4 Uros 10 (KAS) Peltonen Martti EX1 CAP BIV NOM
221 ABY n FIN*Silkkihienon Surya Lyra 4 Naaras 17 (Veteraani) Szadurska Dorota 2
221 ABY n FIN*Silkkihienon Surya Lyra 4 Naaras 10 (KAS) Peltonen Martti EX1 CAP
222 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Szadurska Dorota 2
223 ABY a FI*Kawaii Lily 4 Naaras 3 (GIC) Szadurska Dorota EX2
224 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
224 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 4 Naaras 3 (GIC) Szadurska Dorota EX1 CACS NOM
225 ABY a FI*Nebuankhet Zakzakiel 4 Uros 5 (IC) Szadurska Dorota EX1 CAGCIB BIV NOM
226 ABY a FI*Akanthos Dante 4 Uros 9 (Avoin) Szadurska Dorota EX1 CAC
227 ABY a FI*Nebuankhet Nae King! 4 Uros 11 (Nuoret) Szadurska Dorota EX2
228 ABY a FI*Nebuankhet Nae Master! 4 Uros 11 (Nuoret) Szadurska Dorota EX1 BIV NOM
229 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 11 (Nuoret) Szadurska Dorota EX1
230 ABY a FI*Silkkihienon XO Emiliani 4 Naaras 12 (Pennut) Szadurska Dorota EX1 NOM
231 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh 4 Naaras 1 (SC) Paloluoma Anne KM
232 ABY o FI*Redcheetah's Aurora 4 Naaras 1 (SC) Paloluoma Anne KM NOM
233 ABY o FI*Redcheetah's Rufus 4 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne Abs
234 ABY o FI*Proxima Leia Skywalker 4 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX2
235 ABY o FI*Vorax Bellatrix 4 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne Abs
236 ABY o S*Primuz-Zezam Rozetta 4 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
237 ABY o FI*Nebuankhet Captain John Carter 4 Uros 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS NOM
238 ABY o FI*Link Rosa Mau 4 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
239 ABY o FI*Link Tenagne Mau 4 Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB BIV
240 ABY p FI*Redcheetah's Walo 4 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC NOM
241 ABY p Pur Pur aus Abusir *** 4 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne Abs
242 ABY p FI*Nebuankhet Quetzalcoatl 4 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM
243 ABY p FI*Kawaii Junko 4 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS BIV NOM
244 ABY p FI*Nebuankhet Taibhsear 4 Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
245 ABY p FI*Redcheetah's Wenla 4 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
246 ABY ns FI*Taiga-Kissat Silver Miio 4 Uros 9 (Avoin) Coste Louis EX1 CAC
247 ABY ns Cinderella El Marees*CH 4 Naaras 11 (Nuoret) Coste Louis EX2
248 ABY ns FI*Dweia's Caru Efe 4 Uros 8 (PR) Coste Louis EX1 CAPIB
249 ABY as S*Saivokattens Silver Elvis 4 Uros 9 (Avoin) Coste Louis EX1 No Cert
250 ABY as S*Saivokattens Kuunsäde 4 Naaras 13c (Määrittely) Reiter Helene ABY ns
250 ABY ns S*Saivokattens Kuunsäde 4 Naaras 11 (Nuoret) Coste Louis EX1 BIV
251 ABY os FI*Taiga-Kissat Silver Diamond 4 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
252 ABY ps S*Saivokattens Päivänsäde 4 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 NOM
253 BAL c FI*BaliDancer's Caya 4 Naaras 1 (SC) Szadurska Dorota KM NOM
254 BAL c 21 FI*Noxx The Winner Takes It All 4 Uros 11 (Nuoret) Wittich Soojarit Alfred Abs
255 CRX I / CRX n FI*Seer's Asbjorg 4 Naaras 9 (Avoin) Szadurska Dorota EX1 CAC
256 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Rain Reanna 4 Naaras 5 (IC) Wittich Soojarit Alfred EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
257 CRX II / CRX b 03 FI*Framillan Vain like Marie Antoinette 4 Naaras 9 (Avoin) Wittich Soojarit Alfred EX1 CAC
258 CRX II / CRX n 03 FI*KattiKaisan Kran Turismo 4 Uros 12 (Pennut) Wittich Soojarit Alfred EX1 NOM
259 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's No, i really are cute 4 Naaras 12 (Pennut) Wittich Soojarit Alfred EX1
260 CRX II / CRX n 03 FI*KattiKaisan Paluu Tulevaisuuteen 4 Naaras 12 (Pennut) Wittich Soojarit Alfred EX2
261 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's It's not unusual 4 Uros 2 (SP) Wittich Soojarit Alfred KM
262 CRX III / CRX e 24 FI*Saca's Femme Fatale 4 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM BIS
263 CRX III / CRX f FI*Piupaws Negrita 4 Naaras 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM
264 CRX IV / CRX f 03 23 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium 4 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
265 CRX VI / CRX a 03 22 FI*Windseeker Della Bluenose 4 Naaras 3 (GIC) Wittich Soojarit Alfred EX1 CACS
266 CRX VI / CRX n 01 21 62 FI*Piupaws Twister of Sekhmet 4 Uros 9 (Avoin) Wittich Soojarit Alfred EX1 CAC NOM
267 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Piupaws Tecna 4 Naaras 17 (Veteraani) Vinkel Marina 2
267 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Piupaws Tecna 4 Naaras 4 (GIP) Wittich Soojarit Alfred EX1 CAPS NOM
268 CRX VIII / CRX f 03 21 33 FI*Piupaws Rise of the Summer Sun 4 Naaras 10 (KAS) Szadurska Dorota EX1 CAP
269 DRX I / DRX b FI*Tomorrowland Amazing Aurora 4 Naaras 12 (Pennut) Wittich Soojarit Alfred EX1
270 DRX I / DRX n FI*Riepujengin Tittelintuure 4 Uros 4 (GIP) Wittich Soojarit Alfred EX1 CAPS
271 DRX I / DRX a FI*Åbodas Yasu 4 Uros 8 (PR) Wittich Soojarit Alfred EX1 CAPIB
272 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN*Riiviön Viiru 4 Naaras 17 (Veteraani) Vinkel Marina 1 NOM BIS
272 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN*Riiviön Viiru 4 Naaras 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM BIS
273 DRX VII / DRX f 33 Umiko Calvados*PL 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
274 DRX VII / DRX b 32 FI*Tomorrowland Awesome Adolf 4 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José DRX VIII /DRX n 09 32
275 DRX VII / DRX f 32 Valentina Calvados*PL 4 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
276 OLH b FI*Jalecat's ÄhäKutti 4 Uros 11 (Nuoret) Wittich Soojarit Alfred EX1 NOM
277 OLH n 25 Topeng News Flash of Noxx 4 Uros 1 (SC) Wittich Soojarit Alfred Abs
278 OLH d 24 FI*Jalecat's QuasiModo 4 Uros 8 (PR) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPIB
279 OLH ns 22 FI*Mummeli Sofinho Yanino 4 Uros 9 (Avoin) Wittich Soojarit Alfred Abs
280 OLH ns 25 FI*Mummeli Sofinho Yaron 4 Uros 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
281 OSH n FI*BlackDevil's Black Beast 4 Uros 3 (GIC) Szadurska Dorota EX1 CACS
282 OSH n FI*Ori-Katin Modesty Blaise 4 Naaras 9 (Avoin) Szadurska Dorota Abs
283 OSH n Timotheus Del Iris 4 Uros 12 (Pennut) Szadurska Dorota Abs
284 OSH n FI*Ori-Katin Rip Kirby 4 Uros 10 (KAS) Szadurska Dorota EX1 CAP NOM
285 OSH d FI*Ori-Katin Willie Garvin 4 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
286 OSH d FI*Ori-Katin Flash Gordon 4 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
287 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
288 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM BIV NOM
289 OSH f FI*Ori-Katin Donna Troy 4 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
290 OSH n 24 FI*Jalecat's X'tra XoXo 4 Uros 5 (IC) Szadurska Dorota EX1 CAGCIB NOM
291 OSH n 24 FI*Deraza Di La Obla 4 Naaras 12 (Pennut) Szadurska Dorota EX1
291 OSH n 24 FI*Deraza Di La Obla 4 Naaras 13c (Määrittely) Reiter Helene OSH n 24
292 OSH a 24 FI*JellonCats El Hierro 4 Uros 12 (Pennut) Szadurska Dorota EX1
293 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 17 (Veteraani) Vinkel Marina 1 NOM
293 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM BIS
294 OSH b 25 FI*Jalecat's MiLady May 4 Naaras 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
295 OSH c 24 FI*Noxx Dancing Queen 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
296 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 3 (GIC) Wittich Soojarit Alfred EX1 CACS
297 OSH d 24 HU*Imladris Indil Hapci 4 Uros 2 (SP) Wittich Soojarit Alfred KM
298 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 1 (SC) Wittich Soojarit Alfred KM
299 OSH n 02 21 FI*Deraza Dinky Pinky Polka Dot 4 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
299 OSH n 02 21 FI*Deraza Dinky Pinky Polka Dot 4 Naaras 13c (Määrittely) Reiter Helene OSH n 02 21
300 OSH n 03 24 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker 4 Naaras 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
301 OSH a 02 21 FI*Pinewoods U Got The Look 4 Uros 10 (KAS) Wittich Soojarit Alfred EX1 CAP NOM
302 OSH b 03 22 FI*Miado Barahir House Of Bëor 4 Uros 8 (PR) Szadurska Dorota EX1 CAPIB
303 OSH h 03 24 One Fun Sun's World 4 Naaras 9 (Avoin) Szadurska Dorota EX1 CAC
304 RUS FI*Albergan Aarnivalkea 4 Naaras 9 (Avoin) Szadurska Dorota EX1 CAC
305 RUS FI*Sini-Hilkan SuhoiSu´s 4 Naaras 9 (Avoin) Szadurska Dorota EX2
306 RUS FI*Zarin Kiki 4 Naaras 11 (Nuoret) Szadurska Dorota EX2
307 RUS FI*Zarin Lycaena Helle 4 Naaras 11 (Nuoret) Szadurska Dorota EX1 BIV NOM
308 RUS FIN*Saraitshikin Illusion 4 Uros 17 (Veteraani) Vinkel Marina 3
308 RUS FIN*Saraitshikin Illusion 4 Uros 2 (SP) Szadurska Dorota KM BIV
309 RUS FI*Zarin Simply the Best 4 Uros 4 (GIP) Szadurska Dorota EX1 CAPS
310 RUS FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever 4 Naaras 6 (IP) Szadurska Dorota EX1 CAGPIB NOM
311 RUS FIN*Saraitshikin Impression 4 Uros 17 (Veteraani) Vinkel Marina 2
311 RUS FIN*Saraitshikin Impression 4 Uros 10 (KAS) Szadurska Dorota EX1 CAP
312 SIA n FI*Twist-Tiramisun Amy Jade 4 Naaras 12 (Pennut) Szadurska Dorota EX1 NOM
313 SIA n FI*Keskimaan Elea Dessuithiel 4 Naaras 2 (SP) Szadurska Dorota KM
314 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
314 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
315 SIA a FI*Twist-Tiramisun X 4 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
316 SIA c FI*Twist-Tiramisun New Look 4 Naaras 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM
317 SIA f FI*Kaspektin Kasipusi 4 Naaras 5 (IC) Wittich Soojarit Alfred EX1 CAGCIB
318 SIA f DK*Skuld Myser 4 Naaras 12 (Pennut) Wittich Soojarit Alfred EX1
319 SIA n 21 FI*Miado Beldis House Of Bëor 4 Naaras 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM
320 SIA a 21 FI*Keskimaan Leavings Leevi 4 Uros 4 (GIP) Wittich Soojarit Alfred EX1 CAPS
321 SIA b 21 SE*Pilgatans Leopold to BaliDancer's 4 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC NOM BIS
322 SIA n 03 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna 4 Naaras 1 (SC) Szadurska Dorota KM
323 SIA n 03 21 FI*BlackDevil's Cute Cassandra 4 Naaras 5 (IC) Szadurska Dorota EX1 CAGCIB
324 SIA b 01 21 FI*Pinewoods Xtra Great Gatsby 4 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM BIS
325 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM
326 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM BIV NOM BIS
327 SOM n FI*Kharn-Ka Sinopa 4 Naaras 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS
328 SOM n FI*SunnyPace Fritillaria 4 Naaras 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 CAC NOM
329 SOM n FI*Kharn-Ka Europa 4 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX2
330 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1 NOM BIS
331 SOM n FI*Amajan Maffeo Macario 4 Uros 12 (Pennut) Reiter Helene EX1 BIV NOM
332 SOM n FI*Foxkiss Elephas maximus 4 Uros 12 (Pennut) Reiter Helene EX2
333 SOM n FI*Foxkiss Esox lucius 4 Uros 12 (Pennut) Reiter Helene EX3
334 SOM n FI*Foxkiss Egretta garzetta 4 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX2
335 SOM n FI*Foxkiss Elvira chionura 4 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX3
336 SOM n FI*Kisompa's Kandelioússa 4 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
337 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 4 Uros 17 (Veteraani) Szadurska Dorota 3
337 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 4 Uros 2 (SP) Reiter Helene KM NOM BIS
338 SOM n FIN*Kisompa's Giancarlo 4 Uros 2 (SP) Reiter Helene KM
339 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Szadurska Dorota 1 NOM
339 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Reiter Helene KM
340 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Reiter Helene KM BIV NOM BIS
341 SOM n FIN*Misobel's Abigail 4 Naaras 2 (SP) Reiter Helene KM
342 SOM n Splendid av Rubicon 4 Uros 4 (GIP) Reiter Helene Abs
343 SOM n FIN*Kisompa's Dianna 4 Naaras 4 (GIP) Reiter Helene EX1 CAPS
344 SOM n FI*SunnyPace Betonica 4 Uros 6 (IP) Reiter Helene EX1 CAGPIB
345 SOM n FI*Amajan Ludovico Luciolo 4 Uros 10 (KAS) Reiter Helene EX1 CAP
346 SOM n W'Moritz von Rankwald*CH 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
346 SOM n W'Moritz von Rankwald*CH 4 Uros 10 (KAS) Reiter Helene Abs
347 SOM n FI*Amajan Hafta Hilaria 4 Naaras 10 (KAS) Reiter Helene Abs
348 SOM n FI*SunnyPace Forsythia 4 Naaras 10 (KAS) Reiter Helene EX1 CAP
349 SOM a FI*Foxkiss Daphnia mirabilis 4 Naaras 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB
350 SOM a FI*Kharn-Ka Snowmoon 4 Uros 2 (SP) Peltonen Martti KM
351 SOM a FI*Foxkiss Charina trivirgata 4 Naaras 6 (IP) Peltonen Martti EX1 CAGPIB
352 SOM a FI*Foxkiss Canis lupus 4 Uros 8 (PR) Peltonen Martti EX1 CAPIB
353 SOM a FI*Foxkiss Athene noctua 4 Naaras 10 (KAS) Peltonen Martti EX1 CAP BIV NOM
354 SOM o FI*Amajan eAmbra Eminente 4 Naaras 1 (SC) Coste Louis Abs
355 SOM o FI*Amajan Klara Kassandra 4 Naaras 3 (GIC) Coste Louis EX1 CACS NOM BIS
356 SOM o King von Gulda 4 Uros 5 (IC) Coste Louis EX1 CAGCIB NOM
357 SOM o FI*Amajan Leela Lazzarella 4 Naaras 5 (IC) Coste Louis EX1 CAGCIB
358 SOM o FI*Kharn-Ka Qianoush 4 Naaras 11 (Nuoret) Coste Louis EX1 BIV NOM
359 SOM o FI*Amajan Nino Nicostrato 4 Uros 12 (Pennut) Coste Louis EX1 BIV NOM BIS
360 SOM o FI*Amajan Norton Norberto 4 Uros 12 (Pennut) Coste Louis EX2
361 SOM o FI*Amajan Neffi Nerea 4 Naaras 12 (Pennut) Coste Louis EX1
362 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 4 Naaras 17 (Veteraani) Szadurska Dorota 1 NOM BIS
362 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 4 Naaras 2 (SP) Coste Louis KM NOM
363 SOM o FI*SunnyPace Fraxinus 4 Uros 10 (KAS) Coste Louis EX1 CAP NOM
364 SOM p FI*Foxkiss Buteo lagopus 4 Uros 2 (SP) Szadurska Dorota KM
365 SOM as Haiko Walimai de la Cornaline 4 Uros 10 (KAS) Szadurska Dorota EX1 CAP NOM
366 SPH V / SPH n 31 FI*Hobbitqueen's Michael J. 4 Uros 1 (SC) Wittich Soojarit Alfred KM
367 SPH V / SPH n 09 21 32 FI*Hobbitqueen's Grizabella 4 Naaras 1 (SC) Wittich Soojarit Alfred KM
368 SPH V / SPH n 31 FI*Hobbitqueen's Missy E. 4 Naaras 5 (IC) Wittich Soojarit Alfred EX1 CAGCIB
369 SPH V / SPH f 32 FI*Hobbitqueen's Winter Sunset 4 Naaras 7 (CH) Wittich Soojarit Alfred EX1 CACIB BIV
370 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Wittich Soojarit Alfred KM
371 SPH V / SPH a 21 33 FI*Tutsi Kosmos 4 Uros 10 (KAS) Wittich Soojarit Alfred Abs
372 SPH V / SPH g 03 32 FI*Hobbitqueen's First Love 4 Naaras 10 (KAS) Wittich Soojarit Alfred EX1 CAP
373 HCL Aku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 2
373 HCL Aku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 3
374 HCL Hertta Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM
375 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM BIS
376 HCL Peku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 1 NOM BIS
376 HCL Peku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 2
377 HCS Mei Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Vinkel Marina Abs
378 HCS Ninja Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Vinkel Marina 1 NOM BIS
379 HCS Vesku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Vinkel Marina 1 NOM
380 ABY n FI*Link Bashasha Azima 4 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX3
381 ABY o FI*Link Kubembeleza Haiba 4 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 BIV NOM
418 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek BEN n 22 31, BEN n 24, BML I, BSH d 22, BSH r, BSH w 62, BUR d, BUR h, BUR n, EUR d 24, KOR, MAU ns, MAU ns 24 30
Coste Louis KAT II tark, KAT IV tark, ABY as, ABY ns, SOM o, BEN n 22 32, BSH e, BSH f, BUR a, BUR j, EUR a 22, EUR a 24, EUR f 24, EUR n, OCI n 24 33
Laskowska-Malaga Grazyna RAG a, RAG a 03, RAG n 04, SBI b 21, SBI c, SBI d, SBI e, SBI g, SBI n, TUV f 61-63, MCO IV, NEM II, NFO V 35
Martinez Vizcaino Juan José CRX III, CRX IV, DRX VI, DRX VII, OLH d 24, OLH ns 25, OSH b 22, OSH b 25, OSH c 24, OSH d, OSH f, OSH n 02 21, OSH n 03 24, SIA a, SIA b 02 21, SIA b 21, SIA c, SIA n 21, HCL 29
Paloluoma Anne ABY o, ABY os, ABY p, ABY ps, BSH a, BSH ns 11, BUR b, EUR d 22, EUR f 23, EUR n 22, VET II, VET Kotikissat 35
Peltonen Martti ABY n, SOM a, BEN n 22, BLH d 24, BSH g, BSH n, OCI b 24 37
Reiter Helene KAT II tark, KAT IV tark, SOM n, VET III 36
Sandon Cristiano Federico ACS XI, MCO I, MCO VI, NEM I, NFO I, NFO II, NFO IV, NFO VI, NFO VII, TUA VII, TUA VIII, VET 1 36
Stoa Caroline ACL VI, LPL VIII, MCO II, MCO III, MCO V, MCO VII, MCO VIII, NFO III, NFO IX, NFO VIII, SIB III, SIB V, SIB VI, SIB VII, TUA IX 36
Szadurska Dorota ABY a, SOM as, SOM p, VET ABY/SOM, BAL c, CRX I, CRX VIII, OSH a 24, OSH b 03 22, OSH h 03 24, OSH n, OSH n 24, RUS, SIA n, SIA n 03, SIA n 03 21 40
Vinkel Marina EXO f 24, EXO n 22, EXO n 24, PER d, PER d 23, PER f 03 24, PER g 02 62, PER g 03, PER g 03 22, PER n 03, PER n 33, PER w 63, RAG a 04, RAG e 04, RAG n 03, SBI b, SBI f 21, SBI n 21, TUV g 61-63, HCS, VET 4 35
Wittich Soojarit Alfred BAL c 21, CRX II, CRX VI, DRX I, OLH b, OLH n 25, OLH ns 22, OSH a 02 21, OSH d 24, OSH f 24, SIA a 21, SIA f, SPH V 30
12 tuomaria.